Ki nem törte már a fejét azon, mit is ajándékozzon születésnapra, karácsonyra, vagy hogyan varázsolja egyénivé kis kuckóját — s ilyenkor általában kiderül: semmi ötletem!
Ez a könyv tele van ötletekkel. Szabunk, varrunk, fűrészelünk és szögezünk, s az eredmény: filcfalvédő az ágyunk mögé, kedves figurák a karácsonyfára, könyvbölcső az íróasztalunk sarkára vagy kisvonat, amit már megcsinálni is kész élvezet, hát még játszani vele!
A neves iparművész-játéktervező házaspár részletes leírásokkal, rajzokkal, szabásmintákkal, a tárgyakról készült színes és fekete-fehér fotókkal még azt a gyereket is megajándékozza az alkotás örömével, aki azt hiszi magáról: kétbalkezes.
Kapcsolódó könyvek
Ingrid Moras - Mozaikozás
könyvben olyan modelleket gyűjtöttünk össze, amelyek egyrészt díszíthetik a lakást, másrészt kedves, hasznos ajándékok lehetnek. A teraszt hangulatosabbá tehetjük lámpásokkal,csobogókkal, a kerti tó mellé tehetünk mozaikdíszes óriáskavicsokat.
Borbélyné Werstroch Ilona - Ügyes kezek I.
A könyv kis és nagyobb gyermekek részére ad hasznos tanácsokat ragasztással, nyírással, hajtogatással, egyszerűbb anyagokból, a természetben található tárgyakból kisebb átalakítással bábuk, figurák készítéséhez.
Sztanevné Rácz Katalin - Álmosd Phaedra - Guribari, papírpásztor
Az origami a papírhajtogatás művészete. A kirigami-technikában a hajtogatás mellett ugyanolyan fontos az olló használata is. A gurigami pedig papírcsíkokat kelt életre, amihez vágni, pödörni, hajtogatni és ragasztani kell. A papírcsíkokat kis papírhengerek – gurik, kunkorok – tartják össze, sőt van olyan forma, ami szinte csupa guriból, kunkorból áll. Nem véletlen tehát a szójáték: guribari, gurigami. Színes és derűs ez a papír-világ, a gyerekek szívesen alakítják, játszanak vele. Sztanevné Rácz Katalin gyermekeivel együtt fedezte fel a formák sokaságát, a közös barkácsolás örömét. S mivel keresztény családról van szó, kezük nyomán megelevenedtek a bibliai történetek alakjai, figurái is. Ábrahám történeteit meséli el a Sok nép atyja leszel című kis képeskönyv, a Gurigami Biblia első része. Hogyan is készülnek a benne lévő figurák, tárgyak, ember- és állatalakok, mint a juh, szamár, teve, vagy a tölgyfa, sátor, kosár? Ezt mutatja be lépésről lépésre a Gurigami munkafüzet. A gurigami-technika nem túl drága és bonyolult, inkább szorgalmas, ügyes kezek, jókedv és fantázia kell hozzá, mint vastag pénztárca. Jó szívvel ajánlható családi körbe, gyülekezeti gyermekfoglalkozásra, táborba, hittanórára egyaránt. Ha megtanuljuk az alapformák hajtogatását, bármelyik bibliai történet figuráit elkészíthetjük a segítségével.
Betty Barnden - A horgolás bibliája
200-nál is több mintát mutat be pontos részletességgel a könyv. Ezek megértését színes fényképek, sorról sorra haladó instrukciók és egyszerű szimbólumokkal jelölt ábrák teszik a lehető legegyszerűbbé. Külön fejezetet szentel az alaptechnikák és a legfontosabb alapanyagok bemutatásának. Mintaválaszték és használati útmutató nyújt segítséget kezdők és haladók számára is.
Tone Finnanger - Kreatív ötlettár - barátságos otthon
Tegyük elbűvölővé otthonunkat egyszerűen elkészíthető, elbűvölő és bájos kiegészítők gyűjteményével! Ennek a könyvnek a birtokában a közeljövőben biztosan nem fogyunk ki az ötletekből, majd az esős napokat is szívesen töltjük kedvenc karosszékünkben. A kiadványban ötletek színes választékát találjuk otthonunk minden helyisége számára, bájos angyalkák, rövid lábú kutyusok, kedves cicák, vicces lovacskák és vidám természetű mackók képében. Több mint 35 magával ragadó ötlet a hangulatos díszpárnától a vendégpapucsig, a csodálatos táskákon át a pihe-puha játékokig. A konyha, a fürdőszoba, a gyerekszoba és még a kert is melegséget árasztó, barátságos otthonná változik. A könnyen követhető, lépésről lépésre megadott leírások, érthető ábrák és valós méretű sablonok garantálják a nagyszerű eredményt.
