A világ öt nagy vallása, a zsidó vallás, a kereszténység, az iszlám, a hinduizmus és a buddhizmus a témája ennek az ismeretterjesztő könyvnek. A szerzők megpróbálják elfogultság nélkül, tényszerűen ismertetni a vallások lényegét, különleges ünnepeiket, azokat az elemeket, amelyek hasonlóak ill. közösek bennük, majd az eltéréseket. A kötet olyan alapismereteket tartalmaz, amely egy kulturált, a világ iránt érdeklődő olvasó számára elengedhetetlenek. Megtudhatjuk, mi a Ramadán, kik az érinthetetlenek, mit hívnak nirvánának, miről szól a hegyi beszéd és hogy mi a sátoros ünnep. Tanulságos és élvezetes olvasmány, sok színes képpel, illusztrációval.
Kapcsolódó könyvek
Michael Schmauder - A népvándorlás
Honnan jöttek a hunok és miért volt rettentő hírük? Hogyan szorongatták a nyugati gótok a Római Birodalmat? Hogyan válaszoltak a rómaiak a „barbárok" támadásaira? Miért dúlták fel Rómát a vandálok? Milyenek voltak a honfoglalás kori magyarok? A népvándorlás koránál húzhatjuk meg a választóvonalat az antik világ és a középkori Európa között. Michael Schmauder történész, egyúttal a Bonnban működő Rajnai Tartományi Múzeum régésze izgalmasan eleveníti fel ezt a nagy hatású történelmi változásokat hozó korszakot - az első hun támadásoktól a germán néptörzsek vándorlásain át egészen a Frank Birodalom létrejöttéig. A könyv utolsó fejezetében olvashatunk a korabeli magyarokról: van-e közünk a hunokhoz, mit talált Julianus, miről árulkodnak a régi sírok?
Rainer Köthe - Titokzatos jelenségek és a tudomány
Létezik-e a havasi ember? Kiolvasható-e jövőnk a csillagokból? Felvehetjük-e a kapcsolatot a holtakkal? Voltak-e valaha ufók a Földön? Ezekkel és hasonló kérdésekkel foglalkozik a szerző ebben a kötetben, amelyből kiderül, hogy a rejtélyes jelenségek többsége nem állja ki a komoly tudományos vizsgálat próbáját vagy éppen teljesen megmagyarázhatatlan.
Erich Übelacker - A Hold
Miért nem esik le a Hold a Földre? Miért van dagály és apály? Mi az a holdfogyatkozás? Ezekre a kérdésekre is választ a szerző, a Hamburgi Csillagvizsgáló igazgatója. A kötet szemléletes illusztrációkkal mutatja be a Nap, a Hold és a Föld közötti kölcsönhatást, valamit a Hold hatását a Földre és az emberekre. Olvashatunk az Apolló programról és választ kapunk arra is, vajon lehet-e élni a Holdon.
Joachim Oppermann - Dinoszauruszok
Néhány százmillió évvel ezelőtt lenyűgözően érdekes, mai szemmel elképesztő lények, a dinoszauruszok uralták a Földet. A könyv bemutatja a 60 legfontosabb dinoszaurusz fajt, vagyis az ősi "sárkányok" tündöklését és bukását, a Föld e korszakának izgalmas, lélegzetelállító drámáját.
Hans Reichardt - Piramisok
Ötezer évvel ezelőtt építették az első piramist, hogy ezzel biztosítsák a hatalmas birodalom urának, a fáraónak az örök életet. Az egyiptomi uralkodók két évszázadon keresztül követték az első piramist megépíttető Dzsószer példáját. Ebben az időszakban születtek azok a hatalmas piramisok, amelyeket a Nílus partján ma is megcsodálhatunk. A Mi Micsoda sorozat legújabb kötete sok érdekes illusztrációval és fényképpel kiegészítve mutatja be a piramisok történetét. Az ifjú olvasó megtudhatja, hogyan építették fel az egyiptomiak piramisaikat, és hogy milyen volt egy ilyen építmény belseje. Megismerhetik a hieroglifák megfejtésének történetét, amely lehetővé tette, hogy megértsük az ókori Egyiptom titkait.
Rainer Köthe - Otthonunk, a Föld
A kötet a bolygónk születéséről, s az azt beborító, kék színű víz és levegőburokról, a felszínét formáló erőkről, és a benne található kincsekről : az ércekről, az ásványokról, a szénről, a kőolajról és a drágakövekről szól. Végül felvázolja az élet fejlődését is egészen az emberig, aki értelme segítségével gyakran az elmosódott nyomokból is képes megfejteni a Föld évmilliárdokra visszanyúló történésének eseményeit.
