Ki tudja, merre van a Pincérfrakk utca? Hát arra, amerre a Cincérfark utca! És a Cincérfark utca? Nem is kell sokat kérdezősködnöd: ha kilenc gyáva kutya csahintását hallod, már jó helyen jársz. Hát még ha meghallod azt a nyávogást, amit hét cica, a Hétrettenetes rendez! Mondhatom neked: félelmetesek! Van is miért aggódnia a kutyáknak, név szerint mind a kilenc Lajosnak, mert amióta cicák és kutyák ádáz háborúja dúl, talán ez a legrettenetesebb. Hogy miért? Ha elolvasod ezt a nagyon mulatságos könyvet, akkor megtudhatod. De megtudhatod azt is, hogy ádáz harcok közepette a részvét és a szeretet fénye is kigyúl. Lédiell, a cicalány például kifejezetten barátságos IX. Lajossal, a dakszlival, a Hétrettenetes kicsi, bátortalan foglyával. No meg aztán ott van Háj, Iháj, Miháj… az ő viselkedésükről is olvashatsz egyet s mást ebben a könyvben.
Kapcsolódó könyvek
Varró Dániel - Túl a Maszat-hegyen
A Túl a Maszat-hegyen című történet hőse, Muhi Andris nem is sejti, mire vállalkozik, mikor elindul a Maszat-hegyen túlra, hogy meglátogassa régen látott jó barátját. Maszat Jankát, Makula bácsit, Szösz nénét és a Maszat-hegy többi békés lakóját ugyanis nagy veszedelmek fenyegetik. A Partvis Attila vezette barbár takarítók több házban rajtaütésszerűen kitakarítanak. A gonosz Paca cár, a Maszat-hegyi trónbitorló pedig ördögi tervet eszelt ki, hogy az egész világot telepacázhassa. Muhi Andris azonban Badarországon át eljut a Maszat-hegyen túlra, ahol mindenkivel szembeszáll, és számos titokra fény derül…
A könyv verses meseregény, verselésében és hangütésében a klasszikus verses regényeket idézi (Puskint, Byront, Arany Lászlót), a történet viszont kalandos, modern tündérmese. Többnyire gyermeki témákon mereng el a mesélő - hogy csúfolták gyerekkorában, vagy milyen az ideális gombfocikapu. Az elbeszélést számos játékos, dallamos betétvers egészíti ki. Találhatnak benne kedvükre valót a kis- és nagyiskolások, a szüleik, a kalandok és izgalmak, a csendes elmélkedések és az irodalmi ínyencségek kedvelői egyaránt.
Csukás István - Pom Pom meséi - Órarugógerincű Felpattanó
Pom Pom ül az ágon, egy szép hosszú ágon, és mindennap várja Picurt. Sapkaként a fejére ül, és amíg mennek az iskolába, mesél. Eddig mesélt: Szegény Gombóc Artúrról, Radírpókról, Festéktüsszentő Hapci Benőről, Bátor Tintanyúlról, Madárvédő Golyókapkodóról, Civakodó Cipőikrekről, Ásító Szörnyetegről, Óriástüdejű Levegőfújóról és Lesbőltámadó Ruhaszárítókötélről.
De mit mesél Órarugógerincű Felpattanóról egy faágon gubbasztó szőrsapka?
Hallgasd csak...
Csukás István - Mirr Murr nyomoz Budapesten
Mirr Murr, a lustálkodó macska barátjától, Oriza-Triznyáktól levelet kap, mely nyomozásra invitálja. A nyomozás célja Triznyák megtalálása, a helyszín az egész, nagy Budapest. A feladat nem látszik könnyűnek, de Mirr Murr végül megtalálja barátját. Közben bejárja a várost: a Budai Várat, Óbudát, a Nagykörutat, a Városligetet és eljut az Állatkertbe, majd a Vidámparkba. Hogy mindez miért történt? Mert Oriza-Triznyáknak Mirr Murr nagyon hiányzott, s szerette volna látni legjobb barátját, de játszani is kedve kerekedett, no és azért is, hogy közben a kisgyerekek megismerjék Budapestet. - Hasznos, élvezetes könyv, nagyszerű színes rajzokkal.
Fésűs Éva - Toportyán Tódor a mezei könyvnapon
Csupafül és pajtásai izgatottan várják a sok vidámságot ígérő első mezei könyvnapot.
Százéves Holló, a Saláta Könyvesbolt vezetője azokat a híres állatokat hívta meg erre a nevezetes eseményre, akikről mesekönyvet írtak.
