A művészi, művészettörténeti ismereteket nyújtó kötet szemet gyönyörködtetően szép könyv. David Piper munkája 750 képet, illetve rajzot tartalmaz, amelyeket az őskortól napjainkig a világ minden térségéből válogatott a szerző. Akár Michelangelo hatalmas festményéről, akár Chardin apró remekművéről van szó, célja mindig az, hogy a mű lényegét világítsa meg. Elmagyarázza a kép technikai ismérveit és elhelyezi azt a művészet történetében.
Kapcsolódó könyvek
Szunyoghy András - Rajz ABC - Kezdőknek és haladóknak
A rajztanulás hosszú folyamat, a ajztudás tehetség és napi szorgos gyakorlás eredménye. A Rajz ABC segítséget nyújt kezdőknek és haladóknak egyaránt: megmutatja, hogyan kell gondolkodni, nézni és mérni, amikor rajzolunk.
Ismeretlen szerző - Ezer év 1000 remekmű
Az Ezer év 1000 remekmű című album bemutatja a festészet 1000 legizgalmasabb alkotását a XIII. századtól a XX. század végéig. A kötetből megtudhatjuk az 1000 festmény több, mint 100 alkotójának életrajzi adatait, egy-egy mű keletkezésének körülményeit. A kötet évszázadokra bontva követi végig a stílusokat, irányzatokat, így könnyen átláthatók az egyszerre, egy időben jelentkező tendenciák és technikák. A fejezetek elején rövid művelődéstörténeti bevezető ismerteti az adott század legjelentősebb felfedezéseit, irodalmi és építészeti alkotásait.
Az Ezer év 1000 remekmű című színes album átfogó festészettörténet, minden korosztály számára használható kézikönyv, amely a festményekkel és a festőkkel kapcsolatban az összes alapinformációt tartalmazza.
Rolf Schneider - Winfried Maass - Anne Benthues - Anna Sorge - A 100 legszebb nő a festészetben
A nő már a művészettörténet hajnalán a portréfestészet legfőbb témája és inspirációs forrása volt az erotikával átitatott antikvitástól kezdve, az erényes középkoron, a reneszánsz klasszikus művein át, az érzéki barokk stíluson és az impresszionizmus fordulópontján keresztül egészen a 20. századi vizuális művészetekig.
A 100 legszebb nő a festészetben száz portrét mutat be, melyeknek női modelljei megfelelnek a mai szépségideálnak is. A festmények között találunk népszerű, jól ismert alkotásokat, de olyanokat is, melyek képzőművészeti csemegének számítanak.
Minden reprodukció mellett megtaláljuk a múzeum vagy galéria címét, ahol a kép eredetije megtekinthető. Leonardo da Vinci, Paul Gauguin, Pablo Picasso, Salvador Dalí, Andy Warhol - híres művészek, akik döntően befolyásolták a művészet történetét, mindegyikük a maga idejében, a maga sajátos stílusával és eljárásaival. Ők és a többi 95 festő a női szépség csodálójaként jelenik meg a könyvben. A nevezetes festők különböző korokban keletkezett képei nem csak a képzőművészet fejlődésébe engednek betekintést, de arra is rávilágítanak, hogyan változott a nők társadalmi szerepe az évszázadok során.
Ismeretlen szerző - Klasszikus divat
A könyv remek utazás az évtizedek divatjában: felderíti a legfontosabb divattervezőket, sziluetteket és formákat, nyomásokat és anyagokat, valamint a 20. század nagy hatású márkás öltözékeinek egyéb részleteit és sajátosságait. Bemutatja az adott kor divatmozgalmainak hátterét, miközben megismertet az adott időszak mesterségbeli fogásaival is, így az olvasó képes lesz megkülönböztetni az eredeti és ritka márkás ruhákat a későbbi reprodukcióktól.
