PABLO ESCOBAR TÖRTÉNETE ANNAK AZ ASSZONYNAK A TOLLÁBÓL, AKI A LEGKÖZELEBB ÁLLT HOZZÁ.
Egy fiatal nő élete, aki a világ egyik legértékesebb műkincsgyűjteményét mondhatta magáénak, éd szolgák hada leste a szavát, aki a világ egyik leggazdagabb asszonya volt, aki túlélt egy bombamerényletet, és aki hosszú évekig a saját, a férje és a gyermekei életéért rettegett…
Victoria Eugenia Henao tizenhárom évesen ismerte meg a nála több mint tíz évvel idősebb Pablo Escobart, minden idők talán leggazdagabb, leghatalmasabb és legellentmondásosabb drogbáróját.
Tizenöt volt, amikor elszökött vele, és a felesége lett. Közismert hűtlensége, és kegyetlensége dacára a következő tizenhat esztendőben, egészen a férfi haláláig mellette maradt.
Arra próbálta ösztönözni a férjét, hogy kössön békét az ellenségeivel, és adja fel magát. Pablo halála után elképesztő bátorsággal küzdve a túlélésért, sikerült megváltania a saját és a gyermekei életét és a szabadságát, a cali kartell vezetőivel megegyezést kötve.
Kapcsolódó könyvek
Jared Cade - Agatha Christie és a hiányzó tizenegy nap
1926. december 3-án eltűnt otthonából egy közepesen ismert angol krimiszerző. 1926. december 14-én este, mikor férje azonosította egy harrogate-i szállodában, már a világ egyik leghíresebb asszonya volt Agatha Christie. A közbeeső tizenegy napban egész Anglia őt kereste, megtalálójának magas összegű jutalmat ígért egy napilap, médiumok kinyilatkoztatásait olvashatták az érdeklődők, az Amerikai Egyesült Államokban is újsághír lett belőle. Amikor végre megkerült, mindenki azt várta, interjúkat ad és elmagyarázza, mi történt az alatt a tizenegy nap alatt. De Agatha Christie egy nyilatkozatot kivéve soha nem volt hajlandó beszélni róla.
Jared Cade angol újságíró elhatározta, hogy utánajár a titoknak. Először is elolvasott mindent, amit valaha összeírtak a világ legismertebb eltűnéséről, aztán elkezdte felkutatni a még élő szemtanúkat, illetve a hajdani szemtanúk családtagjait. És eközben bukkant a kincsesbányára: Agatha Christie gyerekkori barátnőjének, sógornőjének lányára, aki mindent elmesélt, amit anyjától csak hallott, ráadásul olyan fényképekkel is megajándékozta, amelyeket még soha nem publikáltak.
Ezt a könyvet Agatha Christie nem hivatalos életrajzának is nevezhetjük, hiszen az eltűnés előtti és utáni éveiről is beszámol. Izgalmas, új nézőpontú mű egy tehetséges és bölcs asszonyról.
Földes Péter - Az utca hadvezére
Dr. Landler Jenő élete
Tom Bower - Bernie Ecclestone titkos élete
A könyv felfedi az igazságot a ma 82 éves, munkamániás „Supremo” sokat vitatott üzleteiről és házasságairól, hóbortjairól és kedvteléseiről, az általa megélt katasztrófákról és dicsőségekről, miközben megmutatja, hogyan vált a hírhedt londoni Warren Street egyik használtautó-kereskedőjéből olyan befolyásos személyiséggé, akinek kegyeire politikusok, uralkodók, sztárok és egyéb világnagyságok is áhítoznak.
