Kapcsolódó könyvek
Zak Greant - Chris Newman - MySQL zsebkönyv
A dinamikus webhelyek fejlesztését manapság egyre több helyen oldják meg nyílt forrású szoftverek segítségével. Ez olyannyira igaz, hogy a nyílt forrású megközelítés még saját rövidítést is kapott: ez a LAMP, vagyis Linux-Apache-MySQL-PHP. Ez az apró kötet a harmadik betűről szól és mérete ellenére tömve van olyan megoldásokkal, amelyekre egy fejlesztőnek munkája során szinte bármikor szüksége lehet. Terjedelméből adódóan nem a részletes magyarázatokra koncentrál, hanem azonnal használható módszereket mutat konkrét, jól körülhatárolható, gyakran felmerülő feladatok megoldására.
A könyben minden kód megtalálható, ami a MySQL, a legfontosabb nyílt forrású adatbázisrendszer gyors és hatékony kezeléséhez szükséges.
Martin Gruber - SQL A-Z
Könyvünk a relációs adatbázisok szabványos programnyelvéhez, az SQL-hez kíván referenciaként szolgálni, az SQL92 és SQL99 szabványokat alapul véve. A kötet világosan bemutatja, mely lehetőségek származnak a régi szabványokból, és melyek jelentek meg az újabb szabványokban. Az I. rész a relációs adatbázisok működését, valamint az SQL alapjait tekinti át, kitérve a 92-es szabvány néhány egyedi lehetőségére. A II. rész valamennyi utasítás leírását tartalmazza, használatuk alakjával, működésük leírásával (a Full SQL92 szinten), az alacsonyabb, illetve régebbi szintek eltéréseinek bemutatásával, valamint kereszthivatkozásokkal és példákkal. A III. rész a közös nyelvi elemekre kerít sort. A legújabb SQL szabvány az SQL99, melynek felépítése eltér elődjeitől - itt nem egymásra épülő szinteket találunk, hanem egy "SQL magot" (Core SQL) és különböző bővítési szinteket. A IV. rész 1. fejezete áttekintést ad az SQL99-ről, a 2. fejezet pedig kissé elmélyed a Core SQL részleteiben. Szó esik az objektumközpontú programozásról és az eljárásközpontú bővítésekről is.A kötet a szabványról ír, nem pedig egy adott programról, így mindenkinek jó szívvel ajánlhatjuk, aki SQL alapú adatbáziskezelővel foglalkozik; vagyis alkalmazásfejlesztőknek, webhely- és intranettervezőknek, adatbázisfelügyelőknek, rendszergazdáknak, rendszerelemzőknek és az adatbázisok végfelhasználóinak egyaránt.
Kevin Loney - Oracle Database10g - Teljes referencia
A kötet az ORACLE Database 10g-t mutatja be teljes körűen Oracle-felhasználóknak és fejlesztőknek.
Az első olyan könyv, amely összegyűjtve tartalmazza a főbb Oracle-definíciókat, parancsokat, függvényeket, eszközöket, és egy megbízható, egyszerű hivatkozásgyűjteményt ad. Ez egy olyan kötet, amelynek ott kell lennie kézközelben minden Oracle-felhasználó és fejlesztő asztalán.
Jeffrey D. Ullman - Jennifer Widom - Adatbázisrendszerek
A Stanford Egyetem Adatbázisrendszerek csoportja által készített és használt könyv világszerte az adatbázis-kezelés legnépszerűbb tankönyvei közé tartozik az informatikusképzésben. Az adatbázisrendszereknek azt a két legfontosabb oldalát hangsúlyozza, amelyek a legtöbb informatikus hallgató számára a leghasznosabbak: az adatbázis-tervezést és az adatbázis-programozást. A könyv bármely felsőfokú informatikai képzéshez az adatbázisok témakörben az elvárható alapismereteket foglalja egységbe. Az első kiadás megjelenése után rövid időn belül a hazai felsőoktatásban alaptankönyvvé vált. A felsőoktatás új, kétlépcsős rendszerében a három informatikus szak mindegyikén az adatbázis-kezelés tantárgyakhoz ezt a könyvet az oktatási intézmények szinte kivétel nélkül kötelező irodalomként adták meg. A második kiadásban igen jelentős változtatást hajtottak végre a szerzők - a könyv legalább ötven százalékban újnak tekinthető. Felépítése az oktatás célszerűsége érdekében lényegesen változott. A kötet a bevezető tankönyvek minden követelményét kielégíti: a formális definíciók mellett didaktikusán tervezett példarendszer is az olvasó rendelkezésére áll.