Birgitta Jetzek Berkenhaus - Papírmasé ötletek
A papírmasé igen sokoldalú és könnyen előállítható, jól formálható nyersanyag, gyerekek maguk is elkészíthetik, de az óvodákban és az általános iskolákban a technikaórán is jó szolgálatot tesz: növeli a kisgyermekek kreativitását és gyors sikerélményt okoz. Dekoratív tálak, gyertyatartók, tükörráma, tányér, színes maszk, fejfedők, állatfigurák és még sok egyéb formálható a könnyen megszilárduló anyagból, amelyhez segédanyagként egy kis drót is szükségeltetik. E kis könyv lépésről lépésre bemutatja és elmagyarázza a különböző munkafázisokat és szabásminta-mellékletén minden, a könyvben leírt figura pontos rajza is megtalálható.
Ingrid Moras - Apró ajándékok gyöngyfűzéssel
- Csodaszép ajándékötletek
- Újfajta, mókás gyöngyállatkák
- Csak egyszerűen felfűzve a drótra
Gyöngyparádé - fantasztikusan rugalmas
Sárkányok, kiskutyák, vízimanók...
Ceruzavégként, mágnesként, kulcstartóként
Lesley Stanfield - 100 kötött és horgolt virág
Ezzel az elbűvölő virággyűjteménnyel minden rózsásnak tűnik! Az elkészült kézimunkákat felhasználhatjuk ruhák, kiegészítők díszítésére, vagy színes csokorba kötve otthonunk díszítésére.
Válogassunk a fantasztikus, katalógusba rendezett, egyszerű rózsákból, kedves pipacsokból vagy mesterien kidolgozott virágkölteményekből. A leírásoknál egyértelmű útmutatót és fonalajánlást találunk valamennyihez.
A könyv végén inspiráló ötletekre bukkanhatunk a kézimunkák egyedi felhasználásához, a ruhadíszektől az ajándékcsomag dekorálásáig.
Elisabeth Eder - Mandalák papírból
A mandalák különlegesek, hatással vannak ránk. Kör formájúak, rendezettek, nyugalmat árasztanak. Készítésük közben összepontosítunk, és ahogy nézzük őket, meglátjuk, teljesen kikapcsolódunk. Mindig évszaknak, ünnepnek megfelelő motívumot találunk a könyvben, így az év bármely napján készíthetünk ablakdíszt vagy üdvözlőkártyát. A kötetet ajánljuk iskoláknak is, mert az ablakdíszek készítése fejleszti a gyerekek kézügyességét, és a kész díszek szépen díszítik majd az osztálytermet. Fogjunk hozzá bátran, és ne csak otthonunk díszítésére, hanem szeretteink örömére is készítsünk mandalákat. Kis méretben elkészítve szépen mutatnak üdvözlőkártyán.
Ismeretlen szerző - Kalapomban ezer ötlet
Kalapomban ezer ötlet régi és új játékok, érdekes kísérletek, ajándék- és barkácsötletek egyedülálló gyűjteményét nyújtja.
- Miből és hogyan készíthetsz ékszereket?
- Szeretnél egy működő parittyás rakétát?
- Mi a kincsvadászat és hogyan játsszák?
- Ismered a gyufatrükköt?
Lapozd fel a könyvet, és válogass kedved szerint! A lépésekre bontott, szöveges magyarázatokat több, mint 100 illusztráció teszi könnyen érthetővé, melyek közt hónapról hónapra találhatsz neked tetszőt.
Vincze Eszter - A gyöngyfűzés alapjai
Ez a kötet részletesen bemutatja a gyöngyfűzés alapvető technikáit: a különféle fűzési módokat, a kezdést és a befejezést, a kapcsok rögzítését stb., majd ötleteket ad a különféle gyöngyök felhasználására.
Kezdők és haladók egyaránt találnak benne hasznos ötleteket és tanácsokat. Fogjunk hozzá bátran, és készítsünk ékszereket magunk vagy szeretteink örömére. A nyakláncokhoz készítsünk karkötőket, fülbevalót. Alkalmi és hétköznapi viseletünket is színesebbé, egyedibbé tehetjük saját készítésű ékszerekkel.
Az ábrák és a leírás alapján könnyen megfűzhetjük a könyvben szereplő ékszereket, majd a technikák elsajátítása után megvalósíthatjuk saját elképzeléseinket is.
Árvai Anikó - Vetró Mihály - Szövés karmantyúfán
A szövés csodálatos mesterség, olyan ősi textiltechnika, melyet szinte minden nép asszonyai és férfiai használtak. Elve mindenhol ugyanaz, eszközei azonban sokfélék. Varázslatos szépségű textíliák készülhetnek néhány földbeszúrt karón éppúgy, mint a számítógép vezérelte gépeken. A két véglet között szövőszerkezetek és szerszámok sokasága sorakozik. Sokféleségüket a szövő népek különböző életmódja és az előállított szövetek változatossága eredményezte.
