A naturArt Magyar Természetfotósok Szövetsége 2009-ben tizenhetedik alkalommal rendezte meg Az Év Természetfotósa pályázatot. A magyar természetfotósok évről évre bizonyítják, hogy világviszonylatban is a szakma legjobbjai közé tartoznak. Képeikkel a természet szépségére és sérülékenységére hívják fel a figyelmet, a vadon mellett az ipari tájról is beszélnek.
A 2009-es pályázat remekműveinek, a fotósok kitartásának és természet iránti megszállottságának ez az album állít emléket.
A kötet kétféle borítóval jelent meg, ugyanis készítői egyiknek sem tudtak ellenállni, így az olvasóra bízzák, melyiket választja. Mindkettővel jól jár!
Kapcsolódó könyvek
Ismeretlen szerző - Az év természetfotói - Magyarország 2008
Immár tizenhat éves Magyarország legrangosabb természetfotós pályázata, amely névadó támogatónak köszönhetően 2008-ban is Béres Csepp - Az Év Természetfotósa címmel várta mindazokat, akik a fotográfiának ezen a gyönyörű területén szerették volna összemérni tudásukat, képességeiket. Az idei pályázatra - minden eddigi számadatot meghaladva - 163 pályázó 3518 képet küldött be. Ezek közül választotta ki a zsűri a legjobbnak ítélt pályaműveket, a különböző kategóriák díjazottjait, valamint azt a 123 fotográfiát, amelyet a Magyar Természettudományi Múzeumban rendezett kiállításon és ebben az albumban mutatunk be a természetszerető nagyközönségnek.
Ismeretlen szerző - Az év természetfotói - Magyarország 2005
A hazai természetfotós társadalom és a felnövekvő generációk összetartása érdekében a Magyar Természetfotósok Szövetsége és a Magyar természetfotós Társaság immár második éve hirdeti meg az Év Természetfotósa pályázatot. A pályázat képei a modern természetfotózás világszínvonalát képviselik, így a kiírók örömmel tesznek eleget kötelességüknek, és e nagyszerű album formájában tárják a világ elé a magyar természetfotósok alkotásait, valamit Földünk, de mindenekelőtt hazánk európai jelentőségű természeti értékeit.
Ismeretlen szerző - Az év természetfotói - Magyarország 2004
Ez az album Magyarország legjobb természetfotóinak gyűjteménye. A felvételeket a neves szakértőkből álló zsűri a "Találkozás a Természettel - az Év Természetfotósa 2004" fotópályázatra beérkezett mintegy 4000 természetfotóból választotta ki. A bírálók az esztétikai minőséget tekintették elsődlegesnek, de elengedhetetlen követelményként fogalmazták meg, hogy a fotók a szabadban, természetes körülmények között készüljenek, és elkészítésük ne járjon természetkárosítással. Ez a lenyűgöző kötet újabb bizonyítéka annak, hogy a természetfotózás igen magas színvonalon áll hazánkban.
Ismeretlen szerző - Az év természetfotói - Magyarország 2010
A naturArt Magyar Természetfotósok Szövetsége 2010-ben tizennyolcadik alkalommal rendezte meg Az Év Természetfotósa pályázatot. A magyar természetfotósok évről évre bizonyítják, hogy világviszonylatban is a szakma legjobbjai közé tartoznak. Képeikkel a természet szépségére és sérülékenységére hívják fel a figyelmet, a vadon mellett az ipari tájról is beszélnek.
A 2010-es pályázat remekműveinek, a fotósok kitartásának és természet iránti megszállottságának ez az album állít emléket.
Ismeretlen szerző - Az év természetfotói - Magyarország 2007
A Magyar Természetfotósok Szövetsége -amelynek tagjai a világ legfontosabb természetfotó-pályázatain sorra remekelnek, és akiket egyre másra hívnak meg a nagy nemzetközi szakmai fesztiválokra- immáron tizenöt éve minden esztendőben pályázaton kutatja fel az év legjobb magyar természet fotósát. Ez az album a 2007-es termés legjavát mutatja be.
