Miként csökkenthetjük a klímaszorongást?
Miképpen fogyaszthatunk kevesebbet, hogy az ne járjon lemondással?
Hogyan élhetünk örömteli és teljes életet anélkül, hogy ökológiai pusztítást okoznánk?
Sokan úgy gondolják, hogy a boldogság egyenlő az élvezetek halmozásával. A mohó, materialista, önző szemlélet, a végtelen növekedés kudarcának jelei azonban egyre nyilvánvalóbbak. Korunk kihívásai megkívánják, hogy olyan új életstratégiát alakítsunk ki, amely nem árt a Földnek.
A modern társadalomtudományra és az ókori görög filozófiára támaszkodva a közgazdász, coach és pszichológiai tanácsadó szerző bemutatja, hogy miként élhetünk autonóm, kreatív, értelmes és élvezetes életet gazdagító kapcsolatokkal. Arra ösztönöz, hogy megvizsgáljuk kollektív és személyes meggyőződéseinket a sikerről és a jó életről, és gyakorlati segítséget is nyújt belső erőforrásaink és akadályaink feltárásához. Hiánypótló kötet mindenkinek, aki szeretne aktívan hozzájárulni a mostani ökológiai és társadalmi problémák megoldásához.
Kapcsolódó könyvek
Weiss János - Az elismerés elmélete
Hogyan kerülhet egy filozófiatörténeti toposz újra a kortárs társadalomfilozófia figyelmének középpontjába? Alkalmazható-e Hegel elismeréselmélete egy jellegében mai filozófiai rendszer megalkotására? Weiss János tanulmányában Frasel és Honneth, Habermas és Rawls egymáshoz közelítő izgalmas kísérletét mutatja be, amely korunkat a korábbi egalitarizmus-viták termelési és elosztási problémáitól eltérően új konfliktusmezőnek látja, ahol a társadalmi összeütközések fő területe az elismerésért folytatott szabad küzdelem.
Ez a társadalomfilozófiai koncepció olyan problémák meghaladására tesz kísérletet, amelyek a mai nemzetközi politikaelmélet diszkussziójában állandó elemként szerepelnek. A kötet egyszerre filozófiatörténeti recepció, ugyanakkor több is annál: kortárs filozófia, amely az interszubjektív társadalmi együttélés újonnan feltételezett meghatározó elemével foglalkozik amely a személy identitásának és differenciájának témakörébe vezet.
Rutger Bregman - Emberiség
Rutger Bregman holland történész-író nemzetközi bestsellere új szemszögből mutatja be az emberi történelem elmúlt 200 ezer évét.
Nagy gondolkodóink az ókortól napjainkig szinte mind arra tanítanak, hogy az ember természettől fogva rossz, és elsősorban az önérdek vezérli. Ez a meggyőződés mélyen gyökeret vert a nyugati kultúrában: ugyanúgy tükröződik az újságok szalagcímeiben, mint az életünket szabályozó törvényekben.
De lehet, hogy mégsem igaz?
Az Emberiség számos példát hoz arra, hogy valójában jobban hajlunk az együttműködésre, mint a versengésre. A Legyek ura és a híres stanfordi börtönkísérlet valódi története, Mandela kiegyezése az apartheid híveivel, az ellenségek között szövődő frontbarátságok mind igazolják, hogy az ember eredendően jó, barátságos lény. Hogy ennek épp az ellenkezőjét hitették el velünk, súlyos következményekkel járt: ha a legrosszabbat feltételezzük, tényleg a legrosszabbat hozzuk ki egymásból a politikában és az élet más területein. Ha viszont hiszünk az emberi jóságban és önzetlenségben, azzal lehetőséget teremthenünk társadalmunk radikális átalakítására.
Vona Gábor - Míg a halál el nem áraszt
Ez a könyv nem a politikáról szól. Annál sokkal fontosabbról. A halálról. És a hozzá fűződő viszonyunkról. Arról a rettegett és ismeretlen erőről, amely elől szüntelen menekülünk, amelytől annyira szorongunk, és amelynek tényét elfojtani úgy igyekszünk. Amely azonban észrevétlenül mégis rangot, méltóságot és értelmet ad az életünknek. A halál az a végső szörnyűség, amely elragad bennünket az élők közül, de amely egyúttal emberré tette a homo sapienst. Nem az élet értelmét kerestem ezért ebben az írásban, hanem a halálét, mert amíg az utóbbira nincs válaszunk, addig az előbbire mondott minden bölcsességünk a semmiben foszlik szét.
