A tűzesetek mellett a tűzoltók segítenek bajba jutott emberek és állatok kiszabadításában, viharkárokat hárítanak el, pincéket szivattyúznak ki, víz alól is mentenek. A szerző körülnéz a tűzoltólaktanyában és elkíséri bevetésre az egységet. Olvashatunk a füstugrókról, megtudhatjuk, hogyan oltható el egy repülőgéptűz. Izgalmas és tanulságos olvasmány.
Amikor a kék fényjelzéssel és szirénázva rohanó tűzoltóautót meglátjuk, első gondolatunk: hol van tűz? Sokszor valóban tűzesetekhez sietnek a tűzoltók. Még gyakrabban azonban bajba jutott embereket és állatokat szabadítanak ki, közlekedési baleseteknél segédkeznek, viharkárokat hárítanak el, pincéket szivattyúznak ki. A tűzoltók sokrétű és nem ritkán veszélyes munkájáról ír ebben a Mi Micsoda kötetben Rainer Crummenerl. A szerző kíváncsian néz körül a tűzoltólaktanyában, és elkíséri egy bevetésre a vonulási egységet. Mesél a vakmerő “füstugrók” munkájáról, elmagyarázza, hogyan zajlik a repülőgépes tűzoltás, és annak is utánajár, hogyan lesz valakiből tűzoltó.
Kapcsolódó könyvek
Hans Reichardt - Piramisok
Ötezer évvel ezelőtt építették az első piramist, hogy ezzel biztosítsák a hatalmas birodalom urának, a fáraónak az örök életet. Az egyiptomi uralkodók két évszázadon keresztül követték az első piramist megépíttető Dzsószer példáját. Ebben az időszakban születtek azok a hatalmas piramisok, amelyeket a Nílus partján ma is megcsodálhatunk. A Mi Micsoda sorozat legújabb kötete sok érdekes illusztrációval és fényképpel kiegészítve mutatja be a piramisok történetét. Az ifjú olvasó megtudhatja, hogyan építették fel az egyiptomiak piramisaikat, és hogy milyen volt egy ilyen építmény belseje. Megismerhetik a hieroglifák megfejtésének történetét, amely lehetővé tette, hogy megértsük az ókori Egyiptom titkait.
Tatjana Marti - Rendőrség
Mi a közrendőr feladata? Milyen nyomok vezetnek el a tetteshez? Veszélyes-e a rendőrök munkája? Valószínűleg betörtek az iskolába. A rendőrök néhány perc alatt a helyszínen vannak. A rendőr felkattintja a zseblámpáját, hogy jobban lásson, és óvatosan megközelíti az iskolát. Végigpásztázza az épületet. A fénycsóvában feltűnik egy felfeszített ablak. Semmi kétség, itt betörők jártak. De hogyan veszik fel a nyomokat? Milyen bizonyítékokat keresnek? Miben segíthetnek a tanúk? Sok-sok izgalmas kérdésre kapnak választ a gyerekek a Mi MICSODA Junior sorozat ezen kötetében. A felhajtható kukucskálók alatt pedig rejtvények és további információk lapulnak! Óvodásoknak és kisiskolásoknak ajánljuk!
Erich Übelacker - Otthonunk, a világegyetem, a végtelen térben és időben
Az univerzumot, vagy másképpen a világegyetemet a csillagok és a galaxisok alkotják. Ezek 15 milliárd évvel ezelőtt az ősrobbanással keletkeztek, így ettől az eseménytől kezdve létezik tér, idő anyag.A kötet a huszadik század végének kozmológiájába enged bepillantást. Olyan kérdésekre kaphatunk választ, mint mi a világmindenség, hol kezdődik és végződik idő és tér, milyen az univerzum szerkezete és hol vannak a határai.
Erich Übelacker - Csillagképek és csillagjegyek
Milyen a téli és a nyári égbolt, milyen csillagokat látnak a Föld másik féltekén lakók? Milyen mondák fűződnek a csillagképekhez? Hogyan függ össze a Vízöntő az özönvízzel? Mik az állatövi csillagjegyek? A könyvet lapozgatva választ kapunk ezekre a kérdésekre és még sok hasonlóra is. Végre magyarázatot kapunk csillagászat és az asztrológia összefüggéseire, de ellentéteire is.
