Kapcsolódó könyvek
Adolf Hitler - Harcom
A Mein Kampf (Harcom) Adolf Hitler nemzetiszocialista vezető egyetlen, még az életében kiadott könyve, melyet landsbergi fogsága idején kezdett el írni, miután 1923-ban az ún. sörpuccsban való részvételéért börtönbe zárták. A könyvben áttekintette addigi pályafutását és megfogalmazta világnézetét, valamint politikai programját. A mű a nácizmus ideológiai alapvetése lett.
Hitler magát a könyvben nem politikusnak, hanem programadónak (Programmatiker) ábrázolta. Eszerint „a programadó feladata nem az, hogy az ügy teljesíthetőségének különböző fokait megállapítsa, hanem, hogy az ügyet mint olyan megvilágítsa: másként szólva: kevésbé kell törődnie az úttal, mint a céllal.” Továbbá: „[a programadó] jelentősége csaknem mindig csupán a jövőben mutatkozik meg, mivel ő nemritkán az, akit „világidegen” szóval illetnek. Mert ha a politikus művészete valóban megfelel a lehetséges művészetének, a programadó azokhoz tartozik, akikre áll, hogy az isteneknek csak úgy tetszenek, ha a lehetetlent követelik és akarják.”
Hitler ezzel az írással egy átfogó elméletet kívánt a nép elé állítani a marxizmus ellenében. Emellett úgy kívánta bemutatni addigi pályáját, mint ami pártja és az egész nép ideális vezetőjévé teszi őt a zsidóság, mint közös ellenség elleni összefogásban. Megerősítette az NSDAP 25 pontos programjának érvényességét. Megállapította, hogy a nemzeti szocializmus egyik elődjének számító Völkisch mozgalom sikertelen maradt és ideje lejárt; ezzel szemben az NSDAP modern, céltudatos gyűjtőmozgalommá vált, amely sikerrel tömörítheti a weimari köztársaság nacionalista és antidemokratikus erőit.
Deepak Chopra - A varázsló mágiája
Deepak Chopra _Merlin visszatér_ című nagy sikerű könyve után itt egy következő döbbenetesen intuitív, életünket gyökeresen megváltoztató könyv, vagy másképp útmutató azoknak, akik úgy érzik, életükből hiányzik valami megfoghatatlan és végtelenül fontos dolog.
_A varázsló mágiája_ban húsz spirituális tanítás segíti az olvasót abban, hogy egy j és jobb életet teremtsen magának, azt az életet, amire mindannyian vágyunk, de melyhez szinte lehetetlen eljutnunk.
_A varázsló mágiája_ hozzásegít minket ahhoz, hogy eljussunk a szeretet, egyéni beteljesülés és spirituális kapcsolat világába. E könyv olvasása nyomán a sikerről és a boldogságról alkotott korábbi nézeteink soha nem tapasztalt módon változnak majd meg. Az egónk uralta, küszködéssel teli életünkből lépjünk át egy szabadabb, a csodát felölelő és annak helyet teremtő életbe.
Fodor Sándor - Arab legendák a piramisokról
A VII. század második harmadában hódító útjukra induló mohamedán seregek ősi civilizációk romjaikban is lenyűgöző emlékeivel találkoztak. Egyiptom, Szíria, Mezopotámia és Dél-Arábia régi kultúrájának hagyatékát az arabok örökölték, és az évezredes múltra visszatekintő népek vallása, irodalma, művészete, tudománya alkotóeleme lett az iszlám kultúrájának. Az iszlám és a helyi kultúrák viszonyával foglalkozik a szerző is, aki vizsgálódásának középpontjába a három híres gizai piramishoz fűződő arab legendákat állította. Az Egyiptomba látogató arab utazók, geográfusok és történetírók nem mulasztották el, hogy feljegyezzék a piramisokról hallott mesés történeteket. A valóságos piramisépítő fáraók neve és a régi történelmi események emléke ekkorra már feledésbe merült, helyüket a legendák világa foglalta el. Arab szerzők javarészt IX-XV. századi, gyakran az Ezeregyéjszakába illő elbeszéléseket tartalmazó piramisleírásait használta fel Fodor Sándor műve forrásául. Ezeknek a mondáknak az eredetét kutatja, követi nyomon egészen a fáraók Egyiptomáig, közben megrajzolja a legendák bonyolult vallástörténeti hátterét. Utal az európai vonatkozásokra is, így derül fény például a Rózsakereszt legendájának eredetére.
Ismeretlen szerző - Az ókori Egyiptom története
Az egyetlen kiadvány, mely egy kötetben foglalja össze élet és halál 7000 évet átívelő történetét az ókori Egyiptomban. A könyvet az egyiptológia tudományának élvonalában dolgozó úttörő munkájuk révén elismert régészek és nagyra becsült szakemberek írták több mint 150 gyönyörű képpel illusztrálva, melyek életre keltik ezt a lenyűgöző kort.
