Gódor kocsija csikorogva fordul a ház elé. Az őrnagy csőre tölti pisztolyát és rálép a pincébe vezető lépcső első fokára. Mögötte Herczeg alhadnagy és Hajdú törzsőrmester.
___Az őrnagy visszaszól az egyenruhás rendőröknek:
___— Fiúk, itt úgysem férünk el egyszerre… Maradjatok. Szeretném vér nélkül elintézni az ügyet…
___Herczeg előkészíti a kábító sprayt… Talán hasznát vehetik…
___Aztán hárman elindulnak.
___— Farkas, jöjjön elő. Ne kövessen el több őrültséget… Ha a fegyverét használja, innen nem juthat ki élve…
___A gyilkos egy szénrakás mellett kuporog, a pince legmélyén.
___— Ezektől nem szabadulhatok meg… — gondolja fásultan és kiejti kezéből a táskát.
___— Farkas, legyen esze. Most még megúszhatja a kötelet, de ha ennél többet tesz, mint amit eddig, biztos, hogy nem — figyelmezteti ismét a csoportvezető, miközben lépésről lépésre haladnak a pince legmélye felé.
___— Farkas, hallja, amit mondok?
___— Igen…
___— Akkor jöjjön elő.
___— Jövök…
___— Pisztolyt eldobni. Hallani akarom, hogy a lábunk elé esik…
___Farkas vaksötétben matat az elejtett táskája után, majd elkiáltja magát:
___— Ne lőjenek!
___A pisztoly a nyomozók és a gyilkos közötti térségben esik a pince kövezetére.
___— Feltartott kezekkel induljon előre! — utasítja az őrnagy, s a kezében szorongatott elemlámpa fénycsóvát lövell a közeledő gyilkos felé…
___Kattan az acélbilincs…
Kapcsolódó könyvek
Ismeretlen szerző - Gyilkosság kétmillióért
Az alezredes visszavette a szót: - Mindaz, amit az őrnagy elvtárs szép sorjában elmondott, igen figyelemreméltó, de végül is csak feltevések születnek belőlük. Egy kezdő ügyvéd is negyedóra alatt izzé-porrá zúzná a gyanúsítás alapjául szolgáló mozzanatokat. Hadd szóljak én is ezekről a gyanúkról. Talán rendőri ügyet kell csinálni abból, ha egy vadkempingező a többiektől távolabb ver sátrat? Talán sandán kell néznünk mindenkire, aki korábban szállodában turistáskodott, és most sátrat ver? És vajon miféle törvény kötelezi arra férjeket, hogy hazahozassák feleségük holttestét külföldről? Vagy az talán perdöntő bizonyíték, hogy egy mégoly félős asszony egyedül kisétál a holdfényes éjszakába? Tizcentis víz? Hát kérem, nem is egyszer volt már a praxisomban olyan, hogy valaki belefulladt ilyen sekély vízbe. Igaz, ezek az áldozatok alaposan telítve voltak alkohollal, de ki merné állítani, hogy a félüvegnyi pezsgő egy italtól elszokott asszonyt nem tehet kábává? Meg aztán lehet, hogy a férj nem bánkódik, de ilyen alapon egy megyényi embert is le lehetne csukni. A kétmillió forintos életbiztosítás, nos, ez még elfogadható indok arra, hogy gyanakodni kezdjünk, de arra édeskevés, hogy bilincsbe verve behozzuk a pácienst a kapitányságra.
Sir Arthur Conan Doyle - Sherlock Holmes különleges esetei
Sherlock Holmes mindig érdekes történetei közül Dr. Watson (Szersén Gyula) két novellát olvas fel. (A Berill diadém; A haldokló detektív esete) Klasszikus krimi, izgalmas bűnűgyi gondolatszövések.
A két történet leköti az olvasó figyelmét, várja a szálak kibogozását. Az íro nem hagy bennünket kétségek között a mű végére sem. A kész megoldást felvázolja, mintegy engedi, hogy egy nyomozó szemével lássunk.
