Könyvünkben részletesen bemutatjuk a bevált természetfotós eszközöket, módszereket, a fotózás közben előforduló buktatókat, és nem feledkezünk meg az egyes fajok megközelítésének fortélyairól sem hisz ebben a műfajban ez utóbbi a siker titka. A természetfotózás nagy adag kitartást, ügyességet, tudást igényel, de ha valaki belekóstol…
Kapcsolódó könyvek
Michael Freeman - A digitális fényképezés kézikönyve
Olvasmányos és átfogó útmutató a digitális fényképezésről, egy komoly tapasztalatokkal rendelkező, hivatásos fotográfus tollából.A digitális fényképezés kézikönyvéből minden kiderül, amit a képfelvételről, az utómunkáról és a képek értékesítéséről tudnunk kell, így a könyv tanácsait követve különleges képeket alkothatunk a legújabb technológiával. A könyv a digitális korszak meghatározó műve.
Mary Warner Marien - A fotográfia nagykönyve
A FOTOGRÁFIA NAGYKÖNYVE az eddigi legteljesebb összefoglalás a kezdetektől napjainkig, szerzője fotótörténeti kánont alkotott. Közel 600 kép ismerteti meg az olvasót a fotózás történetével a művészet és technika, a szociográfia és divat, a háború és természetfotózás szemszögéből. Az olyan világfordító történelmi eseményekhez kapcsolódó fotók, mint Lincoln elnökké választása vagy MacArthur tábornok és Hirohitó császár első találkozása, meglepő részletekkel gazdagítják eddigi ismereteinket. Közelképet kaphatunk azokról az emblematikus fotósokról is, például Mathew Bradyről, Alexander Gardnerről, Edward Steichenről vagy Gertrude Käsebierről, akik egyéni szemléletükkel, technikai újításaikkal váltak e végtelen történet szereplőivé. E mozaik számtalan kockája a fotográfia teljes történetévé áll össze, melyet a kultúra lencséjén át szemlélhetünk.
Dékán István - Digitális fényképezés az alapoktól a szakmai ismeretekig
A könyv tartalma viszonylag széles spektrumú. A legnagyobb részt kitevő törzsanyagot elsősorban a nem egészen kezdő, illetve gyakorlottabb fényképezők hasznosíthatják. Didaktikus felépítésénél fogva oktatási segédkönyvként is felhasználható.
A kötet első fejezete a digitális kép természetrajzával foglalkozik. A második rész a szkennelés gyakorlati kérdéseit mutatja be. A következő fejezet a digitális fényképezőgépek működését és használatát ismerteti. Külön részben foglalkozunk a tükörreflexes fényképezőgépekkel. Ez után a képek számítógépes korrigálása, a digitális "labormunka" kerül sorra egy terjedelmes fejezetben. Végigvesszük azokat az ismereteket, amik a képek korrigálásához leginkább szükségesek. Végül a nyomtatásról és nyomtatókról lehet olvasni. Mindezt egy digitális kislexikon egészíti ki. A kötet szerzője szakújságíró.
Scott Kelby - A digitális fotós könyv 4.
Scott Kelby, a nagysikerű A Digitális Fotós könyv első három kötetének (mely a világ legnagyobb példányszámban eladott digitális fotózásról szóló könyve lett) szerzője visszatért egy olyan új könyvvel, amely pont ott folytatja, ahol a harmadik kötetet abbahagyta. Ugyanabban a lényegre törő, szakzsargont mellőző stílusban ad azonnal alkalmazható tippeket, ami miatt az olvasónak "Aha, szóval így csinálják!" érzése támad. Ez nem egy elméleti könyv, nincs tele zavarba ejtő szakkifejezésekkel és részletes leírásokkal. Ez a könyv arról szól, hogy mikor és melyik gombot kell megnyomni, melyik beállítást kell használni. A könyv közel 200 féltve őrzött fotós-trükkel segít lényegesen jobb, élesebb, színesebb és profibb képeket készíteni.
Daniel Lezano - Fotós biblia
A Fotós Biblia minden, a fényképezéshez kapcsolódó témára kiterjedő útmutató. Megtalálni benne a legfrissebb tudnivalókat, a legújabb digitális fényképezőgépeket, szkennereket, nyomtatókat és szoftvereket csakúgy, mint a filmekről, gépekről és tartozékaikról szóló leírásokat. Daniel Lezano bemutatja nekünk az összes alapvető fényképkészítési technikát, kezdve a tökéletes portrékép titkától a gyönyörű tájképek megkomponálásán át a hangulatos fekete-fehér képek megalkotásáig. A szöveget mindvégig lenyűgöző felvételek egészítik ki. A kiadvány tökéletes útmutató a XXI. századi fényképészet hardver, szoftver és technikai tudnivalóihoz.