Rosalie David - Élet az ókori Egyiptomban
Az Élet az ókori Egyiptomban a legfrissebb információkkal, könnyen kezelhető formában veszi számba az ókori egyiptomi élet valamennyi aspektusát a Predinasztikus Kortól kezdve az Óbirodalom, a Középbirodalom és az Újbirodalom korszakain keresztül egészen a Ptolemaioszok és a rómaiak uralmáig. A kötet tárgyalja az egyiptológia tudományát manapság leginkább foglalkoztató területeken szerzett újdonságokat, pl. a legutóbbi ásatások eredményeit, és az új tudományos kutatási eljárásokat. A könyv emellett kitér a történelmi háttérre; a földrajzi viszonyokra; a társadalom és kormányzat kérdéseire; az élők vallására; a túlvilághitre és a temetkezési szokásokra; az építészet jellegzetességeire és az építkezési módszerekre; az írásos forrásokra; a hadsereg és a haditengerészet felépítésére; a külkereskedelem és a szállítás kérdéseire; a gazdasági életre és az árutermelésre; a mindennapi élet viszonyaira.
Hermész Triszmegisztosz - A tökéletesség útja
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
James P. Allen - Middle Egyptian - An Introduction to the Language and Culture of Hieroglyphs
This is an introduction to the writing system of ancient Egypt and the language of hieroglyphic texts. It contains twenty-six lessons, exercises (with answers), a list of hieroglyphic signs, and a dictionary, as well as twenty-five essays on the most important aspects of ancient Egyptian history, society, religion and literature. It also offers scholars of linguistics a complete grammatical description of the classical language of ancient Egypt.
Hérodotosz - A görög-perzsa háború
Hérodotosz történeti munkájának kettős célja volt, mint ezt művének első mondatában megfogalmazta: a hellének és "barbárok" nagy tetteinek egyenlő mértékkel történő elbírálása és megörökítése, valamint a történeti jelenségek okainak _(aitié)_ vizsgálata. Az elfogulatlanságra való törekvés és a történeti okok és összefüggések keresésének igénye, ez az a két dolog, mely Hérodotosz munkásságát elődeinek teljesítménye fölé emeli.
___A történeti események színes, érdekfeszítő, olykor novellisztikus ábrázolása miatt akár szépirodalmi alkotásnak is tekinthetjük művét, és nem szabad elfeledkeznünk arról, hogy milyen nagyszabású feladatot vállalt magára Hérodotosz, s arról sem, hogy ő fogalmazta meg először a történetírás két fő követelményét, az objektivitásra való törekvést és az oknyomozás szükségességét.
Robert Bauval - A titkos kamra
Az Orion-rejtélyben és A Szfinx üzenetében elkezdett munkájának betetőzéseként, Robert Bauval egy olyan izgalmas kincsvadászatra viszi el az olvasót, amelyet több mint 4000 évvel ezelőtt kezdtek el, és most közeledik szenzációs végkifejlete felé. Rejtőzik-e vajon egy, még felfedezésre váró titkos kamra a Nagy Piramisban, illetve egy Feljegyzések Csarnoka a gízai szfinx alatt? Mikor fogják őket megnyitni? És vajon ki lép be elsőként? Milyen kapcsolat rejlik a Szíriusz és a között az aranyozott csúcs között, amelyet 1999. december 31-én helyeztek fel a Nagy Piramisra? Mi kapcsolja össze a betlehemi csillagot ezzel az aranyozott csúccsal? És miként hozható összefüggésbe mindez Párizs és Washington városával, valamint a szabadkőművesek új világrendjével? Mi köze van Krisztus második eljövetelének a legendás Feljegyzések Csarnokának megnyitásához? Mire bukkanhatunk a Nagy Piramis járatában található "ajtó" mögött? Mi ennek a felfedezésnek a valódi története? Mit jelent a Monte Lybicóról szóló titokzatos prófécia? És milyen különös "mágia" segítségével válhat valósággá? A titkos kamra című műben egy olyan kutató tárja fel a sejtelmes titkok mögött rejlő igazságot, aki a Gízában zajló eseményeknek már több mint tizenöt éve fontos szereplője.
Ismeretlen szerző - A paraszt panaszai
A kötetben valamennyi fennmaradt egyiptomi szépirodalmi alkotás olvasható az óbirodalmi Paraszt panaszaitól, a klasszikussá vált Szinuhe történetén át a késő újbirodalmi Venamon történetig és a Ptolemaiosz-korban keletkezett, de ramesszida nyelvezetet használó Bentres történetig.
