Megtanítható-e az agyunk arra, hogy a szervezetünket meggyógyítsa? Milyen mértékben befolyásolják gondolataink, érzelmeink és hitünk a fizikai egészségünket? Az alternatív orvoslás művelőinek állításai hamisak, vagy léteznek eredményes módszerek is?
Az elme test feletti uralmán alapuló medicina ellentmondásos területét olyan tévhitek övezik, amelyek nemcsak félrevezetik a pácienseket, és hamis reményeket keltenek bennük, hanem súlyos következményekkel is járhatnak. De ez nem jelenti azt, hogy tudatunknak nem lehet gyógyító szerepe. A szerző, Jo Marchant, legújabb tudományos kutatási eredményei alapján adja meg a választ arra, hogyan befolyásolhatja mentális állapotunk az élettani folyamatokat, milyen úton érhető el köztük az az összhang, amely az egészségünket is javíthatja.
Jo Marchant genetikából, valamint mikrobiológiából szerzett PhD-fokozatot, és rengeteg ismeretterjesztő írása jelent meg a legkülönfélébb témákról, köztük a génsebészetről vagy a vízalatti régészetről olyan vezető tudományos lapokban, mint a New Scientist, a Nature, a The Guardian. Gyakran szerepel a BBC Radio, a CNN és a National Geographic különböző műsoraiban. Jelenleg Londonban él. Royal Society-díjra is felterjesztették.
Kapcsolódó könyvek
Gary Taubes - Miért hízunk el?
Egyél kevesebbet, és mozogj többet! tanácsolja nekünk ország-világ, amikor felszalad ránk néhány kiló. Ám hiába a koplalás, a zsírszegény ételek, a sok testedzés, a kalóriák számolgatása - a diéta valahogy mégsem működik. Ha sikerül is lefogynunk, hamar visszaugranak a leadott kilók, vagy még több is.
Ha annyira nyilvánvaló, hogy a karcsúság a bevitt és felhasznált kalóriák helyes arányán múlik, miért nem sikerül megállítani a rohamosan terjedő elhízásjárványt?!
Sikerkönyvében GARY TAUBES lerántja a leplet a kalóriaegyensúllyal kapcsolatos tévhitekről, és elénk tárja azokat a tényeket, melyeket a szakemberek mind ez idáig figyelmen kívül hagytak. Ezenfelül megválaszolja az olvasókat leginkább foglalkoztató kérdéseket: miért tudnak soványak maradni egyesek, és mások miért híznak el? Milyen szerepet játszik a testmozgás és a genetika a testsúlyunk alakításában? Milyen ételeket ehetünk, és melyeket kell elkerülnünk, hogy ne küzdjünk túlsúllyal?
A Miért hízunk el? a legfrissebb eredményekre épülő, közérthető, a gyakorlatban is jól hasznosítható kötet, nélkülözhetetlen útmutató a helyes táplálkozáshoz és a testsúly szabályozásához. A könyvet egyszerűen követhető diéta teszi teljessé.
"Taubes csípős kritikája és lehengerlő érvelése örökre megváltoztatja azt, amit a kalóriákról, az élelmiszer-piramisról és az étrendünkről gondolunk." MENS JOURNAL
Dr. Aszódi Imre - dr. Brencsán János - A házasélet abc-je
Könyvünk 1974-ben jelent meg először, azóta életünk, a családok életvitele sokat változott, ezért szükségessé vált a könyv egyes részeinek átdolgozása. A gyermekváráshoz fűződő jogszabályok alapvetően megváltoztak, ezeket a pontokat újra kellett írni. Igyekeztünk, hogy korszerű könyvet adjunk az Olvasó kezébe.
Mindannyian boldogságra vágyunk, és ebbe a házaséletben meglelhető boldogság is beletartozik. Közismert azonban, hogy sok házasság kerül válságba, végződik válással, milyen sokan küszködnek az együttélés gondjaival, szexuális zavarokkal, milyen sok az "egyszülős" család, a szülők nélkül felnövő gyermek, és még sorolhatnánk tovább a gondokat, hiszen házaséleti zavarban szenvednek azok is, akik képtelenek párválasztásra, a kapcsolatteremtésre.
