Kapcsolódó könyvek
Chris Oxlade - David Ballheimer - Olimpiák
Nagyszerű sportesemények, melyek a béke szellemében hívják versenyre a világ élsportolóit
Rainer Köthe - Titokzatos jelenségek és a tudomány
Létezik-e a havasi ember? Kiolvasható-e jövőnk a csillagokból? Felvehetjük-e a kapcsolatot a holtakkal? Voltak-e valaha ufók a Földön? Ezekkel és hasonló kérdésekkel foglalkozik a szerző ebben a kötetben, amelyből kiderül, hogy a rejtélyes jelenségek többsége nem állja ki a komoly tudományos vizsgálat próbáját vagy éppen teljesen megmagyarázhatatlan.
Lionel Bender - Találmányok
Íme a találmányok lenyűgöző története: hogyan születtek meg, hogyan működnek és miként változtatták meg a bennünket körülvevő világot.
A találmányok áttekintését a legősibb, egyszerű szerszámokkal kezdjük, majd következnek a praktikus, energiát megtakarító eszközök, közöttük a kerék, valamint a csiga és az emelő. Megvizsgáljuk az ókori Egyiptomban föltalált a súlyokat és mérőeszközöket, az írószerszámok fejlődését, a navigációs eszközöket, és szemügyre vesszük az első órákat is. A tudományos felfedezések korának első hírnökeiről, a mikroszkópról és a távcsőről éppúgy szó esik, mint a belső égésű motorokról, vagy a telefonról, televízióról, műanyagokról.
Yvonne Ayo - Afrika
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Richard Holmes - Csaták
Fedezzük fel a csaták történetét az ókori asszír kézitusától az 1. világháború gépi hadviseléséig
Tartalom:
Mi a csata
Sorgyalogság
Nehézlovasság
Fegyvergyakorlat
Rangjelzéske
Ezredzászlók
Ellátás és szállítás
Mit rejt a borjú?
Felderítés
Tábori ágyúk
Gyorstüzelő fegyverek
Magas röppályájú tűzfegyverek
Tűzérségi műszerek
Íjak és nyilak
Buzogányok, csatabárdok
Kardok
Tűzfegyverek
Közelharc
Hódít a puskapor
Huzagolt csövű fegyverek
Hírközlés
Mérnökkar
Győzelem és vereség
A dicsőség jelképei
Katonai egészségügy
Háborús emlékek
Mutató
Simon Adams - Titanic
Ez a gazdagon illusztrált könyv az elsüllyeszthetetlennek hitt luxusgőzös történetét mutatja be, számos információt tartalmaz a 20. századi hajózás dilemmáiról, a Titanic építéséről, berendezéséről, személyzetéről, a hajót övező legendákról. Foglalkozik a hajó roncsait kereső kutatóexpedíciók eredményeivel, valamint a tragédia utóéletével.
Christopher Gravett - Várak
Fedezzük fel a középkori várakat, és a bennük zajló életet!
Ez a gyönyörű képekkel gazdagon illusztrált könyv bemutatja a középkori várak történetét, felépítését és fajtáit. Megismerhetjük a várban lakók életét és munkáját, jellegzetes eszközeiket és viseletüket.
David Murdoch - Észak-amerikai indiánok
A kötet Amerika őslakóinak gazdag kultúráit mutatja be a délnyugati puebló indiánoktól a fagyos Északig. Pompás fejdíszek, csodás gyöngyhímzéses mokaszinok, totemfaragványok, a grizzly medve karmaiból készített nyakláncok színes képei bepillantást nyújtanak az észak-amerikai indián civilizációk izgalmas világába.
Ljudmila Ulickaja - Vidám temetés
Alik, a New Yorkba emigrált, tehetséges orosz-zsidó festőművész haldoklik. Műterem-lakásában sorra felbukkannak megcsalt feleségei, szeretői és régi barátai, akiket nem köt össze más, mint az, hogy mindannyian elhagyták Oroszországot, s mindannyian szeretik Alikot. A festőművész különös és szenvedélyes személyiségének hatása alól nem tudja magát kivonni senki, halálos ágya mellett még szeretői is összebékülnek. Az orosz Booker-díjas Ulickaja a Vidám temetésben korábbi regényeiből (Médea és gyermekei, Kukockij esetei, Életművésznők) ismert pontos lélekábrázolással mutatja be ezt a "furcsa családot" összetartó és széthúzó erőket, finom humorral ábrázolja és teszi különlegessé főszereplője halálát.
David Burnie - A madár
Az ezerarcú madárvilág - a levegő lakóinak testfelépítése, szokásai és "magánélete"
Nyáry Krisztián - Így szerettek ők
Nyáry Krisztián néhány évig költészettörténetet tanított a pécsi egyetemen, majd a 90-es évek közepén otthagyta a katedrát, azóta kommunikációs tanácsadóként dolgozik. Vezetett pr-ügynökséget és közvélemény-kutató intézetet, volt állami szervezet kommunikációs igazgatója, de a hobbija az irodalomtörténet maradt. 2012 elején barátai szórakoztatására kezdte publikálni a Facebookon magyar írók és művészek szerelemi életéről szóló képes etűdjeit, amivel néhány hónap alatt nagy népszerűségre tett szert. A barátoknak szánt bejegyzésekből mára több mint tizenötezer olvasót vonzó kulturális ismeretterjesztő sorozat lett. A szerző célja, hogy a tankönyvi életrajzok papírmasé figurái helyett a valós, izgalmas, de kevesek által ismert párkapcsolati történetek felidézésével szerethető, hús-vér embereket mutasson be, és ezzel kedvet csináljon a művek olvasásához.