E. A. Wallis Budge - Egyiptomi mágia
"Az egyiptomiak mágikus szövegeiben nemcsak a névnek, hanem minden kimondott szónak természetfölötti hatása volt. Semmi nem jött a világra, míg nevét ki nem ejtették. Míg az értelem fogalmat nem alkotott egy dologról, ez nem létezhetett a külső világban. A szó - mondják a hieroglifák -, teremt minden dolgot: mindent, amit szeretünk és gyűlölünk, a lét egészét. Semmi sem létezik, mielőtt világosan ki nem mondjuk. A szót, hogy teljes hatását elérje, helyesen kell kiejteni. A mágikus szövegek előírták a hanglejtést, a titkos ritmust, melyet Thot, a mágia istene és a nyelv feltalálója tanított a bölcseknek. A siker a szöveg pontos átadásától függött. A ritmusokat és a dallamokat a mágia egyiptomi iskolájában, az élet iskolájában tanították, ahol a mágikus varázslat egyéb tudományait is otthont kaptak. Idővel ugyanis a kezdetleges hiedelmekhez alaposan kidolgozott módszerek is járultak." Kurt Seligmann
Ismeretlen szerző - Az írnok panasza
Egyiptomot, az ókor legragyogóbb birodalmát a zavartalan hatalom évezredei után elérte az óriás államok végzete: szerkezete megroppant, ereje elapadt, s a 6. században idegen hódítók - a perzsák - özönlötték el. Az ország közigazgatása menthetetlenül összekuszálódott, gazdasága kimerült, az emberek a megélhetés elemi gondjaival küszködtek, csak a korrupció virágzott, amely az ügyes-bajos dolgok megoldása szinte egyetlen eszközének látszott.
___Ebbe a világba vezet el _Az írnok panasza_, amely valójában közönséges hivatalos beadvány egy jogsérelem tárgyában. Egy középegyiptomi városka, Tadzsoj jól jövedelmező papi állásából ellenfelei kitúrják Peteészét, akinek ez a stallum jogos családi öröksége. Fűhöz-fához szaladgál, beadványt szerkeszt - a művet, amelyet kezében tart az olvasó -, befolyásos pártfogókat szerez, akiknek igénye bizonyítására előadja családja több nemzedékének történetét, mindhiába: a hivatalokat megvesztegető ellenfelekkel szemben nem kap teljes elégtételt.
___ _Az írnok panasza_ a napjainkban oly kedvelt dokumentumirodalom egyik őspéldája. Minden szava tény: egy rég letűnt élet hétköznapjainak valósága.
Selvarajan Yesudian - Haich Erzsébet - Sorsunk és a jóga
Ez a könyv Kelet ősi bölcsességének alapjaival ismerteti meg az olvasót. Karma, egyéniség, sors és cselekvés, jóga és öngyógyítás, a jógi élete - csupa olyan gondolat, amely segít, hogy ösztönösen cselekvőből öntudatos emberré váljunk.
Richard H. Wilkinson - Az ókori Egyiptom templomai
Az ókori Egyiptom templomai
A hatalmas és titokzatos műemlékek misztikus szertartásai és építészeti csodái a korai fáraókortól a római korig
- Az egyiptomi templomok első, teljességgel illusztrált áttekintése
- Többek közt Karnak és Luxor, Abüdosz, Edfu, Philae és a Nílus menti templomok ismertetése
- Templomépítészet és -díszítés a megszentelt hely kiválasztásától és alapító szertartásaitól az építési eljárásokig és a domborműfajtákig
- A templom különböző részeinek funkciója és jelentése, a bejárati tornyoktól és kapuktól, a szoborkolosszusoktól és obeliszkektől a belső szentélyekig és a föld alatti helyiségekig
- A fáraók és a papok, a templomi ünnepek és ünnepségek szerepe a vallási szertartásokban
- Tudnivalók, táblázatok, különleges perspektivikus ábrák és útikalauz a legfontosabb lelőhelyekhez
Nic Fields - A fáraók katonái
Egyiptom fáraói saját korukban mitikus lényeknek számítottak, hatalmuk és rangjuk sok évezreden át lenyűgözte mindazokat, akik kapcsolatban kerültek velük. Kötetünkben a Középbirodalom korának Egyiptomát fenntartó és védelmező közkatonák életét mutatjuk be. Ritka leletek segítségével tárjuk az olvasók elé a középbirodalmi fáraók hadseregét – az íjászoktól a közelharcot vívó katonákon át az uralkodó kísérőiig. Ókori forrásokra támaszkodva részletesen elbeszéljük a tengeri és szárazföldi csaták menetét, de közben egyedülálló bepillantást nyújtunk az olvasó számára a katonák életének mindennapjaiba is, étrendjüktől kezdve egészen az általuk imádott istenekig.
