Kapcsolódó könyvek
Ismeretlen szerző - Mindent a táplálkozásról
A legátfogóbb és leglátványosabb útmutató a táplálkozásról
Létezik tökéletes étrend? Tényleg nyolc pohár vizet kell meginnunk naponta? Pontosan mi a glutén, és miért kerülik sokan?
Mi a tudományos alapja azoknak a felfedezéseknek és tanácsoknak, amelyekkel a média áraszt el bennünket nap mint nap?
Világos, könnyen érthető ábrák és elképesztő adatok. Minden, amit az egészséges táplálkozásról és az élelmiszerekről tudni kell.
Martin Rees - Ütött az utolsó óránk?
Milyen mértékben fenyegeti a terror, a tévedés és a környezeti katasztrófa az emberiség jövőjét? A tudomány sokkal gyorsabban fejlődik, mint korábban bármikor, és sokkal szélesebb területen: a biotechnika, a kibernetika és a nanoméretű technológia rendkívüli távlatokkal kecsegtet, csakúgy, mint a világűr kutatása. A 21. századi technikának azonban árnyoldalai is vannak, amelyek sokkal fenyegetőbbek és kiszámíthatatlanabbak lehetnek, mint az a nukleáris fenyegetettség, amivel évtizedeken keresztül szembesültünk. Az ember által a globális környezetre gyakorolt nyomás sokkal nagyobb kockázatokat rejt magában, mint a különféle ősrégi veszélyek, a földrengések, vulkánkitörések és aszteroida-becsapódások. A könyv ezekkel a veszélyekkel foglalkozik: tehát a fegyverkezési versennyel, az új technológiákkal, a környezeti válsággal, a tudományos találmányok céljával és korlátaival, valamint a Földön kívüli élet lehetőségeivel. Martin Rees angol csillagász, természetkutató, akinek A kezdetek kezdete című könyve sorozatunkban 1999-ben már sikert aratott.
Martin Rees - Kozmikus otthonunk
Az a világegyetem, amelyben élünk, különös módon "biofilnak", vagyis az életet vendégszeretően fogadó világegyetemnek tűnik. Vajon miért? Martin Rees szerint az erre a kérdésre adandó válasz attól függ, hogy mi a válasz Einstein régi kérdésére: "Vajon tudott volna Isten másfajta világot teremteni?" Ez a hallhatatlanul lebilincselő könyv az "igen" válasz esetén lehetséges megdöbbentő következményeket veszi nagyító alá.
Rees alaposan megvizsgálja azt az elképzelést, hogy a mi világunk csak része egy hatalmas "multiverzumnak", vagyis a világegyetem együttesének, amelyben a többi világegyetem túlnyomórészt nem rendelkezik élettel. Ebben az esetben az, amit a természet törvényeinek nevezünk, nem más, mint egy sor helyi jellegű szabály, amelyek saját ősrobbanásunk következményei. Ebben a megjelenítésben kozmikus otthonunk különleges, minden valószínűség szerint egyedi világegyetem, ahol az uralkodó fizikai törvények lehetővé tették az élet létrejöttét.
Rees azzal kezdi, hogy megvizsgálja Naprendszerünk természetét és egy sor olyan, ezzel kapcsolatos kérdést, mint például azt, hogy vajon véges vagy végtelen-e a mi világunk? Ezután előretekint a hosszú távú kozmikus jövőbe, mielőtt végigkövetné az oksági láncolatot a kezdetekig. Végül pedig megpróbálja kibogozni azt a paradoxont, hogy egész Világegyetemünk, amely minden irányban több mint 10 milliárd fényévre terjed ki, egyetlen végtelenül parányi foltból alakult ki.
Martin Rees - A jövőről
Mi vár ránk a jövőben? Martin Rees, a világ egyik legkiemelkedőbb tudósa ebben a könyvében erre a kérdésre keresi a választ. Nyugtalan, rohamosan változó világunkban létünket fenyegető problémákkal kell szembenéznünk. Ha el akarjuk kerülni ezeket az ijesztő veszélyeket, akkor globálisan, távlatokban kell gondolkodnunk. Rees szerint az élhető jövőbe vezető út megtalálása, elválaszthatatlan a tudomány és a technika fejlődésétől.
