Mirr Murr, a lustálkodó macska barátjától, Oriza-Triznyáktól levelet kap, mely nyomozásra invitálja. A nyomozás célja Triznyák megtalálása, a helyszín az egész, nagy Budapest. A feladat nem látszik könnyűnek, de Mirr Murr végül megtalálja barátját. Közben bejárja a várost: a Budai Várat, Óbudát, a Nagykörutat, a Városligetet és eljut az Állatkertbe, majd a Vidámparkba. Hogy mindez miért történt? Mert Oriza-Triznyáknak Mirr Murr nagyon hiányzott, s szerette volna látni legjobb barátját, de játszani is kedve kerekedett, no és azért is, hogy közben a kisgyerekek megismerjék Budapestet. – Hasznos, élvezetes könyv, nagyszerű színes rajzokkal.
Kapcsolódó könyvek
Csukás István - Pom Pom meséi - Órarugógerincű Felpattanó
Pom Pom ül az ágon, egy szép hosszú ágon, és mindennap várja Picurt. Sapkaként a fejére ül, és amíg mennek az iskolába, mesél. Eddig mesélt: Szegény Gombóc Artúrról, Radírpókról, Festéktüsszentő Hapci Benőről, Bátor Tintanyúlról, Madárvédő Golyókapkodóról, Civakodó Cipőikrekről, Ásító Szörnyetegről, Óriástüdejű Levegőfújóról és Lesbőltámadó Ruhaszárítókötélről.
De mit mesél Órarugógerincű Felpattanóról egy faágon gubbasztó szőrsapka?
Hallgasd csak...
Török Sándor - Kököjszi és Bobojsza
A reális és a mesevilág motivumait megkapó humorral ötvöző ifjúsági művek kiemelkedő darabja Török Sándor 1939-ben megjelent meseregénye. Két főszereplője a törpe világ két illusztris figurája. Alakjuk egy másik művében is felbukkan (Hahó, Öcsi) de elsőként a jelen kötetben tűntek föl. A vékony hangú Kököjszi és a vastag hangú Bobojsza selyemvitorlás, zászlós, lámpásos kis hajójukon, a Szent Kristófon jelennek meg esténként a történetbeli kisfiúnál, s viszik magukkal csodás kalandok felé. Mert a törpék afféle tündéri keresztapaságot vállaltak a történetbeli kisfiú felett. Már megszületése előtt tevékenykedtek, de akkor még kizárólag a szülőkre terjedt ki gondoskodásuk. A kisgyerek megérkezését követően minden percét figyelemmel kísérték, s ahogy nyiladozik Andris értelme, úgy gazdagodnak az élmények is, amelyekben a törpék jóvoltából részesül. A csodálatos hajó elröpíti utasait az Időkirály birodalmába, eljuttatja az Álomboltba az Emlékezés szigetére. A törpék kisgyermekek mellett teljesített szolgálata az évek múlásával lejár; Andrisnak meg kell állnia már a saját lábán, de hála a törpéknek, minden jel arra mutat, hogy ez sikerülni fog. A két felejthetetlen törpe és kisember barátjuk örökszép története minden gyermekolvasójának felejthetetlen élményt nyújt.
Csukás István - Mirr-Murr, a kandúr
- Ez igen! Itt biztos nem találnak meg! - gondolta a pajtásaival, Paprikajancsival, Kiscsacsival, Morzsával meg a többiekkel bújócskát játszó Mirr-Murr, egy szempillantás alatt fölmászott az ajtófélfán, és belebújt a szögön lógó ócska kabát zsebébe. Ezzel aztán el is döntötte a további sorsát. Hogy miért? A kabátot, zsebében Mirr-Murr-ral, megvette egy házaló, Mirr-Murr egyik gazdától a másikhoz sodródott, s végül számtalan kaland után igazi kóbor macska lett belőle, annyira igazi, hogy a Nagy Odvas Kéményen odaülhetett a Legnagyobb Kóbor Macska melletti díszhelyre.
Bálint Ágnes - Kukori és Kotkoda - A végtelen giliszta és más történetek
Ki ne ismerné Kukorit, a naplopó kakast, és az ő párját, a szorgalmas Kotkodát, aki legszívesebben egész nap csak kapirgálna? Kettőjük szórakoztató kalandjairól mesél ez a képes mesekönyv, amely a sikeres rajzfilmsorozat alapján készült. Megtudhatjuk belőle, miért nincs Kukorinak és Kotkodának városi lakása, kiderül, vajon tényleg végtelen-e a végtelen giliszta, és az is elválik, Kukori-e a legjobb bébicsősz.