Scott O. Lilienfield - Steven Jay Lynn - John Ruscio - Barry L. Beyerstein - 50 pszichológiai tévhit
"A pszichológia mindenütt ott van. Szó szerint nem telik el nap, hogy a híradók, televíziós showműsorok, filmek, és az Internet ne bombáznának minket egy sor pszichológiai vonatkozású állítással - az agy működéséről, a testen túli tapasztalatokról, visszanyert emlékezetről, poligráfos vizsgálatról, párkapcsolatokról, szülői feladatokról, mentális zavarokról, hogy csak egy pár példát említsünk. És mégis, meglepő, hogy amit mi igaznak hiszünk a pszichológiával kapcsolatban, milyen nagy részben nem az.
A nagy mítoszok közt nem egy van, amelyik nem csupán tévútra visz bennünket az emberi természettel kapcsolatban, de hibás döntésekre is ösztönözhet a mindennapi életben. Ez a könyv elsőként helyezi a tudományos bizonyítékok mikroszkópja alá a közkézen forgó pszichológiai tévhiteket. Mindezzel az a célunk, hogy egyrészt eloszlassuk a sokak által igaznak tartott, de hamis hiedelmeket, másrészt olyan pontos tudással vértezzük fel az olvasót, amelynek segítségével képes lesz jobb döntéseket hozni a való világban." (a Szerzők)
Lucio Della Seta - A bűntudat leküzdése
E kötetben először lesz elemzés tárgya a "bűntudatnak" nevezett érzés természete, a szorongás és a pánik valódi okainak témája. Olyan zavarok ezek, amelyeket nem tartanak betegségnek vagy abnormálisnak, hanem olyan panaszoknak, amelyek az emberi faj evolúciós folyamatának jellegzetességeivel függnek össze.
Ezek a szenvedések elkerülhetetlenek, de küzdeni lehet ellenük és többé-kevésbé enyhíthetők. E könyvében a neves pszichológus gyakorlati jellegű tanácsokkal szolgál épp ilyen gyógyászati célzattal, a velünk született félelmi mechanizmus túlzásainak mérséklésére szolgáló gyógyszerek ajánlásától a pszichoterápiák alkalmazásáig.
Lucio Della Seta fő célja mindenekelőtt a szülők fogékonnyá tétele arra, hogy akadályozzák meg gyermekeinkben a súlyos bűntudat kialakulását.
Popper Péter - Az önmagába térő ösvény
Érdemes-e végigmenni az önmagába visszatérő ösvényen? Hiszen ugyanoda érkezünk, ahonnét elindultunk. Mégis, útközben sok minden történhet velünk. És bár világossá válik, hogy nincs Start és Cél, megérkezéskor mégis sokfélét másképp látunk, mint elinduláskor. Nem a világ alakul át, hanem mi változunk meg. Mit élt át a pszichológus szerző többszörös indiai tartózkodása során? Mit őrzött meg magában egyfajta kultúra levegőjéből? Mihez kezd ezzel az élményvilággal Európában, ha nem akar hindut játszani, indiai jelmezt ölteni, mert éppen Indiában jött rá, hogy ő mennyire nyugati ember. S éppen, mert alázattal tekint a Távol-keletre, egyre szilárdabb a meggyőződése, hogy aki nem találja meg a szellemi útját hazájában, az a Himalája hegyei között vagy a Gangesz partján sem fogja megtalálni.
Ismeretlen szerző - Orvosok a dohányzásról
Az egészségvédelem nemcsak orvosi, de pedagógiai feladat is: ha többet nevelünk, kevesebbet kell gyógyítanunk." E Fodor József-i gondolatokkal indítják útjára a szerzők a téma iránt érdeklődőknek szánt könyvüket. Tudományos tényeket, ismereteket közölnek a dohányzás kórélettani, légzőszervi, szív- és érrendszeri, gyomor-bél rendszeri, szülészeti, valamint a magzati fejlődést befolyásoló hatásairól. Külön fejezet foglalkozik a „passzív dohányzás" kérdésével, a dohányzás és egyes daganatos megbetegedések közötti összefüggésekkel, a dohányzás társadalmi és népgazdasági vonatkozásaival. A szerzők munkájukkal segíteni kívánják a hazai dohányzás elleni küzdelmet. Bíznak abban, hogy a könyv felvilágosító és egészségnevelő hatására csökkenni fognak a dohányzás okozta károk, amelyek ma még az egyénekre, a családokra és társadalmunkra hárulnak.
