Kapcsolódó könyvek
Szepes Mária - Fityfiritty
Tikitaki bácsi műhelyében egymás hegyén-hátán sorakoznak az órák. Van köztük díszes falióra, kakukkos és zenélő óra, ócska vekker. A műhely apró lakója Fityfiritty, a fecsegő törpepapagáj. A huncut madár mindent megjegyez, amit csak hall, és azon nyomban kifecsegi. Szemtelenkedéseiből aztán annyi galiba származik, hogy az órásmester elhatározza, elajándékozza a bőbeszédű papagájt. Igen ám, de éjjel tolvajok látogatják meg az órásműhelyt...
Ismeretlen szerző - Mackó-túra
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Berg Judit - Két kis dinó a zsírkréta korban
Hadd mutassuk be Trikót, történetünk főhősét! Trikó triceraptosz. Három szarvat visel a fején, mégis nyugodt és szelíd. Állítólag páfrányevő, de a főtt kukoricát és a gumicukrot sokkal jobban szereti. Aztán itt van Nyamm. Ő tirex. Nagyon erős, harcias és gyors, de nem a sok eszéről nevezetes. Húsevő, de bármit hajlandó megkóstolni, ami az útjába kerül. Kedvence a véres dinócsigolya és a téliszalámis zsemle. Különös ismertető jegyük még: mindketten nagyon picik. Hogy miért ekkorák, és hogyan kerültek a zsírkréta korból a mi világunkba, megtudhatjátok Berg Judit legújabb meséjéből, melyhez Kőszeghy Csilla rajzolt nagyon vicces triceraptoszokat, tirexeket, raptorokat, sőt, cinkeszauruszokat is. Kezdő olvasóknak is ajánljuk!
Hana Doskočilová - A vakond és az évszakok
Eshet eső, hullhat hó, lehet hideg vagy meleg, a vakond mindig jókedvű, és sosem hagyja cserben a barátait. Amikor a tavaszi nap előbújik a felhők mögül a vakond egy éhes, elárvult cinkét talál, akit megetet, és gondjaiba vesz. Nyáron egy gyönyörű rózsát ment meg a falánk hernyóktól, aztán addig öntözgeti, amíg újra ki nem virul, ősszel a cinkével együtt felcsap szakácsnak, és lekváros sütivel vendégeli meg az erdő állatait. Vajon mit csinál, ha eljön a tél? Akkor érzi magát igazán elemében! Cinke cimborájával szánra pattan, és boldogan siklik a havon egészen tavaszig!
This spring Little Mole helps a little finch; in summer he saves some flowers. He makes jam in autumn, and in winter plays for hours. From spring to winter Little Mole's year is full of fun. These adventures are told here in two languages, not just one!
Kétnyelvű mesekönyv
Kormos István - A zsiráfnyakú cica
Hol volt, hol nem, volt egy Színpompánia nevezetű ország, ahol minden olyan szivárványosan ragyogott, hogy káprázott az ember szeme, akárhová nézett. Tengerkék és tűzpiros, fűzöld és aranysárga tündöklött szerte, házfalakon és tetőkön, s még a szemeteskocsik is cinóberpirosak voltak, mint a paradicsommadár szárnya.
Jött egyszer egy koromfekete éjszaka: Nap se sütött, Hold se ragyogott! A miniszteri palotában álmosan sétikált az éjjeliőr, s egyszer csak egy csukott ajtó mögül kaparászást hallott. Benyit: egy furcsa állatkát talál. Cicához hasonlít, de a nyaka pöttyös és létrahosszú, mint a zsiráfé, lábacskái vastag elefántlábak, háta pedig éppen olyan, mint a kétpúpú tevéé.
Benedek Elek - Nagy mesekönyv 4.
Benedek Elek volt Jókai Mór mellett a századforduló legolvasottabb írója, a magyar mese- és mondavilág koronázatlan királya. Félelmesen éles tollú újságíró, lapszerkesztő, megvesztegethetetlen, harcos képviselő, a kisemberek minden ügyes-bajos dolgainak tudója. írásait örök értékűvé mégis a meséi tették. Történeteiből generációk tanultak emberséget, magyarságot, erkölcsöt és hitet arról, hogy a jó mindig győzedelmeskedik a rossz felett, a becsület biztosan legyőzi a becstelenséget.
