Kapcsolódó könyvek
Gazdag Erzsi - Egérlakta kis tarisznya
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Simon István - Mirza
"Ahogy első gazdája hívta, mi is csak így becéztük, Mirza.
Sejtelmem sem volt, mit jelent a szó, mit magával hozott a kiscsikó,
mikor egy tavaszi vásár után, udvarunkba vezette apám.
Mirza, Mirza, mint rejtelmes talány csendült a szó nagyanya ajkán.
Sehogy se akart békülni vele, aztán ráhagyta, egye a fene ezt a bolondos furcsa szót, és így hívta ő is a kiscsikót, kinek deszkából tákolt kaloda volt istálónkban külön otthona..."
Zelk Zoltán - Túl a hegyen, túl a réten
"Egyszer régen, nagyon régen, zúgó erdő közepében, három nyulak összegyűltek, selyemfűre települtek"... - ott aztán kieszelték, hogy vicceljék meg örök ellenségüket, a rókát. Máskor meg a nyúl okossága győzte le az erdő állatait. S vajon boldogabb lenne-e a kiscsikó, ha neki is lenne patkója, akár az anyjának? Szarvas, róka, farkas, kiscsikó és nyuszik - Zelk Zoltán három legismertebb meséjének szereplői ők, akikkel kötetünkben újra találkozhatnak az olvasók.
Zelk Zoltán - Mese a kiscsikóról, akinek még nincs patkója
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Kormos István - Vackor világot lát
A boglyos, lompos, loncsos és bozontos, piszén pisze kismackó ezen a télen Budapestre látogat. Amíg szülei téli álmot alszanak, ő hógolyózik, korcsolyázik, hómedvét épít, beutazza Pestet és Budát. Szállásadója, Jolán néni sapkát, sálat ad rá, hogy meg ne fázzon, ám a városligeti Műjégpályán Vackor elveszíti a meleg ruhadarabokat. A kismedve megfázik, és ágynak esik. A hó meg csak hull, egyre hull, és lassan beteríti a várost…
Kormos István - A Pincérfrakk utcai cicák
Ki tudja, merre van a Pincérfrakk utca? Hát arra, amerre a Cincérfark utca! És a Cincérfark utca? Nem is kell sokat kérdezősködnöd: ha kilenc gyáva kutya csahintását hallod, már jó helyen jársz. Hát még ha meghallod azt a nyávogást, amit hét cica, a Hétrettenetes rendez! Mondhatom neked: félelmetesek! Van is miért aggódnia a kutyáknak, név szerint mind a kilenc Lajosnak, mert amióta cicák és kutyák ádáz háborúja dúl, talán ez a legrettenetesebb. Hogy miért? Ha elolvasod ezt a nagyon mulatságos könyvet, akkor megtudhatod. De megtudhatod azt is, hogy ádáz harcok közepette a részvét és a szeretet fénye is kigyúl. Lédiell, a cicalány például kifejezetten barátságos IX. Lajossal, a dakszlival, a Hétrettenetes kicsi, bátortalan foglyával. No meg aztán ott van Háj, Iháj, Miháj... az ő viselkedésükről is olvashatsz egyet s mást ebben a könyvben.
Nagy Natália - A Nap születésnapja
"Azt azonban feltétlenül el kell mondanom, hogy a szülő, aki most éppen felolvasni készül gyerekének Nagy Natália meséjét, "duplafenekű" történetet tart a kezében: amit olvas, nem csak a gyerekeknek fog felhőtlenül tetszeni, de ő maga is pompásan szórakozik majd. A mese versben íródott, szép magyaros nyolcas és hatos sorok váltakoznak, az olvasónak szinte dalolni támad kedve, és a rímek játékos csengése, az ötletes szójátékok -a Napnak titokban van egy lova is, és mi sem természetesebb, mint hogy Naplónak hívják- derűs, időnként harsányan derűs perceket szereznek a felnőtt olvasónak is. Kívánok jó szórakozást -gyerekeknek, szülőknek egyaránt." (Ranschburg Jenő)
Ismeretlen szerző - Elfelejtett lények boltja
Az elfelejtett lények boltja csupa varázslat: téli titkok és illatok, sürgés-forgás, neszezés.
A polcokon mai magyar írók meséi és versei, az ünnepvárás minden napjára jut egy-egy.
Boldog ámulást-bámulást kívánunk!
Kányádi Sándor - Világgá ment a nyár
_Meddig ér a rigófütty? Miért némák a tulipánok? Hová ballag a folyó? Miért hápog a réce? Min vitatkozik a tavasz és a nyár?_
Kányádi Sándor, a neves erdélyi költő vándorútra hív bennünket végig az árokpartok, patakok, folyók, kertek mentén, erdők ösvényein – és közben mesél vagy fütyöl, dalol vagy csak hallgat, hogy vele együtt hallgassuk mi is a világ hangjait.
Meséiből a verseiből az évszakok fonalára fűzve, a természet lényeire, jelenségeire figyelve készült ez az új válogatáskötet, elsősorban kisiskolások számára. A könyv a betűkkel ismerkedő gyerekek első nagy olvasásélménye lehet, de akár a szüleik is felolvashatják nekik Sándor bácsi különleges hangulatú dalait, történeteit.
Szűcsné Tóth Tünde - Csillog-villog karácsony
Tartalom:
K. László Szilvia: December
Tordon Ákos: Télapó bundája
Tóthárpád Ferenc: Erre csörög a dió...