Walter Schellenberg - Walter Schellenberg emlékiratai
"...Büszkeséggel léptem be új, a technika minden rafinériájával felszerelt dolgozószobámba. A nagy íróasztal mellett egy gördíthető asztal is állt, több telefonkészülékkel és mikrofonnal. Láthatatlanul a falba építve, az íróasztal alatt és a lámpában lehallgatókészülékeket helyeztek el, minden társalgást, zajt önműködően felvettek és rögzítettek. Az ablakokon jól látható kis drót négyszögek: elektromos biztonsági felszerelések, amelyek este, távozás előtt bekapcsolva biztosították az ablakokat, a páncélszekrényeket és az iroda különböző bejáratait. A fotocellákkal biztosított termek puszta megközelítése önműködően teljes riadót váltott ki, amire másodperceken belül ott termett a fegyveres őrség. Íróasztalom olyan volt, mint egy kis erődítmény: beleépítve két géppisztoly, amelyek csövei az egész termet elárasztották golyóval. Mihelyt kinyílt a terem ajtaja, a csövek önműködően a belépőre irányultak. Veszély esetén csak egy gombot kellett megnyomnom, és a két fegyver tüzet nyitott. Egy másik gomb megnyomásával egyidejűleg egy szirénát szólaltathattam meg, amire az őrök a ház minden ki- és bejáratát bezárták. Szolgálati kocsimból huszonöt kilométer távolságra telefonálhattam, titkárnőimnek távbeszélőn diktálhattam. Ha idegen országba mentem kiküldetésbe, a parancs szerint egy műfogat kellett betétetnem, amely kellő mennyiségű ciánkálit tartalmazott ahhoz, hogy engem harminc másodpercen belül megszabadítson az ellenség kezéből. Ezenkívül egy nagy kékköves pecsétgyűrűt hordtam, a kő alatt egy további ciánkapszulával."
Győri Klára - Kiszáradt az én örömem zöld fája
Most végiggondolom sírva e pocsék írásom, s sírva kérek bocsánatot attól, kinek kezébe kerül. S kérem, ne vegye hazugságnak egyetlenegy fél betűjét se. Fáj nekem, bárhogy kutatom múltamat, egyetlenegy jobb emléket nem találok közte. Lehet, hogy e leírt emlékeim úgy vannak, mint mikor öntenek lágy, friss cementet, s valami belelépik úgy lágyan, s az a nyom úgy szárad, úgy keményedik meg, s az úgy marad időtlen időkig. Biza bennem is e sebző emlékek is kitörölhetetlen nyomokat hagytak, írás közbe sokszor zokogás fogott el, félbe kellett hagyjam az írást, hogy könnyeim ne pecsételjék össze e füzetet.
Borbándi Gyula - Két világban
Az 1919-ben született Borbándi Gyula 1949-ben elhagyja Magyarországot. 1951-től 1984-ig a Szabad Európa Rádió munkatársa, az utolsó öt évben már a Magyar Osztály helyettes vezetője. Közben egyik meghatározó szervezője a nyugat-európai magyar emigráció életének, sajtójának és szépirodalmának, egyik alapítója, főmunkatársa, majd szerkesztője az 1951-ben induló Látóhatár című folyóiratnak, felelős szerkesztője 1958-90 közt az Új Látóhatárnak, antológiákat, nyugati magyar irodalmi lexikont és bibliográfiát szerkeszt. Műveiben feldolgozza a magyar népi mozgalom történetét, a Szabad Európa Rádió történetét, az Új Látóhatár négy évtizedét. Ebben a könyvében a saját életét, pályáját tekinti át. Műve nélkülözhetetlen dokumentum lesz mindazoknak, akik ezután foglalkoznak a magyar emigráció történetével, és élmény minden olvasónak, aki egy gazdag és eredményes élet tapasztalataira kiváncsi.