Feldmár András - Bernát Orsolya - Büky Dorottya - Igazi vagy?
Ennek a könyvnek nincs műfaja, ahogyan a Feldmár féle Iskola sem iskola a szó bármilyen szokásos értelmében, habár vannak tanárai, hallgatói, ösztöndíjai. Nem lehet igazi iskolának tekinteni, mert itt senki nem akar megtanítani semmit senkinek. Az iskola és a tananyag alapját kérdések képezik. A kérdések arról szólnak, hogy a nő igazi-e, és hogy van-e a világnak női olvasata egyáltalán? Heteken, hónapokon át gyűltek a kérdések életről, halálról, szeretetről, testről, születésről, erőszakról, vallásról, kapcsolatokról, mitológiáról, művészetről, alkotásról, gyereknevelésről, Ádámról és Éváról, meg persze a Paradicsomról. Igazi vagy? Bátor vagy? Mersz kérdezni? Mersz válaszolni? Mersz kételkedni? Önmagadban is? Véget nem érő beszélgetés, amibe idővel újabb és újabb részt venni szándékozók jelentkeztek be. Olyanok, akiknek mondanivalójuk volt és olyanok, akiknek újabb kérdéseik. Hogy miért lett ez Nők Iskolája? „Mert engem a nők érdekelnek!” – felelte Feldmár. És azért is, mert rengeteg dolog van, amiről a nők soha nem beszélnek, nem mondják el az anyák a lányaiknak, mert nekik sem mondta el az anyjuk, mert ők sem tudták, és azt sem tudjuk már, hogy van-e egyáltalán bármiféle igazi tudás, ami a miénk, amire érdemes lenne rákérdeznünk. A könyv alkotói szeretnék, ha lenne ilyen!
Edward de Bono - A hat értékmedál
Edward de Bono szaktekintély a kreatív gondolkodás, valamint a gondolkodás mint képesség fejlesztésének területén. Több ezren írnak számítógép-programokat, Edward de Bono azonban az emberi elme számára ír programokat. Az emberi elme, mint önszerveződő információs rendszer működésének megértéséből létrehozta a laterális gondolkodás módszeres, kreatív eszközeit. Ő alkotta meg a párhuzamos gondolkodás gyakorlatát és írta a Six Thinking Hats (A gondolkodás hat kalapja) című könyvet. Az észlelésen alapuló (perceptuális) gondolkodásban alkalmazott eszközeit (CoRT, DATT) az oktatásban és az üzleti életben széles körűen alkalmazzák. Edward de Bono gondolkodás-iskola módszereit vezető világcégek alkalmazták, többek között az IBM, a Microsoft, a Prudential, a British Telecom (Egyesült Királyság), az NTT (Japán), a Nokia (Finnország) és a Siemens (Németország). Az ausztrál krikett válogatott is a segítségét kérte, hogy minden idők legsikeresebb krikett csapata lehessen. Dél-Afrikai tudósok egy csoportja Dr. De Bono-t beválasztotta a közé a 250 ember közé, akik a történelem folyamán a legnagyobb hatással voltak az emberiségre. Egy vezető ausztrál üzleti lap a legnagyobb kortárs látnokok közé sorolta. Az Accenture, egyik igen jelentős tanácsadócég az 50 legbefolyásosabb üzleti gondolkodó egyikének tekinti. Edward de Bono módszerei egyszerűek, de hatásosak. Egyik módszerének alkalmazása egy acélgyártó cégnek egyetlen délután alatt 21000 ötletet eredményezett. Tanított gondolkodást Nobel-díjasoknak és Down-kóros gyerekeknek. Edward de Bono orvosi (Málta), bölcsész (Oxford), filozófiai doktori (Oxford), bölcsészdoktori (Cambridge) és teológiai doktori (RMIT) diplomát szerzett. Konzultációs órákat tart az oxfordi, cambridge-i, londoni egyetemen, valamint a Harvardon. Oxfordban Rhodes ösztöndíjas volt. 67 könyvet írt, melyeket 37 nyelvre fordítottak le.
