Az űrutazásban elért, óriási fejlődés megváltoztatta a világűrről alkotott képünket. 1969-ben első alkalommal lépett ember a Holdra. Kereken 30 évvel később már rendszeresen repülnek űrszondák a világűrben műholdak keringenek a Föld körül és épül az 1SS, a Nemzetközi Űrállomás. Ugyanakkor a saját naprendszerünket még mindig nem ismerjük teljesen. A MI MICSODA sorozat új kötetében egy csillagász, Erich Übelacker professzor – aki hosszú évekig a hamburgi planetárium vezetője – nyújt bepillantást az űrkutatásba. Elmagyarázza az űrrepülés alapjait és leírja naprendszerünk felépítését. Vajon milyen jelentősége van az űrhajózásra nézve annak, hogy az a bizonyos alma egykor Newton fejére esett? Létezik máshol is élet az univerzumban? Hogyan lehetséges, hogy elméletileg elutazhatunk a távoli napokhoz, gyakorlatilag azonban egy ilyen út megvalósíthatatlan? A kötetben többek között ezekre a kérdésekre is naprakész és közérthető válaszokat kapunk.
Kapcsolódó könyvek
Erich Übelacker - A Hold
Miért nem esik le a Hold a Földre? Miért van dagály és apály? Mi az a holdfogyatkozás? Ezekre a kérdésekre is választ a szerző, a Hamburgi Csillagvizsgáló igazgatója. A kötet szemléletes illusztrációkkal mutatja be a Nap, a Hold és a Föld közötti kölcsönhatást, valamit a Hold hatását a Földre és az emberekre. Olvashatunk az Apolló programról és választ kapunk arra is, vajon lehet-e élni a Holdon.
Heinz Haber - A csillagok
A csillagos égbolt évezredek óta izgatja az embereket. Sokan már azt megelőzően több mindent megsejtettek az égitestekről, hogy outos mérésekre alkalmas eszközeik lettek volna ehhez. A távcső létrehozásával azután új fejezet nyílt a csillagászat történetében, és sok mindenre választ kaptunk. Ma már folyamatosan küldi információit az űrből a Hubble-teleszkóp, és szondák száguldanak a legtávolabbi bolygók felé, hogy megtudjuk, vajon milyen anyagok léteznek ezeken, s hogy lehetséges-e másutt is élet. Dr. Heinz Haber professzor, több szakkönyv szerzője sorra veszi mindazokat a kérdéseket amelyek ma már mindennap nélkülözhetetlen.
Rainer Köthe - Titokzatos jelenségek és a tudomány
Létezik-e a havasi ember? Kiolvasható-e jövőnk a csillagokból? Felvehetjük-e a kapcsolatot a holtakkal? Voltak-e valaha ufók a Földön? Ezekkel és hasonló kérdésekkel foglalkozik a szerző ebben a kötetben, amelyből kiderül, hogy a rejtélyes jelenségek többsége nem állja ki a komoly tudományos vizsgálat próbáját vagy éppen teljesen megmagyarázhatatlan.
Reimar Gilsenbach - A Biblia - az ótestamentum
Mózes öt könyve mind a zsidó, mind a keresztény vallás alapműve, kultúránk elengedhetetlen része. Ebben a Mi MICSODA könyvben olvashatunk Ádámról és Éváról, az eredendő bűnről, a kiűzetésről a Paradicsomból, Mózesről és a Tízparancsolatról, vagy arról, hogyan küzdött Dávid Góliáttal, vagy hogy miben rejlett Sámson ereje. A bibliai alapismeretek segítséget nyújtanak abban, hogy eligazodjunk az irodalom és a művészetek világában, és hogy megismerjük milyen értékrendet és világszemléletet határozott meg - és határoz meg ma is - a „Könyvek könyve".
Erich Übelacker - Otthonunk, a világegyetem, a végtelen térben és időben
Az univerzumot, vagy másképpen a világegyetemet a csillagok és a galaxisok alkotják. Ezek 15 milliárd évvel ezelőtt az ősrobbanással keletkeztek, így ettől az eseménytől kezdve létezik tér, idő anyag.A kötet a huszadik század végének kozmológiájába enged bepillantást. Olyan kérdésekre kaphatunk választ, mint mi a világmindenség, hol kezdődik és végződik idő és tér, milyen az univerzum szerkezete és hol vannak a határai.
Michael Schmauder - A népvándorlás
Honnan jöttek a hunok és miért volt rettentő hírük? Hogyan szorongatták a nyugati gótok a Római Birodalmat? Hogyan válaszoltak a rómaiak a „barbárok" támadásaira? Miért dúlták fel Rómát a vandálok? Milyenek voltak a honfoglalás kori magyarok? A népvándorlás koránál húzhatjuk meg a választóvonalat az antik világ és a középkori Európa között. Michael Schmauder történész, egyúttal a Bonnban működő Rajnai Tartományi Múzeum régésze izgalmasan eleveníti fel ezt a nagy hatású történelmi változásokat hozó korszakot - az első hun támadásoktól a germán néptörzsek vándorlásain át egészen a Frank Birodalom létrejöttéig. A könyv utolsó fejezetében olvashatunk a korabeli magyarokról: van-e közünk a hunokhoz, mit talált Julianus, miről árulkodnak a régi sírok?
