Kapcsolódó könyvek
Selma Lagerlöf - Nils Holgersson csodálatos utazása
Selma Lagerlöf, a későbbi Nobel-díjas írónő az 1900-as évek elején megbízást kapott egy iskolásoknak szóló földrajzkönyv megírására. Lelkesedéssel fogott a munkához, és bízott benne, hogy szebbet, jobbat adhat a gyerekeknek, mint az átlagos tankönyvírók, és megszeretteti velük szülőföldjüket. Így született meg a Nils Holgersson csodálatos utazása.
Nils Holgersson vásott, unatkozó kölyök. Törpeként feljut a magasba, és a vadludakkal bejárja egész Svédországot. Megtanul a tó jegén aludni, nélkülözni, közelről megismeri az állatokat és az emberek mindenféle fajtáját; ennek köszönheti, hogy talpig ember válik belőle.
Selma Lagerlöf könyve Nils féléves vándorlását, csodálatos, izgalmas kalandjait meséli el.
Sabine Steghaus-Kovac - Hörcsögök, hódok és más rágcsálók
Miért nem kopnak el a hód fogai, miközben vastag fák törzsét rágja? Miért nem hal éhen a mormota a kilenc hónapig is eltartó téli koplalás közben? Miért tisztelik a hinduk szent állatként a patkányt? Sabine Steghaus-Kovac, biológus és szakíró ad választ a feltett kérdésekre a Mi MICSODA sorozat rágcsálókról szóló kötetében. Az olvasó azt is megtudhatja, miért nem fagy meg a lemming a sarkvidéken, hogyan bírja a hőséget a sivatagi ugróegér, és miért tud a csupasz turkáló gond nélkül oda-vissza közlekedni kiterjedt alagútrendszerében. A könyv nem csupán a rágcsálófajokkal és azok életmódjával ismertet meg, praktikus tanácsokat is ad azoknak, akik tengerimalacot, aranyhörcsögöt vagy egyéb rágcsálót szeretnének otthon tartani.
Hans Reichardt - A népvándorlás
A népvándorlás koránál húzhatjuk meg a választóvonalat az antik világ és a középkori Európa között. A történész-régész szerző izgalmasan eleveníti fel ezt a nagy hatású történelmi változásokat hozó korszakot az első hun támadásoktól a germán törzsek vándorlásain át egészen a Frank Birodalom létrejöttéig. A könyv utolsó fejezetében - 8 gazdagon illusztrált oldalon olvashatunk a magyarok vándorlásairól. Van-e közünk a hunokhoz, mit talált Julianus barát, miről árulkodnak a régi sírok?
Erich Übelacker - A bolygók és az űrkutatás
Az űrutazásban elért, óriási fejlődés megváltoztatta a világűrről alkotott képünket. 1969-ben első alkalommal lépett ember a Holdra. Kereken 30 évvel később már rendszeresen repülnek űrszondák a világűrben műholdak keringenek a Föld körül és épül az 1SS, a Nemzetközi Űrállomás. Ugyanakkor a saját naprendszerünket még mindig nem ismerjük teljesen. A MI MICSODA sorozat új kötetében egy csillagász, Erich Übelacker professzor - aki hosszú évekig a hamburgi planetárium vezetője - nyújt bepillantást az űrkutatásba. Elmagyarázza az űrrepülés alapjait és leírja naprendszerünk felépítését. Vajon milyen jelentősége van az űrhajózásra nézve annak, hogy az a bizonyos alma egykor Newton fejére esett? Létezik máshol is élet az univerzumban? Hogyan lehetséges, hogy elméletileg elutazhatunk a távoli napokhoz, gyakorlatilag azonban egy ilyen út megvalósíthatatlan? A kötetben többek között ezekre a kérdésekre is naprakész és közérthető válaszokat kapunk.
