Street Fashion Múzeum – Utcai divat egykor és ma a Kiscelli Múzeum azonos címen megrendezett kiállításának vezetője, 100 év utcadivatjának változását mutatja be a Múzeum, a www.fortepan.hu online magán fotógyűjtemény, illetve a www.streetfashionbudapest.hu anyagaira építve magyar és angol nyelven.
A kötetben archív és mai képek párba rendezésével elevenedik meg a hétköznapi emberek mindennapi öltözködése az 1900-as évek S vonalú sziluettjétől, a harang kalapon, a hordó szoknyán és a mini őrületen át egészen a 2010-es évek trendjeiig.
Kapcsolódó könyvek
Henry Gidel - Coco Chanel
Coco Chanel neve fogalom a divat világában. Alighanem ő volt a divat világtörténelmének első s talán mindmáig legnagyobb diktátora. Az elegancia és sikk netovábbjának számító szegélydíszes kosztümjeit és "kis fekete ruháit" ma is nők milliói hordják, királyok és trónörökösök hitvesei éppúgy, mint egyszerű háziasszonyok. Chanel forradalmat csinált a maga szakmájában. Nem csoda hát, hogy nem mindennapi, sikerekben és kudarcokban egyaránt bővelkedő, hol csupa ragyogás, hol árnyékba borult élete sokakat megihletett, köztük a francia Henry Gidelt is.Az egyházi árvaházban, jótékonyságból felnevelt Gabrielle Chanel igazi self-made lady volt s rendkívüli egyéniség. Hamar megunta, hogy egy gazdag aranyifjú kitartottja legyen, és Párizsba ment, hogy maga keresse meg a kenyerét. Az első években kalaposként dolgozott, csak az I. világháború alatt kezdett ruhákkal foglalkozni, de akkor rögtön fenekestül felforgatta a divatszakmát: felszabadította a nőt a fullasztó fűzők, a szűk bukj-el-szoknyák, a malomkeréknyi, virágoskertekkel és madárfészkekkel díszített kalapok, a mesterkéltség, a cicomák uralma alól. A divat puritánja, janzenistája lett, a szabásvonalakat saját fiús, vékony alakjához igazította, bő, levegős, lezser ruhákat tervezett. Innen ívelt fel a fantasztikus karrier: hatvan alkalmazottól háromezerig, a milliós bevételekig, a pazar villákig és kastélyokig, a híres Chanel-parfümökig és bizsukig, a szenzációszámba menő divatbemutatókig, amelyekre a tengerentúlról is tódult a publikum, hiszen Chanel - francia létére - sokak számára az amerikai álmot testesítette meg. Coco azonban nemcsak zseniális divattervező, hanem bámulatos üzletasszony is volt: kemény, megalkuvást nem ismerő, végtelenül konok, szarkasztikus és egocentrikus egyénisége éppúgy fogalommá vált, mint stílusa. A szerelemben nem volt olyan szerencséje, mint a munkájában. Igaz, soha nem akart férjhez menni, s szeretői között egyaránt akadt angol királyi herceg és német diplomata, híres költő és még híresebb filmrendező. Reneszánsz egyéniségéhez hozzátartozott, hogy iskolázatlan és kezdetben műveletlen fiatal nő létére mecénásként pártfogolta kora művészeit: Sztravinszkijt éveken át családostul eltartotta, Gyagilevet ő temette el, Cocteau lakbérét és gyógykezeléseit a saját zsebéből fizette. A két világháború között házába, pontosabban palotájába bejáratos volt a francia kultúra színe-virága, és ő maga nem egy korszakosnak tekintett színházi produkcióhoz tervezett jelmezeket. Gidel monográfiája, a téma jellegénél fogva, miközben hosszan elidőz a magánélet festőibb epizódjainál, elsősorban a szakmai és társasági élet jeleneteit sorjáztatja. A mű talán legnagyobb erénye, hogy izgalmas karrier-regényként, egy színes s ellentmondásos egyéniségű, vasakaratú nagyasszony életének krónikájaként és hiteles, az egész XX. század történetét felölelő kordokumentumként is olvasható.