Czenky Márta - Adatmodellezés
A számítógépeken tárolt adatok mennyisége világszerte percről-percre növekszik. A tárolás alapvető célja, hogy valamilyen módon felhasználhatók, visszakereshetők legyenek bizonyos döntési helyzetekben. Saját szűkebb környezetünket, munkahelyünket, családunkat sem kerüli el ez a jelenség. A kérdés csak az, hogy mi magunk próbálunk-e úrrá lenni az egyre növekvő adathalmazon, vagy megkérünk valakit, hogy tegye meg ezt helyettünk.
Peter Gulutzan - Trudy Pelzer - SQL - Teljesítményfokozás
A SQL teljesítményfokozás egy gyakorlati megoldásokat bemutató kézikönyv olyan adatbázis-szakértők számára, akiknek a feladata egy szervezet kiemelt fontosságú adatainak hatékony kezelése. A könyv a manapság népszerű és széles körben használt adatbázis-környezetek lefedésével nélkülözhetetlen forrássá teszi magát a különféle SQL-rendszerek kezelése és hangolása szakterületén. A benne található ötletekkel és különböző fogásokkal ez a gyakorlati útmutató az SQL-utasítások és- lekérdezések különböző feltételek és környezeti körülmények közti működését is taglalja. A SQL-környezetet minden oldaláról elemzi, a párhuzamosság vezérlésétől egészen a sebességnövelésig.
Joe Celko - SQL felsőfokon
Az SQL felsőfokon a leendo SQL-szakértők könyve: az első, amely kimondottan a haladó módszereket mutatja be. Joe Celko, az SQL tudora, szórakoztató, közvetlen nyelven ismertet meg minket a legjobb megoldásokkal, a helyes gondolkodásmód elsajátítására helyezve a hangsúlyt, melynek révén a legtöbbet hozhatjuk ki az SQL-ből. E gondolkodásmód lényege, hogy a hagyományos, eljárásközpontú megközelítés helyett a logikai, illetve halmaz alapú elemzést helyezzük a középpontba: ez jelenti a nagy ugrást, melynek révén mi is SQL-guruvá válhatunk.
Celko az SQL legnehezebb területeivel foglalkozik: például az összesíto függvények muködésével, a NULL helyes alkalmazásával, vagy azzal, miért és hogyan érdemes ál-tömböket használni. A kötet - melynek magyar változata a második, teljesen átdolgozott kiadás alapján készült - hatékony, termékfüggetlen megoldásokat mutat be, melyekkel kapcsolatban különösen nagy hangsúlyt fektet az SQL-89 és az SQL-92 közötti különbségek, illetve az egyes SQL-változatok eltéréseinek tárgyalására.
Ha komoly SQL-programozókká szeretnénk válni, az SQL felsofokon nem hiányozhat könyvespolcunkról.
# Szemléletes példák, amelyek révén elmerülhetünk az SQL világának valódi kihívásaiban
# Áttérés az SQL-89-rol az SQL-92 szabványra
# Nem dokumentált megoldások a rendszerhiányosságok kikerülésére
# Haladó módszerek, amelyek minden termékben, valamint SQL-környezetben muködnek
# Hasznos tanácsok egy igazi SQL-szaktekintélytol
Joe Celko jeles szaktanácsadó, eloadó, író és tanár. Rovata az Intelligent Enterprise-ban (a korábbi DBMS Magazine-ban) számos alkalommal találtatott az olvasók kedvencének. Tíz éven át részt vett az ANSI SQL szabványügyi bizottságának munkájában, valamint tanácsaival segítette a CompuServe DBMS-fórumát is.