Dr. Takáts Alajos - Tudnivalók a gyomor- és nyombélfekélyről
Tudnivalók a gyomor- és nyombélfekélyről
A fekélybetegség igen elterjedt betegség. Az e témával foglalkozó, nagyszámú statisztikák szerint a világon minden tizedik ember élete valamely időszakában szenved fekélybetegségben. Régebben az orvostudomány e betegséget elsősorban a fokozott sósavtermeléssel, hormonok hatásával, idegrendszeri, úgynevezett "pszichoszomatikus" eredettel hozta összefüggésbe. Az utóbbi 14-15 év tudományos felismerései - elsősorban a Helicobacter pylori felfedezése - gyökeres változást hoztak a fekélykialakulás okainak megítélésében. A pszichoszomatikus kórképből lényegében fertőző betegség lett, mely az esetek többségében gyógyszeres kezeléssel végleg gyógyíthatóvá vált. Az új kóroki és kórlefolyási adatok tükrében lényegesen változtak a megelőzés, a diagnosztika, a kezelés és a gondozás módszerei.
A szerző a felső-emésztőrendszeri fekélyek történetéről, a kóroki tényezőiről, a tüneteiről, a diagnosztikáról, a kezelésről, a szövődményekről, az életmódról és életkilátásokról ír nem szakemberek számára is érthető módon. Ezenkívül elsőként ad magyar nyelvű összefoglalást a nagyközönségnek a Helicobacter pylori nevű baktériumról az utóbbi másfél évtized új, tudományos adatainak tükrében. Ezzel a lakosság ez irányú, napjainkban egyre fokozódó érdeklődésére kíván válaszolni.
Nagy Zsóka - Megoldjuk, szívem
"Vagy igazam van, vagy boldog vagyok" - tartja az ismert párkapcsolati mediátor, aki könyvében példák tucatjaival illusztrálva bemutatja, melyek a "pár-bajok" kialakulásának főbb okai, jellemzői, mikre kellene férjnek, feleségnek, élettársnak felfigyelnie. Közös beszélgetéseken beavat abba is, hogyan döbbenthetők rá a "felek" saját és a másik hibáira, s együtt miként találhatnak mindnyájuk számára működőképes megoldást kapcsolati gondjaikhoz.
Clifford Nass - Corina Yen - Az ember, aki hazudott a laptopjának
A szerző két évtizeden át tanulmányozta, hogyan viszonyulunk a minket körülvevő tárgyakhoz és technikai eszközök. Kísérletei alapján meglepő eredményre jutott: a számítógépek életünk társas szereplői, mert agyunk számára közömbös, hogy emberekkel vagy gépekkel dolgozunk. Ugyanúgy reagálunk, fogadjuk a kritikát és örülünk a dicsérnek, még akkor is, ha egy számítógéptől jön. Ez a felfedezés vezetett arra, hogy a tudomány eddig feltáratlan területeit új módszerekkel kell vizsgálni, hogy jobban megismerve önmagunkat és egymást boldogabbak lehessünk a magánéletünkben és eredményesebbek a munkánkban. A könyv rengeteg pszichológiai kísérletet bemutatva, új megvilágításba helyezi mindazt, amit idáig hittünk társas kapcsolatinkról és az emberi viselkedésről. Többek között megtudhatjuk: Vajon az ellentétek tényleg vonzzák-e egymást? Jó-e, ha kritika közben dicsérünk is? Hogyan ösztönözhetünk másokat hatékonyabb munkavégzésre? Hogyan vehetjük rá a főnököt, hogy megemelje a fizetésünket? Mitől leszünk meggyőzőbbek a munkánkban és a magánéletünkben?
