A sorozat zárókötete az eszkatológia világába kalauzolja olvasóit. Az első könyv a halottak feltámadásáról szól. A zsidó-keresztény kinyilatkoztatás legizgalmasabb, központi jellegű elemének részletes és alapos tanulmányozása során Derek Prince rámutat: a bibliai hit értelmét és célját a halál legyőzésének ígérete jelenti, és ez biztosítja hajtóerejét is.
A második könyv címe Az örök ítélet. A szerző először Isten bírói pozícióját mutatja be, majd részletesen elemzi a mindenség bírájának az emberi történelemben, illetve az örökkévalóságban megvalósuló ítéleteit. Végül pedig azt is megtudhatjuk, miként lehetünk ennek a mindenkit érintő isteni szétválasztásnak a nyertesei.
Kapcsolódó könyvek
Derek Prince - A kereszténység hat alaptanítása
Derek Prince korunk egyik legkiválóbb, nemzetközileg elismert Biblia-magyarázója. Indiában született, egy brit katonatiszt gyermekeként. Ókori nyelveket tanult az angol felsőoktatás két nagyhírű intézményében, az Eton College-ban és Cambridge egyetemén, ahol azután – szokatlanul fiatalon – a filozófia professzora lett.
A második világháborúban a brit hadseregben teljesített szolgálatot. Ekkor következett be az az esemény, ami egész életét gyökeresen megváltoztatta: személyesen megismerte Jézus Krisztus valóságát.
Azóta Derek Prince pásztori, tanítói és tanácsadói szolgálatot tölt be. Könyvei, rádióműsora, kazettái több földrészen jelentettek már áldást sokezer embernek.
Derek Prince - A Biblia Alaptanításai 2.
A sorozatnak ebben a második kötetében két nagy téma kerül tárgyalásra. Elsőként az Isten hívásáról és az arra adandó egyetlen helyes válaszról, a megtérésről olvashatunk egy nagyon izgalmas tanulmányt, amelyből azt is megtudhatjuk, hogy mivel szokás a megtérést összetéveszteni.
A könyv második része magával a bibliai hittel foglalkozik, és olyan életbe vágó kérdéseket feszeget, mint a hit és az üdvösség, a hit és a cselekedetek kapcsolata, valamint a törvény és a kegyelem.
Ismeretlen szerző - Apokrifek
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Böjte Csaba - Karikó Éva - Út a végtelenbe
A nagy sikerű Ablak a végtelenre című kötet után Böjte Csaba újabb beszélgetős könyvében is a kereső embert leginkább izgató kérdésekre válaszol. Mire jók a szentségek, mire figyelmeztet a Tízparancsolat? Hogyan navigál minket a boldogság felé a mindig megbocsátó Isten? Mire tanít Jézus, s hogyan kell az evangéliumi tanítást a hétköznapok helyzeteire lefordítani? Csaba testvér rendíthetetlen hittel, életismerettel és sok-sok humorral próbálja mindenki számára vonzóvá tenni a hit igazságait, az egyház tanítását. A születéstől a halálig követi az emberi élet fordulópontjait, s azt hirdeti, soha nem késő az újrakezdés: a kétségbeejtő helyzetekből is van kiút.
Böjte Csaba válaszol Karikó Éva kérdéseire.
Vanyó László - Az ókeresztény egyház irodalma
A könyv elsősorban az ókeresztény kor egyházának irodalmát és azzal összefüggésben a történelmét mutatja be, a kereszténység születésétől a vértanúk koráig.
