Kedves Hűséges Olvasónk! Harmadik, nagyformátumú könyvünket tartja kezében, amelyet a magyar borokról írtunk. Az első könyv: Magyar Borok Könyve nem várt sikert hozott. Értésünkre adta: van igény a jó borainkról szóló, alapossággal megírt, nagyobb lélegzetű könyvekre, akkor is, ha nem enciklopedikus (monográfiai) igénnyel írták őket. Második könyvünket mégsem a hazai olvasónak szántuk, hanem a nemzetközi szakirodalomba akartunk elhelyezni egy eddig még oda nem került könyvet. A Terra Benedicta – Áldott Föld angol fordításban jelent meg és nagyobb terjedelme ellenére csak azt tartalmazta, amit feltételezésünk szerint nem tudnak a magyar borról. Nem tudják sem a világ híres szakírói és az egyébként jól tájékozott borkedvelők sem. Ennek hasonló című magyar változata a harmadik könyvünk. Ez azonban az azonos cím és borító ellenére nem az idegen nyelvű kiadás magyar alapszövege." (Rohály Gábor, Mészáros Gabriella)
Kapcsolódó könyvek
Pierre Casamayor - A borkóstolás
A sikeres kóstolás érdekében be kell tartanunk néhány szabályt: nem mindegy, hogyan készítjük elő a poharakat, milyen hőmérsékleten kínáljuk a borokat, miképpen nyitjuk fel a palackot, és hogy végezzük a dekantálást. Gyakorlati feladatokat is találunk a könyvben, melyek segítségével megtanulunk különbséget tenni a nagyon élénk vagy túl melegen felszolgált fehérborok, a vékony vagy éppen robusztus vörösek, és a könnyed vagy erős rozék között. A borkóstolás mellett megismerkedhetünk más italok, így a borpárlatok, konyakok, rumok és whiskyk kóstolásának fortélyaival is.
Parti Nagy Lajos - Hősöm tere
"Elhallgatott, hosszan csóválta a fejét, nézett be a szobámba a vállamon keresztül. Szép kis szoba, sóhajtotta, príma lakályos. Kis lakáj a nagy Duna mentében, hehe. Azért ő se tisztára vajbunkó ám klasszikusokban! Majd meglátom. És, nézzenek oda, micsoda egy panorámajellegű a kilátás. Szabadság térre és satöbbire. A téma az utcán haver, ugye? Fölpumpáljuk, megírjuk. Mert az embernek mindent szabad, ugye? Egyelőre, főemlőském, mondta, egyelőre, ami nem mindörökké."
Ismeretlen szerző - Teáskönyv
A tea apostolaként, a teázás isteneként, a teakereskedők és teázók védőszentjeként tisztelt Lu Yu több mint ezerkétszáz esztendeje íródott műve a Teáskönyv. E meghatározó klasszikus munkát a teázás kultuszában testet öltött, derűs és kifinomult nyugalmat árasztó világszemlélet hatja át. E könyvecske nem csupán a szenvedélyes teázóknak értékes olvasnivalója, hanem hasznos ismeretekkel szolgál mindazoknak, akik a világszerte tért hódított teakultusz kultúrtörténeti gyökereire kíváncsiak.
Lu Yu műve mellett további négy rövidebb írás is található a teavizekkel kapcsolatban. A szövegek kiválasztásánál szempont volt, hogy segítségükkel reprezentatív képet alkothassunk és átfogó ismerete-ket nyerjünk a teakészítéshez szükséges vizek kiválasztásának és elkészítésének Tang- és Song-kori problematikájáról. E négy írás mindenképpen hasznos kiegészítése lehet Lu Yu Teáskönyvének, és mint látni fogjuk, nem csupán témájukban kapcsolhatók azzal össze. Egy több mint kétszáz éven átívelő érdekes, és a kínai írásbeliségre jellemző kritikai vitát kísérhetünk nyomon.