Legyen szó akár egy 1950-es évekbeli Christian Dior ruháról, akár egy 1970-es évek beli Emilio Pucci ingről, a híres divattervezők korabeli öltözékei igen keresettek, a századelő darabjai pedig igen szép kézművesmunkák. A márkás holmikat, az Edward- kori csipkeruháktól egészen Vivienne Westwood minikrinolinjáig, abban a korban mutatjuk be, amelyben viselték őket, hogy érzékeltessük, milyen hatással volt a divat a nők életére.
A könyv lehetővé teszi, hogy mindazok, akik érdeklődnek a márkás darabok gyűjtése és viselése iránt, valamint akik saját, egyéni stílusuk kialakításakor megigézve pillantanak vissza múltbéli hatásokra, kifejlesszék és megerősítsék belső ízlésüket és divatérzéküket, és kiválasszák az alakjuknak és stílusuknak megfelelő, jól szabott öltözéket. A könyvet vásárlási kalauz, a divatkifejezések jegyzéke, valamint a legnevesebb divattervezők és műhelyek katalógusa zárja.
Az archív illusztrációk és a kor legünnepeltebb fotósainak divatképei felelevenítik az egyes évtizedeket, a ritka korabeli darabokról különleges megrendelésre készített felvételek pedig az autentikus márkás öltözékek jellemző formáit és részleteit mutatják be.
Brian Bagnall - Rajzolás és festés
13 technika - több mint 1000 színes kép
- Ebből a könyvből kedvet és bátorságot meríthet ahhoz, hogy megpróbálkozzon a rajzolással és festéssel.
- Megtalálja benne a rajzolással és festéssel kapcsolatos olyan alapismereteket, mint a kompozíció, perspektíva, fény és árnyék, színelmélet.
- Sok-sok kép segítségével bemutatja a rajztechnikákat és azok eszközeit: a ceruzát, szenet, pittkrétát, golyóstollat, tust, filctollat, színes ceruzát, pasztell- és olajkrétát.
- Részletesen megismertet a festési technikákkal: az akvarellel, gouache-sal, akrillal és olajjal. Önálló alkotásra és merész kísérletezésre ösztönöz.
Brian Bagnall docens volt Kingston upon Hullban és Amszterdamban, majd - tizenöt évvel ezelőtt - Münchenben telepedett le, ahol grafikusként dolgozik.
Antony Mason - Warhol kora
A huszadik század második felében különféle változások mentek végbe a képzőművészeti stílusok terén. A kötet e kor művészeti mozgalmait mutatja be a fényképészet, szobrászat, pop-art, performanszművészet, installációs és "mixed-media" művészet terén.
Gene Franks - Ceruzarajz lépésről lépésre
A Művészképző mesterkurzus sorozatnak ebben a kötetében található bőséges példatár kedvet ébreszt a bemutatott alkotások elkészítéséhez, a kiegészítő magyarázatok pedig megfelelően mutatják be a rajzolás során alkalmazott fogásokat. Kezdve az alapoktól a szakértelmet kívánó technikáig és különleges megoldásokig, a Ceruzarajz lépésről lépésre című kötet segíti a lelkes rajzolni vágyókat abban, hogy a valóságot művészien tudják ábrázolni. A Ceruzarajz lépésről lépésre című kötetben Gene Franks grafikusművész egyéni stílusát és különleges látásmódját elragadó rajzain keresztül ismerheti meg az érdeklődő. Az utasításokat követve pedig meggyőződhet arról, milyen izgalmas is a ceruzarajz-készítés!
Nyáry Krisztián - Így szerettek ők
Nyáry Krisztián néhány évig költészettörténetet tanított a pécsi egyetemen, majd a 90-es évek közepén otthagyta a katedrát, azóta kommunikációs tanácsadóként dolgozik. Vezetett pr-ügynökséget és közvélemény-kutató intézetet, volt állami szervezet kommunikációs igazgatója, de a hobbija az irodalomtörténet maradt. 2012 elején barátai szórakoztatására kezdte publikálni a Facebookon magyar írók és művészek szerelemi életéről szóló képes etűdjeit, amivel néhány hónap alatt nagy népszerűségre tett szert. A barátoknak szánt bejegyzésekből mára több mint tizenötezer olvasót vonzó kulturális ismeretterjesztő sorozat lett. A szerző célja, hogy a tankönyvi életrajzok papírmasé figurái helyett a valós, izgalmas, de kevesek által ismert párkapcsolati történetek felidézésével szerethető, hús-vér embereket mutasson be, és ezzel kedvet csináljon a művek olvasásához.