Ismeretlen szerző - Az év természetfotói - Magyarország 2013
A naturArt - Magyar Természetfotósok Szövetsége 2013-ban huszonegyedik alkalommal írta ki az immár nemzetközi szinten is számon tartott fotópályázatát. A GDF SUEZ - Az Év Természetfotósa 2013 pályázatra beérkezett csaknem négyezer pályamű minden eddiginél magasabb színvonala újfent bizonyította, hogy a magyar profi és amatőr természetfotósok a világ élvonalába tartoznak. Mi sem példázza ezt jobban, mint azok az újszerű, előzmény nélküli képek, amelyek újra és újra meghökkentenek, elvarázsolnak bennünket fotográfusokat és természetszerető, fotózást kedvelő nézőket. Ez az album - a korábbi esztendőkhöz hasonlóan - a pályázat legjobb képeiből ad válogatást az olvasóknak.
Ismeretlen szerző - Az év természetfotói - Magyarország 2012
A naturArt - Magyar Természetfotósok Szövetsége 2012-ben huszadik alkalommal hirdette meg természetfotós pályázatát. A világszínvonalú pályamunkák ebben az évben is a természet szépségét, erejét hirdetik és ráirányítják a figyelmet az ember környezet iránti felelősségére.
Mészáros László - Természetfotózás
50 év a hazai természetfotózásban - erről szól a szerző jubileumi könyve. Ebben az albumban -a fotográfusi életpálya leírása mellett- a legkedvesebb, a Kárpát-medencében megörökített természetfotóit adja közre. Kötelességének érzi továbbadni mindazokat az ismereteket, amelyekre tanulás, illetve tapasztalatok útján tett szert, ezért a kísérőszövegekben a képekhez fűződő élményein túl azok készítésének módját és a felvételi adatokat is közli. A fekete-fehér képektől a színes fotózásig, az analóg technikától a digitális fényképezésig, az emlékképektől a fotófestményekig terjedő időszakot öleli fel öt évtizedes munkássága, ezért fotótörténeti szempontból is figyelemre méltó ez a könyv.
Renzo Rossi - Magasan Toscana felett
Toscanát valóságos művészeti alkotásként hozta létre egy, csupán a szépséggel törődő nép, több nemzedék lassú, türelmes munkájával formálták a völgyeket és a domboldalakat egyedi tájjá, amelyben a zseniális emberi elme alkotásai tökéletes összhangba kerültek a természettel. Itt minden kellemes, itt minden megadatik a jó élethez: az emberek, a művészet, az éghajlat, a táj, az ünnepek, az ízek és az illatok valósággal hízelegnek az érzékeknek. A tartomány egész évben ünneplőbe öltözik.
Colin Monteath - Új-Zéland
Új-Zéland, a maorik és a bevándorló európaiak kultúrájának találkozási pontja, a szélsőségek országa: végtelen zöld síkságokat, sűrű trópusi őserdőket, széles legelőket, rendezett kiviültetvényeket, hallal teli tavakat, fenséges, hófödte csúcsokat, sőt élénk, zajos nagyvárosokat egyaránt találhat itt a látogató.
Ismeretlen szerző - Az év természetfotói - Magyarország 2011
A naturArt - Magyar Természetfotósok Szövetsége 2011-ben ismét meghirdette nagy hagyományú természetfotós pályázatát, melyre ötezernél is több kép érkezett.
A legkülönlegesebb pályaműveket ebben az albumban csodálhatja meg mindenki, aki fogékony a természet szépsége és a magyar természetfotósok elhivatottsága, világszínvonalú munkái iránt.
Ismeretlen szerző - A 20. század fotóművészete
Ez a kiadvány kitűnő, tömör szócikkeivel a modern fotóművészet jól forgatható kislexikona, a kölni Ludwig Múzeum Fotógyűjteményének legfőbb kincseit tartalmazza. Lapjain 1900-tól napjainkig követhetjük nyomon az európai (ide értve az orosz, illetve szovjet) és az amerikai fotóművészet nagyjainak alkotásait. Bemutatja a festészet és a fotóművészet állandóan változó, versengő viszonyát, megismertet a különböző új irányzatokkal és kísérletekkel, így például a szocio-dokumentarista fényképezéssel, a "tiszta fényképezéssel" és a "szerzői fotográfiával".
