A Brazil Varázslók után a Viktória Kiadó ismert szerzőpárosa bemutatja az argentin futball múltját és jelenét is. A könyvből megismerheti az olvasó a válogatott történetét, legnagyobb csillaga, Maradona életét, valamint a mai generáció közel húsz csillagának, köztük Batistuta, Caniggia, Crespo, Verón és Samuel életrajzát. A szerzők felgöngyölítik a legjelentősebb argentin klubok alapításának és további évtizedeinek történetét. A könyvet gazdag statisztikai összeállítás zárja…
Kapcsolódó könyvek
Bodnár Zalán - Szöllősi György - Czibor Zoltán
Fényképes életrajz az Aranycsapat legendás szélsőjéről és a Barcelona világklasszisáról.
Dénes Tamás - Mácsik Viktor - Csatárcsillagok
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Dénes Tamás - Real Madrid
A Real Madrid-könyve, amely valójában egy új kötet, támaszkodik az egyébként már régen az utolsó példányáig elfogyott elsőre. A történeti fejezet nagy része ugyan - a dolog természetéből adódóan - változatlan maradt, de kiegészítettük a Florentino Pérez elnökké választásával kezdődött új korszak eddigi históriájával, amelybe huszonhét hónap alatt három nagy siker, a hazai bajnokság, a Bajnokok Ligája és az európai Szuperkupa megnyerése, valamint három világklasszis, Luís Figo, Zinedine Zidane és Ronaldo leigazolása is beletartozik. Jelentősen átalakult a játékoskeret, felerészt kicserélődött az akkori állomány, s ez természetesen e könyveben is nagy hangsúlyt kap.
Dénes Tamás - Kaposi Dávid - Mácsik Viktor - Chelsea FC
Szeretik, vagy gyűlölik, a Chelsea-ről mindenkinek van véleménye, aki kicsit is érdeklődik a futball iránt. Roman Abramovics színrelépésével újkorszak kezdődött a labdarúgás történetében. A korán árvaságra jutott, árva orosz kisfiúból a szétesett birodalom privatizációjának egyik legnagyobb győztese lett - ő pedig nyugat-európai legitimálódásához a futballt választotta eszközül. Azóta, a csőd szélére került csapat Anglia kétszeres bajnokává, a Bajnokok Ligája egyik legnagyobb esélyesévé nőtte ki magát. Egy olyan klub, amelyben minden kulcsposztra két világklasszis jut, Lampardtól Terryig, Drogbától Essienig. Roman Abramovics és a Chelsea történetét dolgozza fel a Viktória Kiadó könyve.
Dénes Tamás - Mácsik Viktor - Calcio
Minden, amit az olasz futballról tudni érdemes. A jelen legnépszerűbb sztárjainak és a legsikeresebb kluboknak gazdag bemutatása - Maldini, Del Piero, Totti, Vieri pályafutása, a Milan, a Juve, az Inter, a Lazio regényes története. Kitekintés a calcio múltjára, a 150 legjobb játékos, a 15 legsikeresebb edző, magyar főszereplők, részletes statisztikák, sztorik, soha nem látott fotók.
Dénes Tamás - Mácsik Viktor - A legyőzhetetlen Arsenal
Az Arsenal veretlenül nyerte meg a 2003-2004-es angol bajnokságot. Ezzel olyan bravúrt ért el, amelyhez hasonlóra 115 esztendeje nem volt példa a világ legrégebbi, mindmáig viruló elitligájában.
Heniko Sakka - Édesebb tini élet
Devon az a fajta srác, aki előtt nincs lehetetlen. Csakhogy a sikeres sportoló elé most egy olyan kihívás került, amire még ő sem volt felkészülve: szerelmes lett.
Elméletileg nem lenne nehéz dolga, hiszen ő a Sir Walton Gimi legjobb pasija, azonban a lány, akit meg kellene hódítania, hallani sem akar a Turner fiú szándékáról. Devon kénytelen minden érzelmét és furfangját latba vetni, hogy meggyőzze Riát az érzései tisztaságáról, ám Rietta makacssága és sok zavaró körülmény is akadályozza, hogy próbálkozásait siker koronázza. A pályán kívül folytatódik veszélyes játék a két kapitány között, ahol már nem egy pénzbeli támogatás, hanem a szívük épsége a tét.
