Mi a közrendőr feladata? Milyen nyomok vezetnek el a tetteshez? Veszélyes-e a rendőrök munkája? Valószínűleg betörtek az iskolába. A rendőrök néhány perc alatt a helyszínen vannak. A rendőr felkattintja a zseblámpáját, hogy jobban lásson, és óvatosan megközelíti az iskolát. Végigpásztázza az épületet. A fénycsóvában feltűnik egy felfeszített ablak. Semmi kétség, itt betörők jártak. De hogyan veszik fel a nyomokat? Milyen bizonyítékokat keresnek? Miben segíthetnek a tanúk? Sok-sok izgalmas kérdésre kapnak választ a gyerekek a Mi MICSODA Junior sorozat ezen kötetében. A felhajtható kukucskálók alatt pedig rejtvények és további információk lapulnak! Óvodásoknak és kisiskolásoknak ajánljuk!
Kapcsolódó könyvek
Tatjana Marti - Tűzoltók
Mi történik az irányító központban?
Miről ismerhetők fel a tűzoltóautók?
Milyen felszerelést szállít az oltókocsi?
Honnan jön az oltóvíz?
Állatokat is mentenek a tűzoltók?
Tatjana Marti - A vasút
Kik irányítják a vonatot? Milyen a railjet belülről? Mióta közlekednek vonatok? Hogyan tartják karban a vonatokat?
Misi és Balázs vonattal utaznak Németországba a keresztszüleikhez. Útközben felfedezik a szerelvény összes kocsiját, látják, amint mellettük éppen új sínpárt fektetnek, találkoznak a kalauzzal, hosszú alagutakon és hidakon robognak át, sőt, egy igazi gőzmozdony is elpöfög mellettük.
A Mi MICSODA Junior sorozat ezen kötetéből a kis olvasó megtudhatja, mi minden van egy pályaudvaron, mi hajtja a vonatot, hogyan állítják a váltókat és hányféle vonat létezik.
A felhajtható kukucskálók alatt további érdekességek és rejtvények lapulnak!
Eva Dix - Az indiánok
-Milyen volt egy indián falu?
-Miről tanultak az indián gyerekek?
-Kiből lehetett törzsfőnök?
Az indiánsátor közepén halkan ropog a tűz. A férfiak holnap hajnalban indulnak a bölényvadászatra. Kicsi Hód és a húga Kacagó Napsugár izgatottan figyelik apjukat, aki a fegyvereit készíti elő. A kisfiú alig várja a másnapot. Életében először mehet ő is a vadászokkal. Hogyan zajlik a bölényvadászat? És mit csinálnak az indiánok, amikor nem vadásznak?
A "Mi micsoda - Junior" sorozat e kötete az indiánok világába kalauzolja el a kis olvasót. Megtudhatják miben hittek az indiánok, hol verték fel a sátrukat és az is kiderül, milyenek voltak az indián ünnepek.
Érdekes fejtörők és felhajtható kukucskálók teszik még izgalmasabbá a könyvet.
Stefanie Steinhorst - A posta
Ki üríti a postaládát? Miért dolgoznak a postán nyomozók? Melyik postás visel túracipőt és sílécet munka közben?
Tibi levelet szeretne küldeni barátnőjének, Lillának. Még soha nem írt igazi levelet, ezért izgatottan lát neki. Vajon hogyan jut el levele Lillához?
A Mi MICSODA Junior sorozat 15. kötetében a kis olvasó végigkísérheti a levél útját a postaládától a levélfeldolgozón át a címzettig. Megtanulhatja, hogyan kell helyesen megcímezni a borítékot, hogy levele biztosan célba érjen. Kiderül, mire való a légiposta, melyek a különösen értékes bélyegek.
Óvodásoknak és kisiskolásoknak ajánljuk!
Sabine Steghaus-Kovac - Hörcsögök, hódok és más rágcsálók
Miért nem kopnak el a hód fogai, miközben vastag fák törzsét rágja? Miért nem hal éhen a mormota a kilenc hónapig is eltartó téli koplalás közben? Miért tisztelik a hinduk szent állatként a patkányt? Sabine Steghaus-Kovac, biológus és szakíró ad választ a feltett kérdésekre a Mi MICSODA sorozat rágcsálókról szóló kötetében. Az olvasó azt is megtudhatja, miért nem fagy meg a lemming a sarkvidéken, hogyan bírja a hőséget a sivatagi ugróegér, és miért tud a csupasz turkáló gond nélkül oda-vissza közlekedni kiterjedt alagútrendszerében. A könyv nem csupán a rágcsálófajokkal és azok életmódjával ismertet meg, praktikus tanácsokat is ad azoknak, akik tengerimalacot, aranyhörcsögöt vagy egyéb rágcsálót szeretnének otthon tartani.
