Pásztohy Panka babakönyve egy különleges képeskönyv is egyben.
Egy kisbaba születésének és növekedésének eseményeit egy kismackó meséli el:
ez a csodaszép album egy kisgyerek és egy plüssmackó barátságának naplója is. Emellett, mint minden klasszikus babanapló esetében, a szülők kiegészíthetik a szöveget a gyerekük életének legfontosabb adataival: fejlődési lépések, játékok, születésnapok, barátok, családfa. És persze rengeteg fotó is elfér benne!
Kapcsolódó könyvek
Katherine Stone - Caroline naplója
Caroline évek óta szeretetteljes, boldog házasságban él ügyész férjével, ám mindketten fájdalmasan élik meg, hogy minden orvosi beavatkozás ellenére nem születik gyermekük. Amikor az asszonynak harminchat évesen végre teljesül a leghőbb vágya, naplót kezd írni azzal a szándékkal, hogy a kis jövevénnyel beszélgetve számára mindent dokumentáljon, hogy megossza vele a gondolatait: az örömeit, a szorongásait, a jövőre vonatkozó elképzeléseit. A jövő, a bővülő család leendő mindennapjainak tervezgetése során Caroline-t elragadja az emlékezés: a múltja, saját széthulló családjának, a szeretetlen gyermekkornak, a magára maradottságnak és a szeretett húggal való elhidegülésnek az emléke - amivel mind ez idáig nem sikerült szembenéznie. A gyermekvárás magasztos, ugyanakkor kritikus pillanatai és Caroline férjének éppen aktuális munkája - egy kettős gyilkosságban folytat vizsgálatot - közelebb hozza egymáshoz Caroline-t és testvérét, mígnem végül újra egymásra találnak, feloldódva a szeretetben.
Celia Ruiz - Kisbabát várok
Az Emlékeim-sorozat következő kötetében a gyermekvárás különleges időszakának emlékeit gyűjthetik össze és őrizhetik meg gyermeküknek a várandós anyák. A naplóban feljegyezheti az orvosi vizsgálatokat, a készülődés folyamatát, fényképeket, emlékeket, élményeket, hangulatukat tükröző idézeteket jegyezhetnek fel. Hasznos tanácsokat olvashatnak a szervezetükben végbenő változásoktól kezdve a kelengye összeállításáig. Nagyszerű időtöltés tehát ennek a naplónak a vezetése, mely megőrzi az egyedülálló időszak pillanatait.
Szilvási Lajos - Egymás szemében
Szilvási Lajosnak, az elmúlt évtizedek hazai sikerszerzőjének szerelmi története valójában két napló. Két fiatal, Tamara és Attila párhuzamosan írt naplója. Önmagukról, a másikról, egymásról, az érzéseikről és a bizonytalan jövőről. Önkéntelenül, s ezért őszintén vallanak arról, milyenek is egymás szemében, és milyen a szemükben a világ.
___Az _Egymás szemében_ a szerző egyik legkedveltebb műve, a két fiatal története mellett egyben egy sajátos korrajz is a hetvenes évekről. Szilvási Lajos könyveit eddig több mint 10 millió példányban adták ki Magyarországon és külföldön.
Janikovszky Éva - Örülj, hogy fiú!
Van, amit az ember előre megérez. Különösen akkor, ha babát vár. Nem is akartam előre megtudni, hogy mi lesz, mert nekem csak lányom lehet. És az az érdekes, hogy amikor meghallottam, hogy én most már igazán anyuka vagyok, és kisfiam van, eszembe sem jutott, hogy lányt akartam, csak annak örültem, hogy végre megszületett és egészséges, és amikor fölsírt, tudtam, hogy csak ő lehet a mi gyerekünk. Hogyan is lett volna lány, mikor fiú!
Bartos Erika - Te is voltál kicsi, dédpapa?
