Ajax-loader

Yliaster Daleth könyvei a rukkolán


Yliaster Daleth - Magicon
Az ​ezoterikus tradíció elismert szakértőjének számító Yliaster Daleth legújabb könyve tekinthető akár egy sajátos okkult-mágikus enciklopédiának is, amelyben a címszavak, illetve a témakörök helyét a tarot 22 nagy arkánuma (major arcana) foglalja el. A szerző ezeket olyan kapukként értelmezi, amelyeken át bejuthatunk a (nyugati) ezoterikus tradíció hatalmas, ódon kastélylabirintusába, amelyben minden mindennel összefügg. Ez a könyv tehát egy izgalmas felfedezőút is egyben, amely ennek a kusza építménynek a bejárására és feltérképezésére irányul, a legmélyebb, alvilági pincéktől a legmagasabb, égbe nyúló tornyokig, a legszentebb, legfélelmetesebb helyiségeket és a legtitkosabb alagutakat, legrejtettebb átjárókat sem hagyva ki. A szerző által vezetett utunk során találkozhatunk egyebek mellett az antik világ legfélelmetesebb istennőjével, a sápadt Hekatéval és leghűségesebb követőivel, a thesszáliai boszorkányokkal; megtudhatjuk miért éppen az útelágazások és útkereszteződések a legalkalmasabb helyek a varázslásra; miért tesznek a világ számos részén még napjainkban is pénzt a halottak szemére, szájába; milyen volt a világ a teremtés előtt; hány emberből lett összegyúrva az ördöggel szövetségre lépő Faustus doktor; mit jelképez és mi ellen véd a varázskör; milyen viszonyban van egymással a szexualitás és a mágia; miből készül a leghatásosabb szerelmi varázsszer; miért szerencsétlen szám a tizenhármas; mit rejtenek el és mit tesznek láthatóvá a maszkok; miért nincs a vámpírnak tükörképe; mit jelképez a meztelenség stb. Ezt a könyvet ráadásul azok is haszonnal forgathatják, akik az ezoterikus elméletek helyett a mágikus praxisra helyezik a hangsúlyt, mert a szövegben számos gyakorlati útmutatásra, varázsigére, mágikus rítusra és boszorkánypraktikára bukkanhatnak, amelyek skálája a hétköznapi babonás cselekedetekről egészen a transzcendentális mágiáig terjed.

Yliaster Daleth - Elveszett ​világok
A ​legtöbb okkultista egyetért abban, hogy nem Atlantisz volt az egyetlen elsüllyedt kontinens. Számos mítosz és modern elmélet szól az Afrikát Indiával összekötő mesés Gondwanáról, a sárkánygyíkokon lovagoló, hüllőszerű és hermafrodita őseink otthonáról, Lemuriáról, a csendes-óceáni paradicsomról, Muról, az árják északi őshazájáról, Hüperboreáról, ahol az emberiség félistenei leereszkedtek a Földre. Hasonló mítoszokról olvashatunk a Rejtett erők szerzőjének legújabb könyvében, amelyből többek között megtudhatjuk, hogy fedezték fel a fantasztikus Mu kontinenst, milyen energia hajtotta az atlantiszi léghajókat, honnan ered a mágia és a művészet, kik nemzették az óriásokat, hány holdja volt a Földnek, kik párologtatták el a Vénusz óceánjait, élnek-e még atlantisziak Dél-Amerika őserdeiben, hogyan keletkezett a Szaturnusz gyűrűje, léteztek-e haltestű emberek, mit csinálnak a föld mélyében a törpék, hová tűntek a tündérek, élnek-e még Neander-völgyi emberek. Ősi és új mítoszok elsüllyedt kontinensekről, lezuhant holdakról, domború óceánokról, fantasztikus lényekről, csodálatos építményekről, hihetetlen eseményekről. Mit üzennek a ma emberének az Elveszett világok

