In The Patient Elephant Taylor tells the extraordinary, hilarious, heart warming and tragic tales that have cropped up during his ‘beastly’ life. He tells of the connection between rare seals and Colonel Gadaffi’s missiles, of criminals hiding drugs in cat litter, of root treatments on elephants with toothache, of dolphins with dyspepsia and much, much more.
Kapcsolódó könyvek
Jane Goodall - Nálatok vannak még állatok?
A világhírű csimpánzkutató új könyvéből megtudhatjuk, hogyan próbál a természet alkalmazkodni napjaink megváltozott körülményeihez, és megismerhetünk néhány olyan férfit és nőt, akik elszántan és a nehézségekkel nem törődve, akár hosszú évtizedeken keresztül dolgoznak azért, hogy egyes állatfajokat megmentsenek a kihalástól. Jane Goodall magával ragadó stílusú könyve mindannyiunkat ráébreszt arra, milyen sokat számít akár egyetlen ember szenvedélye és kitartása, és mennyi mindent tehetünk akár mi magunk is a természet sokszínűségének megőrzéséért.
Igazán lelkesítő olvasmány, aktív és passzív természetvédők számára egyaránt!
- Kirkus Reviews
Jane Goodallnak nincsenek illúziói. Tisztában van vele, hogy az állatok megmentéséért vívott csatában eddig több a veszteség, mint a nyereség, de az elért sikereket mindenképpen lelkesítő megismerni.
- Publishers Weekly
Joy Adamson - Elza és kölykei
Elza, az elárvult kis oroszlánkölyök, a nagysikerű Oroszlánhűség hőse volt, akit a szerző és férje "családtagként" nevelt fel és szelídített meg. Ez a könyv Elza életének további folytatását meséli el: "házasságát", kölykeinek születését és felnevelését, betegségét és halálát, majd a kölykök további sorsát. A mesterséges környezetben felnőtt Elza sohasem vált "teljes értékű" oroszlánná, nem tudott visszatalálni a vadon törvényei közé. Az Adamson házaspár azt akarta, hogy a kölykök újra természetes életet éljenek. A fiatal állatokat a Serengeti-rezervátumban helyezték el.
A felejthetetlen Oroszlánhűség folytatása!
Mirtse Áron - Kovács Zsolt - Az életkert csodái
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Hanga Zoltán - Állatkerti körséta
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Erik Zimen - Farkasok
Miért félnek sokan a farkastól? Milyen kép él a mondákban és a mesékben a farkasokról? Hogyan szabályozzák az utódok születését? Miért élnek falkában a farkasok? Van -e saját nyelvük? Milyen a farkasbarlang? Hogyan neveli fel a farkas a kölykeit? Ilyen és ehhez hasonló kérdésekre kapunk választ a nagy tudású és személyes élményeit is szívesen megosztó farkaskutatótól. A szerző maga is tanulmányozott farkasfalkákat Kanadában, Olaszországban, Spanyolországban és főleg a Bajor-erdőben. Szemléletesen mutatja be az ember és farkas közti bonyolult kapcsolatot, a farkasok jövőjét, és elmondja, hogy mit kellene tennünk védelme és szaporodásának biztosítása érdekében.
Joy Adamson - A pettyes szfinx nyomában
A tragikus körülmények között elhunyt nagynevű szerző ebben a művében "A pettyes szfinx" főhősének, Pippának, a gepárdnak további sorsát írja le. Pippa immár negyedszer hoz világra utódokat, s eddig 11 kölyke közül csupán hármat sikerült felnevelnie. Vajon milyen sors vár a negyedik alom ifjú gepárdjaira? A szerző úttalan utakon, tüskés bozótoson keresztül, jó és rossz időben, mindennap felkutatja a családot a szavannán, és élelemmel, tápszerekkel segíti Pippát és kicsinyeit. A kölykök szépen erősödnek, növekednek, és egyedülállóan érdekes, izgalmas jellemformálódásuknak s különböző egyéniségekké való kibontakozásuknak lehetünk tanúi. De még mielőtt elérnék a teljes önállóságukat, Pippát súlyos baleset éri, s az állatkórházban elpusztul. Az árván maradt kamaszokat Joy tovább segíti, amíg a merui hatóság ezt számára engedélyezi. J. Adamsonnak elsőként sikerült megfigyelnie és tanulmányoznia a vadon élő gepárdok "pubertáskorát", nemi ösztöneinek kibontakozását, sőt párosodását is.