Macarena San Martín - Divattitkok
...mert a lényeg a divatban is a részletekben rejlik! A divat hagyományos részletei, mint a mandzsetta, a zseb, a szűkítő vonal, illetve a számtalan titkos apróság felbecsülhetetlen értékkel bírnak napjaink divattervezői számára: a ruházat szembeszökő, trenddiktáló alkotóelemei megkülönböztetik, kiemelik a tervezők ruhadarabjait a kifutón és az utcán egyaránt. A Divattitkok alapos és összefoglaló kézikönyv - nagyszerű áttekintést nyújt a divat részleteinek világáról, és több ezer színes fényképen mutatja be a világ legkülönbözőbb pontjairól származó divattervezők bámulatos munkáit. Vigyen új lendületet ruhaterveibe, vagy keressen inspirációt öltözködési stílusa felfrissítéséhez! Olyan ihletadó forrásgyűjteményt tart a kezében, amelynek helye van minden divattervező, stylist, a divat terén dolgozó szakember, sőt minden hétköznapi divatőrült könyvespolcán - ajánljuk mindenkinek, aki a részletek megszállottja. Könyvünk éppen ezért több mint 20 különböző országból származó divattervező munkáival ismeret meg, akiknek tervei és a részletek kidolgozása során tapasztalható gondossága jól példázza a még kiaknázható kulturális sokszínűséget. Így jó példákat láthatunk arra, hogy a kultúrák közti párbeszéd a divatipart és a hozzá kapcsolódó piacokat is támogathatja. Ismerd meg a divattitkokat és a fontos részletek birodalmát. A kötet nyolc fejezete arra kíván ösztönözni, hogy friss szemmel nézz a divat világára és a benne rejlő végtelen lehetőségekre.
Lakatos Márk - Stílusterápia
Lakatos Márkot a legtöbben a Megasztár első szériájából ismerik: ő álmodta meg a műsorban fellépő tehetségek arculatát, s újító szellemiségével, illetve kissé különc személyiségével új színt hozott a televíziózás világába.
Sok idő eltelt azóta, ám Márk mit sem változott: igazi egyéniség, kísérletező kedvű művész, aki számára a divat csak ürügy arra, hogy mindazzal foglalkozzon, ami érdekli, legyen szó filmművészetről, jelmeztervezésről, címlapfotózásról, műsorvezetésről vagy bármi másról.
Ha valaki, hát Lakatos Márk tényleg színes egyéniség: egyszer óriási költségvetésű produkciók professzionális stylistja, máskor Fluorita Luxként csinál magából bolondot a világhálón. Néha halk szavú és komoly, néha pedig kissé lobbanékony és szeszélyes.
Ebben a könyvben pedig leginkább olyan, mint egy régi, jó barát, akivel őszintén megoszthatjuk a kinézetünkkel, az öltözködésünkkel kapcsolatos aggodalmainkat. Ráadásul Márk nem csak bölcsen meghallgat bennünket, hanem tudásával és tanácsaival tényleg segít, hogy jobban érezzük magunkat a bőrünkben.
Akiko Fukai - A divat története a 18-20. században
Ruha teszi az embert. Szári, kimonó vagy üzleti öltöny: az öltözék mindig viselője kultúrájáról, társadalmi rangjáról, személyiségéről vagy vallásáról árulkodik. A Kyoto Costume Institute a viselet történeti, szociológiai és művészi jelentőségével foglalkozik. Az 1978-ban alapított KCI a világ egyik leggazdagabb ruhagyűjteményével rendelkezik, melyet világszerte számos kiállításon mutat be. Elsősorban a nyugati divatú női öltözékeket gyűjti a 18. századtól napjainkig, történeti kosztümöket, alsóneműt, cipőket és divatkellékeket. A könyv, melyet az olvasó a kezében tart, lenyűgöző időutazás háromszáz év divattörténetén keresztül: köszönhető ez a múzeum archívumában őrzött kitűnő fotóknak, melyek speciális bábukon mutatják be a nagy szakértelemmel összeválogatott ruhákat. A gyűjtemény a női divat változásait mutatja be olyan ritka kincsekkel, mint a 17. századi vasfűző és a 17. századi hímzett ruhaderék, egészen napjaink divatkreációiig, Yves Saint Laurent-ig és Calvin Kleinig. A kötet lehetővé teszi, hogy gyönyörködjünk elődeink ruhatárában, rácsodálkozzunk napjaink divatjának hihetetlen sokszínűségére, s talán azt is, hogy elképzeljük, hogyan öltözködnek majd utódaink a távoli jövőben, mert a divat feltartóztathatatlanul halad előre.
