Petőfiéknél az ajtót anyám tyúkja be.
Borozgattam a Nyugati pályaudvar közelében és a Keleti pályaudvar közelében is. Azt hiszem, többet ittam a Keletinél.
A legutóbbi szilvesztert az Örs vezér terén töltöttem. Hajnalban már a Sugárban hánytam.
Ilyen és ezekhez hasonló szóviccek tömegéből áll a könyv. Ellentétben egy regénnyel, ezt bárhol el lehet kezdeni és bárhol lehet folytatni. Nem is szólva a félbe- és abbahagyásról, valamint az újrakezdésről. Továbbá az asztalra történő kinyitva lerakásról, mert kész az ebéd. Szóvicc szóvicc hátán!
GALLA MIKLÓS: a világon vajon melyik standup komikus tud így énekelni és ilyen dalokat írni? Melyik énekes-szerző tud ilyen absztrakt képeket festeni? És melyik absztrakt festő tud ilyen szóvicceket kitalálni és előadni? E könyvben a szóviccek dominálnak, de a többi képesség is megcsillan!
Kapcsolódó könyvek
John Caldwell - Jeffrey Stone - Az Éj Káosza
Skandar Graun grimaszolva fogadta társa bizakodó pillantását, mélyet lélegzett, maga elé tartotta a varázsgyűrűt, ráköpött, és nagy műgonddal szétkente nyálát. Aztán várt.
Halk puffanás hallatszott, ámbraillatú füstfelhő jelent meg a helyiségben. A fülke közepén egy pocakos, kék szakállú dzsin lebegett bojtos fezben és bő szárú selyembugyogóban. Zavart képpel nézett körül, majd Skandar Graunhoz fordult.
– Maga Aladdin?
– Nem, kérem – krákogta a félork meglepetten. – Én Skandar Graun vagyok, a két lábon járó pestis.
Káosz a Káosz hátán Cherubionban!
AZ ÉJ KÁOSZA
Fantasztikus paródia, melyben Skandar Graun és Leon Silver, a Káosz-ciklus és a Cherubion-saga prominens alakjai azt sem tudják, melyik regényben szerepelnek. Csak egy a biztos: az íróik az életükre törnek! Vajon sikerrel?
Fülöp György - 1001 vicc
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Vavyan Fable - Holt volt, holt nem volt...
Antidepresszáns, immunerősítő.
Adagolás: igény szerint.
Mellékhatások: gyakori röhögőgörcs, szívtáji felmelegedés, néha pityergés.
Hatóanyagok: humor, szeretet, szerelem, akció, őszinteség, tisztaság.
Vigyázat, ez egy Banyamese! Humort, varázslatot, hamisítatlan Fable-t, nyomokban vasreszeléket tartalmaz.
Lévai Balázs - Beállás
A Black Sheep egy év kényszerszünet után próbál visszatérni a színpadokra.
Puska (Fegyverneky Tibor), a zenekar fiatal menedzsere igyekszik összerántani a bandát Hegemony, az énekes összeomlása és felépülése után. A banda tagjai, Imi Hendrix, Gúnár, Bozon, Gomez és Jóság egy feltétellel hajlandóak újrakezdeni: egy év alatt fel kell jutniuk a fesztiválok nagyszínpadaira, különben game over.
Megkezdődnek a próbák, megszületik az új album, beindul a turné, pörögnek a bulik, már-már úgy tűnik, akár össze is jöhet a kitűzött cél, amikor egy olyan helyzetben találják magukat, amit korábban elképzelni sem tudtak volna.
Lévai Balázs első regénye sok-sok humorral viszi el az olvasót a magyar backstage-ek világába, ahonnan természetesen nem hiányoznak a rákenrol kötelező elemei sem.
Teljes fikció-e ez a könyv? Válaszul álljon itt a regény mottója:
"A történet és szereplői a képzelet szülöttjei. Figyelem: A képzelet nyomokban valóságot tartalmazhat."
