…. itt botladozunk ezen a külföldi és hazai vadászoknak oly ideális és olcsó vadászterületen, tántorgunk egymás kezét fogva, ügyelve arra, hogy rá ne lépjünk egy áldozati tetemre sem, bele ne essünk egy tátongó sírba, ami nem nekünk készült, le ne tapossuk az utolsó virágok valamelyikét. Nem látunk semmit, szemünket rég elvakították a hazugságok, a pénz, az önimádat, a félelem, a tudatlanság és a taps…
Kapcsolódó könyvek
Kurt Cobain - Naplók
A gitárszólókon élvezkedő, nyálas metálból ő csinált megint felforgató, bomlasztó, szülőriasztó rockzenét, a "minél szarabbul szól, annál jobb" punkból vad, de melodikus MTV-slágereket. Azt hitte, kimegy a divatból a rasszizmus, a szexizmus, a bunkóság, de csak Jon Bon Jovi ment ki a divatból, ő is csak egy időre. Persze szétesett, mint mindenki, aki túl tehetséges, túl korszakos, túl érzékeny, túl tudatos, túl zavart, túl sokat lövi magát, túlságosan hisz abban, hogy a rendszer belülről szétrohasztható. Öngyilkos lett, az özvegy arra kérte a rajongókat, kórusban kiáltsák a búcsúztatón: "Seggfej! Seggfej!" Kurt Cobain naplói zavarbaejtőek, megrázóak, megvilágító erejűek, helyenként mulatságosak, máshol szívszorítóak, az elképzelhető legközelebb engednek a múlt század popkultúrájának utolsó meghatározó alakjához. Túl a sztorikon, túl a szörnyülködésen.
Legs McNeil - Gillian McCain - Please Kill Me
A punkmozgalom kronológiájának kezdődátumát illetően sokféle vélemény létezik. A téma iránt érdeklődő, ám felszínes kultúrafogyasztók tetemes hányada leginkább a Ramones vagy a Sex Pistols első fellépését tekinti a zászlóbontás időpontjának, a tájékozottabbak David Bowie, Jim Morrison vagy a Velvet Underground tájékán vélik felfedezni a gyökereket. Sőt, a tudatos polgárpukkasztás már a Rolling Stones korai időszakában is tetten érhető volt, így hát akár Jaggeréket is kinevezhetnénk az önmagukat a popzene főáramával szemben meghatározó punkzenészek előfutárainak.
Göbölyös N. László - Az ajtókon innen és túl
Jim Morrisonnak nincsenek örökösei.
Nincsenek, mert egyszeri volt, utánozhatatlan, megismételhetetlen, kiismerhetetlen.
Jim Morrisonnak rengeteg örököse van.
Rengeteg örököse van, mert örököse mindenki, akit valaha egyszer is megérintett az ő szelleme. Aki elment a sírjához és felírta rá a nevét, aki felvette a fekete ruhát, hogy ne csak divatból legyen "dark", hanem igazából is eljusson a lélek sötét oldalára, a túlsó oldalára, aki életelvévé teszi, hogy minden ajtót kinyisson, félelem nélkül. Örököse, aki a mai napig hisz a rock és a költészet erejében.
Jared Cade - Agatha Christie és a hiányzó tizenegy nap
1926. december 3-án eltűnt otthonából egy közepesen ismert angol krimiszerző. 1926. december 14-én este, mikor férje azonosította egy harrogate-i szállodában, már a világ egyik leghíresebb asszonya volt Agatha Christie. A közbeeső tizenegy napban egész Anglia őt kereste, megtalálójának magas összegű jutalmat ígért egy napilap, médiumok kinyilatkoztatásait olvashatták az érdeklődők, az Amerikai Egyesült Államokban is újsághír lett belőle. Amikor végre megkerült, mindenki azt várta, interjúkat ad és elmagyarázza, mi történt az alatt a tizenegy nap alatt. De Agatha Christie egy nyilatkozatot kivéve soha nem volt hajlandó beszélni róla.
