Kapcsolódó könyvek
Ismeretlen szerző - Galaktika 42.
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Ismeretlen szerző - Galaktika 79.
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Ismeretlen szerző - Galaktika 41.
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Ismeretlen szerző - Galaktika 40.
Poe, Melville, Hawthorne, Lovecraft - olyan szerzők sorakoznak a Galaktika jelen számának lapjain, akiket jól ismer az irodalomban járatos olvasó, de akikről talán sohasem gondolta volna, hogy bármi közük is van a science fictionhöz, űrhajóskalandokhoz, robotokhoz, technikai csodákhoz. Hiszen klasszikusok ők a szó legszorosabb értelmében, Poe csodálatos verseit, Melville, Hawthorne regényeit az iskolában tanítják, az irodalomtörténészek a legnagyobbak között emlegetik. Ott is maradtak volna örökre, ha szorgos kutatók, a science fiction elődeit kereső irodalmárok ki nem derítik, hogy ezeket a kitűnő írókat is foglalkoztatta a képzelet kiterjesztésének vágya, hogy szívesen írtak meglepő, csodálatos vagy borzongató történeteket. (Kuczka Péter)
Ismeretlen szerző - Galaktika 48.
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Ismeretlen szerző - Galaktika 49.
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Ismeretlen szerző - Galaktika 176.
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Ismeretlen szerző - Galaktika 198.
A Galaktika XXVII. évfolyam, 198. számának tartalma (2006. szeptember):
6 Walter Jon Williams: Léthé (első rész)
16 Játék... és virtualitás
18 H. Ellison – J. Blish: Város az örökkévalóság peremén
30 40 év az űrben
34 A Star Trek-hatás
38 M. Shayne Bell: Az életért érdemes élni
54 Filmajánló
56 Jerry Oltion: A szemtanú
62 Megvalósult sci-fi
64 James Tiptree Jr.: Sugározzanak haza!
74 Megvalósult sci-fi
76 Szélesi Sándor: Az egyik ajtón belépünk
82 Könyvajánló
86 Roger Zelazny: Autódafé
90 Juan G. Atienza: Három- vagy négymilliárd kivándorló
Ismeretlen szerző - Galaktika 252.
Galaktika 252, a Galaktika 2011. márciusi lapszáma
A Galaktika magazin márciusi számában új folytatásos kisregény indul, az izraeli Lavie Tidhar „Héberpunk”-ja. Ez az igazi kuriózumnak számító írás a héber misztikumot ötvözi a 20. század első felének népszerű noir krimijeivel. A hónap központi tudományos témája a szaporodó űrszemét egyre növekvő veszélyeit taglalja, illetve a megoldásra keres alternatívákat.
C. J. Cherryh két rövidke novellájában az értelem egymástól legtávolabb álló fajtáit vizsgálja. Mayer István „Offliniá”-ja egy, a terrorfenyegetés miatt begubózott, diktatórikus Európai Uniót vizionál. Cordwainer Smith a Vénuszt meghódító kínaiakról ír, míg Lőrinczy Judit egy szélsőségesen idegenbe szakadt nő életébe enged bepillantást. Visszatér Szőrplusz és Darger, Michael Swanwick két javíthatatlan bajkeverője is, akik a jövő radikálisan megváltozott Földjét járják és döntik romba szisztematikusan. A havi retro Matulay Sándor „Telefonvicc”-e, amelyben néhány téves kapcsolás fenekestül fölforgatja a főhős életét.
Az interjú az aktuális folytatásos kisregény szerzőjét, Lavie Tidhart szólaltatja meg, a játékrovat a „Killzone 3”-at mutatja be, a filmajánló a központi témára reflektálva az űrszemét filmes előfordulásai között tallózik. Az Intelligens dizájn különös szuperhősökkel ismertet meg, a tudományos hírek között pedig olvasható még cikk egy retro iPhone-kiegészítőről, az alvásvizsgálat otthoni eszközéről és egy praktikus, organikus formatervezésű kerékpárról.
