A kiadványból megtudhatjuk például, hogy:
- Mi az a majomkenyérfa?
- Milyen színűek a jéghegyek?
- Melyik növénynek van a legnagyobb virága?
- Miért világít a cica szeme?
- Hogyan lélegeznek a bálnák?
- Miért illatosak és színesek a virágok?
- Ki ültette az első szőlőtőkét?
- Hol élnek a prérikutyák?
Kapcsolódó könyvek
Katie Daynes - Nézd meg, mik azok a csillagok!
Éjszaka beragyogják az eget, na de pontosan mik is azok a csillagok? És melyik van hozzánk a legközelebb? Hajtsd ki a füleket, és megtudod!
Lázár Ervin - Öregapó madarai
Doktor Hertelendi Róbert, Öregapó seregélye nem mindennapi madár volt. A megtévesztésig híven tudta utánozni a szekérnyikorgást, a rigófüttyöt, kotkodácsolásával még a baromfiudvart is zavarba hozta. Kár, hogy egy tavaszon nem tért vissza, a gyerekeknek, Öregapó barátainak már nem volt szerencséjük megismerkednsi vele. A meghitt beszélgetések, közös kirándulások során mégis sok érdekességet tudnak meg a madarak életéről. Arról, hogy miért nem szabad baglyot lőni, hogy valóban halálmadár-e a kuvik, arról, hogy messziről hogyan lehet megkülönböztetni egymástól a gólyát és a gémet, meg hogy mi történik, ha egy fészekbe véletlenül két kakukktojás kerül.
A mű derűs világát híven tükrözi a szép, színes illusztráció.
Quim Tomàs - Julio Antonio Blasco - Az állatvilág utazói
A sarki csérek az Északi-sarktól a Déli-sarkig repülnek, a lazacok az árral szemben úsznak, hogy visszajussanak ívási helyükre, a pompás királylepke hihetetlen utazása olyan hosszú, hogy három generáció nő fel, mire véget ér.
Az állatfajok vonulása a természeti világ egyik legnagyobb csodája. Egyesek a génjeikbe vésett térképpel születnek, és kifinomult helymeghatározó rendszereket használnak, mások képesek a Nap állásából megbecsülni a távolságokat, vagy a Föld mágneses vonalait érzékelve tájékozódnak.
Informatív kihajtható oldalak és színes illusztrációk segítenek feltérképezni 14 lenyűgöző állatutazó vonulását, így velük együtt nekünk is lehetőségünk nyílik felfedezni a világot.
Brian Williams - Az élő világ
A könyvben fontos alapismereteket és ábrákat gyűjtöttünk össze az állatokról, a növényekről és az emberi testről - a bennünket körülvevő élő világról. Bemutatjuk az evolúció folyamatát, az élőlények lakhelyeit és azokat a fajokat, melyek fennmaradása veszélyben forog. Minden témához színes illusztrációk és fényképek tartoznak.
Schmidt Egon - Veres László - Nádasok élővilága
Nagy nádasok vannak a Balaton partján, a Velencei-tó mentén vagy a halastavaknál. A nádas rejtelmes, titokzatos világ. Ha érdekel benneteket a nádvilág állatainak élete, - könyvünk segítségével - induljatok felfedező útra. Lessétek meg a nádi rigót, hogyan szövi a fészkét vagy az apró függőcinkét, amelyik zacskó alakú otthonát a parton álló öreg fűz lehajló ágára építi. Nagyon sokféle állattal találkozhattok a nádas sűrűjében, de ne felejtsétek el, hogy óvni kell ennek a különleges élőhelynek minden lakóját. A könyv kihajtható színes oldalain rejtettük el azokat az állatokat, amelyeket külön-külön is bemutatunk. Az állatok neve mellett lévő szám mutatja, hogy az egyes fajokból hány állatot kell a képen megtalálni.
