Kapcsolódó könyvek
Miriam Fields-Babineau - A kutyakiképzés alapjai
Társalogjon sikeresen a kutyájával, és meglátja, hamarosan azt fogja tenni, amit kér. Akár szobatisztaságra, követésre, ülésre megtanítja, akár azt szeretné, hogy odajöjjön, játsszon vagy trükköket mutasson be, ebben a könyvben megtalálja majd a megfelelő kiképzési módszereket. A gyors és hosszan tartó eredményesség kulcsa a dicséret, nem pedig a kutya játékokkal vagy jutalom falatkákkal történő elkényeztetése. Tanulja meg hatékonyan alkalmazni beszédét és testbeszédét, és sajátítsa el a kutya testbeszédét is. Lelje örömét abban, hogy feltárja kedvence különleges személyiségét, érvelőkészségét és humorérzékét. Ez a színes útmutató mindemellett számos egyéb tudnivalót tartogat a kutya- és kölyökgondozástól, a ketreces kiképzéstől és ápolástól a testmozgáson át egészen a kutya társas fejlődéséig. Különleges meglepetésként táblázataink segítségével 75 kutyafajta eltérő ápolási és mozgásigényét tárjuk fel önöknek.
Próbálja ki ön is ezt a könnyen használható és teljességre törekvő útmutatót. Kezdje az újszülött kutyusok gondozásáról szóló ötletek olvasásával, majd térjen át a mintegy nyolchetes szabályozott kiképzési programra, ami előkészíti kutyáját az egész életen át tartó tanulásra. S ami a legnagyszerűbb, hogy kutyájának kiképzését gyakorlatilag bármely életkorban elkezdheti, mert - félretéve a régi mondást - nem igaz az, hogy "öreg kutyának nem lehet új trükköt tanítani".
Miriam Fields-Babineau állatkiképző szakember, valamint a Training Unlimited nevű cég tulajdonosa, amely bemutatókra képezi ki az állatokat, tulajdonosaikat pedig arra tanítja, miként kell kedvenceiket megmutatni másoknak. Az írónő számos televíziós és rádiós műsor meghívott vendégeként ismert, írásai pedig országszerte újságok és képes folyóiratok oldalain jelentek meg. Miriam családjával, két kutyájával, két macskájával és lovával Virginiában él.
Ismeretlen szerző - Növények és gombák
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
David Attenborough - A madarak élete
David Attenbourough egész életében figyelt és tanult. Új könyve, melyet a BBC-nek készített filmsorozat egészít ki, kitűnő bevezetés a világ különböző részein élő madarak viselkedésébe. A szerző a madarak életének minden egyes szakaszát bemutatja, és megismerteti az olvasót azokkal a problémákkal, amelyeket a madaraknak meg kell oldaniuk: a repülni tanulás; az élelem megszerzése; a kommunikáció; a párosodás és a fészekrakás, a tojások, majd a fiókák gondozása; a vándorlás; a veszélyek leküldése és a túlélés szélsőséges körülmények között.
Ismeretlen szerző - Zootaxonómia
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Bálint Miklós - Molekuláris biológia I-II.
Ahogyan a XX. századot - Einstein nevével fémjelezve - a modern fizika századának nevezhetjük, úgy a XXI. század a molekuláris biológia évszázada lesz. Ez a tudományterület a DNS-molekula szerkezetének felderítése óta elmúlt mintegy ötven év alatt robbanásszerűen fejlődött, mára nagykorúvá vált, egyre jobban hétköznapjainknak is részét képezi.
A genetikai manipuláció vagy a génsebészet fogalma, a molekuláris biológia eredményeit felhasználó új orvosi eljárások ismerete lassan beépül a közgondolkodásba, miközben a felmerülő súlyos etikai problémák foglalkoztatják - és megosztják - a társadalmat.
Ez a könyv ennek az új, de az emberiség jövője szempontjából nélkülözhetetlen tudományterületnek az alapjait igyekszik megismertetni, azokat a molekuláris folyamatokat, amelyek a látványos - és néha kétségeket ébresztő - tudományos eredmények (pl. klónozás) mögött húzódnak. Nem könnyű olvasmány, de megértése nem lehetetlen. Szellemi erőpróba és kaland, amely a téma iránt érdeklődő, egyetemre készülő középiskolásnak éppúgy ajánlható, mint tanárnak - felfrissítendő korábbi ismereteit. Egyetemistáknak, tanuljanak az élettudományok bármely területén is, és minden érdeklődő laikusnak, aki kíváncsi a jövő biológiai fundamentumára, és nem riad vissza a szellemi erőfeszítéstől.