40 történet Petőfitől Vas Istvánig, Benedek Elektől Szabó Magdáig, múzsákról, megcsalt szeretőkről, örök hűségről és a szerelem sokféle arcáról.
Rainer Zerbst - Antoni Gaudí
Aki ma felkeresi Barcelonát, bárhová menjen is , előbb-utóbb szembetalálja magát annak az Antoni Gaudinak a műveivel, aki a világ minden tájáról Spanyolországba vonzza a művészetek kedvelőit. A híres építőművész itt, a katalán fővárosban alkotta csaknem valamennyi munkáját. A gazdag polgárok villáit, az impozáns méretű Güell-parkot (amely ma már nyitva áll a nagyközönség számára) és a Szent Család tiszteletére tervezett templomot, amelynek terve több mint száz éve született, és amely még ma sincs teljesen befejezve. Gaudí élete tele volt ellentmondásokkal. Fiatalemberként csatlakozott a katalán nemzeti mozgalomhoz. Viszonya az egyházhoz kritikus volt; élete alkonya felé mégis teljességgel egyetlen templom felépítésének szentelte magát. Fiatalemberként mint igazi divatfi mozgott a társasági élet bűvkörében, öregkorában viszont spártai életet élt. Sohasem nősült meg, és életét művészetének - az építészetnek - szentelte. Műveit úgy üdvözölték, mint "enyhet adó oázisokat a funkcionális épületek sivatagában", "becses drágaköveket a szürke házsorok egyhangúságában", a mester pedig önmagát "az építészet Dantéjének" nyilvánította. E könyv részletesen mutatja be Gaudít az embert és Gaudí munkásságát. Fontosabb munkáit nagy számú színes fotó dokumentálja.
Stephen Farthing - A művészet nagykönyve
Ez a gyönyörű kiállítású, magával ragadó album bemutatja azokat a képeket, amelyek naponta ránk köszönnek a művészeti magazinokból, könyvborítókról és a kiállítótermek falairól. Az időrendbe szerkesztett ismeretanyag végigkalauzolja az Olvasót a művészet fejlődésének nagy korszakain. Az illusztrációkkal bőven kiegészített esszék műfajról műfajra haladva dolgozzák fel az alkotásokat.
Ismeretlen szerző - Művészet a 20. században
Abban az időszakban, amelyet e könyv tárgyal, a képzőművészet szerkezete és funkciója, a kultúrában és a mindennapi életben betöltött helye alapvetően megváltozott. Már a 19. században elkezdődött az a folyamat, amely tudatos szakítást jelentett a klasszikus görög-római kultúrán alapuló esztétikával; ennek nyomán szinte áttekinthetetlenül sokféle irányzat és stílus, műfaj és kifejezési forma jelent meg, ami nemcsak az áttekintést teszi majdhogynem lehetetlenné, hanem a művek megértését, a befogadást is megnehezíti. A négy szerző közös munkája, amelyben önálló fejezetekre osztva tekinthetjük át a festészet, a szobrászat, az új médiumok, illetve a fotó történetét, nagyívű kísérlet arra, hogy szintézisbe foglalják azt, amiről még a szakembereknek sincs feltétlenül összképe. Az elképesztő számú alkotó, a majdhogynem követhetetlenül sok kiállítás és rendezvény szinte kizárja azt, hogy objektívan mérlegelhessünk. Hiányzik ehhez a kellő történelmi távlat is; márpedig a jelen kötet tudatosan törekszik arra, hogy ne csak a művészetben nagy áttörést hozó évtizedekről, a klasszikus avantgárd mozgalmakról legyen benne szó; hasonló részletességgel mutatja be a könyv a második világháború utáni fél évszázad és ezen belül a közelmúlt, a kortárs művészet történéseit is. Koncepciója szerint nem csupán felsorolja a század kulcsfiguráit és kiemelkedő alkotásait, hanem ezen túlmenően a szellemi folyamatok minél következetesebb és teljesebb feltárására is törekszik. A mintegy 1000 reprodukciót tartalmazó kötethez hatalmas terjedelmű lexikon kapcsolódik, amely az életrajzi adatokon kívül részletes bibliográfiát is tartalmaz.