Lenyűgöző időutazás háromszáz év divattörténetén keresztül. A nagy szakértelemmel összeállított kötet és a kitűnő fotók lehetővé teszik, hogy gyönyörködjünk elődeink ruhatárában és rácsodálkozzunk napjaink divatjának sokszínűségére.
Frances Hodgson Burnett - A titkos kert
Évtizedek óta kultuszkönyv, amit nagyanyáink és apáink is változatlan érdeklődéssel olvastak, s olvassák a mai fiatalok is. A könyvnek számtalan különféle kiadása jelent meg, filmet is készítettek belőle, manapság is játsszák. Az édes-bús történet központi szereplői: egy zárkózott, árva kislány és egy betegeskedő kisfiú, akik rátalálnak az elveszett Édent felidéző, varázslatos kertre - és egy jó barátra, Colinra. A könyv most új köntösben, de változatlan szöveggel jelenik meg.
Akiko Fukai - Fashion
Clothes define people. A person's clothing, whether it's a sari, kimono, or business suit, is an essential key to his or her culture, class, personality, or even religion. The Kyoto Costume Institute recognizes the importance of understanding clothing sociologically, historically, and artistically. Founded in 1978, the KCI holds one of the world's most extensive clothing collections and has curated many exhibitions worldwide. With an emphasis on Western women's clothing, the KCI has amassed a wide range of historical garments, underwear, shoes, and fashion accessories dating from the 18th century to the present day. Showcasing a vast selection of skilled photographs from the Institute's archives, depicting the clothing expertly displayed and arranged on custom-made manequins, _Fashion_ is a fascinating excursion through the last three centuries of clothing trends.
The KCI believes that "clothing is an essential manifestation of our very being" and their passion and dedication positively radiate from every page of this book. This special 25th anniversary edition has a chic new format: two volumes packaged in a slipcase.
Csipes Antal - Divattükör
A könyv az anyag, a szín és a forma összefüggéseit boncolgatja a ruhatervezés szempontjából, illetve bemutatja a 20. század divattörténetét, amelyben a ruhát kiegészítő tárgyak (cipő, táska, kalap stb.), valamint fodrászok, sminkesek, kozmetikumok és parfümök is helyet kapnak. A divat mint művészet című rész különböző érdekes témákat ölel fel (képzőművészetek, divatillusztráció, divatsajtó, divatfotó, film, jel-szimbólum, egyenruhák, híres személyiségek stb.). A szerző összegzi a magyar divattervezés eredményeit (Grünwalds és Válh, Holzer stb.), bemutatja a társadalmi élet helyszíneit (kávéházak, lóversenyek, színházi élet stb.), a magyar nemzeti viselet változásait, illetve Tüdős Klára divattervezői munkásságát, a magyar színjátszás ismert alakjainak (Jászai Mari, Fedák Sári, Csortos Gyula, Jávor Pál, Karády Katalin stb.) divattörténeti szerepét. Végül az utolsó fejezet témája a média (újságok, magazinok, szakfolyóiratok, televíziócsatornák) hatása a magyar divat alakulására.