Bódy Bence - Az SQL példákon keresztül
Az SQL széles körben elterjedt szabványos adatbázis-kezelő nyelv. Viszonylag kevés utasítást tartalmaz, ezek azonban bonyolult szerkezeteket is alkothatnak. Az SQL használatának megismeréséhez, hatékony elsajátításához ezért nagy segítséget nyújthat egy szisztematikusan felépített példasorozat áttekintése. A könyv 30 feladatcsoportba rendezve több mint 80 kidolgozott, fokozatosan nehezedő, valósághű feladaton keresztül vezeti be az Olvasót az SQL alkalmazásába. Az SQL elsajátítását segíti, hogy minden feladatra több megoldás is található a páldatárban. Az Olvasó tovább bővítheti az ismereteit a fejezetek végén lévő közel 100 gyakorló feladat egyéni kidolgozásával.
Kende Mária - Kotsis Domokos - Nagy István - Adatbázis-kezelés az Oracle-rendszerben
A könyv célja, hogy az adatbázis-kezelés elméletének bemutatásán túl a gyakorlatban is jól hasznosítható ismereteket adjon az Oracle adatbázis-kezelő rendszer használatához, valamint e rendszer Delphi fejlesztőkörnyezetből való eléréséhez. A könyvhöz tartozó CD-ROM-on Oracle és Delphi mintapéldák találhatók. Ezek futtatásához a számítógépen szükséges az Oracle 8-as (vagy magasabb 8i, 9i) verziójának telepítése. A Delphi mintapéldák futtatásához ezen kívül telepíteni kell a Delphi 6 Enterprise verzióját is.
Michael J. Hernandez - John L. Viescas - SQL-lekérdezések földi halandóknak
Az utóbbi néhány évtizedben az SQL csak szakemberek által ismert nyelvből a számítógépipar széles körben használt nemzetközi szabványává vált. Ma már évente több millió olyan új alkalmazást dobnak piacra, amely az SQL-re támaszkodik. Ha vállalati információkat érünk el az Interneten vagy egy belső hálózaton keresztül, valószínűleg mi is az SQL-t használjuk. Az SQL-lekérdezések földi halandóknak segít az új felhasználóknak elsajátítani az SQL-lekérdezések alapjait, de a középhaladó és tapasztalt felhasználóknak is nélkülözhetetlen kézikönyv. A kiadványhoz mellékelt CD a könyv példáiban szereplő öt mintaadatbázist tartalmazza, négy különböző formátumban: a Microsoft SQL Server 2000 (és a későbbi változatok), a Microsoft Access 2000 (és a későbbi változatok), a MySQL version 5.0 (és a későbbi változatok), valamint SQL-parancsfájlok formájában, amelyeket a nyelv legtöbb megvalósításával használhatunk. John Viescas a széles körben elismert, adatbázis-tanácsadási szolgáltatásokat nyújtó Viescas Consulting, Inc. elnöke, valamint a kiemelkedő példányszámban eladott Microsoft Office Access 2003 Inside Out írója és a Microsoft Office Access 2007 Inside Out társszerzője. Michael J. Hernandez a Visual Studio Tools for Office (VSTO) termékmenedzsere a Microsoftnál, akinek a feladata a jövőbeni termékstratégia kidolgozásának elősegítése, valamint a VSTO népszerűsítése a vásárlók és fejlesztők között különféle módszerekkel. „Hacsak nem vagyunk profik, ez az egyetlen SQL-könyv, amire valaha szükségünk lesz. Kihagyhatatlan könyv!" — Graham Mandeno, adatbázis-szakértő „Az SQL-lekérdezések földi halandóknak lépésről lépésre haladó, olvasmányos bevezetést ad az SQL-lekérdezések írásába. Példák százait tartalmazza részletes magyarázattal ellátva, és minden eszközt megad, ami ahhoz szükséges, hogy képesek legyünk megérteni az SQL-lekérdezéseket, valamint létrehozni és módosítani azokat. — Keith W. Hare, elnök, IS0/IEC