Sorozatunk kötetei az új típusú érettségire való felkészülésben nyújtanak segítséget emelt és középszinten nemcsak a leendő vizsgázóknak, hanem a pedagógusoknak is. A gyakorlósorokkal és tételsorokkal modellezni lehet az érettségi vizsgát, mivel azokban minden pontosan úgy szerepel, ahogyan az érettségi napján is fog. Az új típusú érettségiben jártas középiskolai tanárok, multiplikátorok állítottak össze a kipróbált feladatlapokat és tételsorokat angol nyelvből, biológiából, földrajzból, fizikából, informatikából, matematikából, magyar nyelv és irodalomból, német nyelvből és történelemből. A biológia, földrajz, fizika és nyelvi érettségire felkészítő kötetek az írásbeli feladatsorok mellett szóbeli vizsgafeladatokat is tartalmaznak, a nyelvi feladatsorok hanganyaga pedig a CD-mellékleten található meg.
Kapcsolódó könyvek
Juhász Katalin - Vargáné Lengyel Adrien - 130 tétel biológiából
Kötetünket elsősorban az emelt szintű biológia érettségi vizsgára készülő diákoknak és a vizsgára felkészítő tanároknak ajánljuk. A kötetben 70 db "A" altétel és 60 db "B" altétel található, melyek mindegyike megfelel az emelt szintű szóbeli tételekkel szemben elvárható formai követelményeknek. A szerzők módszeresen követik az érettségi követelményrendszerben megjelenő emelt szintű tartalmak sorrendjét, így gyakorlatilag minden témakör valamilyen formában megjelenik a tételgyűjteményben. A kötetben szerepelnek a tételekre adható válaszok, és azok egyes elemeire adható pontszámok is, ezáltal segítséget nyújtanak abban, hogy az egyes kérdésekre milyen mélységű ismereteket kell közölnie a vizsgázónak ahhoz, hogy a legjobb teljesítményt nyújthassa. Ezzel a felépítéssel a tételgyűjtemény önálló ismeretszerzésre, ismétlésre és rendszerezésre is alkalmas.
Szerényi Gábor - Nagy biológia feladatgyűjtemény
A 2005-ben életbe lépett új, kétszintű érettségi vizsgarendszer tartalmi és szerkezeti változásainak figyelembevételével született ez a feladatgyűjtemény, mely a teljes középiskolai tananyagot felöleli. A feladatok négy követelményszinthez készültek: alapszinthez, ill. a középszintű érettségihez, emelt szinthez, tanulmányi versenyekhez és azokhoz a kiegészítő ismeretekhez, amelyek a speciális tanterven szerepelnek.
Fazekas György - Szerényi Gábor - Biológia I.
A könyv felöleli a biológia legfontosabb elméleti (biokémia, rendszertan, szervezettan, élettan, mikrobiológia stb.) és alkalmazott részterületeit (egészségtan, orvoslás, növénytermesztés, állat- tenyésztés, környezetvédelem, védett növények és állatok stb.), és érinti a megértésükhöz szükséges fizikai és kémiai alapokat. Az általános és középiskolai tananyagra épülő, szakmai igényességgel, közérthető stílusban megfogalmazott tudnivalók megértését több mint ezerötszáz ábra segíti. Egyaránt szól az érettségire, felvételi vizsgára készülő diákoknak és tanáruknak, a biológiát egyetemen vagy főiskolán tanuló hallgatóknak, és sok-sok kérdésre választ találhat benne a biológia iránt érdeklődő laikus olvasó is. Az I. kötet fejezetei: • Bevezetés a biológiába • A sejtek felépítése és működése • Az élővilág áttekintése • A vírusok világa • Az egysejtűek világa • A növények világa • A gombák világa • Az állatok világa A II. kötet fejezetei: • Az ember világa • Az élőlény és környezete • Öröklés és változékonyság • Az élővilág fejlődése • A viselkedés biológiája
Bíró Sándor - Hornok László - Kevei Ferenc - Kucsera Judit - Maráz Anna - Pesti Miklós - Szücs György - Vágvölgyi Csaba - Általános mikrobiológia
A könyv bemutatja a mikrobiológia fejlődésének főbb irányait, a tudományt formáló főbb személyiségeket, a legújabb tudományos eredményeket. Főbb témakörei: vírusok, prokarióták, eukarióta mikroorganizmusok, a mikroorganizmusok genetikája, anyagcserefolyamatai, az antimikrobiális anyagok, a környezetvédelmi mikrobiológia, a mikrobiális ökológia, a mikrobiális biotechnika, a mikroorganizmusok gazdasági jelentősége.
