A Magyar polgári eljárásjog egy kötetbe sűríti össze azokat az ismereteket, amelyeket egy joghallgatónak a polgári perről, a bírósági végrehajtásról és az alternatív vitakezelés különböző formáiról tudnia kell. A tankönyv a polgári eljárásjog alapfogalmainak, jogforrásainak, fejlődéstörténetének és alapvető elveinek a bemutatásával kezdődik. A bírósági szervezet áttekintését a polgári eljárás általános rendelkezéseinek, majd a polgári per szerkezetének, az első- és másodfokú eljárásnak, a perorvoslatoknak és a különleges pereknek a leírása követi. A kötet bemutatja a kisértékű perekre és a kiemelt jelentőségű ügyekre vonatkozó eljárási szabályokat is. A nemperes eljárások közül részletesen foglalkozik a fizetési meghagyással és a bírósági végrehajtással. Zárófejezetei a polgári eljárás alternatíváit, a közvetítést (mediációt) és a választottbíráskodást tekintik át. A nemperes eljárásokra vonatkozó terjedelmes jogszabályanyag kiiktatásával a polgári peres eljárás mélyebb és alaposabb megismerését szeretnénk előmozdítani. 1998 óta a tankönyv tizenegyedik kiadását veheti kézbe az olvasó. A legújabb kötet már azokat a változtatásokat is tartalmazza, amelyeket az Alaptörvénnyel együtt hatályba lépett sarkalatos törvények és más jogszabályok idéztek elő a polgári eljárásjog területén. Jó hír a joghallgatók számára, hogy a jogszabályanyag gyarapodása ellenére a tankönyv terjedelme nem változott.
Kapcsolódó könyvek
Anka Tibor - Öröklési jog - Hagyatéki eljárás
A hagyatéki eljárásról szóló kötet elsősorban a 2010. évi XXXVIII. törvényt, illetve annak az új Ptk.-t követő módosításait mutatja be. A könyv kiemelkedő elméleti munkásságú és több évtizedes közjegyzői gyakorlattal rendelkező szerzője garancia arra, hogy az olvasó teljes körű, naprakész és a gyakorlatban tényleges segítséget jelentő ismertetést kap a hagyatéki eljárásról.
A különböző jogintézmények új Ptk.-beli változásait a hagyatéki eljárásnak is követnie kell, valamint ebben az eljárásban alapvető fontosságúak az öröklési jogi újdonságok. Így például az új Ptk.-nak a cselekvőképesség korlátozására, az eseti gyámra és az eseti gondnokra vonatkozó, a korábbitól eltérő szabályainak alkalmazása szükségessé tette a hagyatéki eljárás módosítását. A felelős őrzés jogintézményének megszűnése miatt a hagyatéki eljárásban is a jogalap nélküli birtoklás szabályait kell alkalmazni. Az új Ptk.-nak a végrendeletben létesített alapítvány létrehozatalával kapcsolatos, a korábbi szabályozástól eltérő rendelkezései is érintik a hagyatéki eljárást. Mivel az új Ptk. korlátozott körben érvényesnek ismeri el az utóörökös nevezést, a hagyatéki eljárásban az utóörökös helyzetét is rendezni kell. Lényegesen megváltoztak a túlélő házastárs állagöröklésére, haszonélvezeti jog öröklésére és az utóbbi megváltására vonatkozó szabályok, ezért a hagyatéki eljárási törvényben is jelentősen módosultak az özvegyi jog megváltására vonatkozó rendelkezések.
Az öröklési anyagi jog és a hagyatéki eljárás közötti tartalmi összefüggés miatt felhívjuk a figyelmet arra, hogy az Új magánjog sorozat keretében megjelent az új Ptk. öröklési jogi szabályainak változásait ismertető kötet is.
Kiss Gábor - Sándor István - A szerződések érvénytelensége
A szerződések érvénytelenségét bemutató kézikönyv az új Ptk. egészét áttekinti: a semmisségi okokat a személyek jogában, a dologi jogban, a kötelmi jog általános és különös részében, a megtámadhatósági okokat a kötelmi jog általános részében. A kötet ismerteti a kötelmi jog különös részében szabályozott egyes szerződések esetében tipikusan előforduló érvénytelenségi okokat is.
A hagyományos polgári jogi területeken túl a szerzők bemutatják a társasági szerződés érvénytelenségét, a fogyasztói szerződések sajátos érvénytelenségi okait, valamint a fizetésképtelenségi jogban ismert eseteket. Külön fejezet ismerteti az érvénytelenség esetén alkalmazandó jogkövetkezmények rendszerét, valamint az érvénytelenség perjogi vonatkozásait.