Gwen Edmonds - Jill Norman - Teák és gyógyteák
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Gilles Brochard - Michèle Carles - Christine Fleurent - Nagy tea enciklopédia
Jünnan, sencha, oolong, ceylon, assam, darjeeling - megannyi különös név, s mind a nagy teatermő vidékek világát idézi. A kínai szent teakertektől a Himalája ködében burjánzó ültetvényekig óriási területeken szüretelik, válogatják és keverik a teafélék sokaságát. És hogy az apró tealevelek nemcsak illatosak, hanem szépek is, azt Christine Fleurent nagyszerű fotói bizonyítják. E könyv, s szerzője, Gilles Brochard a tealevél történetével is megismerteti az olvasót, elmondja a teához fűződő legendákat, szertartásokat, ceremóniákat, a jó teakészítés titkait, sőt azt is, hogy milyen kitűnő lehetőségeket sugall az illatos tea a gasztronómiának.
Jane Pettigrew - Tea
A könyv értékes útmutatót ad a különböző teák vásárlásához és tárolásához, miközben tanáccsal szolgál a tealevél forrázásához és az ital fogyasztásához.
A világ különböző pontjairól származó, több mint 70 különböző teaféle részletes leírását és kóstolási útmutatót kínál.
Megtudjuk, hogy az "aranyszabályok" betartásával hogyan készíthetünk kitűnő teát és hogyan rendezhetjük meg a tökéletes teadélutánt.
Dr. Fritz Geiger - Gyógyteák
Földünkön mintegy 620 000 növényfaj él, de csak 300 rejt olyan anyagokat, amelyek az emberi szervezetre gyógyító hatással vannak. Közülük százötvenet az ember már évezredek óta rendszeresen felhasznál betegségeinek a gyógyítására.
Nagyanyáink, ha valami nyavalyájuk volt, elmentek a füvesasszonyhoz, akitől aztán megkapták az alkalmas növényeket, hogy főzetet készítsenek belőlük és azzal gyógyítsák magukat. azt, hogy használt-e a kórra vagy sem, csak szóbeszédből tudjuk. Tény viszont, hogy a gyógyteázás szokása a modern orvostudomány eredményei ellenére sem halt ki.
Ez a könyv erről szól: leírja azokat a mindennapi bajainkat, betegségeinket, amelyeken enyhíthet egy-egy jól megválasztott gyógyfőzet, részletes útmutatást ad azok elkészítéséről és hatásaikról, s végül a betegségek kezeléséhez szükséges hasznos gyakorlati tanácsok egészítik ki a könyvet.
Okakura Kakudzó - Teáskönyv
A tea orvosságként kezdte, majd ital lett belőle. A tizennegyedik századi Japánban a teafogyasztás afféle "vájtfülű vallássá" - teaizmussá - nemesedett. A teaizmus a mindennapi élet tisztátalanságai közt megjelenő Szép imádatán alapuló kultusz. Tisztaságot és összhangot, kölcsönös szeretetet, romantikus társadalmi békét sugároz. Valamennyi elkötelezettjét a kifinomult ízlés arisztokratájává emeli...
Okakura Kakudzónak a teaszertartásról írt, ma már klasszikusnak számító, örökbecsű művét nyújtjuk át az Olvasónak.
Konrad Lorenz - Ember és kutya
A világhírű tudós – aki kitűnő humorú írónak bizonyul ebben a könyvében is - hosszú évek tapasztalatait írja meg nagyszerűen felépített kis kutyatörténeteiben. Mint etológus arra keres feleletet, mi az ami az emberi és állati magatartásformákat megkülönbözteti és ugyanakkor arra is – mi az ami összekapcsolja őket. Könyvében arról is ír röviden, hogyan alakult ki az ember és kutya évezredes kapcsolata, de sokkal inkább foglalkoztatja a kutya és gazdája mai helyes „együttélési” szabályainak sok kérdése. Tanácsai arra vonatkoznak ki milyen kutyát válasszon, milyen szoktatási módszereket tekinthetünk emberhez és állathoz méltónak, milyen tapasztalatai vannak az egyes kutyafajtákkal kapcsolatban.