A biotechnológia, a kibernetika, a robotika és a mesterséges intelligencia fejlődése segíthet leküzdeni az emberiséget fenyegető veszélyeket az éghajlatváltozástól az atomháborúig. Az űrtudományok további fejlődése pedig lehetővé teszi az emberiség számára, hogy robotjaink segítségével felderítsük a Naprendszert és az azon túli világot. A legnagyobb kihívás, hogy vigyázzunk a Földre és törődjünk vele, mert nincsen számunkra B-terv, elérhető távolságban a Föld az egyetlen hely, ahol élhetünk.
A jövőről lebilincselő bepillantást nyújt az élenjáró tudományos kutatás és a csúcstechnológiák világába; közérthető és bárkit magával ragad, aki meg akarja érteni az emberiség földi és földönkívüli jövőjét meghatározó kritikus kérdéseket.
Ismeretlen szerző - Univerzum
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Balázs Éva - Martin Rees - Univerzum
Felejthetetlen utazásra indulhat az olvasó, a Naprendszer szívétől az ismert Világegyetem külső határáig. Az enciklopédia feltárja a világűr félelmetes csodáit. Más könyvek leírják a tér különféle arculatát, az „Univerzum” megmutatja őket, miközben látványos kiránduláson deríti fel a bámulatos tulajdonságok és jelenségek minden fajtáját.
Martin Rees - Illustrated Encyclopedia of the Universe
The ultimate guided tour of our universe
From the fiery mass of the Sun’s core to the black hole at the centre of the Milky Way, take off into the farthest limits of space and discover our universe.
Explore the latest discoveries in astronomy, spectacular star charts and stunning images from space probes and telescopes.
A dazzling visual exploration of all the astonishing features and phenomena of space. Out-of-this-world reference for all the family.
Ismeretlen szerző - Universe
Continuing in the bestselling tradition of "Animal and Earth," this definitive guide takes readers on a tour from the solar system to the farthest limits of space. High school & older.
Martin Rees - A kezdetek kezdete
Korunk egyik legkreatívabb tudósa ebben a mulatságos munkájában a legfrissebb kutatási eredményeket tárja elénk a fekete lyukakról, sötét anyagról és arról, hogyan vezetett a kozmikus evolúció a magányos atomoktól az élet sokszínűségéig.
Martin Rees - Csak hat szám
Sir Martin Rees a kozmológia nemzetközileg legismertebb szakértője. A Cambridge Egyetem professzora, Királyi Csillagász, a Royal Society tagja. A fekete lyukak, a galaxisok és a nagyenergiájú asztrofizika számos kulcskérdésével foglalkozik. Mély kapcsolat van a csillagok és az atomok között, Rees bemutatja, miként határozza meg csupán hat, a Nagy Bummba vésett szám a fizikai Világegyetemet. Ha közülük csak egy is más lett volna, nem léteznének sem a csillagok, sem az élet. Ez a felismerés az univerzum, a benne elfoglalt helyünk és a fizikai törvények gyökeresen új szemléletéhez vezet.
Ferenc pápa - Laudato si’
„Milyen világot szeretnénk továbbadni azoknak, akik utánunk jönnek, a felnövekvő gyermekeknek? Miért jöttünk erre a világra? Milyen célért dolgozunk és küzdünk? Miért van ennek a földnek szüksége ránk? Ha nem tesszük fel ezeket az alapvető kérdéseket, nem hiszem, hogy az ökológiával kapcsolatos aggodalmaink jelentős hatásokat érhetnek el.”
