Sok ember küzd olyan problémákkal, amelyekre látszólag nincs megoldás. Egyre többekben merül fel a kérdés: Elképzelhető, hogy démonok gyötörnek?
A másik oldalon számos lelkész és laikus aktivista szeretne segíteni az ilyen gondokkal küszködőknek. Derek Prince kihangsúlyozza: " Jézus soha senkit nem küldött ki az evangélium hirdetésére anélkül, hogy ki ne képezte és föl ne szerelte volna, hogy ugyanúgy bánjon el a démonokkal, ahogyan ő a saját szolgálata során." Ha ez ma már nem így van, teszi fel a kérdést a könyv írója, akkor: " ki változott meg? Jézus? A démonok? Vagy az egyház?"
A mű átfogó, gyakorlati kézkönyv a démonok és aszabadulás tárgykörében. Derek Prince több mint 30 év szolgálati tapasztalattal a háta mögött szól a témával kapcsolatos leggyakoribb kérdésekről, félelmekről és félreértésekről, valamint arról, hogyan lehet megszabadulni, hogyan lehet mások felé szolgálni, és arról is, hogyan őrizhetjük meg az elnyert szabadságot. A szerzőtől megszokott alapos bibliai tanítást számos konkrét bizonyság színesíti.
Könyvének külön érdekessége, hogy részletesen feltárja, milyen harcot vívott meg a démonokkal a saját életében. Eközben fordulatokkal teli, kalandos életének számos epizódját felvillantja, így a könyv bizonyos értelemben egy Derek Prince- önéletrajznak is tekinthető.
Értékelések 5.0/5 - 1 értékelés alapján
Kapcsolódó könyvek
Heinrich Langenberg - Apostolok cselekedetei
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Dolhai Lajos - Az ókeresztény egyház liturgiája
Az egyházban a szentségi élet kialakulását elég későn követte a teológiai reflexió. Az egyházatyák liturgikus jellegű írásai arról tanúskodnak, hogy már a kezdeti időben is tisztában voltak azzal, hogy az Egyházban nem minden liturgikus cselekmény egyformán fontos. A legfontosabbnak a kereszténységbe bevezető szentségeket tartották. A liturgikus szövegek és az egyházatyák írásai tanúsítják, hogy a többi szentség kiszolgáltatása is, -- bár másféle formában -- élő gyakorlat volt az első évezredben is. Csak a XII. században született meg az általános szentségtan és a szentségek hagyományos definíciója. Sajnálatos módon a skolasztikus teológiával kezdődően a szentségekről szóló tanítás kikerült természetes közegéből, a liturgikus összefüggésekből, s évszázadokon keresztül csak a fogalmi gondolkodás módszerével határozták meg a szentségek lényegét. A szentségek liturgikus vonatkozásait pedig csak a liturgika tárgyalta.
Prof. Vanyó László és munkatársainak jóvoltából immáron magyar nyelven is hozzáférhetők azok a patrisztikus művek, amelyeknek liturgikus jelentősége is van. Lehetséges tehát, és fölöttébb hasznos is, ha az egyházatyák művei közül megismerünk részletesen néhány olyat, amely az Egyház liturgiájának tanulmányozása szempontjából nélkülözhetetlenek. Ezeket a műveket csak szentségtani-liturgikus szempontból elemezzük.
Anselm Grün - Életre vezetni
A korunkban gyakori vezetői szemináriumokkal szemben, melyek inkább a módszerekkel foglalkoznak, mintsem a vezetés előfeltételeivel, Anselm Grün, a szerző Szent Benedek Regulájában egészen másfajta szempontokra talált. Benedek számára az a legfontosabb, hogy a vezető a maga személyisége révén vezessen. A vezetés célja nem a nyereség lehető legnagyobbá tétele, hanem az, hogy gondosan bánjunk a teremtett javakkal és az emberekkel, s így felépítsük Isten házát.