Böjte Csaba - Karikó Éva - Ablak a végtelenre
Csaba testvért, az erdélyi ferencest, a nehéz helyzetben élő gyermekek megmentőjét, 1500 szociális árva nevelőapját ma már senkinek nem kell bemutatni. Minden egyes szavának súlyt és hitelt ad élete, nem csupán beszél Isten országáról, hanem mindent meg is tesz, hogy ez az ország itt a földön kibontakozzon. Karikó Éva az apostoli hitvallás, az ún. Hiszekegy állításaira fűzte fel a kérdéseit. A válaszok minden egyes gondolata az életből merít, az életről szól végtelen bölcsességgel és egyszerűséggel, nemcsak a hitigazságokat mutatja be, hanem azok megvalósítását a több évtizedes lelkipásztori és nevelői munka tapasztalatából merítve. Szavaival összecsengnek nagy költőink, gondolkodóink, szentjeink sorai, amelyek alátámasztják Csaba testvér gondolatait.
C. S. Lewis - Keresztény vagyok
A szerzőnek ez a kötete a BBC rádióban elhangzott előadás-sorozatának gyűjteménye. Benne az erkölcs, a képzelet és a racionalitás - avagy a jó, a szép és az igaz - szempontjából egyaránt lenyűgöző erővel vonultatja föl a keresztény eszméket, tudatosan mellőzve a felekezeteket elválasztó dogmatikai különbségeket.
Derek Prince - A Biblia Alaptanításai 3.
A sorozat e harmadik kötete a keresztségekről szóló tanítást tartalmazza. Elsőként a vízkeresztségről olvashatunk egy alapos és elgondolkodtató tanulmányt, melyben megismerkedhetünk a keresztény vízkeresztség történelmi előzményeivel, bibliai gyakorlatával, és megtudhatjuk, miért ellentétes a Biblia tanításával a csecsemők megkeresztelése.
A kötetben szereplő másik tanulmány témája a Szent Szellemben való keresztség. A szerző a tőle megszokott kikezdhetetlen alapossággal ébreszt rá bennünket, hogy az Isten Szellemébe való bemerítkezés nélkül nem beszélhetünk bibliai kereszténységről.
Böjte Csaba - Karikó Éva - Iránytű a végtelenhez
Böjte Csaba e kötetben a tízparancsolatról és annak a mindennapjainkban betöltött szerepéről szól.
Derek Prince - Extravagáns szeretet
Isten szeretete óriási, határtalan és extravagáns!
Hogyan tudnánk ezt felbecsülni?
Hogyan válaszoljunk rá?
A mi emberi szeretetünk gyakran olyan szánalmas, zsugori és önző, Isten szeretete viszont óriási, határtalan és mérték nélküli! Hogyan tudunk kitörni?
Van a szeretetnek mélysége? Olyan mértéke, amit az ember nem ismer, nem gyakorol, vagy csak nagyon kevesek? Honnét tudhatnánk ezekről, hogy megéljük azt, amit ISTEN MINDENNAP MEGÉL?
Tudjuk, hogy Isten alaptermészete a szeretet. Ám Ő sokkal nagyobb és hatalmasabb annál, mint ahogy bárki el tudná képzelni, és ez igaz az Ő szeretetére is.
Derek Prince új könyvében bibliatudósként, megfelelő alapossággal járja körül a témát:
Isten meglepő és mérték nélküli szeretetét.
Amit tanulmányozhatsz:
• Jézus személye és szolgálata új megvilágításokban,
• egy prófétikus beteljesedés: a főpapi szolgálat.
• A szeretet extravagáns megnyilvánulásai és azok hatása.
• Hogyan lesz kézzelfogható Isten akarata az életedben.
Kulcsok a megfelelő életcélhoz.
