Kapcsolódó könyvek
Rainer Köthe - Titokzatos jelenségek és a tudomány
Létezik-e a havasi ember? Kiolvasható-e jövőnk a csillagokból? Felvehetjük-e a kapcsolatot a holtakkal? Voltak-e valaha ufók a Földön? Ezekkel és hasonló kérdésekkel foglalkozik a szerző ebben a kötetben, amelyből kiderül, hogy a rejtélyes jelenségek többsége nem állja ki a komoly tudományos vizsgálat próbáját vagy éppen teljesen megmagyarázhatatlan.
Rainer Crummenerl - A jégkorszak
A legutóbbi jégkorszakban a Föld kiterjedt területeit hatalmas jégpáncél borította. A hatalmas gleccserek teljesen átformálták a vidéket. Ám a "fehér sivatagon" sűrű növényzettel teli hideg sztyepp terült el. Itt sétálgattak, legelésztek a jégkorszak óriásai: az óriásszarvas, a gyapjas orrszarvú és természetesen a mamut. A szerző élményekkel teli utazásra viszi olvasóit a jégkorszakokba és izgalmas bepillantást nyújt a múlt kutatásába.
Ki volt Lucy? Miről árulkodnak a jégminták? Hol laposak a jéghegyek? Élt-e hazánk területén kardfogú tigris? Honnan tudjuk, hogy milyen volt a Föld sok ezer évvel ezelőtt? Még jövőbeni kitekintést is tesz, és felteszi a kérdést: vajon nemsokára új jégkorszak köszönt ránk?
Lionel Bender - Találmányok
Íme a találmányok lenyűgöző története: hogyan születtek meg, hogyan működnek és miként változtatták meg a bennünket körülvevő világot.
A találmányok áttekintését a legősibb, egyszerű szerszámokkal kezdjük, majd következnek a praktikus, energiát megtakarító eszközök, közöttük a kerék, valamint a csiga és az emelő. Megvizsgáljuk az ókori Egyiptomban föltalált a súlyokat és mérőeszközöket, az írószerszámok fejlődését, a navigációs eszközöket, és szemügyre vesszük az első órákat is. A tudományos felfedezések korának első hírnökeiről, a mikroszkópról és a távcsőről éppúgy szó esik, mint a belső égésű motorokról, vagy a telefonról, televízióról, műanyagokról.
David Murdoch - Észak-amerikai indiánok
A kötet Amerika őslakóinak gazdag kultúráit mutatja be a délnyugati puebló indiánoktól a fagyos Északig. Pompás fejdíszek, csodás gyöngyhímzéses mokaszinok, totemfaragványok, a grizzly medve karmaiból készített nyakláncok színes képei bepillantást nyújtanak az észak-amerikai indián civilizációk izgalmas világába.
Erich Übelacker - A Nap
Az őseink számára rejtélyesnek hitt égitest szakszerű, közérthető, szemléletes bemutatásával, számos jelenségre és titokra kapunk feleletet. Megtudhatjuk, hogy mi az ózonréteg, összeütközhet-e a Nap a csillagokkal, s fekete lyukká válhat-e majd. Színes fotókkal és ábrákkal gazdagon illusztrált könyv.
Thomas Marent - Esőerdő
Thomas Marent fényképész 16 éve szenteli életét és művészetét a bolygó legváltozatosabb és legegzotikusabb élőhelyének: az esőerdőnek. Ez a mű - több mint 500 lélegzetelállító állat- és növényportré és a mögöttük meghúzódó elragadó történetek meghitt gyűjteménye - a fotográfus testamentuma.
S. Peter Dance - Csigák és kagylók
A Határozó kézikönyvek segítik Önt a természet tisztább és pontosabb megismerésében. Használatukkal könnyedén eligazodhat az állat és növényfajok, valamint az ásványok világában. Ez a kötet több mint 500 tengeri puhatestű faj házának vagy héjának a fotóját tartalmazza, tömör leírás kíséretében. A Határozó kézikönyveket egyszerű használni, élvezet nézegetni. Minden korosztály természetismereti könyvtárában helyük van.