Csukás István - Pom Pom meséi - A civakodó cipőikrek
Van-e még valaki, aki nem ismeri Pom Pomot? Ha igen, akkor most igazán megismerheti. Ő és meséinek kacagtató, jószívű, csetlő-botló hősei most összegyűltek, hogy újra és újra megnevettessenek és elgondolkodtassanak bennünket. Itt van Szegény Gombóc Artúr, a Radírpók, Festéktüsszentő Hapci Benő, a bátor Tintanyúl, Madárvédő Golyókapkodó, és eljöttek a civakodó cipőikrek is.
Csukás István - Süsü, a sárkány
Több mint huszonöt éve bocsátotta útjára Csukás István Kossuth-díjas író legendává let mesehősét, Süsüt, a sárkányt. A behemót, ám szívében szelíd, híres egyfejű, akit háromfejű apja kitagadott, az emberek közé került. Előbb riadalmat keltve, azután szeretettől övezve. Bár vágya, hogy elnyerje a királylány kezét, nem teljesül, de kárpótlásul a Fő-fő Udvari Sárkány címet azért megkapja. Kalandjainak ártatlan sutasága, kedves humorral ábrázolt figurája révén, a gyerekek és a már felnőtt gyerekek kedvence lett.
Bartos Erika - Bogyó és Babóca épít
Bogyó és Babóca most mindkét mesében épít. Az elsőben dinnyehéjon jutnak el Homokszigetre, ahol természetesen homokvárat építenek és megismerkednek Hubával, a homokbogárral. A második mesében építőkockákból építik meg a legmagasabb várat.
Bálint Ágnes - Mazsola és Tádé
A Mazsola, Megint Mazsola meséskönyvek után most a televízióból is jól ismert zöld kismalac váratlanul testvért kap. Ő is - éppúgy, mint néha a gyerekek - eleinte duzzogva és féltékenykedve figyeli, ahogy Manócska megosztja szeretetét közte és az új jövevény, Tádé között. Hamar szívébe zárja a szelíd kis tengerimalacot, és megérti, hogy Manócska semmivel sem szereti őt kevésbé, mint akkor, amikor még ketten éltek az otthonos tökházban.
Bartos Erika - Bogyó és Babóca kertészkedik
NAPRAFORGÓK
Tavasszal Bogyó és Babóca gondosan elülteti a napraforgómagokat. Júniusra kibújnak a virágok földből, és kibontják sárga szirmaikat. De mit lehet tenni a hörcsög ellen, aki éjjel kárt tesz a virágokban?
A GOMBA KALAPJA
Valaki ellopta a gomba pöttyös kalapját! Ki lehetett az? És vajon sikerül-e Bogyónak és Babócának visszaszereznie a gombakalapot a tolvajoktól?
Bálint Ágnes - Lévai Sándor - Bródy Vera - A Futrinka utca lakói
Cicamica, Böbe baba, Morzsa kutya, Sompolyogi-Mosolyogi, a róka, Egerenytűék, Kacsa Karola, Liba Leontin, Mókus bácsi, Tyúkanyó - a Futrinka utca lakói, ismerőseink már a televizíó képernyőjéről. A legkisebbeknek készült lapozón elevenednek meg kalandjaik. A bábfigurákat Lévai Sándor tervezte, Cicamica tervezője Bródy Vera, a fényképeket Czeizing Lajos készítette
Csukás István - Pom Pom meséi - Madárvédő Golyókapkodó
Van-e még valaki, aki nem ismeri Pom Pomot? Ha igen, akkor most igazán megismerheti. Ő és meséinek kacagtató, jószívű, csetlő-botló hősei most összegyűltek, hogy újra és újra megnevettessenek és elgondolkodtassanak bennünket. Itt van Szegény Gombóc Artúr, a Radírpók, Festéktüsszentő Hapci Benő, a bátor Tintanyúl, Madárvédő Golyókapkodó, és eljöttek a civakodó cipőikrek is.
Bartos Erika - Bogyó és Babóca zenél
Az első történetben szegény Tücsöknek összetörik a hegedűje. Bogyó és Babóca gondoskodik róla, hogy ne maradjon sem a Tücsök, sem a többi állat hangszer és zeneszó nélkül. A második mese igazi téli történet, ahol barátaink tönkretesznek, de aztán szerencsésen újra is építenek egy hóembert.