Johanan Aharoni - Michael Avi-Jonah - Anson F. Rainey - Ze'ev Safrai - Bibliai atlasz
A Bibliai Atlasz teljesen átdolgozott kiadása felhasználja a legújabb bibliai, történelmi és régészeti felfedezéseket a bibliai történelem térképek segítségével történő bemutatásához. A kétszínnyomásos térképek, a szöveg és az illusztrációk hozzásegítenek ahhoz, hogy megismerhessük az i. e. 3000 és i. sz. 200 között eltelt időszak eseményeit. A szerzők nemcsak a bibliai tudományokból merítettek, hanem fölhasználták az egyiptológia, az asszíriológia, valamint az ókori Görögország és Róma kutatásának tudományos eredményeit is, melyek segítségével az alábbi területeket sikerült részletekbe menően megvilágítaniuk:
- népvándorlások és letelepedések
- a Bibliában szereplő hadjáratok és ütközetek
- gazdasági fejlődés, kereskedelmi útvonalak és természeti erőforrások
- a bibliai szereplők helyváltoztatása az egyes területeken és városokon belül
- régészeti ásatások a Szentföldön a kő- és rézkorszakban, a kanaáni periódusban, valamint az izraelita időszakban
- az egyház növekedése az i. sz. első és második században
A térképeket és a főszöveget még szemléletesebbé teszik az eszközöket, pénzérméket, fegyvereket és műalkotásokat ábrázoló illusztrációk. Ezenfelül az atlasz számos értékes függeléket tartalmaz: a korai civilizációk részletes összehasonlító kronológiáját, a bibliai helyek szerint visszakereshető térképmutatót, valamint személynévmutatót, melyeknek köszönhetően a legrészletesebb és legalaposabb atlaszt veheti kezébe az olvasó.
Derek Prince - A Biblia alaptanításai 1.
Derek Prince egy élő legenda, a hit huszadik századi nagyjainak egyike, aki máig is folytatja Isten szolgálatát. A modern egyháztörténelem egyik legnagyobb bibliatanítójaként vonult be a köztudatba, életműve több kontinensen gyakorolt hatást tízezrek életére.
Pályafutását filozófiaprofesszorként kezdte, majd ókori nyelvek tanulmányozásába fogott. A második világháborúban az észak-afrikai hadszíntéren "páli fordulat" következett be az életében: Jézus Krisztus kijelentette magát neki, és elhívta a szolgálatára.
Munkásságának egyik fő műveként arra vállalkozott, hogy összefoglalja a bibliai kereszténység legfőbb tanításait. Ennek a sorozatnak az első, bevezető kötetét tartja kezében az olvasó, melyben az Istennel való találkozásról, valamint a Szentírásnak a hívő emberre gyakorolt hatásáról olvashat felrázó, inspiráló, izgalmas tanulmányokat.
Derek Prince - Áldás és átok: választhatsz!
A szerző munkásságának talán a legerőteljesebb darabja. Hazánkban ez már a harmadik kiadás!
Miről is szól ez a könyv?
A Bibliában olvashatjuk, hogy: " Bizonyságul hívom ellenetek ma a mennyet és a földet, hogy az életet és a halált adtam előtökbe, az áldást és az átkot; válaszd azért az életet, hogy élhess mind te, mind a te magod." (Móz. 5. 30,19)
A Biblia nagyon világosan beszél bizonyos erőkről, amely mint fény (a világoság) és az árnyék (a sötétség) munkálkodnak generációkon keresztül.
Hogyan törhetjük meg ezeket az átkokat?...
Alister E. McGrath - Bevezetés a keresztény teológiába
A keresztény teológusok nem kevés öngúnnyal "kánaáni nyelvnek" nevezik a maguk szakmai és a kívülállók számára nemigen érthető nyelvezetét. AIister McGrath szinte lehetetlen feladatot old meg könyvében, olyan bevezetést ad a keresztény teológia kétezer éves hagyományába, mely a "kívülállók", de legfőképpen a "kezdők" számára érthetővé és világossá teszi a legfőbb kérdéseket. A könyv három fő része gyakorlatilag külön-külön is ugyanazokat a témákat tárgyalja, eltérő megközelítésben. Az első rész a keresztény teológia történetét, fejlődését és változásait mutatja he a legjelentősebb teológiai iskolák, irányzatok és alkotók nézetein keresztül, a kezdetektől napjainkig. A második rész a keresztény teológia szerkezetét írja Ie (módszereit, forrásait, anyagát, stb.), a harmadik rész pedig a keresztény teológia kulcsfontosságú témáit (Isten, Szentháromság, Krisztus, bűn és megváltás, üdvösség, egyház és kapcsolat a többi vallással) tárgyalja.