Bálint György - Keserédes éveim
Családtagjaim és barátaim hosszas unszolására vágtam bele, hogy papírra vessem emlékeimet. Ez a könyv mégsem szabályos életrajz, csupán lejegyzése azoknak a helyzeteknek és eseményeknek, amelyek körülöttem zajlottak. Nem életemet kívántam tudálékos pedantériával elemezni, hanem a magántörténelmemből szándékoztam kiragadni azt, ami az átélt 80 esztendőre jellemző. A világirodalom számtalan életrajzot és önéletrajzot tart számon. Ezek többsége - az események felidézésén túlmutatóan - arra törekszik, hogy az életútból valami általánosítható tapasztalatot szűrjön le. Ez azonban csak nagyon keveseknek sikeredett! Nekem eleve nem ez volt a szándékom...
Csáth Géza - Napló (1912-1913)
Napló azokból az évekből, amikor a pszichoanalízissel elkezdett foglalkozni, és a sok önelemzéstől elment a kedve az írástól. "A születő gondolatot mintegy csirájában megöli a kritika." Egy fürdőhelyen kezdett el dolgozni orvosként. Unatkozó hölgyek álltak sorban a kegyeiért. Rákapott a szerekre. Egyre durvábban nyúlt hozzájuk. És próbált leszokni. Belső vívódások, hátrahagyott gondolatok.
Lenke Rothman - Eső
Az Eső című könyv Lenke Rothman élete. Történetét évtizedekig hordozta magában. E kötetben a zsidó, a magyar és a svéd kultúra találkozik. Az Eső napló jellegű mű. A múltból és a jelenből származó európai tapasztalatokat közvetít. A 49. napon így ír: "Ahogy az eső veri az ablakot, úgy csapódnak a gondolatok, a képek a belső térben. Ide-oda pattannak, ütődnek, elsüllyednek és visszatérnek." Amit magunkban hordozunk, egész életünkben foglalkoztat bennünket, és Lenke Rothman szükségesnek tartja, hogy a múltat összekösse a jelennel. Humanista alapszemlélete visszatükröződik az egész könyv során. Intenzíven és reménykedve keresi azt a pontot, ahonnan derekasan helybenhagyott létünket emberségesebbé lehetne tenni. Idézi a Kabbalát, ahol az áll, hogy "Egy legbelső mag, és sok héj. Héj, héj után teremtve, héj, ami a következő év magja lesz.". A legbelső héj talán egy méltóságteljesebb emberi élet magját képezi.
Kevin Mitnick - William L. Simon - A legkeresettebb hacker
A bűvészkedés iránti rajongásom vezetett az átverés művészetéhez. - (Kevin Mitnick). Vajon mi járhat egy hacker fejében? Mi motiválhatja, és mi lehet a célja? Hogyan tud bárkit rászedni és bárhova bejutni? Kevin Mitnick, a világ legkeresettebb hackere lélegzetelállítóan meséli el, milyen trükköket vetett be, hogy bejusson a Motorola, a Sun Microsystems és a Pacific Bell legjobbnak hitt biztonsági rendszereibe. Őszinte vallomásaiból az is kiderül, lételeme volt a hackerkedés, amelynek során egyszerre kamatoztathatta szaktudását és különleges pszichológiai érzékét. Hamar rájött, nem csak a technikai bravúrokat élvezi, hanem azokat a módszereket is, amelyekkel az emberi naivitást és hiszékenységet kihasználva értékes információkhoz juthat. Ez volt számára az kihívás, amely értelmet adott bukásra ítélt életének. Hiteles történetiből nem csak azt tudhatjuk meg, hogyan érte utol az igazságszolgáltatás, hanem azt is, hogyan tudta szabadulása után különös szenvedélyét és fantasztikus tehetségét etikus hackerként a közjó szolgálatába állítani.
Faludy-Kovács Fanny - Pokolbeli víg óráink
A Faludy fehéren-feketén című nagy sikerű gyűjtemény után a folytatás is igyekszik közvetlen közelségbe hozni a 96 évesen elhunyt legendás, vagabond írót. A Pokolbeli víg óráink-ban azonban megváltozik a kérdésfeltevés szemszöge: a személyes tér, a belső világ, a baráti és szerelmi kapcsolatok most részleteikben rajzolódnak ki, a közélettel kapcsolatos gondolatok pedig nagyrészt elvi síkon tárulnak fel. Az itt felelevenített beszélgetések így valami merőben újat hoznak: Faludy egy eddig kevésbé ismert arcát mutatják meg.