Tim Daly - A digitális fényképezés enciklopédiája
A könyv részletesen foglalkozik a digitális fényképezés alapjaival, a gép felépítésétől kezdve a jó képek készítésének titkán keresztül a számítógép kezeléséig és a számítógépes programokig. A digitális képutómunkákkal foglalkozó fejezetek segítséget nyújtanak azoknak, akik csak saját örömükre "játszadoznak" a képszerkesztő programokkal, de azoknak is, akiknek komolyabb szinten, akár hivatásszerűen is foglalkozniuk kell képszerkesztéssel.
Tom Ang - Digitális fényképezés
Tom Ang a digitális fényképezést fotográfiai és nem számítástechnikai nyelvezeten tárgyalja, az eddig kialakult fotográfiai rendszerbe illesztve. Könyve érinti a digitális képrögzítés és képfeldolgozás minden lényeges területét, beleértve a számítástechnikai alapokat is. A kezdők a magyarázó ábrák, az igényes képi anyag és a közérthető, pontos szöveg segítségével számos gyakorlati tanácshoz juthatnak, a komolyabb ismeretekkel rendelkezők pedig könnyebben átláthatják a digitális fényképezés és képfeldolgozás rendszerét.
Scott Kelby - A digitális fotós könyv 1.
Scott Kelby, aki a Photoshop Digitális Fotósoknak című sikerlistás, díjnyertes könyvével mindörökre megváltoztatta a "digitális sötétkamrát", ezúttal a digitális fényképészet legfontosabb területével küzd meg, és megmutatja nekünk, hogyan készíthetünk profi minőségű felvételeket a legjobb digitális fotósok trükkjeit használva (amelyek mellesleg egyszerűbbek, mintsem gondolnánk). Nézzük, Scott miként mutatja be könyvének lényegét: "Ha mi együtt fotózni mennénk, és megkérdeznéd, hogy "Te, hogyan kapjam le ezt a virágot úgy, hogy éles legyen?", nem kezdenék el fényképész leckéket tartani Neked. Egyszerűen azt mondanám, hogy "Rakd fel a zoom objektívet, állítsd a blendét f/2.8-ra, fókuszálj a virágra, és kattints." Erről szól a könyv: mi ketten fotózni megyünk, válaszolok a kérdésekre, tanácsokat adok, és megosztom az általam ismert titkokat, ahogy egy barátommal tenném - a technikai magyarázat és a fotós szakzsargon nélkül." Ez nem elméleti könyv, amely zavaros szakszöveggel és részletes fogalomleírásokkal van tele! Ez a könyv arról szól, hogy melyik gombot kell megnyomni, melyik beállítást használjuk és mikor tegyük. A fényképész szakma majd 200 féltve őrzött titkát felfedő könyv birtokában észrevehetően jobb, élesebb, színesebb, professzionális fényképeket készíthetünk. Minden oldalon találunk valamit, amivel jobbá tehetjük felvételeinket. Minden lapozással egy újabb profi beállításhoz, eszközhöz vagy trükkhöz jutunk, amelyek használatával fényképeinkből galériába illő műremekek válnak. Ha unjuk már, hogy "nem rossz" fényképeket készítünk, ha unjuk már, hogy a fényképész magazinokat nézegetve mindig arra gondolunk, hogy "Az én képeim miért nem így néznek ki?", akkor ez a könyv pontosan nekünk szól! Scott Kelby a világ egyik legolvasottabb szerzője a számítógépes könyvek területén, a Photoshop User magazin főszerkesztője, az amerikai National Association of Photoshop Professionals elnöke, a Nikon Software User magazin főszerkesztője, és az Adobe Photoshop TV video podcast egyik társházigazdája. Scott a szerzője a Photoshop Down & Dirty Tricks és a magyarul is megjelent Photoshop Digitális Fotósoknak kiadványoknak, illetve ő a New Riders kiadó által megjelentetett Killer Tips sorozat sorozatszerkesztője is.
Torsten Andreas Hoffmann - Kreatív képkompozíció a fotográfiában
Mit és hogyan érdemes fényképezni?
Mi számít érdekes témának és mi nem? Milyen hatást kelt a kép, és miért? Mitõl lesz a fotó hangulatos? Mi teremt egyensúlyt? Mik azok az ellenpontok? Mi a képi ritmus? Hogy teremtsünk feszültséget? Mi a kulcsa a jó emberábrázolásnak?