“Régi vezérelvem az – mondta Holmes – ha minden lehetséges verzió lehetetlennek bizonyul, akkor ami marad – bármilyen valószinűtlennek tűnik is – az kell, hogy legyen az igazság.”
Ismeretlen szerző - Síri üzlet
Az Alfred Hitchcock válogatásában megjelenő novellákból sok újat is tanulhatunk. Például azt, hogy
- nem mindegy mikor, kinek a lakásában tartózkodunk,
- lehet, hogy épp a tökéletes alibi fog árulkodni,
- egy dörzsölt rabló ellen a hipnózis sem mindenható eszköz,
- az átlagos sem mindig átlagos,
- több szempontból is kellemetlen, ha szorít az ing nyaka.
Edgar Allan Poe - Edgar Allan Poe összes elbeszélései 1–2.
E. A. Poe (1809-1849) összes elbeszéléseinek első kötetét tartja kezében az Olvasó. Kiadónk célja az volt, hogy a sokat vitatott, ugyanakkor kortársaira és a későbbi írógenerációkra egyaránt oly nagy hatással lévő író munkásságát végre a magyar rajongók is teljes egészében áttekinthessék. Jelen kritikai kiadással arra törekedtünk, hogy e rendkívül sokszínű életmű magyarul eddig hozzá nem férhető darabjai is eljuthassanak a közönséghez, s egyúttal a már korábban megjelent írások is hordozzanak új tartalmat. Ezt kívánja szolgálni a rendkívül széles jegyzetapparátus is. Poe, az emberi lélek nagy ismerője, prózai műveivel megteremtette az amerikai irodalomnak azt a "sötét" irányzatát, amelyet elsősorban Hawthorne, Bierce és Faulkner neve fémjelez, de ugyanígy kitörölhetetlen nyomot hagyott az európai irodalomban is. Verne Gyula az ő ihletésére indult írói útján és első regénye, A jégszfinx Poe Arthur Gordon Pymjének folytatásaként olvasható. A manapság kriminek nevezett műfaj szintén sokat köszönhet neki. Sherlock Holmes, Hercule Poirot és a többiek A Morgue utcai kettős gyilkosságból tanulták azóta is gyakorolt módszerüket. Kritikai írásai, amelyeket hírlapíróként jegyzett, a hozzáértő műkritikus képét tárják elénk, míg verseivel az európai líra olyan nagyságára hatott, mint Baudelaire.
Edgar Allan Poe élete olyan, hogy novellaként csak saját maga írhatta volna meg. De nem írta meg, hanem végigélte, és ehhez képest stílszerűen halt meg. Kétkötetes sorozatunk e hatalmas életmű előtt kíván tisztelegni.
Sir Arthur Conan Doyle - A görög tolmács
Hogyan tesz pontot Barclay ezredes 30 éve tartó boldog házasságának végére? Milyen különleges befektetést választ pénze számára a bankrabló? Milyen rejtélyes okból rabolják el a görög tolmácsot? Hogyan veszti el kis híján becsületét a magasrangú minisztériumi hivatalnok? Sherlock Holmesról a zseniális mesterdetektívről ezekben a történetekben is kiderül, hogy számára semmi nem maradhat titok.
Edgar Allan Poe - Edgar Allan Poe összes művei I–III.
E. A. Poe (1809-1849) összes műveinek első kötetét tartja kezében az Olvasó. Kiadónk célja az volt, hogy a sokat vitatott, ugyanakkor kortársaira és a későbbi írógenerációkra egyaránt oly nagy hatással lévő író munkásságát végre a magyar rajongók is teljes egészében áttekinthessék. Jelen kritikai kiadással arra törekedtünk, hogy e rendkívül sokszínű életmű magyarul eddig hozzá nem férhető darabjai is eljuthassanak a közönséghez, s egyúttal a már korábban megjelent írások is hordozzanak új tartalmat. Ezt kívánja szolgálni a rendkívül széles jegyzetapparátus is.