Hogyan lesz a kisbabából óvodás, majd iskolás gyerek, kamasz, felnőtt, apa, nagyapa és dédapa? Hogyan követi a gyerekkort a felnőttkor, majd az időskor? Hogyan érlelik lelkünket a jó és rossz emlékek?
Bartos Erika, a Pro Familiis - díjjal kitüntetett meseíró két új könyve az életszakaszok sorrendjébe vezeti be a legkisebbeket, a tőle megszokott egyedi grafikával, a gyereklélekhez szóló végtelen szeretettel.
Bartos Erika - Te is voltál kicsi, dédmama?
Hogyan lesz a kisbabából óvodás, majd iskolás gyerek, kamasz, felnőtt, szülő, nagyszülő és dédszülő? Hogyan követi a gyerekkort a felnőttkor, majd az időskor? Hogyan érlelik lelkünket a jó és rossz emlékek?
Bartos Erika, a Pro Familiis - díjjal kitüntetett meseíró két új könyve az életszakaszok sorrendjébe vezeti be a legkisebbeket, a tőle megszokott egyedi grafikával, a gyereklélekhez szóló végtelen szeretettel.
Szirmai Miklós - Depilógus
Egy negyvenes, négy gyerekes családapa feljegyzései olvashatók a naplószerű könyvben. Szirmai Miklós saját betegségéről, a napjainkban sokakat érintő
depresszióról és pánikbetegségről ad szívszorító kórképet. Őszinte, kitárulkozó vallomásban számol be mindarról, amit pánikbetegsége alatt tapasztalt, a családot ért traumákról, barátainak és feleségének támogatásáról, orvosi kezeléséről. Beszámolóját öniróniával, maró gúnnyal megírt aforizmák kísérik.
Mary Higgins Clark - Kristin Hannah - Stella Rimington - Ben Sherwood - Éjjeli bagoly / Bármit a szerelemért / Végveszélyben / Charlie St Cloud halála és élete
Mary Higgins Clark: Éjjeli bagoly
Valami nagyon nincs rendben a Stonecroft középiskola egyik évfolyamának huszadik érettségi találkozóján. Hét barátnő közül, akik annak idején mindig ugyanannál az ebédlőasztalnál ültek, öten meghaltak az utóbbi két évtized során. A hatodik lány rejtélyes körülmények között eltűnik az ünnepségsorozat közben. Teljesen világos, hogy ez nem lehet véletlen. De vajon kinek lehetett köze az eltűnésekhez a Stonecroftban végzett diákok közül? És miért? Újabb izgalmas krimi a műfaj koronázatlan királynőjétől.
Kristin Hannah: Bármit a szerelemért
Az elveszett álmok súlya alatt magába roskadó Angie Malone visszaköltözik szülővárosába, ahol zajos, szerető és kissé bolondos családja várja tárt karral. Arra számít, hogy talán nemrég meghalt édesapja éttermének felvirágoztatása változást hozhat az életébe. Összetalálkozik egy fiatal lánnyal, és az is lehet, hogy a változás valahonnan máshonnan érkezik. Szívbemarkoló történet, amely az anyaság csodájáról szól, és arról, mi mindenről mondunk le boldogan a szeretetért.
Stella Rimington: Végveszélyben
A brit titkosszolgálatok tudomást szereznek róla, hogy terroristatámadást terveznek egy angliai célpont ellen. Az MI5-nél dolgozó Liz Carlyle azt a nem könnyű feladatot kapja feletteseitől, hogy derítse ki, ki lehet az akció végrehajtója, és ki vagy mi ellen irányul. Az először kilátástalannak tűnő nyomozás során Liz eljut a norfolki partokig, ahol a terroristákról a kép kezd végre összeállni... Bemutatkozó regényében az MI5 korábbi igazgatója közkinccsé teszi a brit titkosszolgálat belső működését.