Az olvasó e könyv segítségével igazi felfedező utat járhat be a molekulák világában. Azon a tudományterületen, melynek törvényszerűségeit ma még sok helyen csak sejtjük, de amely témák körül forog a modern biológia - az életünk - kereke.
Gyurján István - Növényszervezettan
A kötet tartalmából: Az élet keletkezése a Földön; Egysejtű eukarióta szervezetek organizációs típusai; A szárazföldi élet eredete; A növényi sejt; A sejtmag; A sejtfal; A differenciáció alapkérdései; Merisztémák, osztódó szövetek; A differenciációs folyamat citológiája és a nyalábos növények differenciációja az ontogenezis során; Növényi szövetek; Védőszövetek; Szállítószövetek; Transzfer-sejtek; Kiválasztó sejtek és szövetek; A vegetatív hajtás és részeinek kialakulása; Laterális rügyek kialakulása; A gyökér (Radix); Másodlagos merisztémák; A virág
Dudich Endre - Dr. Loksa Imre - Állatrendszertan
Az állatrendszertani tankönyv szerzőinek az volt a törekvése, hogy rövid áttekintést adjanak az állatvilág óriási dimenziójú rendszeréről. Az állatfajok száma egyre növekedik, mert az új kutatási eszközök és módszerek lehetővé teszik olyan élőhelyek átkutatását is, ahová azelőtt az ember nem tudott behatolni. Ezért a rendszer részeiben szinte állandóan változik. Ma még igen messze vagyunk attól, hogy végleges rendszerről beszélhetnénk. Éppen ezért a tankönyv rendszere is csak vázlatos keresztmetszetnek tekinthető.
Az állatfajok megismerése és ismerete egyre újabb és újabb területeken válik szükségessé. Az állatok által okozott haszon és kár pénzben kifejezve ma már elképesztő nagyságrendet érhet el. Az emberi, állati és növényi szervezetre káros, veszedelmes állatfajok ismerete alapja mindenféle védekezésnek és orvoslásnak. Az ökoszisztémák belső összefüggéseit az állatfajok pontos ismerete nélkül nem lehet értelmezni. Bizonyos mértékű állatrendszertani tudásra és állatismeretre mindenkinek szüksége van, aki a maga világképét meg akarja alkotni.
Sem az oktatók, sem a különleges területeken dolgozó kutatók nem lehetnek képesek arra, hogy lépést tartsanak a rendszer fejlődésével és annak változásait beillesszék tudásuk rendszerébe. Tankönyvünk rendszerének megállapításakor és az említendő fajok felsorolásában arra törekedtünk, hogy egy korszerű rendszerbe helyezzük be azokat az állatfajokat,amelyeknek ismerete általánosságban szükséges.
Haraszty Árpád - Növényszervezettan és növényélettan
A kötet egyetemi- és főiskolai hallgatók számára készült tankönyv. A mű először 1953-ban jelent meg, azóta folyamatosan bővítik, aktualizálják tartalmát. A tárgyalt nagyobb témakörök: sejttan; a növényi törzsfejlődés útja az egysejtűtől a soksejtű test kialakulásáig; a növények szövettana, histologia; a növények szervei, organographia; az élettér és az életmód hatása a növények testszerveződésére; növényélettan, physiologia. A szemléltető illusztráció fekete-fehér rajzokból, és mikroszkóppal készült fotókból áll. A kötet végén részletes mutató található.
Frieder Sauer - Szárazföldi madarak
Ez a pontos és részletes határozókönyv az állandóan itt élő, a kóborló, a költözve vonuló, és a köztünk élő vendégmadarakkal foglalkozik. A 226 madárfaj 447 fotóját felvonultató kötet bemutatja az ismertetőjegyeket, a bélyegeket, a fészekrakási módokat, a költözési szokásokat, az elterjedésüket, a röpképüket, valamint a veszélyeztetettségüket. A műben 227 szövegközi térkép és 197 rajz is található.