40 történet Petőfitől Vas Istvánig, Benedek Elektől Szabó Magdáig, múzsákról, megcsalt szeretőkről, örök hűségről és a szerelem sokféle arcáról.
Alex Arthur - Csigák
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
David Burnie - A fa
A fák és az erdők lenyűgöző világa, a különböző fák felépítése, életciklusa. A parányi magtól az óriásfákig.
Hány fafaj él ma a Földön? Hogyan csalogatják magukhoz a fák a virágaikat beporzó madarakat? Hol nő a világ legkisebb fája? Mely fa kérgéből faragtak maguknak kenut az észak-amerikai indiánok? Miért növesztenek egyes trópusi fák óriás gyökereket? Melyik tűlevelű fa hullatja a lombját? Mi a különbség a keményfa és a puhafa között? Mikor hal meg egy fa? Ki volt az a görög isten, akinek szerelme, Daphné, babérfává változott? Mióta állítanak az emberek karácsonyfát? Honnan kerül a virágpor az erdők virágaira?
Edwin Klein - Olimpiák az ókortól napjainkig
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Angela Milner - David Norman - A dinoszaurusz
Fedezzük fel a dinoszauruszok csodálatos világát - ismerjük meg kialakulásukat, viselkedésüket, élőhelyüket és titokzatos eltűnésük okát.
Michael Schmauder - A népvándorlás
Honnan jöttek a hunok és miért volt rettentő hírük? Hogyan szorongatták a nyugati gótok a Római Birodalmat? Hogyan válaszoltak a rómaiak a „barbárok" támadásaira? Miért dúlták fel Rómát a vandálok? Milyenek voltak a honfoglalás kori magyarok? A népvándorlás koránál húzhatjuk meg a választóvonalat az antik világ és a középkori Európa között. Michael Schmauder történész, egyúttal a Bonnban működő Rajnai Tartományi Múzeum régésze izgalmasan eleveníti fel ezt a nagy hatású történelmi változásokat hozó korszakot - az első hun támadásoktól a germán néptörzsek vándorlásain át egészen a Frank Birodalom létrejöttéig. A könyv utolsó fejezetében olvashatunk a korabeli magyarokról: van-e közünk a hunokhoz, mit talált Julianus, miről árulkodnak a régi sírok?
Elizabeth Gilbert - Hűség
Elizabeth egy rossz házasságból menekülve nekivág a nagyvilágnak, hogy végre rájöjjön, ki is ő, és mit akar az élettől. Zarándoklata során eljut Itáliába és Indiába, de a boldogságot végül Indonéziában találja meg, egy szintén hányatott sorsú férfi, a brazil Felipe oldalán. Örök hűséget fogadnak egymásnak, de azt is megfogadják, hogy nem követik el újra életük nagy tévedését; hivatalosan sosem házasodnak össze. Amerikában telepednek le, és minden szép és jó lehetne, ám egyszer csak közbeszól a hatóság. Vízumproblémák miatt Felipét bilincsbe verve kitoloncolják. Választás elé kerülnek: vagy egybekelnek, vagy a férfi többé be nem teheti a lábát az országba...
Gilbert őszinte, finom humorral átszőtt, mély érzelmű könyve azoknak szól, akik nem hisznek a házasságban, mert társadalmi béklyónak, a szerelem intézményesítésének, egyszóval idejétmúltnak tartják. És persze azoknak is, akik mégis belevágnak, mert mint a könyvből kiderül, örök hűséget fogadni és az ígéretet betartani embert próbáló feladat, de felemelő érzés. A _Hűség_ az életre szóló kötődés könyve.
Boris Coulik - Pingvinek
A pingvinek - szívderítően kedves megjelenésükkel - vezetik a madarak népszerűségi listáját, pedig repülni sem tudnak. Úszni viszont annál inkább. Mindenki tudja, hogy megtalálhatjuk őket az Antarktiszon, de vajon megélnek -e a forró égövön is? A kötet tengerbiológus szerzője, aki évtizedek óta foglalkozik a pingvinekkel, szórakoztatóan és izgalmasan vezeti be az olvasót ezeknek a kedves állatoknak az életébe.
Rainer Köthe - Az ősember
Az emberiség keletkezésének és fejlődésének történetével ismerkedhetünk meg. Olyan kérdésekre kaphatunk választ, mint : Hogyan lehet megállapítani egy lelet korát? Miért hasonlítanak a majmok annyira az emberre? Milyenek voltak és hogyan éltek a neandervölgyi emberek? A kötet azonban azt is sejteti, hogy a " földanya " ölében még számos izgalmas lelet vár felfedezésre.
Hildegard Elsner - A vikingek
A vikingek, akiket a tenger harcosainak is neveznek, az európai történelem igen véres, ám rendkívül izgalmas korszakában éltek, Kr.u. 800-1100 között. A mai skandinávok ősei voltak, akik hajóikkal a kaland, a dicsőség s a zsákmányszerzés reményében messzi földekre is eljutottak. A könyvből megismerjük a különböző népek ellen vívott csatáikat, s azt, hogy milyen harci eszközöket, hajókat használtak az ellenség legyőzésére, s hogyan éltek a békés hétköznapokban.