Carl Gustav Jung - Gondolatok a jóról és a rosszról
C. G. Jung (1875-1961) a modern lélektan egyik nagy alakja, az analitikus pszichológia megalapítója. Szerteágazó munkássága során figyelme kiterjedt a kultúra ősmúltjára is, de a fókuszba korunk emberét állította - a többszörösen megpróbált, ám önmagára, rendeltetésére eszmélni rest embert, aki egyénként és kisebb-nagyobb közösségeiben egyre veszedelmesebb módon inkább áldozatnak hajlamos tekinteni magát, semmint a Föld egészséges változásra kész és elkötelezett, felelős gazdájának, felebarátai "őrzőjének". Pedig ennek elmulasztása ön- és közrombolás, hiszen mindenki mások gyökeres megváltozását sürgetné, holott azt csak önmagunkon kezdhetjük. Gondolatait, amelyek tematikus csoportosításban jelennek meg sorozatunkban, azzal a szándékkal adjuk közre, hogy a jungi életmű segítő üzenete könnyebben eljusson a válságokkal, problémákkal küzdő mai emberhez, és minél több olvasó számára valósulhasson meg a termékeny eszmecsere századunk egyik bölcs öregjével.
Sandra Bark - Cameron Diaz - A test könyve
"A Cameron Diaz elárulja a titkot, hogyan lehetünk szebbek és egészségesebbek! A test könyve a világsztár személyes tapasztalatain és tudományos tényeken alapuló program, amely bemutatja az egészséges étkezés, a testmozgás és a lelki boldogság összefüggését. Cameron Diaz megtestesíti a női ideált, akit mindenki csodál és irígyel. Könyvében bevallja, hogy korábban ő sem ügyelt étkezésére. Amióta először olvasott arról, hogy milyen szoros az összefüggés az étkezés és a test egészsége között, azóta ez kiemelten fontos számára. Alapjaiban változtatta meg életmódját, folyamatosan tanulja, hogyan kell egészségesen étkezni, mozogni és vigyázni a testére. Cameron Diaz könyve nem egy rövid "csodakúrát" ajánl, hanem bemutatja és megmagyarázza, hogy hogyan gondolkozzunk másképp az étkezésről, testmozgásról. Tudjunk meg többet a testünkről - váltsunk életformát, hogy egészségesebbek, erősebbek és szebbek legyünk! "
David B. Agus - A betegségek kora lejárt
Élhetünk egészségesen, amíg meg nem halunk? Megúszhatjuk a szervezetünket legyengítő nyavalyák és betegségek nélkül? Meghosszabbíthatjuk életünket néhány igazán boldog évvel?
A betegségek kora lejárt című New York Times-bestsellerben Dr. David B. Agus, vezető onkológus, kutató és technológiai újító - Lance Armstrong, Al Gore és több híresség orvosa - megválaszolja a korábban nyitva hagyott kérdéseket, megkérdőjelezi az ősi bölcsességeket és eloszlatja a félreértéseket: megtudjuk tőle, mit is jelent az ,,egészség" valójában.
Többek között azt is elárulja, hogy a multivitaminok miért növelik a rák kialakulásának esélyét, a kisebb-nagyobb gyulladások lappangó forrásai - a magassarkú cipőtől a megfázásig - hogyan vezethetnek halálos szívrohamhoz vagy akár őrülethez, és hogy mi az az egy dolog, amivel megóvhatjuk egészségünket és boldogságunkat, teljesen ingyen.
Izgalmas történetmesélés, mérföldköveket jelentő felfedezések és provokatív ötletek különleges tárházát találjuk egy tudományosan olvasmányos kötetben. A hozzáértő, ugyanakkor egyedi látásmóddal megáldott orvos megdöbbentő képet fest az emberi testről és működéséről, valamint bemutatja, hogy egy újfajta szemlélettel végre mind elérhetjük a korábban oly távolinak tűnő hosszú életet. Alapmű, amely forradalmi változást hoz majd az olvasó mindennapjaiba.
Rudi Westendorp - Öregség öregedés nélkül
Míg egy évszázaddal korábban a várható élettartam negyven évre rúgott, mára eléri a nyolcvanat, és az az embertársunk is megszületett már, aki százharmincöt évesen távozik az örök vadászmezőkre.
Áldás ez vagy átok az emberiségre nézve?
A világszerte elismert holland gerontológus, Rudi Westendorp könyvében az öregedést biológiai, gazdasági és szociológiai szempontból járja körül, olyan, minden korosztályt foglalkoztató témákat érintve, mint az öregedés és a betegségek kapcsolata; az élet minősége idős korban; vagy épp az öregedés biológiai és pszichológiai vonatkozásai.