Schmidt Egon - Veres László - Az erdők élővilága
Könyvünkből sok-sok állatot ismerhetsz meg. Az erdőben az avartól egészen a magas koronák csúcsáig élnek az állatok. Rengeteg a látnivaló, de ezúttal maradjunk a földön, a vén törzsek és a köztük zöldellő bokrok között, meglátod, mennyi állat él, fészkel, táplálkozik az erdőknek ezen az alacsony szintjén.
Könyvünk segítségével talán felismered majd kirándulás közben a tölgyerdőt, a bükköst, és észreveszed az avarban motozó erdei pockot, a tisztáson napozó szép zöld gyíkokat, és nem ijedsz meg a nagyokat ugró mocsári békáktól sem. A könyv kihajtható színes oldalain rejtettük el azokat az állatokat, amelyeket külön-külön is bemutatunk. Az állatok neve mellett lévő szám mutatja, hogy az egyes fajokból hány állatot kell a képen megtalálnod.
A könyvben szerepelnek olyan állatok is, melyekből egyre kevesebb található meg Magyarországon, ezért különösen védeni kell őket. Nem szabad bántani, elpusztítani egyetlenegyet sem! A leírásokban feltüntettük a védett állatok eszmei értékét. Erre te is gondolj, ha az erdőt járod!
Könyvünk egy nyolc kötetből álló sorozat első része, amelyből még három jelenik meg negyedévenként ebben az évben. A kíváncsiskodóknak a könyv hátoldalán eláruljuk, milyen területre barangolunk legközelebb.
Telegdi Ágnes - Állatok erdőn-mezőn
A képeskönyv segítségével a Magyarországon a természetben legkönnyebben megfigyelhető emlősállatokkal ismerkedhetnek meg a gyerekek. A kötet rövid történetei a szerző találkozásait örökítik meg ezen állatok (mókus, mezei nyúl, őz, róka sün, szarvas, görény, vaddisznó és pocok) egy-egy példáján.
Pedro Alcalde - Az állatvilág zenészei
Az áriázó gibbonpárok hajnalhasadáskor duettet énekelnek, a hosszúszárnyú bálnák búgó dalú koncerteket adnak, a szenvedéllyel teli, hajnali fülemüleszó már számos zeneszerzőt megihletett.
A természet lenyűgöző zenei repertoárral kápráztat el minket újra és újra. Egyes állatfajok a hangjukat használják, mások a testükön mint hangszeren játszanak, és akadnak olyan állatok is, amelyek hangjának érzékelésére az emberi fül nem alkalmas.
Informatív kihajtható oldalak és színes illusztrációk segítenek megismerni 14 tehetséges állatzenész dallamos szokásait, így mi is közelebb kerülhetünk a természetben felcsendülő hangok fantasztikus, a filharmonikusokat is zavarba ejtő változatosságához.
Vojnits András - Veres László - Rétek, legelők élővilága
Ha a mezőre, rétre gondolunk, alacsony lágyszárú növényeket, fűféléket, virágos réteket, kevés bokrot és fát képzelünk magunk elé, jóllehet a táj ennél sokkal változatosabb. Vannak kopár területek és valóságos fűtengerek, száraz, csaknem sivatagos vidékek és olyanok, ahol bokáig érő vízben tocsogunk. Ennek megfelelően alakult ki a jellegzetes, csak arra a tájra jellemző állatvilág. (A különböző élőhelyek között képtelenség merev határvonalat húzni, hiszen a növények és állatok egy része itt is, ott is előfordul.)
Ballér Judit - Utazás a Föld körül
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Csorba Gábor - Veres László - Barlangok élővilága
A barlangok sötét, rejtelmes világa nagyon sok embert vonz. A képzelet gyakran népesíti be szörnyekkel, veszedelmes élőlényekkel a titokzatos járatokat. Pedig az itt élő állatok nagy része igen apró termetű, és a nagyobbak is csak különleges életmódjuk, csodálatos alkalmazkodásuk okán izgalmasak számunkra - nem pedig veszélyességük miatt. A barlangi élőhelyeken csak kevés állat tud megélni, de ha figyelmesen szemlélődsz, a kövek alatt, a repedésekben, vagy a barlangi vizekben az élet számos jelével találkozhatsz.