“Ádám és Éva beleharapott a gyümölcsbe, és immár tudjuk, mi lett belőle. De mi van akkor, ha Ádám és Éva hosszas bolyongás után visszajut a Paradicsom helyére, és ott nincs semmi? Sőt, kiderül, hogy sohasem volt. Kiderül, hogy az egészet csak ők találták ki. Abból mi következik? Nos, ez a huszonegyedik század legfontosabb kérdése.”
Tomáš Halík - A gyóntató éjszakája
A szerző tizenhat esszéjében korunk lelki és társadalmi problémáival foglalkozik: az erőszak fokozódásával, a média szerepével a társadalomban, a kultúrák összemosódásával, a tudomány és hit párbeszédével stb. Mindeközben nem téveszti szem elől az embert, akinek meg kell birkóznia e válsághelyzetekkel. Ennek folyamán az embernek el kell jutnia az „olcsó hitről” a nehezen megszerezhető „hitben való második újjászületésig”, addig a bátorságig, hogy az életet valamennyi paradoxonával együtt fogadjuk el. A szerző gyóntatói mivoltában a hosszú évek pszichológiai és lelkipásztori tapasztalatait összegzi könyvében oly módon, hogy csatlakozik híveihez lelki útjukon.
Tomáš Halík 1948-ban született, tanult filozófiát, szociológiát, pszichológiát, teológiát és vallástudományt. 1978-ban titokban pappá szentelték, a kommunizmus idején a vallási és kulturális ellenzéki mozgalomban tevékenykedett. Jelenleg a prágai _Károly Egyetemen_ tanít szociológiát, a prágai _Akadémiai plébániát_ vezeti és a _Cseh Keresztény Akadémia_ elnöke. A vallások közötti kapcsolatokkal foglalkozik, a tolerancia és a lelki szabadság érdekében végzett szolgálatáért kitüntetést kapott. Könyvei és cikkei számos világnyelven jelentek meg.
Theodor W. Adorno - Zene, filozófia, társadalom
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Hidas Judit - C. Molnár Emma - Anyátlan nemzedék
Minek köszönhető, hogy mára olyan törékenyek lettek a kapcsolataink, mint az ostya? Miért érezzük önmagunk körül a szolidaritás hiányát, hogy az idő előrehaladtával egyre kevesebbet érünk, egyre kevésbé vagyunk fontosak? Vajon tényleg egy pillanat alatt a semmibe zuhanhatunk? Miért van az, hogy miközben rendkívül büszkék vagyunk önállóságunkra és teljesítményünkre, rettegünk a magánytól, a megsemmisüléstől, a kisemmizéstől és további neurózisok tömkelegét produkáljuk?
C. Molnár Emma szerint korunk egyik legfőbb problémája, hogy az elköteleződést fenyegetésként, sőt, szinte már-már trágárságként éljük meg, így viszont alig van részünk valódi találkozásokban, amely magányunkat ténylegesen enyhíthetné. A személyes kapcsolatok, a törődés hiánya további problémákhoz vezet. Azzal, hogy az egyén elveszíti orientációs pontjait, elszigetelt és magányos lesz, és ez elől sokszor szélsőséges ideológiákba, pártokhoz, csoportokhoz menekül.
Kérdés, mit tehetnek a nők és a férfiak annak érdekében, hogy a vágyaik szintjén ott élő harmóniát megteremtsék? Hogyan tudunk élhető életet élni egy olyan korban, amikor a cselekvéseinkből fakadó öröm helyett puszta teljesítés lesz a cél? Ez a mű többek között ezekről a kérdésekről elmélkedik nem csupán pszichológiai, hanem kulturális, társadalmi, történelmi és filozófiai kontextusban is.
Ryan Holiday - Az akadály maga az út
Az ego az ellenség szerzőjétől
Kultuszkönyv, amelynek bölcsességét Arnold Schwarzenegger színész-politikustól LL Cool J rapsztáron keresztül James McGee ír teniszezőig sok száz híres ember ültette át az életébe.
Hogyan légy sikeresebb, mint amilyen most vagy?
Bármi a hivatásod, Az akadály maga az út mindenképpen segít.
