Verena Kast könyvei a rukkolán
Verena Kast - Der Schatten in uns
Die andere Hälfte unserer Persönlichkeit: unangenehm, aber vitalisierend!
Verena Kast eröffnet uns den Zugang zu der unbequemen anderen Hälfte unseres Selbst: unserem "Schatten". Wenn es gelingt, das Ungeahnte und Ungelebte, das es birgt, wahrzunehmen und zu akzeptieren, entwickelt sich der Schatten zur subversiven Lebenskraft.
Verena Kast - Búcsú az áldozatszereptől
A jó nevű svájci pszichoterapeuta a zürichi egyetem tanára, a Jung Intézet docense, a Nemzetközi Analitikus Pszichológiai Társaság, valamint a Nemzetközi Mélypszichológiai Társaság elnöke. Kutatási területe a gyász és a kapcsolati problémák feldolgozása, több tanulmányt, laikusoknak is szóló segítő könyvet publikált ezekben a témákban. Jelen kötetünk a kapcsolaton belül sokszor kialakuló egyenlőtlen erőviszonyokat mutatja be, az erőszak és kiszolgáltatottság bonyolult, első pillantásra nemegyszer félreértelmezett alakzatait. Kast itt is, mint sok más művében lásd a Jakobyval és Riedellel közösen írt Das Böse im Märchen (A gonosz a mesében) című tanulmányt a jungiánus pszichológia egyik bevált eszközével: meseértelmezések alapján bontja ki mondanivalóját. Itt a Kékszakáll és a Koppciherci a kiinduló szöveg, ezekben a szereplők látszólag reménytelen helyzetből tudnak kitörni, józan önbecsülés és reális önértékelés segíti őket abban, hogy kilépjenek a mások által rájuk osztott szerepből, és saját életüket kezdjék élni.
Verena Kast - A gyász
"Elfogadni tudni a másik halálát annyit jelent, mint elfogadni egy soha viszont nem látást, egy hang és gyengédség megszűntét, melyek hordozói voltak a kapcsolatnak. Belenyugodni az örökös és végleges hiányba." Polcz Alaine
A halál ma már egyre kevésbé tabutéma, de a gyászról és a gyászfolyamatról még mindig nagyon keveset tudunk, pedig egy szeretett személy elvesztése - miközben óriási távlatokat nyit személyiségünk fejlődése előtt - nehéz feladat elé állít bennünket.
Sok energiát kíván, hogy a gyásszal járó fájdalmat feldolgozzuk, pedig csak így válik lehetővé, hogy elfogadjuk és új tartalommal töltsük meg megváltozott élethelyzetünket. A neves svájci pszichológus, Verena Kast ma már klasszikusnak számító könyvének új, bővített kiadásában gazdag terápiás tapasztalataiból merítve kínál fogódzókat a gyász feldolgozásához.
"Egy szeretett személy elvesztése olyan tapasztalat, amely megmutatja, mit jelent a halál. A halálélmény átgázol rajtunk, letaglóz, elbizonytalanít önmagunkban és mindabban, amit eddig természetesnek tartottunk. Nemcsak világértelmezésünket és énképünket rendíti meg, de - akár tetszik, akár nem - átalakulásra is kényszerít bennünket."
Verena Kast - A személyiség születése
"Az meglett ember, akinek
szívében nincs se anyja, apja,
ki tudja, hogy az életet
halálra ráadásul kapja
s mint talált tárgyat visszaadja
bármikor - ezért őrzi meg,
ki nem istene és nem papja
se magának, sem senkinek."
Ennél a József Attila-idézetnél nehéz lenne pontosabban és szebben megfogalmazni Verena Kast könyvének mondanivalóját. A neves svájci pszichoterapeuta az önálló személyiség születéséről ír, arról a küzdelemről, amely a szülőkről való leváláshoz vezet, és arról a bátorságról, hogy merjünk másoktól különbözni, merjünk újra meg újra elszakadni, és új dolgokba fogni. Hogy merjük a saját életünket élni.
