Ajax-loader

Hermész Triszmegisztosz könyvei a rukkolán


Hermész Triszmegisztosz - Hermész Triszmegisztosz - Tabula Smaragdina - A titkos csodaszer - A hermetikus tan titkos műve
"A régi Egyiptom ezoterizmusa a titokzatos feltámadás küldetése, melyet az ember reményként hordoz magában valahol személyisége archaikus rétegében. Ennek a küldetésnek az egyedüli közvetlen, szimbólumok mögé rejtett dokumentuma a legendás Hermész Triszmegisztosz "a filozófia atyja" Tabula Smaragdina-ja és ami bizonyos mértékben már görög szellemmel van átitatva, a hermetikus művek gyűjteménye, Hermész művei. A hermetikus irodalom Európa felfedezésének idejétől erős ösztönzője volt a nyugati ezoterizmus és hermetizmus alakulásának, melynek metafizikáját és metapszichológiáját a smaragdtábla tézisei foglalták össze. A Tabula Smaragdina az analógiák alapelve, mint a hermetikus ismeretekhez való kulcs a szignatúrákról szóló tanításban volt kidolgozva. Ebből merített az asztrológia, az alkímia és a mágia is."

Hermész Triszmegisztosz - Hermész ​Triszmegisztosz bölcsessége
_„Ami ​alant van olyan, mint ami fent van, és ami fent van, olyan, mint ami alant van, az Egy csodájának kiteljesedésére.”_ A Háromszor Legnagyobb Hermészről úgy tartja a hagyomány, hogy az isteni bölcsesség birtokosa, aki égi eredetű tudását csak a beavatottak előtt fedte fel. Ez a tudás nemcsak Istenről, az istenek és az ember teremtéséről, a világ égi szférákból álló felépítéséről, de a halhatatlan Lélek kozmikus alászállásáról és az ember földön betöltött küldetéséről, sorsáról is szól. Hermész bölcsessége révén az olvasó közelebb kerülhet ahhoz a világképhez és gondolkozásmódhoz, amely több mint másfél évezreden keresztül meghatározta a nyugati világ tradicionális létszemléletét. Jelen kötetben a Hermésznek tulajdonított kozmogóniai, teológiai és filozófiai alapművek – _Corpus Hermeticum, Asclepius, Tabula Smaragdina, A kozmosz leánya_ – mellett a gyakorlati hermetika két gyöngyszeme – a hellenisztikus asztrológia kézikönyve: a _Liber Hermetis_ és Hortulanusnak a _Smaragtáblához fűzött alkímiai kommentárja_ – is helyet kapott. A bőséges jegyzetanyaggal és a mélyebb megértést szolgáló tanulmányokkal kiegészített gyűjteményes kötet a maga teljességében most jelenik meg először magyarul.

Hermész Triszmegisztosz - A ​lélek okulására
Az ​emberiség történelme folyamán írásművek millióiban kísérelték meg, hogy az igazságot valamiképpen formába öntsék. Ez azonban lehetetlen! A kimondhatatlant nem lehet kimondani. Az Egyetemes Világosságnak legfeljebb egy-egy sugarát lehet felfogni és szemügyre venni. Ez a mű is ilyen fénysugár: a Krisztus előtti rejtélyiskolákhoz tartozó Hermész Triszmegisztosz (a "háromszor hatalmas Hermész") lélek-műve. Ebben arra szólítják fel az olvasót, hogy... egyesítse a lényében rejlő örök elveket, hogy saját tulajdonává váljanak. Ennek révén lehet elnyerni a belső látást. E cselekedet - mint a bevezetőben is elhangzik - megóvja a lelket attól, hogy még mélyebbre süllyedjen az ellentétek eme világában, amely idegen az ő eredetétől. Ha csupán első és utolsó oldalát olvassa is el könyvünknek, lélek-utazása során kétségtelenül tapasztalja majd a belőle áradó segítség közvetlen erejét!