Ha az életedben túl sok a stressz, ha elkedvetlenedtél, mert egy problémával nem tudsz zöldágra vergődni, olvasd el ezt a könyvet! Megtudod, hogyan változtasd gondjaidat életed legféktelenebb kalandjává. Az itt olvasható történetek különböző korok kiemelkedő elméitől származnak, akik kifogyhatatlan inspirációt kölcsönöznek a ma emberének.
Ryan Holiday bemutatja, hogy a világtörténelem legsikeresebb egyéniségei – John D. Rockefeller vagy éppen Steve Jobs – hogyan alkalmazták a sztoikusok módszereit a nehézségek leküzdésében. Ezek az elgondolások a lehetetlen határát súroló helyzetekben is beváltak. Ha magunkévá tesszük őket, jóval többet segítenek, mint akár a szerencse, a tehetség vagy az intelligencia.
Albert Einstein - Sigmund Freud - Háború, de miért?
A kötetben Albert Einstein és Sigmund Freud két háború közötti levélváltása és Iszak Aszimov drámai írása olvasható, amely 40 évvel ezelőtt jelent meg a Der Spiegelben.
Sigmund Freud - Mózes
Nem könnyű vállalkozás elvitatni egy néptől azt a férfit, akit legnagyobb fiának tisztel, különösen, ha az ember maga is ehhez a néphez tartozik. De nem lehet olyan érv, mely rábírhatna, hogy állítólagos nemzeti érdekeket elébe helyezzek az igazságnak, és különben is, a tények felderítése, megvilágítása csak haszonnal járhat. Mózes, az ember, a zsidó nép szabadítója, törvényhozója, és vallásalapítója, olyan régmúlt idők alakja, hogy vele kapcsolatban okvetlenül felmerül a kérdés: vajon történelmi alak volt-e, vagy csupán a monda szülötte? Ha valóban élt, ez az időszámításunk előtti XIII., talán XIV. században lehetett, nincs más adatunk róla, mint a szent könyvek és a zsidók írásba foglalt hagyománya. Ha tehát nem is tudjuk teljes biztonsággal eldönteni a kérdést, a történetírók nagy többsége mégis amellett foglalt állást, hogy Mózes valóban élt, és a személyéhez fűződő kivonulás Egyiptomból valóban megtörtént. Joggal állítják, hogy Izrael népének későbbi története érthetetlen volna, hogyha ezt a feltevést nem fogadnók el. A mai tudomány általában sokkal óvatosab lett és sokkal kíméletesebben bánik a hagyománnyal, mint a történelmi kritika kezdeti időszakában. Előrebocsátom, hogy nem vagyok műértő, hanem laikus. Gyakran észrevettem, hogy egy műalkotás tartalma jobban vonz formai és technikai sajátosságainál, amelyeknek pedig a művész elsőrendű fontosságot tulajdonít. A művészet számos eszköze és egynémely hatása iránt tulajdonképpen hiányzik belőlem az igazi megértés. Mindezt meg kell mondanom, hogy biztosítsam a magam számára e kísérletem elnéző megítélését. Ámde művészi alkotások, kiváltképp költemények és szobrok mindig is erős hatást gyakorolnak rám, a festmények némileg ritkábban. Az ilyen művek arra indítottak, hogy megfelelő alkalmakkor hosszan elidőzzem előttük, próbálván a magam módján megragadni őket, azaz érteni akartam, hogy miben áll hatásuk. Ott, ahol ezt nem tehetem, például a zene esetében, csaknem képtelen vagyok élvezni a művet. Racionális vagy talán analitikus hajlamom berzenkedik ellen, hogy valaminek a hatása alá kerüljek, és közben ne tudjam, hogy mi hat rám, mi az, ami elragad.
Jean-Jacques Rousseau - Önéletrajzi írások I.
A 2017-ben az Atlantisz Könyvkiadónál megjelent Politikafilozófiai írások című kötet után ez a könyv az egyszerre önéletrajzi és társadalomkritikai szövegek gyűjteményének első része.
Válogatta és az utószót írta: Ludassy Mária.
"Mennyi ember áll köztem és Isten közt! Egyedül vagyok hát a Földön, immár se testvérem, se rokonom, se barátom, se társaságom önmagamon kívül. Azt az embert, aki mindenkinél barátkozóbb és melegebb szívű volt, kiközösítették a többiek."