Rainer Köthe - Felfedezők és utazásaik
Néhány száz évvel ezelőtt bátor felfedezők és kutatók keltek útra, hogy bejárva Földünk legtávolibb, veszélyes, ám mesés kincseket, titokzatos világokat és csodás rejtélyeket ígérő tájait, feltérképezzék bolygónk ismeretlen területeit. Viharos óceánokon keltek át, megküzdöttek a végtelen sivatagokkal, nem rettentette vissza őket a dzsungelek sötét útvesztője és a rájuk leselkedő ismeretlen betegségek sem. Szerencsére az ókortól kezdve egészen napjainkig mindig is akadtak bátor és vakmerő emberek, akiknek kíváncsisága és tudásvágya nagyban hozzájárult ismereteink gyarapodásához. Rainer Köthe, neves tudományos újságíró lebilincselő könyvében bemutatja a legnagyobb felfedezők utazásait, és azt, hogyan változott meg az ott élő emberek élete a felfedezések hatására.
Yvonne Ayo - Afrika
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Colin McCarthy - David Burnie - Barry Clarke - Laurence Mound - Steve Parker - Az állatok világa
A gazdagon illusztrált kötet az állatok fejlődéstörténetét, testfelépítését, életmódját és élőhelyeit mutatja be. A hat nagy részre tagolódó könyvben (Halak, Kétéltűek, Hüllők, Rovarok, Madarak, Emlősök) szakszerű, mégis közérthető nyelven minden alapvető tudnivalót megtalálunk a számtalan érdekességet tartogató állatvilágról.
Több mint 1500 lenyűgözően szép, színes felvétel, tömör, érthető és szakszerű magyarázatok, jól áttekinthető táblázatok, illusztrációk és kereszthivatkozások.
Rainer Köthe - Az ősember
Az emberiség keletkezésének és fejlődésének történetével ismerkedhetünk meg. Olyan kérdésekre kaphatunk választ, mint : Hogyan lehet megállapítani egy lelet korát? Miért hasonlítanak a majmok annyira az emberre? Milyenek voltak és hogyan éltek a neandervölgyi emberek? A kötet azonban azt is sejteti, hogy a " földanya " ölében még számos izgalmas lelet vár felfedezésre.
Michael Schmauder - A népvándorlás
Honnan jöttek a hunok és miért volt rettentő hírük? Hogyan szorongatták a nyugati gótok a Római Birodalmat? Hogyan válaszoltak a rómaiak a „barbárok" támadásaira? Miért dúlták fel Rómát a vandálok? Milyenek voltak a honfoglalás kori magyarok? A népvándorlás koránál húzhatjuk meg a választóvonalat az antik világ és a középkori Európa között. Michael Schmauder történész, egyúttal a Bonnban működő Rajnai Tartományi Múzeum régésze izgalmasan eleveníti fel ezt a nagy hatású történelmi változásokat hozó korszakot - az első hun támadásoktól a germán néptörzsek vándorlásain át egészen a Frank Birodalom létrejöttéig. A könyv utolsó fejezetében olvashatunk a korabeli magyarokról: van-e közünk a hunokhoz, mit talált Julianus, miről árulkodnak a régi sírok?
Edwin Klein - Olimpiák az ókortól napjainkig
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Jo Nesbø - Vörösbegy
Harry Hole nyomozó egy ritka ügyletről szerez tudomást: valaki egy különleges, nagy hatóerejű, Märklin márkájú puskát rendelt. Mind kiderül, a megrendelő egy nyolcvanhoz közeledő férfi, aki a második világháború idején a németek mellett harcolt a keleti fronton. Gyilkosság, bosszú, árulás… Aggastyán korú nemzetiszocialisták és fiatal neonácik… A második világháború keleti frontja és a modern Oslo… Egykori frontharcos átvágott torokkal…Több, időben és térben egymástól messze eső történés vezeti el a sokszor önmaga gyengeségeivel is megküzdeni kénytelen nyomozót egy vakmerő merényletet tervezőjének leleplezéséhez. Csak Norvégiában több, mint 100.000 példányban kelt el!
Christopher Gravett - Várak
Fedezzük fel a középkori várakat, és a bennük zajló életet!