Sarah Allen - Novum Képes Enciklopédia
Az általános műveltséget ma már nem lehet megalapozni, ha nem adunk a gyermek kezébe egy mindennapos házi használatra szolgáló, kislexikonszerű kézikönyvet, amely az iskolai munkáját is segítheti, amelyben kedvére lapozgathat, és amelyben megtalálhat minden lényeges információt. A Novum Képes enciklopédia minderre nagyon alkalmas, de még többet is "tud".
Ennek az enciklopédiának az anyagát aprólékos munkával válogatta össze, szerkesztette kerek egésszé és ellenőrizte több mint 50, a maga szakmájában elismert szakíró és konzultáns. A gazdagon illusztrált, csúcsminőségű fotókkal és részletes térképekkel színesített könyvoldalak szinte életre kelnek és további lapozgatásra csábítanak. Az érthető és lényegre törő szöveg sok információt tartalmaz, és bár a téma folyamatos leírását tartalmazza, a fiatal olvasók kedvéért kisebb, könnyen kezelhető darabokra van tördelve.
Külön részletes információs csomag kínál táblázatok, grafikonok és kronológiák segítségével is a 12 oldalas adatkereső összeállítás a könyv végén. A téma- és adatkeresést pedig több mint 3500 tételes Mutató könnyítő meg.
Ez a gyönyörű kivitelezésű enciklopédia folytonos lapozgatásra készteti a gyermekeket, akik így lassanként és önállóan fölfedezhetik maguknak az ezer érdekességet rejtő világot.
Danièle Küss - Az inkák
Az inkák a távoli Dél-Amerikában építettek nagy és virágzó birodalmat. Az átlag európai keveset tud róluk, vagy ha valamennyit igen, akkor Machu Picchu vagy Cuzco dicsőségét ismeri, illetve Atahualpa, az utolsó inka uralkodó szomorú sorsáról értesül. Ez a könyv az inkák - általunk kevéssé ismert - mítoszait, legendáit mutatja be.
Rainer Köthe - Vulkánok
Az embereket évezredek óta ámulatba ejtették azok a hegyek, amelyekből füst száll fel, szikrák és izzó szikladarabok repülnek a levegőbe és tűzforró, mindent megsemmisítő folyékony láva ömlik. A Föld belsejében tomboló erők azonban megfoghatatlanok. Hogyan keletkeznek a vulkánok? Miért élnek az emberek a veszély ellenére mégis a vulkánok közelében? Hazánkban is füstölögtek egykor tűzhányók? Előrejelezhetőek-e a vulkánkitörések? A Mi MICSODA sorozat új kötete szakszerű és egyben izgalmas válaszai magyarázatot adnak a belső erők okozta, sokszínű természeti jelenségre.
Wolfgang Tarnowski - Lovagok
A szerző arra vállalkozott, hogy közérthető és izgalmas módon mutassa be a lovagok legendás világának hétköznapjait. Megismerhetjük a kereszténységért küzdő napnyugati lovagság kifejlődésének hosszú történetét. A könyv lapjain megelevenednek a rég elmúlt csaták és a keresztes háborúk hősei, de feltárulnak a szentföldi lovagrendek titkai is.
Franziska Jungmann-Stadler - A pénz
A pénz olyasmi, amivel a legtöbb ember nem szeret foglalkozni, ám erre mégis mindig rákényszerül. Mások számára álmaik beteljesülése, ha sok pénzhez jutnak, és egyéb dolgok nem is érdeklik őket. Egy biztos: a pénz mindenki számára kikerülhetetlen. A szerző a kauri-csigáktól az ókori vereteken keresztül a hitelkártyákig és a láthatatlan pénzekig sorra veszi a pénz különböző megjelenési formáit. Megtudhatjuk, hogyan keletkezett a papírpénz, hogyan születtek a bankok, mi az az infláció vagy az aranyfedezet.