Andreas Zeugner - Gombák, mohák és harasztok
A könyv bemutatja a gombák, mohák és harasztok formagazdagságát, életmódját és jelentőségüket a természetben.
Heike Herrmann - Az időjárás
Mérhető-e az időjárás? Miért nem esnek le a felhők az égről? Hogyan készül az időjárás-jelentés?
Végre elérkezett a nagy nap: a család nyaralni indul. Nelli és Jocó izgatottak. Még soha nem jártak az Északi-tengernél. Az Északi-tengernél gyakran fúj a szél, sokszor esik, de nyáron azért meleg napokra is lehet számítani.
Mitől függ, hogy milyen az idő? A MI MICSODA Junior sorozat ezen kötetéből kiderül! Azt is megtudhatják a gyerekek, miért nem egyforma mindenütt az időjárás, hogyan keletkezik a csapadék és mi a különbség a hurrikán és a tornádó között. A felhajtható kukucskálók alatt további érdekességek és rejtvények lapulnak!
Óvodásoknak és kisiskolásoknak ajánljuk!
Rainer Crummenerl - A jégkorszak
A legutóbbi jégkorszakban a Föld kiterjedt területeit hatalmas jégpáncél borította. A hatalmas gleccserek teljesen átformálták a vidéket. Ám a "fehér sivatagon" sűrű növényzettel teli hideg sztyepp terült el. Itt sétálgattak, legelésztek a jégkorszak óriásai: az óriásszarvas, a gyapjas orrszarvú és természetesen a mamut. A szerző élményekkel teli utazásra viszi olvasóit a jégkorszakokba és izgalmas bepillantást nyújt a múlt kutatásába.
Ki volt Lucy? Miről árulkodnak a jégminták? Hol laposak a jéghegyek? Élt-e hazánk területén kardfogú tigris? Honnan tudjuk, hogy milyen volt a Föld sok ezer évvel ezelőtt? Még jövőbeni kitekintést is tesz, és felteszi a kérdést: vajon nemsokára új jégkorszak köszönt ránk?
Heike Hermann - A föld alatt
Hogy jut el az áram és a víz a lakásokba? Mi mindent rejt a barlang? Milyen kincseket rejt a föld mélye?
Igazán izgalmas kalandokra hív a Mi MICSODA Junior sorozat ezen kötete! Kiderül, mi minden van a városban a járda alatt, a tengerek és a barlangok mélyén, hogyan keletkeztek az őskövületek, hogyan tárják fel a régészek a régi városok romjait és milyen kincseket rejt a föld mélye.
A felhajtható kukucskálók alatt további érdekességek és rejtvények lapulnak!
Óvodásoknak és kisiskolásoknak ajánljuk!
Andrea Erne - A tűzoltók
Micsoda izgalmas és bátor munkájuk van a tűzoltóknak! Szirénázó járműveikkel rögtön a vészhelyzet helyszínére sietnek, és már oltják is a tüzet, és mentik ki a házakban bennrekedt embereket. Segédkeznek az árvizek, a viharok okozta károk elhárításában, sőt a baleseti mentésben is… A Mit? Miért? Hogyan? című gyermekkönyv-sorozatunk ezen kötete amellett, hogy bemutatja a bevetésre induló tűzoltók tennivalóit, a mentés során használt eszközöket, járműveket, felszereléseket is ismerteti.
NAGY PLAKÁTTAL KIEGÉSZÍTVE!
A már hazánkban is közkedvelt Ravensburger-játékok közé tartozó képes szakkönyvsorozat kedves illusztrációkkal, a gyerekek életkorának megfelelő információkkal ad választ a rengeteg kérdésre. Minden egyes oldal új témakört jár körül, melyek részletgazdagságában a felnőttek segíthetnek eligazodni, akár egy-egy óvodai vagy kisiskolás foglalkozás keretében. A sorozat nyomdai kivitelezése egyedülállóan magas színvonalú. Fő különlegessége, hogy minden könyv közel 50 titkos ablakot rejt, melyek fedelét felnyitva a gyerekek kielégíthetik kíváncsiságukat.
