Mi teszi a jó portréfotót? Egyszerű a kérdés, megválaszolni annál nehezebb. Könyvünk kétszáznyolcvan portréja rendre megadja a maga válaszát: vegytiszta párlatát nyújtja a helyszínnek, a témának, a megismételhetetlen, üdvözítő és rabul ejtő pillantanak. Rögtön érezzük a képek kivételes mivoltát, mégis nehéz megfogalmaznunk, mi a kulcsa ritka minőségüknek, összetett jelentésüknek. Kötetünk anyaga több mint száz esztendőt fog át a National Geographic Society egyedülállóan gazdag archívumából, a fotográfia avatott mestereitől válogatva felvillantja a portréfényképezés műfajának különféle oldalait, bemutatja a világ ezernyi szegletét, lakóinak oly jellegzetesen egyéni, mégis egyetemesen közös életét.
Kapcsolódó könyvek
Robert Caputo - Tájfotózás friss szemmel
Friss szemmel, tehát más megközelítésben - a NATIONAL GEOGRAPHIC magazin hallatlanul népszerű Fotóiskola-sorozatának új kötetében sokat próbált, sokat tapasztalt fotográfusok taglalják új szempontok szerint a tájfotózás elméleti és gyakorlati mozzanatait. Meg - ismertetnek a digitális fényképezőgépek és a képszerkesztő számítógépes programok főbb erényeivel, az internetes képkezeléssel, de közben visszanyúlnak az alapokhoz, felelevenítik a tájfotózás minden fotós médium és formátum esetében megszívlelendő szabályszerűségeit.
Hogyan válasszuk meg a legalkalmasabb gépállást és látószöget? Mely fényviszonyok között dolgozzunk? Hogyan komponáljuk meg a képet? Raymond Gehman a pusztuló erdők kapcsán vezet be hitvallása és mestersége titkaiba. Bruce Dale negyven esztendő tapasztalatait osztja meg velünk. Joel Sartore a hely szelleméről, képről és jelentésről mesél. Mindennek tetejébe a National Geographic Society archívumának eddig soha nem publikált képeiből okulhatunk:
Thaiföldtől Finnországig, Írországtól az Egyesült Államokig, Afrikától Kínáig bejárhatjuk a nagyvilágot, repülőgépről és csónakból, erdők mélyén és tengerparti hullámverésben fotózunk - s ebben ki más lehetne alkalmasabb társunk, ki más taníthatná meg inkább az igényes tájfotózás fortélyait, mint a NATIONAL GEOGRAPHIC magazin fotográfusainak legjava!
Robert Caputo - Portré és riport
A National Geographic Fotóiskola-sorozatának második kötetében Robert Caputo fotográfus és szakíró a portréfotózás alapelveit és mesterfogásait taglalja. Elméleti útmutatással és számos hasznos tanáccsal segíti mindazokat, akik kedvüket lelik embertársaik fotózásában, ráadásul megismertet a National Geographic magazin hírneves munkatársainak idevágó tippjeivel és trükkjeivel. Kézikönyvét nemcsak a kezdő fotóamatőr, de a képzett hobbifotós, sőt a hivatásos fotóriporter is haszonnal forgathatja.
Rob Sheppard - National Geographic fotóiskola - Digitális képek
A National Geographic Fotóiskola-sorozatának legfrissebb kötetében Rob Sheppard, a hírneves szakíró vezet el bennünket a digitális fotográfia végtelenül izgalmas, jószerével vadonatúj világába. A célnak megfelelő fényképezőgép kiválasztásától a különféle állományformátumokig, a képmódosítás elméletétől a digitális utómunka gyakorlatáig, a nyomtatás műhelytitkaitól a digitális fényképezés etikai hátteréig sok hasznos ismerettel szolgál a műkedvelő és a hivatalos fotós számára.
Robert Caputo - Tájak és képek
A National Geographic Fotóiskola-sorozatának harmadik kötetében Robert Caputo fotográfus és szakíró a tájfotózás alapelveit és mesterfogásait gyűjti egybe. Válasszal szolgál számos gyakorlati kérdésre ráadásul a National Geographic magazin nagyszerű fotósainak tippjeivel és trükkjeivel is megismerteti mindazokat, akik a természet csodáit választják témaképpen. Könyve nemcsak a kezdőt segíti; a fotózásban jártas amatőrnek, sőt a hivatásos fotógráfusnak is kitűnő útitársa lehet.