David Murdoch - Észak-amerikai indiánok
A kötet Amerika őslakóinak gazdag kultúráit mutatja be a délnyugati puebló indiánoktól a fagyos Északig. Pompás fejdíszek, csodás gyöngyhímzéses mokaszinok, totemfaragványok, a grizzly medve karmaiból készített nyakláncok színes képei bepillantást nyújtanak az észak-amerikai indián civilizációk izgalmas világába.
Alain Quesnel - Indiánok
Emberek és állatok, fák és kövek, hegyek és folyók egyenrangú teremtményekként foglalták el helyüket az indiánok világában. Az emberek állatokká változhattak, az állatok emberekké. Medvék, kígyók és más vadak szövetséget köthettek, sőt házasodhattak is emberi lényekkel. Amerika őslakói a legszorosabb közelségben éltek az őket körülvevő természettel, és mélységesen tisztelték azt.
Az emberiség képzeletét időtlen idők óta különös istenek, fantasztikus teremtmények népesítik be. A MÍTOSZOK ÉS LEGENDÁK című sorozat új kötete életre kelti történelmünk varázserejű hőseit, furcsa, torz állatait és titokzatos istenségeit.
Lerner János - 80 lap alatt a Föld körül
Jules Verne világhírű regényének főhőse, Phileas Fogg legendás 80 napos Föld körüli utazása során 64 napot óceánokon és tengereken töltött. 140 évvel később, 2012 őszén dédunokája, Jonathan L. Fogg brit újságíró-riporter különleges megbízást kap: dédapja nyomába eredve 80 nap alatt kell körbeutaznia a világot. Alaposan felkészülve, egyetlen kézipoggyászával, iPadjével és néhány különleges Travel Agent kártyával a tárcájában vág neki a 80 napos Föld körüli útnak. Könyvünk egy olyan útvonalakat, látnivalókat és szálláshelyeket felvonultató ismeretterjesztő útikönyv, mely megtörtént és elképzelt eseményeket alapszik.
Rainer Köthe - Otthonunk, a Föld
A kötet a bolygónk születéséről, s az azt beborító, kék színű víz és levegőburokról, a felszínét formáló erőkről, és a benne található kincsekről : az ércekről, az ásványokról, a szénről, a kőolajról és a drágakövekről szól. Végül felvázolja az élet fejlődését is egészen az emberig, aki értelme segítségével gyakran az elmosódott nyomokból is képes megfejteni a Föld évmilliárdokra visszanyúló történésének eseményeit.
Lionel Bender - Találmányok
Íme a találmányok lenyűgöző története: hogyan születtek meg, hogyan működnek és miként változtatták meg a bennünket körülvevő világot.
A találmányok áttekintését a legősibb, egyszerű szerszámokkal kezdjük, majd következnek a praktikus, energiát megtakarító eszközök, közöttük a kerék, valamint a csiga és az emelő. Megvizsgáljuk az ókori Egyiptomban föltalált a súlyokat és mérőeszközöket, az írószerszámok fejlődését, a navigációs eszközöket, és szemügyre vesszük az első órákat is. A tudományos felfedezések korának első hírnökeiről, a mikroszkópról és a távcsőről éppúgy szó esik, mint a belső égésű motorokról, vagy a telefonról, televízióról, műanyagokról.
Eva Dix - Az indiánok
-Milyen volt egy indián falu?
-Miről tanultak az indián gyerekek?
-Kiből lehetett törzsfőnök?
Az indiánsátor közepén halkan ropog a tűz. A férfiak holnap hajnalban indulnak a bölényvadászatra. Kicsi Hód és a húga Kacagó Napsugár izgatottan figyelik apjukat, aki a fegyvereit készíti elő. A kisfiú alig várja a másnapot. Életében először mehet ő is a vadászokkal. Hogyan zajlik a bölényvadászat? És mit csinálnak az indiánok, amikor nem vadásznak?