A mű azonban több mint a sok páratlan megfigyelés egyszerű összefoglalása. A szerző, aki jó néhány évtizedet töltött a kelet-afrikai szavannákon, beszámol néhány saját kalandjáról és a terület egyik-másik "lakójáról", pl. a pufogó viperáról, a fehér orrszarvúakról közöl színes történetet, de foglalkozik az állatkertben tartott gepárdok sorsával is.
Gerald Durrell - Noé bárkáján
E könyv az első kameruni gyűjtőexpedíció fergeteges története, ellenállhatatlan humorral és lendülettel, amely épp a fiatalság sajátja - hiszen Durrell akkoriban nemcsak végigélte, de nyomban papírra is vetette a történeteket! A fiatal Durrell és mókás afrikai barátai ismét akcióban!
David Taylor - Vadállatok orvosa
David Taylor egyike a kevés számú független állatorvosoknak, akik egzotikus állatok gyógyítására specializálódtak; állatkertek, delfináriumok, szafari parkok állandó tanácsadója. Könyvében izgalmasan írja le a sokrétű munkája közben szerzett élményeit, tapasztalatait. Néhány epizód a műből:
Hogyan sikerült akupunktúrával meggyógyítani a reumás zsiráfot?
Hogyan "tiszteli" meg a tigris és az oroszlán a manikűröző orvost?
Hogyan csináljunk Loch Ness-i szörnyet, ha a valóságban nincs?
A gorillabébik is felnőnek, de mit tegyen a szegény állatorvos, ha jól megtermett páciensei továbbra is ragaszkodnak a dajkáláshoz?
Marseille autóáradatában - a repülőtértől az állatkertig - szédületes iramban száguld a motorkerékpárján Henri, a csimpánz, a hátsó ülésen a szerző.
Túlélte. - S még számtalan érdekes történet, melyek biológiai szempontból is tanulságosak.
Mélységesen humánus alapállású, lenyűgöző szaktudású orvos és kitűnő író dr. Taylor. Humoros történetei sohasem öncélúak, mindig az állatok megmentése, gyógyítása, körülményeik jobbítása a cél.
Beatrix Stoepel - Állatgyerekek
Ki ne szeretne belesni egy madárfészekbe, odúba vagy medvebarlangba? Ki ne lenne kíváncsi, milyen az élet az állatok gyerekszobáiban? A védtelen és suta vagy éppen bolondosan kajla és játékos bocsok, borjak, kölykök, csikók, malacok és fiókák látványa szívet melengetően kedves kicsinek és nagynak, mégis keveset tudunk az állatok rejtőzködő, sokszor példamutatóan meghitt családi életéről, nevelési szokásairól. Beatrix Stoepel most egy teljes könyvet szentel a két vagy négylábú, tollas vagy bundás gyerekeknek, hogy közelebbről megismerkedhessünk velük. Megtudhatjuk, hogyan érzi magát egy kiscsikó a születése utáni néhány órában, hogyan tanítja vadászni kölykeit a nőstény oroszlán, miért tart háremet a strucc, milyen szopási rend uralkodik a vad- és a házimalacok köreiben, milyen szerepe van az anyai szeretetnek a csimpánzok lelki fejlődésében. Az élvezetesen tanulságos szöveget nagyszerű színes felvételek illusztrálják, amelyek révén az Olvasó valóban közelről szemügyre veheti tizenöt állatfaj utódgondozásának legtitkosabb pillanatait.
David Burnie - Állatok
Az Állatok olyan kézikönyv, amely fantasztikus fotók és szakszerű szöveg segítségével mutatja be a legnagyobb emlősöktől a legkisebb gerinctelenekig az állatvilág szépségét és változatosságát.A kötet bevezetője megvizsgálja az állati formák látszólag végtelen változatosságának okát és a fő evolúciós fejleményeket. Leírja az állatok anatómiáját, életciklusát és osztályozásuk alapelveit is. Ezt a világ élőhelyeinek pompásan illusztrált áttekintése követi, ahol a szerzők bemutatják, hogyan alkalmazkodtak az állatok környezetükhöz, valamint azokhoz a fenyegetésekhez, amelyekkel a növény- és állatvilágnak napjainkban szembe kell néznie. A könyv fő része egy naprakész és átfogó állatkatalógus, amely részletekbe menően ismertet minden nagyobb csoportot, és alapos leírást ad több mint 2000 önálló fajról.