John Stott - Pál levele a galatákhoz
A kis-ázsiai hegyek között megbúvó falvak frissen megtért emberei a különböző vallási hatalmasságok és ellentétes tanítások útvesztői között őrlődtek. Hogyan igazul meg az ember Isten előtt? Mi a helyes viszony hit és cselekedetek között? Hogyan élhetnének a keresztények Istennek tetsző életet pogány környezetben? Mi a szerepe a törvénynek?
Sok minden megváltozott Pál kora óta, de Jézus Krisztus ugyanaz maradt, és a mai ember is egyedül rajta keresztül juthat el Istenhez. (2003)
Antoine Vergote - Valláslélektan
Korunk valláspszichológiai műhelyei sorában az egyik legjelentősebb az a leuweni műhely, amelynek létrehozója és máig szellemi vezetője Antonie Vergote, akinek világhírű könyve, egész tudományos szemléletének összegzése most már az amúgy meglehetősen szegényes hazai valláslélektani könyvkínálatot is gazdagítja. Könyvének bevezetőjében a lélektani vallástudomány kompetenciájáról, tudományos szigorúságáról mond Vergote véleményt, majd azoknak a lelki képességeknek a rendszerét tárja elénk, amelyek világában a vallás, mint pszichés jelenség elhelyezhető és értelmezhető. Elméleti megfontolások alapján úgy tűnik, hogy a vallásosság elemi lelki alapja a vallási tapasztalat világában lelhetõ meg; Verogote ennek bizonyítására a modern vallástudományi irodalmat hivatkozza, a primitiv vallások világából hoz példákat, majd olyan fenoméneket elemez, amelyek a vallási tapasztalást, mint a vallás magalapozásának folyamatát mutatják meg. Másodikként erre következik a vallásos motiváció, a tapasztalat “befogadói oldala”, a vallási igény és szükséglet világa, amelyből az anatlitikus iskolák által oly fontosnak tekintett misztikus vágyakozás és az apa-szimbolika bontakozik ki. Tapasztalat és motiváció eredőjén bukkan fel harmadik dimenzióként a vallásos beállítottság, mint a bennünk mûködő vallásosság komplex lelki rendszere – a maga életvezetési gyakorlatával és teológiai elvonatkoztatásával, a személyiséget patológiás vagy terápiás értelemben szervező vagy módosító természetével. Vergote gondolatmenetét a vallás és egyben a valláslélektan genetikus rendszerének vázlatával zárja, egészen addig a pillanatig jutva el, amikor bebizonyosodik számára, hogy magának a lélektannak vannak olyan határai, amelyeken már nem tekinthet túl és nem képes arra, hogy kimerítő teljességében ragadja meg azt a valóságot, amit vallásnak mondunk. (Horváth Pál)
Forrás: http://www.vallastudomany.net
Szent Ágoston - Vallomások
A világirodalom egyik leghíresebb önéletrajzi műve, a kereszténység egyik klasszikusa kerül itt új fordításban és - hazánkban először - latin nyelven is az olvasó kezébe. Szent Ágoston, a negyedik század kereszténységének nagy doctor-a, a legkiválóbb írók egyike »Vallomásai«-ban nemcsak a kereszténységhez vezető küzdelmes útját rajzolja meg, hanem olyan »lélekábrázolást« is nyújt, amilyen az ókorban Augustinus kezdeményéig hallatlan volt, de amilyent azóta sem ajándékozott szenvedő, töprengő, vívódó lélek, istenáldotta nagy művész, gondolkodó vagy apostol az emberiségnek. Aki szent Ágostonnal barátságot köt, azt könyve többé el nem hagyja. Balogh József évtizedeken át dolgozott ezen a fordításon, amely a magyar olvasók hihetőleg nagy tömegeinek fog gyönyörűséget szerezni és elmélyedő tanulságot hirdetni.