A "Mi micsoda - Junior" sorozat e kötete az indiánok világába kalauzolja el a kis olvasót. Megtudhatják miben hittek az indiánok, hol verték fel a sátrukat és az is kiderül, milyenek voltak az indián ünnepek.
Érdekes fejtörők és felhajtható kukucskálók teszik még izgalmasabbá a könyvet.
Sam Taplin - Múmiák és piramisok
Mi az Usborne Internet-címekkel könyv?
Ez egy olyan könyv, amely olyan Web-oldalak címeit tartalmazza, amelyek segítségével szórakoztató és tanulságos módon még jobban elmélyedhetsz a könyv témájában. Az összes ajánlott Web - oldalhoz megtalálhatod a kapcsolatot a www.usborne-quicklinks.com oldalon.
Még mit találhatok a könyvben?
Ez a könyv visszarepít az időben egészen az ókori Egyiptom csodálatos világáig, ahol felfedezheted, hogyan készültek a múmiák, hogyan építették a piramisokat, és megtudhatod az igazságot Tutankhamon átkáról. Mindent megtalálsz a sírrablóktól a krokodil-múmiákig, amelyeket lenyűgöző fényképek keltenek életre.
Michael Schmauder - A népvándorlás
Honnan jöttek a hunok és miért volt rettentő hírük? Hogyan szorongatták a nyugati gótok a Római Birodalmat? Hogyan válaszoltak a rómaiak a „barbárok" támadásaira? Miért dúlták fel Rómát a vandálok? Milyenek voltak a honfoglalás kori magyarok? A népvándorlás koránál húzhatjuk meg a választóvonalat az antik világ és a középkori Európa között. Michael Schmauder történész, egyúttal a Bonnban működő Rajnai Tartományi Múzeum régésze izgalmasan eleveníti fel ezt a nagy hatású történelmi változásokat hozó korszakot - az első hun támadásoktól a germán néptörzsek vándorlásain át egészen a Frank Birodalom létrejöttéig. A könyv utolsó fejezetében olvashatunk a korabeli magyarokról: van-e közünk a hunokhoz, mit talált Julianus, miről árulkodnak a régi sírok?
Andrea Mertiny - Az esőerdő
A trópusi esőerdő a Föld egyik legcsodálatosabb élettere. Sehol másutt a Földön nem él ennyi növény- és állatfaj ilyen kis területen. Többségük ámulatba ejtő módszerekkel harcol az életben maradásért. Mi a fafojtó füge fortélya? Hol él a hárpia? Hogyan landol a repülő mókus? Ilyen és ehhez hasonló izgalmas kérdéseket tárgyal ez a könyv, miközben szakszerűen szól az esőerdők növény és állatvilágának organikus egységéről, az egyes fajok egymásrautaltságáról, a civilizáció és az esőerdő kapcsolatáról.
Rainer Köthe - Titokzatos jelenségek és a tudomány
Létezik-e a havasi ember? Kiolvasható-e jövőnk a csillagokból? Felvehetjük-e a kapcsolatot a holtakkal? Voltak-e valaha ufók a Földön? Ezekkel és hasonló kérdésekkel foglalkozik a szerző ebben a kötetben, amelyből kiderül, hogy a rejtélyes jelenségek többsége nem állja ki a komoly tudományos vizsgálat próbáját vagy éppen teljesen megmagyarázhatatlan.
Jane Chisholm - Világtörténelem
A Világtörténelem kicsiknek és nagyoknak térképekkel és ábrákkal gazdagon illusztrált kézikönyv, amely részletes történeti áttekintést ad az i. e. 9000 táján létrejött első ember településektől kezdve egészen napjainkig. A térképekkel és rajzokkal kiegészített időrendi táblázatok gyors és könnyű tájékozódást tesznek lehetővé az adatok és évszámok között, míg a világtörténelem fontosabb eseményeiről részletesebb ismertetést is olvashatunk. A nagyszámú színes térkép, raj és ábra pedig élő közelségbe hozza a számunkra a múltat.