Poe, az emberi lélek nagy ismerője, prózai műveivel megteremtette az amerikai irodalomnak azt a "sötét" irányzatát, amelyet elsősorban Hawthorne, Bierce és Faulkner neve fémjelez, de ugyanígy kitörölhetetlen nyomot hagyott az európai irodalomban is. Verne Gyula az ő ihletésére indult írói útján és első regénye, A jégszfinx Poe Arthur Gordon Pymjének folytatásaként olvasható. A manapság kriminek nevezett műfaj szintén sokat köszönhet neki. Sherlock Holmes, Hercule Poirot és a többiek A Morgue utcai kettős gyilkosságból tanulták azóta is gyakorolt módszerüket. Kritikai írásai, amelyeket hírlapíróként jegyzett, a hozzáértő műkritikus képét tárják elénk, míg verseivel az európai líra olyan nagyságára hatott, mint Baudelaire.
Edgar Allan Poe élete olyan, hogy novellaként csak saját maga írhatta volna meg. De nem írta meg, hanem végigélte, és ehhez képest stílszerűen halt meg. Háromkötetes sorozatunk e hatalmas életmű előtt kíván tisztelegni.
Ismeretlen szerző - Gyilkos játék
Egy füzet - több krimi
A Kroki krimi sorozat ritka csemegét nyújt e műfaj kedvelőinek. A legnépszerűbb amerikai krimiszerzők novelláinak magyar nyelvű válogatását közöljük havonta megjelenő füzeteinkben.
_A kötet tartalma:_
Robin Mulkey: Gyilkos játék
Edward D. Hoch: Sürgős üzenet
Kenneth Gavrell: Ki nevet a végén?
Ismeretlen szerző - A halál színe kék
Egy füzet - több krimi
A Kroki krimi sorozat ritka csemegét nyújt e műfaj kedvelőinek. A legnépszerűbb amerikai krimiszerzők novelláinak magyar nyelvű válogatását közöljük havonta megjelenő füzeteinkben.
_A kötet tartalma:_
Margaret B. Maron: Mondtam, hogy baj lesz belőle!
Donald Olson: A jó öreg essex
Jack Sharkei: A halál színe kék
Francis M. Nevins: Ellenfelek
Robert Twohy: Hús és vér
Kondor Vilmos - Magda, a bestiális Népszínház utcai mindenes
Az 1920 és 1937 között játszódó történetekben felbukkannak árverési hiénák, elvetemült gyilkosok, piti tolvajok, szerencsétlen mackósok, nyomozónak állt kézikocsisok, eltökélt detektívek, nyomorult cselédek, elégedett pincelebuj-tulajdonosnők, szemtelen cutrágerek és becsületes trógerek - két dolog közös bennük. Budapest, a város, és Gordon Zsigmond, az újságíró, aki Amerikában nyomozott először, aztán Pestre költözött 1930-ban és írt mindenről, ami a bűnnel kapcsolatos. Bűnösökről, áldozatokról, ártatlanokról, gyilkosokról, azokról, akik másoktól loptak és azokról, akik magukkal végeztek, és mindvégig egy dolog érdekelte csupán: az igazság. Mert a jelek szerint ezzel rajta kívül nem túl sokan foglalkoztak.
Kondor Vilmos, „a magyar krimi megalapozója”, novelláskötetében négy, eddig már megjelent írás mellett helyet kapott egy új elbeszélés, valamint egy erre az alkalomra írt kisregény is.
Ismeretlen szerző - Halál az erődben
Egy füzet - több krimi
A Kroki krimi sorozat ritka csemegét nyújt e műfaj kedvelőinek. A legnépszerűbb amerikai krimiszerzők novelláinak magyar nyelvű válogatását közöljük havonta megjelenő füzeteinkben.