Ezekre és számos hasonló kérdésre kapunk választ ebben a könyvben.
Gyakorlatilag minden oldal egy kis tanulmány arról, hogy miért azt, és miért úgy fényképezték, ahogy a képeken látjuk. Száraz magyarázatok helyett a látvány világában tett izgalmas kalandozások részesei lehetünk. A szöveg könnyed, élvezetes, irodalmi stílusú.
Mivel a kötet témája a fotográfiai kompozíció, a technikáról csak érintõlegesen esik szó. A használt objektívek gyújtótávolsága, a felvételi szûrõk és a képek tónusvilágát meghatározó digitális utómunkálatok bemutatása legtöbbször szerepel a leírásokban röviden.
A szerzõ neves német fotóesztéta, számos könyv és újságcikk szerzõje. Most magyar nyelven is kézbe vehetjük legújabb munkáját. Azoknak ajánljuk, akik szeretnének tudatosabban látni, jobban elmélyedni a fotográfia tartalmi és formai világában. Ezzel nemcsak az alkotói munkánk válik élvezetesebbé, de képeink is sokkal hatásosabbak lesznek.
Dékán István
Christian Perkins - Enczi Zoltán - A természetfotózásról
Hazánkban egy új divat hódít. A divat neve: természetfotózás. Könyvünk a fotózásnak erről az izgalmas, mindenki számára elérhető területéről szól. Tényszerűen, de érthető nyelven írjuk le az amatőrök számára nélkülözhetetlen ismereteket, sőt, csak a profik által használt titkos technikák egy részét is bemutatjuk.
A számtalan kép (köztük sok díjnyertes) illusztrálja az adott technikákat és a felvételek elkészítésének technikai fortélyait.
Illusztris külföldi és hazai szerzők szólnak a fényképezőgépek alapvető típusairól, jellegzetességeiről, megemlítjük a legfontosabb technikai trükköket, és külön fejezetben foglalkozunk az amatőrök körében is egyre népszerűbb digitális fényképezéssel. Az olvasók a fényképezés technikai oldala mellett a témaválasztással és a kompozícióval kapcsolatos kérdéseikre is választ kaphatnak.
Richard Olsenius - National Geographic Fotóiskola - Fekete-fehérben
A könyv a National Geographic nagy sikerű Fotóiskola-sorozatának ötödik kötete. Ebben a rendkívül olvasmányos és tartalmas könyvecskében Richard Olsenius, a magazin neves fotósa, a fekete-fehér fényképezés mai gyakorlatának kérdéseit veszi sorra, különös tekintettel a rohamtempóban fejlődő digitális fényképezésre, amely ebben a klasszikus műfajban is mind több hívet hódít magának. Olsenius nemcsak hasznos tanácsokkal szolgál, de irányt is mutat mindazoknak, akik a fekete-fehér fotográfia kivételes erejét, szépségét a legújabb fotótechnikai eredményekkel, számítógépes képszerkesztő módszerekkel szeretnék ötvözni.
Rob Sheppard - National Geographic fotóiskola - Digitális képek
A National Geographic Fotóiskola-sorozatának legfrissebb kötetében Rob Sheppard, a hírneves szakíró vezet el bennünket a digitális fotográfia végtelenül izgalmas, jószerével vadonatúj világába. A célnak megfelelő fényképezőgép kiválasztásától a különféle állományformátumokig, a képmódosítás elméletétől a digitális utómunka gyakorlatáig, a nyomtatás műhelytitkaitól a digitális fényképezés etikai hátteréig sok hasznos ismerettel szolgál a műkedvelő és a hivatalos fotós számára.
David Präkel - Expozíció - A fotográfia alapjai 3.
"A fotográfia alapjai" című könyvsorozat harmadik kötete a fényképezés egyik legösszetettebb témakörébe vezeti be az olvasókat. A hasznos tanácsok mellett száznál is több gondosan válogatott, kísérletezésre inspiráló fotó és lényegre törő ábra segíti az expozíció titkait megismerni kívánó amatőr fotósokat, valamint a fotográfia, a design és a vizuális művészetek iránt érdeklődőket.
Gyenes Zsolt - Fotóművészeti stílusok
A kötet a művészeti oktatáshoz szánt gyakorlati és elméleti útmutató a fotóművészet iránt érdeklődők számára. A szerző, Dr.. habil Gyenes Zsolt DLA fotó- és intermédia művész. Szakíróként eddig közel félszáz megjelent tanulmány és öt könyv szerzője.
