Kapcsolódó könyvek
Bolgár István - Suttyó, a Császár
Részletek Bolgár István Turay Józsefről írt könyvéből.
Valóság és legenda — összekapcsolódik pályafutása során, rövid életén át a két jelenség.
Ez a 182 cm magas, karcsú fiatalember szerette az életet és mindazt, ami széppé teheti. Az egyszerű munkáscsalád gyermeke beutazta a fél világot. Közismert személyek, írók, újságírók, színészek lettek a barátai. Jó megjelenése, vonzó tekintete a nők érdeklődését is felkeltette. A pletykák azt mondották róla, hogy túlságosan szereti a gyengébb nemet. Végül is nem vehető zokon egy egészséges, életerős fiatalembertől, ha olykor-olykor észreveszi, hogy nők is élnek a földön …
Szeneslegényként emlegették, noha egy pékségben dolgozott. Még azt sem átallották ráfogni, hogy írni, olvasni sem tud, analfabéta. Ráfogták, hogy pénzéhes profi, aki akkor és ott játszik, ahol jobban kibélelik a pénztárcáját százasokkal. De a népszerűségét sose vesztette el, mert minden meccsen a kötelességérzet vezette: tudta, hogy a közönséget ki kell szolgálni a játéktudásával, odaadó küzdeniakarásával. Fény és árnyék — ez minden ember életének kísérő jelensége.
Kijutott ebből Turaynak is éppen elegendő. Olykor szemére hányták, hogy nem eléggé sportszerű az életmódja. Szó, ami szó, Turay megitta a maga két deci borát ebéd után és elég sokat cigarettázott is. Talán ennek tudható be, hogy oly sokat kínlódott egészsége megőrzésével. Talán ez okozta korai halálát is?
De így lett először Suttyó, majd oly sok kimagasló teljesítmény után Császár. Akik valaha is foglalkoztak a magyar labdarúgás történetével, alakulásával, azok úgy tartják számon Turay Józsefet, mint a magyar futball egyik legragyogóbb csillagát. És amíg játsszák hazánkban ezt az izgalmas, érdekes játékot, így őrzik meg Turay Józsefet az emlékezetükben.
John Stevens - Három budo mester
Ez a könyv a három budo nagymester életét és tanításait mutatja be. Jigoro Kano-t, a művelt világfit, és a Kodokan judo megalkotóját; Gichin Funakoshi-t, a művelt, nagy tudású úriembert, akit a modern karate atyjaként tisztelnek; és Morihei Ueshibát, a misztikus bölcset, aki megalkotta az aikido-t. Kano, Funakoshi és Ueshiba a legmagasabb erkölcsi elveket követő, küldetéstudattal bíró emberek voltak. Őszintén remélem, hogy a 'Három budo mester' hozzá fog járulni, hogy felismerjük a judo, a karate és az aikido valódi jellegét és igazi célját.
Hoppe László - Hoppe Pál - A labdarúgó-világbajnokságok csillagai
A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség a húszas évek közepén bátor, akkoriban szinte egyedülálló határozatot hozott: kiírta a profik és amatőrök, hivatásos és nem hivatásos játékosok nemzeti válogatottjai számára a Világ Kupát. Azóta ez a négyévenként megrendezett torna a világ sportjának egyik legnagyobb jelentőségű és érdeklődést kiváltó eseményévé vált. Méltán nevezik VB-nek, labdarúgó-világbajnokságnak. Díja jelenleg a Rimet Kupa. (Három győzelemmel elnyerhető serleg. A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség néhai elnökéről, Jules Rimet-ről kapta nevét.)
A két kiváló szerző most röviden valamennyi VB-t, ezek összes eredményét közli; Magyarország mérkőzéseinek adatait külön is felsorolja. Művük mégsem tekinthető a VB-k száraz krónikájának, mivel megismertetik az eddigi világbajnokságok legnagyobb, legfeltűnőbb s legkiválóbb - egy-két esetben pedig a legnagyobb csalódást keltő - játékosegyéniségeit is. Bemutatják őket mint embereket és mint játékosokat, leírják, mennyi újat, eredetit hoztak ebbe a sportágba, milyen helyet foglalnak el korunk futballvilágában, mi az érdemük a sportág fejlődésében és népszerűsítésében. Közben felidézik a futball VB-k hőseinek néhány nagyszerű mérkőzését, elsősorban azokat, amelyekkel ámulatba ejtették a világbajnokságok nézőit.
