Minden nő boldog párkapcsolatról álmodik, ami börtönné csak akkor válik, ha nincs meg a kapcsolaton belüli önállóság. Ha függünk bárkitől, akkor az ő szabályai szerint kell élnünk. Egy szerelemben az érzelmek mellett az észnek is jelen kell lenni, semmi sem vértez fel több erővel, mint az, ha önállóan is megálsz a lábadon. Ebben a könyvben őszintén leírom, mit gondolok erről, és én mit hogyan csináltam. Bemutatom a független, modern nőt,aki férfival vagy anélkül, gyerekekkel az oldalán is képes kézbe venni a sorsát és az önállóságot nem csak átmeneti álapottá, hanem életmóddá emelni.
A könyv nem nélkülözi a merész, provokatív hangvételt sem, mert a finomkodással nem jutunk messzire. Elnézést, ha néhol túl őszinte vagyok, de túl sok időm ment rá, hogy csendben legyek.
Ez a könyv a nőket érdeklő összes területet érinti úgy, hogy a saját életem történésein keresztül mutatom be. Olvashatsz benne, gyermeknevelésről, fogyókúráról, sztárokról, mulatságos esetekről, a Showról és arról, ami mögötte van.
Kapcsolódó könyvek
Peter Phelps - Sex without Madonna
Former soapie star and award-winning actor Peter Phelps when he left home to make it big in Hollywood, Place of Dreams. Or so he thought. This is his story.
'My debut on American TV screen came in a vision of green and white stripes in a gorgeous ensemble of crotch-hugging nylon swimming cossies and a nipple-revealing tank top, complete with peroxide hair and spray on tan. It wasn't quite like the big time yet.’
Not by a long way as he was soon to find out:
‘Dear Peter, we are loving your work. We feel, though, that with so much outdoor action and the physical stunts you are obviously performing yourself, you may want to lose a few pounds. Also it has been suggested you throw in a few more “g’days”.’
After ‘Baywatch’, Peter experimented with guns 'n' rodeos in the Wild West, discovered what it was like to be the only English speaking actor on location in Venezuela, and travelled to darkest Czechoslovakia for his first lead role in a US film.
He met some of Hollywood's biggest players, befriended a bag lady who lived out of a shopping trolley, and lived with a lover who kept a loaded .357 Magnum under her pillow.
He never once lost his sense of humour.
Mihálffy Balázs - Mosoly a pokolból
„Végignyúlok egy matracon, átszállok a Szaharán, látom fentről Kairót, az egyetemet, majd túl a Földközi-tengeren egy kis országot. Arra folyik a Duna, a Tisza, amott pedig az alma mater, a park, ahol annyi vígság esett. Visszaszállok a térben Bosznia hegyes tájaira, Szarajevó völgyére, majd innen gondolataim átgörgetnek Zambiába, Zimbabwébe, ahol gyermekeim játszadoznak Luveve poros utcáin, rongyosan. Hívnak, de nem mehetek, valami ismeretlen erő továbbvisz, le a föld alá. Ott egy tárnában járok, a levegő fojtó, izzadtság- és húgyszag keveredik, majd feltuszkolnak a hűs felszínre, rövid dolce vita. Ezután betáncol a látótérbe egy kés, és a velem szemben állóba döf. Reprezentatív mintavétel. Majd álszent imatermek, fohászok, ahol újból feltűnik az előbbi kés a bigott hívők oldalán.
Kavargok, nézem az eget, van-e üzenetem, de csak kivehetetlen felhőalakzatokat látok. Esti tüzek gyúlnak, rovarok támadnak, lövések mindenhonnan, asszonysikolyok, futó alakzatok. Nyögések, erőszakolások, gyerekhullák, bevert öreg fejek. Futok, menekülök, lányok rángatnak mindenfelől, csak adj pár percet, boldoggá teszlek, mondják, de az erő továbbragad. Még hallom az orgazmus előtti zihálást, nyöszörgést, majd feltör egy sikoly, de ez nem az! Hátranézek, és a homok befedett mindent. Csönd. Mi vár ránk és rám. Homlokom verejtékezik…
Ösztön, vad ösztön, vágyak, a szaporodás ösztöne! Ma éjszaka talán milliók zihálnak ugyanígy matracokon, sátrakban, lombokon, ömlik a mag, rejteket keres az élet nedve! Ésszel felfogható jövő nem létezik, de az odatolt altest és a kéj új jövőt önt formába, melyben az észnek, racionalitásnak már nincs helye. Ezt a jövőt már nem ember alkotja. Orgazmussal múlatják földi bajaikat. A sikolyok után a gyomor sem korog, a fej sem fáj tovább. Folytatódik a szendergés, a rémálmoknak vége már.