Robert Caputo - Tájfotózás friss szemmel
Friss szemmel, tehát más megközelítésben - a NATIONAL GEOGRAPHIC magazin hallatlanul népszerű Fotóiskola-sorozatának új kötetében sokat próbált, sokat tapasztalt fotográfusok taglalják új szempontok szerint a tájfotózás elméleti és gyakorlati mozzanatait. Meg - ismertetnek a digitális fényképezőgépek és a képszerkesztő számítógépes programok főbb erényeivel, az internetes képkezeléssel, de közben visszanyúlnak az alapokhoz, felelevenítik a tájfotózás minden fotós médium és formátum esetében megszívlelendő szabályszerűségeit.
Hogyan válasszuk meg a legalkalmasabb gépállást és látószöget? Mely fényviszonyok között dolgozzunk? Hogyan komponáljuk meg a képet? Raymond Gehman a pusztuló erdők kapcsán vezet be hitvallása és mestersége titkaiba. Bruce Dale negyven esztendő tapasztalatait osztja meg velünk. Joel Sartore a hely szelleméről, képről és jelentésről mesél. Mindennek tetejébe a National Geographic Society archívumának eddig soha nem publikált képeiből okulhatunk:
Thaiföldtől Finnországig, Írországtól az Egyesült Államokig, Afrikától Kínáig bejárhatjuk a nagyvilágot, repülőgépről és csónakból, erdők mélyén és tengerparti hullámverésben fotózunk - s ebben ki más lehetne alkalmasabb társunk, ki más taníthatná meg inkább az igényes tájfotózás fortélyait, mint a NATIONAL GEOGRAPHIC magazin fotográfusainak legjava!
Ismeretlen szerző - A fotózás kézikönyve
Manapság a fényképezés bárki számára elérhető, sok amatőr fotós azonban még nem rendelkezik azokkal a technikai ismeretekkel és azzal a gyakorlati tudással, amely lehetővé tenné számára, hogy az elképzeléseinek megfelelő felvételeket készítsen.
A fotózás kézikönyve összegyűjti a fontos információkat, és így segít
a megfelelő készségek kifejlesztésében. A könyv a fotózás valamennyi lényeges területét érinti, közérthetően magyarázza meg a technikai részleteket, s ezáltal megkönnyíti az olvasók számára a tanultak gyakorlati alkalmazását is. Az alapok elsajátításán túl a kötet segítséget nyújt a továbblépéshez is, bemutatva mindazon lehetőségeket, amelyek a professzionális fotózást jellemzik.
A könyv fontos részét képezi a digitális fotózásról szóló fejezet, amely betekintést enged az otthoni számítógépek elterjedése és fejlődése révén megnyíló új művészeti dimenzióba, és megmutatja, milyen egyszerűen kezelhetők a digitális képalkotó és képszerkesztő eszközök
A fotózás kézikönyve tehát minden érdeklődő számára hasznos olvasmány.
John Freeman - A fényképezés enciklopédiája
A fényképezés egyetlen valós célja jó képeket készíteni, és John Freeman, a világhírű hivatásos fotós éppen erre kívánja megtanítani Önt - bármilyen gyakorlattal, felszereléssel és művészi adottságokkal rendelkezzék is. Ha csupán az alapokat kívánja elsajátítani, hogy jó felvételeket készíthessen gyerekeiről, a nyaralásáról, a családi eseményekről; ha hibátlanul szeretne megörökíteni jelentős, személyes élményeket, mint a születés, vizsga, sportverseny megnyerése; ha szeretne alaposan megismerkedni a fotóművészet lehetőségeivel
A FÉNYKÉPEZÉS ENCIKLOPÉDIÁJA
tökéletes gyakorlati kézikönyv és ihlető forrásmunka.
Részletesen ismerteti a fotós felszerelését a hagyományos gépektől a legfrissebb műszaki újdonságokig, külön ismerteti az olyan kiegészítőket, mint az objektívek, a szűrök és a vakuk. Ám a szerzőnek szilárd meggyőződése, hogy bármilyen is a felszerelés, a jó kép létrehozásában a fotós a döntő. Ezért igyekszik minél több jó tanácsot adni az olyan alapvető területeken, amilyen a világítás, a kompozíció és a színek, hogy minél jobb legyen a végeredmény.
Ami azonban a leglényegesebb: példák segítségével tanít. A több mint 800 fénykép pompásan illusztrálja a technikákat, érhetővé teszi a tanácsokat. A jól megválasztott példák a legnépszerűbb témákat dolgozzák fel, azaz a segítségükkel ön is pontosan olyan képet készíthet, amilyen szándékában áll. A főbb témák a gyerekek, az utazás, a táj, az épületek, a vakáció, emberek és portrék, állatok, a test, az égbolt, a víz és az időjárás.