A legegyszerűbb szövőszerkezetek egyike a könyvünkben bemutatott karmantyúfa, mégis lehetőséget ad szinte valamennyi szövéstechnika kipróbálására, elsajátítására szövőszékek, és más hely- és pénzigényes eszközök nélkül. Alkalmas arra, hogy a szövés alapjait megtanuljuk, ezért ajánljuk azoknak is, akik még nem tudnak szőni. A gyakorlott szövőket pedig első látásra bonyolultnak tűnő, ősi szövésmódok kipróbálására csábítja.
Isela Phelps - Kössünk kötőkereten
Ha leülünk, és kezünkbe veszünk egy kötőkeretet és némi fonalat - máris egy kaland részesei lettünk. Észre sem vesszük, és néhány perc múlva már teljesen belemélyedünk a kötés varázslatos műveletébe.
Körmöcskézni nagyon könnyű, ezért nemcsak felnőtteknek, de gyerekeknek is nagyon szórakoztató időtöltés. Sokan talán használták is gyerekkorukban a négy szöggel ellátott faspulnit, amellyel végtelen csőkígyókat lehetett készíteni. A hurkolt csőből aztán edényalátét, szőnyeg vagy éppen poháralátét készült. A mai körmöcske felépítése egy kicsit bonyolultabb a hajdani spulninál, használata azonban éppolyan egyszerű.
A körmöcskézés technikáját rendkívül könnyű elsajátítani, felnőttek és gyerekek is néhány óra alatt megtanulhatják. Azoknak a felnőtteknek, akik korábban esetleg túl nehéznek találták a kötőtűk használatát, ez a technika sikerélményt adhat. A kézimunka lelkes hívei pedig újabb lendületet kaphatnak az újfajta módszer felfedezésével.
Könyvünk egyszerre munkafüzet és kézikönyv. A kötetben a körkötő és a négyszögletes kötőkeret használatát is bemutatjuk, könnyen elkészíthető munkadarabok is kísérik a leírást, amelyeken gyakorolhatjuk is frissen szerzett tudásunkat. Ezenkívül számos további kötésmintát és divatos darabot is bemutatunk, így már semmi akadálya, hogy belemerüljünk a körmöcskézés világába.
Liao Chia Wei - Újabb életre kelt zoknik
Megtanulhatod, hogyan készíthetsz imádnivaló zoknilényeket, megismerheted a titkot, hogyan válhat bármelyik zoknidból ölelnivaló, pihe-puha barát. A könnyen követhető lépésről-lépésre fotók, és az alap öltéstechnikák segítségével bárki elkészítheti a 14 kivételes zoknifigurát.
Kispál Zsuzsanna - Vincze Eszter - Szalvétatechnika
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Herczeg Mária - A csuhéfigurák készítésének fortélyai
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Susan E. Mickey - Varrjunk ötletesen!
Bármennyire elfoglaltak is vagyunk, egy kis időt biztosan tudunk szakítani arra, hogy ízléses, saját készítésű dolgokat alkossunk. Legyen az egy praktikus bevásárló szatyor vagy hátizsák, kényelmes paplanhuzat, esetleg mutatós díszpárnák, netán egy kifordítható válltáska. A textíliák, színek, díszítőelemek kiválasztásával és kombinálásával egyedülállóvá, boltban nem megvásárolhatóvá tesszük művünket. Akár kezdők vagyunk, akár a varrás szerelmesei, több mint 30 ötlet késztet alkotásra bennünket, hogy vacsoraidőre már munkánk eredményében gyönyörködhessünk.
Sandra Arriens - Sabine Arriens - Üvegfestés - Szecessziós motívumok
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Ingrid Moras - Üveg- és porcelánfestés
Anyagok, eszközök és technikák
Festett tárgyak
A boldogság virágai
Színes vázák
Pillangók
Rózsaszín és sárga virágok
Világító pöttyök
Óra és a teamécsesek
Álomvilág
Báránykák
Narancssárga virágok
Vidám cukrosüvegek
Elefántos lámpa
Óra és váza
Egyedi csészék
Kedvenc bögrék
Radics Mária - Karácsonyfa-díszítés
Kötetünkben ötleteket adunk, hogyan készítsünk saját kezűleg karácsonyfadíszeket, továbbá színek szerint csoportosítva teljesen feldíszített fákat is bemutatunk. A klasszikus piros szín mellett, találunk narancssárga, lila, fehér és ezüst színekben pompázó karácsonyfákat is. Egy-egy dísz, pl. illatzsák, aranydiós szütyő nemcsak karácsonyfadísznek, hanem ajándékkísérőnek vagy ajándéknak is kiváló. Vannak, akiknek nincs módjuk karácsonyfát állítani, nekik tanácsot adunk, hogyan érhetnek el karácsonyi hangulatot karácsonyfa nélkül. A kötetben arra is adunk ötleteket, hogy a készen vásárolt gömböket hogyan varázsolhatjuk egyedivé.