Ismeretlen szerző - Nagylátószög
A Földünk minden zugából összeválogatott panoráma-felvételeken távoli, ismerős és teljesen idegennek tűnő tájak, városok tárulnak elénk. A National Geographic gondozásában megjelent kötetben 260 'válogatott' fotó közvetíti számunkra világunk hihetetlen változatosságát. A 12 fejezet mindegyike a Föld egy-egy jellegzetes tájegységét eleveníti fel: vadvilágának természeti csodáit, lakóit és sajátos kultúráját.
Annie Griffiths - Egyszerűen szép
"A fotográfia jóvoltából új megvilágításban, új szemszögből láthatjuk önmagunkat és szűkebb világunkat. A fotográfia képi bizonyság arra, hogy a világ csodálatosabb, mint képzeltük, és sokkal több szépség rejlik benne, mint valaha is hinni merészeltük" - írja a sokszoros díjnyertes fotós, Annie Griffiths ebben a kötetben, miközben a képi szépség esszenciáját, megtestesüléseit keresi és leli meg a National Geographic Society páratlanul gazdag képarchívumában.
Fény, Kompozíció, Pillanat, Idő, Színek, Csoda; mutassuk be száz meg száz fényképen a fotográfiai szépség hozzávalóit, határozta el az Egyszerűen szép kötet szerkesztőcsapata. A takarékosan fogalmazott, velős magyarázó esszék után maguk a fotók, s közöttük olykor a megidézett tudósok, írók, költők mesélnek. Példaként álljon itt a dalköltő Leonard Cohen néhány szép sora a fényről:
"Harangozz csak, ha szólnak még a harangok.
Felejtsd el, amit ígértél.
Mert minden, minden megtörik,
és végre beszivárog a fény."
Ferdinand Protzman - Dolgos hétköznapok - National Geographic
A munka minden tevékenységek legfontosabbika, életünk szükségszerű velejárója. Jóllehet alapvető igényeink kielégítése céljából űzzük, mégis sokan vagyunk, akik mindemellett örömünket is leljük benne. A történelem folyamán a munka mind nagyobb jelentőségre tett szert, idővel az egyéni boldogulás és a társadalmi hovatartozás legfőbb tényezője lett. Kötetünkben a National Geographic Society másfélszáz esztendő terméséből adja közre a témába vágó legizgalmasabb, legemlékezetesebb képeket nőkről, férfiakról és gyerekekről, akik szerte a világon teszik a dolgukat, végzik mindennapi teendőiket.
Peter K. Burian - Robert Caputo - Tippek és trükkök
E hiányt pótló, könnyen érthető és gyakorlati kézikönyvből nem csupán fotózás technikai alapjait ismerhetjük meg, hanem elleshetjük a National Geographic fotósainak trükkjeit is. A könyv részletes ismertetőt ad a fényképezőgép működéséről, az objektívekről, a fénymérésről, a különféle filmtípusokról és formátumokról, a kompozíció, a világítás és a szűrők hatásairól és sok egyéb eszközről és eljárásról, amelyekkel technikailag tökéletes fotókat készíthetünk. A fotózás kreativitásának is komoly szerep jut. Saját gondolataink, érzéseink kifejezését a könyv világhírű NG fotósok módszerének stílusának bemutatásával segíti.