Azt reméli, hogy ezek a vendégek megjelenésükkel újjáéleszthetik a Jószagú rét lakóinak az utóbbi időben megcsappant olvasási kedvét.
Csak arról feledkezett meg nemes buzgalmában, hogy a mesehősök között farkas is akadhat...
Dániel András - Kicsibácsi és Kicsinéni (meg az Imikém)
Kicsibácsi és Kicsinéni egy dióban lakik, és van egy bádognyuluk, az Imikém. Őt kalitkában tartják, mint egy madarat, de ez csak egy a furcsaságaik közül. Hiszen Kicsibácsi újra feltalálja a Holdat, Kicsinéni pedig mindig mindenből csak egyetlen egy darabot vesz a közértben. Kicsibácsinak van egy óriási, ici-picire összehajtható létrája, Kicsinéni pedig megfigyeli, hogyan lesz Kicsibácsi átlátszó. Vigyáznak egymásra és hazavárják egymást a kicsi kalandokból. Aztán néha felkapja a diót a szél, és arrébb fújja.
Fésűs Éva - Az ezüst hegedű
A népszerű írónő évek óta rendkívül közkedvelt mesekönyve 65 kis történetet tartalmaz, 3-8 éves gyerekek számára. A mesék hősei a gyerekek szívéhez közel álló állatok: a mókus, a tücsök, a nyúl, a róka stb. Fésűs Éva tanulságos történetei észrevétlenül nevelik az Olvasót.
Homoki-Nagy Katalin - Mikulás meséi
Ajánlom könyvemet minden kis barátomnak - és minden felnőttnek is, aki még emlékszik gyermekkorára. Akiben élnek a telek: mostaniak vagy a régiek. Akinek megremeg a lelke ősszel az utolsó ökörnyál röptét figyelve, aki percekig némán áll az első csípős, hideg reggelen, a tél leheletét, dér szikráját elnézve a füveken... Üzen a tél... a füveknek, fáknak már megsúgta titkát... ők már tudják, milyen ruhában érkezik az idén. Bár emlékeznek még a tavalyi hirtelen betörő, éles északi szélre, faág karjaikban a roppant hó súlyára, fagyos csillagok hunyorgó szemére, nádi farkasok éles vonítására - mégis tudják: minden évben új és új csodákkal borítja el a világot az újszülött tél. Új és újfajta jégvirágot rajzol ujjával falusi házak apró ablakaira; s a holdfényben minden percben másképpen kavarja meg a kémények párás meleg, fehéren világló füstjét.
Tersánszky Józsi Jenő - Misi Mókus kalandjai
Misi Mókus az erdő egyik hatalmas fájának tágas, kényelmes odvában született négy kistestvérével együtt. Ő volt közöttük a legvirgoncabb, a legnagyobb. Azonkívül volt még egy különös ismertetőjele: a farkincája fekete volt. Van ugyan mókusfajta, amelyiknek fekete színű a bundája, ám Misi családja a vörös mókusokhoz tartozott. Azoknak pedig legfeljebb a ragyogó, élelmes szemük fekete, minden tagjukat szép, rozsdavörös szőrzet fedi.
Fésűs Éva - Csupafül 22 meséje
"A Csupafül 22 meséje fordulatos, izgalmas mesekönyv, benne van a gyermekvilág megannyi kérdése, szorongása, vágya – és a megoldások iránya, a vigasztalás, a bátorítás is. Pontosan azt tudja, amit egy jó mesének tudnia kell. Segít élni, segít jól, okosan és örömben élni. Ahogyan Fésűs Éva egy versében írja, benne van „…a lényeg, / a rejtőzködő, ami sosem látszik, / de a lélekhez szelídült anyagban / tündöklőn ott sugárzik.” Tehát nem kézbe-(vagy észbe)adja, nem kiokít az értékekre, hanem az élményeken keresztül, a gazdag fantáziavilág megelevenítésével „szívbe-írja” mindazt, amit minden szülő feltétlenül át szeretne adni a gyermekének. Felelősségérzet, barátság, talpraesett bátorság, igazmondás, becsület, áldozatkészség, humor és életrevaló huncutság, tisztelet, önzetlenség, szerénység – és sorolhatnánk mindazokat a lélekemelő erényeket, amelyeket finom színekkel rajzol meg az írónő Csupafül derűs és fordulatos kalandjaiban."