David Attenborough - Madagaszkár állatparadicsoma
Ötvenmillió évvel ezelőtt szakad le Afrika testéről Madagaszkár. Ennek az óriási szigetnek állatvilága azóta vagy megrekedt ezen az ősi fokon, vagy külön utakon fejlődött tovább. ezért egyedülállóan érdekes ott minden állatfaj, minden egyes állat, mint például a tüskés tanrek, a kaméleon, az üstököslepke, a törpemaki, vagy a legkülönösebb makifajta, az indri. És a törénelmi időkben halt ki Madagaszkáron a világon élt legnagyobb, legsúlyosabb madár, az aepyornis.
Mindezekről és a nálunk csak igen kevéssé ismert Madagaszkár többi állatáról, csodás tájairól, érdekes lakóiról ad érzékletes leírást David Attenborough: Madagaszkár állatparadicsoma c. könyve, mely sok izgalmas és mulatságos, sikerekben és balsikerekben gazdag kaland leírásával számol be a szerző néhány hónapos madagaszkári útjairól.
David Attenborough - Élet hidegvérrel
Ez a pompásan illusztrált kötet David Attenborough bolygónk főbb állatcsoportjait bemutató könyvsorozatának utolsó darabja, amelyben a neves szerző a tőle megszokott, lenyűgöző részletességgel tárja elénk a kétéltűek és hüllők életét. Igazi kincsesbánya mindenki számára - a lesikló repülőgyíkról vagy emberevő krokodilról először olvasó gyermekektől a képzettebb zoológusokig, s mindenkinek rá kell döbbennie, hogy bőven van még mit tanulnia! Nemigen lesz, akit hidegen hagynak majd az olvasottak.
Arzuffi - Arturo Ildos - Angela Serena Bardelli - Giorgio G. Banfi - Cristina Maria - A világ állatai képes enciklopédia
A világ állatai című sorozat sikere nyomán a népszerű ismeretterjesztő kézikönyvek anyaga most egyetlen, mindent átfogó albumban is megjelent. A világ állatai - képes enciklopédia tudományos igénnyel készült, a nyelvezete mégis könnyen érthető. A földrészek között barangolva számtalan tényt és érdekességet tudhatunk meg az állatok világáról, egymás közötti kapcsolatairól, élőhelyeiről, táplálkozási szokásaikról. A látványos, élethű képekkel illusztrált enciklopédia igen hasznos az iskolai tanulmányokhoz, a biológia és az élővilág iránt érdeklődők nagy haszonnal és élvezettel forgathatják. A tájékozódást a kötet áttekinthető szerkezete, valamint részletes tárgymutató segíti.
Popper Péter - Csányi Vilmos - Persányi Miklós - Egymásra nézve
A kötetet azoknak az olvasóinknak ajánljuk, akik szeretettel és érdeklődéssel fordulnak a négylábúak felé - hiszen egy kutya barátsága és gazdája iránti szeretete néha megrendítő.
Werner Gitt - Karl-Heinz Vanhaiden - Ha az állatok beszélni tudnának
Az állatoknak egymás megértéséhez rendkívül hatékony kommunikációs rendszerük van. Nem képesek viszont velünk emberi nyelven beszélgetni. Így most a könyv szerzői töltik be az állatok szerepét és helyettük ők fognak beszélni. A felvetődő kérdéseket mintegy maga az állat válaszolja meg egy kitalált beszélgetés során. Ily módon közreadva az anyagot, élővé és olvasmányossá válik, de a nehezebb szakmai kérdésekben is tudományosan megalapozott marad.
A könyv mindenkihez szól, fiatalokhoz, felnőttekhez, laikusokhoz és szakemberekhez.