Michael Freeman - Fotósszemmel
Egy fénykép sikerének kulcsa a kompozíció. A fotográfus tudásának legfontosabb elemei közé tartozik az a készség, hogy a valóság egy szeletében észrevegye a fotótémát, majd a rendelkezésre álló képelemeket hatásos, magával ragadó kompozícióba rendezze. A digitális fényképezés megjelenése új, izgalmas megvilágításba helyezte a kompozíció témakörét - egyrészt mivel a digitális fényképezőgép közvetlen visszajelzése lehetővé teszi a kép azonnali értékelését és korrekcióját, másrészt pedig azért, mert a képszerkesztő programok az exponálást követően is módot adnak a kép megváltoztatására és a kívánt részletek hangsúlyossá tételére. Így született meg a digitális fotózás korábbiaktól eltérő stílusa. A könyv segítséget nyújt azoknak a képességeknek a kifejlesztésében, amelyek a fotó témájának kiválasztásához és a hatásos digitális fényképek készítéséhez elengedhetetlenek. A szerző nemcsak a kompozíció hagyományos megközelítéseit ismerteti, de kitér arra a digitális technikával megjelent új szemléletmódra is, amelynek tudatában a fotós exponáláskor már figyelembe veszi a digitális képszerkesztés, átalakítás, montázskészítés lehetőségeit - azokat az új eszközöket, amelyek elősegíthetik, hogy akár a keresőablakban látottaktól lényegesen különböző kép születhessen. -A könyv a képkompozíció kérdéseit a digitális technika lehetőségeinek figyelembevételével mutatja be. -Kitér a hagyományos módon, keresőablak segítségével készült kompozíciókra, és a képkészítés új módszereire is, amelyeket a digitális képszerkesztés tett lehetővé. -Megmutatja, hogy miként hozzuk ki a témából a lehető legtöbbet a helyzet és a helyszín elemzése segítségével. -Valós fotográfiai megbízások alapján készült közérthető példákat ismertet, és sematikus ábrákkal magyarázza el, hogyan és miért működnek a képek.
Bill Hatcher - Kaland és pillanat
Nos, az igazán jó kalandfotóknak ugyanezeket a szavakat kell eszünkbe juttatnia. Más műfajoktól eltérően a kalandfotózásban az sem marad külső szemlélő, aki megnyomja a fényképezőgép kioldógombját - ezért váltanak ki olyan erős érzelmeket a jó kalandfotók: bennfentessé tesznek, magukkal sodornak bennünket, már-már úgy érezzük, mintha mi is a helyszínen lennénk, a kaland részeseivel együtt élnénk át az eseményeket.
Ismeretlen szerző - Best of National Geographic - 365 képben - A legendás képarchívum 1888-tól napjainkig
A National Geographic Society mintegy tízmilliós fotógyűjteményének legjobban sikerült képei a legnagyszerűbb fotográfusoktól. 365 kép, mely fotó- és kortörténetet jelenít meg, kezdve az autokróm színes eljárás napjaitól korunk digitális fényképezéséig. Eme egzotikus és reprezentatív asztali öröknaptár az év minden napjára tartogat valami újat, fenségeset!
Antonio Attini - Magasan Írország felett
"Írország felett elsősorban a táj bűvöli el az embert. A látvány akkor is elevenen él bennünk, amikor már régen magunk mögött hagytuk a ködbe, párába burkolózó szakadozott partvidéket. A varázsos sziget hangával és rekettyével borított, buja dombjai mély völgyekbe ereszkednek alá. A szorosokban, úgy tartják, a ragyogó kék tükrű tavak és csillámló vízesések között mesebeli lények lakoznak." Ismerje meg Ön is a csodálatos ír tájat a több mint 600 oldalas, színes fotóalbum segítségével.
Moholy-Nagy László - Festészet, fényképészet, film
Moholy-Nagy László (1895-1946) egyike a modern művészet legsokoldalúbb egyéniségeinek. Festő, fotográfus, művészeti szakíró, a modern tipográfia egyik megalapítója, aki az ún. fotógramok, fotókollázsok készítése mellett a képzőművészeti karakterű filmalkotásban is járatos volt. Fénymodulátorai, mozgó szín-fényalkotásai, a negyvenes években alkotott forgatókönyvei jelentik a napjainkban virágkorát élő "kinetikus művészet" kezdetét - maga a kifejezés is tőle származik.
Pedagógusként is igen jelentős és nagy hatású munkát végzett: 1923-28 között a Bauhaus tanára volt, majd a 30-as évek végén Chicagóban megalapította a modern amerikai törekvésekben nagy szerepet játszó Új Bauhaust. Mint a németországi Bauhaus tanára, Gropiusszal együtt szerkesztette az ún. Bauhausbücher-sorozatot; néhány kötetét ő maga írta, többek között a "Malerei, Fotografie, Film" címűt is, amely először 1927-ben jelent meg. 1967-ben a "Neue Bauhausbücher" sorozatban ismét napvilágot látott, s most jelenik meg végre magyar nyelven is. Ebben az ősnyomtatvány jellegű, érdekes írásban azokkal az új ábrázolási lehetőségekkel foglalkozik Moholy-Nagy, amelyeket a fényképezés és a film jelent a képzőművészet számára.