Tatjana Marti - Kalózok
Kik voltak a kalózok?
Hogy teltek a kalózok hétköznapjai?
Kik álltak be kalóznak?
Hogy nézett ki a kalózhajó?
Kik voltak a hírhedt kalózok?
Christian Spaeth - Ősemlősök
Az őskor kihalt emlőseiről ad képet a kötetünk. Végigkíséri a földi élet fejlődését a kezdetektől és megismertet a földtörténeti korok életviszonyaival. Megtudhatjuk, hogy milyen sorrendben, milyen körülmények és feltételek között, mely korszakban alakultak ki az első élőlények a vizekben és a szárazföldön.A kötet röviden összefoglalja a különböző emlősállatok fajtáit, jellemzőit, tulajdonságait,fejlődését, s közben felhívja a figyelmet a hasonlóságokra, és a különbözőségekre is.
Andrea Erne - A hegyekben
A Ravensburger gyermekkönyvsorozatának e kötete a hegyek világával ismerteti meg az apróságokat. Megtudhatják, milyen növényeket láthatnak, milyen állatokkal találkozhatnak a hegyekben, és milyen élmények várnak rájuk télen és nyáron.
Ismerjük meg a világot, lépésről lépésre – együtt, minden nap A Mit? Miért? Hogyan? Mini című sorozat a legkisebbekkel ismerteti meg környezetünk titkait. Kötetei egyszerű és szemléletes válaszokat adnak a kicsik kérdéseire. A játékos elemek, a kedves rajzok, a kinyitható ablakok és a kornak megfelelő magyarázatok a könyv minden oldalát élvezetessé teszik. A praktikus és „strapabíró” könyvet kétéves kortól ajánljuk.
Heinz Haber - A csillagok
A csillagos égbolt évezredek óta izgatja az embereket. Sokan már azt megelőzően több mindent megsejtettek az égitestekről, hogy outos mérésekre alkalmas eszközeik lettek volna ehhez. A távcső létrehozásával azután új fejezet nyílt a csillagászat történetében, és sok mindenre választ kaptunk. Ma már folyamatosan küldi információit az űrből a Hubble-teleszkóp, és szondák száguldanak a legtávolabbi bolygók felé, hogy megtudjuk, vajon milyen anyagok léteznek ezeken, s hogy lehetséges-e másutt is élet. Dr. Heinz Haber professzor, több szakkönyv szerzője sorra veszi mindazokat a kérdéseket amelyek ma már mindennap nélkülözhetetlen.
Reimar Gilsenbach - A Biblia - az ótestamentum
Mózes öt könyve mind a zsidó, mind a keresztény vallás alapműve, kultúránk elengedhetetlen része. Ebben a Mi MICSODA könyvben olvashatunk Ádámról és Éváról, az eredendő bűnről, a kiűzetésről a Paradicsomból, Mózesről és a Tízparancsolatról, vagy arról, hogyan küzdött Dávid Góliáttal, vagy hogy miben rejlett Sámson ereje. A bibliai alapismeretek segítséget nyújtanak abban, hogy eligazodjunk az irodalom és a művészetek világában, és hogy megismerjük milyen értékrendet és világszemléletet határozott meg - és határoz meg ma is - a „Könyvek könyve".
Sabine Stauber - Dinoszauruszok
Mikor éltek a dinoszauruszok? Mitől volt a Tirannoszaurusz olyan ijesztő? Hogyan vadásztak a húsevők? Mivel védekezett a Triceratopsz? Melyik dinoszaurusz volt sokkal hosszabb, mint egy autóbusz? Miért pusztultak ki a dinoszauruszok? Hogyan kerültek dinó csontvázak a múzeumokba?