Paul Allen - Az ötletember
A Microsoftról először mindenkinek Bill Gates jut az eszébe. Kevésbé ismert, hogy az igazi ötletember a cég társalapítója, Paul Allen volt. A Microsoft születéséről már sokan írtak, de Paul Allen most adja közre először visszaemlékezéseit. Saját szemszögéből meséli el a cég történetét, feltárja Bill Gateshez fűződő sokrétű kapcsolatát, és beszámol izgalmas és fordulatokkal teli életútjáról. 1982-ben, amikor Hodgkin-kórt diagnosztizáltak nála, élete gyökeresen megváltozott. Visszavonult a Microsofttól, és felépülését követően más utat választott: hatalmas vagyonát és elképesztő ötleteit a legújabb kutatások és felfedezések szolgálatába állította. 1986-ban megalapította saját cégét, a Vulcant, amelynek égisze alatt több mint 50 vállalatba fektetett be, a szórakoztatóipartól kezdve a telekommunikáción és a biotechnológián át az agykutatásig. Vállalkozásai mögött mindig ugyanaz az egyszerű kérdés áll: Mi az, ami nincs, de lennie kellene?
Danielle Steel - A remény ajándéka
A világhírű bestsellerírót ebben a könyvében egészen új oldaláról ismerhetjük meg. Ezúttal azok helyett beszél, akiket senki sem hallgat meg.
Fia halála után Danielle Steel - névtelenségét mindvégig megőrizve - tizenegy éven át járta San Francisco utcáit kis csapatával, hogy könnyítsen a hajléktalanok sorsán, segítse túlélésüket. Saját pénzén meleg ruhát, takarót, tisztálkodási szereket vásárolt, hogy ellássa őket a legszükségesebb holmikkal. Mesterkéletlenül őszinte és mélyen megindító visszaemlékezésében fájdalmasan szép és hiteles portrét fest azokról a magukra hagyott emberekről, akikkel az utcákon találkozott.
Danielle Steel új könyve egyszerre szól szívünkhöz, lelkünkhöz és értelmünkhöz. Életre kelti a bennünk szunnyadó jóságot. Üzenete igaz és mély: az ember számára a legfőbb erkölcsi kötelesség a szeretet. Ennél fontosabb parancsolat nem létezik.
Hulej Emese - Egy Teleki gróf Afrikában
A regényes életrajzi kötet főszereplője a világhírű antropológus széki gróf Teleki Géza (1943-2014). Teleki Pál miniszterelnök unokája, idősebb Teleki Géza miniszter és zabolai Mikes Johanna fia Kolozsváron született, az Egyesült Államokban nőtt fel; Washingtonban tanult, később a Pennsylvania Állami Egyetem tanára lett. 1968-tól Jane Goodall munkatársa Afrikában, nevéhez fűződik a Sierra Leone-i nemzeti park létrehozása. Tudományos könyvei angolul és franciául jelentek meg. 2011-ben költözött Magyarországra. A lebilincselő könyv nem csak Teleki Géza afrikai éveinek történetét tartalmazza; szerzője színes tablóképet fest az erdélyi történelmi Teleki-családról, ahogy a hatvanas évek Amerikájának mindennapjairól is, miközben a történet fókuszának háttere az ismeretlen kontinens, az igézet földje, a Föld legszebb arca... Teleki Géza: Az én életem Afrikáról szólt, nem törődtem az itteni dolgokkal, most meg egyszerre, mint egy szivacs, próbálom magamba szívni, mi történt itt. És már értem, hogy az apám miért nem akart ezekről beszélni, ahogy azt is, hogy az anyám viszont miért ragaszkodott ezekhez ennyire. Akkor csak bámultam, ahogy mondta, hogy az ő életében minden milyen gyönyörű volt. Nem értettem, hogy tudott a romok közé visszamenni Erdélybe, és sétálgatni ott, ahol minden szétesett, a románok mindenkit üldöztek, próbálták a magyarokat kitörölni. Nem értettem. Ma már jobban értem...