Rupert Hochleitner - Ásványok, drágakövek, kőzetek
Határozza meg egyszerű módszerekkel a 200 legfontosabb kőzetet, drágakövet és ásványt praktikus színkódunk segítségével!
Átfogó: ebben a könyvben nagyméretű fényképeket és könnyen érthető szövegeket találunk, melyek többek között a sűrűségről, a színről, a formáról, a külföldi és a hazai előfordulásról és a felhasználásról is tájékoztatást adnak.
Áttekinthető: a karcszín, a keménység és a kialakulás szerint osztottuk be az egyes fejezeteket, ezért egyszerű használni és segítségével egyértelműen meghatározhatók a vizsgált anyagok.
Hasznos: a keresett kőhöz hasonló ásványokat/kőzeteket is megismerhetjük, valamint érdekességeket is megtudhatunk róla.
A külön tájékoztatón található a különböző kristályrendszerek, kristály- és csiszolási formák áttekintése. Tökéletes tanácsadó kőzetek, drágakövek, ásványok gyűjtéséhez és vásárlásához.
Szinetár Csaba - Pókok
Az Élővilág Könyvtár a nagyközönség számára mutatja be a Kárpát-medencében honos legkülönfélébb élőlénycsoportokat. A tematikus kötetek sorra veszik a jellegzetes hazai növény-, gomba- és állatcsoportokat. Segítenek abban, hogy a természetet járó diákok és felnőttek a kirándulásokon megfigyelt élőlényeket meghatározhassák, és a fajleírásokból minél jobban megismerhessék az adott fajok életmódját. A gazdagon illusztrált kishatározókban a színes fényképek és részletrajzok együtt segítik a fajok minél pontosabb felismerését. A sorozat kötetei összegyűjtve átfogó képet adnak Magyarország élővilágáról. Az Élővilág Könyvtár Pókok c. kötete a Kárpát-medence 125 pókfaját mutatja be színes fényképek segítségével. A határozó segítségével a természetjárók beazonosíthatják a kirándulás közben látott fajokat, és rácsodálkozhatnak a pókok színpompás és formagazdag világára.
Udo Paulitz - 1000 traktor
Történelem - Klasszikusok - Technika
Alig akad még olyan gép, amely a modern mezőgazdaság fejlődésében olyan meghatározó szerepet játszott volna, mint a traktor, az erő és a teljesítmény szimbóluma, a világ legkedveltebb haszonjárműve.
A rengeteg információt tartalmazó színes kézikönyv részletesen ismerteti a gyártási év, a lökettérfogat, a teljesítmény, a típusnevek, a sajátosságok és a gyártott darabszámok pontos adatait.
A mű nyomon követi a mezőgazdaság gépesítésének fejlődését napjainkig, az első gőzhajtású gépektől a legmodernebb, univerzális traktoróriásokig, részletes leírások és briliáns fotók kíséretében.
Luigi Luca Cavalli-Sforza - Genetikai átjáró
Ez a könyv olyan különböző kutatási területeket vesz sorra, amelyek gyarapítják az emberi evolúcióval kapcsolatos tudásunkat. A régészet, a genetika és a nyelvészet felől közelít az utolsó százezer év történetéhez. Ez a három tudomány mostanában valósággal ontja az új adatokat és elméleteket. Az eredményekből várhatóan a közös múlt, az egyetlen történelem képe fog kibontakozni. Bár külön-külön még igencsak hézagosak az ismereteink, összegzésük remélhetőleg segít kitölteni a réseket. Más tudományágak - kulturális antropológia, demográfia, ökonómia, ökológia, szociológia - épp most csatlakoznak a közös erőfeszítéshez, és tágítják ki az értelmezés kereteit.Témájában ez a könyv súlyos társadalmi kérdésekre kínál választ. Többek közt magyarázatot ad rá, hogy miért hiteltelen a rasszizmus. A gének meghatározó szerepet játszanak abban, hogy milyenné válunk, de nem kevésbé meghatározó a kulturális, társadalmi és természeti környezet is, amelyben élünk. A fő genetikai különbség nem a népek vagy az emberfajták, hanem az egyedek között van. A népek genetikai eredete közti különbség nem csupán csekély (és egyre csökken a jelenlegi felgyorsult mobilitásban és a migrációs és kulturális cserekapcsolatok folytán), de jelentéktelen is, és elsősorban a különböző éghajlatokhoz való alkalmazkodásnak köszönhető, amelyekben élünk. Továbbá nem kis nehézségbe ütközik megkülönböztetni a genetikait a kulturálistól, a veleszületettet az elsajátítottól.Őszintén remélem, hogy az olvasó is osztozni fog velem abban az intellektuális örömben, amely elfogott minden egyes remélt és nem várt eredmény láttán, miközben egymás után bukkantam rá olyan tudományközi kapcsolódási pontokra, amelyek oly sokáig voltak gondosan elzárva egymástól.