Joachim Herrmann - Csillagok
Pontos és részletes határozókönyv természetbarátoknak. Bevezetés a csillagok vizsgálatába, sok ötlettel és magyarázattal. Amit tudni érdemes a Napról, a Holdról, a csillagokról, a bolygókról, csillagrendszerekről, meteorokról, üstökösökről.
Rainer Köthe - Vulkánok
Az embereket évezredek óta ámulatba ejtették azok a hegyek, amelyekből füst száll fel, szikrák és izzó szikladarabok repülnek a levegőbe és tűzforró, mindent megsemmisítő folyékony láva ömlik. A Föld belsejében tomboló erők azonban megfoghatatlanok. Hogyan keletkeznek a vulkánok? Miért élnek az emberek a veszély ellenére mégis a vulkánok közelében? Hazánkban is füstölögtek egykor tűzhányók? Előrejelezhetőek-e a vulkánkitörések? A Mi MICSODA sorozat új kötete szakszerű és egyben izgalmas válaszai magyarázatot adnak a belső erők okozta, sokszínű természeti jelenségre.
Renate Germer - Múmiák a világ minden tájáról
A "múmia" szó hallatán az egyiptomi piramisok és fáraók jutnak eszünkbe, de nem csak Egyiptomban léteznek gyolcsba tekert múmiák. Kínában, Grönlandon és a Föld számos más országában is találtak a régészek mesterséges és természetes múmiákat. Az örök hó birodalma, a sivatag és a mocsár mind olyan terület, ahol megőrződhetnek a holttestek. A modern múmiakutatás ma már sok titokról fellebbentette a fátylat, így a múmiák a korabeli emberek életéről, kultúrájáról mesélnek. A tudósok korszerű módszerekkel vizsgálják a múmiákat, s így lassacskán összeáll a kép: Hogyan is nézhettek ki akkoriban az emberek? Mivel táplálkoztak? Miért balzsamozták be az egyiptomiak a halottaikat? Mit tudunk Ötziről? A Mi MICSODA sorozat Múmiák című kötetében Renate Germer egyiptológus és biológus izgalmas utazásra hív bennünket a letűnt korok e titokzatos követeinek életébe.
Hans Reichardt - A népvándorlás
A népvándorlás koránál húzhatjuk meg a választóvonalat az antik világ és a középkori Európa között. A történész-régész szerző izgalmasan eleveníti fel ezt a nagy hatású történelmi változásokat hozó korszakot az első hun támadásoktól a germán törzsek vándorlásain át egészen a Frank Birodalom létrejöttéig. A könyv utolsó fejezetében - 8 gazdagon illusztrált oldalon olvashatunk a magyarok vándorlásairól. Van-e közünk a hunokhoz, mit talált Julianus barát, miről árulkodnak a régi sírok?
Ismeretlen szerző - Fedezd fel a világot! - Az Univerzum és a csillagképek
A sorozat ötödik kötete eredeti illusztrációk segítségével érzékelteti az emberi gondolkodás számára felfoghatatlanul hatalmas világegyetem méretét és arányait. Űrteleszkópok által készített, látványos fényképek és rajzok segítségével mutatja be a csillagképeket, amelyekhez különböző skálák és színkép-jelmagyarázatok társulnak a könnyebb megértés végett. Emellett számos érdekességet is tartalmaz: felsorakoztatja az univerzum rekordereit, a legnagyobb csillagképtől egészen a legparányibb csillagig.
Erich Übelacker - Modern fizika
Milyen gyorsan terjed a fény? Miből áll az anyag? Mi a kvark? Lassabban múlik az idő az űrhajóban, mint a Földön? Mi történt az ősrobbanás után? Erich Übelacker, hosszú évekig a Hamburgi Planetárium vezetője, számos Mi MICSODA könyv szerzője betekintést enged a modern fizika lenyűgöző világába.
Simon Mitton - Jacqueline Mitton - Csillagászat
_Hol találunk fehér törpéket és vörös óriásokat?_
_Mik azok a fekete lyukak és neutroncsillagok?_
_Mennyi idő a világegyetemünk, és hogyan keletkezett?_
A nélkülözhetetlen útikalauz az univerzumhoz - melynek szintén el kell törpülnie valamiben!
A Fiatalok Oxford Könyvtárának _Csillagászat_ című könyve feltárja a mennybolt titokzatos rejtelmeit. A bolygók, csillagok, galaxisok és a világegyetem történetét kiváló szerzők írták és a legújabb színes fényképek gazdagon illusztrálják.