A „Mesél az Esély" sorozatban a magyar mesevilágot - ezer év meseköltését - feldolgozó, immáron a negyedik, szemet gyönyörködtető, szívet melengető kötet jelenik meg. A négy könyv, a készülő 5. zárókötettel 1500 kézzel festett oldalon őrzi "Elek apó" - ahogy nagyapáink becézték - gyöngysorként egymásba kapcsolódó meséinek gyűjteményét, ami önmagában is egyedülálló a magyar könyvkiadás történetében.
Lázár Ervin - Hapci király
Lázár Ervin legújabb meséinek válogatása, Réber László grafikáival. A címadó írás mellett a kötetbe a Vérengző Alfréd, az Állatmese, A szeplős boszorkány és A durci mókus című meséit vette fel a szerző.
A címadó történet egy furcsa birodalom hétköznapjaiba enged bepillantást.
Csukás István - Süsü, a sárkány
Több mint huszonöt éve bocsátotta útjára Csukás István Kossuth-díjas író legendává let mesehősét, Süsüt, a sárkányt. A behemót, ám szívében szelíd, híres egyfejű, akit háromfejű apja kitagadott, az emberek közé került. Előbb riadalmat keltve, azután szeretettől övezve. Bár vágya, hogy elnyerje a királylány kezét, nem teljesül, de kárpótlásul a Fő-fő Udvari Sárkány címet azért megkapja. Kalandjainak ártatlan sutasága, kedves humorral ábrázolt figurája révén, a gyerekek és a már felnőtt gyerekek kedvence lett.
Bálint Ágnes - Brúnó kapitány
Brúnó kapitány békésen tengeti nyugdíjas napjait vén hajója fedélzetén, amely lehorgonyozva vesztegel a kapitány nővérének, Özvegy Póknénak a kertjében. Egy hatalmas árvíz azonban elragadja a hajót, és elsodorja egészen a tengerig. A kapitányt a váratlan utazásra két mihaszna potyautas is elkíséri, akikkel alaposan meggyűlik a baja.
Dániel András - A könyv, amibe bement egy óriás
Aki már régen egy olyan könyvre vágyik, amelyikből megtudhatja, hogy mennyit reggeliznek az óriások, hogy mit kell tudni a favalán költészetről, hogy fekvőtámaszoznak-e a libák, hogy valóban léteznek-e emlékrablók, hogy mire jó egy tyúksámán, valamint, hogy mi különböztet meg egymástól 12 tökéletesen egyforma Piroska nénit, az
__________________MOST MEGTALÁLTA, AMIT KERESETT!
Dániel András legújabb, szokványosnak aligha nevezhető könyve egy váratlanul felbukkanó, jóságos, féllábú óriás nyomát követve ad választ a fenti kérdésekre. Az olvasók, miközben részesei lesznek egy humorral és izgalmakkal teli képeskönyv születésének, sok mindent megtudhatnak barátságról, elfogadásról és a nagy szívű, mindent legyőző óriásokról, akik sajnos már csak az eféle könyvekben léteznek.
Vagy mégsem csak ott? Az Év Gyerekkönyve díjjal jutalmazott szerző kötetének főhőse sokban hasonlít egy valós személyre. Ő Szabó Ozor János, Ozi, többszörös fekvenyomó- és szkandervilágbajnok, aki már kétszer elnyerte a Világ Legerősebb Fogyatékkal Élő Embere címet. Budakeszin él, egy kisfiú édesapja. Sorstársait edzi, versenyeket rendez nekik, hogy elhiggyék: mindenkiben ott lakozik egy legyőzhetetlen óriás, még a legkisebbekben is.
Csukás István - Brum Brum Brúnó, a nagy vadász
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Békés Pál - A Bölcs Hiánypótló
Hiányérzeted van? Elégedetlen vagy magaddal? Hiányzik némi bátorság, fürge láb vagy duzzadó karizom? Csak egyvalakihez fordulhatsz. Nem, nem varázsló. Varázslóból van kicsi és nagy, erdei és mezei, jó, gonosz, fekete és fehér, belőle viszont egyetlenegy létezik az egész világon. Vagyis a végén. Ő hiányt pótol, tehát pótolhatatlan. Kapujában sorban állnak a töröttek, a repedtek, görbék, csorbák, csálék, csempék, és ő pótolja a hiányaikat. Senkit el nem ereszt üres kézzel.
Békés Pál meseregényének hősei reménykedhetnek: talán az ő bajukra is talál orvosságot a Bölcs Hiánypótló.