"Lévai meg a rock and roll? Hagyjad mán! Egyszer jött el velünk, azóta is fáj tőle a feje..." (Lukács Laci, Tankcsapda)
"A Lévainak egy baja van, hogy korán abbahagyta a basszusgitározást, így maradt neki a 'mi lett volna ha', meg a szexuálisan túlfűtött álmodozás. Mint mikor a takarítónő összerakja a filmet a kiszűrődő zajokból. De a rock and rollban pont az a jó, hogy akár ilyen is lehetne." (Lovasi András, Kispál és a Borz)
"Lévait nem ismerem, soha nem találkoztunk. Különben is tartozik egy csomó pénzzel." (Ganxsta Zolee)
Antal Imre - Özönvicc
Hogy mi a humor? Túlélés! Mindent túl kell élni, mert az élet gyönyörű! Csak keresni kell a szépet, a jót, a kellemest és a szórakoztatót. Ennek egyik válfaja a humor. Nincs még egy olyan rész a földön, mint Pest, ahol a vicc szinte magától terem. Sajnos egyre kevesebb, de én azon vagyok, hogy életben tartsam. Engem ilyen fából faragtak. (Antal Imre)
Ismeretlen szerző - A kóró és a kismadár - A legszebb magyar népmesék 5-7 éveseknek
A legkisebbeknek, 5-7 éveseknek válogattunk össze egy csokornyit a magyar népmesekincs legvidámabb meséi közül. Nem rövidítve, nem tömörítve, hanem a népmesék ízes-zamatos nyelvén megszólalva, hogy esténként meseolvasáskor együtt örülhessünk mi is fiunkkal-lányunkkal. A kötetet színes és fekete/fehér rajzok illusztrálják. Színező melléklettel!
Sz. Koncz István - Sándor György
Nem állítom, hogy aképpen kell élni, nézni a világot, humorizálni akár, ahogy Sándor György teszi. Ezzel a könyvvel annak próbáltam érvényt szerezni, hogy így is lehet.
Kalmár Tibor - A humor háza
Hogy mi is az a Fészek? Festőművészek, Építőművészek, Szobrászok, Zenészek, Énekesek és Komédiások Klubja. A Fészek Művészklub 1901-ben alakult. Székhelye, alapításától fogva, az a háromszintes sarokház, amely a VII. kerületben, a Kertész utca és a Dob utca sarkán található.
Kalmár Tibor legújabb könyvében a Fészek Művészklub híres asztaltársaságainak történeteivel deríti jókedvre az olvasót. A kötetben megismerkedhetünk Királyhegyi Pál szórakoztató fabuláival, zseniális humorával, mely oldalról oldalra mosolyt csal arcunkra. Megtudhatjuk, hogyan ismerkedett meg, és miként dolgozott együtt Charlie Chaplinnel, és azt is, mi köze volt Magyarországra való visszatérésének a paprikás csirkéhez. Vajon miért hívták Fényes Szabolcs – a huszadik század egyik legnagyobb és legnépszerűbb zeneszerzőjének – asztaltársaságát marasztalnak?
Az arisztokraták a Nemzeti Kaszinóban időztek, a szellem arisztokratái pedig a Fészek Művészklubban, mely klub tagjának lenni nagyobb tisztesség volt, mint bármely más kaszinótársaságénak. Egy fiatal művész számára pedig az első előrelépést az jelentette, amikor átnyújtották neki a Fészek Művészklub tagsági igazolványát, amit nem volt könnyű megszerezni, mivel a klub egy rendes és egy választmányi tagjának ajánlásával benyújtott tagfelvételi kérelemről titkos szavazással döntöttek. A Fészek Művészklub világának számos rejtélye most, ebben a kötetben kerül először a nyilvánosság elé.
Bencze Mátyás - B(n)em mese ez gyermek...
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Radavit Nalatreb - Szellemtések
A fenti álnév mögé Bertalan Tivadar rejtőzött. E műve szintén szatirikus. Aforisztikus groteszk prózát és szellemes bökverseket tartalmaz saját illusztrációival.
Varga Ferenc József - Nemzeti Túlvilág Hivatal
Ritka, gyógyíthatatlan betegséget állapítanak meg egy idősödő ex-újságírónál. Az orvosok nem jósolnak neki többet fél évnél. Ő pedig, ahelyett, hogy elkeseredne, játékos bosszút áll mindenen, ami ide juttatta, azaz a magyar valóságon. Hivatalokon, szolgáltatókon, a médián, a politikán, vagy épp bizonyos kereskedelmi egységeken. Pamflet mindarról, ami naponta körülvesz mindannyiunkat.