Beke László - Műalkotások elemzése
A szerzőnek - saját tapasztalataira és számos nagy művész, tudós vagy pedagógus meggyőződésére támaszkodva - az a véleménye, hogy a művészet különös tulajdonságai miatt "nem megtanítható". Rengeteg ismeret és készség átadható és elsajátítható ugyan a művészettel kapcsolatban, elméletben és gyakorlatban egyaránt - csupa olyasmi, "amit minden művelt emberneknek illik tudnia" -, de éppen a legfontosabbhoz, ahhoz a bizonyos "kimondhatatlanhoz", amelynek megragadására minden művész és minden műértő törekszik, kizárólag személyes utak vezetnek.
Ahány ember, annyiféle. Emiatt mondhatjuk: könyvünk ugyan sok olyan ismeretet tartalmaz, amit meg lehet tanulni és számon is lehet kérni, mégsem ez a lényeg. És megfordítva: az a célunk, hogy mindenkit a lényeg megismerése felé segítsünk, noha a végeredményt nem mindig tartjuk számonkérhetőnek.
Stefan Bollmann - Az olvasó nők veszélyesek
Az olvasó nők története a festészetben és a fotóművészetben is tükröződik, hiszen az olvasó nőalakok minden korszakban lenyűgözték a művészeket. Persze több évszázadnak kellett eltelnie, mire a nők végre valóban azt olvashatták, amihez kedvük támadt. Kezdetben csak hímezniük, imádkozniuk, gyerekekre vigyázniuk és főzniük volt szabad. Attól a perctől fogva azonban, amikor rájöttek, hogy az olvasás révén az otthon szűk világát a gondolatok, a fantázia, és nem utolsósorban a tudás határtalan világával cserélhetik fel, fenyegetést jelentettek a férfiak uralta társadalomra. A nők az olvasás által olyan tudásanyagot sajátíthattak el, melyet eredetileg nem nekik szántak. Stefan Bollmann az olvasó nők történetének ezt az izgalmas fejezetét beható részletességgel vizsgálja a középkortól a jelenig, a súlypontot a XIX. és XX századi alkotásokra helyezve. A kiválasztott festményeket, rajzokat és fényképeket rövid kísérőszöveggel mutatja be. Az olvasó nőket ábrázoló képek különleges szépséggel, bájjal és kifejezőkészséggel rendelkeznek. A rövid kísérőszövegek elmondják, hogy miért vagy mit olvasnak.
Antony Mason - Picasso kora - A modern képzőművészet
A nagyvilág képzőművészete-sorozat: Michelangelo kora , a reneszánsz -. Vadonatúj művészeti sorozatunk megismerteti a fiatal olvasót a fontosabb művészettörténeti korszakokkal és azok meghatározó művészeivel. E korszakokban a világ más tájain egyéb stílusok is születtek, s a könyv ezek közül is sokat bemutat.
Arthur Golden - Egy gésa emlékiratai
Elbűvölő, lélegzetelállító történet egy titokzatos világról, amely egy letűnt kultúra rejtelmeibe, egy japán gésa életébe enged bepillantani. A történet egy szegény halászfaluból elkerülő 9 éves, kék szemű kislányról szól, akit eladnak egy gésa házba. A hű önéletrajzi leírásból tanúi lehetünk élete átalakulásának, miközben beletanul a gésák szigorú művészetébe, ahol a szerelem csak illúzió, ahol a szüzesség a legmagasabb áron kel el, ahol a nő feladata, hogy szolgáljon és tudásával elbűvölje a befolyásos férfiakat. Átélhetjük a háború okozta változást, amely egy új életforma kialakítására kényszeríti a gésákat, nem hoz szabadságot, csak kétségbeesést és vívódást.