Máté Bence - Láthatatlanul
A fotósnak, amennyiben egy gyors és érdekes akciójelenetet technikailag tökéletesen szeretne elcsípni, a legtöbb esetben előre tudnia, vagy legalábbis sejtenie kell, mi fog történni az objektív előtt. A természetet járva, távcsővel a kezünkben egyetlen nap alatt is rengeteg lélegzetelállító pillanatnak lehetünk szemtanúi, ezekben a momentumokban azonban a távolság, a fények, a háttér, a környezet és a meglepetés varázsának összjátéka nem teszi lehetővé, hogy a vizuális élményt később másoknak is átadhassuk. Munkám során én vállaltam a feladatot, hogy ezeket a pillanatokat fotózásra alkalmas helyen és időben, előre "megjósoljam".
Első könyvem arról szól, milyen utak vezettek képeim elkészítéséig. Olvasását azoknak ajánlom, akik kíváncsiak, miért nem ajánlatos fémvázas sátrat jégre építeni, akik tudni szeretnék, hogyan lehet villámfénynél madarakat fényképezni, vagy miként örökíthetők meg az állatvilág legfélénkebb madarai a vadonban centiméterekről, kézben tartott fényképezővel anélkül, hogy tudomást szereznének a fotósról. Tizennégy fejezetben részletesen megosztom olvasóimmal, mi munka, ötlet, tervezés és türelem áll egy-egy jól sikerült kép mögött, miközben nem rejtem véka alá azt sem, a természetfotózásban milyen hatalmas szerep jut a szerencsének. Ám az sohasem a véletlennek köszönhető, hogy miért pont ott és akkor gubbasztottam napokat, heteket vagy akár hónapokat a szerencsére várva....
Máté Bence
Klaus D. Francke - Magasan Ausztrália felett
A Föld legnagyobb szigetországa; akkora, mint az egyesült Államok; nagyobb, mint Európa; a mérsékelt égöv hűvös széleitől három időzónán át húzódik egészen a trópusokig. Ősi és elszigetelt. Ausztrália természeti és emberi kéz alkotta csodái és szépségei több mint 600 oldalon, lenyűgöző fotókkal, madártávlatból.
Antonio Attini - Magasan Írország felett
"Írország felett elsősorban a táj bűvöli el az embert. A látvány akkor is elevenen él bennünk, amikor már régen magunk mögött hagytuk a ködbe, párába burkolózó szakadozott partvidéket. A varázsos sziget hangával és rekettyével borított, buja dombjai mély völgyekbe ereszkednek alá. A szorosokban, úgy tartják, a ragyogó kék tükrű tavak és csillámló vízesések között mesebeli lények lakoznak." Ismerje meg Ön is a csodálatos ír tájat a több mint 600 oldalas, színes fotóalbum segítségével.
Ismeretlen szerző - Az év természetfotói 2004
Ez a kötet a 2004-es Év Természetfotósa pályázat 90 díjnyertes felvételét tartalmazza. A képek a világ legismertebb természetfotósainak objektívjein keresztül tárják fel az olvasók előtt az élővilág csodáit, és reményeink szerint inspirációt nyújtanak mindenkinek, aki érdeklődik a természetfotózás iránt.
A válogatás különböző témájú és stílusú képeket tartalmaz - portrékat, életképeket ugyanúgy, mint absztraktabb felvételeket. A pályamunkákból szelektáló zsűri a szakmai és esztétikai szempontok mellett nagy hangsúlyt fektet arra, hogy a felvételek természetes környezetben készüljenek.