– „Te vagy az első, akinek sikerült elérnie, hogy olyat érezzek, amit azelőtt még soha. Csak nem gondolod, hogy ilyen könnyen lemondok rólad?! Hiszti helyett, kezdj barátkozni a gondolattal, hogy Devon Turner szerelme vagy.
– Álmodik a nyomor!”
Bálint Ágnes - Frakk és a foci
Frakk, a macskák réme művelődni akar, ezért addig rágja Károly bácsi fülét, míg az beíratja a kutyaiskolába. Ugyanakkor addig rágja Irma néni fülét, míg megkapja a hőn áhított szép, piros pöttyös labdát. Igen ám, de Károly bácsi már öreg mind a kutyaiskolához, mind a labdázáshoz, ezért roppant megörül, mikor a szomszéd kisfiú átvállalja mindezen feladatokat.
Hegyi Tamás - Misur Tamás - Ronaldo és az aranylabda csillagai
Ötven világklasszis futballista pályafutása sztorikkal, fotókkal, statisztikákkal Aímartól Zidane-ig. A középpontban Ronaldo, a világ egyik legjobb játékosa, a Real brazil csillaga, aki 2002-ben újra megkapta az aranylabdát -udvartartásában pedig mindazok, akiket a France Football az esztendő legjobbjainak jelölt.
Nagy Attila - Sike Gábor - Volt egyszer egy stadion
„Volt egyszer egy stadion…” – akár egy népmese, úgy idézi fel kiállításunk címe a diósgyőri sportpályák évszázados történetét. Emlékekből és élményekből, tényekből és legendákból, tárgyakból, fényképekből, filmekből szőttük a történetet, és ahogyan a népmesék, a mi történetünk is a hagyományban gyökerezik. A diósgyőri sport hagyományai meghatározzák Miskolc identitását, a generációk egymáshoz kapcsolódását, a helyi kötődéseket. Amikor e hagyomány egyik szimbolikus helye, a stadion 77 év után elbontásra került, a város múzeumának is volt, van mondanivalója az esemény kapcsán.
Emlékekben utazunk – emléket kívánunk állítani a vidéki sportélet egyik legnagyobb fellegvárának, úgy, hogy a vele kapcsolatos emlékeket összegyűjtjük és közkinccsé tesszük. Kiállításunk több mint egy eseménytörténet egyszerű időrendi felsorolása, bár természetesen, aki a tényszerű ismeretekre kíváncsi, azokat is megtalálja. Sokkal inkább az emlékezés helye szeretne lenni, ahol a kisfilmekben elhangzó történetek a saját emlékek felidézését segítik
Esterházy Péter - Termelési-regény
"Mikszáth Kálmán intett a mesternek, hogy megy. 'Spiccer bár?' - kiáltott Ő, loholván egy elugrott labda után. A nagy anekdotázó, aki néhanapján* elképesztő élességgel mondta meg a véleményét a kormánynak is, a pártnak is, akinek realista ösztöne, eleven valóságérzéke megóvta, hogy a meghasonlottak, kiábrándultak útjára lépjen, akinek lelkére nyomasztóan nehezedett saját korának riasztó sivársága, mindazonáltal cinizmusba tokosodva ugyan, de az öregedő íróban is ott rejlett fiatalkori másának szép hősiessége, és akinek Tisza Kálmánhoz fűződő kapcsolatából a polgári irodalomtörténetírás mítoszt teremtett (igen, mert így akarta veszélyteleníteni metsző kritikáját: hisz hogyan lehetne az úri társadalom kegyetlen tollú szatirikusa az, aki Jókai svábhegyi villájának a teraszán csaknem minden szombaton és vasárnap Tiszának kibicel), nos ez az ember megvonta a vállát, és visszaintett a sportoló mesternek, hogy 'bedob még valahol néhány decit'. Ő bólintott, majd figyelmesen végighallgatta, hogy mi a következő gyakorlat; ún. játékos gyakorlat következett, de Ő, mint mindig, nem értette. 'Ne haragudj, fűzfa, nem értem.' Mire elmagyarázták neki, lassan, mint a gyerekeknek. 'Érdemes volt kitaníttatni téged, haver.'
Ideiktatom az ő megrökönyödését: "Hogy-hogy néhanapján?! És közben?" - De ezt úgy értsük: hogy leesett az álla."
Kassai Viktor - Somogyi Zsolt - Kassai
Egy futballbíró legfontosabb dolga: észrevétlennek maradni!