A kolostor mint Isten háza nemcsak a szerzetesek imái, hanem munkájuk által is épül. A vállalkozások is nevezhetők „szentélyeknek”: azoknak az embereknek a közösségei ezek, akik mozgósítják erőforrásaikat, szeretik és tisztelik egymást, megbíznak egymásban és közös nyelven beszélnek.
Amit tehát Benedek „Isten házának” nevez, az olyan hatékony vezetést feltételez, mely anyagilag is jó nyereséget hoz. A csaknem 1500 éves Benedek-féle vezetési modell ma ismét korszerű, és képes válaszolni korunk kérdéseire.
Werner Gitt - Meg van írva... - A Biblia igaz voltáról
1995 (So steht’s geschrieben)
Ez a könyv a Biblia alapvető kérdéseivel foglalkozik:
- Milyen igazságértéke van napjainkban?
- Ki a szerzője?
- Mi a fő szándéka?
- Kijelentései csak képes beszédek, és csak az akkori időkre érvényesek-e?
- A jövendő eseményeire vonatkozó kijelentései pontosak-e?
- Milyen kapcsolatban állnak egymással a bibliai és a természettudományos kijelentések?
- Mit mond a Biblia a csillagászatról és az informatikáról?
A könyv szerzője nem teológus, hanem matematikai-természettudományos gondolkozású informatikaprofesszor. A szerző újszerűen közelíti meg a Bibliát, s ezáltal nemcsak gondolkodásra ösztönöz, de bátorít is a hitre.
Kevin J. Conner - A keresztyén hit alapjai
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Robert F. Taft - Hans-Joachim Schulz - A bizánci liturgia
Bonyolult, misztikus és szinte érthetetlen világ benyomását kelti első találkozáskor a keleti keresztény templom látogatójában az istentisztelet. Robert Taft amerikai tudós biztos kézzel vázolja fel, hogyan alakult, "virágzott" ki mai pompájában a bizánci liturgia, amely szerencsésen ötvözte a keresztény teológia és himnuszköltészet gazdagságát a konstantinápolyi császári udvar szertartásrendjéből átvett elemekkel a latin mellett a kereszténység másik, legegyetemesebb rítusát hozta létre. Hans-Joachim Schulz német professzor lépésről lépésre bontja ki ennek a liturgiának gazdag jelképrendszerét, mely magába foglalja a templomépületet is.
David Jackman - János levelei
A tanbéli viták és megosztottság légkörében János apostol első olvasóit Isten igazságának és szeretetének megélésére szólította fel. A szerző meggyőződése, hogy János leveleinek üzenete ma épp olyan aktuális, mint megírásakor, hisz a hívők és a különböző közösségek ma is hajlamosak végletekbe esni, s ezzel rombolni önmagukat és századunk egyházát. A könyv segítségével számunkra is megelevenedhet János hívása: szeressük egymást és éljünk a világosságban! (2000)
Babits Antal - Balázs Gábor - Fabiny Tibor - Kaufmann Dávid - Klima Gyula - Nyirkos Tamás - Simon Róbert - Staller Tamás - Tatár György - Az arany középkor
A középkor "arany" jellegéhez kétségkívül hozzájárult az "Ábrahám-vallások" híveinek más korokra éppenséggel nem jellemző együttműködése. E kor nyitányaként az iszlám mutatott máig bámulatra méltó példát: főleg a 9-10. században, a világtörténelemben valószínűleg egyedülálló módon, átültetett és befogadott egy másik kultúrát, amelynek során az antik és késő-antik filozófia, orvostudomány stb. munkáit (különösen a nesztoriánus szírek közreműködésével) lefordítottak arabra (ezek egy részét aztán a 12-13. században fordították le héberre és latinra). A kultúráknak ez a páratlan találkozása természetesen csak