JTC1 SC32 WG3 - Nemzetközi SQL-szabványügyi Bizottság „John Viescas és Miké Hernandez hétköznapi angol kérdéseket alakítanak át SQL-utasításokká. Könyvük nélkülözhetetlen minden adatbázis-tervező számára. Ha kezdő-középhaladó szintű tankönyvet keresünk az SOi-ről, ez a kötet kötelező anyag, függetlenül attól, hogy hány másik könyvet veszünk meg még." — Arvin Meyer, MCP, MVP „Már egyetlen olyan megjegyzés elolvasása, amely egy csapdára figyelmeztet, több pénzt takaríthat meg nekünk a könyv áránál, mivel így elkerülhetjük az adott problémát, amikor lekérdezéseket írunk. Ha az adatbázisaink képességeit teljes mértékben ki szeretnénk aknázni, ezt a könyvet feltétlenül el kell olvasnunk!" — Kenneth D. Snell, Ph,D„ adatbázis-tervező és -programozó „John és Mike nagyszerűt munkát végezve életre keltenek egy általában száraz és bonyolult témát, és az anyagot logikus rendben, sok humorral és rengeteg hasznos példával körítve tálalják. Azt kellene mondanom, hogy kötetüknek minden komoly fejlesztő könyvtárában kitüntetett helyet kellene kapnia - csakhogy biztos vagyok benne, hogy olyan sűrűn fogják forgatni, hogy nem fog sok időt tölteni a polcon! — Doug Steele, Microsoft Access-fejlesztő, szakíró
Jason Price - C# adatbázis-programozás - Mesteri szinten
A C# nyelv és az ADO.NET rendszer segítségével az adatbázisokat kezelo és azokra épülo alkalmazások egy teljesen új generációját építhetjük fel. Ez a könyv bevezetés ebbe az új világba. A szerzo semmiféle az adatbázis-programozással kapcsolatos eloismeretet nem tételez fel, helyette maga vezeti be az olvasót a téma minden részterületére, a grafikus felhasználói felülettol egészen a köztes réteg megvalósításáig. Aki pedig ismeri az ADO rendszer korábbi változatait, az a könyv segítségével rengeteg újdonságot fedezhet majd fel az ADO.NET-ben, s mindezt szédületes sebességgel. Az anyagból az is világosan kiderül, miért olyan fontos a .NET paradigmával kapcsolatban az XML nyelv.
Gajdos Sándor - Adatbázisok
Ennek a könyvnek nincs fülszövege.
Bognár Júlia - dBase III Plus
Ez a könyv az ASHTON-TATE szoftverház dBASE III PLUS adatbázis-kezelő programjának használatát ismerteti. Ajánljuk mindazoknak, akik ezzel a programtermékkel szeretnék kisebb-nagyobb feladataikat megoldani. A könyv olvasása és a program használata nem igényel bővebb számítástechnikai vagy adatbázis-kezelői előismereteket. Néhány feltétlenül szükséges alapfogalmat megmagyarázunk. (Az IBM PC számítógép, valamint az MS-DOS operációs rendszer kezelését ismertnek tételezzük fel.) A könyv ezért olyan felépítésű, hogy példáin keresztül mindenkinek világos legyen az "elmélet". Ennek érdekében ahol lehetett, a példákat azonos területről választottuk, egyetlen téma köré felépítve.
William Ballad - Tricia Ballad - Biztonságos webalkalmazások PHP nyelven
A PHP nyelvű webalkalmazások a hackerek egyik legfőbb célpontját jelentik. Miért? Mert tudják, hogy sok ilyen alkalmazást olyan programozók írnak, akik alig vagy egyáltalán nem rendelkeznek tapasztalattal a programok biztonságossá tételének terén. Mindazonáltal nem kell áldozatul esnünk nekik: a Biztonságos webalkalmazások PHP nyelven segít, hogy elsajátítsuk azokat a készségeket és módszereket, amelyek a sziklaszilárd PHP-kódok írásához, illetve a már meglevő PHP-programok megerősítéséhez szükségesek.