A fényképészetben nemcsak a valóság reprodukálásának egyik lehetőségét látta, hanem azt az új képességet is, amely lehetővé teszi a valóság _felfedezését_. Olyasféle felfedezésről van szó, amely a tárgyi világot az új nézetek és látószögek, valamint az akár mikroszkopikus aprólékosságú részletek révén eddig ismeretlen aspektusból tárja elénk. "Másféle természet szól a kamerához, mint a szemhez" - ez Moholy-Nagy felfedezésének az alapigazsága.
S mivel a fényképészeten belül egyetemességre törekszik, könyvében nyolcvanöt oldalon keresztül a legváltozatosabb felvételekben, fotókompozíciókban, illetve fotótrükkökben gyönyörködhetünk.
Ismeretlen szerző - A fotózás kézikönyve
Manapság a fényképezés bárki számára elérhető, sok amatőr fotós azonban még nem rendelkezik azokkal a technikai ismeretekkel és azzal a gyakorlati tudással, amely lehetővé tenné számára, hogy az elképzeléseinek megfelelő felvételeket készítsen.
A fotózás kézikönyve összegyűjti a fontos információkat, és így segít
a megfelelő készségek kifejlesztésében. A könyv a fotózás valamennyi lényeges területét érinti, közérthetően magyarázza meg a technikai részleteket, s ezáltal megkönnyíti az olvasók számára a tanultak gyakorlati alkalmazását is. Az alapok elsajátításán túl a kötet segítséget nyújt a továbblépéshez is, bemutatva mindazon lehetőségeket, amelyek a professzionális fotózást jellemzik.
A könyv fontos részét képezi a digitális fotózásról szóló fejezet, amely betekintést enged az otthoni számítógépek elterjedése és fejlődése révén megnyíló új művészeti dimenzióba, és megmutatja, milyen egyszerűen kezelhetők a digitális képalkotó és képszerkesztő eszközök
A fotózás kézikönyve tehát minden érdeklődő számára hasznos olvasmány.
Leah Bendavid-Val - A világ képekben
A könyv a National Geographic magazin számára az elmúlt tizenöt évben készült fényképekből mutat be válogatást, megismertet a mögöttük rejlő tényekkel, valamint azoknak a férfiaknak és nőknek a véleményével, tapasztalataival, akik a képeket készítették. A felvételek a természet jelenségeinek, az állatok életének meghatározó eseményeit örökítik meg. Sok korai fénykép a későbbiekkel összehasonlítva megmutatja, a Geographic milyen egyedülálló teljesítményt nyújtott a fotózás területén, s hogy az évtizedek során hű maradt hagyományaihoz, miközben igyekezett követni képein a változó valóságot is.
Az öt fejezet a Társaság főbb témáit mutatja be: az állatok életét a szárazföldön és a víz alatt, az Egyesült Államok és a világ kultúráját, a tudományt a csillagászattól a régészeten át az űrkutatásig. Lenyűgöző képek bizonyítják s Geographic fotósainak rátermettségét és képzelőerejét.
A fotókat készítők terepen szerzett tapasztalataink, kalandjainak leírása kíséri. Ezek lehetnek humorosak vagy félelmetesek, de mindig ellenállhatatlanul izgalmasak. Leah Dendavid-Val, a kötet szerzője műszaki, újságírói és művészeti szempontból egyaránt bemutatja a fényképészek teljesítményét.
A bevezető fejezet a Geographic fényképezéssel kapcsolatos elveinek kialakulását, fejlődését ismerteti, és bemutatása azokat a megszállottakat, akik mindvégig hittek abban, hogy a fényképezés segítségével jelentős igazságokat lehet elmondani a világról.