Jared Cade angol újságíró elhatározta, hogy utánajár a titoknak. Először is elolvasott mindent, amit valaha összeírtak a világ legismertebb eltűnéséről, aztán elkezdte felkutatni a még élő szemtanúkat, illetve a hajdani szemtanúk családtagjait. És eközben bukkant a kincsesbányára: Agatha Christie gyerekkori barátnőjének, sógornőjének lányára, aki mindent elmesélt, amit anyjától csak hallott, ráadásul olyan fényképekkel is megajándékozta, amelyeket még soha nem publikáltak.
Ezt a könyvet Agatha Christie nem hivatalos életrajzának is nevezhetjük, hiszen az eltűnés előtti és utáni éveiről is beszámol. Izgalmas, új nézőpontú mű egy tehetséges és bölcs asszonyról.
R. A. Moody - Elvis az élet után
Kiadónk arra törekszik, hogy művei pihentető kikapcsolódást, megnyugtató szórakozást biztosítsanak. A műfaji sokszínűséget jellemzi, hogy a Danubius Kódex gondozásában megjelennek színvonalas szépirodalmi művek, a történelmi irodalom érdekességei csakúgy, mint a ház körüli munkához segítséget nyújtó vagy a különleges hobbik űzéséhez tanácsot adó könyvek.
Morrissey - Autobiography
Autobiography covers Morrissey’s life from his birth until the present day.
Steven Patrick Morrissey was born in Manchester on May 22nd 1959. Singer-songwriter and co-founder of the Smiths (1982-1987), Morrissey has been a solo artist for twenty-six years, during which time he has had three number 1 albums in England in three different decades.
Achieving eleven Top 10 albums (plus nine with the Smiths), his songs have been recorded by David Bowie, Nancy Sinatra, Marianne Faithfull, Chrissie Hynde, Thelma Houston, My Chemical Romance and Christy Moore, amongst others.
An animal protectionist, in 2006 Morrissey was voted the second greatest living British icon by viewers of the BBC, losing out to Sir David Attenborough. In 2007 Morrissey was voted the greatest northern male, past or present, in a nationwide newspaper poll. In 2012, Morrissey was awarded the Keys to the City of Tel-Aviv.
It has been said ‘Most pop stars have to be dead before they reach the iconic status that Morrissey has reached in his lifetime.’
Alfred Amenda - Eroica
1827. március 26-án halt meg Ludwig van Beethoven, a zenetörténet egyik legnagyobb alakja. Grillparzernek a temetésen elhangzott gyászbeszédéből idézünk: "Művész volt -, ki állhat meg mellette? Mint a behemót a tengereket, úgy száguldotta be művészetének határait. A galambbúgástól egészen a mennydörgésig, a mesterség agyafúrtan kifinomult műfogásaitól addig a félelmes határig, ahol a formába kötött szellemharcos természeti erők alaktalan önkényévé alakul, mindent felmért, mindent megragadott. Aki utána jön, nem folytathat, hanem elölről kell kezdenie mindent, mert elődje csak ott állott meg, ahol a művészet maga véget ér. - Az érzelem túlsága kitér az érzelem elől. Beethoven kerülte a világot, mert a maga szeretettel teli kedélyében nem talált rá fegyvert, hogy szembeszállhasson vele. Elvonult az emberek elől, miután mindenét nekik adta és semmit sem kapott érte. Magányos maradt, mert nem talált másik énjére. De sírjáig megőrizte emberséges szívét minden ember számára, atyai jóságát az övéinek, tehetségét az egész világ üdvére. Így élt, így halt meg s így fog élni minden időkben." Beethoven küzdelmekben és szenvedésekben gazdag életét, remekműveinek születését és fogadtatását, eseményekben gazdag korát tárja elénk Alfred Amenda regénye.
