Ajax-loader

Ni Hua-Ching könyvei a rukkolán


Ni Hua-Ching - I ​ching
A ​I Ching egy olyan ősi könyv, amely megismertet bennünket a természet, az emberi társadalom és az egyének életének változásaival és a változatlan, örök igazsággal. A régi idők szellemi mesterei a I Chinghez fordultak útmutatásért. Lassanként általános, az egyes élethelyzetekben hasznosnak és hatékonynak bizonyuló útmutatások körvonalazódtak, mivel a I Ching a szellem természetes fogékonyságának elvére alapult, külsőleg és belsőleg egyaránt. Rejtett szellemi szintjei szinte vég nélküliek. Ezért jelent nagy kihívást a tanulmányozása. A szavakat nem nehéz megérteni, de ami a sorok között rejlik, azt már sokkal nehezebb. Aki valóban megérti a I Ching nyelvezetét, az előtt nem csak a személyes problémák természete, hanem a mindenség is feltárul. A Változások Könyve az egyetemes valóság sűrített látomása, amely egyben az emberi élet kitágult szemlélete is. Terjedelme olyan hatalmas, mindent felölelő, hogy a legkisebbre és a legnagyobbra egyaránt alkalmazható, saját életünk és elménk nyitottságától függően. A I Ching rendszeres tanulmányozásával az igazság különböző szintjei fokozatosan feltárulnak. Kulcsként használható a lélek belső helyiségeinek feltárásához, amelyek szorosan kapcsolódnak a mindenség rejlett zugaihoz. A fejlődés egy bizonyos szakaszában a tudatunk, lelkünk mélyén eltemetett igazságot nem mindig könnyű meglátni, észlelni. A I Ching azonban segíthet ennek és sok minden másnak is a feltárásában. Semmi sem kerülheti el finom és mélyreható tekintetét. Irányíthatjuk-e szerencsénket és sorsunkat? A I Ching tanulmányozásából ráébredünk, hogy a szerencse teljes mértékben azon múlik, hogyan közelítjük meg, és kezeljük a változásokat. Az emberek szeretnének jobb életet, és remélik, hogy minden az elképzeléseik szerint alakul. Ha azonban nem ragaszkodnának mindig ahhoz, hogy a dolgok az elképzeléseik szerint alakuljanak, a jó dolgok természetszerűen megtörténnének. A I Ching célja nem az, hogy jós váljon belőlünk, hanem, hogy helyreálljon elménk, szellemünk teljessége, és így jobban irányíthassuk, kézbe vehessük az életünket.

Ni Hua-Ching - Belső ​alkímia - Gyakorlati útmutató a szellemi fejlődéshez
Emberi ​lénynek lenni igencsak nehéz vállalkozás. Hogy miért? Mert sok mindent kell megtanulni, és rengeteget kell tapasztalni a személyes fejlődés folyamatában. Az emberi életben mindhárom szféra jelen van: fizikai, mentális és szellemi. Nem tagadható, hogy minden életformának anyagi támogatásra van szüksége, de az egész életünk nem csak az anyagi szférára korlátozódik. Szellemünknek is fejlesztésre van szüksége. Az emberi társadalom iránya azonban radikálisan elfordult a szellemi törekvéstől az anyagi törekvés felé. A mai túlnépesedett modern világban az élet anyagi és mentális aspektusai túlhangsúlyozottak, különösen az intellektuális tudást értékelik túl, amely az embereket egyenesen az élet szellemi oldalának megtagadására készteti, nemhogy el-, illetve felismerné fontosságát. Az embereknek szellemi gyarapodásra és fejlődésre van szükségük, hogy egésszé válhassanak, ám ők az emberi teljességet figyelmen kívül hagyó tudományos kutatás és ipari technológia fejlődéséből fakadóan töredékesen szemlélik az életet. A spirituális szféra tanulmányozására nem használhatjuk ugyanazokat a módszereket, amelyeket az anyagi felfedezéseknél alkalmazunk. Amit mi szellemi ösvénynek hívunk, igazából nem más, mint egyszerű nevelés az esszenciális életre. A modern oktatás csak a fizikai és mentális síkokra korlátozódik. Elkerüli a szellemi problémákat, kérdéseket, és nem támogatja a szellemi fejlődést, s ezzel egyértelműen elhanyagolja az élet legalapvetőbb területét. Ez a könyv foglalkozik a fejlődés mindhárom birodalmával. Az itt közölt anyag nem található meg a nemzeti alaptantervben. Gyakran találkozom olyan intellektuális emberekkel, professzorokkal és szakemberekkel, akik képtelenek a józan gondolkodásra önmagukról és másokról. Ezért fontos nekem, hogy e könyvvel hozzájáruljak mindazok életéhez, akik az átfogó fejlődés természetes életútját követik. Az ember szellemi fejlődésének feladata az, hogy mélyítse és felderítse az igazságot abból a célból, hogy lépésről lépésre megvalósítsa saját teljességét és egységét. Ez évekbe telik, és eredménye csupán attól függ, hogy az egyén mennyire fogadja be a szellemi tanítást, és hogyan dolgozik önmagán. Ez az egyéni szellemi fejlődés alapköve. Magánügy, nagyüzemi módszerekkel nem állítható elő.