Karen Homer - A nőies stílus praktikái
Némelyikünk egyszerűen úgy születik, hogy van stílusa, másoknak viszont keményen meg kell dolgozni érte. Jó hír azonban, hogy a stílust fokozatosan ki lehet építeni. Ha szeretjük, hogy van a kezünk ügyében néhány szigorú és világos szabály, ha nem félünk az építő kritikától és az esetleges harsány nemtetszés-nyilvánítástól, akkor ez a könyv hasznos segítséggel szolgálhat a klasszikus stílus szabályai közötti eligazodásban.
Neil Gaiman - Sosehol
A világ és ami alatta van
Richard Mayhew egy fiatal üzletember jó úton a fényes karrier, szép feleség és kellemes élet felé... ami mind semmivé lesz, amikor egy bajba jutott lány segítségére siet. Jótette jutalmául a hétköznapi Fenti Londonból átkerül a baljós, sötét Lenti Londonba, az elveszett idők, elveszett helyek és elveszett emberek bizarr világába. Különös társaságba csöppen: Ajtó - a lány, akin segített - nemesi származású és szülei gyilkosát keresi; de Carabas márki kétes szívességeket behajtva éli még kétesebb életét; Vadász a világ legnagyobb szörnyeit hajszolja.
A csatornák és metróalagutak labirintusában velük kell boldogulnia Richardnak, hogy segíthessen másokon és így segíthessen magán is. Vajon megleli-e azt az életet, amelyet már jóval korábban elveszített, mint hitte?
Nyáry Krisztián - Így szerettek ők
Nyáry Krisztián néhány évig költészettörténetet tanított a pécsi egyetemen, majd a 90-es évek közepén otthagyta a katedrát, azóta kommunikációs tanácsadóként dolgozik. Vezetett pr-ügynökséget és közvélemény-kutató intézetet, volt állami szervezet kommunikációs igazgatója, de a hobbija az irodalomtörténet maradt. 2012 elején barátai szórakoztatására kezdte publikálni a Facebookon magyar írók és művészek szerelemi életéről szóló képes etűdjeit, amivel néhány hónap alatt nagy népszerűségre tett szert. A barátoknak szánt bejegyzésekből mára több mint tizenötezer olvasót vonzó kulturális ismeretterjesztő sorozat lett. A szerző célja, hogy a tankönyvi életrajzok papírmasé figurái helyett a valós, izgalmas, de kevesek által ismert párkapcsolati történetek felidézésével szerethető, hús-vér embereket mutasson be, és ezzel kedvet csináljon a művek olvasásához.
40 történet Petőfitől Vas Istvánig, Benedek Elektől Szabó Magdáig, múzsákról, megcsalt szeretőkről, örök hűségről és a szerelem sokféle arcáról.
John Peacock - Öltözékkiegészítők
A női- és a férfiöltözékek kiegészítőinek XX. századi változásai egyben a divat egészének története is. A szerző a könyvben olyan jellegzetes darabokat mutat be, amelyek bár egyediek, mégis jól illusztrálják egy-egy korszak ízlését és meghatározó stílusjegyeit. A könyvben a szerző minden egyes darabhoz társított évszámot is, így lépésről lépésre nyomon követhetjük a XX. század divatjának változásait. A könyv szinte harmadik kötetként illeszkedik a már megjelent Nagy kosztümöskönyv és a XX. század ékszerei c. könyvekhez.
Csontos Tibor - Divatkirályok közelről
Ki ne ismerné Armani, Cavalli, Dolce&Gabbana, Ferré, Gucci, Prada, Valentino vagy Versace nevét? Bizton állíthatjuk, hogy aki ezért a könyvért nyúl a polcra, az tudja, hogy hívják manapság az olasz divatot.