Az utolsó fejezet még nagyobb kihívásokkal teli területre csábítja a merészebb fotósokat, amikor közérthetően ismerteti azokat az izgalmas lehetőségeket, amelyeket különleges felszereléssel, a fénnyel való kísérletezéssel, különféle filmekkel, a képek manipulálásával, kollázsok alkotásával, többszörös expozícióval és egyéb trükkökkel lehet elérni.
A FÉNYKÉPEZÉS ENCIKLOPÉDIÁJA leleplezi a világ leghíresebb fotósainak titkait, és eloszlatja azt a tévhitet, hogy igazán minőségi képeket csak hivatásos fotósok tudnak készíteni, méregdrága felszereléssel. A könyvnek az a célja, hogy az 1990-es évek minden fotósának megbízható és segítőtársa legyen.
Robert Caputo - Portré és riport
A National Geographic Fotóiskola-sorozatának második kötetében Robert Caputo fotográfus és szakíró a portréfotózás alapelveit és mesterfogásait taglalja. Elméleti útmutatással és számos hasznos tanáccsal segíti mindazokat, akik kedvüket lelik embertársaik fotózásában, ráadásul megismertet a National Geographic magazin hírneves munkatársainak idevágó tippjeivel és trükkjeivel. Kézikönyvét nemcsak a kezdő fotóamatőr, de a képzett hobbifotós, sőt a hivatásos fotóriporter is haszonnal forgathatja.
Adolf Hitler - Mein Kampf
A Mein Kampf (Harcom) Adolf Hitler nemzetiszocialista vezető egyetlen, még az életében kiadott könyve, melyet landsbergi fogsága idején kezdett el írni, miután 1923-ban az ún. sörpuccsban való részvételéért börtönbe zárták. A könyvben áttekintette addigi pályafutását és megfogalmazta világnézetét, valamint politikai programját. A mű a nácizmus ideológiai alapvetése lett.
Hitler magát a könyvben nem politikusnak, hanem programadónak (Programmatiker) ábrázolta. Eszerint „a programadó feladata nem az, hogy az ügy teljesíthetőségének különböző fokait megállapítsa, hanem, hogy az ügyet mint olyan megvilágítsa: másként szólva: kevésbé kell törődnie az úttal, mint a céllal.” Továbbá: „[a programadó] jelentősége csaknem mindig csupán a jövőben mutatkozik meg, mivel ő nemritkán az, akit „világidegen” szóval illetnek. Mert ha a politikus művészete valóban megfelel a lehetséges művészetének, a programadó azokhoz tartozik, akikre áll, hogy az isteneknek csak úgy tetszenek, ha a lehetetlent követelik és akarják.”
Hitler ezzel az írással egy átfogó elméletet kívánt a nép elé állítani a marxizmus ellenében. Emellett úgy kívánta bemutatni addigi pályáját, mint ami pártja és az egész nép ideális vezetőjévé teszi őt a zsidóság, mint közös ellenség elleni összefogásban. Megerősítette az NSDAP 25 pontos programjának érvényességét. Megállapította, hogy a nemzeti szocializmus egyik elődjének számító Völkisch mozgalom sikertelen maradt és ideje lejárt; ezzel szemben az NSDAP modern, céltudatos gyűjtőmozgalommá vált, amely sikerrel tömörítheti a weimari köztársaság nacionalista és antidemokratikus erőit.
John Freeman - A portré - Fotózás kezdőknek és haladóknak
Átfogó útmutató a fotózás minden aspektusáról. Akár digitálisan, akár hagyományosan fényképez, akár amatőr, akár profi, felbecsülhetetlen értékű információkkal és ötletekkel szolgál, hogy segíthessen mindenkinek kifejleszteni a saját stílusát. Minden alapvető tudnivaló megtalálható benne például az expozícióról, a színegyensúlyról, a kompozícióról, a világításról, a beállításokról és kellékekről. Számba veszi a gyerekek, csoportok fotózásakor, a közeli és az akciófelvételek közben adódó lehetőségeket és esetleges problémákat. Olyan újabb keletű technikákat mutat be, mint a digitális háttér- és kompozíciókészítés, restaurálás és színezés. A műtermi, erős és gyenge tónusú világítás, valamint a fotózáshoz megfelelő smink elkészítésének titkaiba is bepillantást nyerhetünk. A kötetet a szerző a világ számos táján, különböző stílusban készült, megragadó, gondolatébresztő fotói illusztrálják.