Ez a gazdagon illusztrált könyv a természettudományok három fő ágának – fizika, kémia, biológia – kézikönyve. Jóval többet nyújt egy hagyományos lexikonnál, mivel a fogalmakat, szakkifejezéseket összefüggéseiben tárgyaljam, a definíciók megértését pedig sok-sok kép, grafikon és egyéb illusztráció segíti.
A szerzők nagy gondot fordítottak arra, hogy az egyes témaköröket az Olvasó és az ismeretanyag szempontjából egyaránt logikusan tárgyalják. A definíciókat röviden, közérthetően fogalmazzák meg, a szakkifejezéseket mindenütt megmagyarázzák.
A valójában három kötetet magába foglaló könyv egyes részei a fejezetenkénti név- és tárgymutatóval könnyen kezelhetőek, s a kiadvány értelmezőszótárként és áttekintő kézikönyvként egyaránt jól használható.
Kapcsolódó könyvek
Hans Reichardt - A népvándorlás
A népvándorlás koránál húzhatjuk meg a választóvonalat az antik világ és a középkori Európa között. A történész-régész szerző izgalmasan eleveníti fel ezt a nagy hatású történelmi változásokat hozó korszakot az első hun támadásoktól a germán törzsek vándorlásain át egészen a Frank Birodalom létrejöttéig. A könyv utolsó fejezetében - 8 gazdagon illusztrált oldalon olvashatunk a magyarok vándorlásairól. Van-e közünk a hunokhoz, mit talált Julianus barát, miről árulkodnak a régi sírok?
Benoît Delalandre - Dinoszauruszok
A Földön élt dinoszauruszok életéről, fura szokásairól szerezhetnek ismereteket az érdeklődő gyerekek a sok játékos ötlettel, fejtörővel szórakoztatva tanító interaktív könyvből, melyet 8 éven felülieknek ajánlunk. - sok játékos rajz - szép és valósághű illusztrációk - megoldásra váró érdekes feladatok.
Belinda Hollyer - Jennifer Justice - John Paton - Hogyan, hol, mikor, miért
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Johnny Ball - Matekmágusok
Hogyan lehet megmérni a fejed súlyát, anélkül hogy levágnák? Miért nem esik le a Hold a Földre? Mekkorát ütött Newton almája? Utolérhető-e a fény? Izgalmas kalandozásra hívunk, hogy megmutassuk, mi mindenre használták és használják a matematikát az őskortól napjainkig. Ismerd meg a matekmágusok lebilincselő történeteit, akik a számok varázserejével akarták megfejteni a mindenség titkait és megérteni a világot.
Szécsi Katalin - Parányi bölcsőlakók
Az utódokról való gondoskodás meglepő szép példáit szemlélhetjük a rovaroknál: piros pipacspaplannal takargatja kicsinyét az egyik, sárból épít bölcsőt a másik, ehető falú lakásba rejti petéjét a harmadik. A méhek, hangyák, termeszek pedig valóságos palotát építenek. Vajon hogyan működik a méhfodrászat, milyen a táncoló iránytű, hogyan dolgoznak a gombatermesztő hangyák, milyen az élet a termeszvárban? Ezekre a kérdésekre felel és számtalan érdekes megfigyelésről mesél ez a szépen illusztrált Bölcs Bagoly könyv.
Annabel Craig - Cliff Rosney - Természettudományi kisenciklopédia
E könyv teljességre törekvő bevezetés a természettudományok világába. A tematikus felépítésű enciklopédia kapcsolatot teremt a tudományos alapelvek és a mindennapi élet között. Élethű rajzok és karikatúrák százai mellett meglepő tények, fejtörők és kísérletek bizonyítják, hogy a tudomány nem csak hasznos, hanem szórakoztató is. Életrajzi és más adatok, táblázatok, kislexikon és tárgymutató egészítik ki a könyvet.
Eva Dix - Az indiánok
-Milyen volt egy indián falu?
-Miről tanultak az indián gyerekek?
-Kiből lehetett törzsfőnök?
Az indiánsátor közepén halkan ropog a tűz. A férfiak holnap hajnalban indulnak a bölényvadászatra. Kicsi Hód és a húga Kacagó Napsugár izgatottan figyelik apjukat, aki a fegyvereit készíti elő. A kisfiú alig várja a másnapot. Életében először mehet ő is a vadászokkal. Hogyan zajlik a bölényvadászat? És mit csinálnak az indiánok, amikor nem vadásznak?