Ismeretlen szerző - Veszedelmes olvasmányok
A 18. századi francia irodalomban az illusztrált erotikus könyvek nemcsak sajátos színfoltot jelentettek, hanem nagy hatást gyakoroltak az olvasási szokások átalakulására, valamint az irodalom és a képzőművészet fejlődésére is. Franciás műveltségű magyar könyvgyűjtőink körében a 18. század utolsó harmadától a kötetben szereplő könyvek közül jó néhány népszerűnek, vagy legalábbis ismertnek számított, és ugyanúgy megtalálhatóak voltak könyvtáruk polcain, mint a felvilágosult filozófusok írásai: igaz, a szórakoztató, és olykor igen veszedelmesen rabul ejtő olvasmányok káros hatására már ekkor felhívták az olvasók figyelmét, de ez mit sem változtatott azon, hogy tudós művek és könnyed, frivol olvasmányok jól megférjenek egymás mellett. Kiadványunk kétnyelvű: magyar és francia.
Ismeretlen szerző - A képzőművészetek története
Közismert tény, hogy a művészetek évezredek óta két nagy csoportra osztják: időbeli és térbeli művészetekre. Közhelynek hangzik ez a meghatározás, mégis minden korban el kell ismételni, mint minden olyan magától értetődő megfogalmazást, melynek - éppen értelmes egyszerűsége miatt - nem szoktak a tulajdonképpeni tartalma és jelentése fölött gondolkodni. Napjainkban különösen szükséges ezeknek a fogalmaknak a tisztázása, mert - a gondolati-logikai közlés módszereinek hihetetlen méretű elterjedése - a könyvolvasás, a rádió, a színház, a film, a hangversenyek milliós közönséges művészeti élményeit és a művészeti élvezésére való nevelést elsősorban az időbeli művészetek világától kapja. Ezért a képzőművészetről sok embernek téves fogalma van.
Horváth Lászlóné - A XX. század művészete
Barangolás a művészettörténetben.
Christopher Priest - A tökéletes trükk
Szédítő, viktoriánus hangulatú, díjnyertes regény két bűvészről és halálos ellentétükről, mely családjaik több nemzedékére hatással van. Vitájuk középpontjában egy bámulatos trükk áll, amit mindketten előadnak műsorukban. A varázslat titka egyszerű, ám az ellenfelek számára a valódi rejtély sokkal mélyebben rejtőzik.
A regényből nagy sikerű film készült.
Ismeretlen szerző - Művészeti kislexikon
A Művészeti Kislexikon felöleli a magyar és egyetemes művészet teljes történetét az altamirai barlangfestményektől a napjainkban kibontakozó conceptual art-ig. Több mint 600 címszava tárgyal mestereket, irányzatokat, művészettörténeti, művészetelméleti és technikai alapfogalmakat. A Kislexikon áttekinti a művészet legfrissebb jelenségeit is: a legújabb irányzatokat és mozgalmakat, az újabban feltűnt művészeket, a művészettörténeti kutatás legújabb eredményeit. Stílusa közérthető, egyszerű, mert nemcsak szakembereknek, hanem a művészetkedvelő, kiállításlátogató nagyközönségnek is készült, és éppen ezért nagyobb arányban foglalkozik élő magyar művészekkel, akiknek munkáit a közönség a tárlatokon láthatja. Egy-egy eddig részben vagy teljesen mellőzött művészet ág (pl. ipari formatervezés) legjelentősebb képviselői is helyet kapnak benne. Az olvasó tehát egy kötetbe sűrítve képet kap a képző- és iparművészet minden ágáról és korszakáról.