Csontos Tibor "Divatkirályok közelről" című kötete hiánypótló mű: nemcsak a divat világa iránt érdeklődőknek lebilincselő olvasmány, a divattervezéssel foglalkozni kívánóknak vagy a már praktizáló designereknek, sőt a divatmanagereknek, a divat gazdasági vetületeivel foglalkozó szakembereknek is izgalmas lehet. A kortárs divat művészet- és gazdaságtörténeti kis kalauza ez az írás. Iránytű korunk példaképét vesztett ifjúságának, biztatás az álmok megvalósításához, az elkötelezettséghez és a kitartáshoz. Mindezt élvezetesen, olvasmányosan, néhol bulvárosan tálalja a szerző, kendőzetlenül ír a világhírességek hétköznapjairól, szerelmi életéről, szakmai küzdelmeiről és viselt dolgairól.
Imogen Edwards-Jones - Anonymus - Őrült divatvilág
Frei Tamás ajánlása:
Párizsból észak felé kell elindulni. Arra van a Kozmetika-völgy. A francia, de tulajdonképpen az egész világ divatiparágának központja. Több száz vállalat, a parfümüzemektől kezdve egészen a csipkegyárakig. Egyik nap "titkos" futószalag mellett álltunk, a krémgyár igazgatónője sejtelmesen suttogta, hogy amit most látok, azt lefilmezni sem szabad. Mert annyira különleges itt minden, annyira rendkívüli, hogy a konkurencia rendszeresen ipari kémeket küld, hogy kiderítse, vajon hogyan csinálják. Meg kell hogy értsem - mondta a hölgy -, hogy itt tilos filmezni, mert még véletlenül lelepleződne, hogy miként kerül az öregedést lassító himalájai orchidea az arckrémbe! Furcsamód azért mindent megmutatott… "Tudja, Tamás - mondta a láthatóan szétbotoxozott, ötvenes marketinges -, ha a nők esténként bekenik magukat ezzel, nos, akkor még meg is fiatalodnak." Egy hónapnyi adag 60 ezer forint volt, és én nem tudtam, sírjak, nevessek vagy elhiggyem. Este aztán Párizsban, egy könyvesbolt kirakatában ott volt a válasz: az Őrült divatvilág, a "kulisszatitkok királynőjének", Imogen Edwards-Jonesnak a legújabb könyve. Amelyik nő ezt elolvassa, az soha többet nem nyit majd ki divatújságot "rózsaszín", álmélkodó szemmel, és mindig tudni fogja, hogy egy ruhaboltban mi sok valamiért és mi kevés. Hasznos könyv, az biztos!
A könyvről:
Mi a divat? Mi számít divatosnak? Ki dönti el, mi a menő és mi a ciki? Miért hordunk az egyik évben zöldet, a másikban kéket? Miért van az, hogy "ez" a fekete rongy 600 ezer forintot ér, "az" a másik csak harmincat? És a kifutó tényleg olyan befutó? Itt mindenki narkós, mindenki vedeli a pezsgőt? Mitől szuper a szupermodell? Mitől szent és sérthetetlen egy ruhatervező? Ki keres igazán nagy pénzeket? Milyenek az erőviszonyok? Ki uralkodik kin? És ki paktált le a másikkal?
Az emlékezetes Hotel Babylon nyomdokait követő Őrült divatvilág egy divattervező életének hat hónapját követve mutatja be, hogyan áll össze egy kollekció - hogyan kerül a zsibvásárban talált holmikkal telezsúfolt állványról a kifutóra, onnan a boltokba, végül pedig, ha minden jól megy, egy csillogó magazin címoldalára. Megtudhatjuk, kik járnak divatbemutatókra, mi dönti el, hol ülnek, és kinél kell behízelegniük magukat, hogy megkapják a jó helyet.
Az olvasmányos, fordulatos, döbbenetes adatokban és szaftos pletykákban gazdag Őrült divatvilág rávilágít a sötét üzelmekre, melyek a legjövedelmezőbb, ám legtitokzatosabb üzletág színfalai mögött zajlanak. Legyünk alkalmi vásárlók vagy megszállott divatrajongók, a könyv elolvasása után másképpen ugrunk majd be kedvenc butikunkba vagy lapozzuk végig a legújabb divatmagazint.
