A Kárpát-medence természetes történelmi és turisztikai egysége először ebben a kötetben jelenik meg modern útikönyv formájában. A Felvidéktől Kárpátaljáig, a Dunántúltól Székelyföldig napjainkban egyre több utazó mozog otthonosan a történelmi Magyarország különböző vidékei között. A 21. század elhozta a Kárpát-medence derűs újrafogalmazásának és szelíd integrációjának az esélyét. Eljött hát az idő mindannyiunk számára, hogy nyitottan és jókedvűen újra felfedezzük magunknak tágabb hazánkat, az utolérhetetlenül sokszínű Kárpát-medencét. Semmi mást nem kell tenni, mint utazni. Utazni, barátkozni, szabadnak lenni, örülni és emlékezni.
Kapcsolódó könyvek
Ismeretlen szerző - Bánffyhunyad, Kolozsvár
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Thirring Gusztáv - Budapest részletes kalauza
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Filip Gabriella - Vendégváró - Látnivalók Nógrád megyében
Ha meg akarjuk ismerni Nógrád megyét, ha a híres nógrádiak nyomába szegődünk, nem állhatunk meg az országhatárnál. Aki például a ,,nagy palóc", Mikszáth Kálmán, vagy a Tragédia-szerző, Madách Imre nógrádi kötődéseit kutatja, annak a mai Szlovákia területén lévő falvakból kell elindulnia.
Horváth A. János - Thirring Gusztáv - Szeged és környéke részletes kalauza
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Thirring Gusztáv - Heimler Károly - Sopron és környékének részletes kalauza
Sopron és környékének részletes kalauza immár második kiadásban jelenik meg. Hazánk megcsonkítása óta Sopron Magyarországnak az a városa, amely leginkább óvta meg régies jellegét s amely a műemlékek nagy mennyiségével lepi meg az idegent. Sok száz esztendő az az idő, amelyen át Sopron falai között munkás polgári élet folyt; annak emlékei azok a szebbnél szebb templomok s családi házak, melyek kivált a Belvárosban oly nagy számmal maradtak meg, hogy joggal mondhatjuk, hogy maga az egész város oly műemlék, melynek párja csonka hazánkban nincs.
Dornyay Béla - Veszprém és környéke részletes kalauza
Veszprém (a Séd folyó 222, a Várhegy 260, a vízvezetéki medence 291 m) rend. tan. város, a Veszprémi fennsíkba mélyen bevágódott Séd folyócska kanyargós és egyenetlenül kifejlődött, kanyónszerű völgyének sziklás szélein és dobjain, tehát erősen hepe-hupás térszinen, igen érdekes vidéken terül el. Veszprém város egyenetlen, dolomitsziklás talajon feküdvén, benne kifejezetten központi városrészről nem igen beszélhetünk. A terepviszonyok a várost néhol élesen elkülönülő részekre bontják: középütt húzódik, DK-ÉNY-i irányban: a Megyeház-utca-Szabadság-tér-Gizella tér- Rákóczi-utca és tér s a Jókai Mór - (előbb Hosszu-) utca vonala, melyek környékükkel együtt a Belvárost foglalják magukban. A Belvárostól É-ra van - a még leginkább központi fekvésű és régente legfontosabb városrész - a Várhegy, amely a Ny-i Kaszatvölgyből (vagyis a Jókai Mór-utcából) és a K-i Buhimvölgyből sasbércszerűen emelkedik ki, É-i folytatásában a nálánál is keskenyebb, meredek sziklafalu Szentbenedek hegygyel együtt a Kaszavölgy - Püspökkert - Jókai Mór-utvonalától Ny-ra terül el a hepe-hupás és kőbányáktól szabdalt Jeruzsálemhegy, melyhez D-ről az eklézsiadülő ujabban beépített részei: Báthory- és Kinizsy-utca és a Villasor csatlakoznak. A Buhimvölgy D-i és K-i lejtőin és a felette húzódó fennsíkon a Cserhát nevű nagy városrész fekszik, melyet a Kossuth Lajos-utca szel ketté. (A Jutasi úttól K az 1921 óta ép. Ujtelep.) A Cserhát D-i része a Cigánydomb. A Séd b.oldali, menedékesebb lejtőin terjeszkedik a Temetőhegy a Csapószerrel.
Timár Mátyás - Vendégváró - Látnivalók Bács-Kiskun megyében
Bács-Kiskun megye útikönyve praktikus tanácsokkal.
Ismeretlen szerző - Magyaróvár
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Csányi Károly - Győr részletes kalauza
Győr a Budapest-Becsi, Győr-Szombathelyi, Győr-Veszprémi és Győr-Sopron-Ebenfurti vasútvonalak gócpontja, a Budapest-Gönyü-Győr hajóút és a Bécs-Budapesti autóbusz állomása. Legszebben fejlődő városaink közé tartozik, mely fellendülését szerencsés földrajzi fekvésének s ebből eredő élénk forgalmának köszöni. Lakóinak számát 1720-ban 7300-ra lehetett becsülni, II. József alatt 1787-ben már 12.970 volt. Fényes Elek 1836-ban 14.551-re teszi lakóinak számát. 1869-ben Győr város 26.225 lakójával a Dunántúl legnépesebb városa volt, de bár népessége rohamosan fejlődött, Pécs mégis megelőzte. Győr lakóinak száma 1900-ban 37.543, 1910-ben 44.300, 1920-ban 50.036 és 1930-ban 50.881 volt. Házainak száma 1787-ben 1012 volt, 1930-ban 4331.