Móra Ferenc - Furfangos Cintula
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Szabó T. Anna - A Fűszermadár
Bögyöga büszöm! Így köszöntik egymást Csillámvölgyben. Pertu király két csintalan gyereke, Hanna és Henne állandóan civakodnak, és már nagyon unják, hogy mindennap csak fényt ehetnek. De minden veszekedés elcsitul, amikor valódi veszély fenyeget: valaki meg akarja enni a Napot! Az uralkodó hűséges Bolondja, a titokzatos Fűszermadár tudja: csak a százfűszerszósz elkészítésével menthetik meg birodalmukat. Fűszervadászatra indulnak hát, és kalandos útjuk során egy Napsugár nevű embergyerekkel együtt fedezik fel az ételek ízesítésének ezerszínű világát, miközben megismerik a barátság és az összetartozás erejét.
Szállunk, mint a fény, az illat,
szállunk, mint a gondolat!
Csukás István - Süsü csapdába esik / Süsü és a sárkánylány
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Romhányi József - Bömbi
A Tankó Béla kedves rajzaival megjelent mesekönyvben Bömbi, a bátor oroszlángyerek megvédi barátait az óvodás Miki gonosz csínyeitől. Miki később bánja bűnét, így megbocsátanak neki: "Ami rosszat tettem, szánom-bánom!/ Megszöktem, de szótlan nem nézhetem,/ hogy más kapja a verést helyettem."
Gazdag Erzsi - Itt az ősz!
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Ismeretlen szerző - A Mikulás könyve
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Anga Mária - Ki vasalja ki a katicabogárkák szárnyait?
Ritka kincset találtunk Anga Mária személyében a magyar gyermekirodalomnak. Ő ugyanis nem a meseírók, hanem a mesemondók leszármazottja. Akinek a mese élő valami, hiszen először a publikumnak elmeséli őket - könnyen teheti, óvónő! -, közben hagyja, hogy a kis közönség formálja a szöveget, majd csak utána írja le. Így ezek a mesék minden művitől mentesek, a nyelvük az a legszebb mesenyelv, amely örömet tud szerezni, amely igazi érzelmekre tud nevelni, amely mintát tud adni az olvasónak-hallgatónak, hogyan építse be saját szóhasználatába a mesenyelv fordulatait. Rendkívül fontos ezeknél a meséknél a témaválasztás: a mesei téma ugyanis a gyerekek környezete - a valós táj valós növényzettel és állatvilággal. Ami által a meséken keresztül megvalósul a legfontosabb, az otthonra lelés a világban. Sugárzik belőlük a világ szeretete.
Anga Mária meséivel egyedi hangú világot teremt. Történetei a felnőtt olvasót is lebilincselik, ám látszik, hogy a gyermeki lélek avatott ismerője, s ezért óvodás kortól kezdve minden korosztálynak ajánlhatók. Megjelenésük nélkül szegényedne a magyar gyermekirodalom. (Lázár Ervin)
Fráter Erzsébet - Mesés növények, növényes mesék
Gyönyörűen illusztrált kötet a növényvilág legendáiról – mesékkel, botanikai leírásokkal
Régen az erdők és a hegyormok, a füves puszták és a félsivatagok az emberi közösségek természetes életterei voltak, s alig van olyan nép, melynek meséiben, mondáiban ne szerepelnének a környezetükben élő növények. Táplálékként, gyógyszerként hasznos voltuk, az évszakok váltakozásához kötődő látványos életciklusuk, meg-megújulásuk és virágaik elbűvölő szépsége megragadta az ember képzeletvilágát. A mesebeli égig érő fák, az életfa jelképek, a mondabeli hősökhöz vagy eseményekhez kapcsolódó, szentként tisztelt, gyakran nemzeti szimbólummá magasztosult növényfajok mind-mind azt bizonyítják, hogy a növények nem pusztán életünk hasznos tárgyai, hanem mindig is jóval többet jelentettek az emberi kultúra számára.
Mesekönyvünkkel egy nyúlfarknyi válogatást szeretnénk adni abból a hallatlanul gazdag kincsestárból, amelyet a különböző földrészek és népek kultúrája tár elénk. A történetek között olvashatók népmesék, eredetmondák, legendák egyaránt, Debrecentől Karthágóig, Szent László királyunk udvarától Sziddhártha herceg palotájáig. S mert azt szeretjük, amit ismerünk, ne csak a csodálatos képekkel illusztrált „növényes meséket” olvassuk nyitott szívvel, hanem a botanikus jegyzeteit, a „mesés növényekről” szóló leírásokat is!