Itt az éhhalálhoz közel, a dögrováson túl, ahol nincs mit veszteni, ki kell mondani a lehető legfélelmetesebbet: csak a szeretet menthet meg minket.
Elmondom mindenkinek.”
Gyárfás András - Mentőövbe szorulva
"1983-ban, miután kiúsztunk a Bódeni-tóból, a lelkünkben-tudatunkban világszabadságot jelentő Svájc belekényszerített a Friedeck-mentőövbe. És nincs rosszabb, mint közel másfél évig egy mentőövbe zárva lipinkázni a part közelében, látni az ígéret földjét, tudni, hogy a hajóra, amelyből menekültedben a vízbe szöktél, nincs visszaút, és beletörődni, hogy rá kell bíznod magad a számodra ismeretlen rendeletek hullámaira.
Mit lehet ilyenkor csinálni? Röhögni, sírni és várni… azt sem tudod mire."
Alessandro Alciato - Andrea Pirlo - Andrea Pirlo
Andrea Pirlo Bresciában született 1979. május 19-én. Minden idők egyik legjobb labdarúgója. Megfordult a Brescia, a Reggina, az Internazionale, a Milan és a Juventus csapatában, hosszú évek óta alapembernek számít az olasz válogatottban, amellyel 2006-ban, Németországban világbajnokságot nyert. 2000-ben U21-es Európa-bajnok lett, a 2004-es athéni olimpián bronzérmet szerzett. Klubcsapataival minden fontos trófeát megnyert, a Bajnokok Ligája trófeáját kétszer is a magasba emelhette.
Hihetetlenül sikeres pályafutása során végig megmaradt annak a szerény, hallgatag embernek, aki karrierje elején volt.
Alessandro Alciato sportújságíró, 1977. szeptember 1-én született Biella városában. Társszerzője Carlo Ancelotti ,,Preferisco la Coppa" című, valamint Stefano Borgonovo "Attaccante nato" című önéletrajzi könyvének.
Allie Brosh - Hyperbole and a Half
This is a book I wrote. Because I wrote it, I had to figure out what to put on the back cover to explain what it is. I tried to write a long, third-person summary that would imply how great the book is and also sound vaguely authoritative--like maybe someone who isn’t me wrote it--but I soon discovered that I’m not sneaky enough to pull it off convincingly. So I decided to just make a list of things that are in the book:
Pictures
Words
Stories about things that happened to me
Stories about things that happened to other people because of me
Eight billion dollars*
Stories about dogs
The secret to eternal happiness*
*These are lies. Perhaps I have underestimated my sneakiness!
Lucy Knisley - Relish
Lucy Knisley loves food. The daughter of a chef and a gourmet, this talented young cartoonist comes by her obsession honestly. In her forthright, thoughtful, and funny memoir, Lucy traces key episodes in her life thus far, framed by what she was eating at the time and lessons learned about food, cooking, and life. Each chapter is bookended with an illustrated recipe—many of them treasured family dishes, and a few of them Lucy's original inventions.
A welcome read for anyone who ever felt more passion for a sandwich than is strictly speaking proper, Relish is a graphic novel for our time: it invites the reader to celebrate food as a connection to our bodies and a connection to the earth, rather than an enemy, a compulsion, or a consumer product.
Szíki Károly - Színház, szerelmem
Az élet színház. A legteljesebb, legszebb. Legmagasabb színvonalú. Az egyetlen és egyszerű, amit az élő embernek ajánlott fel lehetőségként a Teremtő.
Minden terület, hova minden lépés vezet: egy teátrum. Benne egy vagy több játékos vár rád. Te is része vagy ennek a játéknak. Szüntelen színház, amiben élsz. Csak rajtad áll, hogy a Teremtő által adott színházadat te hogyan játszod el, hol és milyen minőségben alakítasz. És az is, hogy milyen színházba mégy el. Ha a féltehetségűek és dilettánsok termeit szereted, akkor lassan te is azon a színvonalon fogsz játszani.
Mert nem csak a színház-színház a Színház. Erről szól ez a könyvem is. 30 éve játszom a deszkákon, de nem csak a teátrum kulisszái mögötti részt, hanem az élet minden területét színházként élem meg, fogadom el, dolgozom fel mások játékát.
