Várkonyi Gábor könyvei a rukkolán
Várkonyi Gábor - Báthory Erzsébet
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Várkonyi Gábor - Ünnepek és hétköznapok
A török hódoltság kora, a három részre szakadt ország időszaka… és még sokféleképpen nevezhetnénk történelmünknek a mohácsi csatával kezdődő periódusát. Ezt a sokat vitatott, sok szempontból vizsgált, hol elfelejtett, majd a hétköznapi közbeszédben is minden bajok kezdetének tartott korszakot értékeli könyvünkben Várkonyi Gábor, az Eötvös Loránd Tudományegyetem tanára. A szerző 19. századi kutatók munkáját is folytatva a török kor mentalitástörténetébe, a hétköznapi életébe, viselkedéskultúrájába, a társadalom értékrendjének, szokásainak kialakulásába vezeti olvasóit.
A korszak hősei várvédő katonák, az ország sorsáért aggódó arisztokraták, nádorok, országbírók és főkapitányok, valamint a korszak kivételes formátumú hölgyei – ők a könyv főszereplői –, az ő életük felidézésével a kor szellemiségét, gondolkodásmódját próbálja meg rekonstruálni a szerző. Nem a megrázó vagy éppen izgalmas eseményeket írja le, hanem azt mutatja be, hogy ezek hogyan érintették a török kori Magyarország emberét, és miként formálták a világról és egymásról alkotott képüket.
Várkonyi Gábor közel félszáz fekete-fehér és színes képpel illusztrált, olvasmányos stílusban megírt munkájában az eddigi kutatások eredményeit összegzi, melyet nem csak a korszak ismerőinek, hanem minden történelem iránt érdeklődő olvasónak ajánlunk.
Kovács István - Szentmártoni Szabó Géza - Várkonyi Gábor - Barangolások Balassi Bálint nyomában
Balassi a magyar irodalom keresztelő Szent Jánosa. Egyszerre eredeti é átvevő, újító és megőrző, összegző és kezdeményező. Érkezési és kiindulási pont: a magyar költészet nullamérföldköve.
Kovács István, Szentmártoni Szabó Géza és Várkonyi Gábor barangolásokra invitálja az olvasót, "mégpedig a hosszú utakat bejárt Balassi Bálint nyomában lépegetve."
Lengyel Tünde - Várkonyi Gábor - Báthory Erzsébet
Báthory Erzsébet története a 18. század eleje óta fonódott össze a vérszomjas, kegyetlen, vérben fürdő, már-már vámpírszerű vonásokat viselő nő alakjával. A róla keringő mendemondákban nem nehéz felismerni a 18. század ponyvairodalmának motívumait: a kiszolgáltatott cselédlányt és az örök fiatalság után vágyakozó, gonosz úrnőt. Alakja háromszáz év alatt szimbólummá emelkedett: Drakula párja, a női Faust, aki az örök fiatalság reményében a sátánnal szövetkezik. Egyszerre megvetett tömeggyilkos, és csodált idol, sztár. Vajon kideríthető-e az igazság Báthory Erzsébet alakja körül? Sokan igyekeztek megfejteni az elmúlt évszázadok során ennek az asszonynak a rejtélyét. Megpróbáltak bekukkantani egyszerre rettegett és csodált életébe. Vajon mit rejt az ismert portré? Gonosztevő volt, vagy elmebeteg? Vagy csak a kor volt kegyetlen, amelyben élt? Vagy éppenséggel ő az áldozat? A korszak kiváló szakértői, Lengyel Tünde és Várkonyi Gábor az eddigi kutatások eredményeit felhasználva, azokat új szempontokkal kiegészítve igyekeztek megrajzolni a kora újkori arisztokrata nő minél tökéletesebb portréját: hogyan nevelkedett, milyen szokásoknak és elvárásoknak kellett megfelelnie, mennyire lehetett önálló, hogyan irányította életét. A könyv első része a társadalmi hátteret mutatja be, míg a második rész a korabeli tanúvallomások elemzését nyújtja azok számára is izgalmas stílusban, akik nem sokat tudnak a 1617. századi Magyar Királyság történelmének erről a nehéz, de sok tekintetben igen szép korszakáról. A témában való elmélyedést gazdag képanyag, jegyzetek, családfák és irodalomjegyzék segítik.
Kollekciók
- Angol nyelvű könyvek 118722
- Ezotéria 12528
- Fantasy 30951
- Felnőtt 18+ 11828
- Gyermek 22992
- Humor 12318
- Ifjúsági 35668
- Kortárs 44357
- Krimi 15066
- Kultúrtörténet, elemzések/tanulmányok 15670
- Képregény 18321
- Novellák 12674
- Romantikus 47721
- Sci-fi 14187
- Szórakoztató irodalom 42353
- Tudomány és Természet 26801
- Történelem 15667
- Vallás, mitológia 18805
- Versek 11187
- Életrajzok, visszaemlékezések 16051