Gazdag Erzsi: Karácsony
Benedek Elek: A karácsonyfa
Mentovics Éva: Az állatok karácsonya
Gazdag Erzsi: Hóember
K. László Szilvia: Mikulás-váró
Mentovics Éva: Indul a szán
Tóthárpád Ferenc: Surran a krampusz
Veres Csilla: Télapóhoz
Mentovics Éva: Téli éjen
Tordon Ákos: Az égig érő karácsonyfa
Mentovics Éva: Szól a csengő
Veres Csilla: Karácsony
József Attila: Betlehemi királyok
Gazdag Erzsi: Ezüstszánkót hajt a dér
Tordon Ákos: Egy karácsonyi manó története
Eszes Hajnal - Kiskarácsony
Karácsonyi csengő vagyok,
Csilingelek az ágon.
Örüljetek, megérkezett
A hópihés Karácsony!
Nógrádi Csilla - Az elvarázsolt cifra palota
Ki ne szerette volna gyermekkorában - de valljuk be: felnőttként is - visszaforgatni az idő kerekét, hogy "bekukucskálhasson'’ régi korok világába, és közelről láthassa mindazt, ami tovatűnt a múló évszázadok, évezredek hátán.
Ki ne szeretett volna eljutni az egyiptomiak, a görögök, a rómaiak világába?! Ki ne szeretett volna évmilliókkal ezelőtt találkozni az ősvilág óriáshüllőivel, a dinoszauruszokkal?! Ki ne vendégeskedett volna szívesen Arthur király udvarában vagy a kalózból lett admirális, Drake kapitány hajóján?! És ki ne vállalkozna felnőttként is egy olyan időutazásra, ahol a nagy felfedezőkkel együtt léphetünk partra a világ távoli tájain?!
Aki erre azt mondja, hogy ő már nem hisz a mesékben, annak is tudnia kell, hogy mennyire nehéz szétválasztani olykor a mesét és a valóságot abban a tudományban, amit mi történelemnek nevezünk. Ezek után alig maradt helyem arra, hogy szeretettel ajánljam a kicsik és nagyok figyelmébe a _Cifra palota_ harmadik kötetét, amely csodás időutazásra viszi a könyvet fellapozó gyerekeket és felnőtteket, akik így együtt válhatnak izgalmas és élményteli utazások résztvevőivé - sőt hőseivé. És ha már eleget vendégeskedtünk a múltban, akkor egy lapozással ott teremhetünk a jövőben, a 35. században.
Sok szerencsét és jó szórakozást kívánok ehhez a családi időutazáshoz, amely annak a felfedezéséhez is hozzásegít: milyen remekül tudnak szórakozni, kalandozni együtt a papával és a mamával a gyerekek. És ehhez elegendő e kötet mellé egy kis fantázia, egy kis szeretet és egy kis idő, amelyet a rohanó mából kell kiszakítanunk kalandvágyó, kíváncsi csemetéink - vagyis a jövő kedvéért.
Kőrösi Zoltán - Ami a szívedet brummja...
Kőrösi Zoltán medverseinek medvéi akár gyerekek is lehetnének, ahogy minden gyerek egy kicsit medvebocs is. Hol kicsit rendetlenek, hol kicsit lusták, de mindig nagyon szerethetőek.
Pláne, ha Nagy Eszter rajzait is látjuk a bukfencező, tortát evő, huncut kis bocsok mellett. És közben az is kiderül, hogy mi az, Ami a szívedet brummja.
Móra Ferenc - Az aranyszőrű bárány
Az egyik legszebb magyar népmesét majd minden nagy író feldolgozta.
Móra Ferenc versbe szedte az igazmondó juhász történetét - az igazmondó juhászét, aki régóta a becsületesség, a tisztaszívűség jelképe.
Szeretnénk, ha az óvodások is megismernék ezt a feldolgozást Reich Károlynak - Móra ihlette képi tolmácsolójának - színes grafikáival.
Takáts Gyula - Dorombol a hold
"Dombok, rétek, zúgó erdők, vízen ringó nádasok" - ezzel a felsorolással kezdi Takáts Gyula Fuvolázva című versét, s csak kedvenc állatai és növényei, a rigók, cinegék, rókák és a vadrózsák hiányoznak még, hogy teljessé váljék az a kör, melynek ő irodalmunkban egyik legmeghittebb énekese. Ez a kör, a természeti világ szépségeit kibontakoztatva, derűsen, jókedvet sugárzón elevenedik meg ezekben a versekben. A jókedv a költő játékos kedélyének, töretlen életszeretetének az adománya, mellyel mintegy behinti, megajándékozza kedvenc környezetét. Hangulatos, könnyed és mégis igényes költészet fakad Takáts Gyula természet- és életszeretetéből, méltó arra, hogy a legigényesebb olvasóknak, a gyerekeknek is örömük teljék benne. A szép gyűjtemény verseit Szántó Piroska megkapó, színes illusztrációival második kiadásban jelentetjük meg.
Gál Éva - Neked nyílik a világ
Miri szereti a szombatot, de előtte annyi mindent kell csinálni! Lássuk, hogyan készül Miri a hét legkülönlegesebb napjának fogadására.
Ferenczes István - Nevedet nevemmel
Mesevonat sorozat
Ferenczes István gyermekverses kötete a Nevedet nevemmel: játék a nevekkel. Könnyű rímű dalocska, a népdalok névcsúfolóit juttatja eszünkbe. Ahhoz természetesen semmi kétség nem fér, hogy a tiszta csengésű dallamok a tudatos versteremtő erő produktumai. A kötetet Csillag István képzőművész rajzai teszik még hangulatosabbá.
Gazdag Erzsi - Itt az ősz!
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Weöres Sándor - Kutyatár
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Tordon Ákos - Hímes tojás, hímes rét
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.