A természet számtalan meglepetést rejt: a lombos fák befolyásolják a Föld forgását, a darvak akadályozzák a spanyolországi sonkatermelést, a tűlevelű erdők pedig esőt csinálnak. Peter Wohlleben, A fák titkos élete című sikerkönyv szerzője legújabb kötetében – a tőle megszokott eleven mesélőkedvvel – megannyi érdekes és különös példán keresztül mutatja be, milyen bámulatos kölcsönhatás és összjáték zajlik a növények és az állatok között. Hogyan épül fel a természet hatalmas óraműve, melyben minden “fogaskeréknek” megvan a maga helye és szerepe? És mi történik, ha ez a finoman kiegyensúlyozott rendszer megbillen? Mi a jobb: ha az ember “segíti” a természetet, hogy helyreálljon ez az egyensúly, vagy ellenkezőleg, ha békén hagyja?
Kapcsolódó könyvek
Peter Wohlleben - Érted a fák beszédét?
Mit gondolsz, vajon a fák is alszanak éjszaka? Hallottál már az erdő internetéről? Szerinted a szajkó vagy a mókus jegyzi meg jobban, hová rejtette a téli tartalékait?
Ha kíváncsi vagy minderre, és szeretnél még több elképesztő dolgot megtudni a fákról és az erdő lakóiról, tarts velünk ezen a felfedezőúton!
Fény derül az erdőlakók titkaira, megismerheted a szokásaikat és mindazokat a trükköket is, amelyeket a túlélés érdekében alkalmaznak.
Peter Wohlleben erdész, aki több mint 20 éve vezet családi és iskolai túrákat az erdőben. Gyerekeknek írt művében lenyűgöző megfigyeléseiről és kutatásairól mesél a kisebbek számára is érthető nyelven. Egyedülálló ismeretterjesztő könyvét számos kvíz és játékos feladat teszi még szórakoztatóbbá.
Christina Braun - Sabine Stauber - Az erdő
Milyen fák nőnek az erdőben? Hogyan töltik az állatok a telet? Miért fontosak az erdők? Csináld velünk! - Találd ki, fejtsd meg, kísérletezz! Tudtad? - Izgalmas adalékok, extra tudás Nahát! - Rekordok és megdöbbentő tények Megkérdeztük - Különleges interjúk
Joachim Mayer - Milyen fa ez?
Zsebméretű praktikus határozó. Előnye, hogy kis mérete és súlya lehetővé teszi, hogy magunkkal vigyük erdei barangolásainkra. A könyv az Európában előforduló 170 legismertebb, leggyakoribb faj részletes leírását tartalmazza, minden fajról látványos, színes fotóval. A különböző fák meghatározását színkód és a legfőbb jellemzők pontos leírása segíti.
David More - Alastair Fitter - Fák
Több mint kétszázféle európai fa leírása a felismeréshez segítséget nyújtó színes ábrákkal.
Ismeretlen szerző - Guinness World Records 2017
Újra itt a világ első számú rekordgyűjteménye, minden eddiginél gazdagabb tartalommal! A Guinness World Records 2017 telis-tele van vadonatúj rekordokkal a legkülönbözőbb témakörökből, legyen szó a fekete lyukakról, a kupolákról, a baglyokról vagy éppen a húsevő növényekről. Szeretnéd megtudni, mi volt a legmagasabb pont, ameddig gördeszkával feljutott valaki, vagy mekkora a világ legnagyobb robothala? Vagy hogy milyen gyorsan tud biciklizni egy mosómedve? Mindezekre a kérdésekre és még sok másra is választ kaphatsz a Guinness Rekordok könyve 2017-es kiadásából.
Idei újdonságaink közé tartoznak a fejezetnyitó adatbankok, melyeken érdekes és izgalmas adatokat gyűjtöttünk össze állatokról, az emberi testről, a sportágakról és a felfedezésekről.