Ómolnár Miklós - R. B. kapitány, avagy pengék és halak
"A mítoszt nem szabad közelről nézni... a mítosz se nem igaz, se nem hazugság. Aki a kicentizett valóság felől közelít, nyomban pofára esik... ... kell az újabb meg újabb bizonyíték, hogy az ember nem egy racionális kis güzü, aki fölkel, fölöltözik, kimegy, melózik és párzik. Majd meghal, és berakják koporsóstól a földbe... A hős eligazodik a világban. Tudja ki hal, ki penge. Ki az, aki csak úszik az árral és olyan mindegy neki, hogy ezernyolcszáznegyvennyolcat vagy ezerkilencszáznyolcvanhatot írnak... A körülmények betápláltak valamit a fejébe, s ha beszél akkor is csak tátog, bambán meredve maga elé... Bezzeg a pengék akik belehasítanak a dolgok közepébe... csontig hatolnak, metszenek... ők megmutatják mi van a kor bőre alatt... ... ma már nem divat arról beszélni, hogy "alulról jöttem", de mégiscsak jöttünk onnan páran. Rajzottunk a viaszosvászon mellől, tele vágyakkal, illúziókkal... ... vajon nem kollektív kényszerképzet volt az egész, amikor a nagy manipulátorok nadrágok, gitárok és hajviseletek felé terelték az ifjúság örök dühét?... S néhányan túlságosan nagy hévvel kapták be a legyet... ... S valaki a mosdóban, alig láthatóan, csupa kisbetűvel kiírta: amíg a föld kerek, mindig lesznek rockerek... de azt mondja meg inkább valaki: - Penge vagy hal volt ERBÉ kapitány?"
Murray Engleheart - Arnaud Durieux - AC/DC Maximum Rock & Roll
A világ legnagyobb rockbandájának története. Százötvenmillió eladott lemezzel ezelőtt az AC/DC felejthetetlen fellépésekkel kápráztatta el a tévénézőket az ABC Countdown című műsorában. Bon Scott egy alkalommal pokolbeli iskolás lánynak öltözött, máskor Angus Young rohangált gorillajelmezben a stúdióban.
Az azóta eltelt harminc évben Brüsszeltől Brisbane-ig, Montrealtól Manchesterig emberek milliói tették emlékezetessé életük nagy pillanatait az AC/DC zenéjével – ha éppen hatalmas ivászatokat rendeztek vagy bunyóztak, ha keféltek, megházasodtak, gyerekük született, ha temettek, új autót vettek vagy új tetoválást varrattak magukra.
A sors iróniája, hogy Bon 1980-ban bekövetkezett tragikus halála után nem csak talpra állniuk sikerült, de a Brian Johnsonnal felvett Back In Black megjelenését követően soha nem látott népszerűségre tettek szert világszerte. Az AC/DC azóta sem vett vissza a tempóból, az együttes intézménnyé vált, a srácok más dimenziókban mozognak, mint egy egyszerű rockbanda. Csak próbáld meg elképzelni nélkülük a világot!
Murray Engleheart és Arnaud Durieux arra vállalkozott, hogy mindenkit megelőzve, elsőként mesélje el Ausztrália első számú és leghangosabb rock and roll bandájának hiteles történetét. Murray – a kontinens egyik legtekintélyesebb zenei újságírója – az elmúlt negyedszázadban a világ legrangosabb könnyűzenei magazinjaiban publikált, és számos alkalommal készített interjút az AC/DC tagjaival. Arnaud korábban rockújságíróként dolgozott, és a kezdetektől nyomon követte az együttes pályafutását. Kétség sem fér hozzá, Arnaud gyűjtötte össze a világ legnagyobb AC/DC-archívumát
Ben Fong-Torres - Doors
Hiába, hogy a rock az amerikai bluesban és country-zenében gyökerezik, a legnagyobb hatású zenekarok sokáig rendre a brit együttesek közül kerültek ki. A Beatles, a Rolling Stones, a Cream, később pedig a pszichedelikus rock ősforrásaként híressé vált Pink Floyd is az Atlanti-óceán innenső felének kultúráját képviselte, sőt még Jimi Hendrix is angolokból verbuvált magának zenekart. Ebbe a világba robbant bele a Doors, és e négy amerikai fiú nem egyszerűen új színt, új hangot képviselt a rockzene világában, hanem Jim Morrison személyében az első igazi rock-ikont, az első igazi médiacsillagot is adta a közönségnek. Amit a rövid közös pályafutás során készített hat, valamint számtalan későbbi albumukkal az utókorra hagytak, ma már kikerülhetetlenül része életünknek, a Doors pedig egyre újabb nemzedékek ihletőjévé és kedvencévé válik. Ennek a különleges karriernek a történetét írta meg eredeti interjúk és friss nyilatkozatok felhasználásával Ben Fong-Torres, a legendás Rolling Stone magazin és a San Francisco Chronicle újságírója.