Szomaházy István - Déli korzó
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
J. K. Smith - Szerelem hirdetésre
Kori élete fordulóponthoz érkezik. Férje és szülei meghalnak, munkahelyét elveszíti, egyedül marad a világban, és csak legjobb barátnőjére számíthat. Életét eddig családja szabályai szerint élte. A tragédia után minden megváltozik körülötte.
Vajon hogy éli meg a hirtelen jött függetlenséget?
Megtakarított pénzéből utazni szeretne, a helyszínt csukott szemmel választja ki a földgömbre bökve, de halott férje ezt a tervét is meghiúsítja.
A lány régi életét maga mögött hagyva fejest ugrik az ismeretlenbe, és munkát vállal egy kanadai farmon. A farm tulajdonosa, a jóképű Christopher Walker, aki egyedül neveli kislányát. Hamar kölcsönös vonzalom alakul ki köztük.
Vajon túléli kapcsolatuk a múlt szellemeinek felbukkanását? Van esély újrakezdeni egy tragédiák sokaságával teletűzdelt életet?
J. K. Smith humoros jelenetekben és érzelmekben gazdag könyve ezekre a kérdésekre keresi a választ, és elvezeti az olvasót egy olyan világba, ahol a család és az összefogás a legfontosabb érték.
Balázs Tibor - A fogfájós vaddisznó
Játék, sziporka, szellem!
Ez jellemzi Balázs Tibor és Réber László könyvét. A magyar gyermekvers legjobb hagyományait követve hoz újat; üdítő olvasmány gyermeknek, felnőttnek egyaránt.
Sok szeretettel ajánlom figyelmükbe.
_Lázár Ervin_
Kaján Tibor - Zenit és radír
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Konok Péter - Történetek az innen is túlról
A történész és blogger Konok Péter rendületlenül mondja a magáét erről a mi mostanság igencsak furán működő országunkról - követőinek és lájkolóinak nagy örömére; másokat meg bizonyára bosszantva, de hát hadd örüljünk és hadd bosszankodjunk, elvégre szabad országban élünk, právdá?
Konok szerint ez a fura ország már túl van valamin, de ugyanakkor valamin meg még azért innen van... Hogy min túl és min innen, az derüljön ki a kötetből, amely azért nemcsak politikai publicisztikákat és szatírákat tartalmaz, hanem elragadóan eleven írásokat is a szerző életéről: egy értelmiségi pár mindennapjairól, a gyerekről (akinek meg kellene fogalmaznia a munkafüzetében három sorban a saját hazafiságát), gyáva kutyáról, gőgös macskáról, pisáló békáról, kuvikoló kuvikról, a kocsmáról, ahol magvas beszélgetések zajlanak, Joszif Visszarionovicsról, kinek életéről megejtő részleteket tudhatunk meg, Kádár és Czinege elvtársakról, írókról és zenészekről (Bob Dylanről, Hrabalról, Kerouacról, Brautiganről), ifjúkori kalandokról és álmokról, meg általában arról a keserves, de néha mégis szép dologról, amit életnek nevezünk.
Vivien Holloway - Mesterkulcs
„Gyerekkoromban számtalanszor hallottam a Mesterkulcsról, amely valójában nem igazi kulcs. Egy szerkezet, amely előtt nem léteznek bezárt ajtók, és sem az acéllal bélelt páncéltermek, sem az őrséggel védett birtokok falai nem jelentenek akadályt. A Mesterkulcs mindent nyit, és mindenhová bevisz, akár a tömör falon is keresztüljuttat, ha kell. Minden magamfajta álmodott már róla, hogy a kezében tarthatja az eszközt, amely elől lehetetlen elrejteni bármilyen kincset.”
Winie Langton a 2900-as évek New Yorkjában él, száz évvel az ötödik nagy világégés után. Egy nagy és befolyásos tolvajcsalád leszármazottja, akit már egészen kiskorától apja tanított a mesterség fortélyaira. Ebből kifolyólag Winie már kamaszként jobban verekszik, mint a fiúk többsége és mindent tud a fegyverekről. Amikor a legendás Mesterkulcs felbukkan a városban, a Langton család azonnal a nyomába ered, s természetesen Winie-re is fontos feladat hárul a titokzatos műtárgy megszerzésére kiötlött akcióban…
"Ez egy fantasztikusan összerakott történet, amely engem teljesen magával ragadott"
fairygreenflower.blogspot.hu
"Ritkán olvasok steampunk történetet, és magyar írótól ez volt az első, de akarok még még még!"