W. Bernard Carlson - Tesla
Nikola Tesla életművét és munkásságát legátfogóbban és legrészletesebben bemutató mű, melyet a Princeton Egyetem (USA) hagyott jóvá és publikált.
Nikola Tesla kiemelkedő szerepet játszott abban az elektromos forradalomban, amelynek hatására a 20. század fordulóján átalakult a mindennapi élet. Találmányai, szabadalmai és elméleti munkái számos modern váltakozó áramú berendezés megépítéséhez vezettek, és hozzájárultak a rádió és a televízió kifejlesztéséhez. Riválisához, Thomas Edisonhoz hasonlóan Tesla egyike volt Amerika első tudós hírességeinek, aki a New York-i felső tízezer köreiben forgott, és elektromos bemutatóival elkápráztatta Mark Twaint. Egy ügyes és tehetséges showman, aki a nyilvánosság felé a különc zseni képét mutatta. Minden évben születésnapi interjút adott, amelyre még élete végén is, amikor szegénységben élt, kíváncsiak voltak a riporterek, akiknek szórakoztatására azt mesélte, hogy feltalált egy részecskesugár fegyvert, amellyel el lehet pusztítani az ellenséges repülőgépeket. Számos életrajz beszél elragadtatással Tesláról és az ő különcségéről, de eddig egyik sem vizsgálta meg gondosan, hogy mit, hogyan, és miért talált fel. Ebben a korszakalkotó könyvben W. Bernard Carlson demisztifikálja a legendás feltalálót, és elhelyezi őt korának kulturális és technikai közegében, miközben részletesen bemutatja Tesla találmányait és azt, hogy mit tett hírnevének megalapozása és fenntartása érdekében.
Carlson Tesla magánéletéből és a nyilvánosság előtt játszódó életéből vett eredeti dokumentumok segítségével mutatja be az idealista feltalálót, aki egy nagy ötlet vagy elv tökéletes kísérleti megvalósítását kereste, és aki mítoszgyártás és illúziókeltés segítségével ügyesen eladta találmányait a közönségnek. Ez a nagyszabású életrajz új megvilágításba helyezi Tesla látnoki megközelítését a feltaláláshoz és a legjelentősebb technikai áttörései mögött meghúzódó üzleti stratégiákat.
A kötetet Egely György előszava teszi teljessé.
Aharon Appelfeld - Egy élet története
"Néha elegendő a dohos szalma bűze vagy egy madár vijjogása, hogy belehajítson a messziségbe, önmagam feneketlen mélységébe." Aharon Appelfeld, az író vall így, aki a második világháború kitörése idején hétesztendős volt, egy asszimilálódott csernovici zsidó család gondosan óvott, Ervin nevű kisfia. Gyerekkora egyetlen éjszaka leforgása alatt ért véget. Édesanyját németek és románok mészárolják le, halálsikolyát maga is hallja.
Amikor a gettóban töltött hónapok és az ukrán sztyeppéken átvezető halálmenet végén megérkezik a lágerbe, apjától is elszakítják. Ervinnek ekkor sikerül megszöknie - bemenekül az erdőbe. A magányos kisfiú, akit csak állatok vesznek körül, elrejtőzik az erdő mélyén, de aztán megindul az esőzés, és egyre erősödik a hideg. Ervin parasztházakba kopog be, és keresztény árva gyereknek adja ki magát. Hamarosan csaknem teljesen elfelejti szülei arcát, hajdani otthonát. A háború hat hosszú-hosszú esztendeig tart. Befejeződése után a fiú egy darabig ideiglenes táborokban él, ahol csalók, csempészek és tolvajok dolgoztatják az odasodródott gyerekeket. Aztán egy szép napon egy hajó Palesztinába viszi. Egyedül, nyelvtudás nélkül érkezik a tizennégy éves kamasz, aki mindenét elveszítette, akinek mindent elölről kell kezdenie. Ebben a megrendítő, bölcs és költői műben Aharon Appelfeld mai szemmel tesz tanúságot életének arról a szakaszáról, és az azt követő harcról, amelyet az emlékezés vív a feledéssel, a beszéd a hallgatással. Ez a könyv a zsidó irodalom egyik igazán nagy alkotása.