Andrade, Meazza, Sindelar, Piola, Sárosi, Schiaffino, Fritz Walter, Didi, Puskás, Bozsik, Grosics, Kopa, Matthews, Pelé, Garrincha, Gren, Amarildo, Jasin, Schroiff, Masopust, Albert, Eusebio, B. Charlton, Beckenbauer és mások életének és játékának felelevenítésén kívül a szerzők megemlékeznek néhány olyan játékosról is, aki a magyar sikereknek volt jelentős részese - ha nem is tekinthető „világsztárnak”.
Végül közli a könyv a közelgő kilencedik VB „menetrendjét” s a mexikói világtorna eddigi (selejtező) mérkőzéseinek eredményeit.
Bocsák Miklós - Imre Mátyás - Az évszázad sportolói
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Zsolt Róbert - Puskás Öcsi
Esős idő volt, a pálya felázva, csupa pocsolya. Mindenki csúszkált, bukdácsolt, a passzok, a lövések a latyakba ragadtak, vagy el-fölcsúsztak, falsul kipenderültek. Egyedül Puskás nem látszott tudomást venni a rossz talajról. Átadásai, szöktetései hajszálpontosak, minden bombája életveszélyes volt. Zelk, a költő és szurkoló a mérkőzés után megkérdezte tőle a presszóban: - Mondja, Öcsikém! Hogyan lehet az, hogy a többiek labdái rendre a tócsába fulladtak, vagy messzire elszállnak, a magáé meg mindig épp a víz színén siklik el? Hogyan csinálja? Mi ennek a technikája?
- Úgy kell rúgni, művészkém - kacsintott a csatár -, szóval úgy kell rúgni, vagyis így kell tudni rúgni. Puskás ezen kevesek közé tartozott, akik ezt is tudták.
Juliet Macur - Armstrong: Egy legenda bukása
Az Armstrong: Egy legenda bukása szerzője a New York Times riportere, Juliet Macur, aki korunk egyik leghíresebb sportolójának, Lance Armstrongnak felemelkedéséről és bukásáról írt hiteles beszámolót. A könyv lerántja a leplet a kerékpáros életének kulcsfiguráiról, és betekintést nyújt a szisztematikus doppingolással kapcsolatos nyomozásba. Bizalmas dokumentumokra alapozva mutatja be, hogyan sikerült Armstrongnak olyan sokáig fenntartania az őt övező mítoszokat, megőriznie a látszatot, és tönkretenni azokat, akik az útjába álltak. Végül kiderül az is, mi vezetett a sportoló villámgyors bukásához. Az Armstrong: Egy legenda bukása 14 év eseményeit öleli fel, beszámol a rák utáni nagy visszatérésről, az üzletekről, melyek multimilliomossá tették Armstrongot, és megörökíti azt is, amikor a kerékpárosnak le kellett mondania az általa létrehozott Livestrong Alapítvány elnöki tisztségéről. A történet legfontosabb szereplői között található Floyd Landis, az eredményeitől megfosztott Tour de France-bajnok, George Hincapie, Armstrong csapattársa és Kristin Richard, a kerékpáros első felesége, aki valószínűleg a doppingolásban is férje mellett állt. A könyv a sporttörténelem leggyorsabb és legkíméletlenebb bukásának története, mely azt kutatja, kik felelősek azért, hogy Lance Armstrong doppingolása olyan sokáig rejtve maradhatott a rajongók hada előtt.
Christopher Hilton - Ayrton Senna
A. Senna autóversenyző az 1988. évi versenyidényben került a FORMA-1 élvonalába. Azt szinte mindenki elismeri, hogy Jim Clark óta ő a legjobb vezető. A Keith Sutton fotóival illusztrált könyv Senna és a hozzá közelállók szemén keresztül rajzol hiteles portrét a FORMA-1 géniuszáról.
Megjelenik a gyermek, aki dzsipet vezet kuplung nélkül. Megismerjük azt a fiatalembert, aki bámulatba ejtette a Forma Ford 1600 verseny mezőnyét és nézőközönségét.
Az egész könyvet át- meg átszövi Senna személyiségének sokoldalúsága, filozófiája, küzdelme önmagával és a világgal. A lebilincselő regény egy rendkívüli ember rendkívüli portréja.