úgy jöhetett létre, hogy a muszlimok, keresztények és zsidók együttműködtek. Ez a békés és termékeny egymás mellett élés (beszédes neve a convivencia) különösen a muszlim Andalusziában alakult ki. A virágkor a 10-11. században volt. Utaljunk néhány érdekes epizódra. Andalusziában, a convivencia hazájában volt különösen termékeny a különböző vallások és kultúrák együttműködése. Ennek kiemelkedő korszaka volt a Raimundo toledoi érsektől (1125-1151) elősegített lenyűgöző fordítási tevékenység, amelynek egyik, ha nem a legfontosabb mozzanata a Petrus Venerabilis és munkatársai által készített un. "toledói gyűjtemény" vagy Cluny-i corpus, amely - első ízben - az iszlám jobb megértését célozta (legfontosabb része a Korán első, latin fordítása volt). Különösen tanulságos az a multikulturális együttműködés, amely Bölcs Alfonz (1221-1284) idején jött létre. E téren a zsidók játszották a főszerepet. A fordításoknál általában egy sajátos "négykezes" gyakorlat alakult ki: a zsidók fordították az adott munkát arabból castellanóra, s a király írnoka ültette azt át latinra. E termékeny együttműködés a 13. sz. után mindinkább megszűnt. Maradványait azonban még a 15. sz.-ban is felleljük. Megható emlék gyanánt idézzük föl Alfonso Fernandez Samuel ekkortájt keletkezett végrendeletét, amelyben meghagyta, hogy temetésekor a lábához keresztet tegyenek, mellére egy Korán példányt, a feje mellé pedig "életét és fényét": a Tórát.
Derek Prince - Extravagáns szeretet
Isten szeretete óriási, határtalan és extravagáns!
Hogyan tudnánk ezt felbecsülni?
Hogyan válaszoljunk rá?
A mi emberi szeretetünk gyakran olyan szánalmas, zsugori és önző, Isten szeretete viszont óriási, határtalan és mérték nélküli! Hogyan tudunk kitörni?
Van a szeretetnek mélysége? Olyan mértéke, amit az ember nem ismer, nem gyakorol, vagy csak nagyon kevesek? Honnét tudhatnánk ezekről, hogy megéljük azt, amit ISTEN MINDENNAP MEGÉL?
Tudjuk, hogy Isten alaptermészete a szeretet. Ám Ő sokkal nagyobb és hatalmasabb annál, mint ahogy bárki el tudná képzelni, és ez igaz az Ő szeretetére is.
Derek Prince új könyvében bibliatudósként, megfelelő alapossággal járja körül a témát:
Isten meglepő és mérték nélküli szeretetét.
Amit tanulmányozhatsz:
• Jézus személye és szolgálata új megvilágításokban,
• egy prófétikus beteljesedés: a főpapi szolgálat.
• A szeretet extravagáns megnyilvánulásai és azok hatása.
• Hogyan lesz kézzelfogható Isten akarata az életedben.
Kulcsok a megfelelő életcélhoz.
Dávid Katalin - A kereszt teológiai és ikonográfiai értelmezése az első évezredben
A nyugati kultúrkör legismertebb, egyetemesnek tekinthető szimbóluma a kereszt. Vajon hogyan vált a történelem során az ókori rómaiak kivégzésre szolgáló eszköze a megváltás szent jelévé, milliók által tisztelt ereklyévé? Hogyan változott és alakult az idők során a formája a katakombák Krisztus monogramjaitól a későbbi ábrázolásokig, s hogyan telt meg, mint jelkép, teológia tartalommal?
A nemzetközileg elismert művészettörténész az apostoli időktől kezdve az első ezredév végéig sorra veszi a képzőművészeti alkotásokat, az írásos dokumentumokat és a szent hagyományt, hogy ezáltal rámutasson a kereszt ikonográfiájának, szimbolikus jelentésének és teológiájának összekapcsolódó jellemzőire.
Derek Prince - A Biblia Alaptanításai 3.