Színház a flaszter, ahol tüntetsz.
A bíróság, ahová beidéznek, a rendőri kihallgatás, az ügyészi meghallgatás.
Színész a bíró, ha jó, ha rossz, az ügyész, ha elalszik a tárgyaláson.
Nagy színház a politika, benne megannyi ripaccsal és zsenivel.
És színház a halottvárás, a halottbúcsúztatás, minden nagytemetés, és benne csak egy hiteles szereplő van, ő a halott.
Halálunkig játszunk hát erőben, egészségben, de ne akármilyen színvonalon és hőfokon!
Szíki Károly
Csáth Géza - Napló (1912-1913)
Napló azokból az évekből, amikor a pszichoanalízissel elkezdett foglalkozni, és a sok önelemzéstől elment a kedve az írástól. "A születő gondolatot mintegy csirájában megöli a kritika." Egy fürdőhelyen kezdett el dolgozni orvosként. Unatkozó hölgyek álltak sorban a kegyeiért. Rákapott a szerekre. Egyre durvábban nyúlt hozzájuk. És próbált leszokni. Belső vívódások, hátrahagyott gondolatok.
Kornfeld Tamás - Nem mindennapi élet
A könyv lapjain egy valóban Nem mindennapi élet körvonalai sejlenek fel, méghozzá valóban hitelt érdemlő forrásból. A visszaemlékezés szerzője, Kornfeld Tamás, Magyarország egyik leggazdagabb családjába született bele 1924-ben. Anyai ágon nagyapja báró Weiss Manfréd volt, a magyar fém-, konzerv- és legfőképpen a hadiipar kiemelkedően tehetséges felvirágoztatója, apai ágon pedig Kornfeld Zsigmond, aki a bécsi Rothschild-bankház küldöttéből a Magyar Általános Hitelbank és magyar tőzsde elnöke lett. Édesapja Kornfeld Móric, a Ganz-gyár egyik vezetője, a csepeli Weiss-gyár igazgatóságának tagja, iregi földbirtokos. Nagybátyja volt Chorin Ferenc, az egyik legzseniálisabb üzletember, aki annak idején Sub auspiciis regis kitüntetéssel kapott diplomát. A rokonok között volt az egyik legjobb ízlésű magyar műgyűjtő, Herzog Mór Lipót.
A fiatalember előtt úgyszólván korlátlan lehetőségek álltak, de az ország német megszállása – ekkor mindössze húsz éves, a pécsi orvosi egyetem hallgatója – félbetöri az asszimilálódott zsidó család életét. A család negyven tagja a németekkel kötött „szerződés" keretében, elhagyhatta az országot. Kornfeld Tamás húsz évet élt itthon – hetvenet az Egyesült Államokban. Meglepő, milyen régi szokásokat ír le, a szigorúságot és formalitásokat a mindennapos érintkezésben. Lefegyverző, amilyen őszinteséggel megírja, mennyire természetes volt számára a készen kapott jólét. És lenyűgöző, milyen önsajnálat nélkül és eltökélten építette újjá az életét mint az Egyesült Államok iránt háláját katonai szolgálattal lerovó, majd orvostanhallgatója és tankönyveket is író aneszteziológia-professzora. Láttató erővel és éles nyelvű szeretettel mutatja be a szétszóródott rokonságot.
Tóth János - A kegyelem virágszőnyege
Tóth János mogyoródi címzetes apát, érdemes budavári esperes, érseki tanácsos, plébános, teológiai tanár 1917. február 3-án született Budapesten. 1940. december 15-én Bécsben szentelte pappá Innitzer bíboros, bécsi érsek, az esztergomi főegyházmegye szolgálatára, ahol 2002. július 2-án bekövetkezett haláláig fáradhatatlanul dolgozott.
Ez a könyv egy több mint hat évtizedes élményekben gazdag, küzdelmekkel és megpróbáltatásokkal teli életút élményszerű összefoglalása. Napi teendői megakadályozták az írás befejezését, ezért utolsó plébánosi állomáshelyének, a Szent Kereszt-plébániatemplomban eltöltött 21 évnek a története nem készülhetett el, de befejezetlenségében is nagyszerű lenyomatát adja ez a mű egy kegyelemben gazdag, gyümölcsöző életnek.
Apát út könyvével korán elhunyt szüleinek szeretett volna emléket állítani, mert mint írja, "Anyám halála szinte üressé tette számomra a földi létet.."
A kegyelem virágszőnyege című könyv megjelentetésével szeretnénk rá emlékezni és szellemi örökségét közkinccsé tenni.