Uzsalyné Pécsi Rita PhD (neveléskutató)
Domonyi Rita - Tündérbodár
Tündérbodár és legjobb barátja, Devevér, úgy határoznak, hogy ezen a nyáron nem hajlandóak unatkozni. Ezért idén több héten át tartó fesztivált szerveznek, ami felbolygatja az erdő életét.
Iszlai Zoltán - Manóalagút
Pista látogatóba érkezik erdész nagybátyjához, akinél másfél éve járt utoljára, s aki akkor nagyszerű ajándékot ígért a kisfiúnak nyolcadik születésnapjára Barnabást, a gyönyörű vizslát. Az erdészházban csuda dolgokat tapasztal Pista: a világéletében rendszerető nagybácsi szobájában minden egymás hegyén-hátán. A kitört ablakokat nem pótolták, a konyhában pedig egy félháznyi hűtőszekrényben óriási sajtok állnak, melyekbe Mocsári Marcsu, a gyíklány fúr lyukakat, ugyanis Jóska bácsi a sajt-világkiállításon lyuk-világrekordot szeretne elérni. S ez még mind semmi: hamarosan az is kiderül, hogy az erdőben egy manószövetkezet dolgozik, törpevízierőművel építenek - emiatt az erdész a manók esküdt ellensége lesz, s lépten-nyomon üldözi őket. Hogy Pista kinek az oldalára áll a harcban, s hogyan ér véget az ádáz küzdelem, megtudod, ha végigolvasod Iszlai Zoltán fordulatos meseregényét, melyet Szabados Árpád rajzai díszítenek.
Nagy Natália - A Nap születésnapja
"Azt azonban feltétlenül el kell mondanom, hogy a szülő, aki most éppen felolvasni készül gyerekének Nagy Natália meséjét, "duplafenekű" történetet tart a kezében: amit olvas, nem csak a gyerekeknek fog felhőtlenül tetszeni, de ő maga is pompásan szórakozik majd. A mese versben íródott, szép magyaros nyolcas és hatos sorok váltakoznak, az olvasónak szinte dalolni támad kedve, és a rímek játékos csengése, az ötletes szójátékok -a Napnak titokban van egy lova is, és mi sem természetesebb, mint hogy Naplónak hívják- derűs, időnként harsányan derűs perceket szereznek a felnőtt olvasónak is. Kívánok jó szórakozást -gyerekeknek, szülőknek egyaránt." (Ranschburg Jenő)
Ismeretlen szerző - Régi szép mesék
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Gimesi Dóra - Csomótündér
"Van a világon egy csomó tündér, ezt mindenki tudja. Tavasztündérek, konyhatündérek, villamosvezető-tündérek. De Csomótündér csak egyetlen egy volt."
Ő csomózza össze a szerelmes királyfiak és királylányok cipőfűzőjét, hogy örökre együtt maradjanak. De néha a királyfiaknak a világ tetejére is el kell mennie, hogy legyen mersze megkérni a királylány kezét. Néha kell egy kis tündérvarázslat, hogy egy szerelmes óriáslány át tudjon kelni tízemeletes házával együtt a hídon az ő szerelmes óriásához. Néha egy szemüveges, vézna kisfiúnak is sikerül tündérszárnyat varázsolnia a tündérére, akár egy kockás ballonkabátból is. Néha egy nagy veszekedés vége egy nagy közös láblógatás. Budapest jól ismert terei, a Margitsziget, a Gellérthegy, Zugló és a Klauzál tér megtelnek szerelemmel és mesével. Tündér-kislányoknak, bátor kiskirályfiknak és ifjú szerelmeseknek ajánljuk.
Csukás István - Süsü, a sárkány
Több mint huszonöt éve bocsátotta útjára Csukás István Kossuth-díjas író legendává let mesehősét, Süsüt, a sárkányt. A behemót, ám szívében szelíd, híres egyfejű, akit háromfejű apja kitagadott, az emberek közé került. Előbb riadalmat keltve, azután szeretettől övezve. Bár vágya, hogy elnyerje a királylány kezét, nem teljesül, de kárpótlásul a Fő-fő Udvari Sárkány címet azért megkapja. Kalandjainak ártatlan sutasága, kedves humorral ábrázolt figurája révén, a gyerekek és a már felnőtt gyerekek kedvence lett.
Bartos Erika - Bogyó és Babóca épít
Bogyó és Babóca most mindkét mesében épít. Az elsőben dinnyehéjon jutnak el Homokszigetre, ahol természetesen homokvárat építenek és megismerkednek Hubával, a homokbogárral. A második mesében építőkockákból építik meg a legmagasabb várat.