Ferenc pápa
Ferenc pápa ökológiai témájú enciklikájával – a Naphimnusz első szavait idézve – Assisi Szent Ferenc nyomába lép és együtt dicsérik a Teremtőt a teremtett világért. Ezzel Ferenc pápa a mai világot élénken foglalkoztató ökológiai kérdéseket az egyházi tanítás első vonalába emelte. A hat fejezetből álló enciklika összefoglalja a tudományos problémákat, tárgyalja a témával foglalkozó bibliai részeket, feltárható okokat nevez meg, és arra is választ ad mit kell tennünk. Enciklikája két imádsággal zárul, amelyek közül egyik a keresztények számára íródott a másik az egyistenhívők nevében szól a teremtett világ értekeinek a megőrzéséért.
Kurt Vonnegut - Mi szép, ha nem ez?
Igazi meglepetés ez a kötet. Szónoklatok lejegyzett gyűjteménye. A szónok pedig nem más, mint Kurt Vonnegut, kora legkeresettebb, legnépszerűbb, legviccesebb diplomaosztója.
A gazdag amerikai és angol egyetemek ősi és szép hagyománya, hogy a végzősöket életre szólóan emlékezetes tanévzáró ünnepélyen búcsúztatják. Ex-miniszterelnökök, ENSZ-főtitkárok, jeles színészek köszöntik a véndiákokat. Pénz nem számít.
Vonnegut esetében maga a tananyag elevenedett meg és szólt a mikrofonokból. Diákok, tanárok és szülők olyan útravalót kaptak tőle, amely csakugyan felejthetetlen maradt. Most mi is megismerkedhetünk a 20. század egyik leghatásosabb tanítójának szépséges, tanulságos, egyszerre komoly és alpári, gyengéd, mégis kegyetlenül őszinte előadásaival. Az életmű eddig ismeretlen tájai várják Vonnegut hazai rajongóit.
Robert M. Sapolsky - Viselkedésünk
Robert Sapolsky több mint egy évtizeden át írta ezt a műfaji korlátokat áthágó, játékszabályokat megváltoztató könyvet, melyben megkísérli az emberi viselkedés okait a lehető legátfogóbban feltérképezni, minden irányból körüljárva azt. Sapolsky történetmesélése magával ragadó, egyúttal következetes belső logikával bír: a viselkedés megjelenésének pillanatában kezdi vizsgálni az ember reakciójára ható tényezőket, majd innen visszafelé lépked az időben, eljutva végül fajunk őstörténetéhez és evolúciós örökségéhez.
Kiindulópontja a cselekvés pillanata, az azzal egy időben zajló agyi folyamatok, majd fokozatosan tágítja a látómezőt. Egy lépést hátrébb lép: vajon milyen hatások érték az illetőt az érzékszervein keresztül? Még egy lépés: vajon milyen hormonok hatottak rá órákkal, napokkal azelőtt? Újabb lépés: vajon az évek során bekövetkezett idegrendszeri változások, illetve a genetikai háttér milyen szerepet játszott a cselekedet végrehajtásában? Végül már nem is hátrébb, hanem egyén feletti szintre lép; a kultúra, az évezredes ökológiai tényezők után egészen a millió éves evolúciós hatóerőkig képes visszanyúlni.
Sapolsky káprázatos kísérlete az emberi viselkedés tudományos bemutatására olyan mély és kínzó kérdésekre próbál választ találni, amelyeket a törzsiség és az idegengyűlölet, a hierarchia és a versengés, az erkölcs és a szabad akarat, a háború és a béke generálnak. A Viselkedésünk bölcs, emberséges, sokszor humoros, rendkívüli írói teljesítmény, egyenesen heroikus mű, amelyből sugárzik a jobbító szándék.
A Viselkedésünk megjelenése óta számtalan elismerést kapott: olyan eltérő tematikájú folyóiratok hívták fel rá olvasóik figyelmét a Nature magazin mellett, mint például az aktuálpolitikai elemző The Wall Street Journal vagy a szépirodalmi kritikákkal foglalkozó Times Literary Suppliment. A könyvet 2017-ben a The Washington Post az év tíz legjobb könyve közé választotta, továbbá a The New York Times kritikusai az év kedvenceként emelték ki, sőt a művet a lap bestsellerként is jegyzi.