A webes fejlesztés, a biztonságos programok írása és az oktatás területén szerzett több mint tizenöt évnyi tapasztalatára építve Tricia és William Ballad megmutatja, hogy milyen biztonsági hiányosságok jelentkezhetnek a PHP-kódokban, és leírja a PHP-fejlesztők által leggyakrabban elkövetett hibákat. A szerzők konkrét, a gyakorlatban hasznosítható megoldásokat mutatnak be – olyan módszereket, amelyeket meglepően könnyű megérteni és használni, függetlenül attól, hogy milyen szintű PHP-programozói tudással rendelkezünk.
A Biztonságos webalkalmazások PHP nyelven áttekinti a PHP-kódok biztonságossá tételének legfontosabb szempontjait, a hibakezeléstől és az átmeneti tárak túlcsordulásától kezdve a bemenet érvényességének ellenőrzéséig és a fájlrendszerhez való hozzáférésig. A szerzők megcáfolják azokat a mítoszokat, amelyek visszatartják a PHP-programozókat attól, hogy megkíséreljék biztonságossá tenni a kódjaikat, és megtanítják, hogyan írhatunk anélkül biztonságosabb kódot, hogy feláldoznánk a szoftver teljesítményét vagy a saját hatékonyságunkat.
Stolnicki Gyula - SQL kézikönyv
Stolnicki először 1995-ben megjelent klasszikusa a legátfogóbb magyar nyelvű SQL kézikönyv. Az adatbáziskezelés alapjainak áttekintése, és lekérdezőnyelv alapszabályainak ismertetése mellett a könyv részletesen kitér a különböző SQL dialektusok egyedi részleteire is: az SQL92 szabvány mellet az IBM DB2, SQL/DS, INFORMIX, INGRES, NovellXQL, Oracle, Sybase és a Microsoft SQL Server sajátosságait is tárgyalja. A lekérdezések mellett megtanít a triggerek, tárolt eljárások létrehozására és használatára is. Minden adatbáziskezeléssel foglalkozó programozó számára kötelező alapmű!
Joe Celko - SQL fejtörők
Joe Celko a legravaszabb fejtörők megfejtésére buzdítja az olvasót, majd különböző megoldási javaslatokkal és magyarázatokkal segíti az eredmény elérésében. A feladványok az író korábbi írásainak válogatását képezik, amelyek első ízben a DBMS és a Database Programming and Design magazinokban láttak napvilágot. A könyv ezeken túl tartalmaz eddig még nem közölt feladatokat is, illetve a korábbi fejtörők újabb megoldásait. Joe az SQL szemszögéből világítja meg az adott problémákat, ezzel segítve a gyakorlott adatbázis-programozókat a gyakran felmerülő típusfeladatok megoldásában. Az író a maga szórakoztató, baráti stílusában új módszereket és hasznos SQL példaprogramokat ismertetve vezeti be az olvasót a nem eljárásközpontú programok írásának fortélyaiba.
Czenky Márta - Access programozás
A könyv szerkezete olyan, hogy az Olvasó lépésről-lépésre halad az egyre bonyolultabb megoldások felé. Az első rész megismertet a Visual Basic szerkesztő használatával. Ezután az Access alapvető objektumait és gyűjteményeit ismerteti - az információk nagy mennyisége miatt, táblázatos, áttekintő formában. Képet ad a felhasználható tulajdonságokról, metódusokról és eseményekről. Végül az űrlapok és a jelentések programozott kezelését helyezi a fókuszba. Ezt követően az Access által támogatott objektummodellek (ADOX és ADO) valamint az egyéb lehetőségek programozásával ismerkedhet az Olvasó. A könyvet a VBA fontosabb függvényeit és az SQL adatbázis-kezelő nyelv lehetőségeit összefoglaló függelék zárja. A megértés kulcsa a nagyszámú példaprogram, melyeket az Olvasó maga is kipróbálhatja, módosíthatja, hiszen telepíthető formában megtalálhatók a könyv CD-mellékletén.