Ismeretlen szerző - Galaktika 207.
A Galaktika XXVIII. évfolyam, 207. számának tartalma (2007. június):
6 Wolfgang Jeschke: A kösöntyű
22 Játék... és divat
24 Ian R. MacLeod: Elmúlt varázs
34 A tökéletes másolat
42 Greg Egan: Az extra
54 Filmajánló
56 Michael T. Cricket: Az Elveszettek Kocsmája
60 Megvalósult sci-fi
62 Kurt Vonnegut-megemlékezés
63 Kurt Vonnegut Jr.: Állhatatosság
74 Megvalósult sci-fi
78 Könyvajánló
80 Megvalósult sci-fi
84 Brian Aldiss: A valószínűtlen csillag
Ismeretlen szerző - Galaktika 215.
A Galaktika XXIX. évfolyam, 215. számának tartalma (2008. február):
6 Vonda N. McIntyre: Arcocskák (befejezõ rész)
20 Játék... és hadviselés
22 Antal József: Szökés
30 A jövõ katonája
38 Harry Harrison: Kommandósok akcióban
46 „A legnagyobb piac ma Oroszország”- interjú Harry Harrisonnal
50 Javier Cuevas: Dante szíve
72 Megvalósult sci-fi
74 Hajdú Éva: lUc1ph3R
76 Filmajánló
78 Bruce Bethke: Kiberpunk
87 Kötetünk képeirõl
88 Megvalósult sci-fi
90 Könyvajánló
92 Brian Aldiss: A szuperjátékok kitartanak egy nyarat
Ismeretlen szerző - Galaktika 262.
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Ismeretlen szerző - Galaktika 246.
Galaktika 246, a Galaktika 2010. szeptemberi lapszáma
A Galaktika magazin szeptemberi számában új folytatásos kisregény indul, a friss Zsoldos Péter-díjas Szélesi Sándortól, címe: „Szörnyeteg a hajtóműben”. A hónap központi témája a pénz jövője, a cikkekhez kapcsolható még többek közt John Kessel novellája „Az anyagi függetlenség Baum-féle terve”. Alfred Bester „Fura illatfúgá”-jának hőse tökéletes szaglásának köszönheti állását, de jólétét egy titokzatos betegség fenyegeti. Márki István írása Galileo Galileit idézi meg, életének egy apokrif momentumán keresztül. Ben Bova egy lidérces párhuzamos valóságba kalauzolja el olvasóit.
A lap megemlékezik a nemrég elhunyt José Saramago-ról egy tanulmánnyal a szerző és a fantasztikum kapcsolatáról, valamint egy vérbeli SF novellával. A havi retro Robert Sheckley mulatságosan ijesztő története, a „Kísértet–5”.
A játékrovat a „StarCraft 2”-t mutatja be, a filmajánló a „Haláli hullák” című tévésorozatot. Az Intelligens dizájn újabb online képregényeket ismertet, a könyvrovat pedig egy magyar futurisztikus politikai thrillert.
Ismeretlen szerző - Galaktika 244.
Galaktika 244, a Galaktika 2010. júliusi lapszáma
A Galaktika magazin júliusi számában folytatódik Lino Aldani olasz szerző kisregénye. A hónap központi témája a világűr gyarmatosítása. A kisregényen kívül ehhez kapcsolódnak még John Park „Szoftverpestis”, illetve Antal József „Vénuszlakók – Egyedül” című novellái.
Thomas R. P. Mielke egy, a világűrben elkövetett gyilkosság után nyomoz, Kij Johnson Nebula-díjas írása pedig egy ember és egy idegen bizarr kapcsolatát boncolja. Chad Oliver elbeszélésének jövőbeli világában a fogyasztói társadalom extrém változata már a szociális berendezkedési formákat is árucikként kínálja. A havi retróban Mihail Gresnov a barlangkutatók amúgy is kalandos életébe csempész egy csipetnyi fantasztikumot.