Michael Lohmann - Bogarak, szitakötők, pókok és más ízeltlábúak
Képes ismertető több mint 200 ízeltlábúról.
Bagyinszki Zoltán - Tóth Pál - Magyar várak
Fáradságos, ám igen érdekes vártúrákat jelentett az utóbbi két évben e könyv képeinek elkészítése a történelmi Magyarország területén. A képanyag több mint fele a mai Magyarország határain kívül készült, az Adriától a Székelyföldön, az Al-Dunától a lengyel határig. Minden - a magyar történelmet ismerő - ember számára lélekemelő érzés szembesülni Huszt, Munkács, Déva, Vajdahunyad, Nándorfehérvár, Fraknó, Trencsén, Krasznahorka, Csejte vagy éppen Visegrád, Siklós, Kőszeg, Drégely, Szigetvár, Eger, Buda váraival, romantikus romjaival, a világörökség részét képező Hollókő, Szepesváralja, Berethalom emlékeivel. Mint szerző, ezt az élményt is szeretném megosztani Önnel.
Elkészült tehát a Magyar kastélyok című albummal kezdődő sorozat második kötete, amely ismét csak szubjektív válogatás - térben és időben egyaránt. A színvonalas könyv több száz fotójával, valamint a várakra vonatkozó legfontosabb adatokkal bizonyára örömet szerez a magyar várak szerelmeseinek. A Magyar várak című könyv felidézi a magyar történelem ismert és ismeretlen eseményeit, helyszíneit, időpontjait, fontosabb személyiségeit.
Owen Johnson - David More - Európa fái
Ez a határozókönyv több mint 1500 fafaj szakszerű, szemléletes, gazdagon illusztrált leírását tartalmazza. A gyors és pontos meghatározást könnyen érthető útmutatók biztosítják, a fajok szöveges jellemzését szemléletes színes illusztrációk egészítik ki.
Podani János - A szárazföldi növények evolúciója és rendszertana
A könyv célja a szárazföldi növények (mohák, harasztok, nyitva- és zárvatermők) rendszerének ismertetése a legújabb kutatások tükrében. Az utóbbi évtized molekuláris alapon álló vizsgálatai nagy mennyiségű információt eredményeztek, amelyek az osztályozásban is alkalmazhatók. Az eredmények azt sugallják, hogy sok ponton meg kell változtatnunk a zöld növények evolúciójával kapcsolatos elképzeléseinket, ennek következtében pedig osztályozásukat is. Ily módon klasszikus törzsek (mohák, harasztok, nyitvatermők) és osztályok (kétszikűek) tűnnek el a rendszerből, utat engedve a leszármazást jobban tükröző finomabb csoportosításoknak. A könyv a molekuláris ismereteket paleobotanikai és morfológiai ismeretekkel egészíti ki. A kötet ábrái elsősorban a gyakorlati tananyagban ritkábban szereplő taxonokat, illetve törzsfákat mutatják be. A függelék hasznos információi a témakörben való komolyabb elmélyülést segítik elő mind a kutatók, mind pedig az egyetemi és főiskolai hallgatók számára. A kötetet egy CD-melléklet egészíti ki, amelyen több ezer digitális növényképet talál az érdeklődő Olvasó.