Arthur Golden - Egy gésa emlékiratai
Elbűvölő, lélegzetelállító történet egy titokzatos világról, amely egy letűnt kultúra rejtelmeibe, egy japán gésa életébe enged bepillantani. A történet egy szegény halászfaluból elkerülő 9 éves, kék szemű kislányról szól, akit eladnak egy gésa házba . A hű önéletrajzi leírásból tanúi lehetünk élete átalakulásának, miközben beletanul a gésák szigorú művészetébe, ahol a szerelem csak illúzió, ahol a szüzesség a legmagasabb áron kel el, ahol a nő feladata, hogy szolgáljon és tudásával elbűvölje a befolyásos férfiakat. Átélhetjük a háború okozta változást, amely egy új életforma kialakítására kényszeríti a gésákat, nem hoz szabadságot csak kétségbeesést és vívódást.
Barna Imre - Bob Dylan
Ki ez a Bob Dylan? Sokunk számára élmény és talány. Dalait a dilettáns is dünnyögheti-pengetheti, rockzenekar is játszhatja, táncolni is lehet rájuk, tüntetni is, filozófálni is.
Szövegeit csak félig értjük, mégis nekünk, helyettünk szólnak. Bob Dylant láttuk szakadt, didergő, folyton cigarettázó Magányos Fiúnak, láttuk elkötelezett folk-énekesnek, bőrdzsekis rockernek, luxusvillás milliomosnak, megtért izraelitának és megtért kereszténynek, filmszínésznek, írónak, festőnek.
Egyes dalszövegeit versként elemzik, nem is egészen alaptalanul. Mindig mást csinál, mint amit várnak tőle, mindig tud kellemes és kellemetlen meglepetésekkel szolgálni rajongóinak és ellenségeinek.
Barna Imre "regényében" végigköveti a gitározó vidéki srácot a sztárságig s tovább, s közben érzékletes képet rajzol emberi és zenei környezetéről, a rockkultúráról és annak kísérőjelenségeiről. Az életrajzi fejezetek közé Dylan saját írásaiból és interjúiból összeállított fejezetek illeszkednek, sok képpel.
Ismeretlen szerző - John Lennon 1940-1980
John Ono Lennon (születési nevén John Winston Lennon; Liverpool, Egyesült Királyság, 1940. október 9. – New York, 1980. december 8.) MBE (a Brit Birodalmi Rend tagja), a 20. század egyik legnagyobb hatású énekese, zeneszerzője, költője és a The Beatles gitárosa. Az 1960-as évek folyamán Paul McCartneyval való együttműködése komoly hatást gyakorolt a rockzene fejlődésére, a komolyabb és politikai üzenetet hordozó irányba terelve azt.
Lennon dalai tele vannak fájdalommal és reménnyel. Zenéje hol vidám, hol pedig nagyon komor volt. Dalszövegeiben személyes és karrierjéhez fűződő vágyait, gondolkodásmódját, a hírnév árnyoldalait és az aktuális eseményekről alkotott véleményét fogalmazta meg. McCartneyval sikerült meghonosítania az elektronikus effekteket a rockzenében, lehetővé téve ezzel számtalan zenei stílus kialakulását.
Lennon a televízióban, filmekben (mint az 1964-es Egy nehéz nap éjszakája), sajtótájékoztatókon és interjúkban tanúbizonyságot tett személyiségének lázadó, kritikus oldaláról, gyors észjárásáról és szarkasztikus humoráról. Munkáiban előszeretettel alkalmazta a szándékos megtévesztést. Zenei karrierje mellett békeaktivista, író, színész és festőművész is volt. 1980. december 8-án New Yorkban Mark David Chapman gyilkolta meg.
Trevor Baker - Dave Gahan & Depeche Mode
Az egyetlen magyarul is elérhető életrajz Anglia egyik legbefolyásosabb zenészéről!
Dave Gahan helye ott van a rockzene ikonjainak panoptikumában Jimi Hendrix, John Lennon, Freddy Mercury és a többi nagyság mellett. Csak éppen van egy kis különbség: Dave Gahan egy olyan ritka szerencsés rocksztár, akit egyrészt újraélesztettek, másrészt pedig ennek következtében az életmódját is meg tudta változtatni.