Rainer Köthe - Hidak és alagutak
Hidak és alagutak - legyőzik a közlekedési akadályokat és új utakat nyitnak az ember számára. Az alagutak hosszúságát, a hidak magasságát és fesztávolságát tekintve újabb és újabb fantasztikus rekordok születnek a világban. A híd- és alagútépítés lebilincselő történetét ebben a kötetben egy ismert szerző, Rainer Köthe meséli el. Leírja, hogyan folynak az óriási építkezések, milyen gépeket használnak az építők, és arról is szól, milyen nagyszabású tervek várnak megvalósulásra a jövőben. Például az a hatalmas függőhíd, amely Szicíliát fogja összekötni a szárazfölddel, vagy az Alpok hegyvonulata alatt 57 kilométer hosszúságban húzódó Gotthard-alagút.
Rainer Köthe - Otthonunk, a Föld
A kötet a bolygónk születéséről, s az azt beborító, kék színű víz és levegőburokról, a felszínét formáló erőkről, és a benne található kincsekről : az ércekről, az ásványokról, a szénről, a kőolajról és a drágakövekről szól. Végül felvázolja az élet fejlődését is egészen az emberig, aki értelme segítségével gyakran az elmosódott nyomokból is képes megfejteni a Föld évmilliárdokra visszanyúló történésének eseményeit.
Joachim Oppermann - Dinoszauruszok
Néhány százmillió évvel ezelőtt lenyűgözően érdekes, mai szemmel elképesztő lények, a dinoszauruszok uralták a Földet. A könyv bemutatja a 60 legfontosabb dinoszaurusz fajt, vagyis az ősi "sárkányok" tündöklését és bukását, a Föld e korszakának izgalmas, lélegzetelállító drámáját.
Rainer Köthe - Felfedezők és utazásaik
Néhány száz évvel ezelőtt bátor felfedezők és kutatók keltek útra, hogy bejárva Földünk legtávolibb, veszélyes, ám mesés kincseket, titokzatos világokat és csodás rejtélyeket ígérő tájait, feltérképezzék bolygónk ismeretlen területeit. Viharos óceánokon keltek át, megküzdöttek a végtelen sivatagokkal, nem rettentette vissza őket a dzsungelek sötét útvesztője és a rájuk leselkedő ismeretlen betegségek sem. Szerencsére az ókortól kezdve egészen napjainkig mindig is akadtak bátor és vakmerő emberek, akiknek kíváncsisága és tudásvágya nagyban hozzájárult ismereteink gyarapodásához. Rainer Köthe, neves tudományos újságíró lebilincselő könyvében bemutatja a legnagyobb felfedezők utazásait, és azt, hogyan változott meg az ott élő emberek élete a felfedezések hatására.
Hans Reichardt - A hét világcsoda
A civilizáció bölcsőjének varázslatos tájaira kalauzolja el az olvasót ez a kötet. Megismerhetjük a világ hét csodájának történetét, születésüket és pusztulásukat is. Ezek a lenyűgöző alkotások a mai embert is ámulatba ejtik, a könyvet lapozgatva megtudhatjuk, milyen óriási erőfeszítésekkel, hogyan jöhettek létre és hogyan pusztultak el ezek a csodálatos építmények, az emberiség kultúrájának rekordteljesítményei.
Ismeretlen szerző - A csillagászat atlasza
Ez az információkban gazdag csillagászati atlasz az égbolt lelkes és kíváncsi kutatói és rajongói számára született. A könyv bővelkedik a világűr égitesteiről készült színes fotókban, csillagtérképekben, látványos grafikai ábrázolásokban és áttekinthető táblázatokban. A nagy teljesítményű csillagászati távcsövek segítségével készült fényképeken üstökösök, csillagködök, születő csillagok, távoli galaxisok, Napunk felszíne és Földünk bolygószomszédjai egyaránt láthatók. Megismerkedünk a világegyetem és a Naprendszer eredetével, a bolygók, köztük Földünk jellemzőivel. Olvashatunk a csillagászat történetéről és nagy alakjairól, a korai és a modern teleszkópokról. A Csillagászat atlasza ugyanakkor bemutatja az űrkutatás történetének legfontosabb állomásait - a huszadik század elejének rakétakísérleteitől az ember Holdra lépésén át egészen a napjainkban már Természetvalósággá vált Nemzetközi Űrállomásig. Ajánljuk ezt a könnyen érthető, színes könyvet mindazoknak, akik szeretnék csillagászati ismereteiket megalapozni, majd kibővíteni.
Ursula Bartelsheim - Joachim Breuninger - Stefan Ebenfeld - Rainer Mertens - Franziska Schubert - A vasút
Hol közlekedett az első vasút? Hogyan működik a gőzmozdony? Mi történik a váltóállító központokban? Megismerhetjük a vasút történetét, kezdve az első lóvontatású vasutaktól a mai nagysebességű vonatokig. Megtudhatjuk, hogyan hódították meg a sínek a világot, és hogyan változtatták meg az emberek életét. A szerzők segítségével bepillanthatunk a modern vasúti üzem kulisszái mögé és láthatjuk, milyen sokan dolgoznak szoros együttműködésben, és milyen műszaki berendezéseket fejlesztettek ki annak érdekében, hogy a vonatok biztonságosan célba érjenek.