A "Mi micsoda - Junior" sorozat e kötete az indiánok világába kalauzolja el a kis olvasót. Megtudhatják miben hittek az indiánok, hol verték fel a sátrukat és az is kiderül, milyenek voltak az indián ünnepek.
Érdekes fejtörők és felhajtható kukucskálók teszik még izgalmasabbá a könyvet.
Ismeretlen szerző - Kérdések könyve
Hogyan épül fel az emberi agy? Hányféle ásvány létezik? Milyen anyagból állnak a gének? Milyenek voltak a felfedezők hajói? Miért nem esik le a szikláról a kőszáli kecske? Hogyan épülnek a mai vasbeton hidak? Mit tervezett Eiffel Budapesten? Hogyan lesz a nektárból méz? Hogyan úsztak a tengerben az ammoniteszek? Milyen veszélyeket rejt a sivatag? Hogyan támadtak meg egy várat? Milyen volt a fáraó hatalma? Barátságos-e a delfin az emberrel? Éltek-e valaha marslakók? Milyenek voltak az óriásdinoszauruszok? Miért vannak a fákon levelek? Hogyan vadászik a farkas? Hogyan képezték ki a gladiátorokat? Többek között ezekre a kérdésekre is választ kaphatunk a húszéves Tessloff Babilon Kiadó jubileumi kötetében. A több mint 180 kérdésből és válaszból láthatjuk, hogy nincs unalmas téma: a legújabb tudományos eredményeket is tartalmazó szövegeket szemléletes ábrák, látványos képek teszik változatossá. A Mi MICSODA-sorozat kedvelői még több érdekességet olvashatnak, akik pedig még nem ismerték a köteteket, bizonyára kedvet kapnak az eddigi, több mint száz könyv lapozgatásához is.
Nagy Bandó András - Családi szókincstár
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Felicity Brooks - Gyermekenciklopédia
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Sarah Allen - Novum Képes Enciklopédia
Az általános műveltséget ma már nem lehet megalapozni, ha nem adunk a gyermek kezébe egy mindennapos házi használatra szolgáló, kislexikonszerű kézikönyvet, amely az iskolai munkáját is segítheti, amelyben kedvére lapozgathat, és amelyben megtalálhat minden lényeges információt. A Novum Képes enciklopédia minderre nagyon alkalmas, de még többet is "tud".
Ennek az enciklopédiának az anyagát aprólékos munkával válogatta össze, szerkesztette kerek egésszé és ellenőrizte több mint 50, a maga szakmájában elismert szakíró és konzultáns. A gazdagon illusztrált, csúcsminőségű fotókkal és részletes térképekkel színesített könyvoldalak szinte életre kelnek és további lapozgatásra csábítanak. Az érthető és lényegre törő szöveg sok információt tartalmaz, és bár a téma folyamatos leírását tartalmazza, a fiatal olvasók kedvéért kisebb, könnyen kezelhető darabokra van tördelve.
Külön részletes információs csomag kínál táblázatok, grafikonok és kronológiák segítségével is a 12 oldalas adatkereső összeállítás a könyv végén. A téma- és adatkeresést pedig több mint 3500 tételes Mutató könnyítő meg.
Ez a gyönyörű kivitelezésű enciklopédia folytonos lapozgatásra készteti a gyermekeket, akik így lassanként és önállóan fölfedezhetik maguknak az ezer érdekességet rejtő világot.
Mátyás Szabolcs - Illik tudnom, mert magyar gyerek vagyok
A könyv a számos kiadást megélt "Illik tudnom, mert magyar vagyok" című könyv gyermekeknek szóló változata, amely már gyermekkorban próbálja elvetni a magyarságismeret és a hazaszeretet magvait az olvasóban.
Könnyed, olvasmányos formában kerülnek bemutatásra a jellegzetes magyar ételek, állatok, hangszerek, szokások stb., egyszóval a hungarikumok.
A könyv egyik fő célja, hogy tudatosuljon minden gyermekben az, hogy milyen értékekkel rendelkezünk. Alakuljon ki bennük az igény arra, hogy ezeket már gyermekként is tudatosan fogyasszák, használják és keressék a boltok polcain. Legyen az minden magyar embernek természetes, hogy ha lehetősége van rá, akkor a hazait válassza.