Bodzsár Éva - Humánbiológia - Fejlődés: növekedés és érés
A növekedés és érés aspektusainak elemzése segít megérteni a humánbiológiai variációk alapját. A különféle humán populációk felnőtt egyedeinek biológiai változatossága igen jelentős részben a növekedés éveiből származtatható. A felnőtté válás csak a növekedés és érés folyamatain át mehet végbe. A fejlődési folyamat egyrészt determinált, másrészt igen plasztikus, a fejlődő szervezetet a környezeti tényezők sokasága befolyásolja. Ezek a faktorok interakcióban vannak az egyén növekedését és érését meghatározó genetikai potenciállal, így rendkívüli sokszínűséget eredményeznek. A humánbiológia alapvető célja pedig éppen ennek a variabilitásnak a megismerése.
Juhász Katalin - Vargáné Lengyel Adrien - Színes érettségi tételek biológiából - középszint - szóbeli
Kötetünk annak a Színes érettségi sorozatnak a része, amelynek tagjai a középszintű szóbeli érettségire való felkészülésben nyújtanak segítséget a pedagógusoknak, vizsgázóknak és alsóbb évfolyamok diákjainak egyaránt. A szerzők, akik tapasztalt gyakorló pedagógusok, a mintatételek összeállításánál ügyeltek arra, hogy az érettségi követelményrendszerben meghatározott tartalmak mindegyike előforduljon a 60 A, illetve 60 B tétel valamelyikében. A módszertani bevezetőben az A tételeket helyettesíthető projektmunkákhoz is ajánlanak témákat, sőt két kidolgozott projektmunka is található a kötetben értékeléssel együtt. A kötetet gyakorláshoz és önálló felkészüléshez is ajánljuk.
Fazekas György - Biológiai feladatbank
A középiskolai biológia tananyagot teljes mértékben átfogó Biológiai feladatbank nélkülözhetetlen segítőtársa a rendszeres tanórákra, az érettségire, a felvételikre és a tanulmányi versenyekre való felkészülésnek. A 10000 feladat nagy segítség a pedagógusok számára is, hiszen az egyszerű gyakorló szinttől a versenyszintig bőségesen találnak az oktatáshoz jól felhasználható színes, érdekes példákat. A feladatgyűjtemény használatát jó tagoltsága, a szép és igényes rajzok, gondosan összeállított ellenőrző feladatsorok és megoldókulcs, a feladattípusok megoldási útmutatója és mintafeladatok segítik.
Kropog Erzsébet - Mándics Dezső - Molnár Katalin - Szászné Heszlényi Judit - Biológia feladatgyűjtemény középiskolásoknak, érettségizőknek
könyvet a biológia iránt érdeklődő középiskolásoknak a közép- és emelt szintű érettségire készülő diákoknak és tanáraiknak ajánljuk. A feladatgyűjtemény 30 feladatsort tartalmaz. amelyek jelentős része az érettségire való felkészülés megkönnyítése érdekében egy-egy nagyobb témakör anyagát dolgozza fel Az utolsó két feladatsor már összefoglaló jellegű. kérdései a teljes ismeretanyagra vonatkoznak A feladatsorok vázát a középszintű érettségi követelményei alapján készült feladatok alkotják az emelt szintű feladatokat * jelöli. A feladattípusok megfelelnek az érettségi követelményrendszerben előírtaknak. A feladatgyűjtemény iskolai és önálló tanulásra egyaránt használható a feladatsorokhoz részletes megoldási útmutató tartozik. A szóbeli érettségire való felkészülést közép- és emelt szintű mintatételek segítik. A feladatgyűjtemény a szerzők OM által jóváhagyott biológia tankönyvcsaládjának a tematikáját követi. A gazdagon illusztrált színes tankönyvek és a hozzájuk készült multimédiás CD-mellékletek nagyszerűen használhatók az érettségire való felkészüléshez közép- és emelt szinten egyaránt.