Ni Hua-Ching - Tao
'Szerencse ​és katasztrófa nem a kapun keresztül érkezik. Bekövetkezésüket az ember saját maga idézi elő.' Ez az állítás jól kifejezi a finomenergia visszahatásának egyetemes törvényét, ahogy azt a Teljes Út ősi mesterei, azon régiek, akik elérték a célt, megtapasztalták. Az ősi mesterek arra oktatták tanítványaikat, hogy a visszahatás egyetemes törvénye képezi minden szellemi gyakorlat alapját. Ez a törvény rávilágít arra, hogy egy meghatározott rezgésszámú energia vonzza az annak megfelelő rezgésszámú energiákat, s egyben vissza is hat rájuk. Eszerint az egyén tapasztalatait az a fajta energia határozza meg, amit az illető megtestesít. Ha valaki harmonikus kapcsolatban áll az egyetemes törvénnyel, harmonikusak lesznek fizikai, érzelmi és mentális energiáinak megnyilvánulásai is. Ha valaki megsérti a természet törvényeit, zűrzavart és diszharmóniát kelt az életében. Ez a mű rávilágít az energia visszahatásának egyetemes törvényére, és megmagyarázza a mindennapi élethez fűződő viszonyát, valamint azt is, miképp befolyásolja az ember saját sorsát. A könyvben bemutatom képzési módszeremet, kifejtem a gyakorlásra vonatkozó nézeteimet. Megmutatom a hagyományt. (Ni Hua-Ching)

Ni Hua-Ching - Belső ​alkímia
Íme ​néhány kérdés, amelyek segítségével jobban meg- érthetjük önmagunkat: Felelősnek érezzük magunkat az életünkért, vagy még mindig személyes megváltó után áhítozunk? Mit gondolunk, mit jelent a spirituális élet? Odafigyelünk halhatatlan önvalónkra, vagy csak a testünkkel és az elménkkel foglalkozunk? Törődünk-e az élet és a halál céljával és értelmével, vagy túl sok a dolgunk ahhoz, hogy ilyesmikkel foglalkozzunk? Az élet nehézségei elől senki sem menekülhet el. Mindenki, aki erre a világra született, problémákkal kell, hogy szembenézzen. A születés nagy megrázkódtatással jár. A családunkkal és a társadalommal együtt élni gyakran igen gyötrelmes. A serdülőkor tele van fájdalommal. A munka nehéz. Miféle módszerekkel gyógyíthatjuk ki magunkat a jelen és a múlt problémáiból? Talán valamiféle gyógynövénykúra, esetleg alkohol, vagy kábítószerek segítségével? Talán azzal, hogy kisírják vagy kiüvöltik magukból a problémáikat? Ami engem illet, egyiket sem javasolnám, mert az ilyesfajta játékok még nem fogják Önöket megakadályozni abban, hogy továbbra is az egojukba kapaszkodjanak. Ehelyett egy tízezer éve kifejlesztett módszert tanítok. A belső alkímia célja az alacsonyabb szintű energia magasabb szintűvé alakítása. Az egyénre jellemző életenergiák alapján fejlesztették ki. A belső alkímia valósága igazolható azon a szinten, ahol az ember az egyéni testi szellemeket tapasztalja, ahonnan továbbfejlesztheti érzékenységét, hogy megismerje a mentális és spirituális szintek szellemeit. A belső alkímia ezenkívül módszer az élet egységének felfedezéséhez is. NI HUA-CHING, a Természetes Szellemi Igazság tanítója. Ni mester a természetes szellemi igazság elismert és felhatalmazott tanítója, elismertségét nem külsődleges tekintélynek, hanem saját spirituális eredményeinek köszönheti. A spirituális önfejlesztés révén elért szellemi megvalósítás élő példája. Letéteményese továbbá annak a bölcsességnek, amelyet a mesterek töretlenül adnak tovább számtalan nemzedék óta, jóval Krisztus születése előttről. Fiatal fiúként családjától kapott szellemi oktatást. A tanulmányait azután mesterekkel, tanítókkal és remetékkel folytatta Kína magas hegyei között, míg az ősi szellemtudomány és metafizika valamennyi aspektusát el nem sajátította. Tanítása különbözik a szokványos népi vallásos megközelítéstől. A Teljes Igazságot tanítja, ami az élet minden területén segíti az embereket. Ni mester tanításait a hosszú éveken át folytatott szellemi gyakorlás eredményének tekinti, és tisztelettel felajánlja az Olvasónak, hogy saját útján támogatást meríthessen belőle.

Kollekciók