Hans Reichardt - A népvándorlás
A népvándorlás koránál húzhatjuk meg a választóvonalat az antik világ és a középkori Európa között. A történész-régész szerző izgalmasan eleveníti fel ezt a nagy hatású történelmi változásokat hozó korszakot az első hun támadásoktól a germán törzsek vándorlásain át egészen a Frank Birodalom létrejöttéig. A könyv utolsó fejezetében - 8 gazdagon illusztrált oldalon olvashatunk a magyarok vándorlásairól. Van-e közünk a hunokhoz, mit talált Julianus barát, miről árulkodnak a régi sírok?
Heinz Sielmann - Hobbiállatok
A kutya, a macska, a kisrágcsálók, a madarak, az akváriumi halak, de még a kígyók is lehetnek hobbiállatok. Izgalmas dolog megfigyelni őket, mert még fogságukban is sokat elárulnak természetes életmódjukról, viselkedésükről. A szerző leírja, melyek a hobbiállatok, hogyan tartsuk őket, milyen tulajdonságaik és igényeik vannak. A hobbiállatok tartásával felelősséget vállalunk egy élőlényért, ami egyúttal sok örömöt és izgalmat is jelent.
Rainer Köthe - Kísérletek könyve
A legtöbb embernek örömet szerez a kísérletezés. Most újra megjelent ez a nagyszerű könyv, amely azt mutatja be, hogyan lehet felfedni - a tudósokhoz hasonlóan - a természet törvényszerűségeit.
150 izgalmas kérdésre keressük a választ a levegővel, a vízzel, a meleggel és a hideggel, a hanggal, a fénnyel, a mechanikával, a mágnesességgel és az elektromos árammal, a kémiával, a növényekkel és az ökológiával kapcsolatban. A tudósok a könyvben szereplő kísérletek zömét korábban már elvégezték. Ezek - és az összes többi - megismétléséhez csupán egyszerű eszközök szükségesek.
Természetesen Te is kigondolhatsz további kísérleteket. Minden elvégzett kísérlet eredménye abban segít, hogy jobban megértsük a világot, amelyben élünk.
Rainer Crummenerl - A jégkorszak
A legutóbbi jégkorszakban a Föld kiterjedt területeit hatalmas jégpáncél borította. A hatalmas gleccserek teljesen átformálták a vidéket. Ám a "fehér sivatagon" sűrű növényzettel teli hideg sztyepp terült el. Itt sétálgattak, legelésztek a jégkorszak óriásai: az óriásszarvas, a gyapjas orrszarvú és természetesen a mamut. A szerző élményekkel teli utazásra viszi olvasóit a jégkorszakokba és izgalmas bepillantást nyújt a múlt kutatásába.
Ki volt Lucy? Miről árulkodnak a jégminták? Hol laposak a jéghegyek? Élt-e hazánk területén kardfogú tigris? Honnan tudjuk, hogy milyen volt a Föld sok ezer évvel ezelőtt? Még jövőbeni kitekintést is tesz, és felteszi a kérdést: vajon nemsokára új jégkorszak köszönt ránk?
Rainer Köthe - Vulkánok
Az embereket évezredek óta ámulatba ejtették azok a hegyek, amelyekből füst száll fel, szikrák és izzó szikladarabok repülnek a levegőbe és tűzforró, mindent megsemmisítő folyékony láva ömlik. A Föld belsejében tomboló erők azonban megfoghatatlanok. Hogyan keletkeznek a vulkánok? Miért élnek az emberek a veszély ellenére mégis a vulkánok közelében? Hazánkban is füstölögtek egykor tűzhányók? Előrejelezhetőek-e a vulkánkitörések? A Mi MICSODA sorozat új kötete szakszerű és egyben izgalmas válaszai magyarázatot adnak a belső erők okozta, sokszínű természeti jelenségre.
Thomas Brandenburg - Autók
Több mint százéves az autó. S ebben az időszakban Carl Benz első motoros autójától a jövő napelemes autójáig izgalmas fejlődésen ment keresztül ez a közlekedési eszköz. De hogyan született régen és hogyan születik ma az autó? Ezekre az izgalmas kérdésekre is megtaláljuk a választ ebben a gazdagon illusztrált kötetben. A könyv végigkalauzol az automobil fejlődésének történetén, megtudhatjuk, mire használták régen és ma és milyen jövő előtt áll az egyik legfontosabb közlekedési eszközünk.
Rainer Köthe - Signe Seiler - Az ember
Honnan származunk? Mi a kultúra? Hogyan keletkeztek a városok? A könyv szerzői az emberré válás folyamatának jelentős állomásait írják le – az ősembertől a modern városlakó emberig. Az olvasó megismerheti a művészet, a technika és a tudomány jelentőségét az emberiség életében és betekintést nyerhet a világvallások alapelemeibe vagy a törvények rendszerébe is. Antropológiai, történelmi és néprajzi ismeretekkel gyarapítja ez a kötet az olvasókat, s így jobban megérthetjük a jelent, amiben élünk és könnyebben elképzelhessük a jövőt.