Szalai Vivien - Magyar börtönpokol
"Máig beleborzongok, ha visszagondolok azokra az interjúkra, melyeket Stohl Andrással a Kozma utcai börtönben készítettem. Félelemmel és szorongással teli találkozások voltak ezek. Pokoli és ijesztő - csak ezekkel a jelzőkkel lehet kifejezni azokat a folyosókról gyakran beszűrődő indulatos, kéjes hangokat, a fojtogató szagot, és egy megmagyarázhatatlan érzést, amitől egy pillanatig sem tudtam szabadulni. Mintha a gonosz vett volna körül mindenütt bennünket. A bűn, a gonosz jelenlétét éreztem, és ez félelemmel vegyes undorral töltött el, és tölt el ma is.
A magyar börtönök túlfűtött, fojtogató, kegyetlen világáról, az őrök brutalitásáról, a szexuális visszaélésekről sok mindent hallani, ám az igazságot eddig többnyire jótékony homály fedte. Stohl András, a sztárok csillogó világából érkező színész-műsorvezető öt hónapot töltött a Kozma utcai börtönben, ahol saját szemével tapasztalt meg olyan dolgokat erről a világról, melyek kegyetlenül beivódtak az emlékezetébe. Stohl a maga közvetlen, barátkozós stílusával pillanatok alatt sztár lett a börtönben is, még a legkegyetlenebb gyilkosok is bizalmukba avatták, s edzés közben vagy a zuhanyzóban olyan hajmeresztő titkokat osztottak meg vele, mint azelőtt soha, senkivel.
Ez a könyv nem egy sztár börtönnaplója, sokkal több annál: igaz és kíméletlenül őszinte krónika a magyar börtönökben zajló sokkoló eseményekről." (Szalai Vivien)
Fekete István - Fekete Istvánné - Napló / Hajnalodik / Keserves évek
A kötet Fekete István: Napló - elbeszélés; Hajnalodik - színdarab/dráma, és Fekete Istvánné: Keserves évek című elbeszéléseit tartalmazza.
Ladislaus Szücs - Létszámellenőrzés
Ladislaus Szücs, azaz Szücs László orvosként élte át a koncentrációs táborokat. Számtalan tragédiának, borzalomnak volt tanúja, de ugyanakkor megtapasztalta a segítőkészséget, az önfeláldozást is. Emlékirataiból kiderül, hogy néha a foglyok között is akadt olyan, aki kiszolgálta az őröket vagy elárulta társait, ugyanakkor a rabtartók között is voltak emberséges, jóérzésű személyek.
Hankiss János - Hajnali három / Habfürdő
A könyv a korábban megjelent, közel azonos című mű "alapvetően" átdolgozott, bővített kiadása. A szerző szavai szerint: "Ez a könyv új. Ez nem jelenti azt, hogy "elkövetője" bármit is visszavon abból, amit a régebbiben gondolt". Műfajilag sem változott, vallomások és intelmek elegyednek az esszészerűen megírt szövegben, amelynek alapszövete a visszaemlékezés a szerző saját életére, ifjúságára, hibáira és erényeire, tűnődés életének főbb állomásain, a jázminok, a Duna-part és a magnóliák felidézése, amelyekről kedvenc városai - Debrecen, Győr és Szombathely - jutnak eszébe.