Kapcsolódó könyvek
Hadrovics László - Gáldi László - Magyar-orosz szótár
Magyar-orosz kisszótár, több mint 22 000 címszót és kb. 4000 szószerkezetet tartalmaz.
Hadrovics László - Gáldi László - Orosz-magyar szótár (kisszótár)
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Hadrovics László - Gáldi László - Magyar-orosz kéziszótár
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Ismeretlen szerző - Orosz-magyar / Magyar-orosz iskolai szótár
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Soproni András - Orosz kulturális szótár
A kulturális szótárak sorozatának új kötete az orosz nyelv és kultúra minden anyanyelvű számára ismert és a hétköznapi életben nap mint nap használt, más szótárakban és nyelvkönyvekben mégis alig-alig fellelhető szavait, fogalmait, fordulatait, mondhatni „titkait” fejti meg. Ezek éppen azért maradnak rejtve a külföldi és a nyelvtanuló előtt, mert az oroszok maguk sincsenek a tudatában, hogy birtokosai ennek a tudásanyagnak, és ezért nem is gondolnak rá, hogy ezek a számukra magától értődő dolgok érthetetlenek a külföldi számára, aki épp ezeket a legközönségesebb, mondhatni banális ismereteket szerzi meg a legnehezebben, holott talán épp ezekkel találkozik legelőször, amikor anyanyelvűek közé kerül. Nem egyszerűen „országismereti” szótárt írt Soproni András, hanem útikalauzt az orosz gondolkodáshoz, történelemhez, kultúrához.
Sz. Havronyina - Beszéljünk oroszul!
Beszéljünk oroszul! – orosz nyelvkönyv középhaladók számára
(Magyar nyelvű tanulók számára)
Tankönyvkiadó, Budapest, 1986.
"Russzkij jazik", Moszkva, 1986.
Oroszból fordította: Adamik Tamásné
Kövecses Zoltán - Magyar szlengszótár
A jelen és a közelmúlt magyar szlengszavai és szlengkifejezései - gazdag szóanyag és értelmezések - több mint ezer példamondat - bevezető tanulmány - szinonimamutató
Országh László - Angol-magyar szótár (kisszótár)
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Ismeretlen szerző - Magyar-lengyel szótár
Nagyszótár, 1968-as kiadás, Akadémia Kiadó
Tótfalusi István - Kiejtési szótár
A KIEJTÉSI SZÓTÁR Tótfalusi István többéves gyűjtő- és kutatómunkája eredményeképpen 40000 idegen név, szó és kifejezés helyes kiejtését adja meg szakszerűen. A szótár érdeme, hogy a kiejtést nem bonyolult, kódolt formában, hanem mindenki számára érthetően, a magyar ábécé betűivel írja le.
A KIEJTÉSI SZÓTÁR szókincse átfogja és felöleli mindazokat a területeket, melyeken idegen szóval találkozhatunk a mindennapi életben vagy munkánk során. A szótár napjaink külföldi hírességei és közszereplői mellett tartalmazza mindazoknak az idegen történelmi neveknek a helyes kiejtését is, amelyekkel tanulmányaink, olvasmányaink vagy akár szabadidőnk eltöltése közben találkozunk.
A szótár nagyobb része a híres és ismert emberek nevének helyes kiejtését mutatja meg, legyen a személy: történelmi személyiség, politikus, művész, feltaláló, irodalmi alak, tudós, filmszínész, zenemű alakja vagy sportoló.
A szótár segítséget nyújt a történelmi magyar családnevek kiejtéséhez is.
A személynevek mellett a KIEJTÉSI SZÓTÁR az idegen földrajzi nevek, a közszavak és a rövidítések kiejtését is tartalmazza. Néhány kiragadott példa, hogy hányféle idegen szó kiejtését segíti a szótár: helység, hegy, vízesés, borfajta, ételfajta, kutyafajta, szakkifejezés, gyógyszer, állam, tartomány, történelmi magyar város mai neve, illetve rövidítés.
A KIEJTÉSI SZÓTÁR azért is hasznos, mert nemcsak a fő részben közölt 40000 lexikai egység helyes kiejtését tartalmazza, hanem azért is, mert a függelék első részében közreadott részletes KIEJTÉSI ÚTMUTATÓ 38 nyelvnek írja le a legfontosabb hangtani és kiejtési szabályait. Ezek segítségével a használó az újonnan felbukkanó idegen név vagy szó helyes kiejtését maga is meghatározhatja.
A függelék másik része a KERESŐ, amely megmutatja, hogy egy-egy speciális betű vagy betűkapcsolat melyik nyelvben vagy nyelvekben fordulhat elő, és így segíti a felhasználót az idegen szó eredeti nyelvének meghatározásában és az idegen szó pontos kiejtésben.
Napjainkban mind több idegen névvel és szóval találkozunk, ezért nélkülözhetetlen egy biztos fogódzó. Ez a fogódzó a TINTA Könyvkiadó KIEJTÉSI SZÓTÁRA, amely több évtizedes hiányt pótol.