A szerzők – bírói, ügyvédi munkájuk mellett jogirodalmi tevékenységet végző gyakorlati és elméleti szakemberek – elsősorban a joggyakorlat, kiemelten a bírósági gyakorlat oldaláról kívánják bemutatni a szerződések érvénytelenségének területét, de érintik a témakör egyes kérdéseinek elméleti, dogmatikai alapjait és szakmai vitáit is.
Ismeretlen szerző - Szerződések tára
Ez az új Polgári Törvénykönyv alapján összeállított, több mint 120 szerződésmintát felvonultató kötet 2014. március 15. után iránytű lehet az okiratszerkesztésben. Az új polgári jogi kódex ugyanis helyenként alapjaiban változtatta meg a szerződések szabályozási rendszerét, valamint a magyar jogban eddig nem létező jogintézményeket vezetett be. Így a megszokott módszerek és szerződési sémák már nem minden esetben alkalmazhatók.
A mintatár fejezetenként rövid és közérthető áttekintést nyújt az adott szerződéstípus jogszabályi hátteréről, elsősorban az új tudnivalókra koncentrálva. A jogszabályi háttérről szóló magyarázatokat a jegyzetekkel ellátott szerződésminták követik. Elsőként szerepel az adásvételi szerződés és annak különös nemei, altípusai. Önálló fejezetet kapnak a vállalkozási, a fuvarozási, a szállítmányozási, a megbízási, a bizományi, a közvetítői, a használati, a hitel- és számlaszerződések. Nem hiányozhatnak a sorból a biztosítéki és zálogszerződések, az engedményezés, a jogátruházás, a tartozásátvállalás, a szerződésátruházás okiratmintái sem. A záró fejezetek a társasági jog területén, illetőleg a magánszemélyek között jellemző (ajándékozási, tartási, életjáradéki, öröklési) szerződéseket dolgozzák fel.
A jogászok, a jogi végzettség nélküli üzletemberek, vállalkozók számára és a magánemberként szerződéseket kötők részére egyaránt hasznos segédeszköz ez a mintatár. A szerzők – kilenc ügyvéd, három kúriai tanácselnök és egy kúriai tanácsjegyző – gyakorló jogalkalmazóként azt vallják, hogy a megfelelően előkészített és pontosan megszövegezett, jó szerződéssel megelőzhetők a későbbi jogviták. Ehhez hasznos és nélkülözhetetlen munkaeszköz ez az összeállítás.
Orosz Árpád - Weiss Emília - Öröklési jog - Anyagi jog
Az öröklésnek az új Ptk.-ban meghatározott rendjét és a szabályozási változások gyakorlati következményeit ismerteti ez a hiánypótló kötet. A szerzők (kúriai bíró, jogtudós) részletes magyarázatokkal segítik a kódex szabályai közötti eligazodást, az új jogintézmények és rendelkezések megértését, elemzik a bírósági gyakorlatban várható változásokat.
Több fontos területet érintenek az új szabályok, ilyenek például az írásbeli magánvégrendelet alaki követelményei, a házastársaknak az életközösség fennállása alatt készített, ugyanabba az okiratba foglalt írásbeli végrendelete érvényesnek elismerése, egyes esetekben annak megengedése, hogy a végrendelet alapján valamely időponttól, eseménytől más lépjen az addigi örökös helyébe. A törvényes öröklés rendszerében az egyik leglényegesebb változás az elhunyt házastársának öröklésére vonatkozik: holtig tartó haszonélvezet csak az örökhagyóval közösen lakott lakásra és annak berendezésére illeti meg. A hagyaték többi részéből egy gyermekrészt örököl, ha az elhunytnak vannak leszármazói, vagy a hagyaték felét, ha a másik felét az örökhagyó szülei öröklik. Nagy jelentőségű az is, hogy az új Ptk. értelmében a törvényes örökrésznek nem a fele, hanem a harmada illeti meg a kötelesrészre jogosultat.
Az öröklési anyagi jog és a hagyatéki eljárás közötti szoros tartalmi összefüggésre tekintettel külön is felhívjuk a figyelmet arra, hogy az Új magánjog sorozat keretében megjelent a hagyatéki eljárást ismertető, az új Ptk. miatti eljárási változásokat bemutató kötet is.