A Mi MICSODA JUNIOR 3. kötetében bepillanthatunk a régi idők mindennapjaiba: a kis olvasó a kötet lapjain megismerheti a földtörténeti középidőben élt dinoszauruszokat. Megtudhatja, hogyan vadásztak a húsevők, melyik dinó volt hosszabb egy autóbusznál, miért pusztultak ki ezek az állatok, illetve hogy miként kerülnek a csontvázak a múzeumba. A rejtélyes kukucskálók mögött mindig érdekes információ vagy feladat lapul. Ezáltal is bővülnek a kicsik ismeretei, és egyre többet tudnak meg a dinófajokról, méreteikről és táplálkozási szokásaikról.
Rainer Köthe - Felfedezők és utazásaik
Néhány száz évvel ezelőtt bátor felfedezők és kutatók keltek útra, hogy bejárva Földünk legtávolibb, veszélyes, ám mesés kincseket, titokzatos világokat és csodás rejtélyeket ígérő tájait, feltérképezzék bolygónk ismeretlen területeit. Viharos óceánokon keltek át, megküzdöttek a végtelen sivatagokkal, nem rettentette vissza őket a dzsungelek sötét útvesztője és a rájuk leselkedő ismeretlen betegségek sem. Szerencsére az ókortól kezdve egészen napjainkig mindig is akadtak bátor és vakmerő emberek, akiknek kíváncsisága és tudásvágya nagyban hozzájárult ismereteink gyarapodásához. Rainer Köthe, neves tudományos újságíró lebilincselő könyvében bemutatja a legnagyobb felfedezők utazásait, és azt, hogyan változott meg az ott élő emberek élete a felfedezések hatására.
Rainer Köthe - Hidak és alagutak
Hidak és alagutak - legyőzik a közlekedési akadályokat és új utakat nyitnak az ember számára. Az alagutak hosszúságát, a hidak magasságát és fesztávolságát tekintve újabb és újabb fantasztikus rekordok születnek a világban. A híd- és alagútépítés lebilincselő történetét ebben a kötetben egy ismert szerző, Rainer Köthe meséli el. Leírja, hogyan folynak az óriási építkezések, milyen gépeket használnak az építők, és arról is szól, milyen nagyszabású tervek várnak megvalósulásra a jövőben. Például az a hatalmas függőhíd, amely Szicíliát fogja összekötni a szárazfölddel, vagy az Alpok hegyvonulata alatt 57 kilométer hosszúságban húzódó Gotthard-alagút.
Rainer Köthe - Titokzatos jelenségek és a tudomány
Létezik-e a havasi ember? Kiolvasható-e jövőnk a csillagokból? Felvehetjük-e a kapcsolatot a holtakkal? Voltak-e valaha ufók a Földön? Ezekkel és hasonló kérdésekkel foglalkozik a szerző ebben a kötetben, amelyből kiderül, hogy a rejtélyes jelenségek többsége nem állja ki a komoly tudományos vizsgálat próbáját vagy éppen teljesen megmagyarázhatatlan.
Hans Reichardt - A hét világcsoda
A civilizáció bölcsőjének varázslatos tájaira kalauzolja el az olvasót ez a kötet. Megismerhetjük a világ hét csodájának történetét, születésüket és pusztulásukat is. Ezek a lenyűgöző alkotások a mai embert is ámulatba ejtik, a könyvet lapozgatva megtudhatjuk, milyen óriási erőfeszítésekkel, hogyan jöhettek létre és hogyan pusztultak el ezek a csodálatos építmények, az emberiség kultúrájának rekordteljesítményei.
Heike Herrmann - Az időjárás
Mérhető-e az időjárás? Miért nem esnek le a felhők az égről? Hogyan készül az időjárás-jelentés?
Végre elérkezett a nagy nap: a család nyaralni indul. Nelli és Jocó izgatottak. Még soha nem jártak az Északi-tengernél. Az Északi-tengernél gyakran fúj a szél, sokszor esik, de nyáron azért meleg napokra is lehet számítani.