Christopher Reeve - Still Me
Christopher Reeve has beaten the odds before. He scored his first role in a Euripides play at 15, costarred with Katharine Hepburn at 22, and was one of two advanced-program students accepted at Juilliard, to which 2,000 drama students annually apply. (The other advanced student became his best friend, Robin Williams.) Reeve rode a sailplane to 32,000 feet over Pikes Peak, fell 90 feet from a parasail harness into four feet of water and walked away. He survived emergency appendectomy, malaria in Kenya, and the disastrous film Changing Channels, with Burt Reynolds. He flew vintage airplanes upside down. On his first solo transatlantic flight, a radar controller informed him he was about to run out of gas 200 miles west of Iceland. The radar controller had misread his screen, and Reeve landed safely.
Then, in 1995, his horse balked at a 3-foot-3-inch racecourse fence, made an abrupt "dirty stop," Reeve's hands got tangled in the reins, he landed on his head and got a "hangman's injury"--a broken neck. Ace paramedics got oxygen to him 60 seconds before brain damage set in, and a helicopter named Pegasus lofted him to a hospital.
Reeve was already important. His interpretation of Superman was classic, and his starring role in The Bostonians launched the Merchant/Ivory school of filmmaking. But it was not until his paralysis that Reeve really got moving as a public figure of the first rank. As his memoir Still Me details, since the accident, Reeve has directed his first film, started the Christopher Reeve Foundation to fund spinal-cord-repair research, lobbied Congress, and crisscrossed the country on speaking engagements.
Says Reeve, "Lindbergh made it across the Atlantic [where he was feted by Reeve's grandma]; Houdini got out of those straitjackets; with enough money and grass-roots support, why shouldn't I be able to get out of this wheelchair?" Part Hollywood reminiscence, part scientific detective story, and part soapbox speech, Still Me explains the tantalizing but quite real possiblity that Reeve (and a quarter-million other paralyzed people, plus 49 million disabled Americans) may get back on their feet. Bobby Kennedy once tried to bolster Reeve's faith by saying, "Just fake it till you make it. The prayers will seem phony, but one day they'll become real." Christopher Reeve has more than a prayer, he has a program. He ain't fake, and he just might make it, leading a cast of millions. --Tim Appelo
Kadić Ottokár - Kadić Ottokár, a magyar barlangkutatás atyja
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Bertrand Russell - Autobiography
Bertrand Russell remains one of the greatest philosophers and most complex and controversial figures of the twentieth century. Here, in this frank, humorous and decidedly charming autobiography, Russell offers readers the story of his life – introducing the people, events and influences that shaped the man he was to become. Originally published in three volumes in the late 1960s, Autobiography by Bertrand Russell is a revealing recollection of a truly extraordinary life written with the vivid freshness and clarity that has made Bertrand Russell’s writings so distinctively his own.
Petrovics Emil - Önarckép - álarc nélkül 1930-1966
Kalandos, izgalmas, gyönyörű, olykor érthetetlenül felizzó haragok, leszámolások világát találja maga körül a felnövekvő emberfia, ha ide született, erre a természeti szépségekben, nyelvekben, szokásokban, kultúrában dúsgazdag tájra. Ide: Délkelet-Európába; a Balkán-félsziget, a görög szigetek, a dalmát tengerpart, a dúsan termő Pannónia, a Duna és Fekete-tenger határolta kiismerhetetlen világba, amely már a Római Birodalom légióinak, majd később a török hódítók moszlimjainak étvágyát is felkeltette.
Én is itt váltam emberré, a nyelvek sokasága, a tájak, települések, a határok szüntelen átrajzolása, a városok, hegyek, falvak sokarcúsága, folyamatos névváltoztatása idején. Megtanultam és természetesnek találom, hogy Belgrád az Beográd, de Nándorfehérvár is; hogy én Nagybecskereken, Grossbetschkereken, Veliki Bečkereken, Petrovgrádon, Zrenjaninban születtem; hogy lányom kedves férje Pécs, illetve Pečuj városának szülötte; hogy sokat nyaraltam Dubrovnikban, ami tulajdonképpen Ragusa, és hogy egyik kantátámat a Pontusi levelek írója, a Tomiba, Constanzába száműzött nagy római, Ovidius Metamorphoses című hatalmas művének Pygmalion-epizódjára írtam. A költő tiszteletére a román városban szobrot állítottak éppúgy, mint Beográdban Hunyadi Jánosnak, a nándorfehérvári hősnek. A török nevű várban: a Kalimegdánon.