Kukely Mihály - Buzánszky Viktóriája győzelmei
Labdarúgó-pályafutásom kedzete óta ismerem Kukely Mihályt, akit a legjobb és legőszintébb barátaim közé sorolok. A személyemről írt könyvének anyaggyűjtése során, számtalan alkalommal hosszúra nyúlt beszélgetéseket folytattunk az élet valamennyi területéről, de legfőképp a sportról és ezen belül is a legnépszerűbb sportágról, a labdarúgásról.
Kereskedő létére, nála nagyra becsülöm azt a sokszáz sporttémájú újságcikket, amit a különböző lapokban nevének aláírásával olvastam. Mint egykori labdarúgó úgy érzem, hogy a szerző szívéhez legközelebb a legnépszerűbb sportág, a labdarúgás állott. Csodálom akaratát méginkább azért is, mivel a sportot csupán szurkolói szinten művelte.
Szilárd meggyőződésem, hogy Kukely Mihály az egykori válogatottbeli társamról, Buzánszky Jenőről írt könyve, a maga módján igyekszik részletesen megismertetni az olvasókkal a labdarúgással kapcsolatos problémákat. Bemutatni az egykori aranycsapat egyetlen vidéki tagját, a mindig példamutató, nagyszerű, a sportért élni és dolgozni akaró kultúrált embert, aki mindenkor példaképül szolgálhat a jelenkor ifjúsága előtt.
Örülök annak, hogy Buzánszky Jenő sporteredményekben gazdag életútja könyv formájában is a sportot kedvelő olvasók kezébe kerül.
SZOJKA FERENC
a 27-szeres magyar
labdarúgó válogatott
csapat tagja
Somos István - Peterdi Pál - Lóri
Nem tartozott azok közé, akik könnyen emberközelbe tudtak kerülni. Ha az évtizedek távolságából sorra végigpásztázom az "aranycsapat" játékosainak immár sporttörténelemmé merevült portréját és elemzem karakterét, akkor Lóri egyénisége külön címszó alá tartozik.
Bajnai Teréz - Kürti András - Nagy visszatérések
Tartalom:
-Az előszó jogán
-Buzek László
-Dr. Fejes András
-Niki Lauda
-Körmöczi Zsuzsa
-Magos Judit
-Molnár Imre
-Monspart Sarolta
-Nyilasi Tibor
-Alfred Oerter
-Palotai Károly
-Szénási Imre
-Irena Sewinska-Kirszenstein
-Zsivótzky Gyula
Kozmann György - Koló árnyékában
Koló árnyékában címmel Kozmann György, Kaszala Claudia sportújságíró segítségével írt könyvet párjáról, a tragikus hirtelenséggel elhunyt kétszeres olimpiai bajnok Kolonics Györgyről, emléket és tiszteletet állítván a nagyszerű bajnoknak, aki maga volt a kenusportág.
A regény formájában megírt mű felidézi a kiváló SPORTEMBER elmúlt tíz esztendejét, Kozmann György és a versenyzőtársak, barátok, támogatók elmesélése alapján, mindent, ami Kolóval, a csapattal és a kenuval, a sikerekkel és kudarcokkal, örömmel és bánattal, a nagy összeborulásokkal és vitákkal, poénokkal és tréfákkal, sztorikkal kapcsolatos. A cél, hogy minél több ember megismerje a kenukirályt, a sokszor nehéz hétköznapokat és a nagy versenyeket, s minél többen vegyenek példát és merítsenek erőt sport iránti szeretetéből, alázatából, kitartásából, tisztességből és becsületből, s egy kicsit merüljenek el a kenuzás csodálatos világában.
A mű betekintést enged ebbe a misztikus világba, ebbe a nagyon férfias, kőkemény sportba, a legnagyobb mélységektől egészen az olimpiai döntőkig, izgalmas párbeszédekkel, igazi sportnyelven, lehengerlő történetekkel. Számos olyan titokra is fény derül, amely eddig csak a beavatottak kiváltsága volt.
Csisztu Zsuzsa - Csisztu vizet a pohárba!
Sok tehetséget, de kevés jelenséget láthattam a torna világában hosszú edzői pályafutásom alatt. Nos, Csisztu Zsuzsa ez utóbbi szűk tábor részese is volt, hiszen a világversenyek porondján eleganciájával egyszerűen magára vonta az emberek figyelmét...