Westendorp vallja, az hogy egészségben öregszünk meg, mítosz, a modern orvostudomány azonban egyvalamire tényleg képes: minél távolabb kitolni a halálunk időpontját.
És erre készen kell állnia mind az egyénnek, mind pedig a társadalomnak, összehangoltan kell kezeljük, hogy a népesség egyre magasabb kort ér el. A szerző maga számos megoldási javaslattal áll elő ebben az új helyzetben, a lakhatástól kezdve egészen a munkaerőpiac újraszervezéséig; a legfontosabb feladatot azonban szerinte maguknak az időseknek kell elvégezniük, nevesen: el kell sajátítaniuk az öregedés művészetét, hogy minél tovább maradhassanak aktívak, és élhessenek teljes, boldog életet.
Alexander Oakwood - Sikerről és boldogságról
Alexander Oakwood neve már ismert az olvasók elõtt, hiszen õ a szerzõje a nagy sikert aratott, és már több kiadást is megért Mikor mondjunk NEMet . . . címû könyvnek.
E kötet a szerzõ sajátos vállalkozásának eredménye. Célja: csokorba szedni és az olvasóknak átnyújtani a sikerrel és boldogsággal foglalkozó izgalmas és tanulságos írásokat.
Bízunk benne, hogy a tisztelt olvasó sok hasznos gondolatra bukkan e kötet írásaiban. Közülük több már az önfejlesztési irodalom klasszikus mûve. Ilyen a
* GYÉMÁNTMEZÕK (Russell Conwell)
* BABILON LEGGAZDAGABB EMBERE (George S. Clason)
* LEVÉL GARCIÁNAK (Elbert Hubbard)
* SENKI SEM TEHET ÉRTED TÖBBET . . . (Samuel Smiles)
Az üzenet erejét tekintve azonban a többi írás sem marad el ezektõl. Reméljük, kötetünk megnyeri a Kulcs Könyvek olvasóinak tetszését.
Csíkszentmihályi Mihály - A fejlődés útjai
Csíkszentmihályi nagysikerű Flow című könyvének folytatása a harmadik évezred emberének legfőbb kihívásairól és a fejlődés lehetőségeiről szól. A világhírű magyar származású pszichológus állítja, hogy azok a genetikailag kódolt személyiségjegyeink, amelyek az evolúció során hatékonyan segítették emberré válásunkat és szaporodásunkat, mára az életünket és a világot veszélyeztető tényezőkké váltak. A gének hatásai mellett a szerző tág teret szentel a Richard Dawkins által bevezetett kulturális mémek szerepének, melyek szintén evolúciós örökségünk részét képezik. Ha képes vagyunk az evolúciós folyamat aktív és tudatos szereplőjévé válni, az nem csupán örömmel tölt el, de értelmet is ad életünknek. A Flow a tökéletes élmény pszichológiájával ismertette meg az olvasót, ez a kötet pedig rávilágít arra, miként emelkedhetünk felül evolúciós örökségünkön, és válhatunk tudatos formálóivá kaotikus világunknak, hogy egy harmonikusabb, élhetőbb bolygót teremtsünk magunknak.
Roger E. Axtell - Gesztusok
Szórakoztató, informatív útmutató a túléléshez...
82 ország több száz gesztusát ismerteti meg az olvasóval...
Külföldi utat tervezünk? Netalántán külföldi látogatókat szeretnénk fogadni? Vagy talán viselkedésszociológiával foglalkozunk? Akárhogy is legyen, erre a könyvre nem mutathatunk fügét. Roger E. Axtell sikerszerző új könyve az odahíváson és a búcsúzáson keresztül egészen a kedveskedésig és a sértegetésig bezárólag mindent leír. Megtudhatjuk, hogy az olyan hétköznapi gesztusok, mint az "oké" jelzés felmutatásakor miért fordulhat elő, hogy betörik az orrunkat, és miért lehet kockázatos kaland egyszerűen odahívni a pincért egy kézmozdulattal. Olyan egzotikus gesztusokkal is megismerkedhetünk, mint a "szemhéjlehúzás", a "fülcimpafricskázás" vagy a "szárnycsattogtatás", és természetesen a mindenütt előforduló "füge", mely egyes országokban ártalmatlan, míg másutt nagy bajok származhatnak belőle.