Fazekas György - Szerényi Gábor - Biológia II.
Hosszú szünet után végre megjelent egy olyan, a biológia alapjait is tartalmazó mű, amely nem hiányozhat egyetlen biológiával foglalkozó szakember és laikus polcáról sem.
A több évtizedes oktatási tapasztalattal rendelkező magyar szerzők munkája nem címszavak szerint haladó lexikon, hanem fejezetekre tagolt enciklopédia, mely magában foglalja az általános és középiskolai ismeretanyagot, ugyanakkor messze többet tartalmaz, mint a gimnáziumi biológiai tananyag. A szakmai igényességgel, közérthető stílusban megfogalmazott tudnivalók megértését több mint 1500 ábra segíti. A kötetekben való eligazodást a mintegy 5500 címszót tartalmazó tárgymutató könnyíti meg. A könyv felöleli a biológia legfontosabb elméleti (biokémia, rendszertan, szervezettan, élettan, mikrobiológia, ökológia, genetika, evolúció, etológia) és alkalmazott részterületeit (egészségtan, orvoslás, növénytermesztés, állattenyésztés, környezet- és természetvédelem, védett növények és állatok), közben érinti a megértésükhöz szükséges fizikai és kémiai alapokat. A kötetek felépítése is a szaktudomány szerkezetét tükrözi: az atomok, a molekulák alapjáról indulva jut el a bioszféráig, a legmagasabb szerveződésű biológiai szintig. A témaköröket gazdag tudománytörténeti áttekintés vezeti be. Hasznos segédeszköze lehet minden biológiatanárnak, az érdeklődő általános iskolai tanulónak és főleg a középiskolás diákoknak. Különösen ajánlható az érettségi és az egyetemi felvételi vizsgára készülő középiskolásoknak, és eredményesen használhatják az egyetemi és főiskolai hallgatók is.
Erdei Anna - Gergely János - Immunbiológia
Az immunbiológia egyike a biológia legdinamikusabban fejlődő ágainak. Módszertana, metodikai lehetőségei messzemenően befolyásolják az orvostudomány, az agrobiológia, a botanika és a zoológia fejlődését is. A könyv első kiadása 1998-ban jelent meg. A második kéziratának leadásakor alig telt el több idő, mint két esztendő, mégis több olyan új adat került közlésre, amely nemcsak ismereteinket gyarapította, hanem szemléleti változást is hozott. A tizennyolc fejezetből, függelékből, glosszáriumból álló könyvet ajánljuk egyetemi hallgatóknak, szakvizsgára készülőknek, határterületi tudományágban kutató tevékenységek folytatóknak.
Gál Béla - Biológia 11.
A könyv amellett, hogy teljes értékű gimnáziumi alaptankönyv, az emelt szintű érettségi anyagát is tartalmazza.
A tipográfiailag jól elkülönített emelt szintű részek elhagyásával kapott szöveg is összefüggő, így a könyveket azok a tanulók is jól használhatják, akik az alapkövetelményeknek kívánnak megfelelni.
Dr. Franyó István - Biológiai kompendium
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Oláh Zsuzsa - Biológia I.
Ez a könyv a teljes középiskolai tananyagot feldolgozó háromkötetes sorozat első tagja. A jelen kötet témája állattan és növénytan, a második kötet biokémiai és sejttani alapozás után az ember szervrendszereit mutatja be, a harmadik kötet genetikával, evolúcióval, ökológiával és etológiával foglalkozik. A teljes anyag 88 részből áll. A részek számozása a három köteten át folyamatos, ebben a kötetben az 1.-től a 34. részig haladhatunk.
Oláh Zsuzsa - Biológia III.
Ez a könyv a teljes középiskolai tananyagot feldolgozó háromkötetes sorozat harmadik, befejező tagja. Az első kötet témája állattan és növénytan, a második kötet biokémiai és sejttani, szövettani alapozás után az ember szervrendszereit mutatja be, a jelen harmadik kötet témája pedig genetika, populációgenetika, evolúció, ökológia és etológia. A teljes tananyag 88 részből áll, ebben a kötetben a 61.-től a 88. részig haladhatunk.