ffgbook.blogspot.hu
Rejtő Jenő - Konzílium az őserdőben
Rejtő Jenő 1941 táján írhatta életművének eme kevéssé ismert darabját. Az Afrikában játszódó kisregény főhőse egy orvos-kalandor: az abszurdba hajló alaphelyzet, illetve Morbicer és a bennszülöttek kulturális különbségei számos komikus helyzetet eredményeznek. Az elbeszélés azonban jóval mélyebb üzenetet is hordoz: a humoron túl a hagyományos életrend és a modern civilizáció ütközésének tragédiájáról is szól. Mindez nem meglepő, hisz a II. világháború idején Rejtő maga is megtapasztalhatta a 20. század technikai fejlődésének zsákutcáit, a szilárdnak hitt értékek amortizálódását, a morális értékek morzsálódását (fegyverkezés, az államhatalom túlburjánzása, jogfosztottság stb.). A nyersanyag-lelőhelyeket hajszoló, szerelmi csalódásában vergődő, a bennszülöttek szemében mitikus lénnyé váló Morbicer azonban gyógyít is - teszi ezt annak dacára, hogy nem jár érte köszönet.
_"- Mi, orvosok tudjuk jól, hiszen magunk között vagyunk, Tökász: hogy vannak úgynevezett bacilusgazdák, ez annyit jelent, hogy valaki lop, nem lesz semmi baja, és egy másiknak a közelében olyan lesz a gyomra, mint a bőr lábszárvédő. Ezért te mint a törzs varázslója elmondod, hogy kitől és mit loptatok, addig nem tudom meggyógyítani a főnököt, mert gondolhatod, hogy más betegség lesz, ha valaki egy négertől ellopja a halászózsákját, vagy egy misszionáriustól a hosszú csövet, amin keresztül befolynak a távoli fák és hegyek, egészen az ember szemébe. Vagy más betegsége lesz valakinek, akit megrúgok, mert elvitte házam elől a fölfűzött szárított húst..."_
Miskolczi Miklós - Kacagtató Sztalin-városi anekdoták
Szerencsés az, akinek öregkorára megadatik a visszaemlékezés képessége. És lehetősége. Még szerencsésebb, akinek van is mire visszaemlékeznie. Hátha még kedve is van hozzá! Biztos vagyok abban, hogy még sokan (itt) vagyunk, ilyen szerencsések. A mindig új meg új szerencsések jöttével pedig a derűs anekdotázás társasági szokása soha nem fog elmúlni.
Tudom, hogy a városalapítás hősei már elmentek, de a hősök tanúi és fiai még együtt vagyunk, akik első kézből ismerjük, őrizzük a legendákat. E könyv utolsó, üresen hagyott lapjai arra szolgálnak, hogy - amennyiben kedvük támad - mások is anekdotázzanak, nosztalgiázzanak, mesélgessenek, írjanak megélt régi időkről.
Ady Endrétől kölcsönzött szavakkal pedig biztatom és köszönöm is a mindig újakat: fel fiúk, csak semmi félelem! Van dolgotok. Ma is vannak, holnap is lesznek anekdotákba foglalható, megőrzésre érdemes, kacagtató városi történetek, emberek, esetek, butaságok, fonákságok. Nem ússzátok meg! Nem kerülhetitek el, hogy rajtatok is kacagjon az utókor!
Lackfi János - Három a magyar igazság
A ,,magyar ember" nagy sikerű kalandjai után most íme egy csokor rémtörténet. Hol viccesek, hol szomorkásak, de mindig nagyon emberiek, és alighanem Magyarországon kellett megtörténniük.
Mit keresnek farkaskutyák egy mentőautóban? Hogyan győzheti le egy vézna kiskölök másfél mázsás tornatanárát? Mennyi fagyállót képes meginni egy igaz magyar betyár? Miért mutogat valaki fotókat a nagyanyjáról? Hogyan leckéztessük meg a főnökünket? Mit keres a bolygó hollandi Hübinger Antal szobafestő lakásán? Hát Rigoletto a panelban? Hol járhat e percben a BKV-hajú lány? És mi van, ha egy óvatlan pillanatban csak úgy kizuhanunk a semmibe? Kérem, kapcsolják be biztonsági övüket, a hullámvasút nekilódul, és meg sem áll hazáig!