A szerzőkről:
Imogen Edwards-Jones a Hotel Babylon, az Air Babylon és számos más sikerkönyv szerzője, angol újságírónő. Könyveit rendszeresen és nagy sikerrel filmesítik meg, az Őrült divatvilágot épp most forgatják. Az egykori hoteligazgatóból írónővé avanzsált hölgy férjével és kislányával jelenleg a Seychelle-szigeteken él, és egy "titkos" könyvön dolgozik…
Anonymus, a könyv társszerzője, a divatvilág bennfenteseiből összegyúrt, névtelen figura.
Jamie Oliver - Jamie konyhája
"Ez nem valami komoly, "tanuljunk meg főzni" jellegű tankönyv. Inkább arról van szó, hogy igyekszem a magam laza, nyílt hozzáállását megmutatni. Könyvem segítségével átélheted, mit jelent szakácsszakmát tanulni. De ne feledd: nem arról van szó, hogy profi szakáccsá válsz-e, tények, adatok, technikák tárházává. Azt szeretném, ha a saját utadat járnád, és rám úgy gondolnál, mint egy haverra, aki szükség esetén kisegít egy-két tanáccsal. Légy kreatív, és mint mindent, ezt is csináld vidáman!" (Jamie)
Cally Blackman - 100 Years of Fashion
This book documents in pictures the most exciting and diverse period in fashion: from 1900 to today, covering high society, uniforms, sportswear, streetwear, and couture. It will appeal to everyone with an interest in fashion as well as students Over 400 photographs and illustrations, many published for the first time, tell the stylish story of a fashion revolution.
Philippe Pozzo di Borgo - Életrevalók
„Soha nem ismeri be, annyira hiú, rátarti, brutális, szeszélyes, emberi. Nélküle már szétestem volna, halott volnék. Abdel szünet nélkül ápolt, mint egy csecsemőt. A legkisebb jelre is figyelt, ott termett minden ájulásomnál, védelmezett, ha gyenge voltam. Megnevettetett, ha összeomlottam. Ő lett az én ördögi őrizőm.”
Egy gazdag, de mozgássérült arisztokrata és egy fiatal, külvárosi bevándorló igaz története. A könyv, mely az itthon is elsöprő sikerű Életrevalók című filmet inspirálta.
1993-ban a Pommery Pezsgőgyár ügyvezető igazgatója, Philippe Pozzo di Borgo nyaktól lefelé megbénult egy siklóernyős balesetben. 42 éves volt. Két nagy múltú francia család örököseként szembe kell néznie a kirekesztettség és a tehetetlenség érzéseivel - mindörökre. Abdel bevándorló, Philippe ápolója és „ördögi őrizője”, immár tíz éve. Ez a könyv az ő történetük.
Stephen Chbosky - Egy különc srác feljegyzései
Az Egy különc srác feljegyzései című könyv elbeszélője egy tizenöt éves középiskolás srác, Charlie. Furcsának és magányosnak érzi magát, mintha a pálya széléről, kívülállóként figyelné a körülötte zajló eseményeket. Egy nap elhatározza, hogy leveleket ír egy ismeretlennek, aki akár a barátja is lehetne. Ezekből a levelekből aztán szép lassan - olykor mulatságosan, olykor meghatóan - egy cseppet sem átlagos tinédzsert ismerhetünk meg. Charlie kétségbeesett erőfeszítéssel próbálja élni a saját életét, miközben menekül is előle, és ez a kettősség különleges, járatlan utak bejárására kényszeríti: családi drámák sora, új barátok, az első randevú, szexualitás, drogok... Chbosky regénye a lélek legmélyebb rezdüléseit tükrözi, miközben felidézi az olvasóban a felnőtté válás nehéz, semmi mással össze nem hasonlítható éveit.
A kötet megjelenése óta több mint 1 000 000 példányban kelt el és hatalmas vitákat gerjesztett, miközben a tinédzserek megkerülhetetlen kultuszregényévé vált világszerte. Ellentmondásos módon egyszerre tiltott könyv és kötelező olvasmány az amerikai középiskolákban. Ez a regény ugyanazt jelenti a 21. századi tinédzsereknek, mint amit a Zabhegyező jelentett a szüleik generációinak.