Bernáth István - Gácsi Márta - A belga juhászkutya
A belga juhászkutyák különösen intelligensek, rendkívül szorosan kötődnek a gazdájukhoz, és figyelmesen követik minden szavát, mozdulatát.
Csak olyan helyen érzik jól magukat, ahol családtagként kezelik őket. Rengeteg szeretetet, foglalkozást igényelnek, de a törődést meg is hálálják rendkívüli odaadásukkal, kedvességükkel.
A könyv a belga juhászkutya mind a négy változatát bemutatja.
Ismeretlen szerző - Forró és hideg égövi állatok
A tartalomból:
_Forró_ _égövek_ _állatai._
Hogyan változtatja színét a kaméleon?
Beszélnek-e a papagájok?
Mit csinálnak a termeszek hatalmas "várukban"?
_Hideg_ _égövek_ _állatai._
A téli álomba merülő állatok egyfolytában alszanak?
Létezik-e fogascet vagy agyaras narvál?
Hol él a jak?
_Rezervátumok_ _és_ _nemzeti_ _parkok._
Vannak-e még ismeretlen állatok?
Hogyan ismerik fel útvonalukat a költöző madarak?
"Boldogok-e" a vadon élő állatok?
_Színes_ _illusztrációkat_ _tartalmaz._
Farkas Henrik - Érdekes állatvilág
Az állatvilág mindenképpen érdekes, még a száraz rendszertani táblázat is, különösen a biológia iránt érdeklődők számára. A szerző célja azonban az, hogy színesen, érdekesen megírt és számos fényképpel illusztrált könyvét mindenki szívesen vegye a kezébe.
Nem kell tehát az olvasónak latin nevek útvesztőjében tévelyegnie, csemegézhet az érdekességek, furcsaságok között, s így ismerkedik meg az állattan alapvető összefüggéseivel. Néhány kérdés ízelítőül azokból, melyeket a mű tárgyal: Hogyan terjedtek el az állatok a földön, s a pusztuló fajok megmenthető-e? Élnek-e még ősállatok, s honnan tudunk létezésükről? Használnak-e eszközöket az állatok? Létezik-e a mesebeli vérszívó vámpír? Mit nevezünk lappangó életnek?
A könyv célja az érdeklődés felkeltése, a biológiai ismeretek bővítése.
Bernhard Grzimek - Emlősök enciklopédiája I.
Az emlősök származása, testfelépítése, teljesítőképessége és viselkedése a fő témája az ötkötetes enciklopédia első kötete bevezetőjének. A továbbiakban az önálló fajokat ismerhetjük meg sok képpel és szövegben. Elsőként olyan teremtményekről van szó, amelyek tojással szaporodnak, mint a madarak és ugyancsak fogatlan csőrük van. Ezután következnek az oposszumok, koalák, kenguruk és sok más erszényes állat, amelyeknek szokásairól, életéről rengeteg újdonságot, érdekességet írnak le a szerzők. A magasabbrendű emlősállatok között a rovarevők rendje áll az első helyen. Ebben a fejezetben éppúgy szó esik a mindenki által ismert cickányokról, sündisznókról és vakondokokról, mint jó néhány egzotikus állatfajról. A kötet másik nagy része a denevérekkel foglalkozik. Kizárólag ezek az olyan emlősállatok, amelyek repülnek, és igen bonyolult visszhangérzékelő-rendszerrel tájékozódnak.
Csányi Vilmos - Agresszió az élővilágban
Legyenek bárányok vagy farkasok, legyünk héják vagy galambok, egyformán érezzük és féljük az agressziót. Az állatvilág egyik legfontosabb adaptív mechanizmusa (kivéve amikor inadaptív), az emberek számára pedig külső és belső környezetük alapvető jellemző. És természetesen mindenkit foglalkoztat lényege, hatásmechanizmusa, állattenyésztőt, zoológust, békeharcost és rendőrt. Ne várjunk rövid definícióit, egyszerű magyarázatot ettől a könyvtől! Kapunk viszont sok példát, értelmes (néha kissé eltérő) magyarázatokat, és ami a legjellemzőbb és az etológia lényege, objektivitásra törekvést. A könyv egészében interdiszciplináris jellegű: az etológusok mellett az idegélettan és a pszichológia képviselői is megtalálhatók a szerzők között.