További sok sikert kívánok: Károlyi Béla világhírű mesteredző
A sport megtanította a célok megválasztására, így Csisztu Zsuzsa mindig tudja, hogy mit akar. Mindig győzni akar. Lehetőleg egyéniben...
Vonzó és veszélyes - nincs ellenére, ha ez kiderül róla. De kiismerni soha senki sem fogja. Pintér Dezső a tv2 elnöke
...Ha csak ötven százalékot sikerül visszaadni Csisztu Zsuzsának Csisztu Zsuzsiból, akkor egész biztos, hogy együltében végigolvassa ezt a lebilincselő könyvet a KEDVES OLVASÓ. Koltai Róbert színművész
...Bízom benne, hogy ez a könyv betekintést enged annak a Csisztu Zsuzsának az életébe, akit én ismertem meg a közös tornászévek során: a magabiztos, elegáns és mindig saját magát adó Zuzuéba.
Ónodi Henrietta olimpiai bajnok
...Láthattam őt néha sírni, de nagyon sokat nevetni, s bizony ez a jókedv sokszor nekem is erőt adott a fárasztó menetelésben. Ezt a képességét a riporteri munkában is kiválóan kamatoztatta, s el nem múló emléket jelentett vele beszélgetni egy-egy sorsdöntő verseny, akár egy olimpiai arany megszerzése után. Mert tudta, érezte, átélte az addig vezető utat...
Csollány Szilveszter olimpiai bajnok
Zuzut fele ilyen idős korában ismertem meg a válogatott tornászkeret orvosaként, és kapcsolatunk azóta anyai/baráti viszonnyá mélyült... Ajánlom e könyvet mindazoknak, akik szeretik a sportot, hisznek a tehetség és a szorgalom erejében, a szép nők okosságában, és ajánlom azoknak, akiket erről meg kell győzni!
(Martos) „Éva néni" főigazgató-helyettes főorvos, Sportkórház
Hámori Tibor - Puskás
"Nem egyszerű nekem a Puskás Ferencről szóló könyvhöz bevezetőt írni. Persze, ha hirtelen eltűnne az idő, s mi ennek jóvoltából kifuthatnánk a játéktérre, mint amikor még fiatalok voltunk, amikor örömet leltünk abban, hogy híres játékosok vagyunk – álszerénység nélkül, mert az nem fér ide –, s rajtunk volt a Real Madrid trikója… újra éledne minden! De, sajnos, már nem minden ugyanaz. Emlékezni nem ugyanaz a pillanat, amit átéltünk, akkor sem, ha jó mélyen bemegyünk az emlékezet szakadékába. Sok mindent fel tudunk eleveníteni, de mindent átélni úgy, ahogy volt, többé már nem sikerül. Mert akkor nem volt vágyakozás, most pedig van. Olyan halvány a különbség időben, amikor hátrahagytuk a fiatalságunkat, s mégsem tudjuk, ez mikor történt. De a tény, hogy néhány szavas prológot kell írnom ebbe a könyvbe, kötelez arra, hogy sok mindent visszaidézzek az emlékezetembe. Puskás szellemét, amilyen volt, azt a Puskást, aki ma is az eszemben van és azt a Puskást, akit valamilyen módon idealizáltunk, nemcsak az óriási tehetségéért, mint játékost, hanem az évek során megszilárdult barátságunkkal fémjelezve. Ő a nagy közönségnek felbukkan, mint egy fénysugár, vagy inkább, mint egy örökmécses. De bennem az a Puskás is megvan, aki bízik bennem, s akiben és bízom, aki mint ember is ugyanolyan magasra tört, mint játékos! Pancho, ahogyan mi spanyolul elkereszteltük, nagy egyéniség volt és az is maradt. Az egész ember csupa nemeslelkűség. Nem befolyásolta őt a környezete, mindig bőkezű volt azzal, aki tőle valamit kért. S mindenek fölött jó bajtárs. És csak ezután jött a futballfesztivál, amikor a közönség a lelelátókról élvezte az ő lelkületét és pompás játékát, külön és én mellettem, mindig, amikor csak a labda közelébe került..."