A régi kedvencek mindegyikét frissítettük, így új rekorderünk van a világ legmagasabb kutyája kategóriájában is! Fotósaink mint mindig, most is folyamatosan járták a világot, hogy elkészíthessék csodálatos felvételeiket az idei év legfigyelemreméltóbb rekordjairól és rekordereiről.
Schmidt Egon - Veres László - Az erdők élővilága
Könyvünkből sok-sok állatot ismerhetsz meg. Az erdőben az avartól egészen a magas koronák csúcsáig élnek az állatok. Rengeteg a látnivaló, de ezúttal maradjunk a földön, a vén törzsek és a köztük zöldellő bokrok között, meglátod, mennyi állat él, fészkel, táplálkozik az erdőknek ezen az alacsony szintjén.
Könyvünk segítségével talán felismered majd kirándulás közben a tölgyerdőt, a bükköst, és észreveszed az avarban motozó erdei pockot, a tisztáson napozó szép zöld gyíkokat, és nem ijedsz meg a nagyokat ugró mocsári békáktól sem. A könyv kihajtható színes oldalain rejtettük el azokat az állatokat, amelyeket külön-külön is bemutatunk. Az állatok neve mellett lévő szám mutatja, hogy az egyes fajokból hány állatot kell a képen megtalálnod.
A könyvben szerepelnek olyan állatok is, melyekből egyre kevesebb található meg Magyarországon, ezért különösen védeni kell őket. Nem szabad bántani, elpusztítani egyetlenegyet sem! A leírásokban feltüntettük a védett állatok eszmei értékét. Erre te is gondolj, ha az erdőt járod!
Könyvünk egy nyolc kötetből álló sorozat első része, amelyből még három jelenik meg negyedévenként ebben az évben. A kíváncsiskodóknak a könyv hátoldalán eláruljuk, milyen területre barangolunk legközelebb.
Alexandra Werdes - Madarak
A trópusi esőerdők kolibrijától az afrikai szavannák struccán át, az Antarktisz pingvinjétől a magasban szárnyaló sasig a világ minden részén élnek madarak, és számtalan alakot öltenek. Pompás tollazatuk, dallamos énekük és repülési technikájuk elbűvöli az embert. Hogyan repülnek? Sosem fáznak a pingvinek? Hogyan tájékozódnak a baglyok a sötétben? Ebben a Mi MICSODA könyvben nemcsak ezekre a kérdésekre kapsz választ, hanem megismerkedhetsz a madárállomások munkájával, készíthetsz költőodút, de olvashatsz arról is, hogyan mentik meg a szerencsétlenül járt lundafiókákat az izlandi gyerekek.
Schmidt Egon - Bécsy László - Magyarország legszebb madarai
Csúnya madár nincs! Valamennyien szépek. A zöld nádas felett hanyagul odavetett hófehér fátyolként, méltóságteljesen evező nagy kócsag éppen úgy, mint a szikla csúcsán flótázó, hamvaskék fejű, rozsdavörös alsajú kövirigó. A festő ecsetjére kívánkozó színeivel a trópusokat idéző gyurgyalag, vagy a maga egyszerűségében is nagyon szép, odúja előtt csiripelő kis mezei veréb. Van, akit a tollak színes kavalkádja, másokat a magasban keringő, vagy éppen prédájára váró ragadozó bűvöl el. Sokan azokban az utánozhatatlanul elegáns mozdulatokban gyönyörködnek, ahogy a kékbegy mozog a nád sűrűjében, vagy amikor a fülemüle könnyedén repülve egy gallyra telepszik, és szárnyait kissé leeresztve önfeledten csattogni, énekelni kezd.
