Eric Hiscock és felesége szerették volna beutazni a világot. Minthogy azonban luxushajóra nem tellett nekik, pénzzé tették mindenüket, vettek egy kilencméteres vitorláscsónakot, és azzal – kettesben – körülhajózták a Földet. Erről a hároméves nagy kalandról szól ez a könyv. Hiscock olyan egyszerűséggel, a kalandokat szinte leplezve írja meg a veszedelmekben és elképesztő izgalmakban páratlanul gazdag utat, mintha – mondjuk – csak a Margitszigetet kerülte volna meg… Az angol házaspár láthatóan sokkal jobban félt a fináncoktól és a “szárazföldi” patkányok" társadalmi konvencióitól, mint az árboctörő, hajóépítő hurrikánoktól, veszedelmes zátonyoktól és tengeri szörnyektől. E. Hiscock könyve teljesen új, eddig ismeretlen világot nyit meg a magyar olvasóközönség előtt.
Kapcsolódó könyvek
Eva Lips - Könyv az indiánokról
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Rosanne Klass - Afganisztán - fátyol nélkül
A fiatal amerikai tanárnő évekig tanította az angol nyelvet egy kabuli mohamedán tanítóképzőben. Meg kellett nyernie a fátyoltalan nőkkel eleve bizalmatlan tanítványai és tanártársai szívét. Ebben a különös környezetben folytatott harcát éli át az olvasó is, miközben megismerkedik ennek az ellentmondásokkal teli, természeti szépségekben és különösségekben bővelkedő távoli országnak és sok emberi értéket magába rejtő lakosságának életével.
Korniss Péter - Vörös Felhő földjén
Szerencsés időben jártam a rezervátumban. Azokban az években éledtek újjá a régi hagyományok, biztossá vált az összetartozás tudata, az önállóság követelése. Az észak-amerikai indiánok jövője mégis bizonytalan. De ragaszkodásuk saját földjükhöz, kultúrájukhoz segített önmaguk megőrzésében. Egyszóval: a fennmaradásban.
Balázs Dénes - Magyar utazók Amerikában
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Daniel Metcalfe - A Selyemút hírmondói
"Szinte poggyász nélkül, egyedül szeltem át Közép-Ázsiát. Akár meredek hegyi ösvényeken kapaszkodtam, akár átkozott síkságokon utaztam a térség legeldugottabb, legrémségesebb, legszennyezettebb helyei felé, mindig menedéket kaptam az ott élő emberektől. Visszaemlékezéseikből, történelmük, hagyományaik gazdag tárházából és útleírásokból merítve igyekszem föltárni ennek a csábító, ismeretlen világrésznek a titkait." (a Szerző)
Daniel Metcalfe 2002-ben végzett az Oxfordi Egyetem klasszika-filológia szakán. Hat hónapig alkalmi munkákból élt, majd perzsául kezdett tanulni, és Teheránba utazott, ahol egy évet töltött. Szenvedélyes utazóként bejárta Közép-Ázsiát, Kelet-Európát és a földgolyó több mint ötven országát. Jelenleg Londonban él. Oroszul, perzsául, svédül és portugálul beszél, és sosem utazik a mandolinja nélkül.
"A Selyemút hírmondói" az első könyve, amelyet a 2009-ben Banff Mountain könyvfesztivál díjára is jelöltek. Metcalfe újabban a portugálok afrikai hagyatékát kutatja.
Erich Wustmann - Yahuák
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Karel Čapek - Barangolások Európában II.