Alfredo Di Stefano
Grosics Gyula - Így láttam a kapuból
Soha nem lesz jó kapus belõled, fiam! - Negyedévszázada annak, hogy elhangzott az ítélet a tizenhárom esztendõs Grosics Gyula kapusjátékáról, elsõ ifjúsági bajnoki mérkõzése után, amikor a féltve õrzött kapu hálója kilenc alkalommal rezdült meg. S huszonöt esztendõvel késõbb a Népstadion sokezres nézõközönsége a Magyarország-Jugoszlávia válogatott mérkõzés hatodik perce után - búcsúzva a játéktól visszavonuló világhírt szerzett kapustól - lelkes vastapssal, bensõséges együttérzéssel cáfolt rá az egykori, elhamarkodott edzõi véleményre. Mi történt az elsõ kudarc és az olyan fájdalmas búcsú között? Errõl szól a 88-szoros válogatott Grosics Gyula egyéni hangú, nagyon õszinte írása, amely sportpályafutásának izgalmas fordulatokban bõvelkedõ története mellett az összefüggésekre figyelõ, a fejlõdés rugóit keresõ sportember gazdag tapasztalataival is megajándékozza az olvasót. Nyolcvannyolc válogatott mérkõzés sok tízezer kilométeres utazásokkal fonódik össze. Grosics keresztül-kasul járta Európa országait, s sok minden látott, sokfajta néppel ismerkedett Afrika és Dél-Amerika országútjain. Válogatott viadalokon és nemzetközi klubmérkõzéseken sok-sok nagy küzdelem, nehezen kivívott gyõzelem, szép élmény részese s egyik fõszereplõje volt a könyv szerzõje, akinek könnyed elbeszélõ stílusa bizonyára leköt mindenkit, aki életében akár egyszer is, érdeklõdéssel figyelte a kerek labda gurulását. A labdarúgás nemzetközi eseményeinek királynõje: a világbajnokság. Grosics Gyula három ilyen izgalmas mérkõzés-sorozaton vett részt, s visszaemlékezéseiben még mindig ott izzik az átélés forrósága. Ez köti le bizonyára az olvasót akkor amikor Grosics a tizenötödik helsinki aranyérem kivívásának fegyvertényérõl vagy a felejthetetlenül szép Webley-i 6:3-as diadalról ad számot. Grosics Gyula feljegyzéseit Maros László, az ismert sportújságíró dolgozta fel regényes életrajzzá, azt olyan sportkönyvé bõvítve, amely a kapusjáték történetét és legkorszerûbb tapasztalatait lebilincselõ olvasmányként vonultatja fel a labdarúgás szerelmeseinek...
Bocsák Miklós - Kocsis és Czibor
Kocsisné:
"Ott maradt kinyitva az ablak, Sanyi talán csak becsukni akarta, hogy ne jöhessenek be azok, akik meg akarják ölni, nem akart ő kiugrani, talán csak megijedt megint, odament valahogy az ablakhoz, kinézett és közben, mert olyan gyenge volt szegény, leesett, tudja, én sohasem hiszem el, hogy öngyilkos lett, akkor nem akart ő öngyilkos lenni, csak kiesett, érti, ugye, elhiszi nekem, csak kiesett, csak kieshetett..."
Czibor:
"Huszonhat évvel ezelőtt, amikor idejöttem Spanyolországba, még nem féltem. Pedig nem volt pénzem, tele voltam adóssággal, bizonytalannak látszott a jövőm, el voltam tiltva a játéktól, és itt álltam a családommal, három kicsi gyerekkel, és mégsem féltem. Mert volt tudásom, határozottságom, értékem! Most van pénzem, az üzlet eladásából azért maradt még pénzem... És most mégis félek."
Simon István - Michael Schumacher
A 2010-es év nagy szenzációja, hogy ismét rajthoz áll a Formula-1-ben Michael Schumacher. Ennek apropóján újabb darabbal bővül "A világ legjobb sportolói" sorozatunk, amelyben a hétszeres világbajnok német autóversenyző pályarajzát festjük meg. A horremi kezdetektől egészen a - most már tudjuk, csak időleges - visszavonulásig.
Peterdi Pál - Gyarmati sors, avagy egy bal kéz története
A könyv, egyik legkiválóbb sportemberünk, Gyarmati Dezső mozgalmas életének és sportpályafutásának történetét örökíti meg. A vízilabda szerelmesei tudják, hogy kevés sportág könyvelhet el olyan sikereket és hozott annyi dicsőséget hazánknak, mint a vízilabda, és abban, hogy ez így van, Gyarmati Dezső múlhatatlan érdemeket szerzett.