Nem volt könnyű a válogatás, hiszen a könyvben szereplő 24 madárfaj helyett nagyon könnyen egy másik „garnitúrát", hasonló szépségű madarakat is bemutathattunk volna. Biztosan sokan lesznek, akik majd hiányolják a narancspiros mellényű, nagy fekete szemeivel oly kedvesen pillantó vörösbegyet, az üstökös vagy a kanalas réce pazarul színezett gácsérját, a cigánycsuk bókoló bogáncs lila virágján hintázó hímjét, a felfelé hajló hosszú csőrével és fehér-fekete színeivel valóban megkapó külsejű gulipánt, a mindig elegáns, légiesen könnyed röptű cséreket, szerkóikét, és a felsorolást még hosszan lehetne folytatni. A terjedelem azonban határokat szab és ezúttal csak 24 fajra volt lehetőségünk. Hazánkban pedig kereken 200 madárfaj fészkel, hogy a többit, a rendszeres átvonulókat, téli vendégeket ne is említsük, így aztán hosszas válogatás után a következő oldalakon látható fajok mellett döntöttünk. Az vesse ránk az első követ, aki bármelyiküket ne sorolná a legszebb hazai madarak közé.
Josef Reichholf - Az erdő
Túráink, kirándulásaink elsődleges színhelye az erdő. Az erdő, ahol vendégek vagyunk, de ahol jól is érezzük magunkat, beilleszkedve a környezetbe. Ez a könyv elmagyarázza az erdők működését, megérthetjük belőle miként működik ez az egyébként önfenntartásra hivatott életközösség. A könyv elolvasása után talán kicsit más szemmel megyünk majd ki az erdőbe, és talán jobban szívügyünknek érezzük az erdők védelmét.
A könyv kis formátumú, a közel 200 oldalas mű közérthetően, de tudományosan magyarázza el a közép-európai erdők ökológiájának összefüggéseit.
Bagoly Ilona - Zsákmányszerzés
Az állatvilág ragadozóinak kalandokkal tarkított mindennapjai elevenednek meg e csodás illusztrációkkal ellátott kötet lapjain. A hatásos zsákmányejtő fegyverek felvonultatása mellett megismerhetjük a vadászat számos titkát, a különféle technikákat: a csapatmunka előnyeit, a magányosan élők trükkjeit a mérges szúrásoktól a furfangos cselek különféle változatáig. A természet iránt érdeklődő olvasót a leírások mellett magyarázó ábrák segítik a zsákmányszerzők viselkedési szokásainak megértésében.
Ismeretlen szerző - A természet ABC-je
A természettel kapcsolatban mindig is rengeteg kérdés merült fel. Miért forog a Föld? Hogyan készítik a méhek a mézet? Melyik a leggyorsabb állat? Becsaphat-e a villám kétszer egymás után ugyanarra a helyre? Ilyen és ezekhez hasonló összesen 1000 kérdésre ad választ a könyv, és ezzel segít a természettel kapcsolatos ismeretei bővítésében, illetve azok alkalmazásában. Ritkaságszámba menő fényképek, színes grafikák és táblázatok teszik egésszé ezt a nélkülözhetetlen kézikönyvet.
Mindenre szakértőktől kap magyarázatot: erdészektől, geológusoktól, meteorológusoktól, botanikusoktól, zoológusoktól, ökológusoktól - s mindezt egyetlen kötetben!
Ismeretlen szerző - Erdei élővilág
A szakértők által írt, gondosan illusztrált, könnyen forgatható Spotter's Guide a természetbarátok nélkülözhetetlen zsebkönyve.
A részletes leírások segítségével több mint 100 virágot, fát, madarat, rovart és más erdei élőlényt azonosíthatsz be!
Az internetlinkek segítségével további izgalmas felfedezéseket tehetsz!
Rupert Hochleitner - Milyen ásvány ez?
Zsebméretű praktikus határozó. Előnye, hogy kis mérete és súlya lehetővé teszi, hogy magunkkal vigyük barangolásainkra.
A könyv a legismertebb, leggyakoribb ásványok részletes leírását tartalmazza látványos, színes fotóval. A különböző ásványok meghatározását színkód és a legfőbb jellemzők pontos leírása segíti.
Angela Weinhold - Fedezd fel az erdőt!