Kínáljuk mindazoknak, akiknek nemcsak az a fontos, hogy mit mondunk, hanem az is, hogy azt hogyan ejtjük ki.
Richard Scarry - Tesz-vesz szótár
Ebben a könyvben több mint 1500 szót és ugyanannyi képet találsz. Sőt mi több, háromszor annyi szót, mert a TESZ-VESZ SZÓTÁR-ban a magyar szavak mellett angol és német szavakat is találsz. Igazi szótárt tartasz a kezedben, amelyet, remélem, örömmel forgatsz majd, hiszen a képek - mint egy negyedik, közös nyelv - sokat segítenek.
Meglátod, milyen érdekes összehasonlítani a három nyelv szavait. De jó, ha tudod, hogy az angol és német szavak kiejtése eltér az írástól. Ha még nem tanulsz idegen nyelvet, kérj meg valakit, aki tud angolul vagy németül, hogy tanítson meg a helyes kiejtésre.
Még egy mulatságot találsz majd a könyvben. A könyv írója és rajzolója Richard Scarry sok apró rejtvényt ad fel neked, így a böngészés mellett még keresgélhetsz is!
Jó szórakozást!
Halász Előd - Német-magyar nagyszótár I-II.
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Gáspár Anikó - Angol-magyar varázsszótár
A Varázsszótár az angol nyelvű meseirodalmat és a Harry Potter regényeket eredetiben olvasó nyelvtanulók számára készült. Részben hagyományos angol-magyar kisszótár, mely az általános alapszókincset tartalmazza, másrészt pedig különleges szó- és fogalomgyűjtemény, melyben az olvasók megtalálhatják az ismertebb művekben szereplő egyedi és különleges varázsfogalmakat és varázsigéket, neveket, intézményeket, mondókákat. A szótár megadja a szavak magyar jelentését, a fordításokban elterjedt magyar névváltozatokat, és elmagyarázza a szavak eredetét, etimológiáját is. Fontos segédeszköz a játékos és szórakoztató nyelvtanulásban.
O. Nagy Gábor - Ruzsiczky Éva - Magyar szinonimaszótár
A Magyar szinonimaszótár mindazoknak készült, akik gondolataik pontos kifejezésére, mondanivalójuk szabatos, stílusos formába öntésére törekszenek, és fogalmazás közben a helyzethez pontosan illő, a lehető legtalálóbb kifejezést keresik. A szótár 30 ezernél több rokon értelmű lexikai egységet tartalmaz, 12 és fél ezernyi címszó köré csoportosítva. A címszóként föl nem vett szinonimákat a szótárhoz csatolt Szómutató segítségével lehet kikeresni. A szótár a szókészlet elemei között fennálló jelentéstani összefüggéseket is feltárja, amelyeket így a jelentéstan művelői is felhasználhatnak forrásanyagul elméleti kérdéseik tisztázáshoz. A kötet elején található Bevezetés a szótár keletkezésének történetét vázolja. A rövidítések és jelek magyarázata a szótár használatához ad útbaigazítást.
Ismeretlen szerző - Russzicizmusok
A közreadott 5000 orosz szólást és kifejezést tartalmazó gyűjtemény első kötete a kiadó gondozásában megjelenő frazeológiai szótáraknak. A szótárt elsősorban azok a nyelvet haladó fokon tanulók használhatják eredményesen, akik az orosz nyelvre jellemző szólások, képletes és átvitt értelmű szókapcsolatok, szállóigék, közmondások elsajátításával kívánják gyarapítani tudásukat. Jó hasznát vehetik a szótáraknak azok is, akik eredetiben olvasnak orosz vagy szovjet szépirodalmat vagy akik beszélnek már oroszul, de nem ismerik eléggé az eredeti, tőről metszett orosz fordulatokat és kifejezéseket. Végül haszonnal forgathatják a szótárt a fordítók, szerkesztők és az orosz nyelv tanárai, akik egy-egy orosz kifejezés rokonértelmű, gyakran eléggé változatos jelentésárnyalatait kutatják. A többéves gyűjtőmunka eredményeként a szótár általában kielégíti az ilyen irányú igényeket is.
A válogatás során a szótárba főként olyan kifejezéseket vettünk fel, amelyek gyakran fordulnak elő a mindennapi szóhasználatban, az irodalmi nyelvben és a sajtóban. A régies, elavult kifejezéseket a tájnyelvben használatos szólásokat kihagytuk.