Ha ez alapján értékelne karriert a sportág, alighanem Kassai Viktor bukott volna a legnagyobbat a magyar játékvezetők közül…
A fociban mindenki a Bajnokok Ligájába, a világbajnokságra, az Európa-bajnokságra vágyik, ott szeretne maradandót alkotni - ha ezt nézzük, Kassai Viktor kivételes karriert tudhat magáénak. Nem volt 24 éves, amikor 1999-ben debütált az NB I-ben; 2008-ban már rá bízták az olimpiai döntőt Pekingben, ahol Lionel Messinek fújta a sípot; 2010-ben világbajnoksági újoncként elődöntőt vezethetett; a Bajnokok Ligája történetében ő dirigált legfiatalabbként döntőt - 2011-ben, 35 évesen vezette ki a Wembley gyepére a Barcelona és a Manchester United sztárjait.
Az egyedülálló sikersztori ellenére igazi „magyaros” történet az övé: minél magasabbra jutott, annál többen akarták a bukását.
Ez a könyv Kassai Viktor életének négy és fél évtizedét mutatja be a főszereplő szemszögéből, az emlékezetes kudarcokat és eltitkolt sztorikat sem kikerülve. Így látta a pálya közepéről ő, aki az aktív játékvezetést befejezve sportvezetőként indult el egy új úton. Az úton, amely Tatabányától Pekingen, Durbanon, Londonon, Madridon és a világ legnagyobb stadionjain át Moszkváig vezetett.
A Kassai olvasmányos, őszinte vallomás a magyar labdarúgás elmúlt két évtizedének egyik, ha nem a legsikeresebb alakjától.
Vándor Kálmán - Futballvilágbajnokok A-tól Z-ig
A sportvilág legértékesebb trófeáját a labdarúgók mondhatják magukénak. A futballjáték már az 1900-as, párizsi olimpián győzelmet aratott. Igaz, akkor még félve, titokban, inkább csak bemutatószerűen rúgták a labdát, de a football már belopta magát a nézők szívébe. S négy évvel később, 1904-ben megalakult a FIFA, ami nagy lökést adott a sportág fejlődésének. Az 1908-as londoni olimpián már hivatalosan is szerepelt a nyári játékok műsorában, de a NOB nem nézte jó szemmel, hogy a hivatásos és amatőr labdarúgók egymással versengjenek az olimpiai Coubertin-i szellemében. Ez is hozzájárult ahhoz, hogy amikor 1921-ben a francia Jules Rimet lett a FIFA elnöke, a nemzetközi szövetség minden erejét latba vetette, hogy a futballvilág saját hatáskörében építse fel sikercsúcsait. S hogy ez a törekvés, amely közel tíz éves harc után jutott el a megvalósulásig, kirobbanó sikert arathasson, a ladrúgás szerelmeseként tisztelt Jules Rimet felajánlotta a Világ Kupát, amely halála óta az ő nevét viselte egészen addig, amíg 1970-ben a brazilok végleg el nem nyerték. A francia Abele Lafleur, 4 kg színaranyból megformált igen értékes trófeája azóta Rio de Janeiróban, a Brazil Labdarúgó Szövetség kincsestárát díszíti. A Rimet Cup helyett 1974-ben a World Cup-ot állította a FIFA a labdarúgók elé, s az olasz Silvio Cazzaniga 36 cm magas és 4,97 kg súlyú trófeája ma minden válogatott álma. A magyar labdarúgók két ízben - 1938-ban és 1954-ben, a franciaországi és a svájci VB-n - karnyújtásnyira voltak a Világ Kupától, de elnyerniök mindmáig nem sikerült. Talán Mexikóban...
Futaki Attila - Tallai Gábor - 10 - A Puskás
„A Puskás... és az egész világ azonnal tudja, kiről van szó. Kiről és miről. Arról, hogy volt egyszer egy zseniális labdarúgó, aki emberek százmillióit kápráztatta el. Tehetsége és zseniális játéka vigasztalást jelentett számunkra a szovjet megszállás, a terror, a kommunista elnyomás időszakában. Fénye akkor kezdett el ragyogni, amikor nekünk éppen befellegzett. Öcsinek végül el kellett menekülnie, nekünk pedig megtiltották, hogy beszéljünk róla. Igen, volt idő, amikor a politika még azt is meg akarta szabni, kit szeressünk, és kit ne, kire nézzünk fel, és kire ne. Mi azonban továbbra is szerettük Öcsit, ahogy ő is visszavágyott hozzánk a távolból. Mert Puskás Ferenc, akit minden kontinensen ismernek, akiről bolygót neveztek el, a világ tetején is az maradt, aki volt: egy huncut mosolyú kispesti srác. Az Öcsi. Ezzel a képregénnyel Puskás Öcsi előtt tisztelgünk. Mert Puskás Ferencet Puskás Öcsi tette naggyá. Megismételhetetlen a pályája, sorsa páratlan sikertörténet.