Ismeretlen szerző - Tanulmányok az új Polgári Törvénykönyvhöz
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Ismeretlen szerző - Polgári jog: Dologi jog
A birtok, birtokvédelem, jogalap nélküli birtoklás szabályait követően a tulajdonjog szabályozását (tárgya, tartalma, védelme, megszerzése, közös tulajdon, társasház) ismerteti a kommentár negyedik kötete. A legjelentősebb változások a zálogjogot érintik: alapvetően megváltozott a szabályozás rendszere és tartalma, a zálogjogi nyilvántartás jellege. Az új Ptk. az ingatlan-nyilvántartásról szóló törvény szabályozási köréből az anyagi magánjogi rendelkezéseket átvette, így ezeket is ismerteti a kötet.
Az új Ptk. kommentárja részletes magyarázatokkal segíti a kódex szabályai közötti eligazodást, az új jogintézmények és rendelkezések megértését. A Kúria bírái, kodifikátorok, jogtudósok mutatják be a változásokat és azok következményeit. Szakszerű, ugyanakkor gyakorlatias elemzésük megkönnyíti az átállást az új kódex alkalmazására.
A kötet második kiadása már tartalmazza az új Ptk. időközben történt módosításait. Ismerteti az átmeneti rendelkezéseket (Ptké.), bemutatja más jogszabályok kapcsolódó rendelkezéseit (így a szomszédjogok és a tulajdonjog korlátainak külön törvényi szabályait, az ingatlan-nyilvántartásról szóló törvény módosítását, a hitelbiztosítéki nyilvántartásról szóló törvényt, a zálogjog bírósági végrehajtáson kívüli érvényesítésének és a kielégítési jog gyakorlása felfüggesztésének, korlátozásának eljárási szabályairól szóló kormányrendeletet), valamint kitér a bírói gyakorlat változására (az 1/2014. Polgári jogegységi határozat alapján).
Ismeretlen szerző - Polgári jog: Kötelmi jog 2.
A kommentár két kötetben ismerteti az új Ptk. kötelmi jogi könyvét. Az egyes szerződéseket a gyakorlati igényeknek és tapasztalatoknak megfelelő tartalommal (és más csoportosításban) tartalmazza az új kódex. Korábban nem szabályozott szerződésekkel is kiegészült a törvénykönyv, úgymint a bizalmi vagyonkezelés, a franchise és a lízing. Egyes jogintézmények megszűntek (például felelős őrzés), mások szabályozása részletesebb lett (például értékpapír). A kötet ismerteti a szerződésen kívül okozott kárért való felelősség rendelkezéseit, köztük a közhatalom gyakorlásával okozott kárért viselt felelősséget és a termékfelelősséget is.
Az új Ptk. kommentárja részletes magyarázatokkal segíti a kódex szabályai közötti eligazodást, az új jogintézmények és rendelkezések megértését. A Kúria bírái, kodifikátorok, jogtudósok mutatják be a változásokat és azok következményeiket. Szakszerű, ugyanakkor gyakorlatias elemzésük megkönnyíti az átállást az új kódex alkalmazására.
A kötet második kiadása már tartalmazza az új Ptk. időközben történt módosításait. Ismerteti az átmeneti rendelkezéseket (Ptké.), bemutatja más jogszabályok kapcsolódó rendelkezéseit (így például a tartós közvetítői szerződés alapján a közvetítőt megillető jutalékról vagy a bizalmi vagyonkezelő vállalkozások pénzügyi biztosítékainak egyes szabályairól szóló kormányrendeletet), valamint kitér a bírói gyakorlat változására (az 1/2014. Polgári jogegységi határozat alapján).
Ismeretlen szerző - Polgári Törvénykönyv
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Czúcz Ottó - Szociális jog I.
Mindennapi használatra is alkalmazható tankönyv. Dr. Czúcz Ottó egyetemi tanár nagysikerű tankönyve részletesen áttekinti és megmagyarázza a társadalombiztosítás és egyéb szociális ellátások jogi szabályozását. A tankönyv egyedülállóan nagy teret szentel a nemzetközi szociális jog alapkérdéseinek, az Európai Unió szociális jogi gyakorlatának.