Andrea Mertiny - Az esőerdő
A trópusi esőerdő a Föld egyik legcsodálatosabb élettere. Sehol másutt a Földön nem él ennyi növény- és állatfaj ilyen kis területen. Többségük ámulatba ejtő módszerekkel harcol az életben maradásért. Mi a fafojtó füge fortélya? Hol él a hárpia? Hogyan landol a repülő mókus? Ilyen és ehhez hasonló izgalmas kérdéseket tárgyal ez a könyv, miközben szakszerűen szól az esőerdők növény és állatvilágának organikus egységéről, az egyes fajok egymásrautaltságáról, a civilizáció és az esőerdő kapcsolatáról.
Sabine Steghaus-Kovac - Hörcsögök, hódok és más rágcsálók
Miért nem kopnak el a hód fogai, miközben vastag fák törzsét rágja? Miért nem hal éhen a mormota a kilenc hónapig is eltartó téli koplalás közben? Miért tisztelik a hinduk szent állatként a patkányt? Sabine Steghaus-Kovac, biológus és szakíró ad választ a feltett kérdésekre a Mi MICSODA sorozat rágcsálókról szóló kötetében. Az olvasó azt is megtudhatja, miért nem fagy meg a lemming a sarkvidéken, hogyan bírja a hőséget a sivatagi ugróegér, és miért tud a csupasz turkáló gond nélkül oda-vissza közlekedni kiterjedt alagútrendszerében. A könyv nem csupán a rágcsálófajokkal és azok életmódjával ismertet meg, praktikus tanácsokat is ad azoknak, akik tengerimalacot, aranyhörcsögöt vagy egyéb rágcsálót szeretnének otthon tartani.
Tatjana Marti - A vasút
Kik irányítják a vonatot? Milyen a railjet belülről? Mióta közlekednek vonatok? Hogyan tartják karban a vonatokat?
Misi és Balázs vonattal utaznak Németországba a keresztszüleikhez. Útközben felfedezik a szerelvény összes kocsiját, látják, amint mellettük éppen új sínpárt fektetnek, találkoznak a kalauzzal, hosszú alagutakon és hidakon robognak át, sőt, egy igazi gőzmozdony is elpöfög mellettük.
A Mi MICSODA Junior sorozat ezen kötetéből a kis olvasó megtudhatja, mi minden van egy pályaudvaron, mi hajtja a vonatot, hogyan állítják a váltókat és hányféle vonat létezik.
A felhajtható kukucskálók alatt további érdekességek és rejtvények lapulnak!
Marcus Junkelmann - Gladiátorok
Harcosok néznek farkasszemet egymással az aréna véres porondján. A közönség tombolva élteti őket. Mindjárt kezdődhet a kegyetlen küzdelem. A gladiátor felkészült a halálra! Az ókori Róma különös, titokzatos világába, a gladiátorok közé vezet el minket a Mi micsoda? sorozat legújabb kötete. A szerző Marcus Junkelmann történész és régész, évek óta vizsgálja a gladiátorok felszerelését és fegyvereit. A leírt fegyvereket és harci technikákat maga is kipróbálta az arénákban és az edzőtermekben. Megtudhatjuk, kik, mikor és miért rendeztek először viadalokat. Megismerhetjük a gladiátorok életét, és betekintést nyerhetünk az aréna titkaiba. A titkok megértését szakszerű leírások, színes festmények és rengeteg fénykép teszi egyszerűvé.
Martin Collcutt - Marius Jansen - Isao Kumakura - A japán világ atlasza
A japán világ atlasza az átlagos olvasókhoz és utazókhoz szól, akik szeretnének fogalmat alkotni Japán gazdag kulturális örökségéről és a közegről, melyben mindez létrejött. Megértése, élvezete nem igényel különösebb jártasságot a japán történelem, földrajz, kultúra területén. Reméljük azonban, hogy sikerül lekötni azoknak az érdeklődését is, akik már jól ismerik Japánt. Az áttekintés a történelem előtti emberek kőszerszámaitól korunk gyermekeinek számítógépeiig terjed, és hasonlóan változatos a térképek válogatása is.
Edwin Klein - Olimpiák az ókortól napjainkig
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Sabine Steghaus-Kovac - Hazai és egzotikus lepkék
Rikító citromlepkék, szelíd szenderek, szürke molyok – a lepkék változatos, izgalmas, színes világába kalauzol ez a könyv. Sabine Steghaus-Kovac szakújságíró tudományos igényességgel írja le a piciny hernyó csodálatos átalakulását, amelynek végeredménye a pompás színekben tündöklő lepke. Megismertet a gyönyörű tarkalepkékkel, a méreggel védekező hernyókkal, sőt a vérszívó vámpírbaglyok sem maradnak ki a bemutatásból. A Próbáld ki! című keretes írásokból megtudhatod, hogyan figyelheted meg saját környezetedben ezeket a rovarokat, és mire ügyelj, ha tenyészteni akarod őket. A szerző tanácsokat is ad, hogyan segíthetünk a veszélyben lévő lepkéken és hol, miképpen teremthetünk új élőhelyet a számukra.