A sorozat e harmadik kötete a keresztségekről szóló tanítást tartalmazza. Elsőként a vízkeresztségről olvashatunk egy alapos és elgondolkodtató tanulmányt, melyben megismerkedhetünk a keresztény vízkeresztség történelmi előzményeivel, bibliai gyakorlatával, és megtudhatjuk, miért ellentétes a Biblia tanításával a csecsemők megkeresztelése.
A kötetben szereplő másik tanulmány témája a Szent Szellemben való keresztség. A szerző a tőle megszokott kikezdhetetlen alapossággal ébreszt rá bennünket, hogy az Isten Szellemébe való bemerítkezés nélkül nem beszélhetünk bibliai kereszténységről.
Ismeretlen szerző - Istenek, szentek, démonok Egyiptomban
A kötet ízelítőt ad az egyiptomi vallástörténetnek a legradikálisabb, átalakulásokkal telt fejezetéből a hellenisztikus kultúra megjelenésétől a kereszténység elterjedéséig és győzelméig. Egyiptom egyrészt egy olyan hagyományos kultúra hordozója, amelyet a görögök mindig is saját tudásuk forrásának tekintettek, másrészt az új vallási mozgalmak bölcsője. Az egyiptomi zsidóság a hellenisztikus és római kultúrával párbeszédre kész zsidó gondolkodás motorja, az antik egyiptomi, görög,zsidó és keresztény gondolkodás mezsgyéjén kibontakozó különböző szellemi mozgalmak (hermetizmus, gnózis) fő színtere, a keresztény teológia bölcsője, és végül a kereszténység Nagy Konstantin alatti politikai győzelme idején felvirágzó szerzetesi mozgalom születési helye.
Vanyó László - Az ókeresztény művészet szimbólumai
"Az ókeresztény művészet szimbólumai" 1988-ban jelent meg a Szent István Társulat kiadásában. A kötet gyorsan elfogyott, de nemcsak ez indokolja a második kiadást, hanem a közben megjelent szakirodalom bedolgozása is. A szimbólumok és a szimbolizmus iránti érdeklődés már szinte "kórosan" megnövekedett, ami korunk szellemi koherencia utáni igényét jelzi. Ezt a második átdolgozott kiadást azonban nem ez motiválja, továbbra is távol tartjuk magunkat a szimbólumok pszichológiai elemzésétől és értékelésétől, "hasznosításától", csak az ókeresztény művészet szimbólumainak genezise foglalkoztat. Ami az első kiadás óta eltelt csaknem egy évtized fejlődését jellemzi: mind nyilvánvalóbbá vált az összefüggés főként a 4. század utáni ókeresztény művészet, a katekézis és liturgikus szövegek között, ami aktuálissá tette Jeruzsálemi Szent Kürillosz azóta magyarul megjelent katekézisének felhasználását. Ugyancsak fontosak az egyházatyák beszédei a 4-5. századból. Az érdeklődés és a vizsgálódás középpontjába kerültek olyan kérdések, mint az imperiális ikonográfia és az eszkhatologikus motívumok egymáshoz való viszonya a bazilikák nagy reprezentációs képein. (A címlapképen a római S. Prassede templom apszismozaikja látható.)
Lynn Picknett - Clive Prince - A templomosok titka
A szerzők, Lynn Picknett és Clive Prince a torinói lepellel és Leonardo da Vincivel kapcsolatos kutatómunkájuk során olyan árulkodó nyomokra bukkantak a páratlan reneszánsz művész és tudós műveiben, amelyek egy titkos, földalatti vallási mozgalom létezésére utaltak. Amikor követni kezdték a mozgalom tartós fennmaradására utaló nyomokat, újabb jelekre bukkantak egy XX. századi londoni templomban. Ám mindez csupán a kezdete volt egy olyan, időn és téren átívelő nagyszabású kutatómunkának, amely elvezette őket az európai okkultizmus birodalmáig: olyan titokzatos társaságok sötét múltjába, mint például a szabadkőművesek, a katharok vagy a templomos lovagok. Ahogy az eddigi ismereteken túllépve egyre mélyebbre ástak a témában, a nyomok egészen az i. sz. I. század hiedelmei és nézetei közé vezették őket - a kereszténység feltételezett alapítójához, végül pedig az ő valódi karakterének és motivációinak, valamint Keresztelő János és Mária Magdolna szerepének szenzációs felülbírálásához. Kutatásuk során feltárult előttük Európa évszázadokon át féltve őrzött titkos történelme, amelynek utolsó fejezetei alapjaiban rengethetik meg a keresztény egyházat...