Lomnici Zoltán - Egyesületek
A társadalmi szervezetek, ezen belül az egyesületek jelentősége a rendszerváltást követően megnőtt, hiszen az oktatási és kulturális területen, valamint a szociális gondoskodás terén meghatározó jelentőséget nyertek. Míg korábban csupán néhány száz egyesület fejtett ki közhasznú tevékenységet, addig napjainkban már több tízezer egyesület lát el fontos – korábban az állam által végzett – feladatokat. Nem csupán a társadalmilag hasznos célok megvalósítása miatt fontosak az egyesületek, hanem a gazdasági életben betöltött szerepük is figyelemreméltó, hiszen több tízezer személyt foglalkoztatnak és évente több milliárd forinttal gazdálkodnak. A működés során számos jogvita keletkezik, így a bírói gyakorlat évről évre gazdagodik. Az egyesületek bejegyzése kapcsán is számos jogi nehézséggel kell szembenézni, ezért a Legfelsőbb Bíróság egyre szaporodó iránymutató döntéseinek ismerete nélkülözhetetlen. A korábbi kiadás óta olyan határozatok születtek a Legfelsőbb Bíróságon és a táblabíróságokon, amelynek megismertetése közérdek. A bővített kiadás módszeresen feldolgozza az egyesületek, köztestületek, közhasznú társaságok és pártok működésére és szervezetére vonatkozó bírói gyakorlatot és az alapításra, valamint a nyilvántartásba vételre vonatkozó szabályokat is. A kiadvány külön foglalkozik a sportegyesületekre vonatkozó szabályokkal és bemutatja az idevágó ítélkezési tapasztalatokat is. A kötet összeállításakor arra törekedtünk, hogy a jogi szakemberek mellett a jogban járatlan polgárok is haszonnal forgathassák a kiadványt.
Vókó György - Magyar büntetés-végrehajtási jog
Az emberi jogok biztosítása, valamint a szankciók tartalmát képező jogkorlátozás törvényes végrehajtása iránti fokozódó jogállami igény az európai uniós csatlakozásra is figyelemmel indokolttá tette a büntetőjoggal, büntetés-végrehajtási joggal szemben támasztott új követelmények megfogalmazását. A könyvből választ kapunk arra, hogy mennyire hatékonyak az egyes szankciók, milyen az általános és speciális megelőző hatásuk, mely körülmények befolyásolják a tartalmukat képező és más értékektől, érdekektől való ideiglenes, átmeneti, arányos jogfosztás gyakorlati megvalósulását. Szempont a társadalom védelme a bűnelkövetőtől, de szempont a végrehajtás során az ő védelme is a társadalom haragjától, a hatóság egyes megtévedt tagjainak esetleges önkényes eljárásától. Ezért kényes részét képezi a könyvnek a jogállami garanciarendszer működése is. A magyar büntetés-végrehajtási jog egyrészt egyetemi tankönyv, másrészt a jogi szakvizsgára készülő gyakorlati szakemberek számára is segítséget nyújt a felkészüléshez.
Ismeretlen szerző - Polgári jog: Kötelmi jog 1.
A kommentár két kötetben ismerteti az új Ptk. kötelmi jogi könyvét. A kötelmek közös szabályait (jognyilatkozat, képviselet, elévülés, egyezség, teljesítés stb.) követően a szerződések általános szabályai következnek az alapelvektől a szerződéskötés és értelmezés rendjén át az érvénytelenség új szabályozásáig, majd a teljesítés és szerződésszegés megújult rendszere, valamint a szerződés megerősítésének, módosításának, megszűntetésének szabályai kerülnek sorra. Néhány újdonságot érdemes kiemelni: szerződéskötés versenyeztetési eljárásban és elektronikus úton, termékszavatosság, az érvénytelenség jogkövetkezményei és szerződésátruházás.
Az új Ptk. kommentárja részletes magyarázatokkal segíti a kódex szabályai közötti eligazodást, az új jogintézmények és rendelkezések megértését. A Kúria bírái, kodifikátorok, jogtudósok mutatják be a változásokat és azok következményeit. Szakszerű, ugyanakkor gyakorlatias elemzésük megkönnyíti az átállást az új kódex alkalmazására.
A kötet második kiadása már tartalmazza az új Ptk. időközben történt módosításait. Ismerteti az átmeneti rendelkezéseket (Ptké.), bemutatja más jogszabályok kapcsolódó rendelkezéseit (így a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól vagy a kötelező jótállásról szóló kormányrendeletet), valamint kitér a bírói gyakorlat változására (az 1/2014. Polgári jogegységi határozat alapján).