Jonah Berger - Láthatatlan befolyás
Miért követünk másokat még akkor is, ha tudjuk, hogy nincs igazuk?
Hogyan segíti elő a környezetvédelmet a szomszédok megfigyelése?
Miért parkolunk rosszabbul mások társaságában?
Mikor jobb a tömeget követni, és mikor célravezető a saját utunkat járni? Észre sem vesszük, de mások elképesztő mértékben befolyásolják életünk szinte minden területét. Jonah Berger, a Wharton Üzleti Iskola marketingprofesszora, a Ragályos! – Hogyan terjed a siker? című könyv szerzője bemutatja, milyen egyszerű, mégis gyakran meglepő módokon hatnak mások a viselkedésünkre. Ha azonban felismerjük a társas befolyás hatását, tudatosabb döntéseket hozhatunk, sőt növelhetjük a saját befolyásunkat, és sikeresebb, teljesebb értékű társas kapcsolatokra tehetünk szert.
Leonard Mlodinow - A tudattalan
Leonard Mlodinow, a Részeg bolyongás című sikerkönyv szerzője és A nagy terv társszerzője (Stephen Hawkinggal) meghökkentő és meglepő módon vizsgálja meg, miként alakítja tudatalatti elménk a világról szerzett tapasztalatainkat és például hogyan vezet félre a családtagjainkkal, barátainkkal és üzletfeleinkkel való kapcsolatban, hogyan érti félre befektetési döntéseinket és milyen pontatlanul emlékszik fontos eseményekre.
A politikusok népszerűségétől a pincérnek adott borravaló összegéig minden ítéletünk és érzékelésünk elménk kétszintű működését tükrözi: a tudatosat, amelyet ismerünk, és a tudattalant, amely rejtve marad előlünk. Az utóbbi már hosszú ideje találgatások tárgya, de az elmúlt két évtizedben a tudósok olyan figyelemre méltó, új eszközöket fejlesztettek ki, amelyekkel az elme rejtett, tudatalatti működése is megvizsgálható. A kutatás területén ennek nyomán végbement robbanásszerű fejlődés eredményeképpen megszületett a tudattalan új tudománya és tengernyi változás következett be felfogásunkban arról, miként befolyásolja a tudatalatti a mindennapi életünket.
A rá jellemző éleslátással és a legelvontabb tudományos kérdések világos, közérthető magyarázataival Leonard Mlodinow körbevezeti az olvasót ezeknek a kutatásoknak a világában. Fellebbenti a fátylat a tudattalan én bonyolultságáról, és elmélyíti az agy működésére vonatkozó ismereteinket. Elmagyarázza, milyen kölcsönhatásban állunk barátainkkal, az idegenekkel, a házastársunkkal és a munkatársainkkal. Eközben megváltoztatja a magunkról és a bennünket körülvevő világról alkotott képünket.
Adam Alter - Kijózanító rózsaszín
Miért tudnak jobban olvasni a tizediken lakó gyerekek a földszinten lakóknál?
Milyen színű mezben játsszunk, ha nyerni akarunk?
Hogyan érhetjük el, hogy az emberek fizessenek a becsületkasszába?
Milyen profilképpel leszünk népszerűek a társkereső oldalakon?
Miért Usain Bolt a leggyorsabb ember a világon?
Legtöbben azt hisszük, hogy másoktól szinte teljesen függetlenül gondolkodunk és viselkedünk. Valójában azonban környezetünk elképesztő mértékben befolyásolja döntéseinket és tetteinket. Adam Alter pszichológus és marketingszakember a legújabb pszichológiai kutatások segítségével bemutatja, miként hat ránk a világ: hogyan módosítják viselkedésünket a címkék, a jelképek, a kulturális közeg, vagy éppen az időjárás.
