Buzás Gergely könyvei a rukkolán
Bagyinszki Zoltán - Buzás Gergely - Magyarországi reneszánsz építőművészet
A könyv a magyar reneszánsz XV-XVII. századi Kárpát-medencei építészeti emlékeit mutatja be. Mátyás királytól az erdélyi fejedelmek koráig kalauzolja végig az Olvasót számtalan szemet gyönyörködtető illusztráció kíséretében.
Buzás Gergely - Szőke Mátyás - Visegrád - Fellegvár
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Buzás Gergely - Gótika és kora reneszánsz
A kőbe faragott és kövekből egybeépített történelem várak, székesegyházak, templomok, monostorok, kolostorok, polgárházak, piacterek, utcák, városok, bástyák, várfalak vagy városfalak képében karnyújtásnyira, helyesebben szempillantásnyira közel van, csak éppen meglátni, s ami még ennél is nehezebb, megláttatni kevesen tudják. A jelen sorozat kötetei ez utóbbi föladatot, sőt küldetést teljesítik; és ha a könyvet forgatót némi képzelőerő is segíti, a múlt élővé válik.
Buzás Gergely - Mátyás, a reneszánsz király
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Tóth Endre - Buzás Gergely - A rómaiaktól a román korig
Nap mint nap épületek sokasága mellett megyünk el, és sokszor észre sem vesszük szépségüket. Új, hatkötetes sorozatunk ezen kíván segíteni, amikor közreadja a magyar építészet történetének gazdagon illusztrált enciklopédiáját. Nem titkolt célunk: felhívni a figyelmet hazánk épületeire - mind a történeti, mind pedig az első világháború utáni Magyarország építészeti kultúrájára. A mérnöki munka eredményeként szárnyaló formák, gigantikus épületek, mesteri tökéletességgel megalkotott építmények születtek, hogy emberöltőket túlélve történelmünk, kultúránk tanúi legyenek. A régmúlt építményeitől kortárs építészeink világszínvonalú munkáival bezárólag látványos képet kapunk az építömüvészet honi történetéről. Megismerkedhetünk a különféle stílusokkal és a jellegzetes épületcsoportokkal korszakuk, földrajzi elhelyezkedésük és rendeltetésük szerint. A fényképek bepillantást nyújtanak az épületek belsejébe, és egy-egy fontos motívumot külön is kiemelve ismertetnek meg a stílusirányzatokkal. Szerzőink az építészettörténeti korszakok kiváló magyar szakértői, akik érdekes, olvasmányos stlusban tárják a nagyközönség elé tudásuk legjavát. Missziós értékű a Kossuth Kiadó programja, a hatkötetes Magyar Építészet sorozat megindítása. A szép, érthetően és átláthatóan szerkesztett, jó értelemben "magukat kellető" könyvek sokat segíthetnek abban, hogy az emberek érdeklődése újra az építészet felé forduljon. Gyönyörű építészeti múltunkban gyökerezik ugyanilyen színvonalú jövőnk! A sorozat első kötetének római kori Pannóniája, a honfoglalás utáni magyar preromán és román építészet európai figyelemre méltó, különös erejű életre kelése és a korai gótika születése méltó bevezetése annak az útnak, amelyet a sorozat olvasói \\(remélhetően minél több érdeklődő fiatal) be fognak járni. Higgyék el nekem, az építészet maga a történelem, maga a kultúra, maga az élet! És ezek ugye fontos dolgok! Jó utazást! - Finta József
Buzás Gergely - Tóth Endre - Magyar építészet 1.
A Kossuth Kiadó nagysikerű sorozatának második, javított, frissített kiadása szakmailag megalapozottan, az építészettörténet-írás aktuális hazai állása alapján, de ismeretterjesztő jelleggel, közérthetően tekinti át a magyarországi építészet történetét a római kortól napjainkig.
A gazdagon illusztrált első kötet az első évezred elejétől a Jagellók és utódaik korának építészetéig tárgyalja épített örökségünket.
Hosszabb leírás:
A Kossuth Kiadó nagysikerű sorozatának második, javított, frissített kiadása szakmailag megalapozottan, az építészettörténet-írás aktuális hazai állása alapján, de ismeretterjesztő jelleggel, közérthetően tekinti át a magyarországi építészet történetét a római kortól a reneszánszig. A kötet szerzői szakterületük nagy tapasztalatokkal rendelkező, elismert alakjai, akiknek köszönhetően a sorozat első kiadása méltán aratott sikert.
A gazdagon illusztrált kötet tartalmazza a szerzők legfrissebb kutatásaira alapozott eredményeit, az építészet szakkefejezéseinek megértését segítő kislexikont, valamint ajánlott bibliográfiát.
A kötet célja színes, közérthető és a lényeget megragadó szöveggel és túlnyomórészt mai képekkel megismertetni a nem szakmai érdeklődő közönséget a magyarországi épített örökség kiemelkedő és jellemző példáival az első évezred elejétől a Jagellók és utódaik korának építészetéig.
Szerzőről:
Buzás Gergely: régész, művészettörténész, jelenleg a Magyar Nemzeti Múzeum Mátyás Király Múzeumának múzeumigazgatója
Tóth Endre: római korral és középkorral foglalkozó régész, a Magyar Nemzeti Múzeum Könyvtárának nyugalmazott főosztályvezetője.
Kollekciók
- Angol nyelvű könyvek 118866
- Ezotéria 12565
- Fantasy 30984
- Felnőtt 18+ 11843
- Gyermek 23022
- Humor 12338
- Ifjúsági 35716
- Kortárs 44452
- Krimi 15088
- Kultúrtörténet, elemzések/tanulmányok 15681
- Képregény 18351
- Novellák 12685
- Romantikus 47827
- Sci-fi 14205
- Szórakoztató irodalom 42423
- Tudomány és Természet 26864
- Történelem 15685
- Vallás, mitológia 18843
- Versek 11200
- Életrajzok, visszaemlékezések 16086