Henry Chadwick - A korai egyház
A kötet a jeruzsálemi ősgyülekezetből megszülető és az 5. század közepén már nemcsak nyelvében, hanem teológiájában és hagyományában is két ágra: a nyugati és a keleti egyházakra szétváló kereszténység történetének fő vonalait mutatja be. A kiváló angol egyháztörténész arra a kérdésre keresi a választ, hogy Jézus követőinek kicsiny közössége hogyan vált az apostoli misszió, az üldöztetések, történelmi fordulatok, a teológiai és egyházszervezeti viták közepette világegyházzá, s mindeközben hogyan jöttek létre a későbbi évszázadokat meghatározó intézményei, a teológiai gondolkodást megalapozó dogmatikai döntései, a mindennapi életet átható sajátos hagyományai. Chadwick feltárja az egyház sokrétű és korántsem ellentmondásmentes kapcsolatát a zsidósággal, a hellén civilizációval, a római állammal és a pogánysággal.
Cserháti Sándor - Az Újszövetség teológiája
Nem könnyű útra hívja az olvasót új kötetében Cserháti Sándor, az újszövetségi exegézis és teológia professzora. Ahogy a kötet egyik fejezetének címe is megfogalmazza: keskeny az út, amelyen az újszövetségi teológia kutatójának végig kell mennie, hiszen több különböző irányban is szinte észrevétlenül letérhet róla. Ha a biblikus tudományok e két ágának, a bibliai írásmagyarázatnak és a biblikus teológiának az egymáshoz való viszonyát egy épület felépítésének folyamatához hasonlítjuk, azt kell mondanunk, hogy az Újtestamentum eredeti szövegének magyarázata húzza fel a falakat, amelyeket azután az újszövetségi teológia fed be az építkezési folyamat betetőzéseként. Amint tehát a tetőnek az alaprajzot követő falakhoz kell igazodnia, nem pedig fordítva, úgy kell az újszövetségi teológiának is az írásmagyarázat eredményeihez idomulnia.
Cserháti Sándor tudományos kutatói életművének egyfajta betetőzéseként értékelhető Az Újszövetség teológiája című műve, amely számos exegetikai munka után, az újszövetségi iratok mélyreható magyarázatát követően több évtizedes kutatási eredmények leszűrt esszenciáját tárja az érdeklődő olvasók elé. Nincs könnyű helyzetben a szerző: ahogy az újszövetségi teológia kutatójának is nehéz az útja, éppúgy nehéz a szaktudományos eredményeket közérthető formában átadni a tudományos előképzettséggel nem rendelkező olvasóknak. Cserháti Sándor ezúttal is tartja magát a kommentárjaiban már megszokott írói módszerhez.
A tudományos színvonal fenntartása mellett fő célja a teológiai gondolatmenetek, a kritikai elemzések és konklúziók olvasmányos és érdekfeszítő nyelvi formába öntése, azaz mindenkor a szenvedélyes és elkötelezett bibliaolvasókat tartja szem előtt, akik tudományos ismeretek nélkül is érteni kívánják a Szentírás mélyebb üzenetét.
Derek Prince - Atyaság / A böjtről / Házasság-szövetség / Megbocsátás / A bővölködésről / Az életcél
Derek Prince korunk egyik legkiválóbb, nemzetközileg elismert Biblia-magyarázója. Indiában született, egy brit katonatiszt gyermekeként. Ókori nyelveket tanult az angol felsőoktatás két nagyhírű intézményében, az Eton College-ban és Cambridge egyetemén, ahol azután - szokatlanul fiatalon - a filozófia professzora lett.
A második világháborúban a brit hadseregben teljesített szolgálatot. Ekkor következett be az az esemény, ami egész életét gyökeresen megváltoztatta: személyesen megismerte Jézus Krisztus valóságát.
Azóta Derek Prince pásztori, tanítói és tanácsadói szolgálatot tölt be. Könyvei, rádióműsorai, kazettái több földrészen jelentettek már áldást sok ezer embernek.