E mondatok közötti feszültség egyszerre utal Rousseau belső és külső elszigetelődésére. A régi rend őt üldöző hatalmasságaival ütközve pompás erővel tör elő a genfi polgár plebejus dühe, Voltaire-rel vetekedő iróniája, lehengerlő szellemi fölénye.
A modernitás, az ember morális szétesése, a társadalmi elidegenedés modern kritikája még nem, az antikizáló erényfanatizmus azonban végleg szembeállította a filozófustársakkal is.
A társadalmi-politikai kritikát és az önéletrajzi elemeket egyesítő nevezetes szövegek ennek drámáját jelzik.
Malcolm Gladwell - Ösztönösen
Lehet-e "első blikkre" jól dönteni?
Miért hatnak ránk annyira a magas, barna, jóképű férfiak?
Hogyan olvassunk mások gondolataiban?
A világ és önmagunk megismerése során túlságosan nagy figyelmet fordítunk a hosszas tervezés és gondolkodás után meghozott racionális döntésekre. Pedig a gondolkodás nélküli gondolkodás, az "isteni szikra", az intuíció is sikerre vihet.
Malcolm Gladwell könyvei radikálisan megváltoztatták a világról és magunkról való gondolkodásmódunkat. Az Ösztönösen című könyvében számos példán keresztül magyarázza el, hogyan hozunk döntéseket, és a gyakorlati életben könnyen használható eszköztárat mutat be, amellyel rengeteg időt takaríthatunk meg.
Byung-Chul Han - A kiégés társadalma
SAJÁT MAGUNK KIZSÁKMÁNYOLÓI LETTÜNK.
A neoliberális kapitalizmus nem az emberek megfélemlítésében, hanem az engedelmes és hasznos munkavállalók kitermelésében érdekelt. Az ember teste és az élet ideje a nyereségtöbblet kiszámításához elengedhetetlen mértékegységgé változott. A teljesítmény társadalma úgy gyarmatosította az életünket, hogy a kívülről érkező elvárásokat belső kényszerre váltotta. Mi történik akkor, ha az úr és a szolga egyetlen személyben egyesül? A bennünk összpontosuló hatalom erőszaktétele már csak testünk betegségeinek tüneteiben mutatkozhat meg. A lázadás elfojtása az önkizsákmányolás formájában jelenik meg, és az egyén önként hajszolja magát a teljes kiégésig - a tőke pedig szabadon áramlik tovább.
Hogyan jelenthet kiutat ebből a lidérces álomból az unalom, a szemlélődő figyelem vagy éppen az inspiráló fáradtság? Ha létezik korszellem, akkor Byung-Chul Han telibe találta azt. A filozófia és szociológia klasszikusait metsző pontossággal kell olvasni ahhoz, hogy a mai világ leírásához szükséges új fogalmi kereteket megalkothassuk. Jelen kötet erre tesz kísérletet.
William James - A vallási élmény változatai
William James A vallási élmény változatai (Varieties of religious experience) a vallásfilozófia és pszichológia úttörő műve, amely Émile Durkheim és Max Weber művei mellé állítható, ugyanakkor olvasmányosabb, mivel több empirikus anyagot, esettanulmányt tartalmaz. James a pragmatizmus filozófiájának megfelelően értékeli a vallást, így azt vizsgálja, milyen egyéni és társadalmi megnyilvánulásai és következményei vannak a hitnek, nem valláskritikára vállalkozik. Megállapítása, miszerint Isten létezik, ha az Istenben hívő ember cselekedeteire hatással van, a pragmatista metafizika egyik legfontosabb állítása. A pragmatizmus filozófiája Magyarországon csak az ezredfordulón lett ismert és népszerű, elsősorban Richard Rorty személyén keresztül, de Richard Shusterman több könyvét is lefordították. A nagy klasszikusok sok műve, így William James e könyve, azonban még soha nem jelent meg magyar nyelven.
Albert Einstein - Sigmund Freud - Warum Krieg?
Dieses kleine, kompakte, brillant geschriebene Buch hat es in sich. Es dokumentiert einen Briefwechsel zwischen Albert Einstein und Sigmund Freud, herausgegeben von Isaac Asimov.
Friedrich Nietzsche - Emberi, nagyon is emberi I-II.