Büszke vagyok magyar hazámra és arra, hogy Európa e csodálatos és tarka, fájdalmakkal, vidámsággal, elpusztíthatatlan erőkkel megáldott vidéke a szülőföldem.
Petrovics Emil, 2006. október 28.
Karen Blixen - Volt egy farmom Afrikában
1912 telén egy huszonhét éves dán úrilány eljegyezte magát svéd unokatestvérével, Bror Blixen báróval. A házasságkötésre 1914 januárjában már a kelet-afrikai brit protektorátus kikötővárosában, Mombaszában került sor. Az egyik tanú Vilmos svéd királyi herceg volt, aki memoárjában így emlékezik a menyasszonyra: "Karcsú, jó alakú, okos szemű, dús gesztenyebarna hajú, bájos és elegáns fiatal nő..." Ezt a vonzó ifjú hölgyet Karen Dinesennek hívták. Apai ágon ősnemes, anyai ágon gazdag nagypolgári famíliából származott; festőnek készült, s jobbára sikertelen írói próbálkozásokat is tudhatott maga mögött, amikor leendő férjével úgy döntött, hogy a későbbi Kenya gyarmaton kezdenek új életet. Édesanyja rokonsága, a vagyonos Westenholz család segítségével hatalmas birtokot vásároltak Nairobi közelében, "a Ngong-hegyek alatt", ahol kávétermesztéssel akartak foglalkozni. Rossz helyet választottak, a farm túlságosan magasan feküdt ehhez, ráadásul Blixen báró semmi hajlandóságot sem mutatott a gazdálkodásra: szívesebben futott a gyarmat szépasszonyai után, és tehetséges white hunternek, vagyis szafarivezetőnek bizonyult így ismerkedett meg a mi nagyszerű vadászírónkkal, Széchenyi Zsigmond gróffal és Hemingwayjel is. Karen Dinesen, illetve most már Karen Blixen viszont élete nagy és örök szerelmével ismerkedett eközben: Afrikával - az afrikai tájjal, az afrikai "bennszülöttekkel", a kelet-afrikai kikuju, szomáli, maszáj emberekkel és kultúrákkal. Afrikában, Afrika hatására lett belőle igazi és lenyűgözően egyedi karakterű író, a huszadik századi dán irodalom "nagyasszonya". Tizenhét évig élt a fekete kontinensen, nagyobbrészt férjétől külön-, majd elváltan, s meglehetősen viharos szerelmi viszonyban egy másik "természeti emberrel", a tragikus véget ért Denys Finch-Hattonnal. Örökölt dán birtokára, Rungstedlundbe visszatérve, 1937-ben előbb angolul, majd dánul megírta lírai memoárját-életrajzát, amelyet később romantikus- pszichológiai elbeszéléskötetek, regények követtek. Hosszú és súlyos betegségekkel terhes életének (1962-ben halt meg) főműve azonban kétségtelenül a Volt egy farmom Afrikában. Karen Dinesen, illetve Karen Blixen, leggyakoribb írói álnevén Isak Dinesen, olyan hódolattal és alázattal fordult Fekete-Afrika felé, olyan kivételes érzékenységgel figyelte és festette le tájait, lakóit, amilyenről azóta is alig tett tanúságot európai művész. S ami életrajzából és levelezéséből tudható: szenvedélyesen gyűlölte és megvetette a brit gyarmati közigazgatás korlátolt "felsőbbrendűségét" - Farah Adent, Kinan-dzsuit és a többieket tartva erkölcsileg előbbre valónak. Részint ennek az egyedülálló könyvnek az alapján készült Sydney Pollack hét Oscar-díjjal kitüntetett filmje, a főszerepekben a páratlan tehetségű Meryl Streeppel, valamint Robert Redforddal.
Shvoy Lajos - Önéletrajz
Székesfehérvár tizennyolcadik püspöke, Shvoy Lajos 1879. március 9-én született Budapesten. Anyagilag megrokkant egyházmegyét vett át Prohászka Ottokár utódjaként 1927-ben, melyet néhány hónap híján 41 esztendeig kormányozott. Nagy idők tanúja volt: megélte a székváros fényes átalakulását hozó Csitáry-korszakot, a háború borzalmait, a kommunista diktatúra kiépülését, melynek markáns ellenfele volt. 1968. január 21-én hunyt el.