A könyv kihajtható színes oldalain találhatók azok az állatok, melyeket külön-külön is bemutatunk. Az állatok neve mellett lévő szám mutatja, hogy az egyes fajokból hány állatot kell a képen megtalálnod.
Könyvünk nyolc kötetből álló sorozat része. A hátoldalon megtalálhatod, milyen területekre barangolunk legközelebb.
Bakonyi Gábor - Veres László - Kiss István - A talaj élővilága
Könyvünkben olyan állatokkal ismerkedhetsz meg, amelyek eddig talán elrejtőztek szemed elől. Pedig a talaj gazdag élővilágot rejt. Számtalan apró állat itt éli le egész életét, mások lakóhelyül, búvóhelyül választják a talaj felszíni vagy mélyebb rétegeit. Ahhoz, hogy a kisebb testűeket megfigyelhesd, vigyél magaddal egy kis kézinagyítót is a kiránduláskora. Az erdei talaj felszínét borító moha- és avarrétegben keresgélve sok érdekes állatra bukkanhatsz. Bepillanthatsz a hangyaboly életébe, de megismerkedhetsz a házikert és a szántóföld talajának lakóival is. Számos faj közülük védett, így ha találkozol velük, ne fogd meg, csak észrevétlenül figyeld őket.
A könyv kihajtható színes oldalain megtalálod mindazokat a fajokat, amelyeket külön-külön is jellemeztünk. Az állatok neve mellett lévő szám mutatja, hogy az egyes fajokból hány állatot rejtettünk el a képen.
Ballér Judit - A Föld
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Vásárhelyi Tamás - Veres László - Folyók, tavak élővilága
Az élet vízben keletkezett, a legősibb élőlények vízben éltek, és sok mai élőlény is vízben kezdi életét, és csak később jön esetleg ki a levegőre. (Te magad is életed első kilenc hónapját magzatvízben töltötted - de hát ez egy másik történet!) Víz nélkül nem lehetséges élet. Élőlények nélkül viszont nemigen tudnánk elképzelni egy természetes vizet, patakot, folyót, tavat. Persze, hiszen olyan sok szép és szórakoztató növényt, állatot láttál nyaralásaid, kirándulásaid, búvárkodásaid során a vízben, vízparton avagy a víz tetején. Ezek külalakja, szervezete, szokásai alkalmazkodtak a vízi életmódhoz, életük csak a szárazföldön általában elképzelhetetlen.
Schmidt Egon - A lombkorona élővilága
Érdemes fölnézni a magasba nyújtozkodó ágak közé, mert sokféle állatot figyelhetünk ott meg. A villás ágon csüng a sárgarigó művészi fészke, odébb a fagyöngy ágacskái között lapul a kígyászölyv otthona, a vaskos bükk törzsében harkályodu sötétlik, de a szellőjárta magasban zajlik a vetési varjú károgástól hangos vagy a költési időre összeköltözött gémfélék lebilincselően érdekes élete is. Ha van otthon távcsöved, vidd magaddal az erdőbe! Jó hasznát veszed, mert néha bizony nem könnyű a lombok között bujkáló állatokat megfigyelni. De ha nincs távcső, az sem baj, nélküle is rengeteg látnivaló akad, ha leülsz egy fatuskóra és onnan lesel az ágak közé. Amikor az erdőben érni kezd az apró, fekete szemű vadcseresznye, sok vaskos csőrű meggyvágó látogatja ezeket a fákat. A lombkoronában egyik ágról a másikra ugrál a mindig vidám, lompos farkú mókus, de a két tollakkal ékeskedő szajkó, a jól ismert mátyásmadár is onnét lopkodja ősszel a jókora tölgymakkokat. Amikor pedig októberben megérkeznek a piros, szürke és fekete tollakkal ékes süvöltők, csendesen pityegve a juharfák termését szemelgetik a magasban. A domboldalon magányosan álló fal lombjain pedig citromlepkék, bogarak és más rovarok pihennek meg, ha repülés közben arra tévednek vagy a szél éppen arrafelé sodorja őket. Szeretnénk, ha megismernétek azokat az állatokat, amelyek a fákon, a magasba nyúló ágakon, a leveleken élnek. Ehhez kívánunk jó barangolást és sok szép élményt minden időben, tavasszal, nyáron, ősszel és télen egyaránt. Akik ismerik a sorozatot, tudják, mit jelentenek az állatok neve mellett lévő számok, de új olvasóinknak elmondjuk, hogy a kihajtható színes oldalakon azokat az állatokat rejtettük el, amelyeket külön-külön is bemutatunk. Az állatok neve mellett lévő szám pedig azt mutatja, hány állatot kell a képen megtalálni.