A játékrovat az „Alien Breed Impact”-et ismerteti, a filmajánló egy profi színvonalú finn amatőr produkciót. Olvasható továbbá cikk a zselici égbolt-rezervátumról, a kijelzővel és billentyűzettel ellátott, újfajta bankkártyákról, egy reptéri mobil pihenőhelyről, SF-témájú szappanokról, valamint a Hello Kitty és a Star Wars világának meghökkentő egyesítéséről. A könyvrovat egy új orosz SF-regényt mutat be, exkluzív interjúnk pedig Cory Doctorow-t, a Creative Commons prófétáját, a KIS TESTVÉR szerzőjét szólaltatja meg.
Ismeretlen szerző - Galaktika 220.
A Galaktika XXIX. évfolyam, 220. számának tartalma (2008. július):
6 Frank M. Robinson: Keleti szél, nyugati szél (elsõ rész)
14 Játékajánló
16 A. és B. Sztrugackij: Egyedi feltételezések
30 A csillagok felé
38 Philip E. High: Kockázati gazdaság
48 Megvalósult sci-fi
50 Képes Gábor: Jelenések lapja
52 Filmajánló
54 Interjú Frederik Pohllal
58 Ted Chiang: A kereskedõ és a bölcsek kapuja
76 Megvalósult sci-fi
78 Galántai Zoltán: Évforduló
85 Kötetünk képeirõl: John Berkey
86 Könyvajánló
88 Heiner Rank: A szép Bella
Ismeretlen szerző - Galaktika 34.
„A science fiction híveinek egyik kongresszusán, amelyen hat Nobel-díjas és ötven egyetemi tanár volt jelen, elhangzott az a kijelentés, hogy a tudományos-fantasztikus irodalom nagyobb erő, mint az atomenergia.” (Jacques Bergier)
„A science fiction hibrid termék, amely gyakran se nem tudomány, se nem irodalom a szó igazi értelmében.” (Fred L. Polak)
„Úgy látszik, a science fiction korunk mitológiájának megszokott formája: olyan forma, amely nemcsak arra képes, hogy egészen új témákat vessen fel, hanem arra is, hogy magába gyűjtse a régi irodalom témáinak összességét.” (Michel Butor)
„A science fiction (művészi szempontból) nagyon különböző szférákban helyezkedik el, a jelentős alkotói fegyverténytől a tisztes átlagon keresztül, egészen a már olvasott motívumok reménytelen egymásbafűzéséig.” (Dr. Otakar Chaloupka)
„A tudományos-fantasztikus irodalom valamennyi humán terület közül a legközelebb áll a tudományhoz; e tekintetben csak a filozófia versenyezhet vele. De – ismétlem – humán terület marad, és mentes a tudomány betű szerinti értelmezésétől.” (Julij Kagarlickij)
„A science fiction sem a túlzó dicséretekre, sem a szertelen rágalmakra nem szolgált rá, megérdemli viszont, hogy tanulmányunk tárgya legyen.” (Jacques Bergier)
Szocialista országok SF íróinak II. Konferenciája, Poznan, 1973. október: a Móra Könyvkiadó díjat kapott a GALAKTIKA kiadásáért.
II. Európai Science Fiction Kongresszus, Grenoble, 1974. július: A GALAKTIKA „A legjobb európai science fiction magazin” díjat kapta.
Ismeretlen szerző - Galaktika 249.
A Galaktika magazin decemberi számában befejeződik az ötszörös Zsoldos Péter-díjas Szélesi Sándor kisregénye, a „Szörnyeteg a hajtóműben”. A hónap központi témája az alvás titokzatos világa. Az alvás és az álmok állnak Peter Phillips elbeszélésének középpontjában is, amelynek hősei egy kómás beteget próbálnak kiszabadítani a csábító álom karmaiból. Keith Laumer űrhajósai ugyanakkor éppen a halál elől menekülnek álomvilágba, míg végül már azt sem tudják, mi a valóság körülöttük.