Hermész Triszmegisztosz - A ​Corpus Hermeticum és A Tabula Smaragdina
Az ​alexandriai korból _Hermész Triszmegisztosz_ neve alatt egész sereg, főként dialogizált értekezés maradt fenn. A gyűjtemény általában a _Corpus Hermeticum_ neve alatt ismeretes. Ezek az értekezések - ha töredékesek is - világosan jelzik, hogy valamely beavatás oktató művei. Túlnyomó részük inkább kései gnosztikus iratnak látszik, könnyen feltételezhető, hogy itt nem magáról Hermész személyes tanításairól, inkább a hermetikus hagyományba való beavatásról van szó.

Hermész Triszmegisztosz - A ​tökéletesség útja
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.

Hermész Triszmegisztosz - Corpus ​Hermeticum
A ​"Corpus Hermeticum" kötet görög nyelven fennmaradt vallási, filozófiai értekezések gyűjteménye. Jelen kötet -amelynek elkészítéséhez az eredeti görög nyelvű dialógusokat vették alapul-, a hermetikus tradíció alapszövegeit tartalmazza bevezetéssel és magyarázatokkal ellátva.

Hermész Triszmegisztosz - Hermész ​Triszmegisztosz összegyűjtött tanításai
Hermész ​Triszmegisztosz az ezoterikus irodalom egyik legvitatottabb alakja, aki valószínûleg Thot (Theuth), a bölcsesség egyiptomi istenének személyével azonos. Thot volt az írás és a tudomány megalapozója, az istenek írnoka, akit egyesek elsô Hermészként emlegetnek, s aki a legenda szerint az idôszámításunk elôtti 12. évezredben bekövetkezett világkatasztrófa közeledtekor személyesen készített feljegyzéseket az emberiség számára. Ezt a szent nyelven megfogalmazott mûvet fordították le a vízözön elmúltával a hieroglifák nyelvére, s így szolgálhatott alapjául a késôbbi (második?) Hermész törvényeket, tudományt és teológiát magukba foglaló szent könyveinek, melyek minden bizonnyal az Óbirodalom kialakulása és Menes hatalomra jutása elôtt lettek összeállítva, tehát legalább háromezer évvel Krisztust megelôzôen. A négy könyv további felbontással negyvenkét kötetet tett ki, ami megegyezik a Védák könyveinek számával, de ezenkívül a két mû között számos tartalmi hasonlóság is felfedezhetô. Hermész szent könyveit a templomok legbelsô szentélyeiben tartották, és a legmagasabb rangú papok kivételével senki sem olvashatta azokat. Tíz kötet az istenek kinyilatkoztatásairól, a világ keletkezéséről és a papság rendszabályaival kapcsolatban kihirdetett mennyei törvényekről szólt, további négy csillagászatról és asztrológiáról, kettő pedig az istenekhez intézett himnuszokat és az uralkodói vezetés alapelveit tartalmazta. Ezenfelül tíz kötet az imádságok formáit, a felajánlások, ünnepek és körmenetek szabályait foglalta magába, a többi részben pedig Hermész a filozófiáról, orvoslásról, anatómiáról és más tudományokról írt.

Hermész Triszmegisztosz - Tabula ​smaragdina / A Jó Pásztor
Való, ​tévedéstől mentes, biztos és igaz mindenek felett, hogy ami fent van, a lentihez hasonló, s ami lent van, a fentihez, beteljesítvén az Egyetlen számtalan csodáját.

Hermész Triszmegisztosz - Tabula ​Smaragdina
"A ​régi Egyiptom ezoterizmusa a titokzatos feltámadás küldetése, melyet az ember reményként hordoz magában valahol személyisége archaikus rétegében. Ennek a küldetésnek az egyedüli közvetlen, szimbólumok mögé rejtett dokumentuma a legendás Hermész Triszmegisztosz „a filozófia atyja” Tabula Smaragdina-ja és ami bizonyos mértékben már görög szellemmel van átitatva, a hermetikus művek gyűjteménye, Hermész művei. A hermetikus irodalom Európa felfedezésének idejétől erős ösztönzője volt a nyugati ezoterizmus és hermetizmus alakulásának, melynek metafizikáját és metapszichológiáját a smaragdtábla tézisei foglalták össze. A Tabula Smaragdina az analógiák alapelve, mint a hermetikus ismeretekhez való kulcs a szignatúrákról szóló tanításban volt kidolgozva. Ebből merített az asztrológia, az alkímia és a mágia is."

Kollekciók