Közalapítványunknak ez a második képregénye. Az 1956-os pesti srácokat megidéző _Budapest Angyala_ komoly nemzetközi sikerei után fontosnak tartottuk, hogy Puskás Öcsiről is szülessen magyar képregény. Ez a kötet nemcsak a világ leghíresebb magyar labdarúgóját mutatja be, hanem azt a szenvedélyes szeretetet is, amely Puskás Öcsivel összefűz minket.”
Végh Antal - Miért beteg a magyar futball?
A könyv a következő műveket tartalmazza:
Miért beteg a magyar futball? (riport)
90 perc (regény)
Szép volt, fiúk! (színmű)
2 novella (1. Az utolsó magyar nemzeti 11.
2. A Rákosi-kupa )
3 beszélgetés (1. Beteg-e még a magyar futball?
2. Lehet-e Magyarországon futballcsapatot csinálni?
3. Szándékosan kavart vihart? )
Mundial 1982. (tanulmány)
Rényi Pál Dániel - Győzelmi kényszer
Rényi Pál Dániel, a 444.hu politikai újságírójának első könyve, a Győzelmi kényszer bár jórészt futballról szól, nem focikönyv.
A szerző több tucat háttérbeszélgetés, interjú, beszéd, élménybeszámoló, korábban ismeretlen archív dokumentum, és több száz cikk alapján rakta össze információmozaikját, amiből kibontakozik Orbán Viktor politikai gondolkodásának fejlődéstörténete.
A Győzelmi kényszer pályamenti történetek sokaságán keresztül segít megérteni, miért hasonlítanak a magyar politika mindennapjai egy soha véget nem érő kiesési rangadóhoz, ahol mindenáron győzni kell, minden nap, és mindig eggyel veszedelmesebb az ellenfél.
Sáringer Károly - Tiber Laca focija
Sáringer Károly könyve Tiber Lászlóról az a mű, ami, ha egy ugyanilyen szintű futballistáról ugyanezekkel a szavakkal íródik Angliában, akkor a szerző és az alany is élete végéig megél a royaltyból. Nálunk sajnos Tiber klasszisával a foci is csak átmeneti jólétet jelentett a hetvenes-nyolcvanas években (meg egy irigyelt hamburgeres bódé beindítását a Balatonon), és egy ilyen, a maga nemében zseniális könyv sem több egy elfeledett vidéki futballistáról szóló provinciális kis könyvecskénél, ami természeténél fogva eleve el sem nagyon jut mindazokhoz, akik igazán értékelhetnék, egy-két megszállott fehérvári sportbaráton, meg az ismerősökön kívül. Pedig ők pontosan tudják, ki volt, mi volt Tiber Laca, ez a szélvészgyors szélső, aki minden adandó alkalommal gólt lőtt a Fradinak, akinek Szepesi György szerint a képességei alapján legalább ötvenszer kellett volna szerepelnie a válogatottban, de aki ivott, csajozott, mulatott, szórakozott ereje teljében, s csak pályafutása vége felé, Kovács Ferenc tudta fegyelemre nevelni és meghívni a nemzeti együttesbe is. „Kivételesen megnyerő, kedves egyénisége miatt mindenki szerette, talán éppen emiatt akadtak gondjaim vele. Ugyanis annyi cimborája és barátnője volt, mint réten a fűszál. Ő pedig csak egynek nem tudott ellenállni: a kísértésnek” – mondta Tiberről a mesteredző.
Nehéz eldönteni, mennyiben a szerző és mennyiben hőse szóhasználata, mondatfűzése köszön vissza a könyvben elmesélt töméntelen sztoriból, de talán Deák Buci szövege és Hámori Tibor által tolmácsolt történetei óta nem bukkant fel ennyire szórakoztató anekdotagyűjtemény a magyar futball irodalmában.