A sok kitűnő etológiai és természeti megfigyelés ellenére sem szakkönyvet tart a kezében az olvasó. Nagyszerűen felépített, szórakoztató, irodalmi igényeket is kielégítő olvasmány ez, melynek minden sorából az élőlények iránti szeretet, gyengédség és tisztelet árad. Egyszerű stílusa, árnyalt, sokszínű humora bizonyára éppúgy megragad majd mindenkit, mint ahogyan ez előző könyvénél, a Salamon király gyűrűjé-nél történt.
André Kostolany - Mesterfokon a pénzről
Tartalom:
A pénz bűvölete
A tőzsde állatkertje
Spekuláljunk, de mivel?
A tőzsde - a piacgazdaság idegrendszere?
Ami az árfolyamokat mozgatja
A hosszú távú befolyásoló tényezők
A középtávú befolyásoló tényezők
A tőzsde pszichológiája
Az információk dzsungelében
A portfolió összeállítása
A pénzkezelők
Mindenkinek, aki meg akarja kockáztatni
Kiss Mariann - Teakalauz
„A tea csodaszer, amely a kimerültségtől kezdve a megfázáson át a gyilkosságig mindenre enyhülést hozhat” – írta Jeane M. Dame. Az utóbbit talán mégsem célszerű kipróbálni, de kétségtelen, hogy évszázadok óta hisznek a tea csodálatos hatásában. A világon a víz után a tea a leggyakrabban fogyasztott ital, mégis nagyon keveset tudunk róla. Ezen próbál változtatni az ajándéknak is tökéletesen alkalmas teakönyv csomagunk. Tudta Ön, hogy a teafa örökzöld? S hogy az érett tealeveleknek nincs illatuk? Vagy hogy a tealevelek feldolgozási módjától függ, milyen teát iszunk: az igen drága fehéret, avagy a jól ismert zöld, sárga vagy fekete teát? Könyvünk e páratlan növény kultúrtörténetébe, a teakészítés rejtelmeibe, a teaivás szokásaiba és még sok izgalmas területre kalauzolja el olvasóit! E kis teakönyv-csomag ajándéknak is, olvasmánynak is kiváló.
Okakura Kakuzo - Teakönyv
A tea orvosságként kezdte, majd ital lett belőle. A tizennegyedik századi Japánban a teafogyasztás afféle "vájtfülű vallássá" - teaizmussá - nemesedett. A teaizmus a mindennapi élet tisztátalanságai közt megjelenő Szép imádatán alapuló kultusz. Tisztaságot és összhangot, kölcsönös szeretetet, romantikus társadalmi békét sugároz. Valamennyi elkötelezettjét a kifinomult ízlés arisztokratájává emeli...
Okakura Kakuzónak a teaszertartásról írt, ma már klasszikusnak számító, örökbecsű művét nyújtjuk át az Olvasónak.
Ursula Geiger Croci - Vörösborkalauz
A borok szerelmesei jól ismerik hazájuk borait, de a külföldi borok között nem mindig ismerik ki magukat. Pedig akár külföldön járva, akár a hazai kirakatokat nézegetve szívesen vásárolnának, fogyasztanának a különböző nedűkből. A választásban segítenek a VINOTÉKA-sorozat kötetei, amelyek egyaránt szólnak ínyenceknek és gyűjtőknek. A "Vörösborkalauz"-ból ön megismerheti a világ leghíresebb vörösborait és vörösbortermő vidékeit.
Fanyar és száraz, gyümölcsös vagy érett? - cabernet savignonból, merlot-ból vagy spatburgunderből stb. minden alkalomhoz talál megfelelő bort, Mégis, melyik mellett döntsön?
A Vinotéka egyedülálló, világos szerkezetének köszönhetően könnyen rátalálhat a keresett borra.