A hosszú idő után ismét a Galaktikában publikáló Kis Zoltán a mesterséges és a természetes intelligencia közötti különbségekről és hasonlóságokról szövi izgalmas meséjét. Luigi Brasili olasz szerző egy régi, elfeledett űrexpedíció nyomait kutatja. A nemrég elhunyt E. C. Tubbot megemlékezés és novella búcsúztatja, a havi retro pedig Dannie Plachta rövid, ám annál hátborzongatóbb írása.
Az interjúban Whitley Strieber, a 2012 című bestseller szerzője kap szót. A játékrovat az „Amnesia: The Dark Descen”-et mutatja be, a filmajánló a Csillagkapu sorozat humoros oldalát villantja fel. Az Intelligens dizájn Warren Ellis munkásságát ismerteti, de olvasható még cikk a lapban többek közt egy futurisztikus motorkerékpárról, egy beszéddel tölthető mobiltelefonról és az elektromos távvezetékek új nemzedékéről.
Ismeretlen szerző - Galaktika 57.
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Ismeretlen szerző - Galaktika 52.
ELŐSZÓ
Ha az olvasó Dick nevét hallja, elsősorban regényekre gondol, s valóban, az író igazi hírét-rangját regényeinek köszönheti, mert ezekben sikerült igazán írói tehetségét kiteljesítenie. De a regények mellett ott vannak elbeszélései is, hiszen 1955-ig, amikor első regénye, a Solar Lottery megjelent, már több mint hatvan elbeszélést publikált.
Darko Suvin Dickről írt tanulmányában (1975) három korszakra osztja az író alkotótevékenységét. Az első 1952-től 1962-ig, a második 1963-tól 1965-ig, és végül a harmadik 1966-tól 1974-ig terjed. Suvin a legjelentősebbnek a második korszakot tartja, mert ekkor keletkeztek a legjelentősebb regények. 1963-1965 között Dick hét regényt és tizennégy elbeszélést írt, ezzel szemben az első korszakban kilenc regényt és nyolcvanhárom elbeszélést.
Ismeretlen szerző - Galaktika 245.
Galaktika 245, a Galaktika 2010. augusztusi lapszáma
A Galaktika magazin augusztusi számában végéhez ér Lino Aldani folytatásos kisregénye, a „Napfogyatkozás”. A hónap központi témája a párkapcsolatok jövője. Ehhez kapcsolódik a tudományos cikkeken kívül még két elbeszélés, Will McIntosh „Házasság a halál után”-ja, valamint Ian Watson és Roberto Quaglia Brit SF-díjas írása, az „Életük szerelmes percei”.
Kleinheincz Csilla egy borongós hangulatú, rövidebb novellával mutatkozik be a lapban, hasonlóképpen Tanith Lee-hez, és Vaszilij Golovacsov „Vásárlás”-a is meglehetősen kegyetlen szatíra. A havi retro Joe Haldeman elképzelése arról, milyen radikális módszerrel vethetne véget az emberiség a fegyverkezésnek.
A játékrovatban a „Singularity” kerül bemutatásra, a filmrovat a „Mr. Nobody” című belga és a „Fekete Villám” című orosz filmet ajánlja. Az exkluzív interjú Jane Yolent, a CSIPKERÓZSA World Fantasy-díjas szerzőjét szólaltatja meg, a könyvrovat egy angol regényt ismertet, amely bizarr párhuzamos világot mutat be. Kedvcsináló ajánlja az olvasók figyelmébe a Kutatók Éjszakája idei programjait, egy új rovat, az Intelligens Dizájn pedig két posztapokaliptikus online képregényt szemléz. De olvasható még a lapban cikk egy futurisztikus varrógépről, a Peugeot új kerékpárjáról és permetként felhordható napelemtáblákról.