Berg Judit - Rumini
Hallottatok már Pelevárról? Ott található a világ legnagyobb kikötője és a híres bazár. Sehol máshol nem lehet zsugorító meg növesztő port kapni; van itt láthatatlanná tevő kalap, látószelence, a régi pajzsokról, késekről, fegyverekről, kincses ládákról és csodakenőcsökről nem is beszélve. A Szélkirálynő nevű hajó éppen Pelevárba tart, fedélzetén két mindenre elszánt hajósinassal, a két jóbaráttal, Ruminivel és Balikóval. Az út hosszú és veszedelmes, a Szélkirálynő egyik veszélyből a másikba sodródik. Miért félelmetes hírű a Ragacs-tenger? Hogy lehet átkelni a rettegett Sárkány-szoroson? Mit rejt a lakatlan sziget, ahol vízért szállnak partra? És hová tűnt Rumini?
Berg Judit - Rumini Datolyaparton
A Szélkirálynő ismét útra kel, és ez az utazás, ha lehet, még az eddigieknél is kalandosabb. Rumini és barátai egy háborúskodás kellős közepébe csöppennek: a dzsungel különös népei állnak harcban a túlélésért. Galléros Fecó régi barátai, a mindenre elszánt ripacsok, a jó kedélyű denevérek, és az igazságtalanul száműzött trónörökös próbálják megmenteni Datolyapartot a végső pusztulástól, és ebben a Szélkirálynő legénysége is segítségükre siet. Vérszívó denevérek, cápák, egy ostoba selyemmajom király és egy titokzatos varázsló is nehezítik egér-tengerészeink küldetését. S hogy a baj még nagyobb legyen, egy kalóztámadás során maga a Szélkirálynő is odavész.
Csukás István - Pom Pom meséi - A radírpók
Kedves ismerősötök Bogyó, akit a "Pom Pom meséi" első kötetéből már biztosan megszerettetek, újabb kalandra indul. Ezúttal a kislány kíváncsi, nagyevő barátja, Gombóc Artúr, egy állatkereskedő karmai közé kerül. Hogyan sikerült megszabadítani őt Radírpók segítségével, erről szól a kis kötet.
Beatrix Potter - Tüskés néni kalandjai
Történet Tüskés néniről, a fáradhatatlan mosónéniről.
Marék Veronika - Boribon autózik
Annipanni almás pitét sütne, csak éppen alma nincs hozzá. Boribon autójába ugrik, és elrobog az öreg almafához. Szerencsére haza is ér, de almák nélkül. Mi történt vele?
Bálint Ágnes - Megint Mazsola
A nagy sikerű Mazsola után ismét olvashatják a gyerekek Mazsola újabb kalandjait.
___A Bálint Ágnes által megálmodott és Bródy Vera bábtervező által létrehozott bájos malacka, a tévémese sorozat halhatatlan hőse és Manócska - no meg kis barátai, Fülöpke, Menyus, Rezsőke - kedves történeteivel találkozhatnak kis olvasóink, valamint a régi mesék iránt nosztalgiát érző szülők és nagyszülők is.
Csukás István - Pom Pom meséi - Az ásító szörnyeteg
Van-e még valaki, aki nem ismeri Pom Pomot? Ha igen, akkor most igazán megismerheti. Ő és meséinek kacagtató, jószívű, csetlő-botló hősei most összegyűltek, hogy újra és újra megnevettessenek és elgondolkodtassanak bennünket. Itt van Szegény Gombóc Artúr, a Radírpók, Festéktüsszentő Hapci Benő, a bátor Tintanyúl, Madárvédő Golyókapkodó, és eljöttek a civakodó cipőikrek is.
Bálint Ágnes - Mazsola
Manófalvi Manó, a madárijesztők barátja egy szép napon födél nélkül maradt. Szerencsére talált a mezőn egy jókora sütőtököt, aminek a cinkék már kivájták a belét. Csinosan berendezte, dundi szalmazsákot készített magának, jó kis karosszéket, és lámpagyújtás után vidáman olvasott újságot. Egyszer csámcsogást hallott kintről. Egy induri-pinduri malac rágta a házat. Ugye ti már tudjátok, ki volt ez az induri-pinduri kismalac? Hát Mazsola! Aki persze ott is maradt mindjárt a kis tökházban, és ha meghallgatjátok a mesét, megtudhatjátok, mi minden történt Mazsolával, aki még a tévében is szerepelt.
Bálint Ágnes humoros, vidám meséjét Bródy Vera bábfotói teszik még vonzóbbá minden gyerek számára.
A népszerű meseíró legnépszerűbb könyve, melyben a szeretetreméltó, falánk és kissé lusta, de nagyon kedves kismalac kalandjai elevenednek meg. Új formában, színes képekkel adjuk ismét közre az ismert történeteket.