Mindent megtudhat, amit csak érdemes, a bor minőségét befolyásoló négy tényezőről: a szőlőfajtákról, a talajról, a klímáról és az évjáratról.
Megismerheti, miként hatnak ezek a tényezők a bor ízére, az eltarthatóságra és az árra, s megtudhatja, hogy melyik bor milyen étellel harmonizál.
Végül sok érdekes dolgot olvashat a világ vörösborairól, a legjobb beszerzési módszerekről és arról, milyen bánásmódot kíván a vörös nedű.
Jean-Paul Sartre - A lét és a semmi
Bővített, javított kiadás
A lét és a semmi című mű 1943-ban jelent meg, lezárva Sartre első filozófiai korszakát, s egyszersmind meg nyitva egy újat az ekkorra már kibontakozó francia fenomenológia és saját filozófiai életútja számára is. Sartre az egyik legfontosabb szereplője volt ennek a kibontakozó francia mozgalomnak, mint ahogy azoknak a konfrontációknak is, amelyeken a fenomenológia a második világháború utáni időszakban keresztülment. A strukturalizmus, a posztstrukturalizmus, a pszichoanalízis, sőt a marxizmus hívei is rendszeres polémiát folytattak az ekkor Franciaországban az egyik, ha nem a legerőteljesebbnek számító filozófiai irányzattal. A lét és a semmi explicit vagy rejtett módon ott él a hatvanas-hetvenes évek majd minden nagy filozófiai, esztétikai és társadalomelméleti művében, sőt - jelentőségénél fogva - gyakran még a róla való hallgatásnak is meghatározó jelentősége van, és egyértelmű vonatkozással bír a sartre-i életműre. E nagy jelentőségű filozófiai alapmű hosszú idő után bővített, javított kiadásban jelenik meg újra.
Carl Gustav Jung - Gondolatok az apáról, az anyáról és a gyermekről
"Semmi nincs lelkileg erőteljesebb hatással a gyermekekre, mint a szülők meg nem élt élete." "Az anyai szeretet a felnőttkor legmeghatóbb és legfeledhetetlenebb emlékeihez tartozik, s minden formálódás, minden változás titkos gyökerét. a hazatérést, a magába szállást, a minden kezdetnek és végnek hallgatag őstalaját jelenti."
David Kamp - David Lynch - Borsznobok szótára
"Borsznob." Már maga az elnevezés is különcködő. Ha ezzel a végletesen sznob sznobériával találkozik az egyszerű borkedvelő, olyan hozzáértő tolmácsokra van szüksége, mint David Kamp és David Lynch. A szótár szellemesen magyarázza meg a hagyományos borszenvedély fogalmait (Mi a claret? Kicsoda Michael Broadbent?) és olyan újhullámos elnevezéseket, mint az "almasav-bontás" vagy a "gyümölcsbomba". A sznobszótár illusztrálásában közreműködő Ross MacDonald testes, zamatos és kiérlelt illusztrációival megjelenő kiváló ajándékkötet éppen olyan mámorító és szikrázó, mint egy jó évjáratú Taittinger, csak sokkal olcsóbb... és sokkal mulattatóbb. Egészségükre!
Boris Vian - Blues egy fekete macskáért
A Boris Vian-életműsorozat e negyedik kötetébe olyan Vian-novellákat gyűjtöttek össze: melyek most jelennek meg először, eddig csak "több sebből vérző" fordításban jelentek meg, s ezért újra le kellett fordítani őket; korábban csak - ma már nehezen fellelhető - folyóiratokban vagy antológiákban jelentek meg.
Mautner Zsófia - Chili & Vanília
Csili és vanília.