"Az Emberi, nagyon is emberi egy válság emlékműve. Szabad szellemeknek ajánlja magát: majd minden mondata diadalról tanúskodik - megszabadultam általa a természetemben rejlő, de tőle idegen, hozzá nem tartozótól. Idegen tőlem az idealizmus: ahogy a cím mondja: 'ahol ti eszményi dolgokat láttok, ott én emberit, ó, csupán nagyon is emberit látok'... Kizárólag a következő értelemben használom itt a 'szabad szellem' kifejezést: az önmagát újra birtokba vevő, szabaddá lett szellem. A hangnem, a hangszín teljesen új; a könyv okosnak, hűvösnek, helyenként keménynek és gúnyosnak hathat. Úgy tűnik föl, bizonyos előkelő ízlésű szellemiség igyekszik felszínen tartani magát a mélyben örvénylő szenvedéllyel szemben. Ebben az összefüggésben érthető, hogy a könyv 1878-as kiadása végeredményben Voltaire halálának századik évfordulója ürügyén jelent meg. Mert Voltaire, ellentétben az utána következőkkel, mindenekelőtt a szellem grandseigneure: akárcsak én." Így vall Nietzsche az Ecce homo című önéletrajzában arról a művéről, amely új fordulatot jelentett alkotói korszakában, amikor is, a francia moralisták szellemében és nyelvezetét meghonosítva a német nyelvben, aforizmákban bírálja kora és a nyugati civilizáció társadalmát, vallását, történelmét, ideológiáját - röviden: a kor és a hanyatló napnyugati kultúra minden területét.
Nadya Tolokonnikova - Lázadj!
Megváltoztathatja-e egy ember rendkívüli elszántsága az autokrata rezsimet?
Megőrizhető-e az önbecsülésünk egy börtönben?
Ha eltűrjük a zsarnokságot, akkor mi magunk válunk saját elnyomóinkká?
Függetlenül és szabadon élni csak döntés kérdése. Nadya Tolokonnikovának, a Pussy Riot feminista és diktatúraellenes punk-rock együttes alapító tagjának minden cselekedete ezt igazolja. 2012-ben a Megváltó Krisztus-székesegyházban tartott Putyin-ellenes performanszért két év börtönbüntetést kapott, amelynek nagy részét egy szibériai kényszermunkatáborban kellett letöltenie.
Nadyát ez sem törte meg, sőt még inkább megerősítette benne a szenvedélyes lázadót; a hitet, hogy az elnyomás, az igazságtalanság és a hatalomelvűség ellen radikálisan fel kell lépni. Merész, vagány és hiteles személyisége arra inspirál, hogy fotelforradalmárokból mindenre elszánt aktivistákká váljunk, és kezünkbe vegyük sorsunk irányítását.
"Kérd számon a hatalmasokat, és gyönyörködj a bukásukban! Makacs ellenállás és sokatmondó mosoly - ez legyen a fegyvered!"
Porosz Tibor - Szubjektív tudomány - objektív tudás
A filozófus szerző főként a nyugati és a buddhista filozófiatörténet, társadalomszemlélet, pszichológia és gyógyítás kérdéseivel foglalkozik. Kiemelt kutatási témája a meditáció pszichológiája, miközben egyúttal harminchárom éve maga is az éberség (szatipatthána) és a belátás (vipasszaná) meditációk gyakorlója.
Az ezekhez a területekhez kapcsolódó elméleti és gyakorlati tárgyakat 1996 óta tanítja A Tan Kapuja Buddhista Főiskolán, ahol 2001 és 2005 között az intézmény főigazgatói teendőit is ellátta.
A jelentősebb publikációi sorában a fordítások (Rövid szövegek a Buddha beszédeiből, A Felsőbb Tan foglalata, Lótusz szútra) mellett megtalálhatók a témáiról Magyarországon elsőként átfogó képet nyújtó önálló monográfiák (A buddhista filozófia kialakulása, A buddhizmus lexikona) is.
A szerző a jelen gyűjteményes kötettel ahhoz a tudományos közéletben zajló paradigmaváltáshoz csatlakozik, amely a személyességet, illetve a szubjektív élményeket és tapasztalatokat nem csupán a kutatás egyik lehetséges tárgyaként kezeli, hanem egyúttal a vizsgálatok megkerülhetetlen gyakorlati-módszertani alapjának is tekinti. A köteten végigvonuló egyik alapgondolat arra épül, hogy a mindennapi életben előforduló nem-verbális élményfeldolgozás, gondolkodás és kommunikáció mintázatai az egyes meditációs gyakorlatokban történő tudatos felhasználással a valóság feltárásának eszköztárába illeszthetők. A gyűjteményben megjelent tanulmányok szerint szólhat a tudomány a buddhizmusról úgy, hogy azt nem a buddhizmuson kívüli szemlélet nézőpontjából teszi, és a buddhizmus is vizsgálhatja a valóságot úgy, hogy az a tudománnyal összhangban van.