Renzo Rossi - Magasan Toscana felett
Toscanát valóságos művészeti alkotásként hozta létre egy, csupán a szépséggel törődő nép, több nemzedék lassú, türelmes munkájával formálták a völgyeket és a domboldalakat egyedi tájjá, amelyben a zseniális emberi elme alkotásai tökéletes összhangba kerültek a természettel. Itt minden kellemes, itt minden megadatik a jó élethez: az emberek, a művészet, az éghajlat, a táj, az ünnepek, az ízek és az illatok valósággal hízelegnek az érzékeknek. A tartomány egész évben ünneplőbe öltözik.
Peter Turner - Colin Monteath - Új-Zéland
A National Geographic Society sokat próbált utazói, szakavatott világcsavargói folyton-folyvást járják glóbuszunk pazar tájait, érdekes országait. De nem csak a díszleteket bámulják meg - a kulisszák mögé, a nemzetek, népek, kultúrák titkaiba is örömest bepillantanak. Vérbeli felfedezőként összegyűjtött tapasztalataikat, bölcs tanácsaikat osztják meg az utazni vágyó olvasóval a National Geographic Traveler sorozatának köteteiben.
Az utazás megtervezése: Rövid az idő, tenger sok a látnivaló - hogyan állíthatjuk össze a legokosabban új-zélandi utazásunk menetrendjét?
Kalandra fel!: Maori ünnepek, nyomozás a kivik után, lovaglás a Pakiri Beachen, kétkezi munka a biofarmon - megannyi különleges, kihagyhatatlan élmény.
Bennfentes tipp: Csak a beavatottak számára ismerős helyek, fontos tudnivalók - a National Geographic fotósainak, újságíróinak, szakértőinek kincset érő tanácsai.
Gyalogos és autós túrák: Auckland belvárosa, Milford Track, Tongariro Crossing, Wairau-völgy - részletes leírással, térképpel.
Kirándulások: Mount Taranaki, Whanganui folyó, Stewart-sziget, Keleti-fok - háborítatlan zugok, rejtelmes új-zélandi vidékek.
Ne hagyjuk ki!: Különösképpen ajánlott helyek és programok.
Fényképek, illusztrációk, térképek: Gazdagon illusztrált segédlet az úti célok kiválasztásához, a tájékozódáshoz, a tartalmas és szórakoztató időtöltéshez.
Jim Wark - Magasan Amerika felett
Sok ország büszkélkedhet meseszép tájakkal, de változatosság dolgában Amerika valamennyit felülmúlja. A levegőből felfedezni ezt a sokszínűséget olyan élvezet, amit csak kíváló fotográfusok képesek közvetíteni. A Magasan fentről... sorozatunk fotósai hőlégballonból vagy helikopter ajtajában lógva készítik felvételeiket. Ezek a könyvek tájegységek formáinak, színeinek, fényeinek különleges összegzését nyújtják, amit egyetlen pillantással magunkba fogadunk. A magasból fényképezett ország egy-egy különleges tájának szentelt fejezetét rövid szöveges magyarázó rész nyitja meg. A kivételesen szép panorámafelvételeket nagyszerűen emeli ki a könyv kicsinyített album formátuma.
Michael Yamashita - Magasan New York felett
Ami az utcákat illeti, New York kaotikus város - a szó legjobb és legrosszabb értelmében egyaránt. Hogy átfogó képet kapjunk a városról, fogadjuk meg a szerző-fotográfus jelszavát: "Irány az ég!" Pontosabban esetünkben egy kényelmes fotel, hogy a könyv lenyűgöző fotóit böngészve kipróbáljuk milyen is lenézni egy magyar viszonylatokban megye méretű városra - a tériszony kockázata nélkül...
Erin McLoskey - Magasan Kanada felett
Kanadáról elsőként a természet és a vadon képei jutnak eszünkbe. Itt találjuk a Föld legöregebb és legnagyobb erdőségeit és a világ édesvízkészletének jelentős részét. A hófödte hegyláncok belsejéből a völgyek felé ereszkedő patakok folyóvá fonódnak, átrobajlanak a szurdokokon, hogy azután tavakká szelídüljenek, vagy továbbhömpölyögjenek valamelyik óceán vagy tenger felé. A kanadai sarkvidék dermesztő hidegében jégmezők, gleccserek ragyognak hófehéren, ám a déli Badlands síkját már forró napsütés perzseli.