Ismeretlen szerző - Polgári jog: A jogi személy
Egy hiánypótló új rész – a valamennyi jogi személyre vonatkozó általános szabályok – bemutatásával kezdődik a kommentár második kötete. Ezt követően az egyes jogi személyekre (egyesület, alapítvány, szövetkezet, egyesülés, vállalatcsoport) alkalmazandó, az előző Ptk. szabályainál jóval részletesebb rendelkezések ismertetése következik. A gazdasági társaságokról szóló törvény – a betéti, a közkereseti, a korlátolt felelősségű társaságokra és a részvénytársaságokra vonatkozó jelentősen megváltozott tartalommal – teljes egészében beépült a kódexbe.
Az új Ptk. kommentárja részletes magyarázatokkal segíti a kódex szabályai közötti eligazodást, az új jogintézmények és rendelkezések megértését. A Kúria bírái, kodifikátorok, jogtudósok és ügyvédek mutatják be a változásokat és azok következményeit. Szakszerű, ugyanakkor gyakorlatias elemzésük megkönnyíti az átállást az új kódex alkalmazására.
A kötet második kiadása már tartalmazza az új Ptk. időközben történt módosításait. Ismerteti az átmeneti rendelkezéseket (Ptké.), bemutatja más jogszabályok kapcsolódó rendelkezéseit (az egyes jogi személyek átalakulása, szétválása, egyesülése, az egyes civil szervezetek nyilvántartása, a cégnyilvánosság, a bírósági cégeljárás és a végelszámolás területéről), valamint kitér a bírói gyakorlat változására (az 1/2014. Polgári jogegységi határozat alapján).
Kecskés László - Magyar polgári jog Általános rész II.
Jelen monográfia a magyar polgári jog egyetemi oktatási anyagának egyik fontos területével a személyek jogával foglalkozik. Előzménye volt a „Magyar Polgári Jog Általános Rész II. A személyek joga" című 1999-ben megjelent tankönyv. A személyek jogára vonatkozó magyar jogi szabályozás rendkívül nagymértékben megváltozott az elmúlt években. Elsősorban ez a körülmény tette szükségessé az anyag átdolgozását, felfrissítését. Az új kiadásnak a tematikája bővebb, mint az előzőé. Ez a mostani tankönyv a korábbi műben érintett anyagrészek nagymértékű újraírásán túlmenően tartalmazza ugyanis a személyhez fűződő jogok polgári jogi védelmével kapcsolatos legfontosabb ismereteket, valamint a magyar társasági jogban időközben EU-jogharmonizációs okokból bekövetkezett tételes jogi kiegészítéseket is.
Barinkai Zsuzsanna - Bártfai Judit - Dósa Ágnes - Gulyás Kálmán - Herczog Mária - Horváth Éva - Kutacs Mária - Lovas Zsuzsanna - Molnár Gábor - A mediáció
A mediációnak vagy más néven közvetítésnek már nálunk is évtizedes múltja van. Ha a felek vitája zsákutcába kerül, a bírósághoz fordulás előtt és gyakran ahelyett kiutat jelenthet egy semleges, harmadik személy bevonása. A közvetítő nem ítélkezik a vitás ügyben, hanem abban segíti a feleket, hogy egy minden érdekelt számára kedvező megoldást találjanak, amit írásos megállapodásukban rögzítenek.
A két nagysikerű kiadást megért „Mediáció – a közvetítői tevékenység” című kiadvány folytatásának tekinthető, ugyanakkor teljesen önálló új könyv célja, hogy az egyes területek legjobb gyakorlati és elméleti ismerőinek tolmácsolásában a lehető legteljesebb áttekintést nyújtsa a mediáció – avagy közvetítői tevékenység – intézményéről.
A mű először a mediáció alapkérdéseivel ismerteti meg az olvasót: bemutatja a konfliktuskezelés elméletét és gyakorlatát, a különböző tárgyalási módszereket, kitér az egyes közvetítési területek megközelítésbeli sajátosságaira, valamint a mediátorképzés hazai rendszerére.
A kötet ezt követően a mediáció törvényi és rendeleti szabályozása mellett részletesen elemzi az egyes közvetítési formák speciális szabályait, továbbá külföldi és hazai gyakorlatát. Így bemutatásra kerül a családi mediáció, az egészségügyi közvetítés, a gazdasági mediáció, a büntetőeljárás során alkalmazható közvetítés, a fogyasztói jogviták alternatív rendezése, valamint a munkaügyi és az oktatási mediáció. Az egyes részterületek bemutatására a legújabb szabályozás alapulvételével, valamint szemléltető ábrák és statisztikai elemzések alkalmazásával kerül sor.
A könyv weboldala (www.mediaciokonyv.hu) a kötetben hivatkozott jogszabályok szövege mellett a témához kapcsolódó további hasznos tartalmakkal is segíti az Olvasókat.