Szabóné Debreceni Erzsébet - Veres László - Ausztrália
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Ballér Judit - Felfedezések
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Angela Weinhold - Földünk
A Ravensburger népszerű Mit? Miért? Hogyan? című gyermekkönyv-sorozatának 26. kötete bolygónkkal ismerteti meg az óvodásokat és a kisiskolásokat. Megtudhatják többek közt, hogyan keletkezett a Föld, mik azok a vulkánok, miért nem havazik az Egyenlítőnél, miért kell óvnunk a Földet.
Živko Kustić - A természet Istenről beszél
Az első keresztény hithirdetőknek nem kellett bizonyítgatniuk az istenség létezését, mert a pogányoknak volt hitük, s csak rá kellett mutatni, hogy egyetlenegy Isten van, és hogy Izrael földjén jelent meg, Istenemberként Jézus Krisztusban. Manapság azonban az Igét egy nagymértékben ateizált világban hirdetjük. Nagyon fontos tehát felhívnunk az emberek figyelmét, hogy – a kinyilatkoztatás nélkül is – minden létezőben fedezzék fel a Teremtő Értelem nyomait. Mélyen meg vagyunk győződve, hogy ezzel nem a kinyilatkoztatás Istenét bizonyítjuk, hanem csak a naiv, mechanikus, materialista gondolkodásmódot döntjük le. Óvakodtunk attól is, hogy a naiv teológia csapdájába essünk. Számításba vettük korunk statisztikai törvényszerűségeinek a mentalitását, amely áthatja a természet- és a társadalomtudományokat, nem akartuk elvetni a progresszív evolúció lehetőségét a látszólag véletlen változások kiválasztásával. De nem akartunk belemerülni a filozófiai-teológiai problematika részletezésébe, hanem elsősorban a szülőknek és a hitoktatóknak kívántunk a segítségére sietni, hogy a növény- és állatvilág konkrét példáival arra késztessék a gyerekeket, hogy kutassák az isteni alkotás nyomait a természetben, s így megszabaduljanak a naiv materializmustól.
Christina Braun - Sabine Stauber - Földünk
Mi MICSODA Junior 8. (2009)
Mennyi idős a Föld? Hogyan keletkeztek a hegyek? Tüzet okádnak-e a vulkánok? Miért vannak nappalok és éjszakák? Miért van olyan hideg az északi sarkon?
A Mi MICSODA Junior sorozat 8. kötetében sok izgalmas kérdésre kap választ a kis olvasó. Kiderül, miért tudunk a Földön élni, hogyan keletkeznek a cseppkövek, miféle kincseket rejt a talaj és mi mindent tehetünk Földünk megóvásáért.
Érdekes fejtörők, kísérletek és felhajtható kukucskálók teszik még izgalmasabbá a könyvet.