Ez a kötet korábban Apák - lányok, anyák - fiúk címmel jelent meg a sorozatban.
Verena Kast - A léleknek idő kell
A lélek az ember élő része, amely önmagából él és életet teremt. Verena Kast lelkünk rejtett munkájáról, érzelmeink hatásáról és erejéről, és a lehetőségről, hogy igazán élőnek, vitálisnak érezzük magunkat. Mire akarjuk használni az időnket? Mit tennénk máshogy, ha még egyszer elölről kezdhetnénk? Mik a saját vágyaim, miben lelek örömöt, mikor érzem magam teljes erőmben? Útra kelhetünk, még mindig nem késő. A világ hihetetlenül gyorsan változik, újra és újra alkalmazkodni kényszerülünk a technika fejlődéséhez, egyre fokozódó tempót diktálunk magunknak. Érdemes néha egy kicsit lassítani, fizikai valónk helyett a lelkünk ritmusa szerint élni.
Verena Kast - Trotz allem - ICH
Wer bin ich eigentlich selbst? Wie sehen mich die anderen? Wer sich mit sich selbst im Einklang fühlt, hat ein gutes Selbstwertgefühl. Verena Kast macht deutlich, was uns eigentlich zusammenhält - als je eigene Persönlichkeit. Das Standardwerk der großen Psychologin.
Verena Kast - Kötés és oldás
A kötés és oldás, egy-egy kapcsolat kialakítása, a szakítás, majd újabb kapcsolat létesítése hozzátartozik az emberi tevékenységi formák és az emberi viszonyulások alapvető ritmusához. Az oldást, az elválást mindig veszteségként éljük meg, jobb esetben a veszteség érzése a nyereség érzésével párosul. Minden veszteség az önérzetünkben korlátoz bennünket, tehát valahogyan fel kell dolgoznunk. A válás, mint a veszteség általában, gyászfolyamat segítségével dolgozható fel.
Verena Kast - Változás és megújulás
A virág ajtót nyit meg. A terapeuta hivatása olyan hivatás, amelynek gyakorlása közben a legfontosabb tényező a változás []. Az egymást sűrűn követő kisebb [] változásoknál sokkal jobban örülünk egy-egy igazán nagy változásnak: ilyen az újrakezdés, az újrakezdésre való képesség mitológiája; ilyen az újonnan nyert felismerés, hogy életünk történései nincsenek eleve rögzítve, tehát mindig bekövetkezhet valami váratlan, kedvező fordulat []. Saját magunk számára is rejtünk titkokat, mindig meglephetjük magunkat valamivel. A legjobb számunkra az, ha mindig úton vagyunk, bővítjük tudásunk és élményeink tárházát, de legalábbis újfajta megközelítéssel éljük át ugyanazt. A megújulás - ahogyan azt mi képzeljük - azt jelenti, hogy gazdagodunk, mind jobban magunkra találunk, hitelesebbek leszünk, egyre inkább kiteljesedik az életünk, újabb és újabb rétegei tárulnak fel számunkra - a folyamat során mi magunk formáljuk tovább alkotó módon az életünket, megtöltjük tartalommal, s így adunk egyszersmind értelmet neki.
Verena Kast - Álmok
Az álmodásnak, az álmok értelmezésének évezredes irodalma van, az álom ugyanakkor legszemélyesebb magánügyünk, melyet csak válogatott kevesekkel kívánunk és tudunk megosztani. Hétköznapi, mégis titokzatos tapasztalat.
Az örökzöld kérdéseket, hogy mi is az álom és miért álmodunk, Verena Kast neves svájci analitikus és pszichoterapeuta a modern agykutatás, a pszichológiai álomfejtés és Carl Gustav Jung tézisei felől közelíti meg.
Konkrét példák sorával igazolja, hogy érdemes álmainkat elemeznünk: tünetértékűek, önismerethez segítenek, ennélfogva támogatnak abban, hogy életünkön változtassunk.