Sajnos, napjainkban egyetlen sportág sem képes külső segítség és támogatók nélkül újabb és újabb sikereket felmutatni. Ezt felismerve a Medicor - amely évekkel ezelőtt már kapcsolatba került a vízilabdával, csapatunk, a Medicor OSC révén - ismét "vízbeszállt".
Hosszú szünet után, társaságunk és a magyar vízilabda - a Medicor Magyar Kupa jóvoltából - három éve újra együtt halad az újabb sikerek felé vezető úton.
Reméljük, hogy Gyarmati Dezső a sikerekben gazdag úton még sokáig a társunk marad.
Alex Ferguson - Önéletrajz
Alex Ferguson, a világ egyik leghíresebb és legeredményesebb futballmenedzsere a Manchester Unitednál eltöltött huszonhét év munka után, 2013 májusában bejelentette visszavonulását. Életpályája nem csak azok számára inspiráló, akik a klub vagy az angol futball lelkes hívei. Töretlen sikere mindenkinek példát mutat. Ő valóban élő legenda.
___Az utóbbi negyed században jelentős változások mentek végbe a Manchester Unitednál. Ami állandó maradt, az a Ferguson irányította gárda játékának minősége, és az a sikersorozat, amelynek részeként 2008-ban a MU második Bajnokok Ligája-győzelmét ünnepelhette. Sir Alex edzői filozófiájának alapköve a céltudatosság, mégis befogadó és családias légkört tudott kialakítani a klubnál. Munkamódszere, amely kiállta az idők próbáját, irigyelt az egész világon. Irányítása alatt a Manchaster United konvencionális futballklubból sikeres vállalkozássá nőtte ki magát.
___Fergusonnak az idők során egyre több energiát kellett fordítania a növekvő számú sztárjátékos megfelelő irányítására, ennek megfelelően könyve egy-egy teljes fejezetet szentel a legnagyobb nevekkel való együttműködés izgalmas történetének. Bepillantást nyerhetünk Cristiano Ronaldo, Ryan Giggs, Roy Keane, Ruud van Nistelrooy, David Beckham vagy épp Wayne Rooney mindennapjaiba.
___Játékosai Fergusont Főnöknek szólították, utalva a híres edző keménykezű vezetői stílusára, amely nélkül a klub aligha érhette volna el azokat az eredményeket, amelyekre méltán büszke. Sir Alex visszaemlékezése most végre teljes kibontakozásában mutatja be e lenyűgöző életpálya eseményeit.
Zsolt István - A pálya közepén
Örömmel jelenteti meg a Magvető Kiadó Zsolt Istvánnak, a kitűnő, világszerte ismert labdarúgó-játékvezetőnek irodalmi értékű emlékezéseit több évtizedes sportpályafutásáról, amelyről így vall könyvében: "Ha valaki annyira szereti a legnagyobb tömeget megmozgató sportot, mint én, és annyira szeret egyedül lenni, mint én, akkor csak ott találkozhatunk: a pálya közepén... Itt senkihez nem tartozni, itt mindenek fölé emelkedni, itt mindent és mindenkit kézben tartani, elérni egy vacak síppal a tökéletes magányt, ez volt az értelme az én kedves szenvedélyemnek, a játékvezetésnek."
Tulajdonképpen mi is a szerepe a játékvezetőnek? Némi öngúnnyal válaszol a kérdésre A pálya tartozéka című fejezet: "Tartozék a vonalazás, a gyep meg a sarokzászló meg a kapufa. Meg a játékvezető." A könyv lapjain egymás után elevenednek meg a magyar labdarúgás felejthetetlen - néha kellemetlen - epizódjai: az 1954-es svájci világbajnokság, ahol szó esik a Sztárokról, "akik szerették a pénzt, de rajongtak a labdáért", no meg rólunk is, a Szurkolóról...; a Fapálcikás mozaikok című fejezetben az 1964-es tokiói olimpia: "...egy ország, több mint százmillió emberrel, ahol nincs egyetlen szék, ágy, kés, villa..." És a 6:3.
Lakat T. Károly - Apám regénye
Történelmi lecke nagypapáknak, apáknak, fiúknak és unokáknak.