Ben Sherwood: Charlie St Cloud halála és élete
Amikor Charlie St Cloud a szomszéd kölcsönvett autóját összetöri, és a balesetben az öccse, Sam életét veszti, Charlie megesküszik, hogy sohasem felejti el a testvérét. Tizenhárom évvel később, amikor abban a temetőben dolgozik, ahová Samet eltemették, Charlie találkozik Tess Carroll-lal, a nagyon szemrevaló lánnyal, aki vitorlázik is. Ahogy erősödik a kapcsolatuk, Charlie arra kényszerül, hogy számára addig szinte elképzelhetetlen döntést hozzon. A szokatlan témájú regény választ keres az élet nagy kérdéseire.
L. J. Wesley - Egy űrállomás-takarító naplója
Az életem unalmas és kiszámítható volt a BB65XQ űrállomáson. Aztán megérkezett Lydia, és én egyik hajmeresztő kalandból kerültem a másikba. Polgárháború a Xendonon, egy őrült csempész barátsága, és vágy egy nyugalmas, békés életre.
A nevem Max, ez pedig a kezedben a naplóm.
L. J. Wesley - Egy űrállomás-takarító naplója - A teljes történet
Az életem unalmas és kiszámítható volt a BB65XQ űrállomáson. Aztán megérkezett Lydia, és én egyik hajmeresztő kalandból kerültem a másikba. Polgárháború a Xendonon, egy őrült csempész barátsága, és vágy egy nyugalmas, békés életre.
A nevem Max, ez pedig a kezedben a naplóm.
Marie M. - Amikor a nő még facér
Nem mindennapi könyvet tart kezében az olvasó: a kronologikus blogbejegyzésekből összeállított kötet a női lélek mélységeibe kalauzol. Szerzőnk, a bloggerinából íróvá avanzsált MARIE M. megosztja velünk kétségeit, gondolatait, érzelmeit, benyomásait. Intim részletekben bővelkedő írása lerántja a leplet az online társ- és partnerkeresés zavarba ejtő miliőjéről is, miközben hősnőnk egyik férfi ágyától a másikig sodródik. Hogyan éli meg mindezt belülről? Vajon megtalálja-e a nagy Őt (ez-e a célja egyáltalán)? És önmagát? Vezet-e valahová a ,,teremtés koronái" közötti, féktelennek tűnő szexuális kalandozás?
Marie M. - Ahol a mesék véget érnek
Hancúrcica társra talált 2006-ban…
Amikor elköszöntünk Marie M-től az előző naplókönyv végén minden rózsaszínűnek tűnt. Vajon tényleg így volt és így is maradt? Lehet létjogosultsága egy neten szövődött románcnak? Vajon a sok kaland teret enged-e a monogámiának? A valóságban is létezik örökkön-örökké?
A mesék általában egy boldog pillanattal érnek véget, ahol a jövő valamiféle homályos lila ködbe vész, sugallva, hogy már minden nehézségen túljutottak a szerelmesek, minden rossz, ami történhetett, már megtörtént velük. És mindaz, ami még előttük van, az csakis jó lehet.
Épp ezt szeretjük a mesékben, vagy akár a romantikus regényekben, filmekben. De vajon mi történik a „happy end” után? Arról mindig mindenki mélyen hallgat. Pedig onnantól történnek az igazán izgalmas dolgok.
Marie M. lerántja a leplet, és elmeséli mi is történik vele a „boldogan éltek, míg meg nem haltak” után.
Higgyünk a mesékben?
Bogyó-Pollok Rita - Anyanapló
_Örökítsd meg a várandósságtól, a szülésen át, a babáddal közös életetek első évének_ _legfontosabb pillanatait egyetlen naplóban!_
MILYEN KÍVÜL?
Tartós fűzött kötésű, minden oldalára könnyű írni!
Modern, vidám, uniszex! Akár, kisfiad, akár kislányod van, passzol!
Mérete A5, befér a táskádba és bárhova magaddal viheted!