Erna Sassen - Egy indián, mint te meg én
Boaz szereti a nagymamáját, szereti a csendet, és nagyon szeret olvasni, főleg az indiánokról. Az osztályban viszont egy barátja sincs, míg meg nem érkezik Aisha. A gyönyörű, hosszú fekete hajú Aisha, aki nem tud hollandul, de igazi indián, és rögtön Boaz mellé ül. Végre neki is van legjobb barátja!
Csakhogy apa szerint Boaznak osztályt kell ugrania, annyira okos, és nem érti, hogy Boaz képtelen otthagyni Aishát. Nem marad más hátra, meg kell szöknie, mint egy igazi bátor indiánnak...
Ismeretlen szerző - Mindent az emberi testről
A legátfogóbb és leglátványosabb útmutató az emberi testről
Az autóhoz, a mosógéphez, a számítógépes játékokhoz mindig kapunk használati útmutatót - a testünkhöz azonban nem. A megoldás ez a kézikönyv, amely mindent tartalmaz, amit a testről tudni kell.
Honnan tudjuk, hogy éhesek vagyunk? Miért szorul össze a gyomrunk, ha idegeskedünk? Mi az oka az emésztési problémáknak, miért alakul ki rövidlátás és allergia?
Világos, könnyen érthető ábrák és elképesztő adatok. Minden, amit tudni szeretnénk a testünkben zajló rejtélyes, összetett folyamatokról.
Desmond Morris - A csupasz majom
Íme, így viselkedik a csupasz majom, a teremtés csúcsán – szeret, dolgozik, háborúzik. Ismerjük meg az embert olyannak, amilyen valójában: a majmok rokonának. Láthatjuk udvarolni, párzani, aludni, játszani, de megismerhetjük társasági viselkedését és tisztálkodási szokásait is. Desmond Morris klasszikussá vált könyve Darwin mesterműve, A fajok eredete szellemiségében nem bukott angyalként ábrázolja az embert, hanem mint egy majmot, amely bámulatra méltó rugalmassága, energiája és képzelőereje miatt felemelkedett, de akkor is csupán egy állat, amely könnyen elfelejti, honnan származik.
A csupasz majom mélyreható betekintést nyújt az ember eredetébe, nemi életébe, szokásaiba és az állatvilághoz fűződő, döbbenetes kapcsolataiba. Klasszikus ismeretterjesztő mű, amely egyszerre provokatív, érdekfeszítő és időtlen.
„Morris könyve népszerű humánetológia, összefoglalja azokat az ismereteket, amelyeket az emberi viselkedés biológiai tényezőiről az etológia nyújthat.”
_Csányi Vilmos_
Grätzer József - SICC
Mit csináljak? - kérdi a kisgyerek a mamájától, ha már unja a babáit, a főzőcskét vagy a hintalovat és a többi játékot.
Mit csináljak? - töpreng a beteg gyerek, ha éppen nincs látogatója.
Mit csináljunk? - hallható gyakran a sétatéren vagy vendégségben összekerült gyerekektől.
Mit csináljunk? - tanakodnak feladatuk végeztével, hosszú, esős vasárnapokon, uralmas téli estéken a testvérek, elemisták, gimnazisták, egyetemi hallgatók és néha a szülők is.
A sok "mit csináljak"-ra felel nektek a Sicc.
Ezeket csináljátok! Mert aki ezt a könyvet jól ismeri, mindíg tudni fogja, mivel töltse el érdekesen, mulatságosan, hasznosan szabad idejét akár egyedül, akár másokkal, anélkül hogy drága játékokra sok pénzt kiadna. A legtöbbször semmi segédeszköz nem kell, csak jókedv, leleményesség, idő, némelyikhez egy ceruza, papír, egy skatulya gyufa, egy pohár, egy bot, stb., tehát csupa olyan dolog, ami otthon megvan.
Értékelések
Statisztika
Címkék
Kollekciók
- Nem szerepel egyetlen kollekcióban sem.