Bodzsár Éva - Zsákai Annamária - Humánbiológia - gyakorlati kézikönyv
Az ELTE Embertani Tanszéke Humánbiológia című tankönyvsorozatának negyedik köteteként megjelenő gyakorlati kézikönyv egyetemeink biológia szakos tanárjelölt és biológus hallgatóinak, antropológiai témából doktori disszertációt készítőknek valamint a posztgraduális képzésben résztvevő humánbiológusoknak kíván segítséget nyújtani azáltal, hogy összefoglalja a leggyakrabban alkalmazott és a legújabb humánbiológiai módszereket.A könyv célja nemcsak az, hogy a módszerek megismerésében és elsajátításában jól használható tankönyvként szolgáljon, hanem az is, hogy alkalmas legyen a már hivatásukat gyakorló humánbiológusok és más, a humánbiológia módszereit használó szakemberek munkájának segítésére, ismereteik elmélyítésére, ill. új módszerek megismertetésére. Ezt a célt szolgálja például a fejezetek végén megtalálható, az egyes témákhoz ajánlott legismertebb szakkönyvek és tanulmányok listája is valamint a felhasznált irodalom jegyzéke, amelyekből az érdeklődők a bemutatott módszerekről további, bővebb információhoz juthatnak.Az antropológiai módszerek száma e tudomány interdiszciplináris jellegénél fogva meglehetősen nagy. A könyvben ismertetett módszerek természetesen nem fedik le az antropológiai kutatások széles spektrumának vizsgáló módszereit. Ez a kézikönyv a történeti embertan valamint az élő ember antropometriai és morfológiai vizsgáló módszerei közül a napjainkban használt legfontosabb technikák ismertetésével kíván segédanyagot nyújtani egyrészt a hallgatóknak a gyakorlati órákon tanultak elmélyítéséhez, másrészt a kezdő szakembereknek munkájukhoz.Nagy figyelmet fordítottunk arra, hogy az egyes módszerek leírásunk alapján ténylegesen elsajátíthatóak legyenek. A vizsgálati módszereket példákkal és ábrákkal illusztrálva tárgyaljuk. A különböző vizsgálatok elvégzéséhez szükséges eszközök, felszerelések leírása, használatának bemutatása szintén a technikák tökéletes elsajátítását kívánja segíteni.
Dr. Lénárd Gábor - Biológia IV.
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Mándics Dezső - Molnár Katalin - Biológia - Ennyit kell(ene) tudnod
Nehézséget okoz a biológia tanulása? Felvételi vizsgára készül? Ez a könyv segítségére lesz abban, hogy megértse a legfontosabb alapfogalmakat, és felfedezze ennek a szerteágazó tudománynak a törvényszerűségeit, szépségét. Szinte minden olyan ismeretet megtalál benne, amelyre szüksége lehet. A klasszikus növény-, állat- és embertan mellett betekintést nyerhet az ökológia, az etológia, a biokémia és a genetika rejtelmeibe is.
Dr. Lénárd Gábor - Biológia III.
Lénárd Gábor biológia-tankonysorozatának harmadik kötete - a sorozat többi tankönyvéhez hasonlóan - a gimnáziumokban kedvelt tankönyv. Az új kiadás tartalmazza a korábban külön kötetben megjelenő színes Biológiai album képanyagát. Az ismeretanyag tárgyalása megfelel a kerettantervi követelményeknek.
Corinne Stockley - Biológia képes szótár
Ez a könyv kiváló segédanyag a biológia tanulásához. Világos stílusa és oldalainak látványos megjelenítése elősegíti a biológia témaköreinek gyors megértését.
Oláh Zsuzsa - Biológia II.
Ez a könyv a teljes középiskolai biológiai tananyagot feldolgozó háromkötetes sorozat második tagja. Az első kötet témája állattan és növénytan, a jelen kötet biokémiai és sejttani alapozás után az ember szervrendszereit mutatja be, a harmadik kötet genetikával, evolúcióval, ökológiával és etológiával foglalkozik. A teljes anyag 88 részből áll. A részek számozása a három köteten át folyamatos, ebben a kötetben a 35.-től a 60. részig haladhatunk.