Mindezen gondolatok megismerésekor az olvasó találkozhat a buddhizmus különféle irányzatainak elméleti és gyakorlati törekvéseivel, így végül is betekintést nyerhet a nyelvfilozófiai kérdésektől a pszichológiai témákon át a gyakorlati társadalomszemléletig terjedő felfogásokba.
Ryan Holiday - The Obstacle Is the Way
“The impediment to action advances action. What stands in the way becomes the way.” — Marcus Aurelius
We are stuck, stymied, frustrated. But it needn’t be this way. There is a formula for success that’s been followed by the icons of history—from John D. Rockefeller to Amelia Earhart to Ulysses S. Grant to Steve Jobs—a formula that let them turn obstacles into opportunities. Faced with impossible situations, they found the astounding triumphs we all seek.
These men and women were not exceptionally brilliant, lucky, or gifted. Their success came from timeless philosophical principles laid down by a Roman emperor who struggled to articulate a method for excellence in any and all situations.
This book reveals that formula for the first time—and shows us how we can turn our own adversity into advantage.
Matt Ridley - The Evolution of Everything
The New York Times bestselling author of The Rational Optimist and Genome returns with a fascinating, brilliant argument for evolution that definitively dispels a dangerous, widespread myth: that we can command and control our world.
The Evolution of Everything is about bottom-up order and its enemy, the top-down twitch—the endless fascination human beings have for design rather than evolution, for direction rather than emergence. Drawing on anecdotes from science, economics, history, politics and philosophy, Matt Ridley’s wide-ranging, highly opinionated opus demolishes conventional assumptions that major scientific and social imperatives are dictated by those on high, whether in government, business, academia, or morality. On the contrary, our most important achievements develop from the bottom up. Patterns emerge, trends evolve. Just as skeins of geese form Vs in the sky without meaning to, and termites build mud cathedrals without architects, so brains take shape without brain-makers, learning can happen without teaching and morality changes without a plan.
Although we neglect, defy and ignore them, bottom-up trends shape the world. The growth of technology, the sanitation-driven health revolution, the quadrupling of farm yields so that more land can be released for nature—these were largely emergent phenomena, as were the Internet, the mobile phone revolution, and the rise of Asia. Ridley demolishes the arguments for design and effectively makes the case for evolution in the universe, morality, genes, the economy, culture, technology, the mind, personality, population, education, history, government, God, money, and the future.
As compelling as it is controversial, authoritative as it is ambitious, Ridley’s stunning perspective will revolutionize the way we think about our world and how it works.
Sam J. Miller - Orkaváros
A klímaháborúk után egy úszó várost építenek az Északi-sarkkörön, geotermikus fűtéssel és fenntartható energiával: a hely valóságos építészi és társadalommérnöki csoda, egyúttal túlzsúfolt tér, ahol kíméletlen küzdelem folyik az életben maradásért. A város egy idő után a bűn és korrupció melegágya lesz, a vagyonosok és nincstelenek közötti szakadék egyre jobban mélyül, és egy „omlás” néven ismert járvány tizedeli a népességet.
Miután rejtélyes látogató érkezik a városba – egy nő, akinek a csónakját egy gyilkos bálna vontatja és egy jegesmedve kíséri –, gyorsan elterjed a híre. Az „orkabűvölő” néven emlegetett idegen szép lassan összehoz négy embert, hogy korábban nem látott ellenállást valósítson meg. Miközben ezek a peremre szorult alakok összeállnak, hogy megmentsék városukat a biztos pusztulástól, sokkoló igazságokat tudnak meg magukról.
Sam J. Miller izgalmas új hang a sci-fiben: a novelláival hamar befutott szerző Orkaváros című regénye nagyon aktuális történetet mesél egy hátborzongatóan ismerős közeljövőről, a szervezett bűnözésről, a klímaváltozás következményeiről és az összetartás erejéről.