A kisvárosi fiú két kanállal halmozta az élvezeteket, s közben nem vette észre, a Depeche Mode-dal elért elképzelhetetlen sikerek 1995-re teljesen kifacsarták őt.
Ebből a feneketlen mélységből volt visszaút: az énekes megküzdött a démonaival, s ráadásként az együttes mellett még szólókarrierjét is kiépítette. A harcból győztesként került ki, s még karrierjét sem kellett feladnia.
A könyvben a Guardian szakírója elsőként tekinti át, miképpen emelkedett ki Dave Gahan Essexből, aztán pedig zenésztársai árnyékából. Egy különleges történet következik: korunk meghatározó együttesének legmeghatározóbb figurájáról.
Rengeteg exkluzív képpel, köztük magyar rajongók fotóival illusztrálva!
Phil Sutcliffe - AC/DC - High Voltage Rock 'N' Roll
Több mint 35 évnyi koncertezéssel és stúdiómunkával a háta mögött az AC/DC vitathatatlanul a zenetörténet egyik legsikeresebb és legstabilabb rock-formációja. Ez a könyv az ausztráliai kezdetektől a legutolsó turnéig kíséri végig a zenekar pályafutását, és tartalmaz:
több mint 400 képet, melyek a színpadon vagy a kulisszák mögött készültek a zenészekről, számlákat, posztereket, backstage-belépőket, lemezborítókat és promóciós dokumentumokat;
Philip Morris és Bob King fotóit, melyek a zenekar pályafutásának kezdetén készültek; Jenny Lens és Robert Francos képeit, melyek kis amerikai klubok színpadain örökítették meg a zenészeket, illetve Robert Ellis és Robert Alford felvételeit a színfalak mögötti világról;
a zenekar hiteles történetét és részletes diszkográfiát;
lemezkritikákat, melyeket a legkiválóbb hard rock és AC/DC-szakértők írtak – például Joe Bonomo, Anthony Bozza, Jen Jewel Brown, Daniel Bukszpan, Gary Graff, Martin Popoff, Sylvie Simmons és Bill Voccia –;
valamint Jimmy Page, Billy F. Gibbons, Joe Perry, Steve Vai, Ace Frehley, Meat Loaf és Jack Johnson kommentárjait. A Def Leppard énekese, Joe Elliott egy esszével képviselteti magát e könyv lapjain.
PHIL SUTCLIFFE londoni újságíró, 1974 óta ír rockzenéről. Cikkei többek között olyan neves magazinokban jelentek meg, mint a Mojo, a Q, a Los Angeles Times, a Blender és a Sounds.
Slash - Anthony Bozza - Slash
A Guns 'n' Roses és a Velvet Revolver gitárosa, a fiatalabb nemzedékek szemében már-már hendrixi ikonnak számitó zenész, droggal, szexszel, rock 'n' rollal kapcsolatos botrányok főszereplője, "rendes fazon" és "kibirhatatlan állat"...
Ki ez az ember? Hogyan indult? Milyen hatások érték? Slash fordulatosan és szemléletesen mutatja be, hogyan válhat egy Los Angeles-i bringaőrült tinédzserből gitáros, később szupersztár. Elmeséli a balhékat, a csajozásokat, az éveken keresztül tartó turnékat; bevallja, mennyire szerette, és még most is mennyire tiszteli azt az embert, aki mögött és mellett éveken keresztül a gitárt nyúzta - aki miatt otthagyta a biztos megélhetést és biztos sikert jelentő bandát. Mesél a hullámvölgyről, az elvonókúrákról, az újrakezdésekről; mesél a terveiről, és kiderül, hogy már rég nincs benne harag Axl iránt. Ki tudja, talán az újrakezdés is lehetséges...
Mick Wall - Guns N' Roses
"Ha már mindent elolvastál a Guns N'Roses-ról és azt hiszed, mindent tudsz róluk... akkor olvasd el ezt a könyvet és megtudod, eddig szinte semmit sem tudtál róluk!"