Mitől függ, hogy milyen az idő? A MI MICSODA Junior sorozat ezen kötetéből kiderül! Azt is megtudhatják a gyerekek, miért nem egyforma mindenütt az időjárás, hogyan keletkezik a csapadék és mi a különbség a hurrikán és a tornádó között. A felhajtható kukucskálók alatt további érdekességek és rejtvények lapulnak!
Óvodásoknak és kisiskolásoknak ajánljuk!
Andrea Erne - A tűzoltók
Micsoda izgalmas és bátor munkájuk van a tűzoltóknak! Szirénázó járműveikkel rögtön a vészhelyzet helyszínére sietnek, és már oltják is a tüzet, és mentik ki a házakban bennrekedt embereket. Segédkeznek az árvizek, a viharok okozta károk elhárításában, sőt a baleseti mentésben is… A Mit? Miért? Hogyan? című gyermekkönyv-sorozatunk ezen kötete amellett, hogy bemutatja a bevetésre induló tűzoltók tennivalóit, a mentés során használt eszközöket, járműveket, felszereléseket is ismerteti.
NAGY PLAKÁTTAL KIEGÉSZÍTVE!
A már hazánkban is közkedvelt Ravensburger-játékok közé tartozó képes szakkönyvsorozat kedves illusztrációkkal, a gyerekek életkorának megfelelő információkkal ad választ a rengeteg kérdésre. Minden egyes oldal új témakört jár körül, melyek részletgazdagságában a felnőttek segíthetnek eligazodni, akár egy-egy óvodai vagy kisiskolás foglalkozás keretében. A sorozat nyomdai kivitelezése egyedülállóan magas színvonalú. Fő különlegessége, hogy minden könyv közel 50 titkos ablakot rejt, melyek fedelét felnyitva a gyerekek kielégíthetik kíváncsiságukat.
Joachim Mallwitz - A sarkvidékek
Feltárul előttünk az örök hó és jég birodalmának teljes élővilága, a halakkal, a pingvinekkel, a fókákkal s a jégvilág embereivel, az eszkimókkal együtt. Megtudhatjuk, hogy miért és hogyan gyakorol döntő hatást Földünk éghajlatára, vízháztartására a sarkvidékek jégtömege.
Erich Übelacker - Az idő
A MI MICSODA könyvsorozat 13. kötete ez a könyv. A sorozat minden évben újabb és újabb kötettel bővül. Történészek, fizikusok, csillagászok, biológusok adják közre ezekben a könyvekben mindazt, amit a szakmájukban ma tudni lehet. Gondolataik világosak és érthetőek, hiszen ők maguk is úgy közelítenek meg minden témát, hogy felteszik a legkézenfekvőbb kérdéseket. Azokat, amelyeket mindenki föltenne: a kíváncsi gyerek és a kíváncsi felnőtt. Ez a kötet segít definiálni az idő fogalmát, hogyan határozza meg mindennapi életünket. Az őseinknek mennyit kellett fáradozniuk a naptár elkészítésekor. Részletesen foglalkozik a naptárral, az órával, a szökőévvel és a nyári időszámítással.
Joachim Oppermann - Dinoszauruszok
Néhány százmillió évvel ezelőtt lenyűgözően érdekes, mai szemmel elképesztő lények, a dinoszauruszok uralták a Földet. A könyv bemutatja a 60 legfontosabb dinoszaurusz fajt, vagyis az ősi "sárkányok" tündöklését és bukását, a Föld e korszakának izgalmas, lélegzetelállító drámáját.
Rainer Köthe - Signe Seiler - Az ember
Honnan származunk? Mi a kultúra? Hogyan keletkeztek a városok? A könyv szerzői az emberré válás folyamatának jelentős állomásait írják le – az ősembertől a modern városlakó emberig. Az olvasó megismerheti a művészet, a technika és a tudomány jelentőségét az emberiség életében és betekintést nyerhet a világvallások alapelemeibe vagy a törvények rendszerébe is. Antropológiai, történelmi és néprajzi ismeretekkel gyarapítja ez a kötet az olvasókat, s így jobban megérthetjük a jelent, amiben élünk és könnyebben elképzelhessük a jövőt.