Megtudhatjuk, hogy a sokak által kisajátított, átszínezett sztori a cigányzenekar behajtásáról a Balatonba – sok más hőstett mellett – ugyancsak Tiber nevéhez fűződik, aki 1970 nyarán Révfülöpön, a strandidény kellős közepén, több ezer fürdőző ámulatára csapattársával, Hajdú Lajossal (Hippi) végrehajtotta az azóta a magyar futballfolklór alaptörténetévé nemesült csínyt, nem mellesleg, mint – hivatalosan – sorkatona, a világhírű Budapesti Honvéd fiatal labdarúgója.
„Szóltam a pincér Lacinak, mi lenne, ha kettőkor megjelennétek a strandon? (…) Megjelenik a Laci, a létező legelegánsabb pincérfelszerelésben. Mögötte a cigányzenekar. Teljes népviseletben. Elöl a prímás, mögötte a bőgős, aztán még két hegedűs és így tovább. A lángost a népek félrenyelik, az apukák kiejtik kezükből a sört. Az anyukáktól elszabadul a gyerek. Két perc, és megáll az élet. A szó legszorosabb értelmében. Olyan csend támad, hogy simán hallani lehet, amint a Laci belecsobban a vízbe. És azt is, amikor így szól: »Excellenciás uraim, az ital előállt, fogyasszák egészséggel!«. A tálcán három pohár, nagyvonalúan megkínáljuk a felszolgálót. Nyakig ülünk a vízben, a Hippi haja ide-oda úszkál a környéken.
Dénes Tamás - Mácsik Viktor - Miskey Harald - Cannavaro és az azúrkékek
A világbajnok olasz válogatott játékosainak története Buffon, Cannavaro, Pirlo, Gattuso, Nesta, Totti, Toni, Del Piero és a többiek karrierje, szavakban és képekben. A Squadra Azzurra útja a botrányok kirobbanásától a világbajnoki aranyig.
Heniko Sakka - Édes tini élet
Rietta egy tehetséges, középiskolás focista, akinek ambiciózus álma van. Úgy tűnik, közelebb kerülhet az áhított célhoz, ugyanis új igazgatója, már alig várja, hogy kinevezze őt a lánycsapat kapitányának. Ez azonban nem sikerül zökkenőmentesen, ahogy Ria bemutatkozása sem. A szemtelen nyelvű leányzó már az első napon összetűzésbe keveredik Devonnal, aki nem kisebb személyiség, mint a sikeres fiúcsapat irányítója. A jóképű, éles pillantású focizseni meg sem próbálja tagadni, hogy egy cseppet sem örül az új jövevénynek, aki az érkezésével felforgatta az egész Sir Walton Gimi életét.
Ez a sportban, izgalomban, szerelemben bővelkedő történet biztosan megdobogtatja a szíveket!
Vándor Kálmán - Üllői úti kapufák
A címben szereplő „Üllői úti kapufák”-tól indult el Sárosi György dr., az egykori csodacsatár tündöklő pályafutása egészen az 1938-as párizsi világbajnokság döntőjéig és – mondhatjuk – a világhírig.
Mert Sárosi György – vagy ahogy a lelkes szurkolók biztatták: a „Gyurka, Gyurka!” – egyike volt a világ legjobb futballcsatárainak. Hatvanegyszer öltötte magára a válogatott címeres mezt, és ő volt a magyar csapat kapitánya a fél évszázaddal ezelőtti világbajnoki döntőn is.
Sárosi egy nagyszerű futballtörténeti korszak főszereplőjeként és egyben tanújaként idézi az egykori drámai futballcsaták hiteles történetét és kevésbé ismert „kulisszatitkait”.
Az ünnepelt gólkirály azonban minden zajos sikere ellenére megmaradt józan, szerény, igazi sportembernek. Ezért nem engedte meg eddig, hogy kivételes sportpályafutását, példamutató életét könyvben is megörökítsék.
Most azonban az 1938. június 19-i párizsi döntő ötvenedik évfordulója alkalmából végre igent mondott.
A jelenleg Genovában élő nagy játékos és elismert edző szavait Vándor Kálmán, több nagy sikerű futballkönyv szerzője, avatott tollal és krónikási hűséggel örökítette meg az emlékezni tudó és a „régi dicsőségünkre” kíváncsi szurkoló-olvasó örömére.