A mai utazó idegen országokban csatangolva, hogy úgy mondjam, többnyire fordított irányban követi a történelmi fejlődést. Új ismeretei rendszerint a főváros főpályaudvarával kezdődnek, és csak ezután, lassan, lépésről lépésre jut el a régibb és még régibb dolgokhoz, mint a székesegyházakhoz, a régi művészethez, vagy az amszterdami zsidókhoz, míg végül utazásának legeslegvégén sikerül fölfedeznie az ország hangját, például a fekete-fehér tehén bőgését, vagy a szélmalom kerekeinek csikorgását. Az első benyomás tehát rendszerint az, hogy a világ tájai általában egyformák (annak az átkozott valutának a kivételével), az utolsó pedig, hogy végtelenül különbözőek és szépek a nagyvilág tájai, azonban e felismeréshez rendszerint akkor jut el az ember, amikor már késő, és amikor ismét vonatra ül a főváros főpályaudvarán, lassanként elfelejtve, amit látott.
Jack London - Snark
A vadon szava és a Tengeri farkas szerzője, Jack London 1906-ban merész kalandra vállalkozott: elhatározta, hogy hét esztendő alatt beutazza a Földet. Erre az utazásra született meg a Snark.
Könyvünk beavat a 43 láb hosszú vitorlás hajó építésébe, és végigkíséri az írót és nejét, Charmiant az úton. Habár a Snark némely eresztékében nem volt tökéletes, itt-ott beengedte a tengervizet, a tetejébe a kapitány sem sokat értett a navigációhoz, a csekély számú legénység bátran nekivágott a déli tengereknek. Hawaii szigetén az író megismerkedett a szörfözés tudományával, az elsők között számolt be e pompás sport mibenlétéről.
Marquesastól a Salamon-szigeteken át Bora Boráig elképesztő kalandokat éltek át, és pazar tájakban gyönyörködhettek a botcsinálta tengeri vándorok. Egy különc remetével is találkoztak, aki vándoréletet élt a földi édenkertben. Miután Londonékat hirtelen nehéz kór támadta meg, a tervezettnél hamarabb véget ért a világkerülő út, ám a Snark - Kirándulás a Föld körül így is vérbeli, minden igényt kielégítő kalandregény.
Jelen kiadás az 1911-ben napvilágot látott útirajz első magyar fordítását veszi alapul - Vécsey Leó veretes szövege nemcsak a végtelen óceánt, de a századelő világát is felvillantja az olvasó előtt.
Alekszandr Ragyiscsev - Utazás Pétervárról Moszkvába
Ragyiscsev könyvében a formák - novella, útleírás, anekdota, dokumentum, utópia, sőt, vers - fejezetenként váltakoznak, a mű egészében azonban a korabeli Oroszország valóságának hiteles ábrázolása, mai meghatározással leginkább szociográfiának nevezhetnénk. A szerzőt radikális nézetei miatt Szibériába száműzték: ő volt az első, aki hazájában nyíltan követelte a jobbágyfelszabadítást és a köztársasági államformát.
Művét joggal tekinthetjük az orosz forradalmi gondolkodók első hazai "tankönyvének".
Papp János - "Észak-fok, titok..."
"... tavaly, az El Caminón, a kontinens nyugati végéig, Finisterráig gyalogoltunk, most felmegyünk az északi csücsökbe és onnan indulunk délnek. Repülővel Helsinkibe, aztán onnan már Ivalóba, a sarkkörön túlra, másnap 600 kilométer busszal Nordkappig, ott megalszunk, aztán irány gyalog délnek." Ez volt a terv és az kalandos történetből megtudhatjuk, hogy mi lett a valóság.
Papp János - "Aki dudás akar lenni..."
"2009 nyarán a szerző és felesége 650 kilométert tett meg Skóciában, végiggyalogolva a Southern Upland Way, a West Highland Way és a Great Glen Way kihívásokkalteli, de lelket és testet éltető kilométereit.
"Felföld: oda, csak oda vonz a szivem!
Felföld: oda, csak oda!...
Fegyveresen száguld a vadász…fut előtte az őz:
Felföldön a szívem, akárhol időz!"" (Robert Burns)
Papp János - "Valaki fölért"
A Vándor-színész mesél sorozat újabb részeként megjelenő könyv az titokzatos Indiába és a Himalája hegycsúcsai közé kalauzolja az olvasót. A könyv címét egy a szerző által írt haiku zárósora ihlette: "A Himaláján kötelet himbál a szél. Valaki fölért."