A könyv címét legalább egymillió ember ismeri: ennyi volt a szerző, Mautner Zsófia blogjának rekord-látogatottsága. Így lett a chiliesvanilia.hu Magyarország legnépszerűbb gasztroblogja, azaz olyan internetes naplója, ahol a szerző rendszeresen beszámol kulináris élményeiről: recepteket ír, éttermi beszámolókat ad, cseveg és információt cserél a gasztronómia tárgyában. Szakácskönyve régóta várt olvasmány, de sokkal több lett, mint receptgyűjtemény: izgalmas utazás, kultúrkörkép és élménybeszámoló, rengeteg gyönyörű fotóval. Szerzője, Mautner Zsófia sokat utazott és világot járt egykori diplomata, aki szenvedélyesen szeret enni és főzni. Könyvében Isztambul, Marokkó, Brüsszel, Párizs, Szardínia, Portugália, Spanyolország, New York és Budapest ízei elevenednek meg, színes leírásokkal, remek, kipróbált és sokszor tesztelt receptekkel és csodaszép fotókkal.
A leírásokat praktikus receptkereső egészíti ki, és segítséget kapunk egy-egy különlegesebb fűszer vagy hozzávaló beszerzésében is.
Umberto Eco - A prágai temető
A középkori és ezoterikus, a barokk és a pikareszk, és végül a képregényes Eco után itt a legújabb: a XIX. századias kalandregényt író Eco. A prágai temetőnek már a mozgalmas metszetekkel illusztrált lapjai is Dumas-t, sőt Eugene Sue-t idézik. Főszereplője és egyik elbeszélője egy fél Európa titkosszolgálatainak zsoldjában álló cinikus hamisító, aki hazugságokat kohol, összeesküvéseket sző és merényleteket szervez, befolyásolva kontinensünk valóságos történelmének és politikájának menetét. Simone Simonini a képzelet szülötte, de nagyon is valószerű gazember; és bár a kor valamennyi, később nagy karriert befutó hamisítványához csak a regényes képzelet szerint van köze, a hamisítványok (el egészen a közvetve milliók értelmetlen halálát okozó Cion bölcseinek jegyzőkönyvéig), a tényekkel és az összes többi szereplővel együtt, sajnos mind igaziak. Az olasz Risorgimentótól a párizsi Kommünig, a 48-as forradalmaktól a Dreyfus-perig és a századfordulóig záporozó tényeket Eco a könyv végén egy részletes időrendi táblázatban hozza összefüggésbe a regény történéseivel. Ez jól jön, mert A prágai temető csupa időjáték: a memóriazavarral küszködő Simonini, illetve titokzatos alteregója, egy Dalla Piccola nevű abbé négykezes naplója (melyet néha ,,az Elbeszélő" is kommentál) megannyi flash-back segítségével eleveníti fel a múlt eseményeit, fényt derítve, de csak legvégül, persze, a kettejük kapcsolatának hátborzongató titkára is.
Umberto Eco - A lista mámora
Umberto Eco új könyve, melyet mind megközelítése, mind szerkezete A Szépség történeté-vel és A rútság történeté-vel rokonít a benne foglalt szemelvénygyűjteményt is segítségül híva, arról tanúskodik, hogy a mindenkori irodalomtörténetben, Hésziodosztól Joyce-ig és Ezékieltől Gaddáig, se szeri, se száma a listáknak. Ki a felsorolás puszta élvezetéért állít össze listákat, ki a lista énekelhetőségének ihletésére, ki pedig ahogy az úgynevezett kaotikus felsorolásokban látjuk az egymással különösebb kapcsolatban nem lévő tárgyak összegyűjtésében talál gyönyörűséget. A lista mámora azonban ebben is a két nagy sikerű előzményhez hasonlóan nem csupán egy ritkán elemzett irodalmi forma felfedezésére invitál, hanem azt is bemutatja: milyen módon képesek végtelen listák érzékeltetésére a képzőművészeti alkotások is, holott az ábrázolásnak a kép kerete például nyilvánvaló határokat szab. A művek listájának íve Hieronymus Boschtól Salvador Dalíig, a gótikus székesegyházaktól Andy Warholig feszül; láttukon az olvasót is méltán töltheti el a végtelen mámora.
Értékelések
Statisztika
Címkék
Kollekciók
- Nem szerepel egyetlen kollekcióban sem.