Metal Hammer
Mick Wall elismert rock szakíró arra vállalkozott e könyvben, hogy bemutassa az amerikai Guns N'Roses együttest. Azt a csapatot, melynek 1987-ben megjelent első és 1991-ben boltokba került második, dupla nagylemeze összesen több, mint huszonötmillió példányban kelt el világszerte és amelyet a nemzetközi rocksajtó szakértői a legendás Rolling Stones zenekarhoz hasonlítanak jelentőségét tekintve. A beszélgetésekből kiderül, hogyan élnek, mit éreznek és gondolnak a "világ legveszedelmesebb rock'n'roll bandájának" tagjai. A srácok saját szavaikkal mondják el, mi történt a banda megalakulásától a '91-es, második lemezük megjelenéséig. A Guns N'Roses név ma már fogalom. Egy olyan együttest takar, melynek muzsikáját sok tízmillióan hallgatják és amely Magyarországon is minden képzeletet felülmúló sikert aratott.
"Ez a könyv lenyűgözően őszinte és merészen szókimondó."
Billboard
Kjell Månsson - Burzum
Zenekarok: Burzum, Mayhem, Thorns, Darkthrone, Emperor, Immortal
Zenészek: Grisnák gróf, Euronymous, Necrobutcher, Hellhammer, Maniac, Dead, Csihar Attila, Blackthorn, Blasphemer, Fenriz, Nocturno Culto, Faust, Samoth, Demonaz
RÓLUK szól ez a könyv.
Templomgyújtogatások, öngyilkosságok, emberölések. Fekete fém. Pogányság: Odin, Baldr.
Vigyázz!
Charles R. Cross - A mennyeknél súlyosabb
A New York Times bestsellere a szerző új elő-és utószavával.
Kurt Cobain 1994. április 5-én lett öngyilkos. Akarata szerint zárta le rövid, dühödt, fájdalmakkal teli, ám termékeny életét. A mennyeknél súlyosabb ezt az életet kíséri végig a szem- és fültanú hitelességével. Szerzője, Charles R. Cross az egykori Rocket zenei magazin szerkesztője belülről ismeri a seattle-i zenei életet, és a kezdetektől közvetlen közelről követhette Kurt Cobain és a Nirvana pályafutását is.
A könyv megírását 4 év kutatómunka és több mint 400 interjú előzte meg. A szerző kivételes hozzáférést kapott Cobain publikálatlan naplóihoz, dalszövegeihez, családi fotóihoz és rengeteg dokumentumhoz, amelyek alapján páratlan részletességgel rekonstruálta az elmúlt évtizedek egyik legnagyobb zenei ikonjának életét az aberdeeni gyerekkortól a híressé váláson át egészen az öngyilkosságig.
Cross az új kiadáshoz írt elő- és utószavában képet ad az első kiadás (6 évvel Kurt Cobain halála után) óta eltelt időszakról is. Megosztja az öngyilkosságot követő vizsgálatok eredményeit, és a zenekarral kapcsolatos olyan történéseket, amelyek mind azt bizonyítják: Kurt Cobain és a Nirvana mind a mai napig komoly hatást gyakorol a közönségre és a zenészekre.
"Az egyik legalaposabb és legmegindítóbb könyv, amit rocksztárról valaha írtak." (Los Angeles Times)
Rick Sky - Freddie Mercury élete
1991 novemberében a világ megrendüléssel hallotta, hogy a földkerekség legimádottabb és legszínesebb egyéniségű sztárja AIDS-ben meghalt. Freddie Mercury egyedülálló zeneisége és rendkívüli előadásmódja a Queen együttest éveken át a slágerlisták élén tartotta. Eddig nem közölt fényképek, valamint a barátokkal, kollégákkal készített interjúkkal fűszerezett könyv elmeséli, hogyan lett a szégyenlős, Zanzibár szigetéről származó képzőművész hallgatóból a popzene extrovertált királya, hogyan teremtett a Live Aid-koncert és a Bohém rapszódia zenei legendát. A könyv elmondja a hírhedt bulikról szóló pletykák mögött megbúvó igazságot. Mesél élete két legfontosabb nőjéről, és arról, hogy miért vonakodott elismerni biszexualitását, annak ellenére, hogy halála előtt öt éven át AIDS-fertőzött volt.