A GESZTUSOK című könyv első része nem más, mint a gesztusok illusztrált katalógusa, melyben a szerző leírja, hogy melyik gesztus mit jelent és hol használják. A könyv második felében országról országra haladva felsorolja a szerző, hogy az egyes országokban milyen testbeszédet és gesztusokat szokás használni, mikor helyénvaló egy adott gesztus, és mikor nem. Végül röviden összefoglalja a szerző azokat a gesztusokat, melyeket gyakran használunk, ám bizonyos helyeken nagy bajba sodorhatnak bennünket.
-82 ország több mint 200 gesztusa
-141 mulatságos és informatív illusztráció Mike Fornwald jóvoltából
-Illemszabályok, mint például milyen közel kell állnunk valakihez, milyen esetekben ajánlatos felvenni a szemkontaktust, hogyan és milyen szituációkban érintsünk meg valakit.
-Bőven találunk benne anekdotákat, feltételezett szituációkat csakúgy, mint történelmi tényeket és tudományos elméleteket.
Roger E. Axtell a Parker Toll Vállalat világméretű piackutatási részlegének egykori alelnöke, aki 28 évet töltött azzal, hogy külföldön élt, illetve külföldre utazgatott. Hivatásos szónok, illetve vendég előadó és több, nagy sikert aratott könyv szerzője a témában.
Mike Fronwald egy amerikai reklámügynökség, a Linsday&Stone művészeti igazgatója, az USA Wisconsin államának Madison városában, korábban pedig politikai karikatúrával foglalkozott.
Edward de Bono - Pozitív hit H+
A legtöbb vallás a negatív dolgokat hangsúlyozza, és előírja, mit nem szabad tennünk.
A pozitív hit (H+) nem az elkerülendő bűnökre koncentrál, hanem az emberségre, a boldogságra, a humorra, a segítőkészségre, a reményre és az egészségre.
Ezek a pozitív hit, a H+ alapelvei, amelyek összeegyeztethetők bármely más hitrendszerrel, vallással társadalmi helyzettől függetlenül.
A H+ lényege:
o negatív szemlélet helyett pozitív hozzáállás és gondolkodás;
o személyes megtisztulás helyett pozitív cselekvés és együttműködés;
o dicsőítés helyett apró építő és segítő tettek;
o ismétlődő sikerélmények által erősödő önbecsülés;
o mások segítésével önmagunk segítése.
"A H+ elsősorban életmódvallás - mondhatnánk azt is: életmódhit." - (Edward de Bono).
Csabai Márta - Tünetvándorlás - A hisztériától a krónikus fáradtságig
A kötet a hisztéria, a pszichoszomatikus betegségek és a szomatizációs jelenségek változásainak társadalomlélektani kontextusát mutatja be, a tudományos diskurzusok történetét követve. A betegségelméletek története bonyolult, nemlineáris mozgásokkal írható le: elágazások, sűrűsödések, visszatérések jellemzik a koncepciók változásait. Ugyanez mondható el a tünetekről is. A nehezen magyarázható szimptómák néha eltűnnek, máskor újra visszatérnek, esetleg megváltozott formában, új jellegzetességekkel. Ez a „tünetvándorlás” egyaránt megjelenhet egy személy élettörténete során, de egy betegség, vagy betegségcsoport társadalomtörténetében is. A tünetek mindig speciális lenyomatát képezik az adott kornak és a társadalmi közegnek, amelyben megjelentek. Egyfajta testnyelvet jelentenek azok számára, akik egyéni vagy társadalmi problémákból eredő szenvedésüket nem tudják más módon megfogalmazni. Másfelől a társadalom intézményrendszerét átszövő diskurzusok eredőjeként is felfoghatók, azaz kialakulásukban jelentős szerepet kap az adott kor orvosi és pszichológiai kultúrája, továbbá a testtel és a betegségekkel kapcsolatos általános felfogás. A hisztériát, a pszichoszomatikát és a szomatizációt nem csupán azért kell egy gondolati keretben tárgyalnunk, hogy eloszlassuk a velük kapcsolatosan sokat emlegetett „fogalmi zűrzavart”, hanem mert történetük során mindig a korszellem által meghatározott társadalmi és tudományfilozófiai szükségszerűség kapcsolta össze őket.