Yliaster Daleth - Élő ​mágia
A ​nyugati világ mágiája, amelyen már jó ideje a hervadás, a sorvadás és a kiszáradás jelei mutatkoztak, a múlt század közepe táján váratlanul rügyezni és bimbózni kezdett, majd hamarosan virágba borult, végül meghozta, s azóta is termi új, különös, eddig jórészt soha nem látott és nem ízlelt gyümölcseit. Y. D. legújabb könyvében ezt a folyamatot, azaz a nyugati ezoterikus tradíció, az okkultizmus, de mindenekelőtt a mágia múlt századi újjászületését, s ennek eseményekben gazdag, huszadik századi folytatását osztja meg olvasóival. Megismertet a modern idők mágiájának és okkultizmusának rejtőzködő vagy éppen exhibicionista, de hétköznapinak távolról sem nevezhető képviselőivel, obskurus szervezeteivel, exkluzív csoportjaival és (többé-kevésbé) titkos társaságaival. A könyv bemutatja a mágia legkülönfélébb ősi és új forrásokból táplálkozó irányzatait, fantasztikus vagy egyenesen abszurd elméleteit, túlvilági eredetű tanításait, különös, sőt bizarr metódusait és nem utolsósorban művészeti megnyilvánulásait, illetve a modern művészetre gyakorolt cseppet sem lebecsülendő hatását.

Yliaster Daleth - Rejtett ​erők - Mágia
Ma ​a nyugati mágia elevenebb és népszerűbb, mint valaha. Nem vitás azonban, némi vérátömlesztést kapott, a donor pedig nem volt más, mint a romantika, amely visszahelyezte ősi jogaiba az ésszerűség álarca mögé rejtett végtelen irracionalitást. A Titkos tanok sorozat hatodik kötete erről a mágikus újjászületésről szól. Modern, átfogó, izgalmasan megírt könyv ez, amely igazából számtalan jó sztorit és elfelejtett ismeretet összefoglaló mágiatörténet. Az olvasó megismerheti a mágikus világkép alapjait, az elmúlt korok leghíresebb vagy leghirhedtebb mágusait és titkos társaságait. Mindezek mellett fény derül rengeteg olyan dologra, amelyekről ez idáig csak sejtelmes elképzeléseink voltak: a varázslók és boszorkányok varázskönyveinek titkai, a legfontosabb mágikus módszerek és rituálék, az \"Élet Fája\". A kötetben ezenkívül olvashatunk még a talizmánkészítés fortélyairól, a drágakövek varázserejéről, a szerelmi varázsszerekről, az asztrális projekciókról, a láthatatlan világ lényeiről, a farkasemberről, a vérszívó mítoszáról, a boszorkányok varázskenőcséről. Az okkult tanítások és mágiatörténeti érdekességek olvasása közben talán az Olvasó is megérzi, hogy újból hatnak rá a rejtett erők.

Yliaster Daleth - Egy ​mágus feljegyzései
Yliaster ​Daleth legújabb könyve némileg eltér a korábbiaktól. Egyrészt nem egy témát jár körül, egyre táguló körökben, mint pl. a wiccáról, a mágia újjászületéséről vagy az elsüllyedt földekről szóló művei, másrészt jóval szubjektívebb, jóval személyesebb minden korábbi írásánál. Természetesen ez a könyv is a mágia, az okkult tudományok és az ezoterikus tradíció világába enged bepillantást, de elsősorban hosszabb-rövidebb feljegyzések, naplóbejegyzések, szubjektív elmélkedések, illetve a legkülönfélébb témákat érintő esszék, értekezések, újrafogalmazott cikkek formájában, amelyek többé-kevésbé időrendi sorrendben követik egymást, a hetvenes évektől napjainkig, utólagos kommentárokkal, megjegyzésekkel kiegészítve. A személyes feljegyzések gyakran különféle mágikus kísérletekről, metafizikai tapasztalatokról szólnak. A kétértelmű túlvilági üzenetek, homályos érzékfeletti észlelések, jelentőségteljes álmok és kristálytiszta transzcendens látomások leírásai mellett különösen érdekesek az evokációkról, a túlvilági testetlen entitások, „szervetlen lények” megidézését célzó szertartásokról szóló beszámolók, és az ezekhez fűzött kommentárok. A könyv másik vonulatát képező, nem személyes jellegű írások a mágia, a boszorkányság és az okkultizmus szinte minden területét érintik. Így egyebek közt olvashatunk bennük a Harmadik Birodalom és az Atlantisz-mítosz kapcsolatáról, Amazónia elveszett városairól és az amazonok legendás birodalmáról, az átok és a rontás „természetrajzáról”, a forgószélben utazó boszorkányokról, a mágikus repülésről és a sámánok túlvilági utazásáról, a Föld mélyének titkairól, a kozmikus vámpírokról és a parazita istenekről, a láthatatlan Sambhaláról, a tibeti Kalacsakra Tantráról, és még számos egyéb titkos tanításról, meglepő elméletről, bizarr teóriáról, megoldatlan rejtélyről, különös mítoszról és fantasztikus legendáról.