Pieter Adriaans - Dolf Zantinge - Adatbányászat
Az adatbányászat azzal foglalkozik, hogyan lehet nagy adatbázisokban rejtett tudást, új összefüggéseket, szabályokat, nem várt mintákat találni. Az adatbányászat egy jóval részletesebben kidolgozott folyamatnak, nevezetesen az adatbázisok tudásfeltárásának (KDD - Knowledge Discovery in Databases) az egyik kulcsfontosságú eleme. A tudásfeltárás pedig egy másik fejlődő területtel, az adattárházakkal van szoros kapcsolatban. Az adattárházat úgy kell elképzelni, mint egy olyan központi adattárat, amelyhez tartozó adatok a működő rendszerekből szárinaznak, viszont az adattárházban található információ valamilyen meghatározott témához kapcsolódik. A tudásfeltárás az első lépés annak a felismerésnek az irányában, hogy az inforinációt termelési tényezőnek is lehet tekinteni. Már nagyon sok könyvet írtak adatbázisokról, adattárházakról, gépi tanulásról, jelentek meg könyvek adatbányászatról és tudásfeltárásról is, viszont ami hiányzik, az egy átfogó áttekintés a vezetők számára. Ez a könyv pont egy ilyen áttekintést kíván nyújtani mindazok számára, akik a legtöbb információt szeretnék megkapni a nagy adatbázisokból, itt elsősorban igazgatókra, marketingvezetőkre, valamint informatikai vezetőkre gondolunk, de azoknak a szakembereknek is szól a könyv, akik a fent említett folyamatokról szeretilének magas szintű áttekintést kapni. Arra törekedtünk, hogy amennyire csak lehet, közérthető legyen a könyv, ezért semmilyen bonyolult matematikai ismeretre nincs hozzá szükség. Emellett sok olyan példát is megadtunk, amelyet a mindennapi életből választottunk. Az adatbányászat fontos minden olyan szervezet számára, amely nagy adathalmazokat használ fel. Hasznára válhat ez az új terület például azoknak a cégeknek, amelyek nagy tömegű pénzügyi adatot kezelnek vagy hatalmas ügyfél-nyilvántartásokat vezetnek, illetve tárolják az ügyfélszolgálatra beérkezett információkat.
Jack L. Hursch - Carolyn J. Hursch - dBASE IV SQL
A mirkoszámítógépek adatbázis-kerezlő rendszerei sorában Magyarországon az Ashton- Tate dBASE termékei aratták a legnagyobb sikert.
E kötet a relációs adatbázisok legnépszerűbb lekérdező nyelvét, az SQL (Structured Query Language)-t és annak dBASE IV-beli megvalósítását ismerteti.
A szerzők a dBASE IV és az SQL közötti elvi összefüggések tárgyalását az adatbázis-kezelés alapfogalmainak (adatbázisok objektumai, file-ok, táblázatok, katalógusok, látványok, indexek stb.) ismertetésével kezdik. Ezt követően az SQL "szemszögéből" elemzik és magyarázzák az adatokat leíró utasításokat, műveleteket, a táblázatok szerkesztésének módszereit.
Ezután lépésről lépésre, fokozatosan vezetik be az olvasót az összetettebb adatkezelési, lekérdezési módszerek, ill. a biztonságos adatkezelés és az adatintegritás megőrzési lehetőségeinek rejtelmeibe. Végül a dBASE alkalmazásokba beépíthető SQL programok készítésébe is betekintést nyújtanak.
Ez a könyv hasznos forrás a kezdő dBASE IV alkalmazók és programozók számára egyaránt.
Vágó Árpád - Visual FoxPro 3.0
A könyv megírásával az volt a célom, hogy azoknak a fejlesztőknek nyújtsak segítséget. akik a Visual Foxpro 5.0 vagy 6.0 verziójával dolgoznak. Feltételeztem, hogy már tisztában vannak az adatbázis-kezelés elméleti alapjaival, sőt kisebb-nagyobb ménékben a dolog gyakorlati oldalával is. Azt is feltételeztem továbbá, hogy ismerik a Visual Foxpro beépített builder-eit, azok működését, és azokat a lehetőségeket, melyeket ezen eszközök biztosítanak a fejlesztő számára.
Ez az a pont, ahonnan a könyv kezdődik.
A következő fejezetek ugyanis arról szólnak, mi van a háttérben. Hogyan működik Visual Foxpro? Hogyan érdemes fejleszteni benne? Hogyan kell programozni?