A püspök 1964-ben fogott bele emlékeinek papírra vetésébe régi munkatársai unszolására. Az önéletrajz kifejezetten az asztalfiók számára készült, kiadásában sem szerzője, sem a sürgetők nem reménykedhettek. A vázlatot, így a születő mű hangsúlyait is készen kapta a püspök a munkatársaktól: nevelőire, a Regnum Marianum történetére, római és amerikai útjaira, Mindszenty József hercegprímás személyére, az egyházügyi előadók ténykedésére és az 1956-os forradalomra vonatkozó emlékek megfogalmazása kifejezett kérés volt. Az idős, a visszaemlékezés készültekor nyolcvanöt esztendős főpásztor először ezeket a részeket diktálta le; majd ráérezvén a munka ízére évről-évre kezdte tárgyalni az egyházmegye háború utáni éveinek történetét. Az önéletrajz szerkezete ezért tér el a memoár-irodalomban megszokottól: Shvoy Lajos ugyanis nem emlékezik meg külön gyermekkoráról, szüleiről, tanulmányairól.
Incze János - Önarckép
Tisztelt Olvasó!
Előre felhívom szíves figyelmét, hogy ez az írás nem időrendbe szedett önéletrajz. Inkább mozaikok sorozata egy gyermek festővé válásáról, majd a festő életútjáról, amely egyáltalán nem mondható rózsákkal - inkább tövisekkel - kirakottnak, s amelyben a színes foltokat igencsak gyakran váltja fel a sötét.
Hat évtized sok eseményt, sok helyzetet tálal bárki elé, ilyesmit nálam is bőven talál az olvasó. Emberekkel ismerkedhet meg, akiket én sokszor intim közelségből láttam, s akiket a középkorú vagy még inkább az ifjú nemzedék már csak hírből ismer, sőt
némelyiket onnan sem, mert a neve olyan mélyen el van temetve könyvekbe, újságokba. A hír pedig sokszor megváltoztatja, elferdíti eredeti alakjukat.
Én nem akarok senkiről idealizált-heroizált közelképet nyújtani. Szeretettel (mert nem is lehet másként) meghagyom egykori ismerőseimet természetes nagyságukban. De elmondom azt, ahogyan én láttam őket, akkor is, ha ez némelyek szemében bálványrombolásnak tűnik. Távol áll tőlem ilyen szándék. Az ember azonban szerintem erényekből és hibákból, jó és rossz tulajdonságokból, nagy tettekből és nagy tévedésekből van összetéve - egyszóval hasonló mihozzánk. De épp így rokonszenves nekem.
És hiszem, az olvasónak is.
Nádasi Myrtill - Piruettek és ábrándok
Nádasi Myrtill önéletrajzi művét, melyben a balett, a gyerekkor és az ötvenes évek magyarországi világába enged bepillantást, angolul írta. 2006 karácsonyán jelent meg Londonban "Piruettes and passions" címmel.
Ez a könyv -melyet maga ültetett át magyar nyelvre- a magyar balett egy nagy korszakát és a magyar színjátszás izgalmas és virágzó éveit idézi meg. Nádasi Myrtill fiatal színésznőként olyan egyéniségekkel játszhatott együtt, mint Bulla Elma, Sulyok Mária, Ruttkai Éva, Latinovits Zoltán, Pálos György, Páger Antal. Könyvében érdekfeszítően írja le személyes élményeit, kapcsolatait e nagy művészekkel.
A könyv második része angliai sorsának színes krónikája.
A magyar kiadás néhány hazai vonatkozású fejezettel is kiegészült, így a rendkívül sikeres Radnóti-emlékműsor, vagy az 1993-as magyarországi vendégjáték történetével.
Del Medico Imre - Életem - Egy mai polgár vallomása
Alig akad olvasó, aki ne ismerné Del Medico Imre („a hivatásos olvasói levelező”) nevét. Most, önéletrajzában felfedezhetjük az irónikus-önirónikus szépírót, aki életét elbeszélve sallangtalanul mesél, és saját életén, sorsán keresztül megérteti, mi a citoyenség, érzékelteti: az ő nem mindennapi élete egyben tipikus is. Az első háború utáni, illetve a két világháború közti Magyarország mikro-történelmét ismerhetjük meg az író elegáns, frappáns memoárjából.
Peter Wright - Spy Catcher
Spycatcher details the author’s work seeking to discover a Soviet mole in MI5, and that the said mole was Roger Hollis — a former MI5 Director General; it also describes people who might have or might not have been the mole; and renders a history of MI5 by chronicling its principal officers, from the 1930s to his time in service.