Yliaster Daleth - Amulettek ​talizmánok
A ​mágia eszköztárának legegyetemesebb és legnépszerűbb darabjai az amulettek és a talizmánok. Az amulett elnevezéssel általában azokat a kisméretű tárgyakat jelölik, amelyek tulajdonosuk mágikus védelmét szolgálják. Az amulett, de még inkább a talizmán csak egy személyhez tartozhat, mások által való viselése, de talán még érintése is csökkenti az erejét, illetve a hatékonyságát.

Yliaster Daleth - Asztromágia
Az ​asztromágia alapját a világban létező szférák alkotják. Minden létező dolog ezekből épül fel, így ezek alkalmazásával, erejük és hatásuk növelésével, illetve csökkentésével a mágus bizonyos hatások elérését erősítheti avagy csökkentheti. Az egyes szférák, azaz a Világ alkotóelemei a különféle tradíciókban más-más néven szerepelnek. Leggyakrabban a bolygószférák neveivel találkozhatunk, de a Kabbalista mágia szefirái, a druida tradíció kilenc eleme és az őselemmágiák mind mind ugyan azokat az erőket testesítik meg, persze egy kissé más bontásban, átfedésekkel. A bolygók jellemzőinek minél teljesebb ismerete feltétlenül szükséges ahhoz, hogy a megfelelő hatást érjük el. Hogy ennek a tudásnak a birtokába kerüljünk, nem elég megtanulnunk az egyes bolygók, szefirák, elemek jellemzőit, meditációban be is kell járnunk azokat.

Yliaster Daleth - Demonomicon
Yliaster ​Daleth legújabb könyve - amely hosszú évek tanulmányainak, kutatásának és gyűjtőmunkájának az eredménye - sajátos átmenetet képez a lexikon, illetve az enciklopédia és a grimoire, azaz a démonidéző varázskönyv között. A mű, démonhittel, a démonok tudományával, azaz a démonológiával foglalkozik, de címszavai között találkozhatunk egyéb természetfeletti lények, tündérek, törpék, koboldok, elementálok, alakváltók, élőhalottak, vérszívók, kísértő és ártószellemek, valamint sötét, alvilági istenek neveivel és meghatározásaival is. A démonok a keresztény hitvilágban gyakorta azonosak a bukott angyalokkal, vagyis a pokolbeli ördögökkel, akik közül többen is ókori pogány istenek degradálódott utódainak tekinthetők. A démonok sokakat vonzanak, mivel a hagyomány szerint a velük való szövetkezés -ami ugyan veszélyes vállalkozás- igen gyümölcsöző lehet. Természetesen a démonok megidézésére, leigázására és szolgálatra kényszerítésére vonatkozó részletes útmutatások is megtalálhatók a könyvben, amely ezért egy megbízható és erőteljes grimoire-ként is használható. Aki viszont a démonok elűzésének, távol tartásának módszereire és eszközeire kíváncsi, szintén bőséges instrukciókra lelhet e könyv hasábjain.

Yliaster Daleth - Rhiannon Gwyddbwyll - A ​tündérek hagyatéka
A ​szerzők, a megszokott sémáktól eltérően, nem elsősorban a boszorkányokról terjesztett középkori rágalmakkal és a boszorkányüldözések szörnyűségeivel foglalkoznak, hanem a zöld boszorkányságnak is nevezett Wiccával, valamint azokkal mítoszokkal, mágikus népszokásokkal, okkult tanításokkal és titkos kultuszokkal, amelyek kapcsolatban állnak vele. A könyv első részében megismerkedhetünk a boszorkányok sajátos hitvilágával, mitológiájával, különös ünnepeivel és a boszorkányság huszadik századi újjászületésével. A második rész bemutatja a mágia ősi szabályait, a boszorkányok "éjszakai repülését", a vikinget kétféle varázsművészetét, a rúnajóslást, a nyárközepi tűzünnepet, a druidák csodanövényét, a szemmel verést, a szellemi varázslást és számos egyéb mágikus praktikát és népi hiedelmet. A harmadik rész a boszorkányság peremvidékére kalauzol el bennünket. Szóba kerül itt egyebek közt a titokzatos voodoo és a hozzá kapcsolódó zombi-hit, az egyiptomi halottkultusz, az aranycsinálás művészete és a Tabula Smaragdina. A negyedik rész bemutatja a boszorkányok és mágusok segítő állatait. A világ legkülönbözőbb helyeiről származó mítoszokban, mesékben, okkult tanításokban, vallásos elképzelésekben és örök életű babonákban mind ott van a TÜNDÉREK HAGYATÉKA.

Kollekciók