Ez a gyönyörű képekkel gazdagon illusztrált könyv bemutatja a középkori várak történetét, felépítését és fajtáit. Megismerhetjük a várban lakók életét és munkáját, jellegzetes eszközeiket és viseletüket.
Steve Parker - A csontváz
Az állatok és az ember csontvázának rejtett építménye új, eredeti feldolgozásban.
Sok-sok élethű fénykép, sok-sok értő magyarázat az emlősök, a madarak, a hüllők, a halak és az ízeltlábúak csontvázának fejlődéséről, felépítéséről, működéséről.
Legyen szemtanúja A csontváz építményének! Kalandra hívjuk, kedves Olvasó!
FIGYELJE MEG,
- hogyan illeszkedik egymáshoz az emberi test kétszázhat csontja
- hogyan alakult ki a ragadozók állkapcsa
- hogyan gyógyulnak a törött csontok
- hogyan nőnek a fogak.
ISMERJE MEG
- a csontok belső szerkezetét
- a legrégibb állatcsontleletet
- az ember és az oroszlán koponyájának eltéréseit
- az emberi test legkisebb csontját.
FEDEZZE FEL,
- hogyan alakult ki az anatómia tudománya
- hogyan tűnt el a farok az emberré válás során
- hogyan tették sínbe a törött kart a tizennyolcadik században
- hogyan működik a csípőízület és A csontváz építményének ezer más érdekességét.
Joe Cribb - A pénz
Izgalmas bepillantás a pénz változatos világába.
Az egyiptomi ezüstökről, kínai ásópénzekről, spanyol aranyakról, a különböző ostrompénzekről és a ma használatos valutákról készült nagyszerű, élethű fényképek egyedülálló áttekintést adnak a pénzről.
FIGYELJE MEG,
- az etiópiai sópénzt
- milyenek voltak a legelső pénzérmék és milyenek a hamis érmék és bankjegyek
- mekkora halom egymillió dollár.
ISMERJE MEG,
- hogyan készülnek a pénzérmék és a bankjegyek
- miért használtak a német gyerekek pénzkötegeket építőkockának
- miért tettek pénzérméket az ókori görögök a halottak szájába.
FEDEZZE FEL,
- az egyes országok pénzeinek történetét
- hol bocsátották ki az első papírpénzt
- hogyan lehet megkülönböztetni a hamis érméket.
Barbara Taylor - Sarkvidékek
Ismerjük meg az Északi- és a Déli-sarkvidék jeges pusztaságait, és a e zord körülményekhez alkalmazkodó, különleges élővilágát.
Hans Reichardt - A népvándorlás
A népvándorlás koránál húzhatjuk meg a választóvonalat az antik világ és a középkori Európa között. A történész-régész szerző izgalmasan eleveníti fel ezt a nagy hatású történelmi változásokat hozó korszakot az első hun támadásoktól a germán törzsek vándorlásain át egészen a Frank Birodalom létrejöttéig. A könyv utolsó fejezetében - 8 gazdagon illusztrált oldalon olvashatunk a magyarok vándorlásairól. Van-e közünk a hunokhoz, mit talált Julianus barát, miről árulkodnak a régi sírok?
Nicholas Reeves - Az ókori Egyiptom felfedezésének krónikája
Az ókori Egyiptom története lenyűgöző leletek és káprázatos kincsek sorozatával tárult fel a világ előtt. Az ókori Egyiptom felfedezésének krónikája az összes fontos és lebilincselő felfedezést számba veszi 1799-től - amikor Napóleon expedíciója rátalált a Rosette-i kőre - egészen Zaki Hawasz nemrégi ásatásaiig az Aranymúmiák völgyében. A könyv leleteinek egy része világhírű, mint pl. a fajumi portrék, Nefertari királyné lélegzetelállító szépségű sírja, Khufu fáraó bárkái - és persze Tutankhamon. A kevésbé ismert felfedezések a meglepetés erejével hatnak: ilyenek a Ferlini-kincs csodás arany ékszerei, az egyiptomi hercegnők Dahsurban feltárt kincsei, valamint Kha, a fáraó építészének sírja.