Máté György - Oleg Ignatyev - Szabadságharcosok között Afrikában
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Sugár András - Angolai tükör
Sugár András, a Hét világjáró riportere, az elmúlt években többször járt Angolában. Láthattuk, hallhattuk érdekes riportjait, az MPLA vezetőivel készített interjúit.
Mindazt megtudhatjuk e könyvéből, ami a televíziós tudósításokból kimaradt. Megismerjük Angola történelmét, többek között értesülünk róla, hogy a portugál gyarmatosítás előtt fejlett kultúrájú, virágzó birodalom volt itt, amely uralma alatt tartotta a hatalmas területen élő több száz törzset. Megelevenednek előttünk az MPLA vezette felszabadítási küzdelem eseményei, és részvevői lehetünk a nagy nemzetközi visszhangot vert luandai zsoldosper főtárgyalásának.
A szerző fölkereste az angolai emberek forró hangulatú gyűléseit, megállította őket az utcán, megszólította a pálmafákkal szegélyezett, festői tengerparti sétányon vasárnap délután, hogy megtudja, mit jelent az ő számukra a nagy véráldozattal kivívott függetlenség, hogyan élnek ma, mit terveznek a jövőre, s emellett ízelítőt kapunk abból is, hogy milyen leleményes szervező munkával kell előkészíteni egy-egy néhány perces tévériportot.
Alan Sefton - Sir Peter Blake utolsó nagy kalandja
Ez a nagyszerű könyv a néhai Sir Peter Blake utolsó utazását kíséri végig.
Nyomon követi a legendás vitorlázót és utazót, amint a Seamaster vitorláson tett kutatóútja, a blakexpeditions során kitapintotta a Föld védtelen ütőereit. Az expedíció célja az volt, hogy felhívja a figyelmet a tényre: a minket körülvevő világ az eddiginél jóval nagyobb gondoskodásra szorul. Sir Petert 2001 decemberében az Amazonas torkolatában folyami kalózok támadták meg. Maghalt, miközben hajóját és legénységét védelmezte.
ifj. Xántus János - A tengerfenéktől a csillagokig
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Dr. Tóth Zsigmond - Az orangután szorításában
Találkozunk ebben a könyvben rendőrökkel, akik a kihalt éjszakai országúton a Ladájában ládába zárt hiúzokat szállító állatorvost igazoltatják, graffitizésért megkorbácsolt amerikai fiatallal, komondor nagyságú oroszlánokkal és embert ölni képes madarakkal is. A szerző állatorvos, aki munkája révén Új-Zélandtól Dél-Amerikáig a világ számos országában járt. Könyvében az események sodrásának visszaadására törekszik, bemutatja az egzotikus színhelyeket, állatokat. Bepillanthatunk egy thai családapa és két felesége életébe éppúgy, mint egy új-zélandi kenguruexportőr mindennapjaiba. A könyv élvezetes olvasmány lehet állatkedvelő felnőtteknek és kalandvágyó ifjaknak egyaránt.
Roald Amundsen - A Déli Sark meghódítása
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Bodnár István - Európa kék ege alatt Beregtől Umbriáig
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Kerekes György - Romantik strasse
Autóval, gyalog, kezemben fényképezőgéppel, jegyzetfüzettel. Így jártam be az osztrák Romantikus út teljes hosszát. A Romantikstrasse mintegy 380 kilométer hosszú zsinórként köti össze Ausztria legszebb tájait, pompás kilátást nyújtva tavakra és hegyekre, melyek Bécs és Salzburg között találhatók. Útjaim alapján készült ez a könyv, amely másoknak is segíthet a felfedezésben, irányt mutathat, merre induljunk, forduljunk. Minden apró részletre nem térhettem ki, de azt szerettem volna, ha a leírások és a fotók kedvet adnak ahhoz, hogy útra keljenek.