Ismeretlen szerző - Magyar szókincstár
A Magyar szókincstár az anyanyelvoktatás, a szókincsfejlesztés hasznos segédeszköze. Az anyanyelv szabatos, színes, helyes használatához nyújt segítséget, amely gazdag tára a rokon értelmű szavaknak, más néven szinonimáknak, és feltünteti a szavaknál nagyobb lexikai egységeket (szókapcsolatokat, szólásokat, közmondásokat) is. A magyar szótárirodalomban elsőként közli a szavak ellentétét, antonimáját. A szótár 25 500 vastag betűs címszót tartalmaz. A szócikkekben található szavak száma 80 600. Szerzői 14 400 szónak, szinonimasornak adták meg az ellentétét. Több mint 3 800 közmondás, szólás található benne 760 címszó alá besorolva. A mai köznyelv szavain kívül szép számmal szerepelnek benne régies, nyelvjárási és idegen hangzású szavak, de nem maradtak ki a diáknyelv lexikai elemei és a szleng jellegű kifejezések sem. Háromszor több szót tartalmaz minden korábbi szinonimaszótárnál. Tudományos igényű kínálati szótár, amelyben használója megtalálja és kiválaszthatja egy-egy címszó tágan értelmezett szinonimái közül a legmegfelelőbbet. A többéves gyűjtőmunka során nyelvészek, egyetemi és főiskolai tanárok 28 korábban megjelent szótárt dolgoztak fel. Az összegyűjtött gazdag nyersanyag elrendezése a nyelvészet és azon belül is a lexikológia és a jelentéstan legújabb eredményeinek figyelembe vételével, korszerű eszközök (számítógép, célprogramok) alkalmazásával történt. Szótárunk a magyar anyanyelvűek legszélesebb köre számára készült, haszonnal lapozhatják a hivatásos tollforgatók (az újságírók, a fordítók, a szerkesztők) is.
Ujváry Béla - Velledits Lajos - Francia-magyar és magyar-francia iskolai és kézi szótár
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Herczeg Gyula - Juhász Zsuzsanna - Olasz-magyar szótár / Italiano-ungherese vocabolario
Az olasz-magyar, magyar-olasz kéziszótárak a mai nyelvi állapotot tükröző legmodernebb szóállományt tartalmazzák, a korábbi nagyszótárak anyagára épülve és azt korszerűsítve. Az új szótárban jelentős szerephez jut a gazdasági, társadalmi és technikai változásokat követő szakszókincs, valamint az élőnyelvi példák bemutatása. Helyet kapnak a mai modern olasz, illetve magyar nyelvbe újonnan bekerült, aktívan használt idegen eredetű szavak is.A szófajok, a nemek, a hangsúly és a rendhagyó többes számok megadásán kívül az igeragozás, a vonzatok, valamint a segédigék használatát is jelöli a szótár. A magyar nyelvre vonatkozóan a szófaji jelölés mellett az ige- és névszóragozást és a vonzatokat tünteti fel a szótár.A szótárak irányonként 60 000 címszót tartalmazó szóállománnyal rendelkeznek, nagy segítséget nyújtva mind a közép- és felsőfokú nyelvvizsgára készülőknek, mind a fordítóknak.Minimális rendszerkövetelmények: Windows 98/ME/NT/XP; 166 MHz-es processzor; 64 MB memória; 180 MB szabad lemezterület; TCP/IP protokoll; Web-böngésző \(MS IE 6.0); rendszergazda jogosultság \(NT/2000)
Ismeretlen szerző - Angol-Magyar képes szótár
Szótárunk mintegy tízezer szócikket és ezer ábrát tartalmaz. Ismeretanyaga felöleli az élet valamennyi területét. A keresett szó gyorsan és könnyen megtalálható. A szótár használatát jelentős mértékben megkönnyíti a kötet függelékében található magyar-angol szókereső.
Bárdosi Vilmos - Szabó Dávid - Francia-magyar kéziszótár / Dictionnaire français hongrois
A több mint 50 000 címszót tartalmazó új Francia-magyar kéziszótár szerkesztése folyamán alapvetően az élő francia nyelv, a mindennapok során használt köznyelv bemutatása és illusztrálása volt a szerkesztők célja, ugyanakkor törekedtek arra, hogy fontosságának megfelelően teret kapjon olyan fontos szaknyelvek szókincse is, mint pl. az informatika, a jog, a sport, az orvostudomány vagy - francia szótárról lévén szó - a gasztronómia nyelve. A szótár fontos újítása, hogy a franciaországi regionális köznyelvi és nyelvjárási alakok mellett igyekeztek a belgiumi, svájci és kanadai francia nyelv jellemző szavaiból és kifejezéseiből is minél többet bemutatni. A szótár használatát egyszerűsíti, hogy a gyakoribb rövidítések, mozaikszók, csakúgy mint a földrajzi és egyéb tulajdonnevek is címszóállományban kaptak helyet. A szerkesztők egyik legfőbb törekvése volt, hogy a gyorsan változó világunkban tömegesen felbukkanó új szavak minél nagyobb számban jelenjenek meg a szótárban, míg a jellemző szóhasználat bemutatását szolgálja a gazdag példaanyag, amelyhez bőven merítettek a világháló adta lehetőségekből. A használati minősítések szisztematikus megadása a sok esetben szükséges szemantikai pontosításon túl a CD-ROM formájában megjelentetett változat használhatóságát hívatott növelni. A szavak kifejezésekbe, mondatokba fűzését segítő bő példaanyaggal az is céljuk volt, hogy segítsék a nyelvtanulókat a francia nyelvben való elmélyülésben, a franciául már jól tudókat pedig a nyelv aktív használatában. A jobb áttekinthetőség végett a szólásokat és közmondásokat egy csokorba gyűjtve a szócikkek végén adták közre.