Csányi Vilmos - Etológia
Az ember ősidők óta érdeklődik az állatok iránt. Részben azért, mert érzi, hogy maga is valamiképpen az állatok közé tartozik; mozog, táplálkozik, szaporodik, társaival kapcsolatot tart, mint ezt más állatfajok egyedei is teszik. A primitív ember kultikus vonzódása az állatokhoz, az ősök állati eredetének mítosza világosan tanúsítja ezt, de az állatok tevékenységét szemlélve még ma is hajlamosak vagyunk őket valamiféle távoli rokonoknak tartani és tevékenységükben felfedezni az emberi indulatok, vágyak, a cselvetés, a hűség vagy éppen a magasabb rendű értelem mozgatórugóit. Másrészt az ember valamiképpen mindig függött az állatoktól. Táplálékának egy részét az állatok adták, a régebbi időkben ellenségei is az állatok közül kerültek ki, amelyek elől menekült vagy - a viselkedésükről szerzett ismereteit hasznosítva - megküzdött velük. L. S. B. Leakey, a tanzániai korai Homo-leleteket felfedező híres antropológus egyszer azon elmélkedett, hogy miként tudott a primitív ember egyszerű eszközökkel vagy puszta kézzel zsákmányt szerezni. Leakey szerint a legfontosabb eszköze az állatok viselkedéséről szerzett ismeret volt. Ő maga be is mutatta, hogy hogyan lehet puszta kézzel mezei nyulat fogni, ha előre látjuk a nyúl lehetséges viselkedését. A nyulat kb 15 méteres távolságra lehet óvatosan becserkészni, ha ekkor gyors rohanással megközelítjük, a nyúl dermedési reakcióval válaszol, lelapul, és igyekszik mozdulatlanságával teljesen a környezetbe simulni. Amikor a rohanó vadász két-három méteres távolságra ér, a dermedési reakció megszűnik, és a nyúl is vad vágtába kezd méghozzá úgy, hogy futásának iránya derékszöget zárjon be az üldöző rohamának egyenesével. Az teljesen véletlenszerű, hogy jobbra vagy balra tör ki. A vadász akkor kaphatja el az állatot, ha rohanása közben a nyúl lelapulási helyén hirtelen derékszögben elfordul jobbra vagy balra maga is. Ha a fordulat iránya azonosa nyúléval, rávetheti magát és megfoghatja, ha nem, akkor a nyúl elszalad. Sikertelenség esetén a vadásznak is gyorsan meg kell állnia és elölről kezdeni a becserkészést, lerohanást, fordulatot. Némi gyakorlat után öt- venszázalékos a siker esélye.
Láng Ferenc - Növényélettan - A növényi anyagcsere I-II.
Ebben a könyvben a növények minden fontos metabolikus folyamata: az anyagfelvétel és a transzportfolyamatok, a fotoszintézis, a szénhidrát- és lipidanyagcsere, a nitrogén- és kénautotrófia, az aminósav- és fehérje- anyagcsere, a növények univerzális és speciális és anyagcsere-fonyamatai. Az áttekintés végül stresszélettani ismeretekkel zárul. A 14 fejezetből álló könyv a tudomány mai állása szerint mutatja be a növények biokémiai folyamatait.
Szabó György - Lopes-Szabó Zsuzsa - A bükki füvesember gyógynövényei
Gyuri bácsit, a szerzőt sokan ismerik. Gyógyteáit issza a fél parlament, miniszterek és sztárok. Állandó vendége a televízió több csatornájának. Hírnevét annak köszönheti, hogy olyan ősi tudással rendelkezik, mely egyedülálló napjainkban: ismeri és használja a környezetünkben termő gyógynövényeket. Családjában népi gyógyítók voltak több nemzedéken keresztül, tudomása szerint félezer évre visszamenőleg. Újabb könyvének társszerzője lánya, Lopes-Szabó Zsuzsa, szellemi örököse, a családi hagyományok továbbvivője. A könyv 65 gyógynövényről ad részletes leírást színes rajzokkal illusztrálva. Megtalálható benne, milyen betegségre milyen növényt lehet használni, hogyan lehet megelőzni a komoly bajokat. Semmi nem marad titok: a több száz éves tudást szívesen osztják meg a szerzők az olvasókkal. A könyvben olvashatjuk a gyógynövényes gyógyítás történetét, általános gyűjtési és teakészítési tanácsokat, valamint betegségcsoportokra bontva, a különféle gyógynövények alkalmazásához ad felhasználási javaslatokat. Gyuri bácsi és lánya, Zsuzsa minden titkukat megosztják az olvasóval. Olyan egyszerű nyelven megírt, közérthető és gyakorlatias könyvet adnak az érdeklődő kezébe, melyet még „kezdő” gyógynövényesek is haszonnal forgathatnak.