A Ravensburger népszerű Mit? Miért? Hogyan? gyermekkönyvsorozatának 40. kötetét lapozgatva az erdők élővilágával ismerkedhetnek az óvodások és a kisiskolások. Megtudhatják többek között, milyen növények és állatok élnek a lombhullató és a tűlevelű erdőkben, mi az az őserdő, miért nőnek olyan magasra a fák, miért nem borítják el az erdőt a lehullott levelek, mit csinál az erdész, miért kell védeni az erdőket. A könyv végén egy kivágható memóriajátékot is találnak.
Noel Kingsbury - Fák
Mielőtt az emberiség átformálta volna bolygónk arculatát, a Föld nagy részét évezredeken át érintetlen erdők borították. Az ember nagyon jól ismerte a környezetében élő, olykor hatalmas növényeket, számos mitikus tulajdonságot kapcsolt hozzájuk. Ez éppúgy érvényes az északi területek fáira, az égerre, a kőrisre, a tölgyre, a szilfára, mint a nevezetes trópusi és szubtrópusi fajokra, legyen az az ében vagy a baobab. A kötet 150 fa konyhai, gyógyászati, kozmetikai felhasználásának lehetőségeit, spirituális vonatkozásait mutatja be, azokkal a jótékony hatásokkal együtt, amelyeket törzsének, kérgének, gyümölcsének, levelének tulajdonítanak.
Feliksz Lev - Miért van levél a fákon?
Az egyszerű kérdésre nem is olyan egyszerű a felelet. De azért lehet a bonyolult jelenségeket is könnyed, természetes egyszerűséggel megmagyarázni. Feliksz Lev könyve ezt példázza. A kisgyermek elsődleges rácsodálkozására felel könnyed, természetes egyszerűséggel, és eközben szinte észrevétlenül vonja be a biológiai jelenségek és fogalmak világába. Szó esik a levegő összetételéről, a fotoszintézisről, a levél felépítéséről. Megismertet a levegő és a napfény szerepével a növényvilágban, bemutatja a mikroszkóp használatát. A szórakoztató olvasmány a természet szeretetére és a tudományos összefüggések felismerésére neveli olvasóit.
Borhidi Attila - Az erdő élete
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Hermann-Michael Hahn - Milyen csillagkép ez?
Zsebméretű praktikus határozó a csillagos égbolt megfigyeléséhez a Közép-Európából látható összes csillagkép részletes leírása, színes ábrával, a távcsővel megfigyelhető legszebb csillagok és csillagködök felsorolása, a meghatározást az évszakoknak megfelelő csillagtérképek segítik.
Raff György - Raff György természethistóriája gyermekek számára
Az érdemes olvasóközönséggel itt gyermekek' számára való Természethistória közöltetik, mellyet Raff oktató meglehetősen azon hangon irt, millyet a' gyermekek szeretnek 's millyennel ugy szólván birniok is kell, ha azt akarjuk, hogy azt jó kedvvel és haszonnal olvassák. Szerző, párbeszédi (dialogicus) hangot választa benne, de nevénél egy gyermeket sem szólit. - Majd ő beszél a' gyermekekkel, majd ezek ő vele. Most a' gyermek beszélget egy állattal, vagy a' szerző; aztán pedig magával az állattal beszéltetik el históriáját. Most sétálni mentek, plántákat, állatokat és köveket keresgélnek; aztán a' szélesen kiterjedő világtengeren hajókáznak, hol fókákat és czethalakat látnak fogdosni.
Rudolf Engel-Hardt - A természet csodái
Ismertető: Gyönyörűséges képek vannak benne. Külön kis fejezetek vannak a hazai lepkéknek, hazai madaraknak, egzotikus társaiknak, aztán a tengerek élővilágának stb. szentelve. Kifejezetten gyerekeknek íródott, és annyira lelkesen beszél a természet csodálatosságáról, hogy a gyerekek egyből beleszeretnek ezekbe a szépségekbe. Emellett pedig egy csomó állat és növény nevét is megismerhetik, illetve hogy azok hogy néznek ki.