Berg Judit - Galléros Fecó naplója
Kedves Olvasó!
Emlékszel még Galléros Fecóra, Rumini barátjára, a Szélkirálynő bátor, mindig vidám, agyafúrt matrózára? Az ő titkos naplóját tartod most a kezedben, amit száműzetése izgalmas éveiben írt.
Mi történt Fecóval Datolyaparton? Hogy került az északi Ércszigetre? Hányan törtek az életére és kikkel kötött életreszóló barátságot?
Izgalmas kalandok, életveszélyes csetepaték, pókerpartik, kalózok, rablók, beszélő papagájok, vérszívó denevérek és rengeteg különleges alak bukkan fel Fecó feljegyzéseiben. És mellesleg az is kiderül, hogy néha a mindig vidám, mindig barátságos matrózfiúnak is vannak szomorú percei.
Galléros Fecó saját rajzaival (segítségére volt: Kálmán Anna), és eredeti tengerészballadákkal (tolmácsolja: Tóth Krisztina) közreadja: Berg Judit.
Békés József - Igazmondó aranyolló
A meseregény hősei - a három szegény szabólegény, azaz hogy csak kettő legény, mert leány a harmadik; egy bájos, törékeny, de erős lelkű teremtés, a férfiruhába öltözött Katinka - együtt indulnak szerencsét próbálni Gyöngyös város országos hírű szabóműhelyébe, a gonosz Boda Fábiánhoz.
Vándorlásuk közben megpihennek, és egy arra tévedt, rongyos öregembert megvendégelnek szerény útravalójukból, majd hirtelen ötlettel megvarrják szakadozott gúnyáját. Jótett helyébe jót várt! - és a szabók fizetségként aranyollót, aranygyűszűt és cérnát kapnak az öregtől. E három tárgynak az a tulajdonsága, hogy akinek ezekkel varrják meg a ruháját, akarata ellenére is az igazat mondja. A vándorlegények hisznek is, nem is az öregembernek, és alig várják, hogy kipróbálják a varázserejű ajándékot. Gyöngyös város harácsoló főbírájára meg a kapzsi szabómesterre bizony sok meglepetés vár.
Békés József meséjéből tévéjáték készült, amelynek fotói illusztrálják a könyvet.
Bálint Ágnes - Frakk és a macskák
Hol volt, hol nem volt, volt egyszer egy szép kis kertes ház. Abban lakott két kövér macska. Rajtuk kívül ott lakott még Károly bácsi és Irma néni is. A kövér macskák boldogan éltek a szép kertes házban, igaz, hogy Irma néni nagyon elkényeztette őket. Ebből lett a baj. Károly bácsi addig álmodozott egy olyan kutyáról, amelyik macskát reggelizik, ebédel, vacsorázik, amíg egyszer csak valóban egy eleven kutya jelent meg a házban: Frakk, a macskák réme. Így kezdődött a kutya-macska háború, amelynek minden epizódját jól ismeri tévénézők apraja és nagyja. Irma néni és Károly bácsi, Lukrécia, Szerénke és Frakk, a macskák réme személyes ismerősként köszöntik az Olvasót.
Ágh István - Felekirály
Hogyan él a népmesék hőse, a legkisebb fiú, aki a hétfejű sárkányt legyőzve elnyeri a királylány kezét és a fele királyságot? Milyen lesz a sorsa a Felekirálynak? Ágh István meseregénye ott kezdődik, ahol a népmesék befejeződnek: boldogan éltek, amíg... vagy nem is olyan boldogan?
Az író így ír könyvéről:
"Minden mese vége: nagy lakodalmat csaptak, máig is élnek, ha meg nem haltak. De az enyém tovább tart. Új, igazabb, valóságosabb mesét fogok fölépíteni, mondta a Felekirály a mesehősök közgyűlésén, amikor már végigszenvedte a királyságra készülődés felét. Elnyerte a fele királyságot, a királylányt, és mi lett azután?
A mese velem folytatódott. A megalázás meséje. Kiskondás voltam. Elindultam szerencsét próbálni. Szerencsém lett volna...
Nem lett szerencséje. Megszökött hazafelé, és szembetalálkozott azzal a fiúval, aki a könyv lapjain túl folytatja életét nagy buzgalommal, de a Felekirály sorsa szerint, vigasztalanul. Mégis ő a jövendő és a mesebeli halhatatlanság hőse. Erről szól a könyv."
Az elgondolkoztató, szép történetet Széles Judit kedves rajzai díszítik.