Tatjana Marti - Kalózok
Kik voltak a kalózok?
Hogy teltek a kalózok hétköznapjai?
Kik álltak be kalóznak?
Hogy nézett ki a kalózhajó?
Kik voltak a hírhedt kalózok?
Ismeretlen szerző - Esti állatmesék
Kutya, macska, szamár, tücsök, egér, róka, farkas, kecske, kakas, gólya, nyúl, holló, szarka, bagoly, fecske, ökörszem, varjú, csóka, csibe, tyúk, szúnyog, ló, sündisznó, jaguár, krokodil, elefánt - íme néhány állat azok közül, akik az Esti mesék sorozat harmadik kötetében meseszereplőként lépnek elő. Az állatmeséket már 3-4 évesek is szívesen hallgatják, a náluk nagyobbak pedig élvezettel fejtik meg, hogy az állatok karaktere mögött milyen emberi tulajdonságok rejtőznek. Az állatmeséket jó szívvel ajánlhatjuk minden korosztálynak.
Hans Reichardt - A népvándorlás
A népvándorlás koránál húzhatjuk meg a választóvonalat az antik világ és a középkori Európa között. A történész-régész szerző izgalmasan eleveníti fel ezt a nagy hatású történelmi változásokat hozó korszakot az első hun támadásoktól a germán törzsek vándorlásain át egészen a Frank Birodalom létrejöttéig. A könyv utolsó fejezetében - 8 gazdagon illusztrált oldalon olvashatunk a magyarok vándorlásairól. Van-e közünk a hunokhoz, mit talált Julianus barát, miről árulkodnak a régi sírok?
Rainer Köthe - Kísérletek könyve
A legtöbb embernek örömet szerez a kísérletezés. Most újra megjelent ez a nagyszerű könyv, amely azt mutatja be, hogyan lehet felfedni - a tudósokhoz hasonlóan - a természet törvényszerűségeit.
150 izgalmas kérdésre keressük a választ a levegővel, a vízzel, a meleggel és a hideggel, a hanggal, a fénnyel, a mechanikával, a mágnesességgel és az elektromos árammal, a kémiával, a növényekkel és az ökológiával kapcsolatban. A tudósok a könyvben szereplő kísérletek zömét korábban már elvégezték. Ezek - és az összes többi - megismétléséhez csupán egyszerű eszközök szükségesek.
Természetesen Te is kigondolhatsz további kísérleteket. Minden elvégzett kísérlet eredménye abban segít, hogy jobban megértsük a világot, amelyben élünk.
Gerhard Hartmann - Vadállatok
A könyvben a legismertebb vadon élő emlősállatokkal találkozhatunk: a tojásrakó emlősöktől kezdve a majmokon és emberszabású majmokon, rágcsálókon, bálnákon és ragadozókon keresztül egészen a patásokig. A szerző, Gerhard Hartmann zoológus professzor részletesen bemutatja az egyes állatok élőhelyét, életmódját, testfelépítését, mesél arról, hogy hogyan szereznek maguknak zsákmányt, milyen a családi életük és megannyi, velük kapcsolatos érdekességről. Megtudjuk, hogyan vadásznak a denevérek a sötétben, hogyan építi várát a hód, miről lehet felismerni a ragadozókat, és miért van hosszú nyaka a zsiráfnak. A könyv tudományos igényességgel, ugyanakkor közérthető módon és sok színes kép segítségével nyújt bepillantást az állatok csodálatos világába.
Rainer Crummenerl - Természeti katasztrófák
Az ókori ember gyakran titánokat képzelt a föld mélyére, amikor a vulkánok kitörését vagy a szökőárak tombolását kellett elszenvednie. Ma már sok mindent tudunk arról, hogy mi is történik odalenn, s hogy milyen fizikai erők állnak a különböző természeti jelenségek hátterében. Ismerjük földgolyónk rétegeit, tudjuk, hogy valójában egy izzó gömb fölötti, igen vékony rétegen élünk, s hogy ez alatt hatalmas lemezek vándorolnak ide-oda. Ismerjük a szelek és az erdőtüzek természetét, s valamennyire már a vulkánok "szokásait" is kitanultuk. Ám még mindig nem tudjuk pontosan megjósolni, hogy mi vár ránk, ha valahol a mélyben felmordul egy vulkán gyomra. A könyv szerzője, Rainer Crummenerl nem ígéri, hogy választ ad minden kérdésünkre, de abban biztosak lehetünk, hogy amit eddig felkutattak a természettudósok, azt mi is meg fogjuk ismerni a MI MICSODA sorozatnak ebből a kötetéből.