Ismeretlen szerző - Gazdasági társaságok - Cégtörvény
A Gazdasági társaságok - Cégtörvény című kötet szerzői arra vállalkoztak, hogy összefüggéseiben, elméleti igényességgel, ugyanakkor a gyakorlatban is jól alkalmazhatóan bemutassák a gazdasági társaságokra vonatkozó megújult szabályozást. Ez a könyv tartalmában is, szerkezetében is eltér a Ptk. Jogi személy könyve kommentárjától. A Ptk. rendelkezései mellett bemutatja ugyanis a módosult cégnyilvántartási és cégeljárási szabályokat; az egyes jogi személyek átalakulása, egyesülése, szétválása külön törvényben szereplő rendjét; valamint az új szabályozásra történő átállás - anyagi és eljárási - szabályait. A kötet nem paragrafusonként halad, hanem egy-egy érintett terület teljes áttekintését adja, olyan bírák, ügyvédek és jogtudósok ismertetésében, akik a szabályozás előkészítésében részt vettek, illetve az új rendelkezéseket a gyakorlatban is alkalmazzák. A függelék már a legutóbbi módosításoknak megfelelően tartalmazza az érintett jogszabályszövegeket: a Ptk. Harmadik könyve első részét a jogi személyek általános szabályairól, harmadik részét a gazdasági társaságokról, a 2013. évi CLXXVI. törvényt a jogi személyek átalakulásáról, egyesüléséről és szétválásáról, valamint a 2006. évi V. törvényt a cégnyilvántartásról és a cégeljárásról, továbbá a Ptké. átmenetre vonatkozó szabályait.
Ismeretlen szerző - A Polgári Törvénykönyv magyarázatokkal
"2013. február 11-én elfogadásra került az új Polgári Törvénykönyv. A kötet arra vállalkozik, hogy az elfogadást követő legrövidebb időn belül olyan segédeszközt adjon a felhasználók kezébe, mely az új Ptk. megalkotását vezérlő általános elveket és az egyes szabályok mögött található koncepciót, jogalkotói szándékot is magyarázza. Az új Ptk.-ra való felkészülés során az egyes szabályok, mindenekelőtt a megváltozott rendelkezések és az új jogintézmények megértéséhez kiemelten fontos, hogy hozzáférhető legyen a jogalkotó szándéka. Ezt szolgálja, hogy a kötet szerkesztője Prof. Dr. Vékás Lajos, a Kodifikációs Főbizottság elnöke, és a kötet elkészítésében kizárólag olyan szerzők vesznek részt, akik hosszú ideje aktívan közreműködtek az új Ptk.-t előkészítő Szerkesztőbizottság munkájában. A magyarázatok elsősorban arról kívánják tájékoztatni az olvasót, hogy miben változtat az új Ptk. a hatályos polgári jogon (elsősorban a Ptk.-hoz képest, de adott esetben a külön törvényekhez és a bírói gyakorlathoz képest is), és miért kerül sor ezekre a módosításokra. A változtatásokon és azok indokain kívül a magyarázatok kitérnek azokra az egyéb forrásokra is - mindenekelőtt az uniós irányelvekre - , amelyeknek a kódexbe történő beépítése indokoltnak látszott. A szerzők a fontos intézmények magyarázatánál kitérnek arra is, hogy mennyiben vehető figyelembe a korábbi bírói gyakorlat az új Ptk. alkalmazásánál.Nem paragrafushoz rendelten történik a kommentálás, hiszen ehhez elengedhetetlenül szükségesek a hatályba léptető és a kapcsolódó jogszabályok is. E helyett a kötet Fejezetenként fűz magyarázatot az új Ptk. rendelkezéseihez.A könyv elsődleges célja a felkészítés az új Polgári Törvénykönyv alkalmazására. Ajánljuk mindazoknak, akik akár egyénileg, akár szervezett keretek között fogják megtenni ezt."
Nagy Ferenc - A magyar büntetőjog általános része
A mű bemutatja a büntetőjog alapvető fogalmait, a hatályos büntetőjogi rendelkezések elméleti hátterét, a vonatkozó Btk. rendelkezések és a kapcsolódó joggyakorlat magyarázatát, valamint az európai tendenciák mellett az uniós jogfejlődés eredményeit.
Grosschmid Béni - Fejezetek kötelmi jogunk köréből I-II.
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Jenovai Petra - Papp Tekla - Strihó Krisztina - Szeghő Ágnes - Atipikus szerződések
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.