Verena Kast - Ami igazán számít, az a megélt élet
Ismerjük meg életünk új horizontját, tekintsünk vissza a megtett útra, hogy előre nézhessünk! – szólít fel bennünket a hazánkban is jól ismert szerző. Mindannyian arra vágyunk, hogy életünknek értelmet és jelentőséget adjunk. Tapasztalat, hogy azok az embertársaink, akik képesek életükre nyugodtan, aprólékosan és elfogulatlanul visszatekinteni, határozottabbak, pozitív beállítottságúak lesznek. Akik újragondolják a sikereiket, a tévedéseiket, döntéseiket és átélt fájdalmaikat vagy örömeiket, nagyon sokszor meglepetve döbbennek rá arra, hogy tulajdonképpen elég jól helytálltak, jól tudták viselni még a nehezebb időkben megélteket is.
Verena Kast sok-sok példán át mutatja be, hogy a visszatekintésből milyen sokat profitálhatunk, és ha sikerül mindez, lényegesen könnyebben viszonyulunk saját megélt életünkhöz. Emlékezzünk, éljük át újra életünk egész gazdagságát és változatosságát!
A Dialóg Life sorozat az élet kérdéseivel foglalkozik: lelkünk és testünk egészségével, gyerekekkel, felnőttekkel, életünk sorsdöntő pillanataival.
Verena Kast - Krízis és remény
Mi a krízis? Egy velős meghatározás: lehetetlen ugyanúgy élni tovább, mint addig. Ez a helyzet számos okból előállhat - kikerülhetetlenül. A krízisek tehát az élethez tartoznak. Gyakran nehéz ismét fényt hozni a sötét jelenbe. Mégis, a legmélyebb összeomlásokban is van egy fontos jellemző: mozgósítják belső erőinket, és pozitív változásokra indíthatnak. Verena Kast bemutatja, hogyan zajlik ez, és hogyan segíthetjük elő aktívan, hogy az út világosabb, az élet örömtelibb, az új izgalmas legyen.
Verena Kast - Férfi és nő a mesében
A mesék csakugyan véget érnek azzal, hogy a királyfi és a királylány egymásra találnak, óriási lakodalmat csapnak, és máig is élnek, ha meg nem haltak? Vajon e történetek csak arra az életszakaszra korlátozódnak, amikor keressük és megtaláljuk társunkat, és nincs mondanivalójuk a további kapcsolatról? Ha a mesék valóban az ember problémáival foglalkoznak, akkor arról is szólniuk kell, hogyan él együtt férj és feleség, miután összeházasodtak.
A hazánkban is ismert neves svájci pszichoterapeuta, Verena Kast teszi fel e kérdéseket, és könyvében 5 mese elemzése során igyekszik választ találni rájuk. Vajon egyszerű állapot, vagy sokkal inkább folyamat-e egymás megtalálása, amelynek folyamatosan ismétlődnie kell, sokat kiállt párkapcsolatokban is? Ha ez utóbbi igaz, akkor azokat a meséket, amelyekben férj és feleség egymásra találnak, olyan -- már működő -- párkapcsolatok fázisaiként -- és egyben terápiás mintaként is -- értelmezhetjük, amelyekben a társak újra meg újra egymásra találnak, és legyőzik az elidegenedés különböző formáit. A szerző elgondolását megerősítik a több évtizedes gyógyítói gyakorlatából vett példák is, amelyeket könyvében említ.
A verena Kast által is alkalmazott jungi meseértelmezés még egy lépéssel továbbmegy: e történetek megértése segíthet abban, hogy saját pszichénk férfi és női vonásai nagyon sajátos érzelmi töltésükkel találkozhassanak, és egységgé váljanak. Ez megszabadítja a párkapcsolatokat attól a tehertől, hogy folyton a másik rólunk alkotott képének megfelelően kelljen viselkednünk, és lehetővé teszi számunkra, hogy elevenebben és őszintébben legyünk jelen kapcsolatainkban. Igen, a mesék rólunk is szólnak.