Derek Prince - Égi háború
Derek Prince ebben a könyvében többek között bepillantást enged az Ádám teremtése előtti eseményekbe. Részletesen kielemzi, hogy Jézus milyen megdöbbentő győzelmet aratott a Sátán fölött.
Ugyanakkor arra is felhívja a figyelmet, hogy a csatának még nincs vége! Sőt, most talán minden eddiginél fontosabb, hogy Isten népe bekapcsolódjon ebbe a küzdelembe!
Kéri András - A vudu - Egy vallás titkai
A szerző bemutatja a vudu történelmi hátterét, szerepét és jelentőségét a XX. században; majd magát a vallást és kellékeit: a loákat, a diagramokat, a babákat, a vevéket, a porokat, füstölőket és így tovább... Olvashatunk a zombikról, a rontásról, megismerhetjük a vudu szertartás menetét.
Hamvas Béla - Hagyomány
"A legmagasabb dolgokról való tudás népről népre, vallásról vallásra származott át. Mindegyik átöltöztette saját eszméibe. Metafizikai tartalma azonban végig ugyanaz maradt. Mindenütt megőrizték. Mit? A tradíciót. Mi ez a tradíció? A hagyomány az ember és a transzcendens világ között lévő kapcsolat folytonosságának fenntartása, az emberiség isteni eredetének tudata és az istenhasonlóságnak, mint az emberi sors egyetlen feladatának megőrzése." (Hamvas Béla)
Jakubinyi György - Éveid nem érnek véget
Mindennapi életünk a naptár ritmusában zajlik:napok,évek,ünnepek.Sokszor találkozunk a kérdéssel:miért ünneplik külön a húsvétot a keletiek és a nyugatiak? A Gondolkodó ember mindennek okát kutatja. Rádiót anélkül is használhatunk,hogy ismernénk a szerkezetét. Ugyanígy élhetünk a naptárralis,anélkül,hogy ismernénk felépítésének elveit. De a gondolkodó emberben az időszámítással kapcsolatban is kérdések merülnek fel,s ezekre szeretne szerény keretek között választ adni ez a rövid időszámítástan.
Derek Prince - A Biblia Alaptanításai 4.
A sorozat negyedik kötete két nagy témával foglalkozik. Az első részben (1. könyv) a szerző az előző kötetben elkezdett témát folytatja: a Szent Szellemben való keresztség hatásait taglalja a hívő, a gyülekezet, illetve az igehirdető életére. Mivel Derek Prince személyesen végigélte az egyház huszadik századi pünkösdi megújulását, hitelesen tud különbséget tenni a tradíció követése és a közvetlenül isteni érintés hatása alá került keresztény élet között.
A kötetben szereplő második, rövidebb tanulmány címe A kézrátétel (2. könyv). A szerző azt fejti ki, hogy Isten érintését kik milyen céllal és milyen feltételek mellett jogosultak közvetíteni Isten népe felé.
Cyrus Shahrad - A Vatikán titkai
A Vatikán a római katolicizmus szellemi központja több mint 1500 éve. Emellett a világ legkisebb független állama, területe alig egy négyzetkilométer. Ám ezen a kis helyen rengeteg titok, összeesküvés és intrika fér meg egymással.