_A kötet tartalma:_
B. K. Stevens: Bilincs és börtön (II. rész)
Anna Clarke: A szíven szúrt Percy rejtélye
J. A. Paul: Árnyak a szürkületben
Lee Somerville: A boszorkánymacska
Edward D. Hoch: Halál az erdőben (I. rész)
Ismeretlen szerző - Téves kapcsolás
Egy füzet - több krimi
A Kroki krimi sorozat ritka csemegét nyújt e műfaj kedvelőinek. A legnépszerűbb amerikai krimiszerzők novelláinak magyar nyelvű válogatását közöljük havonta megjelenő füzeteinkben.
_A kötet tartalma:_
Bill Crenshaw: Szerelmi áldozat II.
June Thomson: Téves kapcsolás
Linda O. Johnson: A delfinek nyomában
James Powell: Aki másnak vermet ás
Taylor McCafferty: Babajáték
Ismeretlen szerző - A titokzatos mocsár
Egy füzet - több krimi
A Kroki krimi sorozat ritka csemegét nyújt e műfaj kedvelőinek. A legnépszerűbb amerikai krimiszerzők novelláinak magyar nyelvű válogatását közöljük havonta megjelenő füzeteinkben.
_A kötet tartalma:_
Janest Stockey: A szatír
Edward D. Hoch: A kapitány születésnapja
Hope Raymond: A titokzatos mocsár
B. K. Stevens: Bilincs és börtön (I. rész)
Fehér Klára - Gyilkosság a Cápa-öbölben
Részlet a könyvből: "- Ilyen az élet, pajtás - mondta vigyorogva a fiatal mérnök. - Ezentúl a hajszálrugókat komputer fogja gyártani. Nincs rád szükség. Tom nem tudta felfogni az újabb szerencsétlenséget. - Úgy érti, hogy elbocsátottak? - Valahogy úgy. Ez képtelenség. Ezt nem is lehet Anne-nek megmondani. Tíz évvel ezelőtt, amikor összeházasodtak, Tom Warwick remekül kereső cukrász volt, első segéd a Habcsók Királynál. A Habcsók Király, egy részeges kövér öregasszony, negyven évvel ezelőtt még maga sütötte a habcsókokat, és tálcán árulta a New York-i kikötőben a dokkmunkásoknak, de ebben az időben már harminc emberrel dolgozott, és kilencvenféle ízben készítette a habcsókot, volt mogyoróízű, pisztáciaízű, narancsízű, ánizsos, gyömbéres, és mentolos csók is."
Ismeretlen szerző - Árnyak és rémek
Antológiánk lapjain korunk angolszász spekulatív irodalmának legnagyobb alakjai tisztelegnek a közelmúltban elhunyt Mester előtt történeteikkel, melyek hol felemelőek, hol borongósak, hol szentimentálisak, hol hátborzongatóak, de valamennyi új és új kaland a képzelet határtalan birodalmában.
NEIL GAIMAN (Sandman; Amerikai istenek) • MARGARET ATWOOD (Guvat és Gazella; A szolgálólány meséje) • JAY BONANSINGA (Száguldás a halálba; Agyrém) • SAM WELLER • DAVID MORRELL (Rambo; Settenkedők) • THOMAS F. MONTELEONE • LEE MARTIN • JOE HILL (A szív alakú doboz; Szarvak) • DAN CHAON • JOHN MCNALLY • JOE MENO • ROBERT MCCAMMON (Csak az enyém) • RAMSEY CAMPBELL • MORT CASTLE • ALICE HOFFMAN (Hetedik mennyország; Átkozott boszorkák) • JOHN MACLAY • JACQUELYN MITCHARD (Az óceán mélye) • GARY BRAUNBECK • BONNIE JO CAMPBELL • AUDREY NIFFENEGGER (Az időutazó felesége) • CHARLES YU • JULIA KELLER • DAVE EGGERS (Ahol a vadak várnak; Az árvízi csónakos) • BAYO OJIKUTU • KELLY LINK (Különb dolgok is) • HARLAN ELLISON
G. K. Chesterton - Brown atya hitetlensége
Gilbert Keith Chesterton, a XX.század egyik legeredetibb angol írója a krimi műfajának klasszikus figuráját teremtette meg Brown atya alakjában. A csetlő-botló, együgyűnek látszó pap nemegyszer szörnyű bűntények helyszínén bukkan fel, s rendszerint csakhamar kiderül a nem sokat ígérő külső mély bölcsességet takar. Egy olyan ember szellemét aki a fecsegő felszín mögé tekintve előbb-utóbb mindig leleplezi a tettest, s ami még több felfedi a rejtőző igazságot. Vagy ép a burjánzó babonák ellen veszi fel a harcot a sok hazugságot felforgató igazi hit meggyőző erejével, mint például az itt olvasható elbeszélésekben...