Jane Elliott - Colin King - Enciklopédia gyermekeknek
Ez a könyv a gyermekek színes képes enciklopédiája, hasznos információkat, érdekes tényeket és magyarázatokat tartalmaz. A hétköznapi dolgokat és fontosabb fogalmakat egyszerű és világos magyarázatokkal, egy-egy témakör köré csoportosítva mutatja be.
A kötet végén név- és tárgymutató található.
Ez az enciklopédia Colin King szellemes illusztrációival nemcsak számos gyermekkérdésre adja meg a választ, hanem kellemes szórakozást is nyújt olvasóinak.
Abigail Wheatley - A festészet története
A barlangrajzoktól egészen a mai modern remekművekig végigkísérheted a festészet fejlődését. Történelmi utazásunk során olvashatsz meghökkentő tényekről, rejtélyes legendákról és ellátogathatsz a festőműhelyekbe is. Felfedezheted, hogy az ókori görögök miként készítettek vízálló festéket. Megtudhatod kik voltak a képrombolók és, hogy miért romboltak képeket. Kifürkészeheted Mona Lisa titokzatos mosolyát.
Heather Amery - Kísérletek
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Robert Winston - Evolúció
Miért járunk két lábon? Hogyan lett ormánya az elefántnak? Lehet- e klónozni a dinoszauruszkat? Miért nevetünk a vicceken? Járd végig egy zseniális tudós izgalmas útját a gyanútól a felismerésen át a bizonyosságig! Ismerd meg mit gondoltak a világ keletkezéséről Darwin előtt, és fedezd fel azt a csodálatos világot, amelyben az ember gondolkodó lénnyé válhatott! Charles Darwin evolúcióelmélete megváltoztatta az emberek világképét, és rámutatott arra, hogy bolygónk minden élőlénye egy nagy családot alkot.
Lydwine Morvan - Stephanie Morvan - Állati rekordok
Állati rekordokról szerezhetnek ismereteket az érdeklődő gyerekek a sok játékos ötlettel, fejtörővel szórakoztatva tanító interaktív könyvből, melyet 8 éven felülieknek ajánlunk.
- Térbeli képekkel
- Interaktív feladatokkal
Frances Hodgson Burnett - A titkos kert
Évtizedek óta kultuszkönyv, amit nagyanyáink és apáink is változatlan érdeklődéssel olvastak, s olvassák a mai fiatalok is. A könyvnek számtalan különféle kiadása jelent meg, filmet is készítettek belőle, manapság is játsszák. Az édes-bús történet központi szereplői: egy zárkózott, árva kislány és egy betegeskedő kisfiú, akik rátalálnak az elveszett Édent felidéző, varázslatos kertre - és egy jó barátra, Colinra. A könyv most új köntösben, de változatlan szöveggel jelenik meg.
J. Balázs Katalin - Az alkimisták titka
Az aranycsinálás titkát az ókor óta kutatják az emberek. Kezdetben a mágiáé, a varázslaté, sőt a boszorkányságé volt a főszerep, majd ahogy egyre többet tudtak meg az anyagokról, lassan inkább a tudomány került az előtérbe. Könyvünk főszereplői mai gyerekek és tudósok, ám őket is ugyanúgy izgatja a kincskeresés, mint az alkimistákat. Meglelik vajon a titkot? Kövesd őket útjukon, segítsd őket a rejtélyek megoldásában, és mire az izgalmas, interaktív könyv végére érsz, magad is számos titok és tudományos érdekesség birtokába jutsz.
Andrea Mertiny - Az esőerdő
A trópusi esőerdő a Föld egyik legcsodálatosabb élettere. Sehol másutt a Földön nem él ennyi növény- és állatfaj ilyen kis területen. Többségük ámulatba ejtő módszerekkel harcol az életben maradásért. Mi a fafojtó füge fortélya? Hol él a hárpia? Hogyan landol a repülő mókus? Ilyen és ehhez hasonló izgalmas kérdéseket tárgyal ez a könyv, miközben szakszerűen szól az esőerdők növény és állatvilágának organikus egységéről, az egyes fajok egymásrautaltságáról, a civilizáció és az esőerdő kapcsolatáról.