Dr. Ulrich Sedlag - Elefántok
Ha nem ismernénk már születésünk óta az elefántokat, egy pillanatig sem hinnénk a létezésükben. Mert ki az, aki kételkedés nélkül elfogadná,hogy ezek az állatok az orrukkal enni tudnak, fákat csavarnak ki, sőt embereket emelnek vele a magasba? Minden bizonnyal sokan kétségbe vonnánk azt is, hogy az állat fogai akár embermagasságúra is megnőhetnek - egy ilyen kijelentéssel a szerző kockára tenné szavahihetőségét. Ám ettől még az elefántok rendkívül érdekesek. Páratlan módon alkalmazkodtak az életkörülményeikhez, és ősidőktől fogva "barátság" fűzi őket az emberhez. A hajdan oly gyakori állatfaj mára jócskán megfogyatkozott. Sok erőfeszítést igényel az embertől, hogy elegendő életteret biztosítson számukra, és megóvja őket, nehogy áldozatul essenek az emberi tudatlanságnak és kapzsiságnak.
Angela Weinhold - Felfedezés és kísérletezés
A Ravensburger népszerű Mit? Miért? Hogyan? gyermekkönyvsorozata 30. kötetének segítségével az óvodások és a kisiskolások környezetünk két fontos elemével, a levegővel és a vízzel ismerkedhetnek. Megtudhatják többek között, mitől száll fel a hőlégballon, miért gömbölyű a vízcsepp, a jég miért marad fenn a vízen. A több mint 30 egyszerű, játékos kísérlet elvégzése során a felnőttek is meglepő felfedezéseket tehetnek. Garantált szórakozás kicsik és nagyok számára egyaránt!
A már hazánkban is közkedvelt Ravensburger-játékok közé tartozó képes szakkönyvsorozat kedves illusztrációkkal, a gyerekek életkorának megfelelő információkkal ad választ a rengeteg kérdésre. Minden egyes oldal új témakört jár körül, melyek részletgazdagságában a felnőttek segíthetnek eligazodni, akár egy-egy óvodai vagy kisiskolás foglalkozás keretében. A sorozat nyomdai kivitelezése egyedülállóan magas színvonalú. Fő különlegessége, hogy minden könyv közel 50 titkos ablakot rejt, melyek fedelét felnyitva a gyerekek kielégíthetik kíváncsiságukat.
Selma Lagerlöf - Nils Holgersson csodálatos utazása
Selma Lagerlöf, a későbbi Nobel-díjas írónő az 1900-as évek elején megbízást kapott egy iskolásoknak szóló földrajzkönyv megírására. Lelkesedéssel fogott a munkához, és bízott benne, hogy szebbet, jobbat adhat a gyerekeknek, mint az átlagos tankönyvírók, és megszeretteti velük szülőföldjüket. Így született meg a Nils Holgersson csodálatos utazása.
Nils Holgersson vásott, unatkozó kölyök. Törpeként feljut a magasba, és a vadludakkal bejárja egész Svédországot. Megtanul a tó jegén aludni, nélkülözni, közelről megismeri az állatokat és az emberek mindenféle fajtáját; ennek köszönheti, hogy talpig ember válik belőle.
Selma Lagerlöf könyve Nils féléves vándorlását, csodálatos, izgalmas kalandjait meséli el.
Michael Schmauder - A népvándorlás
Honnan jöttek a hunok és miért volt rettentő hírük? Hogyan szorongatták a nyugati gótok a Római Birodalmat? Hogyan válaszoltak a rómaiak a „barbárok" támadásaira? Miért dúlták fel Rómát a vandálok? Milyenek voltak a honfoglalás kori magyarok? A népvándorlás koránál húzhatjuk meg a választóvonalat az antik világ és a középkori Európa között. Michael Schmauder történész, egyúttal a Bonnban működő Rajnai Tartományi Múzeum régésze izgalmasan eleveníti fel ezt a nagy hatású történelmi változásokat hozó korszakot - az első hun támadásoktól a germán néptörzsek vándorlásain át egészen a Frank Birodalom létrejöttéig. A könyv utolsó fejezetében olvashatunk a korabeli magyarokról: van-e közünk a hunokhoz, mit talált Julianus, miről árulkodnak a régi sírok?