MILYEN BELÜL?
3 az egyben: napló, naptár és információtár.
Dátumozatlan, akkor kezdheted, amikor Te akarod!
Vezetett, hogy ötleteket adjon, mit érdemes feljegyezned.
Aktuális magyarországi információkkal van tele.
Szakemberek és anyukák segítségével állítottuk össze!
Listák: szabad-nem szabad, vizsgálatok, teendők, kórházi lista, babakelengye stb.
Infografikák: baba fejlődése, testi változások, készülődés a szülésre
Rublikák az etetések alvások feljegyzéséhez.
Információk a babáról a fogantatás pillanatától - egy éves koráig.
Sok hely jegyzeteidnek, fényképeknek, emlékeknek.
Szinetár Dóra - Várandósnapló
A Várandósnapló olvasmány, egy kismama naplója. Szinetár Dóra hétről hétre olyan témákat érint, melyek nemcsak őt, de minden kismamát foglalkoztatnak. Naplója a hasznos, gyakorlatban jól bevált ötletek és tanácsok mellett személyességével is megérint. Ez a Várandósnapló megírásra váró könyv is: rögzíthetjük benne saját feljegyzéseinket, így később várandósságunk tökéletes emlékkönyvét tarthatjuk kezünkben, s bármikor felidézhetjük a várakozás legszebb pillanatait. A kötethez ajándék CD-lemez tartozik: hét csodálatos dal hallható rajta Szinetár Dóra előadásában.
Tanács Eszter - Nők gyermek nélkül
Napjainkban is kimondott-kimondatlan elvárás a nőkkel szemben, hogy anyává váljanak. A közgondolkodás szerint, akinek nincs gyereke, az önző, karrierista, netán gondja van a nőiességével. Valójában azonban ahány gyermektelen nő, annyiféle történet. Van, akinél tudatos döntés eredménye a gyermektelenség, másoknál a (megfelelő) párkapcsolat hiánya, egészségi problémák vagy elrettentő családi minták állnak a háttérben.
Ebben a hiánypótló interjúkötetben 18 nő, köztük Bocskor Bíborka énekesnő, Csákányi Eszter színésznő és Kőbán Rita olimpiai bajnok kajakozó, mesél arról, hogyan éli meg gyermektelenségét. Emellett családszociológus, meddőségi, reprodukciós és örökbefogadási szakember, pszichológus is megosztja tapasztalatait.
Az interjúk megerősítik az olvasót abban, hogy bárhogy is dönt, a boldogságához az önazonos utat kell járnia, ha pedig nem az ő választása a gyermektelenség, akkor erőt meríthet, ötleteket kaphat a helyzet elfogadásához, feldolgozásához.
Herczeg Zsolt - Büfik és bukások
Megkérdeztem a kisfiamtól, hogy boldog gyerek-e, mire önérzetesen közölte, hogy nem, mert ő egy tigris. Nem hazudott... És én sem fogok nektek ebben a könyvben. Hiszen nem teszem a WMN.hu-n sem, ahol két éve brutális nyíltsággal, töretlen derűvel és ijesztő népszerűséggel írok arról, hogyan élem meg férfiként az apaság tragikomikus és tanulságos kalandjait. Nevettetni és elgondolkodtatni akarok. Már több tízezer nő üzente, hogy sikerült. Illetve, hogy gebedjek meg, mert nem tudnak szoptatni a kacagástól vagy a meghatottságtól. Az én apanaplóm nem okoskodó és kioktató. Nincsenek benne frusztráló tanácsok, amitől csak még rosszabb szülőnek érzed magad. Az én szövegeim olyanok, mint a boldog gyerekek: mosdatlanok, fésületlenek, kirobbanóan vidámak, néha talán fárasztóak, de az első betűtől az utolsóig felszabadítóan őszinték. Azt üzenik: nem vagytok tökéletesek, de elég jók vagytok. És nem vagytok egyedül. Lépjetek be velem a tigris ketrecébe!