Polgárdy Géza - Tatatóváros és környéke kalauza
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Polgárdy Géza - Zsámbék és környéke kalauza
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Polgárdy Géza - Vértes hegység kalauza
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Thirring Gusztáv - Felső Dunántúl
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Ismeretlen szerző - Magyarország
Magyarországon eddig még nem jelent meg átfogó jellegű, az országot egészében bemutatni kívánó útikönyv. Ez a kötet ennek az igénynek első jelentkezése, mely tartalmában, szerkezetében, megírásának módjában és művészi, színes illusztrációival segítségére szeretne lenni mindazoknak, akik nemcsak felületesen, hanem közelebbről is meg akarják ismerni a mi szép országunkat. A könyv lapjait forgatva az olvasó úgy érezheti magát, mintha felfedező úton volna, mert mindaz az élmény, ismeret, adat, hangulat, leírás, monda, történelmi anekdota, derűs népszokás, természeti szépség, amelyet e kötet munkatársai összegyűjtöttek, olyan bámulatosan sokrétű és gazdag, hogy valóban felér egy felfedező út élményével. Mindennél többet mond, hogy 648 oldalon, több mint 650, legkiválóbb festőink, grafikusaink által készített, túlnyomó részben sokszínű, művészi kivitelű illusztráció díszíti a szöveg gazdag mondanivalóját. Utolsó fejezetként idegenforgalmi adatokat tartalmazó Kalauz-t talál az olvasó. E könyv munkatársai sokezer kilométert utaztak, hogy minél hívebben számolhassanak be hazánk természeti szépségeiről, népünk megváltozott, új életéről. Benyomásaik, élményeik összessége ez a könyv, mely éppúgy megemlékezik az ódon várromokról, festői kirándulóhelyekről és a természetvédelmi területekről, az élő népviseletről stb. mint táj, a szocializmust építő ország új létesítményeiről. Az útikönyv lapjait nemcsak utazás, országjárás közben forgathatjuk haszonnal, sok ismeretet és élményt nyújt akkor is, ha otthonunkban olvasgatjuk. E könyv lapjain megelevenedik hazánk sokszínű, változatos élete, filmszerűen pergő útiképek sokaságán keresztül ismerheti meg az olvasó mindazt, ami érdekes, szép, fontos, vagy nagyszerű ebben az országban. S amikor a végére érünk, úgy érezzük: ezernyi élménnyel és ismerettel lettünk gazdagabbak. Forgassuk szeretettel e vaskos kötetet, nézegessük gyönyörű képeit - hosszú időre szóló olvasmányt, tudnivalót, néznivalót találunk benne!
Ismeretlen szerző - Eger
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Tüskés Tibor - Abaliget és Orfű
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Illyés Bertalan - Leszih Andor - A Bükk
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Láng István - Alexay Zoltán - Bedécs Gyula - A Szigetköz és a Mosoni-síkság
Halász, vadász, aranyász – üres zsebben kotorász. Így tartotta a régi szigetközi szólás. Jól dönt az, aki elindul, hogy bejárja az egykori halászok, vadászok, madarászok, pásztorok, földművesek és aranymosók földjét, ahol a vizekben gazdag természetnek és az itt élők szorgos munkájának köszönhetően felejthetetlen napokat tölthet.
Nem csak gazdag, de ostoba ember is az hazánkban, aki a vadregényes vizek és folyók felfedezését Dél-Amerikában kezdi. Elég beszállni egy ladikba, kenuba, kajakba, a félősebbeknek egy széles, ringatózó tutajra – kinek mit diktál az ízlése – és elindulni felfedezni a Dunát, a Mosoni-Dunát és az ágvizeket. Kint a vízen minden más. Felejthetetlen élmény meglesni az ébredő természetet: a hajnali párolgó vízen élelmet kereső madarakat, a szivárvány színeiben pompázó, vízen cikázó szitakötőket vagy a méltóságos csobbanással rabló csukakirályt. Hallgatni a víz menti települések hazahívó harangszavát, megkóstolni az egykori halász- és pásztornépek ételeit.
Indulhatunk a családunkkal, baráti társasággal, vagy magányosan vágunk neki a Szigetköz felfedezéséhez – mindegy. Érkezzünk vasúton valamelyik kapuhoz, Győrnél vagy Mosonmagyaróvárnál, de jöhetünk autóval, lóháton, drótszamáron – nem számít. Szívesen látnak bennünket a jól felkészült vendéglátók, izgalmas programokkal múlathatjuk az időt. És ha szerencsénk van, megtaláljuk az Öreg Halászt, akitől elleshetjük, hogyan kell az evezőt vízbe meríteni úgy, hogy ladikunk hangtalanul suhanjon a vízen. Pszt! Indulás
Zsigmond Enikő - Csomád hegycsoport, Szent Anna-tó és környéke
A Csomád-Büdös hegycsoport, az ezerarcú Székelyföld e kis darabja a turisták "nagy célpontjai" közé tartozik. Bár Erdély egyik leglátogatottabb tájegysége, amelynek gazdag népszerűsítő irodalma van - összefoglaló, minden részét bemutató kiadvány eddig nem jelent meg róla.
E könyvben egy csokorba gyűjtve szerepel a tájegység földrajza, földtana, éghajlata, növényvilága, a környező települések fejlődéstörténete, letűnt történelmi korok rommaradványai, ritka növényi relikviákat tartalmazó védett területei, turistahálózata, vendéglátóipari és turisztikai létesítményei, gyógytényezői és kezelőközpontjai, valamint sok más hasznos tudnivaló.
Ismeretlen szerző - A Balaton és vidéke
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.