Ismeretlen szerző - Budapest Anno és Most
Különleges, időutazásra csábító fotóalbum, amelyben a XIX.-XX. század fordulójának budapesti életképeit és az adott helyszíneken, a korabelivel azonos nézőpontból napjainkban készített városképeket egyszerre láthatjuk. Így a saját szemünkkel győződhetünk meg róla, mi változott, mi nem, fényes fővárosunkban az elmúlt több mint egy évszázad leforgása alatt. A legismertebb belvárosi helyszínek mellett a Budai vár kacskaringós kis utcáiba és a főváros világhírű fürdőinek belső életébe is bepillanthatunk a kötet lapjain. A Kiscelli Múzeum gyűjteményéből válogatott bámulatosan jó minőségű régi fényképeket többek közt Erdélyi Mór és Klösz György készítette, az ezek nyomán 2009 és 2012 között „újrafotózott” városképek pedig Vancsó Zoltán és Almási Zétény alkotásai.
Ismeretlen szerző - Az év természetfotói 2007
Páratlan természetfotók gyűjteményét tartjuk a kezünkben, benne a világ legrangosabb természetfotós pályázatának összes díjnyertes fényképével. A 2007. évi "Az év természetfotósa" pályázatra 78 országból 32 300 pályamű érkezett. A kötet ezek közül 22 ország több mint 100 profi és amatőr fotósának felvételeit mutatja be, amelyeket nemzetközi zsűri válogatott ki.
A fényképeken a portréktól kezdve az állati viselkedést bemutató képeken és természetvédelmi riportfotókon át a metaforikus természetfotókig változatos témák és stílusok tűnnek fel, s mindegyik a földi élet szépsége, drámaisága és sokfélesége előtt tiszteleg. Minden egyes képhez az elkészítés folyamatát bemutató szöveg társul.
Szabó György - Lopes-Szabó Zsuzsa - A bükki füvesember gyógynövényei
Gyuri bácsit, a szerzőt sokan ismerik. Gyógyteáit issza a fél parlament, miniszterek és sztárok. Állandó vendége a televízió több csatornájának. Hírnevét annak köszönheti, hogy olyan ősi tudással rendelkezik, mely egyedülálló napjainkban: ismeri és használja a környezetünkben termő gyógynövényeket. Családjában népi gyógyítók voltak több nemzedéken keresztül, tudomása szerint félezer évre visszamenőleg. Újabb könyvének társszerzője lánya, Lopes-Szabó Zsuzsa, szellemi örököse, a családi hagyományok továbbvivője. A könyv 65 gyógynövényről ad részletes leírást színes rajzokkal illusztrálva. Megtalálható benne, milyen betegségre milyen növényt lehet használni, hogyan lehet megelőzni a komoly bajokat. Semmi nem marad titok: a több száz éves tudást szívesen osztják meg a szerzők az olvasókkal. A könyvben olvashatjuk a gyógynövényes gyógyítás történetét, általános gyűjtési és teakészítési tanácsokat, valamint betegségcsoportokra bontva, a különféle gyógynövények alkalmazásához ad felhasználási javaslatokat. Gyuri bácsi és lánya, Zsuzsa minden titkukat megosztják az olvasóval. Olyan egyszerű nyelven megírt, közérthető és gyakorlatias könyvet adnak az érdeklődő kezébe, melyet még „kezdő” gyógynövényesek is haszonnal forgathatnak.
Kaiser Ottó - Lipp Tamás - Kastélyok, várak, paloták
Kastélyok, várak, paloták... Vajon kik építették ezeket a gyönyörű épületeket? Nyilván azok, akiknek pénzük volt. De nemcsak pénz kellett a nagyszabású építkezésekhez, hanem magas rang, hivatal, tájékozottság, s főként - jó kapcsolatok. Érdemes ebből a szempontból is megvizsgálni a bőkezűen építkező nemesi famíliákat: a családi birodalmak alapjait megvető főurak legtöbbje a 'kamaránál' tevékenykedett. 1848-ig a Magyar Kamara volt ugyanis a kincstár jövedelmeinek legfőbb felelőse, kezelője, gondozója - a korabeli Kincstári Vagyonkezelő Rt. De lehetett az építkező főúr vármegyei ember: főispán, táblabíró. Akkor is közel volt a tűzhöz.
2003.