Verena Kast - A jó barátnő
A Mi fűzi össze és mi tartja életben a nők barátságát? Néha úgy érzem, hogy nincs a világon még egy olyan szerencsétlen balek, mint én, aztán kiderül, hogy más nők is ugyanebben a cipőben járnak, (...) és ettől valami egészen különleges közösséget érzek... Minden gondolatomat megoszthatom más asszonyokkal, beszélgetek velük az emancipációról, a másféle gondolkodásunkról, arról, hogy mennyire irtózom a macsó viselkedéstől, mennyire sért az ilyesmi... Összeköt bennünket közös női mivoltunk, (...) így az ember egyszerre csak megint erősnek érezheti magát. Ez az interjúrészlet a neves svájci pszichoterapeuta, Verem Kast legújabb könyvéből való. Az Apák-lányok, anyák-fiúk már Magyarországon is népszerű szerzője ebben a kötetében a barát(nő)ség minden oldalát rokonszenves őszinteséggel tárgyalja, nagy súlyt fektet a női szolidaritás - sajnos ma még nem általános - formáinak bemutatására.
Verena Kast - Apák - lányok, anyák - fiúk
"Az meglett ember, akinek / szívében nincs se anyja, se apja / ki tudja, hogy az életet / halálra ráadásul kapja / s mint talált tárgyat visszaadja / bármikor - ezért őrzi meg, / ki nem istene és nem papja / se magának, sem senkinek."
Ennél a József Attila-idézetnél nehéz lenne pontosabban és szebben megfogalmazni Verena Kast könyvének mondanivalóját. A neves svájci pszichoterapeuta az önálló személyiség születéséről ír, arról a küzdelemről, amely a szülőkről való leváláshoz vezet, és arról a bátorságról, hogy merjünk másoktól különbözni, merjünk újra meg újra elszakadni, és új dolgokba fogni. Hogy merjük a saját életünket élni.
Verena Kast - Engedd el őket és találj magadra
A népszerű svájci pszichoterapeuta a gyász egy sajátos formájával foglalkozik: a szülőktől elköltöző, leváló gyerekek "megsiratásának" folyamatát dolgozza fel. A felnőtt gyermekekről való sikeres leválás központi szerepet játszik azoknak a nőknek és férfiaknak az életében, akiknek szülőként mindezt át kell élniük. Bánat, kétségbeesés, düh, a kudarc és a feleslegesség érzése, irigység, sőt, gyűlölet a "hálátlan" gyermek iránt: a fészekből kirepülő fiataloktól való elválás folyamán számos negatív emóció önti el az otthon maradó anyákat és apákat. A leválás meg nem élt és lelkileg megfelelően fel nem dolgozott folyamata súlyos lelki problémákhoz vezethet, és sok esetben később éppen ezek a problémák kerülnek felszínre a következő generáció felcseperedésekor és leválásakor. Verena Kast jelen könyvében megmutatja, hogyan lehet és kell a családi ház kiürülését egy új életszakasz kezdetének felfogni, hogyan tudják a szülők egymáshoz és a gyermekeikhez való viszonyukat teljesen új és ugyanolyan örömteli alapokra helyezni, és hogyan lehet ezt a gyászreakciókat is kiváltó veszteséget mégis nyereségként elkönyvelni.
Kollekciók
- Angol nyelvű könyvek 120878
- Egyéb idegennyelvű könyvek 13190
- Ezotéria 13999
- Fantasy 33017
- Felnőtt 18+ 12992
- Gyermek 23856
- Humor 13954
- Ifjúsági 37628
- Kortárs 49442
- Krimi 16090
- Kultúrtörténet, elemzések/tanulmányok 16711
- Képregény 21705
- Novellák 13500
- Romantikus 51408
- Sci-fi 14916
- Szórakoztató irodalom 46446
- Tudomány és Természet 29548
- Történelem 16579
- Vallás, mitológia 20210
- Életrajzok, visszaemlékezések 17094