A. J. Christian - Talen - A Válaszok Könyve
"Ez a könyv a Válaszok Könyve.
Tudod miért?
Mert te adod meg a válaszokat."
Döntéseid eredménye a jelened, következménye a holnapod. S mivel a jövőt nem láthatod előre, nem csoda, ha a fontosabb események előtt nem tudsz dönteni, ha segítséget, tanácsot keresel. Mivel önmagával szemben mindenki vak – más problémáját átlátod, de a sajátjaiddal nem boldogulsz – egy "kívülálló" rendszer segíthet megoldani a nehéz helyzeteket és megtalálni a válaszokat.
Ez a rendszer a TALEN, amelyet eddig még sosem tanítottak nyilvánosan.
"Amikor megismert a világ, sokan azért jöttek el hozzám, hogy egy fontosabb döntésük előtt a segítségemet kérjék. S noha mindig a lehető legteljesebben próbáltam válaszolni, hamar észrevettem, hogy egyetlen felelet nem old meg semmit sem. Hogy miért? Mert a probléma sok elemből, a megoldása pedig, tengernyi lépcsőből, kanyarból és zsákutcából áll. Egyetlen találkozással csak a közeljövő gondjait oldhattam fel, s noha az adott helyzetben pontosan arra volt szükség, az első leküzdött akadály után az ember újra egy megmászhatatlan fal előtt állt, és...
És magányosnak érezte magát.
Ezért úgy döntöttem, hogy – mielőtt eltűnök a Föld színéről – egy olyan lehetőséget adok a kezedbe, amely mindig a rendelkezésedre áll. Egy olyan Mestert, aki sosem tűnik el, aki a sorsod minden fontosabb állomásán veled lehet, és segítséget nyújthat mindaddig, amíg szükséged van rá. Mint minden igaz kezdet esetében, eleinte a TALEN-nel is nehéz lesz, de meglátod, egyszer csak eltűnnek a nehézségek, és a válaszok, a semmiből feltárulkozó ösvények oly tiszták lesznek, hogy nem tudod nem észrevenni ragyogásukat."
A. J. Christian
A TALEN – a Könyv és a Táblák – megvilágítja önmagad és a múltad eltemetett zugait, kézzelfogható és megvalósítható megoldásokat kínál problémáidra, sőt, arra is rávezet, hogy mire számíthatsz a jövőben. Segítségével megtalálhatod a saját megoldásodat. Megoldást arra, miként változtass úgy az életeden, hogy jövőd a vágyaid szerint alakuljon. A TALEN utat mutat a sűrű erdőben, de az ösvényen neked kell végigmenned. A lehetőség a kezedben van.
Emlékezz a múltra,
fürkészd a jövőt,
de a jelenben élj!
Ismeretlen szerző - A Glamour nagy tedd & ne tedd könyve
Nincs olyan nő, aki ne bánná meg néha, hogyan öltözött fel. De itt a Glamour és segít! Az elmúlt 67 évben a magazin közkedvelt rovata, a TEDD & NE TEDD azt a célt szolgálta, hogy az olvasók vidáman bámészkodhassanak és közben felbecsülhetetlen értékű stílusleckéket vegyenek. Most mindezt a divatbölcsességet egy helyen megtalálod. Olvasd el divatkalauzunkat, és örökre elbúcsúzhatsz a "Ne tedd napoktól"!
N. J. Stevenson - Chronology of Fashion
The Chronology of Fashion traces the history of fashion from the late 18th century up to the present. Following a strict chronology, it pinpoints the times when a distinctive style of suit or dress, hat or handbag, cut or style of hair or fabric, or indeed an entire look attained its peak of popularity and influence. Highly illustrated with full figure images, silhouettes and swatches of materials, the book also looks at key designers, how fashion has appeared in paintings and movies, and the trends that identified and defined various periods. This book should be a must for anyone interested in fashion and its development.