Kádár Annamária - A TE meséd
Kedves Édesanya és Édesapa!
Az egyik legszebb ajándék, amit gyermekünknek adhatunk, ha mesélhetővé tesszük a saját történetét. Örökítsük meg ebben a gyönyörű naplóban közös életünk fontos pillanatait, emlékeinket, élményeinket, ragasszuk bele kedvenc fotóinkat!
Az irányított kérdések lehetőséget adnak arra, hogy ne csak a szülő-gyermek kapcsolat örömeit, sikereit gyűjtsük össze, hanem szembenézzünk a megtapasztalt nehézségekkel, csalódásokkal is, és ezekből is erőt és hitet merítsünk.
Kutatások bizonyítják, hogy a magas önbecsülés és a rugalmas alkalmazkodóképesség kialakulásában jelentős szerepe van saját életmesénk és családtörténetünk ismeretének. Ezt a folyamatot pedig nem az idealizált, hanem az életszerű történetek támogatják - a gyermek ezek által tanulja meg, hogy nem kell mindig jól járni, szabad (sőt elkerülhetetlen) olykor kudarcot vallani, aztán valahogy kimászni a pácból, mert csak így lesz a története hiteles egész.
A közös történet olyan, mint egy láthatatlan fonal, amely összegubancolódhat, megnyúlhat, de soha nem szakad el! Ez lesz az a háló, ahonnan gyermekünk elrugaszkodhat, és amely megtartja, ha zuhan. A kézírással megírt családi és személyes történetek lehetőséget adnak arra, hogy gyermekünk a saját életmeséje hősévé váljon, és ha szüksége van rá, mindig feltöltekezhessen édesanyja vagy édesapja személyes üzeneteiből.
Ismeretlen szerző - Színek
Az Első pillantásra izgalmas képeskönyvsorozat a legkisebbek számára. Minden oldal egy-egy szemet gyönyörködtető kincsestár, teli ismerős és ismeretlen tárgyak színpompás fényképével. Így tanul a kisgyerek! Életre kelnek a mindennapi tárgyak. A képaláírások gyarapítják szókincsét.
Ismeretlen szerző - Titkos királyság - Napló és barátságkönyv
Egy könyv, ahova mindent leírhatsz a barátaidról és a legtitkosabb vágyaidról!
Miről álmodozol napközben? Mi a kedvenc hobbid? Hova utaznál legszívesebben?
Írd le ebbe a gyönyörű rózsaszín naplóba és közben találkozz a három barátnővel, Nellivel, Fannival, Jázminnal és a Titkos Királyság lakóival!
Írhatsz még:
- a családodról.
- a kedvenc dolgaidról
- a terveidről
Mi van még a könyvben?
- barátságteszt
- útmutató az álomfejtéshez
- ötletetek és tippek a szülinapi bulidhoz
Szűcs Vanda - Egy ikerpár titkos naplója - Kezdetek
Vajon ki állítja azt, hogy az egypetéjű ikreknek belülről is hasonlítaniuk kellene?
Hát, nem!
Ott van például Feltser Luca, aki színötös tanuló, cserkészetre jár, és sohasem hazudik. És Feltser Zita, akit leginkább csak a csinos ruhák és Nagy Marci smaragdzöld tekintete érdekel.
Ez a könyv az ő titkos, párhuzamos naplójuk, melyet a hetedikes tanév kezdete óta vezetnek: Luca dátumozva és az élményeket pontozva, ahogy kell; Zita pedig csak úgy, ahogy érzi...
Ha hiányzott már, hogy első kézből értesülj a tinik életéről, a suliban és azon túl, akkor neked találták ki ezt a könyvet, amelynek szerzője ugyanúgy tizenhárom éves, mint főhősei, és akikkel együtt fog felnőni a titkos napló további fejezeteiben!