Sir Arthur Conan Doyle - A berill fejék
Watson doktor, Sherlock Holmes lelkes krónikása ezúttal újabb hat különös eset nyomozását meséli el. Többek között megtudjuk, miért és hogyan akarja eltenni láb alól az ikertestvéreket a gonosz mostoha, hogyan veszti el becses hüvelykujját egy mérnök, mi történt Ezüstsugárral, a lóversenypályák favoritjával, megéri-e elfogadni egy rejtélyes állást óriási fizetségért, és ki lopta el a nevezetes berill fejék értékes drágaköveit.
A zseniális mesterdetektív utolsó feladata is szerepel a kötetben, mely azonban nem jelenti azt, hogy ez Sherlock Holmes sorozatunk utolsó története.
Ismeretlen szerző - Alfred Hitchcock rejtélyes történetei
A Kozmosz Könyvek szerkesztősége először vállalkozott arra, hogy szórakoztató olvasmányként kíméletesen hátborzongató és az agytekervényeket frissítően megtornáztató, rövid, csattanós kriminovellákból álló válogatást adjon olvasói kezébe. A huszonöt novellát kizárólag angol és amerikai szerzők írásai közül válogatta Kuczka Péter, gondosan ügyelve arra, hogy a műfaj változatossága kellőképpen érvényre jusson (gyilkosságok preparált töltőtollal, keresztrejtvénnyel, borotvaszesszel, telepátiával stb., s csak elvétve a már hagyományosnak és unalmasnak mondható sablonos módon például pisztollyal és tőrrel). A hősök rendszerint bölcsen és sokat sejtetően mosolygó idő hölgyek, csavaros észjárású, dörzsölt, nyugdíjas detektívek, biztos kezű kasszafúrók és végül természetesen megnyerő külsejű, de velejéig romlott lelkületű szépfiúk, akik előbb-utóbb elnyerik méltó büntetésüket, a klasszikus krimik alapszabályainak értelmében.
Edgar Allan Poe - Elbeszélések
Poe rendkívüli, hátborzongató történeteivel a detektívregények atyjává vált. Művészetét, amely tömör és egységes próza kortársai elismerését nem vívta ki, viszont mára Poe regényei, elbeszélései méltó közönségre találtak. Az amerikai romantika világirodalmi alkotóját sajnálatos módon a hajsza, a boldogtalanság , az alkohol és az ópium mindössze negyven évesen elvitte. Az Elbeszélések olyan klasszikusokat tartalmaz, mint Az aranybogár, Az áruló szív, A kút és az inga, Az ovális arckép, Az ellopott levél, A fekete macska és a Morgue utcai gyilkosság
Ismeretlen szerző - Áldozati báránycomb
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Sir Arthur Conan Doyle - A vérbükkös tanya
Jeles évfordulóra emlékeztetjük az olvasót: kereken 120 esztendeje, hogy egy 28 éves angol orvos megírta A dilettáns detektív című bűnügyi regényét (a magyar fordítás címe: a Bíborvörös dolgozószoba), melyben megteremtette valamennyi mai mesterdetektív ősatyját: Sherlock Holmes legendás alakját. Ebből az alkalomból válogattuk kötetbe a rezzenetlen arcú, baljós mosolyú, kockás sapkájú és ruhájú, állandóan füstölgő pipájú, borotvaéles logikájú nyomozó legizgalmasabb kalandjait.