Erik Hornung - Az egy és a sok
"Szívügyem volt a kérdés – írja a neves egyiptológus szerző –, hogyan képzelték el az ősi Egyiptom lakói az isteneket vagy egy istent… Az egyiptomi vallástörténetben mindig újra és újra az egység és a sokaság komplex játékába ütközünk, és ebben az „és” a döntő.
Utunk látóhatárán reményeink szerint szem előtt tartjuk azt a kérdést, amely messze Egyiptomon túl az ember ön- és világértékelése szempontjából jelentőséggel rendelkezik:
Mi tulajdonképpen az isten? Mit jelent a benne hívő embernek? Mi lép a kereső elé ebben az olyannyira személyes formában mint válaszoló Te, ebben a létezést meghatározó párbeszédben?" Erik Hornung 1933-ban született, vezetése alatt állt 1998-ig, a professor emeritus cím elnyeréséig a Bázeli Egyetem Egyiptológia Tanszéke; az egyiptomi történelem és kultúra témakörében számos mű szerzője.
Nicholas Reeves - Az ókori Egyiptom felfedezésének krónikája
Az ókori Egyiptom története lenyűgöző leletek és káprázatos kincsek sorozatával tárult fel a világ előtt. Az ókori Egyiptom felfedezésének krónikája az összes fontos és lebilincselő felfedezést számba veszi 1799-től - amikor Napóleon expedíciója rátalált a Rosette-i kőre - egészen Zaki Hawasz nemrégi ásatásaiig az Aranymúmiák völgyében. A könyv leleteinek egy része világhírű, mint pl. a fajumi portrék, Nefertari királyné lélegzetelállító szépségű sírja, Khufu fáraó bárkái - és persze Tutankhamon. A kevésbé ismert felfedezések a meglepetés erejével hatnak: ilyenek a Ferlini-kincs csodás arany ékszerei, az egyiptomi hercegnők Dahsurban feltárt kincsei, valamint Kha, a fáraó építészének sírja.
Marcello Bertinetti - Egyiptom a magasból
Akármerre tekintsünk is Egyiptom történelmének végtelen színpadán, bámulatos szépségű tájban gyönyörködhetünk. A szemünk előtt terül el a forró Nyugati-sivatag, a Nílus roppant deltatorkolata, a Földközi-tenger lágy fövenye, előttünk húzódnak a Vörös-tenger korallzátonyai... És persze ott vár bennünket az ókori egyiptomi nép megannyi remekműve is. A kötetben gyönyörű fotók sora és izgalmas megfigyelésekben bővelkedő magyarázó szöveg mutatja be ezt az ősi, ezerarcú országot. A vakító fényben fogant felvételek elképesztő utazásra csábítanak bennünket a hatezer éves rögök fölött, kivételes nézőpontból mutatják be a titkos csodák földjét - a varázslatos színekben pompázó Egyiptomot.
Ismeretlen szerző - A kairói Egyiptomi Múzeum képes kalauza
"Az ókori Egyiptom kulturális öröksége mindig érdekelte a világot. A gazdag föld, a fáraók birodalmának dicsőséges korszakaiból fennmaradt óriási emlékanyag a művekben él tovább, és emlékezteti az emberiséget a Nílus partjain egykor élt nagyszerű népre. Történelmük tükröződik azokban a művekben, melyeket a világ egyik legnagyobb gyűjteménye, a kairói Egyiptomi Múzeum őriz. Valóban, bármikor térek is be a múzeum kertjébe, mielőtt még az épületbe lépnék, máris megfog a gyönyörű műemlékek ereje és az ókori Egyiptom varázsa. A múzeum a dicsőséges múlt illatát és érzetét árasztja, s én szinte látom annak a fénynek csillogását, ami a szobrok szemében ragyog." (Zaki Hawasz)
Ismeretlen szerző - Egyiptomi halottaskönyv
Az egyes fejezetekben, imákban, fohászokban, képekben egyre magasabb és magasabb tudatállapothoz vezető kulcsok vannak elrejtve. Vannak kulcsok, amelyeket tudunk használni. A kulcsok nagy többségével egyenlőre nem tudunk mit kezdeni. Csak azt tudjuk hogy a lépcsők, amelyeken a felavatandó feljebb lép, s a küszöbök, amelyeken az elköltözött lélek a Túlvilágon átlép, egymásnak megfelelnek. A beavatásban és a Túlvilágon is ugyanarról az útról van szó. Miért?
Mert nincs kétféle létezés.
Egyetlen lét van.
Az Egyiptomi halottaskönyv néven ismert gyűjtemény, amely az elhunyt számára a túlvilági utazáshoz szükséges szent szövegeket tartalmazza, az emberiség legrégebbi írásos emlékei közé tartozik. A jelen - teljesnek mondható - fordítás szövegei legalább 3500 évesek.